Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: EBAMEELDIV KOGEMUS EDU AUTOAIAS

20:57 12.04.2008
andi002
Ebameeldiv kogemus Edu autoaias
Tere!

Tundub, et tänapäeva autoturul läheb müük hästi, milles ma muidugi ise siiralt kahtlen. Kuidas muidu seletada, seda et ei taheta Edu aias lasta proovisõitu teha. Teenindamine on üldse armiselt ebameeldiv. Nimelt soovisin Mazda 6 proovisõitu teha, millest ei olnud Edu autoaia müügimehed eriti vaimustuses. Samas öeldi ka mulle, et ei ole mõtet proovisõitu teha, kui ma autot ei osta. Kuidas ma saan autot osta, kui ma proovisõitu teha ei saa. Küsimustele auto kohta, pigem nähvati kui konkreetset infot sain.
21:21 12.04.2008
inimene88 (registreerimata)
Re: Ebameeldiv kogemus Edu autoaias
Äkki oli autol midagi viga.lootsid et maksad raha ära ja sõidad minema.

Tuttaval kogemus BMW et tegi seal u 500m proovi sõidu järgmine päev läx auto ostma ja sõitis minema.nii umbes 15km pärast läx auto temp päris kõrgele.tuttava juurde kontrolli minnes tuli välja et plokikaan pe....
22:29 12.04.2008
agapid (registreerimata)
isegi proovisõidust jääb väheseks (IMHO)...tehniline ülevaatus oleks ikka vajalik..aga kui isegi sõita ei lasta, siis on küll narr lugu..
10:49 13.04.2008
audi a4 v6 (registreerimata)
kui omale just alles autot otsisin, siis mõne huvi pakkuva sõiduki kohta ka küsisin, et kas ikka lubatakse tehnilisse kontrolli minna ja alati oli vastus jaatav, sest nad said ilmselt isegi aru, et "ei" oleks tähendanud ka minu poolset "ei"-d. Ma loodan, et ükski siinkirjutaja ei arva, et see kontroll peaks toimuma müüja kulul! Nii palju siis kogemusi Tartu autoaedadega!
19:15 13.04.2008
! (registreerimata)
Tartus Raadil sõitsin autoga enne ostmist tunnikese. Ruumi oli laialt.
20:44 13.04.2008
andi002
Loomulikult ei pruugi proovisõidu käigus ka kõik vead ilmneda. Tehniline kontroll oleks soovitav aga kui sõita ka õieti ei saa, siis ei saa üldse aru kes neilt neid autosid ostab. Kõige huvitavam on see, et ega nende autotega maanteele minna ju ei tohi. Kuna puudub number ja kindlustus. Täit tõde ma ju platsi peal tiirytades auto käitumisest teada ei saa. Mõtlen seda kuidas auto käitub näiteks maanteel, kruusal või kuidas on lood müraga.
23:51 14.04.2008
KimmoL
To andi002:

Minu meelest peab küll ostja eelnevalt uurima (internetist näiteks), milliseid arvamusi ja testitulemusi oma soovitud automargi-mudeli kohta on olemas. Kui ma oleksin automüüja, ei annaks küll igale "tyre-kickerile" autot pooleks päevaks lõhkuda.

Proovisõidu mõte on ju vist see, et veenduda end huvitava eksemplari tehnilises korrasolekus, mitte teha mingit Tehnika Maailma üldtesti.

To audi a4 v6:

Kas autoaedadel oli sulle proovisõidunumbrid anda või vedasid tehnokontrollisse treilaga? Mind nimelt on sama asi huvitanud.

