Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Viimased sõnumid

« eelmine lkjärgmine lk »
22:57 15.08.2019
Kärss
Tagasideks veel Glassdrive püsivaha kohta, et novembris lasin panna veel ühele autole. See nagu ei hakanudki kunagi tööle, oli algusest peale kehva ja kevadeks polnud sellest enam mingit jälge järel. Ostsin erinevatest kohtadest paar turtle waxi pudelit, mis üksteise järel prügikasti lendasid, sest vaha püsis peal ca nädala-paar. Juuni algul ostsin Laagri Maksimarketist pildil oleva pudeli ja see vaha läks peale korraga kahele autole. Minu imestuseks toimib see vaha tänaseni suurepäraselt, alles eilegi sõitsin vihmas ca 50km kordagi kojamehi kasutamata, sest pole lihtsalt vajadust ja ühtlasi pole ka vajadust üle vahatama hakata. See töötab värskelt vahatatuna ka väga madalatel kiirustel (et mitte öelda seisval autol väikese tuulega:), aga mõne nädala pärast jäi mõlemal autol toimivaks kiiruseks ca 40-50km/h (sõltub ju klaasi kaldest jpm) ja see on püsinud nii juba mitu kuud. Minu soovituse ostis ka sõber ja võiks kirjutada umbes sarnase postituse. See on tõenäoliselt senise elu parim klaasivaha kogemus odavate klaasivahade hulgas. Tasub proovida, kui samuti mõne teisega (enam) rahul ei ole.
15:08 15.08.2019
Sanja95
Käisin ülevaatusel ja sain teada, et ottomeetri heitgaasid on üle normi.
Töötava mootori püsival töötamisel tuleb suitsu.
Heitgaasid ületavad piire.

Heitmed: mootoribensiin
CO lubatud 0.3 opelil on 4.2 %
CH lubatud 100 opelil 235 ppm

˃2000 mõõdetud
CO 0.2 6.1 %
CH 100 229 ppm

Mis võib olla läbi ja kas seda saab parandada, mis hinnaga ja mida teha? Naisterahavas palub abi.
21:37 14.08.2019
... (registreerimata)
Selle raipe remondil on mõte, kui saad kuskilt TASUTA 1,9 või 2,2 mootori ja kõik tööd teed ise.
13:16 05.08.2019
Annu145
Tere mis viga et auto ei lähe käima. Diagnost näitab et nukkandur. Lasin ära vahetada aga ei midagi.
Proovisime veakoodi kustutada aga lööb tagasi koodi ja ikka ei käivitu.
23:19 30.07.2019
Kärss
Huvitav vana teema on välja kaevatud:) Huvitav ka sellepärast, et need autod, mis neid ulmeliselt väikesi kulunumbreid näitasid, olid sel ajal peaaegu uued, kuid praegu on oma mõnesaja eurose hinnaga kättesaadavad igaühele. Kusjuures kui nüüd hübriidautod välja jätta, siis ega seda 3,5 maantesõiduga polegi vist kunagi hiljem ületanud, kuna nii tillukese diisel-ostukorviga pole sattunud kunagi hiljem ka maanteel pikki otsi sõitma. Octavia universaaliga (81kw tdi) näitas kompuuter sageli küll 3,6 (mida tehaski lubab), aga reaalsus (paak-täis-tankimistega) oli tegelikult ikka 3,8 sajale. E-klassiga (2002a 2,2L cdi, automaat, pilt) oli see 4 sajale ikka väga sage nähtus (näeb paljudel teistelgi) ja seda nimetaks juba saavutuseks, et nii suure autoga, millesse ka reaalselt pere on võimalik mugavalt ära mahutada, on võimalik nii odavalt sõita. See pole eriti argument, et A2, Polo vm "kaheinimeseauto" ökonoomsemalt sõidab, sest rolleriga saaks ju nagunii veel ökonoomsemalt:)

