Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: PLEKKPOLITSEINIKUD

20:56 12.10.2011
Esterjaan (registreerimata)
Re: Plekkpolitseinikud
Kummaline, et keegi Alo Karu on vihane Maanteeameti peale, et see ei informeeri teda kaamerate asukohast. Seadusekuulekal juhil on sügavalt savi kus need kaamerad asuvad.
Asukohad huvitavad eelkõige neid kes armastavad kiirust ületada ning teades kaamerate asukohti püüavad karistusest pääseda.
Kõige ehedamalt sõnastas selle "Kihutaja----" - "Söidame nagu enamus,et kaamera ees söidame lubatud 90 vöi 100km/H ja peale seda gaasipedaal pöhja ja tuld kuni järgmise kaamerani. Seni on rekord Tallinn-Tartut söites 2tunniga Tartu lõunakeskuse juures olla:D:D ".
Tundub, et ka Alo Karu kuulub samasse seltskonda.
00:14 13.10.2011
Alo Karu (registreerimata)
Lp. Esterjaan

Palun mitte kleepida siin silte külge, Teie ei ole minuga koos sõitnud, et siin kategooriaid jagada. Ma olen minu arvates piisavalt selgitanud, mis kiiruskaamerate juures häirib - eelkõige pidurisõtkujad ja möödasõiduvõimaluste ahenemine.

Loodan vaid, et mõni nendest „korralikest liiklejatest“ kord mõne kaamera mõjualas möödasõidul sähvatuse ära saab, siis ilmselt jõuab kohale.

Muide 2 tunniga linnast piirist teise linna piirini jõudmine ei ole küll miski eriline kihutamine, arvestades veel suveperioodil lubatud suurema kiirusega teelõike.. Liinibuss jõuab 2 tunni ja 20 minutiga bussijaamast bussijaama ja seda täiseti ametliku graafiku järgi.

Kes Teie arust on seadusekuulekas juht? Kas ka need, kes maanteedel kolonne tekitavad või ka need, kes parkimiskohale ja sealt välja pöörates suunda ei näita? Viimaseid võib parklates näha vaid haruharva. Huvitav, kui palju meil üldse on seadusekuulekaid juhte? See, et ei rikuta politsei kõrgendatud tähelepanu alla ja kiiruskaameratega dubleeritud LE punkte ei tee liiklejast veel korralikku liiklejat.

Muide viimase kahe kuuga on TV 3 uudiste andmetel kiiruskaamera trahve välja kirjutatud tervelt 10 000. Kui keegi tahab väita, et need ei ole trahvitootmismasinad, siis mis nad on? Samas ei saa ma aru, kuidas üldse valgel ajal neid ei märgata.Nende tegevusraadius on vaevalt mõnikümmend meetrit ja aega mahapidurdamiseks küllaga.

Lugupidamisega

Alo Karu
18:28 13.10.2011
Esterjaan (registreerimata)
Lp. Alo Karu

Sildikese paneb külge ikka iga mees ise, kas oma jutu või teoga.
Seadusekuulekuse all pidasin antud juhul silmas piirkiiruse mitteületamist, sh ka möödasõidul.
Kui lugeda Teie väidet, et 2 h Tallinnast Tartusse ei ole küll miski eriline kihutamine, siis on kommentaarid üleliigsed.
Sõidan ka igal nädalal 1-2 x marsruudil Tallinn-Tartu-Tallinn ning mind ei häiri ei kiiruskaamerad ega ka need kes seal liigettevaatlikud on.
Pigem häirivad need, kes üritavad igal võimalusel möödasõite sooritada.
19:40 13.10.2011

Lp. Esterjaan

Kas Teie arvates siis Tallinn-Tartu kiirbussidele on kiiruseületamine juba liinigraafikusse sisse programmeeritud? Buss sõidab ühest bussijaamast teise 2 tundi ja 20 minutit. Sealhulgas peatub ka kõigi linnades olevate fooride taga. Kui läbib Lennujaama, siis 2t. 30 min, koos reisijate mahaminekuga. Võtke kunagi aega, kui kaua läheb bussil linnast välja ukerdamiseks ja teise linna piirist bussijaamani liikumiseks. Kui palju jääb tal aega puhtaks maanteesõiduks?