Muudetud 14.4.08 23:53

01:17 15.04.2008
jannosell (registreerimata)
oot.oot,ma ei mäleta täpselt kas see oli edu auto aed või,aga igatahes Raadi turul see paremat kätt esimene autoaed,sama kogemus ,seal oli üks punane mazda6 tahtsin proovisõitu,et käima proovida ja uurida,kus kukkusid haisema,mida sa tuled siis kui sa ei tea et tahad osta või mitte,ega sa tivoli ei ole käite siin koguaeg,sellise asjapeale viskas küll si..a keema sõimasin neid veits ja ütlesin totsna et toppige see auto omale sinna sis, tõesti lambapead seal koos,et need kül mingid autoärikad pole.
08:27 15.04.2008
pandi proovi numbrid jah (Nemm autos), teisi ei tea, sest ei viinud kontrolli, lihtsalt küsisin, kas lubavad.
22:54 15.04.2008
andi002
To KimmoL:

Ei ole eriti kohanud, et ükski autofirma annaks mulle auto pooleks päevaks sõita. Reeglina on ikka keegi kaasas. Ega ma autot ei osta ju teiste inimeste arvamuste järgi, oma silm on ikka kunigas. Kas Sina KimmoL oled kohe esimese auto millega oled proovisõitu teinud ära ostnud? Kahtlen selles siiralt. Mina isiklikult olen proovinud hetkel erinevaid marke ja ma ei arva, et pean auto kohe ära ostma. Kõigepealt pean veenduma kas auto mulle üldse sobib, pean eelkõige silmas mugavust.

Mina arvan seda, kui autoaed ei taha lasta proovisõitu teha, siis pangu oma "putka" kinni. Samas saan mingil määral ka neist aru, kui inimesed käivad ainult sõitmas aga autot ei osta. Kusjuures linna sõitma nende autodega ju reeglina minna ei saa.
08:27 16.04.2008
Mis neist aru saada on, kui käiakse sõitmas ja ei osteta, siis võiks nad sellest omad järeldused teha.
09:13 16.04.2008
q (registreerimata)
Tahad erinevaid marke proovida, võta rendiauto, firmasi palju ja valik lai.
10:57 16.04.2008
mmss (registreerimata)
Pole küll õnneks pidanud juba pikka aega kasutatud autodega tegemist tegema, aga arvestades üldist majandussituatsiooni ja selle süvenevat halvenemist lähima aasta jooksul, arvan, et tegelikult tulevad inimestele, kel on piisavalt ressursse auto või kinnisvara ostmiseks, üsna head päevad valimiseks ja tingimiseks. Täpsemalt öeldes on need päevad juba käes, juba praegu leiab väga häid pakkumisi tagasitoodud autode näol, mille puhul on esindusel olnud tagasivõtmise kohustus.
Nii, et ma arvan, et ka kasutatud autode müüjatel muutub aktiivne müügitöö jälle eluliseks vajaduseks.
22:01 16.04.2008
andi002
To q:

Milleks ma pean rendiautot kasutama, ega ma rendiautot ju osta ei taha! Samas läheb taoline eksperiment suhteliselt kalliks maksma. Ei näe erilist mõtet.

Sama teooria järgi võiksid kõik uute autode müüjad müüa ainult autosid, proovisõite tehke rendiautodega. Kõlab kuidagi absuurdselt, või mis?
11:08 22.04.2008
daniel tina (registreerimata)
lähed müügiplatsile! Ütled,et sobivuse korral ostad auto ära. nemad tahavad müüa, kui vaja las teevad kindlustuse ja võtavad arvele. Sobib, ostad ära, kui ei siis...
Selles mõttes ongi targem osta eraisiku käest,sest platsidel müüdavatel autodel on odokas kindlasti tagasi keritud. Võtad selle kohta veel garantii kirja,et ei ole keritud. Eriti kui nemad väidavad,et autole on tehtud tehniline kontroll. Siis muud ei olegi kui esindusse läbisõitu ja muid asju kontrollima. kui valetasid,siis maksavad ise selle kontrolli kinni.

Nüüdseks, kus Eestist uuena ostetuid autosi on palju,soovitan kasutada seda teed. Kindel hooldusajalugu ja kõik on esinduses kirjas, mis on autoga tehtud ja mis on õige läbisõit. Sillad kuluvad nii või teisiti, mootorit ei piinata niipalju kui Saksa kiirteedel.
Edu auto soetamisel.
18:38 22.04.2008
KimmoL
To andi002:

Sorry, olin vahepeal välismaal ja loen alles nüüd uuesti foorumit. Aga jah, praeguse auto ostsin max. 1 km proovisõidu järel (registreerimata auto), eelmisega sõitsin võib-olla 5 km (numbrid küljes). Mõlemad täiesti piisavad veendumaks, et antud eksemplar oli tehniliselt rahuldavas korras. Pisivigu on kasutatud autodel ju alati.