Octavia fänni kulunumbreid kuulen pidevalt ka teistelt sarnase VAGi omanikelt, nii vist peabki olema. Huvitavaks läheb, kui need autod ükskord sinna mõnesajaeurosesse hinnaklassi jõuavad ja sellist kütusekulu omale võimaldada saavad. Rahakulust ärme siin teemas vast räägi, Valka ja Tallinna inimese jaoks on hind ikka erinev, kuid kütusekulud seevastu igati võrreldav parameeter.
19:52 29.07.2019
tcicko
Pigem ongi maal vaja vahel harva kasutada,umbes 6-7 aastat tagasi oli töötanud ilusti
16:05 29.07.2019
Kärss
Ei küsi nõu ega soovita, lihtsalt tutvustan. Tean, et nii mõnigi on sellisest soovitusest abi saanud, olgu ka siin foorumis selline elektriteema iseehitajatele.

Tegemist on 70ndatest pärit Saabiga (nn s!ittuv küülik), mis olnud minu käes alates 2002a ja on pidevalt sõitnud. Ma ei fänna otseselt mitte arhailisi asju vaid asju, mis on tehniliselt ülilihtsalt lahendatud ja seetõttu ka ülimalt töökindlad. Saab 96 elektrisüsteem on hea näide: sisuliselt kogu elektrisüsteem ongi näha siin pildil. Sealt edasi lähevad siis juba lihtsalt juhtmepaarid üle auto laiali igale poole tuledeni, tagaklaasi- ja istmete soojenduseni (need on nt automaatsed, temp.anduriga, lüliteid ei olegi!).

Huumor selle kõige juures on pigem asukoht kapoti all, sest vihmaga on see kõik märg ja talvel maanteel tuisuga sõites paksu lumekorra all, kuni seisma jäädes mootor kapotialuse ülesse soojendab ja see kõik siis jälle märjaks saab. Pildil olev süsteem on kõik originaalne, oksiidikihti pole pistikutelt kunagi maha pidanud pesema vms. Kui tekib probleem, siis võtan kaitsmeplokilt kaane maha, kaanelt loen, mida kaitse teeb ja sealt polegi muud jälitada ühte konkreetset juhtmepaari kuni sihtkohani. Nagu näha, on viimase 17a jooksul siiski üks kaitse ka vahetatud (salongiventikas), teised on nii nagu minu kätte jõudes oli. Peaaegu igal aastal olen pidanud mõnda kaitset pesas liigutama (oksiidikiht, hästi näha teisel pildil), juhtmete pistikud on kvaliteetsemast materjalist. Auto kui terviku elektririkked on piirdunud paari parktulepirni ja ühe suunatulepirni vahetusega, korra vahetanud ka suunatulelüliti roolisamba küljes. Tähelepanu väärib ka roosteta originaalvärv seal suhteliselt niiskes kohas;)

Põhjus, miks seda kõike siin üldse näitan, tuleb projektiautodega seotud elektriprobleemidest, kus ei taotleta originaali taastamist, kuid paljud autod seisavad lõputu juhtmekeberniidi tõttu, sest ikka on kusagil mõni inseneride poolt osavalt peidetud pistik, mis ei anna ühendust, katkine isolatsioon voolulekkega vms. Olen paljudele soovitanud, et võtke omale nn saja euro eest ligi üks selline läbi mädanenud vana küülik ja sealt küljest kõik, mis siin pildilgi on ja selle sada eurot saate pärast kuusakoskis tagasi. Ei ole seda jama vaja peita niiskuse eest, ei ole vaja võtta kaasa juhtmeid ega midagi muud. Kruvid karbi kuhugi kapoti alla ja sealt viid ise uued (moodsad ja kvaliteetsed!) juhtmepaarid salongi lülititeni jt elektritarbijateni ja kõik on korraga olemas ning tulevikus suudad ka kinniseotud silmadega lahendada kõik elektriprobleemid. Ja pole vahet, kas on projektiks mõni vana traktor, limusiin või moodsale maanteeraketile vahele tõstetud käre vanaaegne pada - sobib kõigile ja on igaühele jõukohane paigaldada. Kusjuures mingi piirini on ka seda väga lihtne modifitseerida (nt mu teisel Saabil tehtud kontaktivaba süüde, el.bensupump, lisatuled jpm, peale vaadates võõras pilk originaalist vaevalt eristada oskab).

