Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: MILLAL REHVE VAHETADA?

17:35 12.03.2011
kri5too
Millal rehve vahetada?
Tervist.
Millal oleks sobilik teie arust suverehvid alla panna?
Hetkel kagu-Eestis suuremad maanteed lumevabad,ning ülejäänud k.a osad linnavahelised teed veel osaliselt lumised.
Kas hetkel suverehvide alla panek on täielik lollus või vaikselt sõites saab oma sõidud ära tehtud?

Muudetud 16.4.11 13:51

18:24 12.03.2011
pirnianton (registreerimata)
Re: Rehvid
kle vaata aknast välja talv on veel. mitu inimest on plaanis ära tappa?
18:32 12.03.2011
Siidiuss (registreerimata)
Kui mõistlikult liigelda ja teeoludega arvestada siis ei ole probleemi suvekatega sõita. Aga kel sõidukogemust väga ei ole ja sõidustiil on ka selline kiirustav siis ei tasuks suvekatega veel liigelda. Kindlasti paljudel juba suverehvid all. Eriti neil kes maanteel põhiliselt liiklevad sest kuival asfaldil kalleid lamell või naastrehve praegu kulutada on suhteliselt lollus küll. Ma ühe talve sõitsin ära suverehvidega kuna õiget talve ei olnudki. Mul ühel autol on aasta läbi suverehvid all. Olen sõitnud mõned korrad külavaheteel mis on kohati suhteliselt libedad praegu. Praegu võib suvekatega sõita küll ja kui pauku kellegile panna siis kindlustus maksab küll kannatanule sest seaduse järgi on praegu juba lubatud sõita suverehvidega. Aga kui endal on auto kallis ja remont võib minna kalliks siis ei tasu muidugi ära sellel kes juhtimisega väga hästi toime ei tule.
19:38 12.03.2011
... (registreerimata)
Kaine mõistus, kus sa oled?
Eilsed uudised, kus kiilasjää maanteedel põhjustas mitmeid õnnetusi, ka. surmaga lõppenud avarii. Loomulikult siiski juht peab asja mõistusega võtma (suverehvidega libedal teel siis 30 km/h teistel ees töllerdades näiteks), kuid elementaarne on, et selliste petlikute ilmadega sõidetakse veel talverehviga.
19:38 12.03.2011
??? (registreerimata)
Debiilikud, tapke end parem kohe ära, jätke teised alles. ööl vastu laupäeva oli -2 ja päevane vesi kõik jää. Lauslibe. Isegi soolamasinad olid välja aetud keset ööd.
20:40 12.03.2011
resümee (registreerimata)
kannata veel Kristo, mulle meenub et suvekad on tavaliselt aprilli keskel alla saanud, nii et aprilli alguseni vähemalt oleks mõistlik suvekatega mitte teele ronida. Päeval tõesti on asfalt väljas aga õhtuti ja nt metsade vahel jagub kiilakat küllaga ehk siis hetkel on veel talv.
19:07 14.03.2011
Vandiste
eesti heitlike ilmadega sõida rahulikult talverehvidega poole aprillini.
13:32 27.02.2014
Summertime (registreerimata)
Re: Millal rehve vahetada?
Lumi läinud juba ammu ja mul naeltega sõitmisest kõrini, panin homseks rehvivahetus aja ja lähevad suvekad alla. Niiet jokk selle asjaga. Muide esimesest märtsis võib suvekatega sõita ka, niiet olge mõnusad :)
14:09 27.02.2014
oioioijahhjha (registreerimata)
Mina vahetan naelad ära alles siis kui politseionu rajalt maha võtab ja käsib ära vahetada.
14:52 27.02.2014
??? (registreerimata)
Käis ka täna peast mõte läbi, et varsti vist juba võiks. Öösel ei paaruta kusagil siis suht savi juba.
15:06 27.02.2014
tiit_ (registreerimata)
Aga mis siis teete kui viskab märtsi keskel või aprilli alguses ühe korraliku lumetuisu Eestimaa peale?
15:27 27.02.2014
sangar
Siis tuleb jala tööle minna või aeglaselt sõita
17:17 27.02.2014
karvanejakole
Tiit, aga mis siis teed, kui mais lund viskab? Eestis ei ole ainult juulis lund trehvanud, muudel aegadel on väike võimalus alati olemas.
17:23 27.02.2014
meeess (registreerimata)
Ilmateade ju lubas märtsi keskel külma. Miks nii kiire selle vahetamisega? Oma ja teiste tervise arvelt kuskilt mujalt kokku hoida?
19:02 27.02.2014
simsuk (registreerimata)
Veebruaris oli ka külma, aga mida oli paljal asfaldil teha naastrehvidega!?
Praegu on kogu skandinaavias soe, niiet vaevalt siin mingit talve enam tuleb :(
19:04 27.02.2014
suvekumm (registreerimata)
Ma pistan Laupäeval 1.märts igastahes suverehvid alla ,noo mutrite keeramise rõõm . Kui tuleb lumi veel eks viskan ringi jälle.
Põhjus kodust välja ja sõpradega garaazis tiksuda (naisele ei meeldi)
20:51 27.02.2014
tiit_ (registreerimata)
Sooja detsembri tõttu mina see aasta rehve ei vahetanudki. Need paar lumesajust päeva jaanuaris käisin jala.
21:10 27.02.2014
stammer (registreerimata)
to suvekumm
Saada naine garaazi rehve vahetama ja ise tiksud sõpradega kodus:Y

