Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: VEAD ARK-I TEOORIA EKSAMIL?

09:56 20.02.2008
Camilla
Vead ARK-i teooria eksamil?
Endal Arki teooriaeksam ees, koolieksamil oli 1 viga- juhe jooksis natuke kokku. Arki eksamil pidi olema mõningaid "nipiga" küsimusi, ehk siis mõnel küsimusel sõnastust nii muudetud, et võid eksamiärevuses puuse panna vastusega või kõhklema ja kahtlema jääda. On kellelgi mõni selline küsimus meeles või tegite äkki ise mõne vea- millise siis? (õiget vastust ka palun siis!)
10:41 20.02.2008
MM (registreerimata)
Re: Vead ARK-i teooria eksamil?
Kui tegid koolieksami ära, teed ka arki oma usu mind. Mis puudutab nipiga küsimusi siis pead hoolikalt küsimuse läbi lugema.
Näiteks mingi situatsioon ristmikul kahe autoga. Sina oled harjunud et küsimus on - milline auto ületab ristmiku esimesena aga arki testis on sama pildiga küsimus - milline auto ületab ristmiku teisena. See "nipp" seisneb küsimuses alati. Ole väga tähelepanelik ja ära vasta kohe "vanale rasvale" toetudes.
11:28 20.02.2008
klf (registreerimata)
mul oli 1-2 imelikult sõnastatud küsimust. Õigemini vastused olid mitut pidi mõistetavad. Kahjuks ma ei mäleta neid enam, aga mõni wtf-moment oli küll seal eksamil. Ja asi ei olnud ärevuses vms!
Kui mõni selline satub, siis jäta need lõppu, sul siis hiljem mingi 15-20min aega nende üle arutleda.
18:16 20.02.2008
nipitii1234 (registreerimata)
Näiteks kas kinnisel teelõigul kaks kokku põrganud autot on liiklusõnnetus, vms.
11:57 08.03.2008
mul. (registreerimata)
mul oli arki teoorias 3 viga.
üks küsimus oli tulede kohta, et millised tuled peavad (vähemalt) põlema, et sõita lähima remonditöökojani. vastuseid ei mäleta praegu.
teine küsimus oli parkla märk ja lisateadete tahvel parkimisviisi kohta (sõiduauto täielikult kõnniteel) ja küsimus oli, kes võivad seal parkida. võib parkida b ja a kat. sõiduk. mina jätsin a panemata. :P
kolmas oli kus ei või sooritada tagasipööret. mina panin tunnelis ja reguleerimata ülekäigurajal. õiged olid tunnelis ja kiirteel. :P
paljud vastused olid teises järjekorras esitatud, see ajas ka segadusse.
14:33 22.04.2009
a.a.a.a (registreerimata)
kas arki teooriaeksamil on mingi süsteem ka küsimustel.
näiteks et tehno- ja kindlustusküsimused on teises pooles( 10 viimast küsimust). või on täiesti läbisegi??
aitäh
16:37 22.04.2009
relluu (registreerimata)
Mmm, ma käisin täna eksamil. Kuna ise olin viimased nädalad palju palju õppinud, siis polnud nii hull asi, aga päris selle mõttega, et ahh kerge, teen raudselt ära, ei tasu minna.
Mul oli aind 1 viga, aga kahtlesin oioioi kui paljude asjadega. Näiteks, kui on hädaolukord, mis tuled võivad põleda vms. Seal oli mingi ääretulede variant, mis oli loogiliselt mõeldes õige, aga ei teadnud, et õige on ka variant, et võivad põleda udutuled. Aga oli veel mingi küsimus, et mis tekitab ohtlikke olukordi vms ja variandid olid, et liiga pikk pikivahe(vale), mingi variant veel,mis oli õige ja siis see, et vihamasajus kojameeste tööle panekul tekib alguses nii, et ei näe midagi(õige vastus oli). Aga liikluskindlustus küsimusi mul ei trehvanud, aga muidu olid kõik asjad läbisegi, mitte, et lõpupoole raskem/kergem. :)Edu teistele.
14:01 29.04.2009
HE (registreerimata)
Ma käisin esmaspäeval ARK teoorial.
Küsimused on täpselt samad, mis ARK lehel testi demos - ainult vastuste järjekordasid on muudetud.