Kas Te olete arvestanud, et vähemalt 33-34 km maanteest on sõiduautodel lubatud kiirus suveperioodil 110 km/h. Ülejäänud teest on enam kui poolele lubatud sõita 100 km/h.
Kui palju oleks siis Teie arust seadusekuulekale juhile vajalik aeg jõudmaks Tallinna piirist Lõunakeskuse juurde?

Kui pikk on normaalne aeg, et veel ei saaks Teie poolt kihutaja silti külge?

Kas seadusekuulekaks tunnistamiseks piisab Teie arust vaid sellest, kui ei ületata piirkiirust k.a. möödasõidul?

Kuidas Teie arust sõidab seadusekuulekas liikleja mööda ees 80 km/h liikuvast raskeveokist? Kas ta ootab kuni ees on vähemalt 5 km pikkune vaba teelõik ja asub siis nina spidomeetris või GPS-is möödasõidule? Mida ta teeb aga siis, kui on jõudnud juba teise auto kõrvale või pisut ette (nii et tagasi veel reastuda ei saa) ja avastab, et piirkiirusega sõites muutub möödasõit pisut ohtlikuks? Kas ta peaks nüüd pidurdama ja katkestama möödasõidu?

Kas TEIE isiklikult ei ületa kunagi möödasõidul kiirust, isegi mitte 3-5 km/h?

Kas Teile meeldivad seadusekuulekad juhid, kes sõidavad teelõigul, kus on lubatud piirkiirus 100 km/h piirkiirusega, kuid enne kaameraid sõtkuvad piduriga igaks juhuks 80 km/h-ni ja ukerdavad igaks juhuks veel ½- km kuni kilomeeter sellise kiirusega?

Kas seadusekuulekas juht näitab parkimiskohale pöörates ja sealt väljudes suunda?

Lugupidamisega

Alo Karu
19:52 13.10.2011
Kihutaja---- (registreerimata)
Ei mõtlegi maanteel hakkata loksuma 90km/h kuna see on paras penskarite kirus.Olen kihutaja ja jään kihutajaks kuni pensionini:D Normaalne kiirus meie maanteedel oleks 130 km/h aga mitte 90km/h. Las paigaldavad neid kaameraid mis paanitsete siin.
22:45 13.10.2011
Lp. Kihutaja

130 km/h sõites peaksite linnast linna jõudma küll oluliselt kiiremini, kui kahe tunniga.

Olete vist paraja huumorimeelega mees, kui arvate, et pensionile jäädes kihutamise maha jätate.

Lugupidamisega

Alo Karu
13:25 14.10.2011
Kihutaja---- (registreerimata)
Nu kui 130-ga koguaeg saaks sõita siis jah jõuaks kiiremini linnast linna kui 2tunniga.Kahjuks ei ole see meie teedel koguaeg võimalik,et saad 130-ga sõita.
13:51 14.10.2011
to Kihutaja (registreerimata)
Siis ei maksa siin praalida kui mune pole, kedagi ei huvita su 130
08:24 15.10.2011
koogelmoogel (registreerimata)
Mõnel aktiivsel liiklushuvilisel ja kommenteerijal on raske vahet teha teekaameral ja kiiruskaameral. Valga-Uulu ja Risti-Virtsu maanteedele pandi teekaamerad, mis toodavad lihtsalt pilti ja on vaadatavad ka netis. Käib aga mingi jaanikapaanika.

Sellega nõus, et Tln-Trt vahe linna piirist linna piirini sõidab vabalt 2 tunniga ära järgides kiiruspiiranguid. 183 km võetakse mingist linna sisestest punktide vahest. Tallinnas on selleks punktiks minu teada Vabaduse väljal. Tartu poolset ei tea.
22:20 17.10.2011
Lp. koogelmoogel

Need millest mina siin mõni postitus tagasi rääkisin olid küll Liikluskaamerad. See oli Postimehe artikkel, kus nad üles loeti.

Teekaameraid on kiiruskaameratest suhteliselt kerge eristada. Need näevad välja rohkem turvakaamera moodi. Tegelikult on nad lihtsalt kaameraga varustatud ilmajaamad.

Muide ka Tallinna Linn kuulutas välja liikluskaamera hanke. Ma ei tea täpselt, mida nad kontrollima hakkavad, kuid üks asi on foorituledest kinni pidamine.