Juhtus ka nii, et ühel autol jätsin rehvid vahetamata kuna ootasin suuremat lund, mida aga ei tulnudki. Selle mõne päeva sõitsin teise autoga, millel naastrehvid all.

14:10 28.02.2014
Summertime (registreerimata)
Tehtud, krdi hea on sõita jälle :)
15:32 28.02.2014
jokerAudi
Einoh jah...eks lumetu talv jah, aga mõelge nüüd sedasi- asfalt on puhas, aga kui juhtub olema metsavahel näiteks tee niiske ja väljas temperatuur on nt +2c, siis mis juhtub? Suverehv on sellise temperatuuri juures kivikõva ja ei suuda absoluutselt mingit vett-lund ära suunata enda alt. Eks selliste enesetapjate pärast meil kevadeti neid pauke niipalju ongi...krt tapke ennast, aga mitte teisi.

Ise ei kiirusta rehvivahetusega üldse, ilmselt vahetan, kui ööpäevaringselt hakkab +3...+6 hoidma. Seega ilmselt kuskil märtsi lõpus-aprilli alguses. Muidugi, kui vahepeal lund maha ei tule.
15:47 28.02.2014
to jokeraudi (registreerimata)
ma ei ütleks, et kevaditi pauke rohkem oleks, pigem on neid pauke rohkem siis, kui jälle suurem lumesadu on olnud. siis miskipärast tundub, et sõiduoskused on üleöö mandunud. kes vahetab varakult ja teadlikult suverehvid alla, see ilmselt oskab ka teeolusid jägida ja sõiduvõtteid kohandada.
16:43 28.02.2014
63amg (registreerimata)
see kes selliste ilmadega naelaga soidab,on peast soe!
20:42 28.02.2014
Eintz8 (registreerimata)
Oli "õnn" 2012a märtsi lõpus istuda Tampere lähedal kiirteel ja oodata 4 tundi tee avamist kuna ees oli paarikümne masinaga avarii.
Vahepeal oli ilm soe olnud ja paljud sommid olid jõudnud juba suvekad alla panna kui äkki viskas nii palju lund maha, et ummiku likvideerimist oodates pidin vahepeal mitu korda kojamehi puhastama ja autost väljudes lükkasin uksega lund.
12:06 02.11.2014
sahcar (registreerimata)
millal oleks mõistlik naastrehvid alla panna. hetkel on veel suverehvid all.
13:54 02.11.2014
looder23
kõik sõltub sellest, et kunas ja kus sa sõidad.
kui on ikka õhtul hiljem, öösel või varahommikuti maanteid mõõta siis soovitaks juba alla kruvida. kui sõidad linnas ja/või linna lähedal maal, siis vast veel pole mõtet. aga, kui sa tunned, et võiks juba alla kruvida ja endal kindlam oleks, siis kruvi alla.
14:55 02.11.2014
tule taevas appi (registreerimata)
omal peaks ka ikka natuke mõistust olema,minu pärast võid sa aasta ringi oma suvekatega edasi lasta
15:35 02.11.2014
karvamari (registreerimata)
Vastus on: siis kui lumi maas või kui pidevalt tugevamad miinuskraadid.
16:19 02.11.2014
V8 (registreerimata)
Vaata ilm.ee seal näitab nädab mis tulemas ja suhteliselt täpselt ja planeeri ise. Äkki tahad veel teada, kui tihti naist panna
21:49 27.02.2020
nönnamuudu (registreerimata)
Kui ööpäevane keskmine on alla +5, siis talverehvid, kui üle, siis suverehvid.Meie kliimas tavaliselt 15-20 aprill on paras vahetada suviseks.
14:58 08.03.2020
Kässar (registreerimata)
Kaevasin vana teema üles. Mis arvate, kas võib juba suvekad alla visata?
15:41 08.03.2020
looder23
No kui sa saad need paar päeva mis veel lund tuleb suvekatega hakkama või ei sõida sel ajal ning öiste öökülmadega samuti siis pane suvekas alla. Mingi ilmavana arvas, et märtsi lõpus lööb veel maa valgeks. Vägagi võimalik. Elu on näidanud, et aprilliski viskab sellist paari päevast lund maha.
17:57 08.03.2020
Aprill 2017 (registreerimata)
