Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: AUTODE KOHUSTUSLIK KIIBISTAMINE TULEVIKUS?

13:39 06.02.2009
Kärss
Autode kohustuslik kiibistamine tulevikus?
Allolev tekst on (lühendatult) kopitud siit:
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/arvamus/article.php?id
=21127115&l=fpOpinion

Teen ettepaneku kiibistada autod GPS-seadmega, mis jälgib, kus ja kuidas sõidetakse. See tagaistmel istuv „politseinik“ saadab info serverile, mis analüüsib seda, ning rikkumise korral saadab sulle trahvid postiga koju.

Sõidad punase tule all üle ristmiku — järgmisel nädalal on trahviarve postkastis. Samamoodi siis, kui ületad kiirust, teed ohtlikke manöövreid Tallinna–Tartu maanteel või kui pargid valesti.

Ei maksa karta, et see viib meid sammukese lähemale jälgimisühiskonnale. Jälgitakse ikka eluta masinaid, mitte inimesi.

See oleks sama usaldusväärne kui e-hääletamine. Sõidutrajektoor ja info sõitja kohta eraldatakse ning viiakse kokku ainult rikkumise tõestamiseks. Lisaks sellele saavad sealt väärtuslikku infot teede ja liikluse planeerimise kohta meie teadlased — spetsialistid.

Auto ei ole pereliige ning auto omamine ei ole põhiseadusega tagatud inimõigus. Või Eestis on?
13:53 06.02.2009
hundu64
Re: Autode kohustuslik kiibistamine tulevikus?
inimesele kah kohe peale sündi kiip naha alla nigut lemmikloomadele - jääksid väga paljud sekeldused ära , ja politseil kah kergem tuvastada .
14:05 06.02.2009
asajuudas (registreerimata)
Aga kes ütles, et meil kõigil juba kiipe naha all ei ole?
14:15 06.02.2009
. (registreerimata)
loodan,et sellise teksti autorile on diagnoos juba pandud ning ta viibib ülejäänud elu sanitaride tugevdatud järelvalve all.