Kas keegi ei ole kusakilt lugenud, missugused nad välja näevad, kuidas toimivad ja kuhu nad üles seatakse?

Lugupidamisega

Alo Karu
12:58 18.10.2011
Tuscan
Minu meelest neid liikluskaameraid on eri linnadesse paigaldatud juba omajagu. Tartus tuleb ette Riia tn raudteeviadukti lähedane ristmik ja Riia-Soinaste rist (võimalik et aeg-ajalt tõstetakse ringi). Mida nad jälgivad... ehk seda kui mats juhtub, et kellel siis milline tuli ikkagi põles.

Üks mees väitis siin teemas, et sõidab Tallinn-Tartu vahemaad 130 km/h ja 2 tunniga. See peab küll seda tähendama, et 130 km/h saad sa sisse vaid ajuti ja hiljem loksud pikalt kellegi sabas kilomeetreid möödasõiduvõimalust oodates.
Minu rekord lüües aja käima Tallinna lennujaama juurest ja lõpetades Tartu linna sildi juures, mis on Tartus Viljandi mnt. ringtee juures on 1 tund 52 minutit. Saavutatud see selle aasta juulikuu hilisõhtul kui maantee oli üsna tühi. 110 alas sõitsin GPS järgi 110 km/h 100 alas sõitsin 105 km/h ja 90 alas 96 km/h ja sellise tempoga oli see 1 tund 52 min täitsa rahulike manöövritega saavutatud tulemus.
20:01 18.10.2011
Tere!

Nagu siin lugupeetud Tuscan ilusasti ära tõestab, ei ole vaja kihutada, et jõuda Tallinna piirist Tartu piirini.

Täna käisin Tallinnas oma varuauto järel bussiga:
9.00 sõitis bussijaamast välja ja 11.15 oli Tallinna piiril, kusjuures Tartust Kreutzwaldi tn. pidi linnast välja sõites on vaja läbida 7 fooriristmikku, millest ükski ei ole rohelises laines. 11.28 jõudis buss läbi lennujaama juba bussijaama. Kogu sõidu ajal ei mingit kihutamist ega hulle möödasõite. Ilmselt sõitis nii 90-95 vahel. Seal kus olid 110 märgid oli ta kiirus ilmselt alla 100 km/h, sest möödasõitjaid oli väga palju.

Tagasi tulles sõitsin mingi aja täistunni ekspressi järel. Kiirus oli 92-95 spidomeetri järgi ja seda nii üheksakümne kui saja alas.

Seega ei saa ma kuidagi aru kui suur on siis meie lugupeetud Esterjaani arvates selle vahemaa läbimiseks normaalne kiirus, et kahe tunniga läbijad lahterdatakse juba kihutajateks ja kleebitakse neile siin silte külge. Loogiliselt võttes peaks see siis olema tublisti üle kahe tunni. Kas Teie arust peaks siis 70-80.ga kulgema, teistel jalus töllerdama ja kolonne looma, et jumala eest aeg üle kahe tunni läheks.

Lugupidamisega

Alo Karu
20:06 18.10.2011

Lp. Tuscan

Kui ma ei eksi, siis on tänasel päeval ristmikel nö. valvekaamerad, millega jälgitakse liiklusolukorda ristmikul. Ma olen ka kuulnud, et kui tekkib vaidlus, kellel õnnetuste osalistest oli roheline tuli ja kelle punane, siis saadakse abi.

Need kaamerad, mida nüüd hankida tahetakse on juba karistamiseks. Ilmselt peavad neil olema mingid täiendavad funktsioonid näiteks olukorra fotografeerimise näol vms. Kahjuks ei ole ma kursis, mis nende funktsioon täpsemalt on? Äkki keegi teab?

Lugupidamisega

Alo Karu
16:39 20.10.2011
Koogelmoogel (registreerimata)
Lp Karu,

Palun esitage Postimehe link kiiruskaamerate paigaldamise kohta Valga Uulu maanteele. Maanteeameti lehelt sellist infot ei leia. Teie jutt komm tuli kohe peale sellist artiklit http://www.parnupostimees.ee/592432/maanteeamet-paigaldas-te
edele-11-uut-teekaamerat/
. Tahaks seda õiget näha ja öelda, et teil oli õigus.
20:00 20.10.2011
Lp. Koogelmoogel

See oli paberkandjal "Postimees", nii et linki ma ei tea. Üks aga on kindel. Seal oli jutt kiiruskaameratest, mitte liikluskaameratest. Isegi kiiruskaamera foto oli juures. Vastasel korral ei oleks ma hakanud sellele tähelepanu pöörama. Isegi kaamerate arv klappis kui kokku liita minule teada olevad paigaldatud kaamerad ja nn. uued tulijad.