Proovisõidu mõte ei minu meelest ole näiteks auto käitumist erinevatel pinnastel proovida, selliseid üldisemaid asju saab autoajalehtede testidest või internetist lugeda. Proovisõidul saad proovida, kas sind huvitav eksemplar peab vastu julmematel kiirendustel, kas tekib vibra maanteekiirustel, kas pidurid on korras, kas rattalaagrid vajavad vahetust jne., aga seda saab ka üldiselt platsi peal teha.

Ühe täieliku saani olen elu sees ostnud, aga tol korral teadsin juba ette, et mul raha parema auto jaoks ei jätku. Sellegagi sain kolm aastat hakkama. Tehnika oli veel romulasse viies enam-vähem korras, aga roosteuss sõi kere maha...

Muudetud 22.4.08 18:41

21:05 22.04.2008
andi002
To: daniel tina

Ega täit tõde ei saa ka Eestist ostetud auto kohta. Ostsin praeguse auto samuti läbi esinduse, (mitte uue) oli Eestisse toodud 2003 ja sellest ajast on käidud autoga ka esinduses. Kõik oli ok, sai sõita seal kus tahtsin, (loomulikult oli müügimees kõrval) samas öeldi mis on autoga tehtud jne. Kuid üks oluline detail jäeti ütlemata, nimelt turbo ei tööta hästi. Uus turbo on 16000 EEK. Ma ei usu, et turbo võib ühe kuuga läbi minna. Esindusest ostes ei pruugi ka alati täit tõde saada.

To: KimmoL

Minu arvates on just proovisõidu mõte ikka see kuidas auto teel püsib, müra jne. Lugeda on muidugi võimalik, mida olen ka teinud. Mazda 6 on kirjutatud palju, müra on neil miinuseks. Tahtsin ise selles veenduda kui suur see müra siis on. Oma silm ja mis seal salata ka kõrv on ikka kuningas :)

