Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: JÕHVI ARKI SÕIDUEKSAM.

18:18 16.10.2008
pilveke15
jõhvi arki sõidueksam.
sooviksin teada kas kellegil on kogemusi ja teadmisi jõhvi sõidueksamist.palju seal eksamineerijaid on ja kas seal normaalsed eksamineerijad?
ise käisin täna rakveres eksamit sooritamas,mille läbi kukkusin ,ootasin kaks ja pool kuud..läksin siis uut aega panema ja oleksin alles detsembri kuusse saanud,kohutav...siis otsustasin jõhvi minna,kuid pole ise seal kunagi käinud.
ehk on keegi kes teab jõhvist ja selle liiklusest rohkem?
14:40 18.10.2008
Vuffel
Re: jõhvi arki sõidueksam.
No Jõhvi ARK-is mul töötab üks tuttav, mistõttu olen suht kursis nende tegemistega. Eksamineerijad on üldjoontes normaalsed, ainult kui ei satu hr Sander Sabalotni otsa. Tema kohta olen kuulnud, et kukutab läbi, kui nägu ei meeldi.
Mis puutub Jõhvi liiklusesse, siis see on väga lihtne. Kaks foori terve linna peale ja paar ühetasandilist ristmikku. Muidugi on hea konks kah, nimelt armastatakse viia eksamisooritajaid Selveri parklasse tipptundidel, mil parkla autosid täis on. Ja sealt need läbikukkujad tulevad.
Mina soovitaksin sul mõne sõbra/sugulase/tuttavaga Jõhvi linn läbi sõita enne eksamit, et saaksid aimu, kus mis asub ja kuidas liiklus käib linnas. Ise sõidan päris tihti Jõhvis ja kui aus olla, siis liiklus on kordi mõnusam ja sujuvam kui näiteks Rakveres.
16:53 18.10.2008
pilveke15
igaljuhul aitäh informatsiooni eest...lohutav teada et keegi sind ikka mõistab...
just parkimine on mul asi mis eriti välja ei taha tulla,ei saanud sellega hakkama,läksin jube närvi ja siis oli piiratud alal tagasipööre....
otsustasin kolmapäev tulla ja võtsin paar sõitu seal..ka üx sõber lubas aidata....
ehk on veel mõni konksuga koht mida teadma peaks kuhu võidakse viia...
mõned küsimused veel..kas jõhvis on ka eksami autod wolkarid,on seal ka mäkke tõus...ja kas küsitakse ka mingeid küsimusi auto teadmiste kohta
närv on juba praegu sees, kardan jälle läbikukkumist...
ma tänan veelkord vastuse eest
14:44 19.10.2008
Vuffel
Aga palun :)
No eksamielemendid on igas ARK-is samad ja autod on jah, valget värvi VW Golf V. Minu teada auto kohta ei küsita midagi. Baasasjad ehk, et mida mingi kang-nupp-pedaal teeb vms.
No peamine marsruut, mida mööda sõidetakse on ARK-i juurest üle viadukti kesklinna, seal siis Narva mnt-l, Selveri ees, Rakvere tn ja mõnikord minnakse ka Iidla linnaosasse. See on see, kui tuled viaduktilt alla mööda Tartu mnt-d, aga mitte ei keera vasakule üle raudtee, vaid lähed otse. Ja siis tagasi ARK-i platsile.
Soovitan Sul soojalt maha rahuneda, närvitseda ei ole vaja. Lihtsalt mina soovitaksin sul minna eksamile siis, kui ei ole tööl hr Sabalotnit, kuna talle ka närveerijad ei meeldi. Endine klassivend tegi Jõhvis eksamit ja oli ka jube närvis ning Sabalotni kukutas ta lihtsas kohas läbi. Nimelt kehtib parklas ju paremakäereegel. Klassivend aga lasi enda eest läbi vasakult tulnud auto, kes oleks tegelikult pidanud teed andma eksamiautole. Ja nii lihtsalt asi läbi saigi selleks korraks.
Järgmine kord oli teine eksamineerija ja mingit probleemi ei olnud.