Minul lõi järsku kõik laiali esimene küsimus, kuna olin terve eelmine õhtu ja see hommik teinud teste nii, et pea juba kärssas liiklusest ja siis oli ARKis esimene küsimus puhas kolmanda klassi matemaatika :D Istusin selle küsimuse peal umbes 3-4 minutit, ei teadnud, kumba varianti panna, kuna mõistus ei olnud nõus matemaatikat vastu võtma tol hetkel, kui olin end sajaprotsendiliselt liiklusele lülitanud :P

Küsimus oli siis, et kui su reageerimisaeg on 1 sekund ja sõidad 100km/h kiirusega, siis kui pikk on reageerimisteekond. Vastusevariandid 10m ja 30m. Ning kuidas ma ka ei üritanud, sain igatpidi vastuseks 20m :D Üsna kurjaks ajas. Lõpuks kartsin, et jään esimese küsimusega toppama ja pärast jään ajanappusesse, panin ühe vastuse ära ning läksin teistele küsimustele. Pärast aga saab kõik vastused üle kontrollida ning siis lõpus, kui muud vastatud, läksin tagasi esimese küsimuse peale ning siis sain aru küll, et 30m :D

Lihtsalt esimese hooga tuli see nagu välk selgest taevast, et nüüd järsku matemaatikat tahetakse, kui oled endale sisendanud, et liiklus peab selge olema :)
09:49 17.08.2010
mis teil viga on!! (registreerimata)
haha. ja kuidas sa selle 30ni jõudsid?

kuidas aastal 2010 see test on? palju muutusi? palju raskem? kas selle demo tegemisest arki lehel piisab?
09:26 18.08.2010
hlm (registreerimata)
Minuarust pole mitte kui midagi rasket ei kooli- ega arkiteooriaeksamil. Ise lahendasin kaks korda läbi Eesti Autokoolide Liit- u poolt 2006 väljaantud testid ja ka siit peamiselt http://www.vip.ee/le/startup.php
Kui midagi jäi testis selgusetuks, siis koheselt LE(kommenteeritud variant) ette ja selgeks. Mitte ei tuubi vastusevariante pähe nagu robot teadmata tegelikult midagi õigest lahendusest. Nii võidki hiljem tiba teistmoodi püstitaud küsimusega eksamil alt minna.
ARK-i enda demoteste praktiliselt ei teinud. Kooli- ja arkieksami sooritasin hiljuti vigadeta.
15:59 05.05.2011
ll (registreerimata)
suht ahvid olete,kui kvaaksute, et samad küsimused, mis ark'i kodulehepeal, *** on ju, seal tulevad koguaeg samad küsimused, mis on juba pähe kulunud, mittttemidagi uut ei tule ja eksamile lähed siis jeee
17:02 05.05.2011
kana teab (registreerimata)
polnud ühtegi viga 2a tagasi kui ARK tegin ,aga koolis pidin kaks korda tegema et läbi saada, ark eksam on kooli omaga võrreldes lihtne.
10:35 06.05.2011
oomoney (registreerimata)
Mina tegin mingi kuu aega tagasi ja võin ka kinnitada et arki koduka demost asi hoopis teine, kuigi kui see selge on korralik p6hi all. Mul endal tuli ette umbes 5 kysimust mille vastuses polnud kindel. Ja paar kysimust mida ei ole kunagi näinudki. Vb puudulik õppimine :) kuid õnneks sain ikka yhe veaga testi edukalt sooritatud.
11:20 07.05.2011
:) (registreerimata)
Mul oli ka see küsimus, et kui kaks autot, mis mõlemad sõidavad seal, kus tegelikult on sõitmine keelatud, ja suudavad omavahel kokku põrgata, kas siis on liiklusõnnetus või ei ole. Mina neid nende definitsioone peast ei mäletanud (pealegi on ju veel see, et kus liiklemist täpselt LE ja liiklusseadus reguleerisidki ning mida ei reguleerinud), panin lihtsalt hea õnne peale "EI". Tegelikult selgus, et õige vastus oleks pidanud olema "JAH". :D See jäi ka minu ainukeseks veaks ja üldse kõhklemise kohaks nii kooli kui ka ARKi teooriaeksami peale kokku.