Muudetud 28.2.19 18:52

14:17 06.02.2009
lihtsameelne
Hullul ajal ikka hullud mõtted.
Sellise andme mahu töötlemine vajab palju raha.
16:36 06.02.2009
Kärss
Karta on, et tulevikus pole sellest pääsu ning kõik autod kiibistatakse juba tehases. Iseasi, millal see tulevik meieni jõuab. Samas vabatahtlik kiibistamine võiks ju olla olemas juba praegugi - sellisel juhul ei sõltu trahvid enam politseiniku tujust vaid tegelikest rikkumistest ja liiklusohutust silmas pidades oleks mõeldav kiibistatud autole ka kindlustussoodustuse andmine. Ma ise kasutan näiteks GPSi (mitte navit) juba palju aastaid ja see on ka trahvist päästnud (pakkusin võimalust kontrollida ajalugu, et mul pole kiiruseületamisi varem aparaadi mälus ega ületanud ka sel hetkel, kui politseinik kellegi teise rikkumist mulle pähe üritas määrida). Nii et vabatahtlikkuse alusel oleksin nõus, kui seda toorest ideed vähegi mõistlikus suunas edasi suudetaks arendada
19:19 06.02.2009
. (registreerimata)
ehk siis nõustud sellega,et Suur Vend jälgib sind pidevalt- kõik sinu käigud on kellegil teada ja vajadusel saab sinu elust üsna hea pildi.
millised on siis sinu arust need mõistlikud edasiarendused?
19:33 06.02.2009
klö (registreerimata)
mida on teil nii väga varjata? aint vinguks. varastatud auto saaks samuti kiiremini kätte. firmad jälgivad ju oma töötajate sõite. täiesti normaalne nähtus
20:32 06.02.2009
. (registreerimata)
krt ma ei salli kui inimesed nagu lambad kogu aeg kõigega nõus on...
mida meile varajata- vat kogu mu eraelu ja liikumised on minu enda asi ja ainult minu pere ja lähemad sõbrad võivad mu tegemisi teada. selge see,et kui minu kasutada on tööandja auto, tööandja arvuti,netiühendus jne, siis pole mul õigust tema varandust oma isiklikeks eesmärkideks kasutada ja selleks saab tööle asudes vastastikused kokkulepped sõlmida, aga kui mingi riik hakkab minu isiklike käimiste järel nuhkima, siis see piir on väga õhkõrn kustmaalt minu isiklik elu võib muutuda vägagi avalikuks või kellegi haiglasliku huvi objektiks.
varsti pannakse meile kõigile jalavõru kah külge- mine tea kus kõrtsis mingi lööming toimub ja siis hää vaadata,kes sel hetkel seal viibisid. oled sellega ka nõus?
21:34 06.02.2009
be-em-wee (registreerimata)
Vot jah nüüd läheb sõjaks, kes avalikustab, kes mitte! Tahaks nüüd hr. punkti mõttekäiguga nõus olla, aga ei saa, et mitte lammas olla kes kõigega kohe nõustub! :D
Aga jah, eraelu jäägu siiski kiibistamata. Auto pole küll isiksus, kuid ilma inimeseta (isiksuseta) ta ka kuskile ju ei sõua.
Võibolla kompromissiks pakuks individuaalset tahet autode kiibistamisel, kuid tehasepoolset "sund nuhki" küll ei poolda eraautole.
21:50 06.02.2009
. (registreerimata)
no ok, võtame asja veidi laiemalt- asja eesmärk on kõiksugu pahategude ärahoidmine või vähemalt katse hoida inimesed seaduste karmides rööbastes.
AGA- me võiks juba inimese sünnist saadik viitsida tegeleda sellega, et lapsest kasvaks ka aus ja hea kodanik. kuid mingi teatud hetkeni, üldjuhul sinnamaani, kuni inimene saab täisealiseks, kedagi eriti ei huvita,mida see lapsuke meil teeb. aga siis kui täisealisena on õigus ta suvalise rikkumise eest liistule tõmmata, siis hakkab üks andmine peale- küll kaagutavad kommentaariumites nn õiged inimesed, et sellise jodiku ja rullnoka koht on vaid trellide taga, küll istuvad kohtunikud koos ja arutavad,mis paragrahv nüüd kael väänata jne. aga kuni täisealiseks saamiseni oli kõigil poogen mida noormees või neiu teeb- kas käib koolis, kas ostab kuskilt suitsu või viint, kas lällab bussipeatuses või mida iganes.
ja siis ühel hetkel avastame,et ühsikond on hukas, tänavad täis liiklushuligaane ja hakkame nüüd kähku kõiki ja kõike rõngastama, kiibistama, pildistama ja muidu peedistama. ja kui ikka kuidagi peedistada ei saa,siis mõtleme välja mingi lolli seadusepunkti ja ikka peedistame edasi,sest tavakodanikul on väga raske kõiki seadusi endale selgeks teha. politsei aga teab, õigemini "ülevalt" antakse korraldus, ringkiri ja plaan ning reapolitseinik muudkui kirjutab kviitungeid.
või siis istub keegi kuskil monitori taga ja ootab, kuni ekraanil lööb särama kellegi autosse pistetud kiibi poolt antud häiretuluke ja süsteem ärkab varjusurmast justkui verekoer kes haistis liha lõhna.
kas sellist tulevikku tahame?
22:25 06.02.2009
Kärss
> mida meile varajata- vat kogu mu eraelu ja liikumised on minu enda asi
> ja ainult minu pere ja lähemad sõbrad võivad mu tegemisi teada

See on ju AUTO aga mitte SINU jälgimiseks. Sul on tõenäoliselt mobla taskus - selle abil oled Sa niigi jälgitav, salvestatakse kõik Su kõned ja on võimalik iga hetk Sind märkamatult pealt kuulata, kui telefon vaid sisse on lülitatud. Aga moblat omad ikka vabatahtlikult, kuigi saaks ka ilma.

Internet on teine sarnane asi, vajadusel saab Sulle arvutisse häkkida ja kogu arvutis oleva eraelu sealt kätte, kusjuures igast hiireklikist ja klahvipuudutusest jääb märk maha, mida saab hiljem jälgede ajamisel kasutada. Peale reklaami klikkimist on Su asukoht tuvastatav ca minuti jooksul, aga ometi lubad Sa seda vabatahtlikult? Kindlasti oled Sa nii ettevaatlik, et arvutiga pole kindlasti ühendatud ei mikrofoni ega veebikaamerat?;)

Auto puhul jälgitaks ainult masinat, mitte isikut. Ja kui ei taha jälgimist, siis ei käse ju keegi autoga sõita, enamuse sõitudest saab enamus inimesi tehtud ka jalgratta või bussi või taksoga, auto omamine ei ole kohustuslik. Oled koormuseks riigile (teed, ummikud mis takistavad ka ühistransporti jne) ja see oleks lihtsalt üks viis, kuidas riik ka Sinust kasu saab ja selle info abil saab projekteerida paremaid teid ja ristmikke Sinu enda hüvanguks ja see (st auto omamine) ei ole kohustuslik. Ometi häirib see auto puhul, aga palju tõsisemaid jälgimisseadmeid kasutad täiesti vabatahtlikult ja isegi maksad selle eest veel kuumaksu, et kaotada oma privaatust!! :D