Aga edu siis!
10:07 20.10.2008
pilveke15
veelkord tänan sind!!!!
vähemalt tean ma nüüd vähe rohkem ja suudan ka rahulikumalt mõelda...
eksam on juba järgmine esmaspäev ja kahjuks ei tea ju kes sellel päeval
tööl on,aga loodan väga et mitte see eksamineerija kellest jutt...
aga suur aitähh sulle...
loodan ikka väga ehk õnnestub load kätte saada!
12:43 20.10.2008
jõhvieksam (registreerimata)
ma ei usu et sa saad
13:09 20.10.2008
pilveke15
ja huvitav,miks sa seda ei usu!!!!
soovid sa alati teistele halba!!!!!!
14:44 20.10.2008
Vuffel
No tegelikult on kõik siiski kinni eksamineeritavas isikus endas. Kui sa närvi ei lähe ja korralikult sõidad, siis ei saa ükski instruktor sind ka läbi kukutada.
Kodanik jõhvieksam- teinekord maga kaineks enne, siis tule siia tagasi.
Ilusat päeva,
Vuffel =)
19:00 25.10.2008
Vuffel
Huvitav, kas siis pilveke15 sai oma load kätte?
11:34 26.10.2008
kr (registreerimata)
Käisin minagi seal sõidueksamit tegemas. Oli üks patsiga tüüp, kes eksamineeris....enne eksamit võttsin korralikult kohalikult õpetajalt tunde. Lõpptulemusena eksamit ära ei teinud enda lolli vea tõttu. Aga sinna minnes olge valmis et peate kapoti alla vaatama, nagu mina pidin. Kindlasti tuleb linnas läbisõita need kohad, kus tuleb ekstra demostreerida, kuidas peeglisse vaatad oskad ja tagasi pöörde kohad.
Minu eksaminaator noris pöörete koha pealt, et ikka ei tasu linnas neljanda käiguga sõita, kuigi jah mida kõrgem käik, seda ökonoomsem.
Vaevalt, et nüüd seal eksaminaatorid leebemad, aga kindlasti on seal väga lühikesed järjekorrad veel.
18:28 26.10.2008
Vuffel
See patsiga vend...palju õnne, kohtusid hr Sabalotniga =).

Milleks oli vaja vaadata kapoti alla?
Aga kaugemalt tulnule soovitan igal juhul linna enne tundma õppida, kui eksamile minna.
18:39 26.10.2008
terevere (registreerimata)
Kui sa oled Rakveres sõitma õppinud, siis on kõige lihtsam ka Rakveres see eksam teha. Pealegi see ühest linnast teise jooksmine on ainult enda lollitamine. Sõita pead oskama igalpool mitte ainult seal kus on lihtne.
Endal ka praegu Rakveres autokool käsil ja kavatsen siin ka eksami teha. Oskab keegi rääkida Rakvere eksamineerijate kiiksudest või kellest hoiduda tasub jne?
17:32 27.10.2008
pilveke15
tere!!!!
jah,kohtusin siis ka selle pika patsi onuga,hr.sabalotni ise!!!!lubasid ma ei saanud seekord,kuigi sain sõita oma 40 min ja siis tegin ise väga lolli vea,ei andnud teed kus tegelikult pidi...liiklus on seal väga mõnus selles on sul õigus...aga liiklust tundsin vähe ja sealt see aps..aga rääkis suht rahulikult ja kiitis et tegelikult sõita ma ju oskan aga pole eriti tähelepanelik...olin temaga isegi nõus...
esiteks muidugi küsis kohe kui palju meil siis bensiini paagis,suutsin enam vähem vastata,ja siis mitu km.sellega sõita saab?selle panin mööda...
aga alla ma ei anna,lähen uuele ringile ja valmistun rohkem ette...
kui üxkord load saan,ütlen ka sulle!!!!!
olen sihikindel inimene!!!!
17:38 27.10.2008
pilveke15
ja kui küsida tohib mida ta sealt kapoti alt teada tahtis,ehk saan siis veidi targemaks,äkki peaks enne autolukksepa ameti selgeks õppima???
minult küsis bensiini ja sellle kulu kohta...ja käskis väljas vaadata kas auto korras...
