Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: RADAR AUTOKOOL

15:34 23.07.2008
laine3
Radar autokool
Kes on käinud Radar autokoolis? Mis oskate öelda selle kohta?
Kuidas seal õpetajad on ja eksamid on lihtne ära teha?
Aitäh
21:20 23.07.2008
nkjnj (registreerimata)
Re: Radar autokool
Alguses hakkad platsil ja kadriorus sõitma ja kui sõidutunnid hakkavad lõppema siis öeldakse sulle et on vaja vähemalt samapalju juurde võtma. Kui samapalju on sõidetud, siis lähed õismäe ringidele ja samapalju veel juurde ja enne ARK-i veel 5-6 kilo pistist. Küll leidsid autokooli.
23:21 30.08.2008
võinii (registreerimata)
Re: Radar autokool
no nii hull see ka pole...kõvasti üle dramatiseeritud
19:31 06.10.2008
kakst (registreerimata)
Re: Radar autokool
Aga äkki saab keegi veel rääkida sellest autokoolist, natuke rohkem ja täpsemalt.
18:54 15.10.2008
tirilimps (registreerimata)
Re: Radar autokool
Täiesti normaalne kool on. Teooriaga ei libastunud ja sõit sai ka rohkem kui selgeks.
13:38 30.10.2008
E45
Re: Radar autokool
Ise lõpetasin selle ka suvel. Midagi negatiivset küll õpetajate kohta pole öelda, sekretär oleks võinud muidugi rohkem infot jagada, aga see väike mure. Soovitan.
19:47 12.11.2008
ehhee (registreerimata)
Re: Radar autokool
Sattusin sinna kooli puht juhuslikult, kui nii saab üldse öelda. Algselt oli kerge eelarvamus, et enamus õpetajad räägivad vene keelt, ARK-i näitajad polnud ka just kiita jne. Minu meeldivaks üllatuseks oli aga kõik teisiti. Teoorias selgitati kõik oluline, sõiduõpetaja oli äärmiselt rahulik, aga nõudlik. Mingisuguse raha väljapressimisega ma kokku ei puutunud. Lisasõidutunde võtsin pigem oma initsiatiivil, kuna tundsin,et polnud veel piisavalt kindlust eksamisõitu tegema. Koolieksamid tegin esimesel katsel, ARK-i teooria ka, sõit teisel korral. Kokkuvõttes jäin väga rahule.
20:47 28.07.2010
TT (registreerimata)
Re: Radar autokool
Prepodavateli ne plohie, no....pishu srazu , k summe za obuzenie, zto napisano v internete dobavte 200 EEK za vnutrennii eksamen parkovki, 200 EEK za vnutrennii eksamen vozdenie po gorodu, i v sluzae nesdazi kazdii raz platish 200 EEK, a takze kazdaja peresdaza vnutrennei teorii 200 EEK. Teorija umishlenno sdelana na povtornuju sdazu (iz 60 voprosov dopuskaetsa 3 oshibki). Pervii raz iz gruppi v 20 zelovek sdali vsego 2. He takie ze vse lentjai i tupii. Tak zto vse poszitaite i vzeste prezde zem vibrat!!!!
22:44 29.07.2010
tt (registreerimata)
Re: Radar autokool
Leidsin autokool "Radar" labi interneti, ja internetis antud kooli labimise hinnakirjad ei vasta sellele mida kuulsin kohapeal.Koolitusele lisanduvad veel lisa maksud, mille kohta ei olnud infot netis. Iga sise eksami eest lisandub veel 200.- krooni (linnasoid, parkla). Eksami labiporumise korral jargmine eksam maksab jalle 200.- krooni. Meie gruppis labis eksami ainult kaks inimest.
15:39 01.02.2013
Nördinud lubade omanik (registreerimata)
Re: Radar autokool on jama!!!
Mitte mingil juhul ärge Radari autokooli õppima minge!

Toimub metsik rahalüps ja õpetamisoskustega sõiduõpetajad ei hiilga. Rääkimata sellest, et kõik õpetajad on sisuliselt umbkeelsed ning eestlasel, kes ei oska (eriti) vene keelt, on ilmselt raske saada head ja süstematiseeritud liiklusalast väljaõpet antud valdkonnas (kuna ka õpetajad ei oska hästi eesti keeles seletada).