Hullult mõttekas küsimus ka, onju. Kui ma teen juhiluba ja pean demonstreerima, kui ilusti ma LE punkte ja nendest kinnipidamise reegleid täpselt tean, oleks ikka normaalne vaikimisi eeldada, et ma ei roni sõitma sinna, kus sõitmine on keelatud, ning mul on seega täiega suva, kas niisuguses kohas toimunud sündmused klassifitseeruvad mingi seaduse mõttes liiklusõnnetuseks või mitte.
15:06 28.06.2011
:D (registreerimata)
kuida arki teooria küsimused on?Kas samasugused nagu arki kodu lk?
16:46 28.06.2011
Sebija (registreerimata)
Eksamil on küsimused oluliselt erinevad demos olevatest.
11:24 29.06.2011
:D (registreerimata)
Kus oleks kõige parem õppida arki teooria jaoks?
11:42 29.06.2011
cd (registreerimata)
Pakun välja, et kodus teste lahendades.
16:20 29.06.2011
Cine (registreerimata)
Mina ei õppinud teooria jaoks eraldi, lahendasin arki kodulehel olevaid teste 3 korda läbi eksami eelõhtul ja läksin järgmine hommik külma närviga. Tulemuseks oli 0 viga.
Kui loogilist mõtlemist on siis saab selle teooria tehtud ka. Kui ei ole, noh siis aitab kuiv pähe tuupimine, mis muud.
Sõidueksamile läksin samamoodi, ilma erilise ettevalmistuseta (ei võtnud lisatunde enne seda, viimasest sõidust oli möödas 3 nädalat). Ja sain tehtud, esimese korraga jälle.
09:32 23.08.2011
Kerstin0
arki teooria eksamil võib olla 4 viga ja ükskõik millisest osas, enam pole seda et teatud osades võib olla teatud arv vigu.
11:07 23.08.2011
McVectra (registreerimata)
Endal kogemus küll ajast, kui oli 10 küsimust, aga nendest oli 2tk nii segaselt sõnastatud, et võis kahte moodi aru saada. Eksaminaator siis irvitas mõnuga, et tema ei või ette midagi öelda jne. Vastasin nii, nagu loogiline tundus ja sain läbi. Häirima jäi ikkagi, eeskiri ei tohiks olla sama auklik, nagu muud seadused, et igaüks keerab ja väänab oma suva järgi.
14:31 23.08.2011
eeiei (registreerimata)
Teooriaeksamil võib olla KUNI 5 VIGA, ehk viie veaga saad veel läbi.
20:17 27.10.2011
õnnetuke... (registreerimata)
ei saa 5 veaga läbi vähemalt oktoobris küll ei saanud...mina kukkusin läbi 5veaga 4võib olla. ja küsimusi on seal seinast seina.
18:53 05.05.2012
ohh (registreerimata)
Tegin paar päeva tagasi ARKi teooriaeksami ühegi veata ning võin öelda, et 98% samad küsimused, mis liiklustestide raamatus, ülejäänud 2% lasteaia tasemel. Ülimalt lihtne, võttis aega 5 min.
21:25 17.05.2012
j6rgenm
aga äkki oskab keegi öelda, palju vigu üldse praegu ARKi teoorias olla võib ja palju küsimusi on?
09:08 18.05.2012
jama lugu (registreerimata)
aga äkki oskab keegi vaadata ARK-i kodulehelt
19:44 18.05.2012
pudel13
esmase juhiloa taotlejal on 60 küsimust
20:35 18.05.2012
to pudel 13 (registreerimata)
nalja teed v? 30 ei peaks olema?
21:23 18.05.2012
yllar22
30 küsimust, max. lubatud 4 viga.
21:17 24.05.2012
pudel13
kõik küsimused tuleb järjest ära vastata mitte nii et raskemad jätan lõpuks,sealne arvuti programm ei võimalda nii.60 küsimust ehk neli testi ja igas testis 15 küsimust.Aega on 60 min. minut küsimus.
22:50 24.05.2012
yllar22
14:33 26.05.2012
mismõttes (registreerimata)
ARKi teoorias ei ole 60 küsimust! Ja pole ka mingit osadeks jagamist ju. Kust selline info pärineb küll??!!
17:10 04.06.2012
kaskas (registreerimata)
B kategoorias on 30 küsimust ja aega neile vastata on 30 minutit. Valdkondade jaotus on ära toodud ka Maanteeameti kodulehel.

http://www.mnt.ee/index.php?id=10742
17:24 11.06.2012
Mihkel asdfads (registreerimata)
Vastuseni jõuab näiteks nii:

100 km/h = 100 000 m/h
Harutad selle meetriteks sekundis. Kuna ühes tunnis on 3600 sekundit (60*60), siis seda teed nii:
100 000/3600= ~28m/s

Kui reageerimisaeg on 1 sekund, siis läbidki selle sekundi jooksul 28 ehk umbes 30 meetrit.
13:27 01.07.2016
fanny vaim (registreerimata)
Mul probleem, et lähen järgmine nädal ARKi teooriaeksamit tegema aga ei tea kust õppida. kus on kõige sarnasemad kysimused teooriaeksamile? Kas need kysimused võivad olla raamatust Liiklustestid, kust võeti ka mu autokooli teooriaeksami kusimused? Ette juba tänades
14:16 01.07.2016
but why not (registreerimata)
Raamatupoodides ja vahel ka suuremates kauplustes müüakse 'Liiklusülesanded' nimelist vihikut. Seal on hulganisti ülesandeid, koos vastustega. Suht sisukas.
Veel saab harjutada siin..
http://e-autokool.eu/mobile/
ja siin..
https://paberivaba.ark.ee/ark_demoeksam/teooriaeksam?kat=B