Projektikatega kipub olema see häda, et juba järgmiselt autopõlvkonnalt leiab üle auto laiali jaotatuna trükkplaatidega releesid (praeguses vanuses külmjooted jm) jpm toredat, sest sisuliselt aastatuhande vahetuseni ei disainitud el.süsteeme mitte nn nullist alates, vaid modifitseeriti vanu juba olemasolevaid, poogiti sinna juurde üha uusi ja uusi asju (seda näeb veel tänapäevastegi autode juures!), mõnikord unustati ka midagi ära (nt osadel VAGidel polnud armatuurivalgustusel osadel aastakäikudel ühtegi kaitset vahel, katkine juhtmeisolatsioon pani autosid põlema) ja kui võtta omale "kogu elu projektikaks" mõni 80ndate või 90ndate auto, tuleb varem või hiljem kogu see elektrisüsteem sisuliselt selgeks õppida või siis arvestada autoelektrikute külastustasudega, kes ka pähe õppimata suudavad peale vaadates loogilisi seoseid näha. Siin on aga kõik olemas ja jõukohane ümberehitada nii umbes alates 10 eluaastast.

Tõenäoliselt näeb midagi sarnast ka põrnikatel jpt vanadel autodel, kuid need kipuvad olema veel haruldasemad ja Saabi eeliseks on ka paberkujul vähese jutu ja rohkete piltidega "Saabipiibel", mille põhjal on võimalik sisuliselt mistahes mudeliaasta auto legona ise kokku panna.

Jagage siin julgesti ka omi kogemusi, et mida ja miks soovitaksite neile, kes näiteks toovad omale kusagilt palja keretooriku ja otsivad alternatiive elektrisüsteemi tekitamiseks oma autole.
10:10 26.07.2019
tcicko
Tere

Kellegil kogemust sellise asjaga ? Nimelt ei taha tööle hakata 380 pealt
220v võtab voolu taha , aga liiga nõrk
10:54 22.07.2019
beamin
Palun nõu Sarise järelhaagise piduritrosside vahetamise asjus. Kuidas oleks mõistlik pildil toodud piduritrumlit eemaldada? Ise pakuks, et kuidagi tuleks ära saada see Sarise kirjaga toos, kuid tundub, et tervena seda kätte ei saa. Tänud ette!
12:09 20.07.2019
Rasmus730
Tere, vaatasin kapotialla ja nägin seda alumiiniumist toru, minuaarust on mingisugune õhuvõtu toru aga see selleks, küsimus on pigem selles, et kui kiire selle vahetamisega on? Kas ta mõjutab väga autot sõidu ajal või ei?
12:22 18.07.2019
looder23
Minu teada peaks see valge asi ohutuse tagama.
00:07 18.07.2019
Kärss
Taaskord ennustus, mille paikapidavust ma täiesti usun, sest elektriautode kõige pisemad esindajad (nt eUp) on juba praegu suurtel turgudel bensuautodele vägagi kandadele astumas ja samas heitgaasisõja käigus muutuvad bensiiniautod kallimaks just seetõttu, et need muutuvad keerukamaks. Midagi sarnast, mida nägime diislirevolutsiooni ajal, et odavatest, tehniliselt ülilihtsatest ja uimastest igiliikuritest said vägagi jõulised masinad, mis on juba mõnda aega olnud keerukama ehitusega ja seetõttu pirtsakamad ja kallimadki bensiiniautodest. Arnise ennustused peavad tõenäoliselt paika, et varsti pole pointigi osta midagi muud kui elektriautot... aga mitte sellepärast, et särtsukad oleks paremad, vaid kõik muud on keskkonnanõuete tõttu muudetud absurdiks ja seetõttu ka vähetöökindlateks. Mina ootan aga autode asemel endiselt elektrimotikate ajastut, samal ajal kui enamik paistab rahulduvat elektritõukekatega:)

https://forte.delfi.ee/news/auto/automuujad-mone-aasta-paras
t-on-elektri-ja-bensiiniautode-hinnavahe-olematu?id=86870761