PS: see praegune kommentaar oli lihtsalt irriteerimiseks, saan väga hästi Su poindist aru. Vaata filmi "Enemy of the State", seal on "kiviaegne" tehnika ja praegu on jälgimise võimalused juba PALJU kaugemale arenenud. Auto kiip on küll viimane asi, mida tasub karta, kui oma jälgimise pärast muret tunned. Pigem näen ma selles eeliseid, kuna see annab vajadusel alibi, et ei saaks määrida pähe asju, mida ma teinud pole (kasvõi trahv kiiruse ületamise eest), kus ma olnud pole jne. Ehk siis ma võidan selle pealt palju rohkem, kuid mobla ja arvuti kui palju ohtlikumad jälgimisseadmed, mida kasutan niigi vabatahtlikult ja millele veel nii palju peale tuleb maksta.

Orwelli soovitan kah lugeda (raamatu pealkiri "1984"), tegelikult jõudsimegi sama kaugele kusagil 80ndate lõpul, ainult võtsime need nuhtlused omale kaela vabatahtlikult, teadvustamata nende tegelikku olemust ja oleme nendega rahul, nagu neid oleks meile vaja. Tegelikult ju ei ole. Aga ikkagi on raske sõpradele teinekord selgeks teha, miks ma nädal aega järjest ei viitsi telefoni sisse lülitada:))
23:29 06.02.2009
... (registreerimata)
Vaata filmi Eagle Eye. üks võimalik variant milleni totaalne jälgimine võib viia.
00:17 07.02.2009
klö (registreerimata)
teie oletegi siis need kes maskidega linnas ja poodides ringi käivad. jumala eest keegi teid ei näeks. skiso? ja nagu juba mainiti - oleme niigi juba jälgitavad kõik
01:52 07.02.2009
tom3334 (registreerimata)
tahaks näha, kes mu telefoni pealt kuulab kui ma kellelegi ei helista, see on muinasjutt.
07:38 07.02.2009
~Auto puhul jälgitakse ainult masinat, mitte isikut~

Mida sellest tühjast autost ikka jälgida? Kui auto sõidab on see juba inimese kättetöö koos selle isiksuse kohal viibimisega! Järelikult oled sa autot juhtides ikka jälitatav!

~Kui ei taha jälgimist, siis ei käse ju keegi autoga sõita, .........., auto omamine ei ole kohustuslik~

Vot selle viimase osaga on mind viimasel ajal närvi aetud. Kui ei taha......, siis ära tee. Üks eks pollar ka kordab pidevalt, et möödasõit pole kohustuslik ja ajab kõik süüd möödasõitja kraesse, sõltumata eessõitja käitumisest, kuna see möödasõit pole ju kohustuslik! :D

Selle "kui ei taha, ära tee" deviisiall saab ju nii mõndagi seadust muuta, juurde mõelda või paika panna!
Tõstame üüri, paigaldame majja lutika (äkki varas tuleb, või äkki teed ise midagi seadusevastast)! Jälle saab öelda,et see on seotud korteriga, mitte isiksusega. Kui ei meeldi ära ela seal! jne......

