Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: KÜTUSE HIND MAAILMATURUL

See teema on vastusteks suletud.
17:41 09.04.2020
Puseriku ja Põhu näide (registreerimata)
Re: kütuse hind maailmaturul
Missugustele küsimustele? Sellele:
"Kas Marsil on elu?"
Ma ei tea!
Aga tegelikult- kirjuta oma küsimused kenasti välja- muidu tundub su jutt mingi luuluna, sest mida konkreetset sa siis küsisid?
18:20 09.04.2020
. (registreerimata)
Vahelduseks natukene teisest vallast, aga äriga otseselt seotud. Ehk siis taaskord lihtne loogika- kuni on ostjaid, võib igasugust hinda küsida. Aga taaskord müüja, kes ei tunne mõistet käive ja teab ainult sõna kasum.

Nimelt maksis 50 maskist koosnev komplekt selles müügikohas 129 eurot.

https://tartu.postimees.ee/6946285/129-eurot-pakk-kas-elvas-
muudi-euroopa-koige-kallimaid-kaitsemaske
19:10 09.04.2020
grigoori
Ju siis on nõudlust ka sellise hinnaga.
Või arvad, et apteeker keevitas hinna lakke ja ootab jaanipäevani millal keegi ära ostab?
19:24 09.04.2020
eelmisele (registreerimata)
äkki loeks enne kommenteerimist artikli läbi?
19:31 09.04.2020
grigoori
Vahet ei ole, kes on turustaja. Asja mõte sellest ju ei muutu.
19:54 09.04.2020
looder23
Puserik..., Kui sa ei suuda tekstist välja lugeda sulle esitatud küsimusi, siis paraku pole rohkem mõtet suhelda. Alati võib ju oma lugemisoskuse puuduses süüdistada teist inimest luulude käes vaevlemas. Sa pole vaevunud ühtegi märkust tegema mu arvutuste kohta, kus ma tegin vea, vaid hakkasid puseriku-põhu viljelevad äriplaani hoolega kirjeldama. Samuti pole ma rääkinud kasumist vaid juurdehindlusest. Majandusmagnaat, nagu sa oled, peaks teadma, et nende vahel ei ole võrdusmärki. Sisseostu hinna ma jätsin meelega välja, sest seda pole mõtet kajastada, sest nende vahe on null. St, et kui sa ostad kauba sisse summaga x ja müüd samuti summaga x, juurdehindlus on null ja kasum ka null. Aga kuna sul on püsikulud on su kasum miinus märgiga. Seega, selles osas ei ole üldse mõtet argumenteerida, sest müü või miljon liitrit, ega tulemus paremaks ei lähe. Kasum jääb nulliks ka ilma püsikulude ta. Rääkida on mõtet juurdehindlusest, kus ühel tanklal 25 senti ja teisel 15. See on nüüd summa, mida kogudes saad sa katta oma kulud ja jääb peale ka. Ja nüüd loe uuesti see tekst läbi, kus ma tõin välja, et suurem juurdehindlus kuid väiksem läbimüük toob raha sisse. Noh, aga sinusugusel ärihaile on see ju luuludes vaevleva isiku sonimine.
20:02 09.04.2020
. (registreerimata)
Täna nägin Krooningu tanklas bensiini hinnaga 1,15. Tahavad vist firma põhja lasta, et nii odavalt müüvad.
20:30 09.04.2020
looder23
Krooning on automaattanklad. Püsikulud töötajate arvelt väiksemad. Just sõitsin Statoilist, krt circusest mööda. Bensiin 1,199. Kliendikaardiga peaks vist praegu 5 senti alla saama. Kas ja kui palju krooningi kliendikaarti alet annab, jääb targemate öelda.
20:31 09.04.2020
63amg (registreerimata)
minge käige korra luxemburgis.seal näete mismoodi käib käibe ja aktsiisi teenimine.väike eesti peaks nendelt eeskuju võtma
20:43 09.04.2020
Looder, su jutt on pläma nagu peaaegu alati, küsimusi sul ka ei ole.
Ärist, majandusest ja seadustest, millised seda kõike reglementeerivad, ka sellest pole sinul vähimatki ettekujutust ja sa hakkad siin algklasside matemaatikat peast ajama.
Käibest, deebetist, kreeditist jms pole sul ju aimugi.
Väide "suurem juurdehindlus kuid väiksem läbimüük toob raha sisse" on muidugi omaette klassika.
Just seegi on sonimine, kuid ehk on sul plaan seda "suure juurdehindlusega" vidinat või toodet vägisi müüa? Nagu Viru tänaval telliskivi nt? Relva ähvardusel saaks ka muidugi. Või kui konkurendid hävitada?
Viimase korraldasid muide meile "välismaa investorid" 90-nendatel, jättes pool rahvast nälga.
Selline ärimudel on meile juba tuttav.