Alustame sellest, et olen Viimsi valla elanik. Kuidas ma selle autokooli peale üldse sattusin, oli see tõik, et tahtsin käia siinsamas (Viimsis) autokoolis. Surfasin Internetis ja leidsingi autokooli nimega Radar, kes väga varsti pidi Viimsis uue grupi moodustama. Niisiss võtsin kooliga ühendust ning mul paluti tulla nende Endla tänava kontorisse dokumente tooma. Läksin kohale ja öeldi, et niipea, kui grupp saab umbes 3-5 inimest täis, alustatakse teooriatundidega seal, seni võimaldati käia teooriatundides sealsamas (Endla kontoris). Möödus nädal, kaks. Mõistagi mingit gruppi kokku ei saadud ja mingeid teooriatunde seal tegema ei hakatud. Hea küll, võib-olla tõesti seekord ei saadudki rahvast kokku, aga kui kuulsin oma sõbra käest (nädal-kaks tagasi), kes sisuliselt langes sama püünise sisse, et Viimsis ei tehta (jälle) mingeid gruppe (kuigi nii on nende kodulehel kirjas), oli mu imestus suur. Siin ilmneb esimene ja peamine asi, mis RADARi autokoolis domineerib- valskus.

Järgmine asi, mis mind selles koolis häiris, on see, et teoorieksameid tehti mingisuguste omaprinditud küsimuste järgi, mis on kordades raskemad kui ametlikult teistes autokoolides olevad. Hea küll, see selleks, eks ta mõnes mõttes ole ju kasulik, aga see, et iga (järel)teooriaeksam maksab 15 eurot (samuti ka lisa-sõidutunnid), on minu meelest absurdne. Lisa-sõidueksam maksab 25 (või oli isegi 35?) eurot!! AGA ALGUSES ÖELDI, ET ESIMESED EKSAMID ON HINNA SEES- järelikult aeti jälle mingit jama.

Mida veel kirjutada korraldusliku poole pealt.. Ükskõik milliseid makseid te selles koolis soovite sooritada (maksta eksamite eest, õpikute jms), siis peaaegu alati eelistatakse ainult sularaha ja isiklikult mulle ei väljastatud KORDAGI adekvaatset, seaduslikult sätestatud kviitungit, et mul on see makse tehtud. Anti mingi suvaline paberilipakas RADARi templiga, aga kuhu ma sellisega lähen? Sellistega igatahes mingeid tulumaksuvabastusi teha ei saa. Kas RADAR autokool põikleb maksude maksmise eest? Täitsa võimalik..

Lisan veel, et kui alguses oli öeldud, et koguhind oli 330 eurot, siis ei mainitud MIDAGI selle kohta, et 80 euri on veel libedasõit ja pimedasõit 50 euri!!! Rääkimata veel järeleksamitest ja lisasõidutundidest. Ehk, kui kõik kokku arvutada, siis läks mul AINULT autokool maksma ca 550 eurot, hiljem veel ARKi lõivud. Jube! Teisisõnu- igaüks, kes läheb RADARi autokooli võiks vabalt arvestada umbes 600 eurose väljaminekuga. Mõnes Nõmme või teises Tallinna autokoolis saab oma asjad tehtud vabalt 380ga.

Minu naine käis näiteks Viktoria autokoolis ja seal sellist jama polnud- kõik on väga korralikult paigas ja õpetajad/kooli juhatus on äärmiselt vastutulelik ning sõbralik ja võimaldab oma õpilastele palju mööndusi nt maksmise või kas või libedasõitude ja muu säärase jama tegemises. Ei ole sellist jalaga-perse suhtumist nagu Radari koolis, et nüüd on nii ning peab tegema ja kõik. Isiklikult minus tekitas see palju tülgastust, sest puudub elementaarne seltsimehelik ja sõbralik suhtumine oma õpilaste vastu- pidevalt oli säärane tunne, et meie õpetamisega teevad nad meile suure teene. Ise kannatasin selle kogu jama ära, sest arvasin, et autokooli vahetamisega tuleb ilmselt rohkem jagelemist kui sellest jagelemisest tulevat kasu. Aga jumal teab, ehk olekski pidanud vahetama.

Vaatamata kõigele on nüüd siis, jumalale tänu, load käes ja loodetavasti ei pea ma seda Kolgata teed enam kunagi läbima. Ja samuti soovitan ka kõigil teistel, enne autokooli valikut, väga hoolikalt uurida hindu võrreldes teiste autokoolidega, soovitatavalt kuulata oma sõprade/tuttavate soovitusi ja arvamusi. See kujuneb hiljem väga määravaks faktoriks! Edu kõigile!

