Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: MÖÖDASÕIT PAREMPOOLSE REA KAUDU

20:40 29.10.2019
Kärss
Möödasõit parempoolse rea kaudu
Teema (et mida loetakse üldse selleks keelatud paremalt poolt möödasõiduks) on üldises plaanis käinud läbi paljudest liiklussaadetest, aga mitte selles kontekstis.

Pildil Pirita jõe sild. Suunaga linna kipuvad nii hommikusel kui õhtusel tipptunnil mõlemad sõiduread umbe minema, sest silla peal tekib pudelikael: foori alt vasakule pöörajaid on nii palju, et ummistavad lisaks aeglustusreale ära ka vasakpoolse sõidurea (seda probleemi oleks lihtne lahendada, kui panna pöörama ringteele kaks sõidurada, ruumi selleks seal ju piisavalt). Parempoolse rea ummistas varasemalt suur liiklusvoog Loo/Muuga suunalt (kiirendusrada). Eks see liiklusvoog ummistab ka praegu, aga üha enam on kujunemas probleemiks need, kes kasutavad parempoolset kiirendusrada ummikust mööda sõitmiseks, et siis Pirita jõe silla peal uuesti vahele trügida ja sellega esimeses reas liikumine täielikult halvata (=põhjus, miks nad ise ummikus seistes närvi läksid). "Jokitajad" teevad Lenska maanteest paremal oleval ringteel ka ühe auringi, sest nii pole ummikust mööda sõitmine otseselt keelatud. Nahhaalsemad ronivad raudteeviadukti järel kiirendusrajale ja sõidavad sealt sillani. Iga hommik täpselt samad autod, paljusid tunned juba nägupidi, mõnda üksikut tean isegi nimepidi!

Trügijate vahele laskmata jätmine pole kah lahendus, sest Loolt ja Muugalt tulijatel muud võimalust polegi. Politsei võiks kirjutada seal pidevalt massiliselt trahviotsuseid välja, aga neid see ei huvita. Samal ajal probleem süveneb ja neid mööda trügijaid tekib üha juurde, sest milleks passida ummikus, kui ilusti vahele lastakse...

Mida sina teeksid?
06:09 30.10.2019
A! (registreerimata)
Re: Möödasõit parempoolse rea kaudu
Onu Misha ütles, et raha ei ole, kuigi tal on piinlik. Seega tundub, et niipea seda kohta rekonnima ei hakata. Ja saab vanamoodi edasi minna, kes trügib vahele kes laseb vahele. Seal ei ole ilma viaduktita ühtegi head varianti olemas. Hetkel tekib kamm enamasti ringteele pöörajatest ja sealt tulijatest, kes Lasna poole minna tahavad. Kui see praegune Songissepp seal ka midagi ümber korraldama hakkab, võib kindel olla, et läbilaskevõimet piirataks kunstlikult veelgi. Järeldada saab seda senistest projektidest, kasvõi Pärnu poolt linna sissesõidult. Kõik võimalused olid olemas, et joonistada sinna mõlemas suunas üks rada juurde, aga tegelikkus seisneb laiades kõnniteedes ja tee keskelt tekitatud kitsendustest. Isegi operatiivmasinad ei saa enam tee keskelt ummikutest mööda, nagu ennemalt oli. Kõik ikka selle nimel, et inimestel hea oleks.
08:38 30.10.2019
maaks
Re: Möödasõit parempoolse rea kaudu
Läbin isegi seda sõlme iga päev, varem tulin Iru poolt, nüüd seoses kontori kolimisega mööda Peterburi teed. Seal tõesti kohtab igasugused mu..e ja mudapäid :-)
Pornomaffia lõpetaks see kui kiirendusraja ja 1. raja vahele paigaldada "dildodest" piire ja jätta ümberreastumiseks ainult hädavajalik pikkus (mitte ~kilomeeter nagu praegu), siis ei tekiks kellelgi 1. reas mõte kiirendusrajale hüpata.
Kusjuures bussijuhid eranditult ainult niimoodi sõidavad - ja mõnel jätkub veel jultumust signaalitada kui sellisel manöövril ette juhtud jääma :-) :-)
Need kes JOKK skeemi järgi ringteel auringi teevad jääksid, aga nad on selges vähemuses.
09:09 30.10.2019
PS (registreerimata)
Re: Möödasõit parempoolse rea kaudu
Õnneks või kahjuks on see igal pool nii, mitte ainult konkreetses kohas. Nad pole nagu kuulnud ka, et vahele trügides neil eesõigust ei ole. Huvitaval kombel on õigustuseks väide, et nii on ristmikul suurem läbilaskevõime !!!
12:22 30.10.2019
Kärss
Re: Möödasõit parempoolse rea kaudu
See pole õige mölakas, kes oma sigatsemisele vabandust ei leia.