Hakkasin Võhandu maratonilt peale 100km aerutamist tagasi tulema, sõitsin veel Võõpsust Värskasse, kus mu väljamaa sõpradest aerutajad hotellis olid. Sõitsin Värskast välja, ja siis hakkas pihta...
Lumi ja tuisk hakkas! All olid muidugi ammu suvekad, sest lilled õitsesid ja ammu oli ilus kevad.
Asi kiskus ikka uisutamiseks ja kell ca 02 polnud ka keegi teedel sõitnud, pühapäeva hommik ju. Asi kiskus jamaks, esiteks olin magamata, hommikul oli äratus kell 05, siis 100 km aerutamist, kohtumised finišis, Värska ja asi lõppes sellega, et Jõgeval keerasin bensukasse magama, sest allesjäänud paarikümmet km lihtsalt enam ei saanud sõita, tuisk, aeglane monotoonne sõit ja silm vajus mitu korda kinni.
Pean tunnistama, et ega need suvekad ka miski kingitus polnud.
Oli 20.aprilli paiku see asi ja just oli nagu suvi! Maratoni ajal hakkas juba päeval rahet raginal segi padukaga tulema ja finišis olid autod jääs.
RESÜMEE:
Pikemate sõitude korral, nt 3 päevaks mina küll ei vahetaks, lühikeste "kolhoosisiseste vedude" puhul ja kui on teine jooks velgedel- saab millal tahes vajadusel ringi visata.
Pmt kui oleks talvekad alla jätnud, oleksin ma ammu kodus olnud sel ajal kui Jõgeval autos mõned tunnid, tegelikult valgeni magasin.
See oli ka viimane kord, mil ma peale 100 km maratoni finišit hakkasin pea kohe sõitma, edaspidi magan hommikuni, autos ruumi on.
18:22 08.03.2020
63amg (registreerimata)
tavaliselt esitavad selliseid küsimusi naelamehed.
ka maikuus on lund näha olnud.pange aga juunikuuni edasi,äkki võib lund sadada!
mina vahetasin lamellid juba ära suvekate vastu.varsti võtan suveauto välja
18:43 08.03.2020
Hea 63amg (registreerimata)
Loll olemine pole seadusega keelatud, tee mida tahad, võid oma lamellidega kasvõi sugu teha, neid vahetada ja uuema aja kommete sees ehk isegi abielluda.
Aga- seepärast ära halvusta neid, kes sellist elu elada ei soovi, olgu või "naelamehed".
Ja pole usutav ka mingite spetsiaalsete "suve" ja "talveautode" omamine sinu puhul, võimalik, et üks lihtsalt külmaga ei käivitu. Võimalik ka, et nii "tarkadel" polegi autot- arst ei luba.
Aga sinulegi ilusat päeva.
19:29 08.03.2020
toinoo
Tere! Teate, poisid, ärge põdege, kui me vahetame T-rehvid mingi nädalase viivitusega suvekate vastu siis uskuge, maailm otsa ei saa. Olen naelikuid näinud suksudel veel isegi septembris. Ja lumi, n,jaa - olles vabatahtlikult NL ajal kordusõppustel Vergi kandis ja... eelmisel või üleeelmisel päeval leotasime oma jalakesi merevees ning hommikul telgist väljudes (soe aeg ju...Juuni kohe) oli kogu nähtav ümbrus rõõmsalt valge!!! Tõsi, tollal sõitsid naelikutega ringi võrdsematest võrdsemad PEAD või kui siis kellelgi (!) õnnestus nt. Norrast nö kasutatuid tuua ja kasutusse anda-võtta. Kui tahad oma suksule ebameeldivaid "tuttavaid-sõpru" (remondimehed) siis ära kiirusta- vanasõnagi ütleb: tasa sõuad kaugele jõuad. Lase kiire aeg mööda, küll aeg annab arutust. Meie kliima ongi hetkel pisut (palju?) muutunud ja mingit kindlat reeglit ei tea absoluutselt keegi ja toimi nii kuidas ise oma=pere ohutuse suhtes tunned.
Lugupidamisega T.
21:44 08.03.2020
nec0 (registreerimata)
See talv sai kenasti suvekatega sõita.
22:34 08.03.2020
kliimaline (registreerimata)
nii hullud ja ootamatud olud ikka Eestist, et mina naaste küll alt ei võta, vaid sõidan kuni oktoobrini. Vb natuke kauemgi. Ja siis ostan uued naastud. Eestis võiksid muud rehvid üldse ärakaotada. Naastuga on hea kindel sõita.