11:45 04.02.2013
Täpsustuseks (registreerimata)
Re: Radar autokool on jama!!!
Uue liiklusseadusega juurde lisandunud kohustused ei olegi otseselt seotud autokooliga. Need on riikliku õppeprogrammi lisad, mille peab läbima enne ARK-i eksameid ja tasuma eraldi: teenust osutavatele firmadele. Pimeda aja simulaator ja libedasõit siis antud juhul. See on nüüd autokooli enda valik, kas ta näitab neid kulutusi kursuste hinna pakkumises. Otseselt nagu ei peaks, sest need riiklikud lisanõuded ei ole seotud autokooli teooria- ning sõiduõppega, küll aga oleks viisakas näidata see ära tulevase lisakuluna, nagu ka riiklike eksamite ja sõiduõiguse väljastamise riigilõivud. Ükskõik, millise autokooli valime, ei pääse nendest lisadest, meditsiinikursus sealhulgas. Arvan, et süüdistada nüüd mõnda kooli sellepärast valskuses...
Sama teema on lisatundidega. Kui õpilane ei omanda piisaval tasemel sõiduoskust kohustuslike tundidega, ei ole mõtet teda saata ARK-i eksamile, kooli õpetamise taset küsimärgi alla seades. Ka eksamineeritav ise ei oleks rahul, kui ta korduvalt riiklikul eksamil läbi kukub ja ei saa aru, milles asi. Omateada on ta ju kõva sõitja juba, eks, kuna kohustuslikud sõidutunnid koolis läbitud. Kui kool jääb silma nõrga ettevalmistusega, seatakse kahtluse alla kooli edaspidine eksisteerimine. Samuti ei ole odav sõidueksami riigilõiv, mis hetkel siis veidi alla 40 euri. Nii mõnigi on mõistnud, et eksamile kiirustamise asemel oleks võinud selle raha paigutada sõiduõppe lisatundidesse. Aga see on tagantjärele tarkus, eriti tobe on arvata, et autokool pressib asjata lisatunde peale, raha teenimise eesmärgil. Pidada end targemaks õpetajast, kelle kogemus on mitukümmend aastat, kas ei tundu kummaline veidi selline lähenemine antud teemale? Põhjendamatult kõrge enesehinnang oleks minu arvates pehmelt öeldes sellise mõtteviisi nimi. Ehk üks tore kriteerium, mille järgi otsustada, kas oled eksamiks küps: sõiduõpetajal ei peaks olema vajadust rääkida millestki muust peale marsruudi kirjelduse. Järgmine ristmik paremale, esimesel võimalusel vasakule jne. Nagu näha, ei kiida ega laida ma ühtegi konkreetset autokooli, närvilised ja karjuvad sõiduõpetajad on ilmselt leidnud endale muu eriala, kuna selline käitumine ei ole eriti pedagoogiline, või andragoogiline siis täpsemalt.
Loodan, et minu kommentaar aitab natukenegi autokooli astujat läheneda teemale objektiivsemalt, mitte eelarvamuslikult.
19:36 21.08.2019
T2 (registreerimata)
Re: Radar autokool on jama!!!
Kui teil on palju vaba raha ja aega, siis kindlasti soovitan seda autokooli!
Neil on enda koostatud teooriaeksami testid, ehk ärimudel on iga testi tegemise eest 15 euri küsida. Üks noormees ütles, et tema on üle kümne korra proovimas käinud (sic!)
Meie pere kaks last käisid Autokoolis Radar, üks A1 ja teine AM katekooriat õppimas. Kodulehel olev info, et kus kursused toimuvad on kergelt öeldes eksitav, tegelikult toimus teooria hoopis teises autokoolis. Õppesõidud saime tänu mõistlikule õpetajale sujuvalt tehtud. Probleemid hakkasid siis kui oli vaja kooli teooriaeksamit teha. Vanem poiss, kes oli pool aastat tagasi teinud AM katekooria load (ehk siis käis lühikese aja jooksul uuesti teooria kursustel ja kooli kui ka riiklikul eksamil), käis Radaris teooria testi tegemas kaks korda ja ütles, et pooled küsimused olid uued ja arusaamatud...
Noorem poiss käis 6 korda ja viimasel korral oli 7 viga 30 küsimusest. Viisin mõlemad poisid üle teise autokooli (Odium), kus siis noorem on jõudnud kahe nädalaga nii kaugele, et on ARK'i teooriaeksami sooritanud 0 veaga ja ootab riikliku sõidueksami aega ning vanem poiss on kooli eksami samuti sooritanud.
Kokkuvõttes kaotasime Radaris "veidi" raha kuid väga palju väärtuslikku aega. Kuna kursus algas 2018 septembris, siis nii teooria kui ka õppesõidud oli aprilli lõpuks tehtud. Radari venitas õpingud juuli lõpuni, alles siis hammustasime nende ärimudeli lahti ja pöördusime teise autokooli. Kui keegi soovib väiksema aja, raha ja närvikuluga load saada, siis mingen kohe Odium või JustDrive autokooli.
19:55 21.08.2019
selgeltnägija valerka (registreerimata)
Re: Radar autokool
et pooled küsimused olid uued ja arusaamatud... - hea et lambad ei saa kohe liiklusse vaid peavad ls selgeks õppima, mitte pähe õppima
20:08 21.08.2019
Marko
Re: Radar autokool
Kahju. et siin "like" nuppu ei ole, Valerka saaks kohe mitu klõpsu.
Kui lapsed ei jaga matsu, siis pole ju kool süüdi. Testis olid uued arusaamatud küsimused... Mille kohta need küsimused olid? Tuumafüüsikast või liiklusseadusest?
20:54 21.08.2019
GM (registreerimata)
Re: Radar autokool
Kui A1 kategooriat teed, siis 3,5t haagis võib külmaks küll jätta, pakuks.
22:05 21.08.2019
Aga... . (registreerimata)
Re: Radar autokool
Marko kirjutab "Kui lapsed ei jaga matsu, siis pole ju kool süüdi".Nõukogude ajal(siis kui Marko koolis käis)oli vist tõesti nii aga tänapäeval kui ikka terve klass kontrolltöös kahe saab ,näitab see õpetaja tegemata tööd.
Muidu ütles Valerka õigest kõik ära.
09:09 30.08.2019
T2 (registreerimata)
Re: Radar autokool
Küsimused olid ikka liiklusseaduse kohta. Lihtsalt 14 aastase lapse funktsionaalne lugemisoskus ei pruugi nii heal tasemel olla, et saada küsimuse sisust aru. Üks näide:
“Mis näitab rööbasteta sõidukite sõidutee äärt, kui puudub vastav teekattemärgis?”
a. Teepeenra äär
b. Eraldusriba äär
c. Sõidutee äärekivi
d. Kui mõlemasuunalised trammiteed asuvad sõidutee ühes servas – sõiduteepoolne trammirööbas.

