Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: SUPPLEM HEAT

21:56 13.08.2012
audimees84
Supplem heat
Tere,

Teab keegi täpsemalt mis asi on Audi A6 2006 MMI valikus "supplem heat"?

Tänud
22:42 13.08.2012
kah audimees (registreerimata)
Re: Supplem heat
See peaks olema salongi lisasoojust andev element külmade ilmade tarbeks.
Kuskohast sellise valiku endal mmi menüü alt leidsid?
18:18 14.08.2012
audimees84
Seda arvasin isegi aga mille pealt see töötab? Elektri?
Mina saan seda valida kui kliima konsoolil vajutada setup ja kas siis auto või off.
20:44 14.08.2012
kah audimees (registreerimata)
Ma küll 100% kindel pole aga arvan et ikka elektri pealt.
Ja ei tea kas see soendab nüüd elektriliselt jahutusvedelikku kiiremini või on siis salongi tulevas õhus mingi lisa soendus.
Hakkas ennastki huvitama.
22:24 25.08.2012
Kah audi (registreerimata)
Tegu on elektrilise lisaradikaga, mis hakkab salongi suht kiiresti sooja õhku puhuma. Kui see välja lülitada läheb palju kauem aega. Tegu siis ainult salongi õhuga, mootori temp tänu sellele kiiremini ei tõuse. Tal on minu mäletamist mõõda kolm võimsusastet, mis muutuvad automaatselt vastavalt võimalustele. Kui aku vana või kenekas ei tööta korralikult siis ei pruugi ta korralikult töödata. Kui aoto käima panna on kuulda kuidas armatuuris releed üksteise haaval tööle lähevad.
09:07 20.04.2020
martin niksnaks (registreerimata)
Tervitus aastaid hiljem!

Eh paljud ei tea aga nüüd kes loevad seda saavad teada, suplem. heat on audi diislitel juba ma ei teagi täpselt aga juba mu 96 aasta c4 peal, nüüd ka c6 ja q7 peal, mis minul olnud, aga tegu siiski ökonoomsus variandiga, ehk kui too off panna siis climatronic ei võta jahutusvedelikku täiel tuuril ja laseb mootoril kiiremini soeneda, seega geneka koormus lühiajalisem, aga millega kütab? eh jah, huvitas mindki, peale uurimist pole asi muutunud üks raas, vag kasutab siiani eelekaid mootori töö ajal ja läbi raami takisiti vanematel (pildil, sestap see huvitama hakkaski, miks vendikata autol raamitakisti oli ja ühendatud),
mida benakatel jahutusvendika kiiruse muutmiseks kasutati.
Põhimõtteliselt võtame kokku, AUX heat. on webasto sätte ja supplem. heat on mootori ja kliimatroniku vaheline kompromiss, põhimõtteliselt kui off panna saab mootori kiiremini soojaks. Elektriline salongiradikas oli lisavarustus ja seda mmi agsed autod ei teadnudki enam, selle asemel oli webasto/ebers...plaplapla.
;)
09:58 20.04.2020
vanames
See asi mis pildil ei puutu üldse asja. See on juba iidamast ajast kõikidel Audidel ja on tavalise radika jahutusvendi ballasttakisti, tänu millele töötab vent 3 pööretel, aeglane keskmine ja kiire - ilma takistita otse.
18:34 20.04.2020
A66 (registreerimata)
No tõesti, martin, kirjuta parem luuletusi vms. Pole ammu nii rumalat juttu lugenud. Sisuliselt mitte üks asi ei vasta tõele.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.