20:47 27.10.2008
"esiteks muidugi küsis kohe kui palju meil siis bensiini paagis,suutsin enam vähem vastata,ja siis mitu km.sellega sõita saab?"

Pidid liitrites ütlema palju kütust paagis? Ja kütusekulu peab ka teadma, või pardaarvuti ikka näitab seda golfidel?

Tahtsin seda ka lisada, et kui eksamineerijal on turvavöö lahti, siis tasuks lasta tal see kinni panna.
22:48 27.10.2008
jõhvieksam pani õieti (registreerimata)
soovitan veel sõita. Mine näiteks uuesti autokooli
00:02 28.10.2008
656 (registreerimata)
Ega Rakveres pole midagi keerulist ju. Ise tegin küll esimese korraga ära. Seda olenud kuulnud, et selline läbikukutamise vanameister pidi olema keegi veidrik.
00:03 28.10.2008
656 (registreerimata)
Ega Rakveres pole midagi keerulist ju. Ise tegin küll esimese korraga ära. Seda olenud kuulnud, et selline läbikukutamise vanameister pidi olema keegi veidrik.
00:21 28.10.2008
Veidrik? Hmm kas see pole mitte see perearst Veidriku mees, minuteada see pidi arkis töötama küll.
15:49 28.10.2008
vovvvvvvvvv (registreerimata)
soovitan sul umbes 50tundi veel sõita, sest teeandmise eiramine on suht ränk viga.
12:53 05.11.2008
hee (registreerimata)
ma arvan et kes sõita ja parkida oskab see saab ka läbi niiet ega vist eriti läbikukutada ei anna:D õppisin ise rakveres aga eksamile lähen jõhvi ja seda juba homme. mitte sellepärast et seallihtsam peaks olema vaid kuna sellega pisut kiire ja tahaks load enne seda kätte saada kui seda lumetaolist asja alla hakkab tulema:D aga siin neid kommentaare lugedes siis jahh ei tundu see hull olema:) sõitu ma ei karda aga just parkimist.
ja ma ütleks sellekohta et kui parklas mitte anda teed kuigi eksamiautol on õigus... siis minul õppesõidus oli see olukord ja õpetaja soovitas teed anda kui jääda endale kindlaks ja siis kokkupõrge tekitada. ja kas pole mitte hea juhi omadus olla paindlik ja mitte kinni oma eesõigustes?
16:44 05.11.2008
nagunii (registreerimata)
kukud läbi niukse jutuga
19:39 05.11.2008
niinuka (registreerimata)
panin ka ennast kirja jõhvisse. Loodan et sealt saan läbi . Kolm on kohtu seadus. Eelmised 2 korda ei õnnestunud , kuna sõitsin korra ette yhele teisele auole ja teine kord unustasin käsipiduri peale sõiu alustades. Ärge seda sama viga tehke, lihtne asi aga läheb meelest
15:42 28.11.2008
pilveke15
võttis aega mis võttis aga ära tegin täna!!!!!
närv oli kole must ja olin juba lootust kaotamas,aga täna õnnestus härra vinkliga sõita,ja tema suudab ikka sind inimesena võtta.
igaljuhul suur tänu sulle vuffel, et mind informeerisid ja viitsisid üldse suhelda......
nüüd siis lubadeomanik!!!!!!
15:39 29.11.2008
to pilveke (registreerimata)
19:58 03.12.2008
ho (registreerimata)
No kapoti alla vaadates küsis, et mida me siin vaatama peame......ma muidugi nagu tõeline naisterahvas....mmmm...aknavedelikku...no jah, pidin näitama, kus seda vaatan, siis küsis, et mida veel vaatan, ütlesin, et no õlitaset, küsis muidugi, kust vaatan ja kust juurde valan:D kuna täpselt ei teadnud, kust juurde valada, siis minu vastus oli talle, et lähen siis autoga teenindusse, aga ta ei olnud sellega eriti rahul. No ja kindlasti ei tasu unustada pidurivedelikku või midagi sellist....