Võibolla oleks see kiip autos mõeldav kui pole kohustuslik (mitte auto omamine vaid kiip). Sisse saab lülitada autoomanik ainult siis kui ise tahab ning mingit sunniviisilist kiibi "sisu kontrolli" ei toimu!
08:27 07.02.2009
. (registreerimata)
just nimelt- meist teatakse juba niigi liiga palju- annad pangas tellerile oma andmed ja kogu sinu finantselu laotub teme ette- kust kuna ja mida ostsid.mingi tibi vahib sinu toimetamisi netipoodides,tavapoodides,tanklates, teenused,mida tarbid- kõik on tema ees. jah,nad on tööandjale pühalikult lubanud vaikida, aga ega ükski tööandja inimese sisse lõpuni näe. eilsetes uudistes oli jutt,kus nabiti kinni võltsmaksekorraldustega tüüp, kel käes kindla telleri nime ja pitsatiga maksekorraldus.
samas oleme paljud oma isikukoodid ja aadressid jätnud kõiksugu netipoodidesse- kas on veel vähe olnud jutte identiteedivargustest?
kas arvate,et mingit kiipi pole võimalik kopeerida, olgu ta siis autos või sinu id kaardil. ja ühel hetkle tuleb valitsuse lõukoer su ukse taha ja nõuab aru,miks sa sel päeval ja sel kellaajal inimese surnuks sõitsid. tõesta siis, et sinu kiip on ainulaadne ja auto oli see aeg hoopis ämma õues, samal ajal kui sina ämmaga viint panid. neid raamatuid ja filme on piisavalt tehtud, mis sarnastel teemadel räägivad. aga ikka on inimesed nõus veel ühe kiibiga. siis veel ühe ja veel ühe....
peaasi on ilus jutt mis kiibi juurde kuulub- meie kõigi turvalisuse huvides.
aga ma juba kirjutasin- kasvatage oma lapsi nii,et nad teaksid sõnade ausus, uhkus, abistamine, hoolimine, mõistmine jne tähendust- siis pole meil hiljem vaja vanglaid juurde ehitada ja kurta,et niiiiiiii palju maksumaksja raha kulub vangide ülalpidamiseks.
kui sa tõesti pätte kardad, siis ära osta omale mitmemillist autot poolemilliste valuvelgedega. ahjaa- ka velgede sisse võib kiibi installida- siis hää vaadata, kus piirkonnas su veljed veerevad ja millises garaažiz su autot lammutatakse.
tänapäeval on tõesti juba piisavalt palju võimalusi inimese eluolu jälgimiseks, kas tõesti tahame neid juurde? klö sugused muidugi tahavad. nende jaoks on ka võrno saade tehtud.
08:36 07.02.2009
. (registreerimata)
inimene on selle poolest huvitav,et kui annad talle kätte ühe mõttesuuna ja selles mõttes on sees pealtnäha positiivne, inimesele kasulik teema, siis on vähe inimesi, kes suudavad asju näha ka teise nurga alt ning aru saada sellest, et lõppkokkuvõttes on positiivsus vaid õrn kattevari tegeliku eesmärgi peal. jah, paljud nimetavad seda teispidi mõtlemist skisofreeeniliseks ja paranoiliseks ja vandenõuteoreetiliseks. võite ka mind selliseks pidada, aga minu arust pole maailm enam ammu ilus ja armas maasikaväli vaid piisavalt julm džungel, kus ellu jäämiseks pead lootma vaid iseendale.
ja kui mõni selline "skiso" teile hiljem ütleb klassikalise lause: "ma ju rääkisin", siis ei tehta teda enam kuulmagi või kehitatakse õlgu- noh jah, mis siin enam rääkida, läks nii nagu läks, elame üle...
11:11 07.02.2009
See "täisideaal elu" pole nüüd ka vist saavutatav, et õpetage lapsi paremini ja viisakamateks, siis pole vaja vanglaid! Ärge riielge ega sõimake naabreid, siis ei teki tülisi, kaklusi! Ära laima naaberriigi poliitikat, siis ei tule sõda! Laste ideaalsel kasvatamisel kaovad vargad, pättid! Pole vaja enam majadele, autodele lukke, kiipidest rääkimata!
Kokkuhoid missugune relvade, vanglate, lukkude, salalukkude jne. näol.
Sorry, see juba demagoogia!

Arvan, et see autokiibi kasutusele võtmine liikluskultuuri märgatavalt ka ei tõsta, ega varaste tegemistele piiri ei pane!
13:19 07.02.2009
... (registreerimata)
''tahaks näha, kes mu telefoni pealt kuulab kui ma kellelegi ei helista, see on muinasjutt''

Naljamees, kus metsas sa elanud oled, isegi väljalülitatud telefoni kaudu on võimalik sinu jutuajamisi pealt kuulata. Ega osades firmades naljapärast pole nõuet telefonid lauale panna ja aku eemaldada.
13:21 07.02.2009
... (registreerimata)
Seda siis nõupidamistel kus arutatakse firma saladusi sisaldavaid asju.
13:51 07.02.2009
tom3334 (registreerimata)
filmides on kõik võimalik:D
kas reaalselt see asi võimalik on? mis põhimõttel see asi töötab, ehk sa naljamees seletad siis:D
16:09 07.02.2009
lihtsameelne
Mingil määral on autod juba ammu kiibistatud. Info mootori jne. seadmete töötamise/mittetöötamise kohta salvestab auto oma kompuutris. Kas suurvend kasutab seda infot või ei jääb iga ühe enda arvata. '
Saksamaal korjatakse raskeveokitel tee maks läbi jälgimise. Laeva peal saunas juhid teavad väita ,et see kes suudab seda süsteemi ära petta saab auhinnaks 1 000 000-euri. Põhimõtteliselt lahtise turva vööga sellest riigist läbi sõita pole võimalik ,suurvend kutsub parklasse.