To: ****k

Ei saa aru, mis Sa öelda tahad. Paluks täpsemalt, kui on võimalik?
19:26 08.02.2017
Muugimees77
Kellel on olnu viimati Tartu Edu Autoaiaga ebameeldivaid kogemusi?
22:18 08.02.2017
qp (registreerimata)
Ja kui me üles tunnistame, mis sa siis meiega teed?
Aga autot ma sealt ei ostnud kuigi selle mõttega(internetist leitud) sinna läksingi. Kohapeal selgus, et nn Taani liisingufirma autol oli küljekardin lahti käinud. Ka ei lubata seal rahulikult autosid uurida- noh värvipaksuse mõõtjaga vms ega näppe toppida serva alla. Keegi käib sinuga koguaeg kaasa ja vahib siis ka sulle otsa kui sa isteasendit proovid. Kapotialust vaadata sooviga saad vastuse, et mis sa sealt leida kavatsed? Kõik nad on ühesugused. Tegin siiski lahti ja sealt vaatas vastu väga õline turbo...
07:01 09.02.2017
td (registreerimata)
Kuidagi vasinud masinad seal aias enamus,pildil ok. Lahed vaatama siis pole midagi head.hind muidugi korralik.
07:07 09.02.2017
........ (registreerimata)
minul küll lubati vaadata ja istuda ja käima panna. see oli ka kaks aastat tagasi. üldiselt on seal risud. ühe ostsin endalegi ja tookord võitis emotsioon, mitte mõistus ning maksin igatpidi üle. rohkem sinna jalga ei tõsta.
09:45 09.02.2017
wqeqwrqwr (registreerimata)
8 aastat tagasi seega 2009 ostsin sealt ise auto (seinini sõidan). Olen väga rahul - väga heas korras trehvas - kuigi hind oli kah natuke nö ülemakstud. Samas jätsin oma vana raipe sinna vahetuskaubaks - tunnen kaasas ostjale kes selle sai (küllap lasi mootori kokku kuna kippus keema minema)
13:52 09.02.2017
vähemalt (registreerimata)
meeldivaid pole olnud.
15:47 09.02.2017
PS (registreerimata)
Rahunege nüüd maha. Autoaeda jõuavad vedelema autod, mida pole tahetud. Korralikud masinad, mida tahetakse, lähevad kohe minema ja autoaias neid nagunii kunagi ei näe seismas. Kui selline üldse autoaia väravani alguses jõuab, siis on ta sealt tundidega ka kadunud. Kes kammib näiteks internetis Auto24 kuulutusi vaid kord päevas või mõne päeva tagant, võib kindel olla, et vahepeal on juba korralikumate autode kuulutused vaevalt tekkinud ja kohe ka kadunud. Endal korduvalt kogemusi, et norm auto läheb nina alt minema kuigi reageerisin küll suht kiiresti..
15:53 09.02.2017
vp (registreerimata)
2012 aastal ostsin sealt ühe komisjonimüügis olnud volvo. Ei olnud laitmatus korras, kuid samas ka mitte midagi väga karjuvat. Sõitsin sellega 3 aastat ja 55 tuhat km. Hinnas sain ka 300.- alla. Teeninduse koha pealt ei oska midagi väga nuriseda. Proovisõitu küsides nad just vaimustuses polnud aga keelama ka ei hakkanud. Üldiselt jäi selline mittemidagi ütlev mulje nendest.
16:36 09.02.2017
td (registreerimata)
Huumor..kui korralikud sinna nagunii ei joua..pangu siis hind ka autoga vastavusse..enamus oma masinaid lainud koik tuttavate katte,sest kui masin korras siis on ka tahtjaid.
16:50 09.02.2017
novot (registreerimata)
loll pole see kes hinda küsib
18:57 09.02.2017
jätkuks (registreerimata)
vaid see, kes selle termini välja mõtles ja nagu mantrat vanasõna pähe korrutab!
19:10 09.02.2017
novot (registreerimata)
sa ise ilma tõlketa saad oma maailmast ka aru?
12:43 16.02.2017
OOLMAR AUTOS OÜ (registreerimata)
Tere

Kui õpid auto margid selgeks ja jagad ka autost natuke lastakse sind ka üksi auto juurde.
Pooletoobist ei saagi üksi auto juurte lasta!
Üks otsis põranda seest leed tulesid?
Järgmie vaatas 2007 a Avensist ja avastas 2 tunni pärast , et see pole 4 veoline?
Euroopa AUTOTURUD on kõigile AVATUD INIMESED!

Lugupidamisega Margus Oolo

13:39 16.02.2017
masinate juht (registreerimata)
Ja kuidas suhtuda sellesse, et nn potensiaalsete ostjate poolt näiteks nelivedu eraldi vahekastiga maasturile raiutakse vaatamata keelule ikka puhtal kuival asfaltil nelivedu sisse ja kukutakse pooltelgi kontrollima ehkki enne rooli taha lubamist oled sõnad peale lugenud, et seda ei teeks. Pärast vastus, aga enda hiace 4wd või audi quattroga ju võin nii teha. Ja jalutakse minema sind sõimates et näe ragin oli taga kui hooga keerasin. Kui ostja teeb proovisõidul avarii, siis astub autost välja, kergitab kaabut ja nägemist. Vaata ise mis edasi teed. Arvan, et proovisõitu ei keelataks, kui laod auto müügihinna raha lauale panti ja lähed siis proovima - aga palju neid proovijaid siis oleks.
Kunagi müüsin ühte väikest maasturit, mis oli maal talus. Iga nädalavahetus vooris rahvast "ostusoovidega" proovima, kõik müttasid min pool tundi metsa vahel - vahekasti jne vaja proovida ju ja siis leidsid debiilseid põhjuseid mitte ostmiseks - pole elektriaknaid või ülevaatust, neli kohta jne ehkki kõik see oli kuulutuses kirjas. Peale seda kui olin vist kokku mingi 20-40 liitrit benssa lasknud erinevatel seltskondadel maha sõita jõudis kohale, et osal rahvas vist selline hobi-harrastus käia võõraste autodega lihtsalt nädalavahetusel paarutamas. Et siis BMW väike drift ja maasturiga off-road ja elu huvitav. Kui keegi tahab teie maja või korterit ära osta, kas lasete ka nädalakese tasuta sees elada, et potensiaalne ostja saaks proovida, et kas ikka hea elamine?
16:29 16.02.2017
tsingo (registreerimata)
ha haa..seepärast ongi nimi EDU autoaed ..et soovib viisakalt EDU ostetud saani remontimisel..aus diil. et edu teile mehed
18:15 16.02.2017
tsingo (registreerimata)
to masinate juht..olgem ausad ..ex need sarapannid on ikka ülehinnatud ka ja üldjuhul küsitax heal juhul pool hinnast pandix mitte kogu ..sa vist suht võhik autalal.aga EDU ikka..
11:00 17.02.2017
masinate juht (registreerimata)
sa vist suht võhik masinate ala... haa-haa-haa. Kui suudan natuke toibuda, siis naeran edasi.
Näita mulle üks välisriik kus lubatakse masinatega ringi paarutada liikluses ostusoovi korral. Väike vihje nende proov numbrite kasutamise kohta Eestis - kui politsei oleks vähegi targem selle koha pealt, siis ei näeks neid nii tihti liikluses. Tegid kohe tuju palju paremaks:)
13:11 17.02.2017
eelmisele (registreerimata)
ära targuta kui s.ttagi ei tea. proov number on eestis täiesti ametlik