Kuid lõpuks tegin veel ühe eksami ikkagi tallinnas ja nüüd õnnelik lubade omanik:) Ega ei ole tallinnas ka midagi hullu neid teha ja siin ka nüüd järjekorrad lühemad:D
16:25 20.01.2009
d (registreerimata)
õnnitlen eelmist =)
10:38 21.01.2009
zoomzoomzoom (registreerimata)
Tere, kas keegi oskab iseloomustada või rääkida täpsemalt eksamineerijatest Jõhvis. Teglikult huvitab üks konkreetne meesisik seal.
Keegi, kes seal kõige uuem eksamineerija olevat. Olen kuulnud, et tüdrukuid laseb ta ka vigade korral läbi ja isegi abistab eksamil?? Aga poisid kukutab enamuse kõik läbi?
Oskab keegi asja kommenteerida, juttu kinnitada vms?
20:02 06.03.2009
mm (registreerimata)
Jõhvi omadest Aarne, Indrek ja Sander (Pats), ka Ilona. No kui ikka sõita ei oska, pole mõtet eksamile ronida. Eks Indrek vist armastab tütarlapsi, ta ilmselt vallaline, irw.
19:37 10.06.2009
humihumi (registreerimata)
Rääkige veel sõidu eksamist,Lähi ajal plaanis sinna minna.Ise küll kaugelt eemal aga tallinnas tänase seisuga on lähim aeg alles 29 ndal
18:32 12.06.2009
humi humi (registreerimata)
up up!Mis seal tänapäeval toimub?
16:07 23.09.2011
imelik. (registreerimata)
käisin minagi jõhvi sõiduesamil 22 sept.2011 ja sattusin ka tolle patsionuga sõitma.sõitsin rahulikult oma aja täis tegime pöördeid reastumised parkimised ning lõpus arvasin et ohh et kas sain läbi aga etskae ütles et ma olen tormakas ja peaksin olema rohkem tähelepanelikum ja eksam mittesooritatud.käskis kodulinna eksamile minna.kuid mulle tundus juba algusest saadik imelik et too kutt koguaeg rääkis telefoniga minu teada oleks ta pidanud mind jälgima-või mis....nii et soovitan soojalt et tehke eksam seal kus olete harjunud sõitma.sest tõenäoliselt tehakse teile sama nalja.
19:24 02.11.2011
kollane452345 (registreerimata)
tere selline mure et lähen eksamisõitu tegema 04.11.2011 äkki keegi oskaks sellest patsist(sandrist) rohkem rääkida ma ise kohalik jõhvist aga lugedes foorumit siis tundub ,et ta ei ole kõige sõbralikum :)
12:20 09.11.2011
to kollane (registreerimata)
no mullle öeldi, et patsiga vend ikka ei tümita küll...

Mingi prill pidi seal olema väga karm
21:36 02.12.2011
terri123 (registreerimata)
Olen samuti arvamusel, et sõidueksam tuleks teha selles linnas kus sõitma hakkad. Kogenud eksamineerija saab aru, kes sõita oskab ja kes mitte. Selleks ei pea eksamit tegama kohas, kus vaid paar foori ja lihtsam liigelda. On palju muid tegevusi, mille järgi on võimalik sõiduoskust hinnata, näiteks jätad mingi olulise tegevuse korduvalt tegemata ja kukudki läbi.
Meie autokooli sõidueksamil pidi üks õpilane sõitma Rocca al Mare keskuse ees parklast läbi, peale seda ütles sõidu eksamineerija, et õpilane jättis tegmata ühe tegvuse (paremale vaatamise), eksis 12 korda järjest. Ja oligi kogu lugu selleks korraks!
13:17 08.09.2015
jevv (registreerimata)
Keegi teab rääkida, mis seis Jõhvis eksamineerijatega aastal 2015 nüüd on?
Sander Sabalotni veel töötamas seal?)
