Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Viimased sõnumid

järgmine lk »
23:33 eile
Deus
See oleneb puhtalt juba tootjast, ma olen tutikaid masinaid näinud, millel see halogeen on nagu küünal ja samas kui 85 aasta Mazda 626'le sai uued laternad soetatud, siis tee muutuski valgeks kohe ja täitsa tavaliste pirnidega. Ja samas kui nendesse küünaldesse sai LED sisse topitud, siis muutus asi normaalseks (kaasaarvatud lõikenurgad ja kuumpunkti asukoht)
Mulle endale tundub, et halogeen ei taha ikka väga hästi selles luuptüüpi laternas toimida vaid norm valguse jaoks on ikka ka korralikku reflektorit vaja. Minu kogemus on, et ainuke normaalselt toimiv pirn luuplaternas on HIR aga see on minu subjektiivne arvamus.

Ja väsinud latern ei näita nii kui nii midagi, isegi ei pimesta mitte, pole lihtsalt pinda, millega pimestada.
21:15 eile
Willem0
Mul on uuem väljalase ja kõik on elektrooniline ja käivitus nupust. Õpetuses kirjutab , et külmkäivitusega tuleb starteri lülitust hoida 5 sekundit kauem. Siis küll ajab mootorit pikemalt ringi aga käima ei saa, ennem kui võtan 100 ah aku kõrvale siis saab 3-4 pika käivitusega varakevadel käima , aga külmal talvel ei tasu ka sellise variandiga unistada , et käivituks.
20:59 eile
Reiben (registreerimata)
Mul täpselt sama probleem, akude vahetus ei aidanud, armatuuris kellad ja info null, makk mängib aga vaevu nähtav displei, tuhm.
19:38 eile
Marko
Oli kunagi ammu isal TEXAS survepesur. Pinge suhtes pirtsakas, igal kevadel pidi pumpa algatuseks kruvikeerajaga ringi ajama, et üldse pöörlema soostuks. Lõpuotsas ei saanud enam päästikust lülitada, jäi jurtsutama, pidevad sisse-välja lülitused. Samas pidas kodukasutuses kindlasti üle 10 aasta vastu.
Vaevalt, et see jutt tänapäeval freesiostjat aitab, aga vähemalt on kirjas.
18:57 eile
briggs (registreerimata)
Minu kogemus V2 Briggsiga raskel külmkäivitusel on selline,et lisaks toore kangi põhja panemisel pean ka käega ise liigendist natuke takka suruma.Seljuhul läheb kohe käima.Enne seda avastust olid peale pikemat seismist käivitamised alati vaevalised.
18:56 eile
MSOS (registreerimata)
Peatamine:
§ 79 6. Väikelaeva ja jeti juhi juhtimiselt kõrvaldamine

(1) Riiklikku järelevalvet teostaval ametiisikul on õigus väikelaeva või jeti juht veekogul kinni pidada ning kõrvaldada ta väikelaeva või jeti juhtimiselt kuni juhtimiselt kõrvaldamise aluse äralangemiseni, kui:
1) on alust arvata, et isik on narkootilise või psühhotroopse aine mõju all;
2) on alust arvata, et alkoholisisaldus isiku veres ületab lubatud piiri;
3) isikul puudub väikelaeva või jeti juhtimisõigus.

(2) Väikelaev või jett, mille juht on kõrvaldatud selle juhtimiselt, antakse üle omanikule või valdajale või nende poolt nimetatud isikule või nende seaduslikule esindajale. Vajaduse korral korraldab ametiisik sellise väikelaeva või jeti pukseerimise või saatmise lähimasse sadamasse juhtimiselt kõrvaldatud isiku kulul.

(3) Väikelaeva või jeti peatumismärguanne antakse vilkuriga, lipuga, stopp-märgiga, käeosutusega, valjuhääldi kaudu või muul viisil.

Juhtimisõigust ei vaja: Veesõiduki juhtimiseks, millel on purjepind kuni 25 m2 või mootori võimsus kuni 25 kW, ei nõuta väikelaevajuhi tunnistust, kui veesõiduk sõidab valgel ajal ja hea nähtavuse korral merel kuni 5 meremiili kaugusel kaldast ja sisevetel kuni 9 kilomeetri kaugusel kaldast.

Janek soomest: juhul kui oled veesõiduki omanik ja sõidad Soome lipu all, siis jah, viimase info põhjal pole vaja, kuid kui veesõiduk ei kuulu sulle, siis peavad EV kodanikul olema VLload. Aga soomlased on hakanud ka muutma enda suhtumist lubadesse. Siiani lähtusid nad sellest, et oskused antakse põlvest põlve edasi, kuid enam see ei toimi.
18:56 eile
EVSB (registreerimata)
Need nn offroad LED d vanades väsinud laternates on kaugele näha st pimestab päris hästi kuid kas ka valgustab? Mulje on jäänud, et politsei üle ei reageeri, sest muidu liikluses neid nii palju ei oleks. Kui autol oleksid korralikud tuled ning h7 halogeenid siis kaugtuledes ise kasutaks. 2019 a Octavial andis efekti küll kuid korralike nö tehase LED i de vastu ei saa. Tehase all ei mõtle 2021 a reflektoritega LED - i vaid järgmist taset st matrix, high beam vms.
järgmine lk »