Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Viimased sõnumid

järgmine lk »
22:47 eile
villutahe
Milline neist on õige ref nr.
Tahan panna lisatule ette nii et ref nr ei läheks üle 100.
16:31 eile
ArminVakker
Sõbrad foormulased! Südame teeb kohe soojaks kui teie panustamist siin lugeda! Aitäh kõikidele kaasamõtlejatele. Eriti Maaksile, Kärsale ja Maritale! Tänu teile kõigile olen jõudnud oma otsingute lõppsirgele.

Paljusid siin ajab segadusse suvilani viiv tee :D Võib-olla keskendusin sellele liiga palju. Tegemist on suhteliselt mitteametliku teega, mis viib üle naaberkruntide ja mille kasutamist võimaldavad mul küll suusõnalised kokkulepped ja heasoovlik läbimsaamine, aga mida ei kinnita mitte ükski juriidiline statuut. Seega sinna investeerimise asemel investeerin tõesti parem soetatavasse pereautosse.

Suvilatee on aga üks paljudest analoogsetest, milledele perega ikka keskmise tihedusega kord kuus satume - käime nimelt palju väljasõitudel loodusesse ja kevad/sügis perioodil on nii mõnigi RMK külastuskohtagi viiv tee juba selline väiksemat sorti mülgas :) Lisaks kehvad teeolud lumesaju korral ja võimalus kinni jääda pehmesse liiva jms. Sõites ringi kolme suht väikese lapsega ei ole mul mitte mingisugust huvi sattuda olukordadesse, mida annaks vältida natukenegi rohkem läbimõeldud auto ostu otsusega (mõtlengi siin neliveo puudumisel lumes, kohevasd liivas või mudases roopas kinni istumist). Marita viidatud 1% juhtudest on see, mis mõtlema pani ja tuleb tunnistada, et olen nõus - kui ka neid momente saaks teatud eeltööd tehes vältida, siis oleks ju rumal seda mitte teha :)

Paljud, kes pakuvad suurte mootoritega vanu ja januseid maastureid eksivad natuke ühe minupoolt väljatoodud printsiibi vastu - masin peab olema siiski mõistlike kuludega ja mitte raiskajalik. Ma ei suuda ennast ette kujutada sõitmas 5,6liitrise V6 mootoriga. See ei ole lihtsalt (minu meelest) mõistlik.

Küll aga on mõistlik - nagu selgitas Kärss - investeerida rehvidesse ja, hoolimata paljude vastuseisust, tundub, et ka kõrgematesse vedrudesse (või vähemasti vedrupuksidesse - vedrude vahele paigutatavad elemendid, mis lühendavad vedrukäiku), et see hädasti vajalik +3 kuni 4 cm lisakliirensit juurde saada.

Valisin pereautoks VW Sharan 2.0 TDI 4Motion'i, mille lasen Saksast tuua. Näide analoogist:
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=312240178
&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&features=FOUR
_WHEEL_DRIVE&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.
makeId=25200&makeModelVariant1.modelId=30&minSeats=7
&pageNumber=1&scopeId=C&sfmr=false&sortOptio
n.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCEND
ING&searchId=a19de074-9950-d27a-181d-83e5fceaedff

Siin panen sellele alla kõrgemad rehvid ja vedrud ja katusele 100liitrise Thule boksi (on olemas). Sellega lähen umbes 1k oma mainitud eelarvemaksimumist üle, aga olen saanud endale selle raha eest - täismahus seitsmekohalise ja neliveolise kõrge kliirensiga pereauto, millega tunduvalt julgem sõita seejuures mugavuse ja ülalpidamiskulude osas mitte järgi andes :)

Auto tagumiste istmete taha paigutamiseks ehitan õhemast vineerist kasti, kuhu panen käsivintsi, koormarihmad, kummikud, väikese sapöörilabida, paki komme ja pudel viskit. Usun, et sellises komplektsuses võin oma tittede ja ämmadega kasvõi maailmalõppu sõita :D
järgmine lk »