PS: pilt ei käi artikli juurde. See on lihtsalt iroonia teemal, et Eestis tuleb "roheliselt" käitudes ikkagi midagi ära põletada. Praegu on vääriselupaikade põletamine moodi minemas, sest loomade-lindude-putukate-seente elukeskkonna asemel nähakse tänapäeval vaid puupõldusid ja arvestatakse linnulaulu asemel kütteväärtusi.
23:41 10.07.2019
MariMae90
Ei
12:03 09.07.2019
Kärss
# Kas oled ise näinud pealt kuidas nad ennast vaatavad ja siis häda teevad.Äkki
# satub juhuslikult õhust lennates.

Kui ma vorbiks tuhat pilti neist, kas siis oleks usutavam? See tsirkus on siin maal käinud eluaeg, lihtsalt nende lindude ja minu autoeelistused on praegu just täpselt samad. Ei arva, et minuga rohkem juhtuks kui teistega - ma lihtsalt olen veidi uudishimulikum, et kui mingi muster korduma hakkab, tunnen siirast huvi, miks see nii on. Sellest pildil olevast mõlemal pool pargivad teised autod, lindudele need teised huvi ei paku... no mine võta kinni, miks nad seda teevad:)
20:21 06.07.2019
Kärss
Foorumis on teemasid kassidest-koertest ja ka lindudest, aga mitte päris selles kontekstis. Mul selline naljakas probleem, et linnud käivad osadel autodel end küljepeeglist vaatamas ja reageerivad oma peegelpildile nii, et situvad seejärel terve ukse täis:) Pildi panin punasest autost, kaks ülejäänud linnumagnetit on sinised. Põhjus, miks just need autot, tundub olema vaid selles, kuidas paikneb peegel uksel oleva klaasitihendi suhtes, kuhu on linnukesel hea oma küüned taha lükata ja siis peegli ees edvistada. Enamus edvistajatest on põldvarblased (mitte linnas levinud koduvarblased) ja ainus lahendus probleemile on olnud kilekotid ja vanad "sokid", mis hoovis parkides kohe peeglitele peale tuleb tõmmata. Lindudel oleks nagu sõltuvus peegli osas, sest kui näiteks koju saabudes on vaja midagi kiiresti tuppa (külmkappi) viia, on õue tulles juba esimesed sitalärakad ustel. Ükski linnupeletaja ei tööta, sest lind harjub nagunii kõigega - peeglite probleem on aastaringne, kuid marjade söömise probleem ajutine ja seal saab need loetud nädalad kõikmõeldavate hernehirmutistega suurepäraselt hakkama. Ega ma siin nõu küsigi (kui keegi pakub, kuulan huviga!), aga see on nüüd ainus asi maailmas, kus ma automaatselt kokkuklapitavatel küljepeeglitel mõtet näen. Õnneks puudutab see vaid üksikuid autosid ja varasemalt pole väga häirinud, kuna need juhtunud olema vaid mingiks hooajaks ostetud autod. Praegu on aga see peeglite peitmine üsnagi igapäevane tüütu tegevus, neid autosid samas müüa kah veel ei tahaks...
08:21 05.07.2019
maaks
Jagan siis oma statistikat, börsipakett €/kWh.
Aga carsil'l õigus - aastases tabimises oleks nende kahe külmiku maksumuse vahe ca 10€.
21:59 27.06.2019
Tiit33
Pärnus Kanpol parklas.
23:00 26.06.2019
nerja
..mida ei ole seda ei tule.
19:35 26.06.2019
aprilia2007
Millles võib olla asi, kui rolleri küünla kontaktivahe väheneb (peale sõitmist).
Alguses algas roller puterdama ja hiljem sõidu ajal roller lihtsalt seiskus. Küünla ära võtmisel selgus, et kontaktivahe on kokku läinud. Siis panin teise küünla ja sai veidi sõidetud ja ka selle jõudis küünla kontaktivahe väheneda(roller hakkas jälle puterdama).
20:17 25.06.2019
udu. (registreerimata)
Selline.
« eelmine lkjärgmine lk »