Muudetud 7.2.09 21:36

21:26 07.02.2009
allarthethird
Ma ei ole selle temaatikaga hästi kursis. Ilmselt kujutaks see asi siis endast midagi sellist, et kui ekraanil liigub mingi punktike, siis on punktile klikkides kohe näha kõik seda masinat puudutavad andmed.
Kas ei võiks aga proovida süsteemi, kus need andmed ei ole omavahel seotud?
Sellise süsteemi puhul saaks siiski teha statistikat ning jälgida mõne masina (punkti) asukohta, mis on kiirust ületanud või muudmoodi ekraanil nähtavalt patustanud. Küll aga jääks kõik autod siiski anonüümseteks.
Miinus on jällegi see, et kui ikka on vaja kellegi kohta infot saada, siis tuleb lihtsalt mingil hetkel ta auto üles leida ning see ekraanil olev täpike siis lukustada või meelde jätta vms. Samas, ma arvan, et isegi täielik jälgimisvõrgustik EI OLE ohtlik.
Ega niikuinii ei oleks need andmed avalikud. Uurimisotstarbel saaksid teadlased ilmselt anonüümseks tehtud ning pehmendatud andmeid (usutavasti ei ole nende jaoks oluline auto paiknemine meetri või 10m täpsusega). Ning kui on vaja kellegi kohta infot saada, võib politsei teostada päringu vaid mingi kindla loa alusel, mille andmise õigus on piiratud arvul inimestel.

Ning nagunii on praegu võimalik inimest üpriski täpselt jälgida. Antud süsteem muudaks selle mõnevõrra lihtsamaks. Samas jällegi, kui inimesel on vajadus (mingite salakavalate plaanide tõttu?) igasuguse vaatluse eest putku panna, saab ju ka seda teha.
Eks ta ole kahe otsaga asi...
Kuid sõja korral tuleks küll sinna serveriruumi paar granaati visata.

Eks näis, mis targad pead välja mõtlevad.

Mõtteid lisandus:
Ega mulle tegelikult see siiski ei meeldiks, kui kuskil on olemas andmed selle kohta, kus ma olen viimased viis aastat autoga sõitnud. Jumal teab kelle kätte need andmed sattuda võivad sõja korral.

Statistikute ja liiklusvoogude planeerijate jaoks võiks need andmed muidugi kuldaväärt olla.

Muudetud 7.2.09 21:37

22:08 07.02.2009
... (registreerimata)
filmides on kõik võimalik:D
kas reaalselt see asi võimalik on? mis põhimõttel see asi töötab, ehk sa naljamees seletad siis:D

Mis seal keerulist on, salaja aktiveeritakse telefoni mikrofon ja saatja ning kuulatakse.
23:48 07.02.2009
Kärss
Eelmisele kommentaarile lisaks: mõelge natuke, milliseid võimalusi pakutakse telefonikasutajale lisateenusena. Oleks ülim naiivsus arvata, et et ametlikult pakutud võimalusi ei saa kasutada selleks otstarbeks. Arvutiga ühendatava telefoni puhul pole see isegi häkkerile teab mis väljakutse. Tõsi, sellega vaid mõne üksiku korra elus kokku puutnud (suht ammu). Filmides on asju, millega liialdatakse, ja ka neid teemasid, mida kunagi natuke puudutati ja seejärel enam ei puudutata...
18:29 10.02.2009
ei viitsi sisse logida (registreerimata)
GPS-iga jälgimine?
Kas need tänased seadmed on nii täpsed, et selle alusel saab jälgida? Nt tava navi autos, ma muidugi ei tea selle täpsusklassi, aga eksib suht palju- gps mõõdab kiirust sirgjoonelisel liikumisel, eestis küll raske katsetada, aga pikk-järsk tõus, vaadake, kuidas langeb kiirus gps-i peal.
teiseks- kui ma möödasõidul kiirendan rekkast mööda 3. käiguga- ma olen juba ammu tagasi oma reas, enne kui gps jõuab kiirusega järgi. Või paigalt kiirendus- sama lugu. Lisaks autori poolt välja pakutud fooritule alt läbisõit- milline peaks olema see andmebaas ja serverid, mis suudaks KOGU eesti linnatänavatel sõitvate autode ja fooritsüklite analüüsi teha. JA kuidas teeb gps kindlaks, et ma sõidan slaalomit?
Kardan, et pole veel nii täpset süsteemi, mis oleks nii pommikindel, sry jusristikindel, et vältida neid lõputuid kohtuvaidlusi.
07:08 26.02.2019
Globalisti Unistus. (registreerimata)
10 aastat möödas ja autode kiibistamine on siiani märg unenägu! See selleks...