23:39 08.03.2020
Imelikud mehed (registreerimata)
Lamelliuskujad on saamas juba mingiks radikaalseks sektiks. Mingil moel meenutavad veganeid või LGBT tegelasi.
See talv on neile muidugi sisendanud eepilistes mõõtmetes enesekindlust ja isegi üleolekut.
Mõni on aga suverehvifänn ka talvel, uhke ka veel, aga eks neid radikaale ole igas liikumises.
Vaatame, mis siis saab, kui nt järgmisel talvel hanged rinnuni on ja sahad asfalti ei kraabi.
Ja ootame seegi aasta ikka talverehvide hooaja lõpu ära.
06:48 09.03.2020
eelmisele (registreerimata)
Mis kasu on naeltest rinnuni hangedes?
08:05 09.03.2020
63amg (registreerimata)
polegi mingit kasu,aga igaksjuhuks panevad alla.nii pidi naelameestel kindlam tunne olema
10:49 09.03.2020
Väikepoiss (registreerimata)
Jääb ka arusaamatuks see naastude ja lume omavaheline seos. Naastud on paksus lumes kasutud. Pigem toimib seal paremini korralik lamellrehv. Naastu AINUKE eelis tuleb välja täielikult siledal kiilasjääl. See on ka ainuke koht, kus peaks naastu eelistama- ehk siis sõites enamus aja kuskil külavaheteedel, kus tallatakse lumi kinni, see sulades ja külmudes muutub siledaks kiilakaks. Seal tõesti lamelliga on keeruline. Mitte võimatu, kuid keeruline. Naast teeb elu seal lihtsamaks. Samas, kui sõita enamus sõite linnades-suurtel teedel, kus mingisugune teehooldus ikka olemas, siis ei näe küll mingit pointi naastude allapanekul.
Kui keegi üldse mingit radikaalset sekti meenutab, siis on need just paadunud naastufännid, kes ka suvel ringi uhavad naastuga, sest no libe kurat on ju!
Ja need vennad, kes talv otsa suvekaga uhavad, võiks oma load hoiule anda ning siis ise ravile pöörduda.