Kas sa tõepoolest arvad, et kõik on sinust lollimad, ka need nt, kes mingi ärivea tõttu peale aastakümneid edu kõik kaotavad jne.
Sinul muidugi ei juhtuks- sa müüksid suurema hinnaga ja teeniksid kasumit.
Äge!
Poliitikasse ei soovi minna? Seal on enamus selliseid, ka neil on alati õigus.
20:45 09.04.2020
looder23
Siin ma olen amg-ga nõus. Meil oleks täiesti võimalik olla Põhjamaade Luksemburg. Aga seal valitsuses ei taheta aru saada sellest.
20:54 09.04.2020
solksolk
See, et müüd rohkem soodsama hinnaga ja teenid lõpuks hulga pealt, kehtib teiste toodete puhul ja konkurente lüües.
Eriti, kui müüd seda toodet ülemaailma, tanklad, aga oma kütust üle maailma müüa ei saa.
Kütuse puhul see väga ei tööta, sest maksude ja kütuse enda hinna tõttu ei saaks seda nii odavaks lasta, et selle müük niipalju tõuseks.
Mistõttu praegusel juhul enda juurdehindluse langetamine tanklate poolt, müüki oluliselt ei kasvataks, ehk siis oleks kahjum.

Kui üks tankla hakkaks selle hinnaga sedasi mängima, siis tuleksid konkurendid sellega kaasa ja müük ei suureneks sellel ühel tanklal.
Teine variant on see, et see üks tankla läheks pankrotti, kuna viis oma marginaali liiga väikseks.

Muudetud 9.4.20 21:12

21:51 09.04.2020
looder23
puseriku... mis sul viga on? kas ema õpib raamatupidamist ja nüüd oled paar sõna sealt kuulnud ja tunduvad nii põnevad, et saad tarka panna.

küsimus oli, et kui üks tankla müüb ööpäevas tonni kütust hinnaga 1.109 ja teine müüb poolteist tonni hinnaga 1.009, siis kumb tankla rohkem raha teenib?

vastus oli, et see kes müüb kallimat kütust.

siis uuriti mu matemaatilise hariduse käekäiku.

siis tõin selgituse.

siis hakkasid sa mingist õuna bisneksist seletama ja nohh...bla-bla-bla-bla. edasi teas ju isegi.

sulle, kui eriti kõvale ärihaile väike arvutus siis.

võtame siis selle tekstülesande pulkadeks.

1000L x 1,109= 1109 raha
1500L x 1,009= 1513,5 raha

ütleme, kallima tankla juurdehindlus oli 25 senti per liiter ja odavama oma siis 15 senti per liiter.
siit siis saame, et kallim tankla ostis sisse kütust hinnaga 1,109-0,25= 0,859 ja kulutaks 1000L ostmiseks 859 raha. pärast selle koguse maha müümist jäi tal raha järgi 1109-859= 250 raha.

teine tankla kulutas kütuse sisseostmiseks 1,009-0,15=0,859. sisseostu hind on sama ning kulutas 1500x0,859=1288,5 raha. müüs selle ööpäevaga maha ja teenis 1513,5-1288,5=.....trummipõrin ja tadaaa.... 225 raha. vastus on, et kallimat kütust müüv tankla teenib rohkem raha. kõik ja pole vaja siia juurde seletada seda kütuse sisseostu hinda sest see nullib end ära. pole vaha puseriku-põhu äriplaani seletust ega midagi. lihtne alglasside matemaatika. pole vaja ei deebetit ega kreeditit. see matemaatika peaks sul juba läbitud koolis olema. mõlemas tanklas on püsikulud võrdsed, siis jääb kallima kütuse müüjal rohkem raha kätte. tal on võimalus teha alesid ja sooduspakkumisi, aga odavamal seda pole. kui nende kahe tankjla kogu kütuse müük on 2500L kokku kahepeale, siis et seda taset hoida madalama hinna eest, tuleb rohkem müüa, siis küsimus, on, et kust tuleb rohkem kliente, kes ostaksid rohkem kütust? kas sina hakkad rohkem ostma kui kütus langeb seel 10 senti? ei hakka ju.

toome veel ühe arvutuse. mõlemad tanklad ostavad kütust sisse hinnaga 0,859 raha per liiter. eesti kütusevarumaks ja diisli aktsiis on kokku 3,7 + 49,3 = 53 senti + km = 0,636 raha. kas kütuse omahind on 0,223 raha ehk 22,3 senti liitrilt. seal hulgas käibemaks ja hulgimüüja juurdehindlus. tanklamüüjatel on juurdehindlusel juba samuti km sees.

kõigepealt õpiks matemaatika selgeks, siis hakkaks alles õunte pealt vaatama, kas sul tasub võõrsõnu õppida või mitte.
22:13 09.04.2020
solksolk
Reaalsuses ei teki ühes piirkonnas olukorda, kus üks tankla müüb 10 senti odavamalt, sest teised tanklad vähendavad ka vajadusel hindu sõltuvalt konkurentsist.
Aga konkurentide puhul kehtib ka ütlus, et turgu pole ilus solkida, sest muidu ei ela enam keegi korralikult.

Kui hindu pole vaja vähendada, isegi, kui üks tankla müüb odavamalt, siis järelikult ei võta see üks tankla piisavalt kliente ära või ei ole ta jätkusuutlik.