Ma väga loodan, et Teie poolt toodud link on õige ja "Postimees" ajas midagi segamini. mulle isiklikult on "Pärnu Postimehes " ilmunu oluliselt sümpaatsem teade.

Muide Maanteameti kodulehelt pole ma suutnud välja lugeda ka viimaseid Tartu maanteele paigaldatud kaameraid, mida oma silmaga näinud olen.

Lugupidamisega

Alo Karu
22:56 20.10.2011
VX (registreerimata)
Vähemalt Alale oli ilmunud teekaamera. Nii nagu artiklis jutt oli. Seda siis esmaspäevase (17.10.2011) seisuga. Otsisin küll silmad punnis kiiruskaamerat, kuna ka keegi kodustest oli telekast (vist Reporterist) kuulnud, et paigaldati kiiruskaamerad, ilmselt kellegil keelevääratus, vaevalt et tahtlik valeinfo levitamine.
Kuniks Tartu ja Elva vahele neid veel paigaldatud pole, ei ole ka kuskile Alale või Puiatu risti neid mõtet panna.
23:26 20.10.2011
Lp. VX

Mul on tunne, et kusagil on keegi lekitanud meediasse valeinfot või on ajakirjanikud asjast valesti aru saanud. Ma olen kuulnud, et kusagil oli veel info kiiruskaamerate kohta. Kahjuks ei mäletatud allikat.

Aruvallas ma ka ei märganud kiiruskaamerat.