15:31 08.09.2015
QQ13 (registreerimata)
Hetkeseisu ei tea aga 2004 võttis "pats" eksamit vastu. Esimene kord kusjuures platislt kaugemale ei lastud. Ei meeldinud kuidas ma taskusse sõitsin. Paar nädalat hiljem läksin uuele katsele - jälle "pats". Sõitsin umbes 35 minti mööda linna ringi, vana luges kõrval lehte. Ühel hetkel vaatas kella ja ütles, et sõida nüüd tagasi ARK-i juurde, ma kirjutan sulle papitükid välja.
21:19 18.09.2015
vanames
Igatahes mõni päev tagasi "pats" läks järjekordse ohvriga sõidule :))
22:10 02.05.2016
Mk (registreerimata)
keegi oskab öelda et niuke see marsruut nüüd viimastel aastatel olnud?
13:25 04.05.2016
Mk (registreerimata)
Ise küsin, ise vastan. Käisin ära, vastu võttis patsiga mees, kysis palju poole paagiga sõita saab ehk pead arvutama, ss kysis mida kontrollid ja kuidas pidureid kontrollid. Sõitsime büroost paremale mööda maanteed ja suure ringiga ss tagasi jõhvi mööda rakvere teed, rakvere tee pealt pöörasime mitu korda ära ja tagasi rakvere teele, veidi sõitsin ka mööda narva mntd ja ss mööda rakvere teed läbi ringide büroosse. Ehk vaadake street views rakvere teega kylgnevad alad läbi. Ytles et vasak ja tagasipöörded on tyypilised komistuskivid. Ise sain tehtud.
23:17 11.09.2016
mm (registreerimata)
Upitan teemat!
Kes on käinud viimasel ajal jõhvis sõidueksamil? Sooviks kuulda kogemusi. Olen kuulnud, et vahetunud on ka eksamieneerijad, on nende kohta midagi öelda? Patsiga tüüp vist enam maanteeamatis ei tööta, aga kes veel on?
Ja üldse, sellised küsimused et palju kütust paagis on ja kui pikalt sellega sõita saab.. esiteks ma ei ole ju kursis kui ökonoomne konkreetne auto on, lisaks on sõidustiilid erinevad, palju sõltub sellest kas tiirutatakse rohkem linnas või maal ja üldse nii palju agasid. Kas on veel mingeid kummalisi küsimusi, mida nad armastavad küsida?
Ise loodan umbes kuu aja pärast end eksamile registreerida.
09:37 12.09.2016
AntiOpel (registreerimata)
No selle kütuse jäägi kohta...autol on olemas pardakompuuter, sealt ju saad vaadata, kui palju sõita saab veel kütusega. See, kus tiirutatakse, pole tol hetkel oluline- vaata näitu ja vasta küsimusele, kui küsitakse. Kaua sõita saab- seni, kuni kütusetuli põlema hakkab, siis võiks tankima minna (või kui jõuab nn reservi äärde seier).
14:42 08.11.2016
Infot (registreerimata)
Sooviksin ka infot Jõhvi eksami marsruudi kohta. Kas patsiga mees võttab ikka eksameid vastu?
16:16 10.11.2016
mm (registreerimata)
Patsiga tüüp töötab nüüd OÜ Autosõidus, temaga tegin libedasõitu Aseris, seega ta Maanteeametis enam pole.
Marsruudi kohta nii palju, et igale poole tuleb osata sõita. Mina pidin minema büroost linna kaudu Kohtla-Järve teele ja tegema Kukruse sillal tagasipöörde Jõhvi. Kahjuks oli lumesahk just üle silla käinud ja see tekitas vasakpöörde ette korraliku lumevalli. Sõitsin sellest läbi, aga tegelikult oleksin eksamineerija sõnul pidanud tegema ümberpõike. Samas, kui oleksin ümberpõike teinud siis ei oleks ju saanud teha paremast reast vasakpööret, niiet täisesti vaieldav asi minu arvates. Kindlasti sõidetakse ka selle uue politseimaja piirkonnas, kus on samaliigiliste teede ristmik ja kui politseimaja ees on ruumi, siis seal sooritatakse külgboks. Mina ise läksin alt rahu tänava ja rakvere mnt ristmikuga tehes vasakpööret, väga oluline on enne ületamist õiges kohas seisma jääda. Loomulikult armastatakse käia eesti kiriku juures ühesuunalisel teel ja stop märkide juures. Ning tartu mnt tankla juures teha sõidu alustamist tõusul.