§14. Teisaldatavad registreerimismärgid

(1) Sõidukite teisaldatavate registreerimismärkide ja nende kasutamise žurnaalide väljastamise, kasutamise ja tagastamise kord on toodud lisas 3.

(2) Ainult müügiks Eestisse toodud või Eestis valmistatud sõiduki piiratud kasutamise võimaldamiseks väljastab ARK lisa 3 punktis 3 toodud nõuetele vastavate sõidukite müügiõigust omavatele ettevõtjatele sõiduki teisaldatavad registreerimismärgid. ARK-l on õigus kasutada teisaldatavat registreerimismärki sõidukitel, millel viiakse läbi ekspertiisi või katsetust. Koos registreerimismärkidega väljastatakse lisas 1 toodud vormikohane sõiduki registreerimistunnistus ning teisaldatava registreerimismärgi kasutamise žurnaal.

6. Teisaldatav registreerimismärk on sõiduki standardikohane registreerimismärk, millele on kantud kirje «PROOV» ja neljakohaline numbrikombinatsioon. Numbrikombinatsiooni kaks esimest numbrit tähistavad ettevõtjat, kellele teisaldatav registreerimismärk on väljastatud ja kaks viimast numbrit sellele ettevõtjale väljastatud registreerimismärkide järjekorranumbrit.

https://www.riigiteataja.ee/akt/793962
13:50 17.02.2017
td (registreerimata)
Mingi iba..olen ehk 30 masinat muunud aja-jooksul,pole keegi proovisoidul midagi lohkunud ega rallinud,koik vaga viisakalt sujunud. Proovisoidul saad ju ise korval olla ja ei lohu keegi midagi tahtlikult.ei kujuta ette et ostan auto ja isegi proovisoit on keelatud.
14:25 17.02.2017
PS (registreerimata)
PROOV numbrit ikka iga auto külge suvaliselt toppida ei saa. Kui auto on registreerimata ja ka PROOV number talle määramata, siis tiirutadki ainult platsil, ongi kogu su proovisõit..
14:48 17.02.2017
selgeltnägija valerka (registreerimata)
PS (registreerimata) - proov numbri määrab numbri omani ise millisele autole ta külge kruvib
14:52 17.02.2017
selgeltnägija valerka (registreerimata)
masinate juht (registreerimata) - saksas eesoi proovi analoog punane number
https://www.youtube.com/watch?v=3hS69QAJY6E&t=2s
16:17 17.02.2017
........ (registreerimata)
autoaiale antakse 1...x proov numbrit ja ise vaatab, millisele autole parajasti vaja külge panna. keegi ei jaga aiatäiele autodele numbreid. ja sõitu minnes tehakse ka kindlustus.
19:35 17.02.2017
63amg (registreerimata)
mina olen saanud saksas alati proovisõitu teha liikluses.igal poel on oma nn. number,millega võib paarutada.ennem tehakse lubadest koopia ja kirjutatakse paberile mis kell sõitma läksin.ilmselt kaamerate trahvi korral tõestuseks
05:53 17.10.2019
aweng (registreerimata)
Tere