Küll aga asjalood maailmas ja ka Eestis võtnud suuna ikka üpris hulluks ja saanud tõeks nii mõnigi vandenõuteooriaks nimetatud termin, nagu Inimeste kiibistamine!
Olemegi jõudnud hoopis sellesse aega, mida mõned üle maailma on hoiatanud inimesi, kuid siiani peetud seda kellegi fantaasiaks, luuluks, paranoiaks. Kahjuks aga nii see pole.
Üle euroopa liigub tuhandeid inimesi, kelle kätte on paigaldatud mikrokiip, millele on salvestatud teatud võimalused. Ka Eestis juba liigub inimesi, kellele on need paigaldatud! Maailma mastaabis on neid juba rohkem...
Olen enam, kui kindel, et praegused kiibid inimestel on katsetamisjärgus, et näha nende töökindlust ja sobivust inimnaha anatoomiaga, et tuvastada, kas ei teki mingeid tüsistusi ega muid puudusi, mis võivad kandjale kuidagi ebamugavusi tekitada, neid põhjuseid on tegelikult teisigi, kuid jätaks esialgu nimekirja pikendamata ..
Uue maailma korra loomisest on ilmselt kõik siinsed varem juba kuulnud, seega loodan, et ei pea kogu materjali siia tirima. Küll aga tahan lühidalt ära öelda, et inimeste sundkiibistamiseni, mida paljud ei uskunud ega usu siiani tuleb 100%, vähemalt kõik teod ja märgid näitavad järk-järgult seda trendi.

Inimeste kiibistamine on tulistele pooldajatele ja loomulikult selle taga olevatele inimestele ülimalt kasulik...rõhutan ÜLIMALT, kuna see annab totaalse kontrolli tulevikus, mitte praegu, sest nagu ütlesin on kiip veel katsetamisjärgus ja sinna läheb veel omajagu aega, et kõigilt ühel päeval seda nõutakse. Eesmärk on saada inimeste naha alla selline võimas kiip, kus on kogu tema rahaasjad, Id, maksevõimalused...ühesõnaga kogu tema elu.
Seda plaani globalistide juhtfiguurid ei varjagi enam, kuna süsteem on juba käima lükatud ja ollakse üpris kindlad, et nii lähebki, nagu soovitud! Eesmärk on kogu inimkond kiibistada ja totaalse jälgitava kontrolli alla viia, mis sisuliselt on inimeste ORJASTAMINE! Muidugi selliselt seda keegi ei presenteeri, kuid sisuliselt on tegemist hullema korra, kui kommunismiga.
Ega seda kuvandit nüüd nii otsekoheselt ka reklaamita, kui keegi nüüd vastulausena küsida tahaks, kuid vaikselt samm-sammult ühiskonda häirimata, seadusi reguleerides jne jõuame punkti, kus see on ühel päeval vältimatu.
Miks me ei näe kiibistamist propageerivaid meedia artikleid ja saateid just liiga tihti? Aga just sellesamuse pärast, et mitte suurt kära teha, vaid kompida inimeste emotsioonidel, tunnetel, moraalil ja leida üles need kohad, kus jälle välja tulla natukese aja pärast ja uue nurga alt teemaga, mida tahetakse meile vägisi meeldivaks teha. Selleks kasutatakse maski taha varjatult pehmeid loosungeid, nagu "Mugavus", "Lihtsus" "Uuendusmeelne ja kaasaegne" jne. Tuuakse ka näiteid nutitelefoni kaasas tassimisest ja muudest nutikatest lahendustest, nagu möödapäästmatutest vidinatest, millest me sõltume ja oleme nagunii oma vabaduse valitsustele, pankuritele ja kellele iganes ära kinkinud jälitamiseks, nuhkimiseks. Tegelikult on need ammused käigud, mida suurkontsernid ka pangad omavahel maailmas on aastakümneid juba ette planeerinud, aga meie võtame seda, kui loogiliste jadade arengut, milles kas tahame või olemegi sunnitud käima...aga ei virise kah...ei peagi esialgu.

Inimesi on kerge mõjutada ja manipuleerida, kui teada neid punkte, millele rõhuda, eriti veel ühiskonnas, kus eelnevate aastatega on meeletu ajupesu teinud inimesed mugavateks, laiskadeks, nürimeelseteks!
Miks ma sellest praegu räägin siin?
Aga sellepärast, et seda teemat räägiti tegelikult Eestis teatud ringkondades juba väga ammu aastaid tagasi, kuid oli veel piisavalt toores ja inimesed ei uskunud grammigi selliseid "teooriaid". Lõppesidki kõik süüdistustega vandenõulasteks ja krt teab veel kelleks:)
Täna aga vaid totaalne ajupestu ei suuda omi silmi avada neil teemadel ja arusaada, kui reaalseks on saanud selline inimkonda tõsiselt ähvardav oht! Ei tähenda iga uus koheselt head ja ei pea iga uuendusega pea laiali otsas kaasa jooksma, eriti, mis puudutavad inimese vaba valikut olla VABA ja seda otseses mõttes. Kiip inimese naha all...no andke andeks, see ei ole enam mitte naljakas kah! Tunnen kaasa neile, kes täna katsejänesteks püütud ja uksi avavad ja kohvi sellega saavad...see on enam, kui jabur.
Selle teemaga haakub oi-oi, kui palju teisi, mis kõik on omavahel tihedalt põimitud plaanist inimkond ühtsele süsteemile üle viia. Materjali on tohutult.