Suveka allapanekust- vaatan ise harilikult, mis ilmad teevad. Kui ööpäeva jooksul püsib stabiilselt +5 kandis temp, siis läheb suvekas alla. Lamelliga pole kiiret nende vahetusega.
12:48 09.03.2020
Ma ju kirjutan, et tegemist on sektiga, täieliku ususektiga, kes isegi Piibli enda järgi võib "tõlgendada"- juba Jeesus kasutas lamelle ja risti poosid ta "naelamehed", mis omamoodi viimase väite osas ka tõsi võib olla.
Kui on hanged rinnuni- siis on ka teed kohe jääs- selle peale nagu ei tule- on nii?
Aga päris naljakas on, ootame, kuni mõni väidab, et tal on lisaks "suveauto" nimelisele esemele ka nt lendav vaip. Lamellidega muidugi!
12:51 09.03.2020
Lumehelbeke tasa - tasa ! (registreerimata)
Eila sai suvekad alla ja kui miskid miinused tulevadki siis saame hakkama . Ma juu nõukaaegse karastusega .
13:11 09.03.2020
Mõni on tõesti imelik ja tundub, et ei oma absoluutselt mingit talvesõidu kogemust. Ei, kui on rinnuni hanged, siis ei ole koheselt teed jääs. Õpi natuke füüsikat.
13:26 09.03.2020
Tead, Väikepoiss, minu talvesõidukogemused algasid 1978 aasta talvest ja nendesse lisandusid hiljem Venemaa talvised teed, milliste ettekujutamiseks jääb sinul fantaasiast puudu, sest "sõida, kuni teed jätkub" printsiip on sinule lihtsalt võõras. Siis tulid Skandinaavia talvised teed "uue vabariigi" ajal koos Norra permanentselt jääs ja 10-12% tõusudega jms.
Ma usun, et kui meid sinuga talvel mistahes rehvidel "juti peale" panna, siis ma teen sinule ära igatahes.
Füüsikat õpetati minule ka Tallinna Polütehnilises Instituudis, kuid ma sooviksin nüüd teada, mida sa "hanged rinnuni" kontekstis just füüsika all silmas pidasid. Selgitaksid ehk, tark poiss nagu sa oled.
13:42 09.03.2020
to imelikud mehed (registreerimata)
Kuidas KOHE tee jäässe lähevad, kui lund sajab- seleta siis ise ära?! Kui on tõsised lumetormid siin riigis siis on probleem ikka peamiselt sellest, et jäädakse kinni. Ei osata sõidujäljest väljud/naasta jne. Siin rehvil pole mingit tähtsust. Mõne päeva pärast asfalt väljas või teed lükatud. Ära hakka oma maja esisest teest või kortermaja hoovis rääkima..
Ja, mida ning keda huvitab, mis mingil aastal Venemaal, Norras või kusiganes oli??
14:06 09.03.2020
VL (registreerimata)
Imelikud mehed tõesti, kiitleb, kuidas pool sajandit on kogu maailma lumedel sõitnud ja kutsub teisi joonele aga samas väiksemagi lumega on teed nii jääs ja lamellimehed on kohe ka mingist sektist, et veel hakkama saavad sellega.
14:10 09.03.2020
Mnjah, põhjendamatult enesekindlate tegelaste hulk kasvab Eestimaal peadpööritava kiirusega. Ka arvavad nemad, et Pühas Eduriigis, mida ekslikult ka vabariigiks nimetatakse, valitsevad hoopis teised füüsikaseadused, vektorid toimivad teisiti kui mujal, lumi on kohev kogu aeg ja seda ei sõidetagi jääks kinni ja palju muudki innovaatilist. Pahal Venemaal muidugi on teisiti ja ikka palju halvemini!
Aga olgu- ka selles teemas jään edaspidi kõrvaltvaatajaks ja jälgin eduriikset loodusseaduste muutmist huviga.
Aga uskuma ei jää sellegipoolest, mul nõukaaegne "tagurlik" haridus ikkagi!
Sähendne õuldfäššn.
14:32 09.03.2020
R.K. (registreerimata)
Aga ikkagi põletav küsimus vajab vastust- millal siis? Kas täna pool neli õhtul oleks hea aeg?
14:39 09.03.2020
to imelikud mehed (registreerimata)
Mingit vastust ei saanud...
Lumi iseenesest jääks. Kinnisõidetud lumi ei ole jää.
Lamellrehvidega saab sõita talvel igasuguse ilmaga, täpselt samamoodi nagu naastuga.
Jälle mingi ajaloo teema, ausalt- ei huvita üldse!
See, kui keegi on kunagi kuskil(nt Outbackis) autoga savisse kinnijäänud, vaevalt paneb(Eestis) mudarehvidega sõitma. Samamoodi nagu Venemaa teed või Norra tõusud ei peaks kuidagi olema põhjus Eestis naastudega sõita.
Kitsa või olematu silmaringiga inimene suudab endale Eesti ilma ja eriti talvist ilma millegi müstilisena ettekujuta, lausa sellisena, millega väga vähesed hakkama saavad. Ja naastudeta ei saagi, isegi 19/20 talvel.
14:52 09.03.2020
Sa võid ju olla kasvõi sajandi sõitnud, aga kui sa lendad kohale väitega, et KOHE, kui lumi on maas, on ka teed jääs, siis ei tea sa asjadest mitte kottigi. Sõita võid ju osata, aga jällegi füüsikast ei tea sa midagi. Ei kujuta ette ka, mida sa seal TPI-s tegid. Aga ma selgitan- see ei ole füüsiliselt võimalik, kui lumi sajab maha, et teed jäätuvad momentaalselt. Ei. Kui all on kuiv pind, siis see lumi jääb sinna lihtsalt maha. Selleks, et jää tekiks, on vaja midagi, mis lund esmalt sulatab. Tavaliselt piisab soojast temperatuurist. Seejärel on vaja uuesti külma, et tekiks jää. Aga sa füüsikuna ilmselt tead seda, mis ma ikka korrutan. Ära tegemisest...ma ei tea, ma olen ilmselt piisavalt arenenud, et ei näe põhjust mingitest ärategemistest isegi jahuma hakata, see on pigem teismeliste või lapsemeelsete pärusmaa.
See, et sa nüüd vastamata jääd kõrvaltvaatajaks, näitab, et sa ei oska midagi rohkem öelda ja sinu "kohese jää" mõte lükati ümber. Kinnisõidetud lumi ei ole muide jää, nagu siin juba ka öeldi.
Aga jälgi huviga, saad ehk targemakski!
15:00 09.03.2020
R.K. (registreerimata)
Rehvi kontakt teepinnaga tekitab soojust. Puhas füüsika? Vist on? Aga noh, see selleks, küsimus on ikkagi- millal?
15:46 09.03.2020
Kässar (registreerimata)
Kas keegi oskab kommenteerida suverehvide kohta. Ma uurisin nimelt michelin pilot sport 4 kohta andmeid ja tuleb välja, et see rehv ei kannata üldse külmakraade. Külmakraadid pidid rehvi täielikult rikkuma. Nii et praegustes oludes nagu ei tahaks selliseid küll alla visata. Primacy 4 kohta ma ei leidnud sellist klauslit tootja lehelt, aga kindel päris pole. Oskab keegi miskit rohkemat kommenteerida, kel kogemusi nende mudelitega on. Võite muidugi soovitada ka mõnda muud head tootjaid. Valik on suur, nii et ei oska valida, kuid miskipärast olen varem michelini rehve ostnud.
16:25 09.03.2020
eelmisel (registreerimata)
Alustuseks, mis autole need lähevad?
Pilot sport seeria on "sportlike" ja sporditegemise autode teema ja ainult linnas ning maanteel sõitmiseks küllalt tarbetu, isegi kui autol palju üle keskmise kw/hj.
Primacy on oluliselt universaalsem ja kestab oluliselt kauem.
16:55 09.03.2020
Kässar (registreerimata)
Berlingo 2.0 disla. Eks siis vaatan primacyt.
21:00 09.03.2020
....... (registreerimata)
Minu Nissan Qashqail on Pilot Sport suverehvid tehasest all, spordist on selle auto puhul küll asi väga kaugel.
17:09 16.03.2020
rehvitakso123 (registreerimata)
Tere,