Kas kellelgi oleks ehk jagada ka veidi värskemaid kogemusi Edu autoaiaga?
06:53 17.10.2019
eelmisele (registreerimata)
Et kas nüüd saab proovisõitu teha või mis sind huvitab?
08:11 17.10.2019
vjeedur (registreerimata)
No igasugustest autoaedadest tuleks ikka võimalusel eemale hoida. Ilmselge, et seal on müügil see kõikse paremavad prillikivid, mida läänemaailma kapitalistid on annetanud eesti autoärikatele, et need saaksid keskmisel eestlasel mütsi üle kõrvade tõmmata.
Pane no nii huvi pärast sarnaste parameetritega masin välismaistesse portaalidesse otsingusse ja vaata.

Näiteks võtsin lahti esimese passati, mis seal pakutakse 2299€ https://www.auto24.ee/used/3076385

Vabalt kättesaadav materjal näitab, et masinal on olnud veidi teistsugused veljed rootsis, ARKis ette näidatud 19.03.19 Seega 6 kuuga pole suudetud realiseerida, rootsis olla viimane kuulutus 19 000 sek (~1759€). Seega kauplema peaks palju.

Näiteks veel üks punane passat: https://www.auto24.ee/used/3211952
149 000 sek (~13879€)

Valitud masinad suvalised, seos puudub. Lihtsalt näitena, kuna VAG on paljude lemmik. Kas kõik on ikka kuld, mis hiilga?
08:22 17.10.2019
Idioodikari (registreerimata)
Et Rootsi oli auto hind 1759€, ülevedu laevaga 250€, transport Tallinnast Tartusse 70€, auto sise- ja välipuhastus 50€, kuulutused, platsi rent jne. ja kauplema peaks palju 2299€ hinna juures? Kas autoäri on heategevuslik äri?
09:30 17.10.2019
. (registreerimata)
Ausalt äri ajades poleks ühtegi autoplatsi kunagi olnudki. Ja me ei räägi isegi maksude maksmisest.
09:39 17.10.2019
. (registreerimata)
ükski äri pole heategevuslik, aga kui nüüd mõelda, et meil on samas seisukorras autod kallimad kui suurtes heaoluriikides, kus palgatase ikka kordi teine, siis mõtled küll, et veider riik meil. aga ega midagi parata ole- kui tahame ka edaspidi nende lääne saradega sõita, tuleb kogu see lõbu kinni maksta. eks eestlane ihkab seda välismaalase täispussutatud nahksisu ja mingeid müstilisi sõiduelamusi, mida sellised preemiumid pakuvad.
09:11 21.10.2019
Klient5672 (registreerimata)
Eriliselt ebameeldiv on Edu autoaia omanik ja müügimees Margus. Kiidab enda isiklikke autosi taevani ja niiöelda komisjoni autosi laidab rontideks-küll Leedust ja roostes peast Saksamaalt tulnud..
Kui teavitasin talle, et ilmselt ostan eramüüja käest sissetoodud auto, siis helistas kohe antud sõiduki müüjale ning hakkas teda materdama- küll süüdistas vales läbisõidus ja maksude mittetasumises.
Mis on see tema asi, kellelt ja missuguse kasutatud sõiduki ma soetan.
Lahkusime suure tüliga,et julgesime üldse Härra platsile oma jalga tõsta ning sooviti meie " uuele " autole lühikest iga.

10:43 21.10.2019
. (registreerimata)
Kust see omanik teadis ,et kelle käest ostate? Kellele kohe helistada? Usun ,et edu aeda peaks Maksuameti samuti saatma.
13:18 21.10.2019
looder23
Et siis punktikese arvates on komisjoni müügis olevad autod saladuskatte all, et isegi autoplats ei tea kelle autot müüb?

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.