Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: PALKMAJA MÄNNIPALK

09:51 23.09.2007
maho
palkmaja männipalk
Siin liigub päris palju erinevaid inimesi, ilmselt ka ehitusega kokkupuutuvaid isikuid.

Tekkis võimalus soodsalt varuda palkmaja ehituseks sobivad männipalki. Siit ka küsimused. Maja ehituseks läheks 1-3 aasta jooksul, palgi peaks sel talvel lõikama. Kas palk koorida ja jätta nii kauaks katuse alla kuivama? Kui pikad peaks laskma palgid lõigata? Palgi umbkaudne kulu, maja planeeritud ca 160m2? Mida palgi varumisel tähele panna?
10:19 24.09.2007
Willem0
Re: palkmaja männipalk
Varu sirged enamvähem ühtlase paksusega palgid. Mida pikem seda parem. Samas pikkade palkide töötlemisega endal raskem, kui teed käsitsi.
Mina soovitan ära koorida kohe samal kevadel. Siis jäävad koorealused parasiidid ära ja koorealune jääb ilusam. Samas kooritud palk kuivab kergemaks ja hiljem vajub ka vähem. Mänd on pehme puu ja hiljem vara voolimisega probleeme ei ole. Muidugi oleneb millega teed seda vara, kas ainult saega või vara liimeistriga voolid täpsemaks. Palgi kulu arvesta keskmiselt. Kui palk 25cm diam x10 palki ritta tuleb 2,5mm kõrgust, sellest lahuta vara sügavused ca 3-4 sm igalt palgilt ja siis ehitatava hoone ümbermõõt ja saadki teada enamvähem karkassile kuluva palgi arvu või õigemini mitu meetrit palki vaja läheb. Siia arvestad juurde laepalgid. Kui otsad teed ka palgist siis ka need vastavalt arvestusega juurde.

Muudetud 24.9.07 10:22

11:03 24.09.2007
6kant
Re: palkmaja männipalk
palkmaja puhul pead siiski arvestama vajumisega vaatamata sellele, et palk on saanud aasta või paar kuivada. vajumiseks arvestatakse kuni 10%. kui paned kivikatuse, toimub suurem vajumine lühema perioodi jooksul kui näiteks laastukatuse puhul. ära unusta vajamineva palgi koguse hulka arvestada ka kandvaid vaheseinu. palkide pikkused saad projektist. minu arvates on nii, et mida vähem pead seinu liigendama seda parem. esiteks jääb väljanägemine kenam, teiseks on tapid siiski palkseina nõrgimad lülid (tuule ja vihma suhtes - olenevalt tapi tüübist). pikemad palgid on küll kallimad osta, sest ülestöötada on neid tülikam ja masinatele raskem, aga hiljem maja ekspluatatsiooni käigua tasuvad ära.

Muudetud 24.9.07 11:17

21:38 24.09.2007
engelbert (registreerimata)
Re: palkmaja männipalk
Au ja sügav kummardus kohe sellistele meestele siia,kellel on tahtmist ehitada korralik palkmaja,mitte osta vägisikuivatatud palgist puusara!!!Edu ehitamisel ja palgi valimisel!!!
10:35 25.09.2007
maho
Re: palkmaja männipalk
Tänud viimasele, tuleb sel alal end veel palju harida. Loodan et asi ei osutu ülearu keerukaks ning vahepeal lihtsama vastupanu teed ei lähe.
15:05 07.01.2008
Palkmajad (registreerimata)
Re: palkmaja männipalk
Kuivata varju all nii kaua kui kulub - aina paremaks lähevad

<a href="http://www.casabarbacoa.com/?l=2" title="Palkmajad">palkmajad</a>
11:04 04.06.2019
Kärss
Re: palkmaja männipalk
Palkmaja ehitamine ei alga mitte puude langetamisest, vaid juba varem. Kui palgi kahjurikindlaks muutmisega enne langetamist tegeleda ei viitsi, on lihtsaim ja odavam viis tellida nelikant freespalkmaja ja sinna ümber soojustatud vooder panna. Vanasti tehti seda sama ka tahutud ümarpalkmajadega (elan ise ühes sellises). Masintöödeldud palk pole kindlasti nii hea väga paljudes parameetrites, kuid nii saad seest sirged seinad (ei kogu tolmu), saad siiski ka kõik palkmaja eelised, saad kindlasti tuulekindlama kui käsitöö abil ja väljast poolt ei kahjusta palki ei vihm ega päikesevalgus ega paista ka naabritele välja priiskajana. See on palkmajade nn kaasaegseim tehnoloogia põhjamaades, kus nõuded soojapidavusele ja küttekuludele on olulisemad kui Eestis.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.