Lugupidamisega

Alo Karu
15:18 21.10.2011
xyzzyx (registreerimata)
otsige midagi oma tühja ellu, inimesed.
vanasti oli GAI inspektor, nüüd kiiruskaamera, mis vahet seal on?
ikka maksab see, kelle jalg tatsub, kelle suu matsub.
13:52 05.08.2019
Tuscan
Kas keegi teab, palju on uute mobiilsete kiiruskaamerate lubatud tolerants km/h?
Varasematel statsionaarsetel kaameratel on see kuni +6 km/h, aga uute kohta ei leia infot kuskilt.
14:56 05.08.2019
... (registreerimata)
Lubatud piirkiirus ei tähenda seda,et peabki sellise kiirusega sõitma.Võib ka aeglasemalt sõita.Samas kui kellegi,kes ei sõida piirkiirusega taha tekib kolonn ja vastutulijaid on palju siis näiteks mõni pikem bussipeatus sobib teiste möödalaskmiseks hästi ja kui kolonn väga pikk ei ole,siis ei ole vaja isegi seisma jääda.Kannatust võiks rohkem olla ja natuke aega oodata,kuni mööda lastakse.Inimesed on erinevad ja sõidavad erinevate kiirustega.Sellega tuleb lihtsalt leppida.Võibolla 50 aasta pärast sõidavad kõik autod ise ja ühtemoodi aga sinnamaani tuleb inimeste iseärasustega leppida.
15:03 05.08.2019
... (registreerimata)
Kannatust? Istub mingi papi 75ga kolonni ninamehena kõige ees ja ei morjenda teda saba selja taga ega huvita bussitaskusse keeramine. Ja nii tiksudki seal oma kannatusega nürimeelselt edasi. Pole veel näinud, et maanteedel elementaarne liiklusviisakus toimiks.
18:40 05.08.2019
punktikesele (registreerimata)
Ma ei saa aru, mida te sonite nendest papidest, kes sõitvat 75-85 ga.
Ma olen näinud ikka seda, et kolonn sõidab 90 kerge plussiga ning siis uhavad sellest "ässad" mööda.
Ja kui sul närvid on läbi, et ei suuda kolonnis sõita, siis sõida bussiga!!
09:13 06.08.2019
maaks
Kui saamatu saab olla, kui 75-ga "uhavast" papist ei suudeta möödasõitu teha?
Aga asjast kah, see lubatud tolerants tuleb mõõteseadusest ilmselt ja ei sõltu ilmselt niiväga kaamera tüübist, seega võib eeldada et jääb kehtima sama valem, et +6-ga (90 alas) ei juhtu midagi, aga +7-ga saad teate "kiiruse ületamine mitte vähem kui 4km/h".
10:52 06.08.2019
Kolmepunktimehele (registreerimata)
See kolm punkti, kui on sama isik kogu aeg, on äärmiselt arrogantne tüüp. Tark ta pole ja arvatavasti puudub temal oskus liigelda, mistõttu tundub temale, et kogu maailm teda segab.
"Papi 75" tohib, võib ja peab saama meie seas elada, ka maanteedel liigelda.
Ta on ohutu, küll pole ohutud "kolmepunktimehed", kes teisi halvemateks peavad, aga nii on kord juba seatud, et näljane räägib leivast, naistest räägib see, kes naisi ei saa, liikluses segavad kõik teised seda, kes ei oska liigelda jne.
Just nimelt liigelda, sest autosõidu õppisin nt mina ära 9 aastaselt. Liiklemisega läks veel aega, kuid mõni ei õpigi seda tänu puudulikule peale mitte kunagi ära.
Ma ei viitsi kokku arvutada, mitu miljonit ma maha sõitnud olen, aga kahe viimasega päevaga nt üle 700.
Suures osas ka kruusateedel.
Kas teie ka võtate hoo maha jalakäija, ratturi juures, et teda mitte tolmupilve uputada? Kas sõidate majapidamiste juures aeglasemalt kui tuul tolmu nende hoovi viib?
Kui teile tuleb vastu lai põllumajandustehnika, kas peatute teepervel, et ta rahulikult mööda saaks?
Mina teen nii, kõikide oma kümnete tonnidega ja ka sõiduautoga.
Nad ei sega mind ja mina segaksin neid tolmutamisega, arutu kihutamisega, pressimisega.
Metsaveok võib samas 50 km/h piiranguga külas uhada kui hull, kõikudes kui laev merel ja ma EI saa neist aru! Ka keset teed pimedast kurvist välja lennata jms.
Nemad võivad "sõita", kuid ei oska liigelda.
Liigelda ei oska väga paljud ja just neid kõik teised segavad.
Mina tean, et pimedas kurvis võib mulle see, keda kõik segavad keset teed sõitmast vastu tulla ja ma võtan asja ettevaatusega.
Isegi need poolemeelsed ei sega mind, kuigi on sellest "Papi 75" tegelasest kümneid kordi ohtlikumad, küll on mul neist kahju, sest neil on mingi vaimne puue.
Kolmepunktimees võiks õppida liiklema, see võib alguses isegi valus olla selliste tõekspidamiste juures, kuid harjud ära ja siis ei segatagi sind enam.
Printsiip on selline, et kui paljud sööksid väljaheiteid ja väidaksid, et tegemist on delikatessiga, siis ei pea nende moodi käituma. Ka liikluses.
12:01 06.08.2019
n. (registreerimata)
ma arvan, et selle 75-ga sõitva papi taga olevad juhid (teine, kolmas auto) on palju hullemad. nemad ei suuda mööda sõita, ei hoia ka piisavat pikivahet ja siis tekib pikk järjekord. AGA kui pikk järjekord on tekkinud, peaks papi korraks kõrvale tõmbama.