Kuid mina ei tea kahte samas piirkonnas tegutsevat tanklat, kus üks müüks 10 senti odavamalt.
Teine teema on see, et hulgiostjatele oleks ikka teised hinnad ja transpordifirmad käiks ikka massiliselt tankimas seal, kus nad enne käisid, sest neil on omad lepingud, mitte postihind.

Muudetud 9.4.20 22:15

22:48 09.04.2020
Sa oled ikka väga rumal, sa oled lausa ERITI rumal! Looder siis!
Müüd vägisi seda kallimat kütust või!?
Värvid oranžiks, et ilus vaadata ja siis kõik ostavad?
See jura mis nüüd ajasid, see on näide, et sa tõepoolest ei jaga mitte midagi!
Kui saladus pole- sa peale põhikooli läbimist ka midagi õppinud oled?
Püsikulud ka EI saa võrdsed olla! Perefirmal ja palgatööjõuga firmas näiteks!
Kui arvad, et laohind on kõigile konstant, siis seegi on viga!
Laohind on nt 650 EUR, aga mina olen 9x asja välja toonud 300 EUR tk, sest mina saan nii, sina ei saa jne... Ma ei teeninud sentigi muide, sest need asjad läksid mu sõpradele, kes oleksid selle asja muidu pidanud ostma letihinnaga vähemalt 1247 EUR!
Sina juba seepärast ei saaks sest sinul puuduvad igasugused omadused läbirääkimisteks, sest sa oled nii tark ja üleolev.
Aga kaubandusest sa tõesti mitte midagi ei taipa, see on selge ja see EI ole kuiv matemaatika, need on suhted, läbirääkimised, sidemed, reklaam, optimeerimine jne... jne... Ja tõepoolest seal sees on "võõrsõnad" milliste tähendusest sinul aimu pole.
Ära nüüd särki rinnalt lõhki kärista ja püüa rahulikuks jääda. Eks?
Samas võid ka oma vabatahtlikku autodafeed jätkata- on päris koomiline muide.

Ja õnne peab ka äris olema. Päris palju.

Mis puudutab kütuse hulgiostjaid, siis ka neile on hinnad erinevad, läbirääkimise küsimus. Teie tavalised eraisiku "sooduskaardid" on samuti väga erineva protsendiga- samuti läbirääkimise küsimus ja nt nii mõnigi poliitik omab "sooduskaarti" selle eest, et nt tankla asukoha allkirjastas ja see kaart on just hulgiostjast tsipake ja natuke veel odavam... pmt omahind. Kaasaegsete altkäemaksude üks vorm nimelt.
Maailm on suurem, kui lukuaugust näha on, muide.
23:45 09.04.2020
looder23
kle, sa oled ikka eriti debiilik. mind ei huvita sinu tutvused ja su sõbrad ega midagi. isegi mitte sa ise. sa oled täiesti null minu jaoks. ära räägi aiaaugust, kui mina räägin aiast. konkreetne küsimus oli... kui üks tankla müüb ööpäevas tonni kütust hinnaga 1.109 ja teine müüb poolteist tonni hinnaga 1.009, siis kumb tankla rohkem raha teenib? kui võrrelda, siis asju võrdselt. miks mitte ei või kallima kütuse müüja saada kütust odavamalt kui odavama kütusega tanklast. kallim müügihind ei tähenda automaatselt kallimat sisseostuhinda. seda sa peaksid ju ikkagi teadma, aga ikka tuled jutuga, et odavama hinnaga tankla võib saada odavamalt. loomulikult võib saada, aga võib ka vastupidi olla. kui võrrelda midagi siis ikka võrdseid asju. siinne link, maskid 129 euri karp. mind jätab külmaks. ma ei liiguta kõrva ka selle peale, sest selle hinnaga ma ei osta seda ja kuna ma ei tea sisend hinda ei torma ma ka kohe kirema, et vereimejad ja kulakud. kui soovid oma raha sellele kulutada, palun väga.
miksa oma särgi rebimist teiste tegevuseks ajad. lihtne matemaatika ja sa hakkad rääkima midagi läbirääkimiste oskusest ja bla-bla-bla-bla.... sa oled ikka nii tubli, et suisa 9x oled mingit asja välja toonud 300 euro eest. mina saan, sina ei saa na-na-na-naaa... sa algkooli lõppu ikka oled jõudnud või. jutt on ikka lapse oma. seda väljatoomise juttu olen ka juba lugenud siin kuskil, seega välja tõi vist ikkagi issi, aga sa oled nii palju seda kuulnud ja hakanud juba ette kujutama, et sa ise tõid seda välja. vaata kui teismeiga ka mööda saab sul, siis veel oma 10 aastat, siis hakkavad sul särgid terveks seljas jääma. ma tõesti omas naiivsuses lootsin, sest ma usun, et inimesed ón targad ja head, aga su viimane postitus purustas kõik. nii lapsikut juttu peaks täiskasvanul olema häbi isegi päevikusse kirjutada, aga veel avalikku ruumi. nohh... igaljuhul oled tubli. vähemalt saad arvutil kirjutamise selgemaks. seegi oskus täiskasvanu elus.
See teema on vastusteks suletud.