Ma tõingi näite lihtsalt ühest kohast, loomulikult on selliseid kohti palju. Eriti veel bussiridade piirkondades, kus saab ka ametlikult "jokitada". Selles konkreetses kohas oleks lihtsalt lahendus üsna odav (400m ümberjoonimist ja ca 100m teepeenra asfalteerimist). Aga tegelik probleem on ikkagi osade autojuhtide käitumine, kes enda heaolu nimel niimoodi viisakamad inimesed ootama panevad ja karistamatuse tunne ahvatleb neid niimoodi käituma ka mujal. See on juba politsei rida, et maas vedelevat trahviraha üles korjata ei soovita ning autojuhte sel viisil käituma ahvatletakse.
18:22 30.10.2019
Hiina987654321 (registreerimata)
Re: Möödasõit parempoolse rea kaudu
See 1 km pikkune kiirendusrida ehitati valmis uue liiklussõlme jaoks.Tulevikus kui uus ringristmik valmis saab , saavad lasnamäele minejad varakult paremasse ritta keerata .
Kasutan ise ka igapäevaselt muugalt linna minekuks samat lõiku. Ega ei taheta lasta sind nii algusest,keskelt ega ka viimasest lõpust vahele.
07:55 31.10.2019
aa (registreerimata)
Re: Möödasõit parempoolse rea kaudu
Viimasel nädalal silma hakanud üks X6 ja roolis blond vanurbeib, isegi kui ummikut veel ei ole, viib muskelmälu teda kiirendusrajale, et sealt lõpust vahele pressida. Ega seal ümberehitamata häid lahendusi ei ole, paned torbikud maha siis sõidetakse ennem paremale ära ja tullakse Iru pealt(ala Järvevana). Tuleb lihtsalt tõdeda, et kehv liikluskorraldus sellisele liiklusmassile ja ainuke lahendus on ümberehitamine(ruumi juu on), mida siiani tehtud pole.
13:40 31.10.2019
auh123456 (registreerimata)
Re: Möödasõit parempoolse rea kaudu
Mis kella paiku see porr seal toimub?
13:48 31.10.2019
maaks
Re: Möödasõit parempoolse rea kaudu
Hommikuse tipptunni ja õhtuse tipptunni ajal @auh123456
Kellaajaliselt siis umbes 8...9 ja 16...17:30 paiku, aga sõltub väga palju veokate osakaalust kellel on vaja ringteele keerata.
14:14 31.10.2019
auh123456 (registreerimata)
Re: Möödasõit parempoolse rea kaudu
Selge pilt maaks...tean seda kohta lähiajal sel ajal vältida.
14:40 31.10.2019
looder23
Re: Möödasõit parempoolse rea kaudu
Ega see vasakule pöörajate rada nüüd nii pikk ei olegi, aga kuna ringteelt tulijatele antakse teed sel hetkel kui linnast väljuvale suunale tekib auk. Siis kui pet teelt tehakse vasakut pööret ringteele. Ega seda seal ummikus nimetada saa, see selline kerge toppamine liikluses. See liigub seal suhteliselt ruttu.
07:19 04.11.2019
ahhh (registreerimata)
Re: Möödasõit parempoolse rea kaudu
Valitsusel tuleks häbi pärast maa alla vajuda,kuna Peterburi tee betoon plaatidst tee ehitati 1946 aastal Saksa sõjavangide poolt ja siiamaani pole suudetud kasaegseks ehitada ...
20:53 04.11.2019
ddig
Re: Möödasõit parempoolse rea kaudu
Betoonplaatidest tee on Tallinna linna haldusalas.
22:51 04.11.2019
to ahhh (registreerimata)
Re: Möödasõit parempoolse rea kaudu

teemaväline ...et ka kõik teised teaksid, et selle teemaga on palju häma ja linnalegende a'la naised saunas rääkisid.