Kui need plaanid peaksid kunagi täituma neil, kes väsimatult selle nimel tööd teevad täna, siis ma isiklikult loodan seda aega mitte kogeda! Uskuge mind, see ei ole tulevik, kuhu poole peaks inimkond püüdlema, sest selle eesotsas olevad inimesed ei ole just heade kavatsustega!
22:29 26.02.2019
k... (registreerimata)
Katsejänes või mitte. Mulle panid tulnukad vasaku külje peale kiibi. Sellest nahale jälge ei jäänud. Mida ta kontrollib, ei tea, valimistulemusi ka ei mõjuta... igastahes pea valutab küll tihti, netis leidub infot selle kohta. Mul käisid nad külas siis kui laps olin.
08:53 28.02.2019
wb (registreerimata)
Mulle jälle ronis öösel hunt voodisse, kui laps olin. Tahtis mind ära süüa. Ütlesin talle, et ma olen juba söödud. Ullike jäi uskuma.

Tänu moblade jälgimisele saadi näiteks kurikamõrvar kätte.
11:20 28.02.2019
Teateid tegelikkusest (registreerimata)
Ma olen näinud, kuidas võetakse välja inimeste vanad SMS-id ja mitte kuudevanused, räägime aastatest. Peale telefoni kontrollib meid suur süsteem, ostud, kasutused netis jäädvustuvad, telefonikõned jäädvustuvad. Meie kirjavahetus läbib filtrid ja "kahtlaste" sõnade puhul kontrollitakse kirja. Kõik kiiruskaamerad salvestavad liiklust permanentselt, nende ja linnatänavatel olevate kaamerate abil saab näotuvastusprogrammi abil jälgida konkreetse isiku käitumist ja liikumist.
Muide- ma ei saa aru, mis pannakse lehte mingid ülihägused pildid, kui kedagi mingi sündmuse raames otsitakse!? Kaamerad on ju tegelikult kõrglahutusega ja ka juuksekarvu võiks lugeda, miks mingid hägused plärakad kodanikele eksponeeritakse?
Pmt te ei astu sammugi nii, et teie liikumine poleks teada. NKVD, KGB olid süütud lapsukesed praegu toimuva kõrval.
Kodanikele selgitatakse, et kõik olla nende ohutuse nimel.
Ei ole, kui te hätta jääte, siis teile seesama riik appi ei tule ja te jääte võrdlemisi rumala näoga imestama, kui trile kurja teinud tegelane teile nt õigusabi arve esitab, hüpoteetiliselt on see võimalik ja seda on ka korduvalt juhtunud.
Pmt on süsteem siiski teie järele nuhkimiseks ja teie tühjakspigistamiseks loodud.
Kui veel sularahast ka lahti saadakse ja nt "oravanahakaup" kriminaliseeritakse, olete 100% riigi omand. Ma mõtlesin, kui kriminaliseeritakse "ma lõhun su puid- sina annad mulle kartuleid" vms naturaalkorraldus.
Totaalse kontrolli puhul on võimalik kes iganes kuulutada sekundiga lindpriiks ja sellega on Johannese Ilmutusraamatu prohveteering, mis ennustab seda, et kel pole käes või otsaees "märki" ei saa osta, müüa ega vahetada.
Teid "suletakse" kui sahtel ja te muutute Ajas ja Ruumis lihtsalt olematuks, kuna teile ei avane uksed, te ei saa toitu, te ei saa mitte midagi kasutada, kuigi füüsiliselt te eksisteerite.
Võimalik, et see tehakse seaduslikuks ja esimest korda saate mingi vastuhaku eest karistuseks kolm päeva "olematu" olla, kuni selleni, et tänu elektroonilisele "olematusele" muutute ka füüsiliselt olematuks. Koolete nälga ja miks mitte tarbetu ja tühjakspigistatud inimest mille "välja lülitada"- pensionite probleem ju likvideerub plaksust!
Kuitahes see on ehk ka paranoiline, on kaasajal selleks võimalused juba olemas, kuid seda ei saa veel rakendada, sest rahvas kaaluks seepeale rakendajate tagumiku läbi kaela nööriga ära.
Seepärast on seda vaja teha sujuvalt, harjutada inimkonda kõikvõimalike perverssustega, keerata laste ajud nässu jms.
Seepeale muutub inimene täiesti külmaks ja küüniliseks ja vanaema või vanaisa "väljalülitamine" tundubki temale väga tore, sest "vana känd on juba jalus".
Ikka kõik teie ohutuse nimel, ikka teie heaks, kallid inimesed.
Alguses keelame nt vanad autod- ohutuse nimel. Siis noad, sest saab ju süüa mingit plöga, mis "ohutuse nimel" on valmistatud jne...
Ka Orwell oli prohvet, kuid õnneks oleme veel "Totu Kuul" tasemel ja ma soovitan seda Totu lugu kõikidel lugeda, sest 1964 aastal väljaantud lasteraamat kirjeldab praegust Eesti elu 100% täpsusega, Nossov ei kirjutanud seda küll sihilikult, kuid seegi osutus prohveteeringuks.
Tegelikult on asjad vist üsna hullusti ja tegelikult ei kujuta me küüniliste psühhopaatide plaane ettegi, sest need on ka avalikuks tulles hetkel uskumatud- aju keelduks seda vastu võtmast.
12:56 28.02.2019
......... (registreerimata)
Väga paljud kunagistes ulmejuttudes kirjeldatud asjad on tänaseks ammu reaalsus. Ja täna kirjapandu reaalsus homme. Enamik meist lihtsalt ei mõista seda, ei usu ega tahagi uskuda.
13:14 28.02.2019
maaks
Enamus lihtsalt ei ela nii kaua, et kusagile "ilmutusraamatusse" kirja pandu tõeks jõuaks saada, mistõttu see soga neid ka ei huvita :-)
Ja kui arst on ikka rohud välja kirjutanud, siis ei tohi mingil juhul jätta neid võtmata :-) :-)