Minu postituse mõte on selles, et Radar autokoolil on oma ärimudel ja see ei ole parema sõidukijuhi kasvatamine... Mõlemal lapsel on nüüdseks mnt riiklikud teooriaeksamid positiivselt tehtud ja nendeks uuteks riiklikeks eksamiteks teste pähe õppida ei saa.
16:02 04.04.2021
arvoLM (registreerimata)
Re: Radar autokool
Kui vahetati välja eksamiosakonna juhtkond, siis uus osakonnajuhataja käis välja mõtte, et teooriaeksami võiks muuta inimnäoliseks, ehk reaalset elu järgivaks ja ohutuse printsiipi silmas pidades. Aega läks ligi 3 aastat, sest meie riigis peavad seadusemuudatused käima läbi riigikogu lugemiste. Lõpuks see tehtud sai. Ja põhirõhk iseseisval mõtlemisel, mitte näidisolukordade päheõppimisel.
Nii et kel veel probleeme teooriaeksamiga... kuigi jah koolid võivad oma eksamid veel ka vanaviisi lahendada, ikka nii, et 3 õiget vastust nt. Või 2+ ja 1-. Ja vähemalt ühes koolis oli vastavale täpsustusele kooli omanik vastanud, "raske õppustel, kerge lahingus". Muidugi teravmeelne, aga ... Õpilasele tundus ka, et juhataja irvitas seejuures üleolevalt. Või lõbusalt, vahet pole. Õpilasel endal oli igal juhul selleks hetkeks kooli teooriaeksamist nutt kurgus.
Tallinnas asub see autokool.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.