https://epl.delfi.ee/kultuur/saksa-sojavangid-ja-narva-maant
ee-8211-mis-kes-kus?id=51011097
23:20 04.11.2019
Kärss
Re: Möödasõit parempoolse rea kaudu
On küll teemaväline, aga ka see artikkel pole mitte lõplik tõde, sest inimesed, kes sel ajal elasid, on osaliselt veel elus ja tervete külade kaupa mäletavad asju millegipärast ühtemoodi. Lisaks tegid vangid veel teisigi lõike jm huvitavat ka põhitrassi kõrval. Paraku nii tulebki üleskirjutatud ajaloosse suhtuda, et "tõeks" osutub see, mis on mingil hetkel kellegi poolt kivisse raiutud ja kõik järgmised põlvkonnad võtavadki seda kui ümberlükkamatut tõde. Tegelikkusega kattub see kõik vaid osaliselt. Hea kui sedagi:) Kilomeetrid, millest siin räägitakse, peaks muidu õiged olema. Teema kontekstis pole aga vahet, kes või millal ehitas. Kogu see probleem oleks lihtsalt ja odavalt lahendatav, kui selle lahendamine oleks eesmärk. Samuti võiks politsei korjata põõsas passimise asemel raha sellises kohas puhtalt nahhaalide käest, kui politsei eesmärgiks oleks liikluskultuuri ja -ohutuse parandamine...

# See liigub seal suhteliselt ruttu.

See on suhteline ja sõltub sellest, kas istud ummikus koos kl 8-ks, 9-ks või 10-ks linna minejatega, kas sajab vihma, kas on mingi muu teetöö tõttu Muuga poolt tulijatega seotud tee koormus suurem, kas on kaks kanget rivistujat küljed kokku pannud jne. On õnnestunud veeta seal paarkümmend minutit, aga kui kõik on hästi, veokad ei ummista vasakut rida ja keegi parempoolse kaudu mööda ei trügi, siis liigubki niimoodi aeglaselt, et seisma ehk ei olegi vaja jääda.
08:20 05.11.2019
63amg (registreerimata)
Re: Möödasõit parempoolse rea kaudu
siin saaks ju panna kaamera,siis ei pea politsei kohapeal passima.tipptunnil istub tädi kuvari taga ja muudkui vorbib trahvikviitungeid.
22:45 05.11.2019
ddig
Re: Möödasõit parempoolse rea kaudu
Sõidan sellest sõlmest läbi pea igal tööpäeval ning lähenen Muuga suunalt. Kuna sihtpunkt asub Peetris, siis olen viimasel ajal mitu korda läbi Loo ja Lagedi sõitnud ning Ringteel selle naljaka tagasipöörde teinud.

Vähem tiheda liiklusega olen selle mõnesajameetrise agoonia ära kannatanud ning reastunud vastavalt kaasliiklejate käitumisele. Enne foori võtan teise sõiduritta ning kui satub vasakpöörde real sõidukitele piisavalt suur vahe sisse venima, et mahub teisi segamata vahele, siis põikan Ringteele, kui ei satu, siis tõmblema ei hakka ja sõidan linna kaudu.
04:19 07.11.2019
Z (registreerimata)
Re: Möödasõit parempoolse rea kaudu
Isiklikult lähen iga kord esimesele/kiirendusrajale kui on võimalus rekast mööda saada või kui see lihtsalt piisavalt tühi on/ees mõni teine kiirem auto juba läheb.

Ei näe probleemi antud käitumises, mine poodi ja osta endale vähe kangem aparaat ja saad ka vabamaks inimeseks. Väga lihtne! Või lihtsalt rahuned maha ja lepid rahulikuma sõidustiiliga.
Üldine läbilaskvus ikkagi paraneb, kuigi mitte oluliselt ja muidugi mitte neile, kes rajas püsivad.

Ela ja lase elada...
Muidugi ma tavaliselt enda ette trügijaid ei lase ;)
V.a ala taxify ja taksod tipptundidel jne või kui mul lihtsalt hea tuju on.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.