suverehvid panne alla siis, kui on üle +7 kraadi ööpäev läbi!

https://www.rehvitakso.ee/Millal-on-lubatud-kasutada-suvereh
ve-2020-aastal

08:05 17.03.2020
Zlang (registreerimata)
09.03.2020. Enamus sõitu linnas. Ei viitsinud teid ja naelu lõhkuda.
09:01 17.03.2020
Kunnnn (registreerimata)
Tegelikult ongi mõistlik juba suvekad alla panna, niikaua kui see veel töökodades lubatud ja võimalik on.
13:12 17.03.2020
Idioodid. Vabandage, aga idioodid. Kuhu teil kiiret on oma suvekatega? Täna hommikul olid näiteks tänavad libedad (enne kella 8).
13:40 17.03.2020
maaks
Paned naelad alla oled idikas, võtad naelad ära - ikka idikas. Otsustage lõpuks ära ometi :-)
Kirjutad, et suverehviga libe - võib küll olla, aga ega hullem ikka ei ole kui lamellkummiga :-D
PS Isiklikul autol suverattad all juba naistepäevast, tööauto ootab juhatuse otsust võimaliku "privatiseerimise" kohta ja kui see otsus sünnib, siis saab koheselt suverattad.
14:58 17.03.2020
No see on korralik mõttekäik: suverehviga pole hullem, kui lamelliga. See ütleb mõttemaailma kohta kõik ära ja rohkem pole midagi mõelda vajagi.
15:24 17.03.2020
maaks
Tore, et sain abix olla :-)
16:36 17.03.2020
63amg (registreerimata)
miks te peate naeltega ragistama! kõik teed tolmavad! terve euroopa saab lamelliga hakkama,aga meil ei suudeta.nagu mingid hädapätakad roolis! ehtne lasteaed!
18:06 17.03.2020
... (registreerimata)
hädapätakad jah, isegi suunatule kangist ei käi enam jõud üle.
19:31 17.03.2020
Aga.... . (registreerimata)
Täna lõuna paiku seisin Petrburi teel foori taga.Hakkas silma et kõigil autodel-vasakul 3,paremal nägin 2 ja eessõitval (minul kaasaarvatud)all naastrehvid.Foorumis seda kisa lamellimeeste poolt nii palju et poleks julgenud sellist asja arvata.Aga eks ta vist nii ongi et vähemused kipuvad kõvemat kisa tegema et rohkem välja paista.
Teine asi,sealsamas teeääri vaadates ei teki küsimust ,kust-kohast see tolm tänavatele saab.Kellel kuradil on tarvis seal pori sees aerutada ja seda kilomeetrite kaupa.
Ise panin eile ühele autole suvekad alla ja kohe hakkas lund sadama,võta kinni kas äkki vara veel.
20:01 17.03.2020
. (registreerimata)
No loeme siis kokku, mitu päeva või hoopiski tundi on sel talvel lund sadanud ja loeme kokku naastudega tehtud sõidutunnid- päevad.
21:19 17.03.2020
looder23
jah, ainult lumi teeb tee libedaks.
22:37 17.03.2020
63amg (registreerimata)
lehed teevad ka teed libedaks.sellepärast sõidetakse juba oktoobrikuust saadik naeltega
15:09 18.03.2020
Lumehelbeke tasa - tasa ! (registreerimata)
Noo miss kiire nüüd hakkas ? Talv läbi freesisite nii et laske rahus edasi .
15:48 18.03.2020
hkljkl (registreerimata)
tänan üleskutse eest, lasen rahulikut naastudega edasi ja sugugi ei kiirusta vahetama. te võite siin foorumis punnitada nii, et sitt püksis - ikkagi ei koti see mind. teen nii nagu ise tahan.
15:57 18.03.2020
audimeees (registreerimata)
hkljkl-ga nõus. Teen nii nagu ise tahan, köhin kellelegi näkku kasvõi, mind ei koti.
16:38 18.03.2020
VL (registreerimata)
Teatud margi- ja rehvieelistustega sussialused hakkavad vist kodus istumisest tingituna juba foorumisse sappi pritsima.
16:50 18.03.2020
. (registreerimata)
Naastumeestel lihtsalt juhe koos- teed puhtad, kevad algab mõne päeva pärast, aga kui äkki tuleb veel külma ja lund- mis siis teha? Lamellimehel seevastu ükskõik- nn talv jälle möödas, ilmad küll veel muutlikud, aga vahet ei ole- sõidan rahulikult edasi kuni lõpuks päris kevad tuleb ja saan südamerahuga suvekad alla panna.