samas on meil liikluses puudu palju elementaarsematest liiklemise oskustest.
12:42 06.08.2019
qp (registreerimata)
Esimest korda kuulen sellisest juhist: "Kas sõidate majapidamiste juures aeglasemalt kui tuul tolmu nende hoovi viib?"
Mul ongi just sellega probleem kui naabrite sogase peaga võsukesed või sõbrad oma auto nii meeletult üles kiirendavad, et lisaks maja peale vajuvale tolmule ei julge enam heki taga niitagi või lapsi hoovist üldse välja lubada... Ja seaduse silmis ei või neile midagi teha ka?
14:30 06.08.2019
63amg (registreerimata)
teatavasti on eestis peale suve ka talv! talvisel ajal pole üldjuhul kõrvale tõmmata võimalik.kui tõmbad,siis sinna ka jääd!
katsuge teemas püsida!
14:39 06.08.2019
Järjekordne tarkpea tuli välja (registreerimata)
"talvisel ajal pole üldjuhul kõrvale tõmmata võimalik" ja seepärast sõidad keset teed!?
Mine sõida paar talve nt Norras ja õpid ka väga kitsastel teedel oma poolel sõitma.
Keset teed laiamiseks pole ka talvel põhjust- oled mingi metsavedaja või? Need tõesti sõidavad mistahes oludes täiesti sõgedalt. Aga kummuli on ikka tihti- ju siis ei antud kunnile teed ja muidu kui keset teed ju nad sõita ei oskakski vist?
Täishaakega nii vastutustundetult lausa peab oskama sõita! Nagu eelpool mainitud, jutt on siis sõitmisest, mitte liiklemisest, sest need pole kattuvad mõisted.
Jääd seisma kui muidu ei saa!
20:02 06.08.2019
63amg (registreerimata)
keegi pole keset teed sõitmisest rääkinudki!lambapea! kõrvale tõmbamine tähendab seda,et jääd seisma ja lased kolonni mööda! kuidas mõnele on mõistust ainult teelusikaga antud!
20:50 06.08.2019
R.K. (registreerimata)
75-ga sõitev vanapapi. Kus te neid kohtate pidevalt, et see nii segav faktor on?
20:57 06.08.2019
selgeltnägija valerka (registreerimata)
hetkel rohkelt põllumajandustehnikat teedel, need ju veel aeglasemad
21:33 06.08.2019
Järjekordne tarkpea tuli välja (registreerimata)
Mul oligi õigus, 63amg on ka indiviid, kellele kõik teised on lambapead. Lisaks püüab ta oma rumalusi õigustada ja üldlevinud moel- "te ei saanud õigesti aru".
Juhin kunstsohvri tähelepanu sellele, et Eestis pole maanteid, millel kaks suurt Skanni, Volvot, MAN-i jne teineteisest mööda ei mahuks, ka ei tõmbu talvel teed kokku külmaga, ikka on sama laiad kui suvel.
Lisaks on Eesti teehooldus väga hea ja teed on kogu laiuses lahti lükatud.
Siinkohal ei ole jutt isegi liiklemisest vaid väga nirust sõiduoskusest, kui teeäärt nii paaniliselt kardetakse.
Soovitan mõõta mõõdulindiga tee laius, kui see kitsana tundub ja jagada see kahega, nüüd võtta oma masina kõige laiem koht, mis tavaliselt peeglid on ja selgub, et ka raskeveokil jääb vähemalt 5 cm jääb "õhku" üle, ehk kahe peale 10 cm.
Seega, ruumi on laialt, isegi liiklemiseks, mitte pelgalt sõitmiseks.
21:53 06.08.2019
P9xxxxxx (registreerimata)
Alati on ju võimalus GPS või Waze appi võtta ja need näitavad reaalset kiirust GPSi järgi. Leedus on kõik tavakaamerad kadunud ja kasutusele on võetud keskmise kiiruse mõõtmine kindlal teepikkusel. Nõme küll, kui peale Poolat pead 2+2 teelõigul 90 km/h tunnis paar kilomeetrit tiksuma. Õnneks Tomtomi kiiruskaamera lisa näitab täpselt antud lõigu keskmist kiirust ja saad enne lõpukaamerat keskmise jälle paika, kui vahepeal kiirustasid.
12:22 09.08.2019
grigoori
_Nõme küll, kui peale Poolat pead 2+2 teelõigul 90 km/h tunnis paar kilomeetrit tiksuma._

Oot oot, millest sa räägid? Sellest, et Waze on uuendustega ajast maas ja see keskmise kiiruse lõik kehtis vanal kaherealisel teel?
Liiklusmärkide jälgimine ja tundmine tuleb kasuks. Kiirteemärk on tuttav? Kehtib ca 40 kilomeetrit järjest sel neljarealisel, lubatud kiirus 130 kmh.
15:34 09.08.2019
pläuhkam (registreerimata)
Mõni siin eriti täppissõitja, suudab 90km/h juures 5cm täpsusega joont hoida.
18:04 09.08.2019
Hea pläuhkam (registreerimata)
Aga proovi mõni kord kaine peaga sõita- ehk õnnestub see sinulgi.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.