Eksami küsimused võivad olla igalt poolt, imho.
16:10 18.07.2016
jukukuku (registreerimata)
Igas eksamis on mõned kõvemad pähklid ka ja nendega kukutaksegi läbi.

Näited:

Kas politsei on õigus võtta juhilt auto ja sõita sellega, kui selleks tuleneb vältimatu vajadus. (muidugi jäetakse mainimata milleks autot vaja läks). Märulifilmides ju politsei hüppab autole ette ja palju lähe aega, kui see masin pilbasteks sõidetakse.
Seadus ütleb: Juht peab võimaldama politseiametnikul kasutada mootorsõidukit, välja arvatud eriotstarbelist mootorsõidukit, sõiduks sündmuskohale, loodusõnnetuse piirkonda või vältimatu arstiabi vajaja toimetamiseks raviasutusse.

Teine näide: Kas politsei märguande peale peatumine on ikka peatumine?
Seaduses: peatumine on sõiduki ettekavatsetud seismajätmine sõitjate peale- või mahamineku või veose laadimise ajaks. Peatumiseks ei loeta sõiduki seismajäämist liiklusvoos või liikluskorraldusvahendi või reguleerija nõudel.
14:44 19.06.2017
Kalle Morriks (registreerimata)
JUST KÄISIN, OLID SELLISED KÜSIMUSED
JUST KÄISIN, OLID SELLISED KÜSIMUSED
Täna tegin just ära, enne seda õppisin korralikult, aga mõned küsimused olid siiski imelikud/mida olin esimest korda näinud,Näiteks:
Kas kerghaagisel peab olema kehtiv liikluskindlustus? (jah)
Kas möödasõitu võib teha reguleeritud ülekäigurajalt (ei või, olin eksami ajal nii närvis, et mõtlesin vist lolliks :D)
Ja veel: Millal võib trammist mööduda a)kohe b)kui kõik inimesed on trammi sees ja kedai pole 3) siis kui ei sega kedagi
õige oli viimane vastus, ehk võib ka siis minna trammist mööda, kui inimesed seal läheduses, aga kedagi ma ei sega
PALJU EDU KÕIGILE!
19:14 19.06.2017
hlm (registreerimata)
Kas polnud mitte reguleerimata ülekäiguraja kohta küsimus?
17:27 14.06.2018
usinjakasin (registreerimata)
Käisin eile eksamil.
Seal oli küsimusi, mida olin varasemalt lahendanud proovieksamil ja testiraamatus, kuid üllatuseks ka niisuguseid, mida nägin eksamil esimest korda. Näiteks auto tehno olukorra kohta. Siis sattus ka esmaabi küsimusi. Vastuseid nende kahe teema puhul tuletasin pmst mingisugusest loogilisest vaistust, aga olin keset eksamit juba meelehärmas, et ilmselt kukun läbi. Õnneks ei kukkunud, kolme veaga sai läbi, kusjuures vead tulid hoopis teistel teemadel.
Üks viga oli tagumiste udutulede kohta - halva nähtavusega valge ajal asulast väljas võib kasutada nii eesmisi kui tagumisi udutulesid (eksamil panin siis, et ainult eesmiste udutuledega). Tuleb ka vahet teha, mis on piiratud nähtavus ja halb nähtavus.
Soovitan enne eksamile minekut endale puust ja punaselt selgeks teha PEATAMISE ja PARKIMISE nõuded ja erinevused ja eksamil mitte neid segamini ajada. Ja tulede kasutamine samuti täpselt selgeks teha - mis tuledega, mis ajal, kus kohas.
Mulle sattus vist 3 küsimust sellel teemal, et mida tuleks teha, kui oled roolis öösel sõites väsinud - ainus õige variant on, et tuleb peatuda ja võtta puhkepaus.
Edu eksamiks!
15:58 17.06.2018
kanadaknadaknac (registreerimata)
Öösel soojas autos kui kergelt imelikuks juba läheb lasen vahepeal alla mõlemad aknad mõneks hetkeks ... tõmbab 15 minutiks jälle selgeks (just talvel ja jahedaga). See samas ei aita eksamil.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.