16:30 08.12.2016
tehtud1 (registreerimata)
Võin rääkida omast kogemusest ka nendele, kellel Jõhvis ka eksam tulemas. Ise olen ka Tallinnast ja valisin Jõhvi just selle pärast, et saada eksamitega ühele poole. Tallinnas oli 3kuud järjekord, mis minu meelest on täiesti totter - õpilased, kellel pole võimalik kodus peale autokooli sõitmist praktiseerida, unustavad ju selle ajaga päris palju ära.

Jõhvist nii palju, et üpriski väike linn ja tänu sellele jõuab ikka palju rohkem harjutusi ka läbi viia. "Trikikaid" ei ole. Mina panin tähele ainult ühte ühesuunalist teelõiku, kust oli vaja siis vasakpööre teha(seda kindlasti vasakust äärest). Siis seal on veel paar ringi, mis on väga heades oludes ja nende peal liiklemine pole üldse raske; palju ülekäiguradasid ja paremakäereeglit.

Maanteeameti büroo töötajad on kõik väga lahked ja väljaspool tulijale on nende büroos ootamine väga mõnus :). Ootad seal sees ja siis u. 5min enne eksamit tuleb kollases vestis eksamineerija ja viib maja taha autoni. Istusime autosse ja
siis ta tutvustas ennast kui ka tervet eksamit. Väga sümpaatne meesterahvas - oli meeletult rahulik ja arusaadav. Pärast seda küsisin ise kohe et kas teeme tehnilise kontrolli ka, mille peale küsis tema minult, mida kontrollima peaksin. Rääkisin siis talle, et rehvid, takistused, numbrimärk, tuled(paned algul ohutule tööle ja pärast lased tal pidurit vajutada ning vaatad, kas tagant läheb punaseks), kapoti alt õli(seda tegema ei pidanud) ja siis seest katsud kas pidur töötab(käik sisse, vajutad alla ja kui täiesti alla ei vaju, siis korras). Siis lasi mul ennast paika sättida ja hakkasime sõitma(enne seda tegin veel ühe tiiru platsil, et saada tunnetus autost). Ütles, et võtame suua Tallinna poole(mainisin ka, et pole Jõhviga sina peal ja ta mainis, et jälgiksin märke ja kui märke polnud, siis oli abivalmis ja andis täpsema juhendi). Sõitsime siis kiirteel Tallinna poole, kus oli vaja kiirendada ilusti ja mingi hetk siis oli vaja teha tagasipööre Jüri peale(sealt tuli ka esimene viga, kuna võtsin automaatselt vasakusse ritta, kuigi oli vaja kiirteelt paremalt väljasõita ja pealt ümber keerata Tartu poole). Tagasi linnas käisime mööda erinevaid paremakäereegli tänavatel, tegime tagurpidi tänavasse pööramist 90kraadi alt, Maksimas tagurpidi parkimist ja siis tuli teine viga-suurel ristmikul vasakpööre on seal põhiline "harjutus" ja seal jäin keskel vales kohas seisma, et teed anda. Lõpuks enne ARKi tegime veel nurga alt sõitmise alustamist ja siis oligi kõik. Pärast rääkis vigadest, millest väga hea kohe õppida ja meelde jätta ja oligi eksam sooritatud. Sain küll väga positiivse kogemuse osaliseks ja tänan väga nende büroo professionaalsust.

PS! nende harjutuste puhul nagu parkimine, tagurdamine kõrvaltänavasse jne on teil 2 katset ehk siis ärge minge paanikasse, kui esimese korraga välja ei tule. Ise läksin selle kõrvaltänavasse tagurdamisega äksi täis, kuna esimese korraga ei sõitnud väga tänava äärde(lumi jättis alguses väga segaseks peeglist) ehk siis säilitage külma närvi ja edu kõigile :)

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.