18:07 18.03.2020
63amg (registreerimata)
normaalsetel inimestel on ammu suvekad all
23:57 18.03.2020
Ilus ilus (registreerimata)
Eestlase jälk iseloom lööb välja igast praost.
Isegi lamell/naelad teemas ollakse nõus teiste kõri närima.
Sellise rahva lööb nipsuga pikali ja nad veel parastavad järgmist kukkujat.
Tehke kratt ja laske see naabri masinaparki "tallama" kuis muiste tehti kratte naabri hobuste "tallamiseks", et need ei jõuaks tööd teha ja naaber vaeseks jääks.
A uhke ja hää on ikka olla ja venelased on süüdi!
00:38 25.03.2020
Kässar (registreerimata)
Otsustasin võtta michelini primacy 4 suverehviks. Piloot spordi kohta sai loetud, et külmakraadid võivad rehvi täielikult rikkuda. Siin kliimas võib ju jaanipäeval ka veel öökülma visata. Küsimus aga selline, et kas võtta koormusindeksiga 91 või 94 . Ma olen lugenud, et mida tugevam rehv, seda kauem peab ka vastu. Samas pidi jäigem olema, nii et jälle mugavus kannatab. Oskab keegi kommenteerida, kas on mõtet suurema kandevõimega rehvi kasuks otsustada. Autoks siis nagu öeldud berlinks 2.0 diisel multispace.
20:12 29.03.2020
solksolk
Mina ei mõtlegi suverehve enne poolt aprilli alla panna, külmasid võib siin mõnuga veel tulla ja nulli ümber mängu, mis musta jääd tekitab, lumesajust rääkimata, mida saab ka tulla.
Kuigi ma see aasta vist tõmban naelad välja ja sõidan suve ära nende talverehvidega.
20:42 29.03.2020
Kpl (registreerimata)
Tehtud juba mitu päeva tagasi.
22:00 29.03.2020
63amg (registreerimata)
tõmba siis kohe naelad välja! niisama igaksjuhuks pole mõtet loodust reostada ja teid lõhkuda!
22:21 29.03.2020
91 või 94 (registreerimata)
Pane need, mis tehas ette on näinud ja korras. Kui pidevalt on täislast peal või konksuga järel siis võid ju mõelda kõrgema indeksi peale. Kuigi otseselt põhjust pole ka siis.
07:35 30.03.2020
... (registreerimata)
Võiks ju suverehvideks panna mingid kesk-euroopa tüüpi lamellid millega kannatab ka varakevadel ja hilissügisel sõita, aga ei- eestlane on nii krdi pujään, et ei taha aru saada, et elu on võimalik ka lihtsamalt elada, mitte et kaheksa kuud klõbistad naeltega ja neli kuud põed, et äkki tuleb öökülma.
09:44 30.03.2020
63amg (registreerimata)
ei,ei,ei.siin ei aita midagi.kui naelainimesel on pähe programeeritud,et ainuke rehv on naelrehv.kui lubataks,siis nad sõidaks aastaringselt naeltega. siin ei aita ka see,kui riik ostaks neile lamellid ja rehve vahetataks riigi kulul
10:59 30.03.2020
Lääne lamell (registreerimata)
võibki rahulikukt aastaringselt all olla. Räägitakse küll, et siia ei sobi jne aga ühel autol olid pm uued all ja sai prooviks alla jäetud talveks. Nüüd aastaid sõitnud kõvema lamelliga ja kui nüüd teede soolatamist ei lõpetata siis ei näe põhjust midagi muud alla panna. Suvekaid ka eraldi enam eelmisest aastast pole ostnud. Aastas tuleb sõitmisi 10-15tuh km vahele, milles 2/3 sügis-talv perioodil. Eelnevate aastate pealt arvutades, 4 aastat võiks kesta aastaringsel kasutamisel.
22:20 02.04.2020
solksolk
Meenutan siinkohal, et meie kliimas peab sõitma ikka põhjamaale mõeldud talverehvidega, mitte mingi muuga.
Lisaks meenutan, et uus seadus nõuabki vastava märgisega rehve talveks, lumehelbeke ja kolm mäetippu märkidega.

Need, kes siin sõidavad mingite lõunamaiste lamellidega, neid oleme musta jääga avariis näinud küll ja küll, kes peale seda häda täis on ja teehooldust süüdistavad enda hooletuses ja vales rehvivalikus.

Suveks kohe kindlasti mingit all seasonit ega põhjamaist lamelli ei soovita, ei paku õiget haakuvust suveoludest ja kulub kiirelt, pluss tõenäoliselt suurem kütusekulu, võrreldes hea suverehviga.
Suvel olgu ikka suverehv ja talvel põhjamaine talverehv, minu poolt soovitatuna korralik kvaliteetne uus naastrehv nagu ka hea kvaliteetne suverehv.

Muudetud 2.4.20 22:40

06:53 03.04.2020
to solk (registreerimata)
äkki kaagutad vähem ja liigutad rohkem. siis on sinust ehk ka mingit kasu.
08:44 03.04.2020
Kunnnn (registreerimata)
Solk ei saa enam ise ka aru mida kirjutab:

"Kuigi ma see aasta vist tõmban naelad välja ja sõidan suve ära nende talverehvidega."

"Suveks kohe kindlasti mingit all seasonit ega põhjamaist lamelli ei soovita, ei paku õiget haakuvust suveoludest ja kulub kiirelt, pluss tõenäoliselt suurem kütusekulu, võrreldes hea suverehviga.
Suvel olgu ikka suverehv ja talvel põhjamaine talverehv, minu poolt soovitatuna korralik kvaliteetne uus naastrehv nagu ka hea kvaliteetne suverehv."

09:00 03.04.2020
AntiHonda (registreerimata)
Olen veendunud, et väga paljud autoomanikud ootavad rehvivahetuseks aprilli palgapäeva.
09:23 03.04.2020
TWD (registreerimata)
Juba kolmas nädal saab suverehvidega sõidetud.
13:46 03.04.2020
hahaa (registreerimata)
Aga täna tuli paar helvest , naeltega kohe kindlam tunne !
18:20 03.04.2020
63amg (registreerimata)
need paar helvest annavad vabanduse sõita naeltega juunikuuni
21:49 04.04.2020
solksolk
To Kunnn, üks asi on sõita aastaläbi sihilikult lamellidega, teine asi üks suvi vanad talverehvid alla jätta, millel korralik muster ja mis pole lamellid, ehk siis pole päris nii pehmed.
Eks ma natuke põen ka suvel talverehviga sõitmist, aga üks suvi pole vast hullu, 100% pole veel otsustanud, aga ilmselt ikka kasutan talverehve, see suvi.
09:18 05.04.2020
R.K. (registreerimata)
Sul solk ei tohiks ju midagi karta olla. Kuuekümnega püsib isegi paljaste velgededa teel. Kiiremini sa vaevalt sõidad, kust muidu nii palju neid ohtlikke möödasõite näed.
11:10 05.04.2020
Lääne lamell to solksolk (registreerimata)
Ise pole proovinud aga arvama oled kõva. Aga, mis sa ikka tahavad, kui inimene sõidab pool aastat mööda märga asfaldi naastudega ja nüüd kümme kraadi tempi tõustes, laseb rooli taga püksi..
Ei kulu see rehv ka kiirtee kiirustel 30 ja rohkema soojakraadiga. Minema saab, pidama saab, kurve võtta saab ka. Täpselt nagu ka talvel lamellrehviga. Ja ka nendega, millel mägede ja lumehelbekeste märki peal pole.
14:29 05.04.2020
Aitame ikka (registreerimata)
Seoses rehvivahetusega tekkinud suurtele vaimsetele koormustele soovitab farmaatsiatööstus ühte tõhusat ravimit.
21:47 05.04.2020
63amg (registreerimata)
tundub,et naelrehv on eestlase imerelv.naelrehv peab talvel paremini,kui lamell.naelrehv peab suvel paremini,kui suverehv.uskumatu
01:09 06.04.2020
Aitame ikka (registreerimata)
Kahjuks ei saa me aidata 63amg-d, kuna tema naelrehvidefoobia on võtnud kroonilise kulu. Konsiiliumi epikriis on julm tõde.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.