Muudetud 28.2.19 13:14

18:34 28.02.2019
Komentaator (registreerimata)
Maaks eksib rängalt. Need ajad on juba käes. Inimesi treenitakse vaikselt klikkima küpsistele jne. Kui neid klikke ei tule, siis teatud teenused kasutada ei saa. Öö ja päeva vahetus toimub nii sujuvalt, et inimesed ei pane tähelegi.
19:00 28.02.2019
marita57
Kärsa kümme aastat tagasi välja käidud unistus on praeguseks peaaegu käes.
Tänapäeval elektroonilise side seadus kohustab telekomioperaatoreid niikuinii kõiki teie kõnesid ja sõnumeid salvestama. See on juba ammu olevik.
See, et google sind ja su käimisi jälgib rohkem, kui kodupank, on ka lihtsalt reaalsus, meeldib või mitte.

Ja autodele GPS koos totaalse jälgimissüstemiga on lähitulevik. Kui arvestada, et auto peab saama teha hädaabikõne avarii puhul (nõue alates käesolevast aastast), siis seda saab teha ainult mikrokiipi (SIM-kaart) sisaldavast seadmest. Seega on ainult aja küsimus, millal kõik autod saavad kiibistatud (see toimub vaikselt, märkamatult) ning seejärel võib ju seda kiipi panna kõike infot salvestama-edastama.
Ootame põnevusega :)
19:06 28.02.2019
selgeltnägija valerka (registreerimata)
marita57 - võta telefonist sim välja, ja ära siis imesta kui 112 kõne toimib ikke
19:55 28.02.2019
... (registreerimata)
Ja vajadusel saab ka autot peatada kaugjuhtimise teel kui näiteks roolijoodiku või ärandaja või muidu liiklushuligaani teema nõuab. Seegi vaid tuleviku küsimus. Küll juba vajalik seadus tehakse. Egas siis 80ndate ulmekas KITTist ainult ulmekaks jäänud.
20:40 28.02.2019
Hea maaks (registreerimata)
Kas rohud on sulle nii tähtsaks saanud? Kahju, väga kahju, kuid ikkagi- milles asi? Kas nägemine on kehv või toimub üldhaigestumine, mis viib selleni, et reaalsus on nii eemaldunud, et see tundub kuidagi teistmoodi?
Moblast oled ikka kuulnud, mäletad?
Sinu igapäevane nuhk taskus, su ID-kaart, millesse on tegelikult topitud kogu su eksistents, 24 tunndi ööpäevas salvestavad kaamerad, numbri- ja näotuvastusproged- kas tõesti eitad sellist reaalsust.
Kaotad pangakaardu ja oledki "õigusteta isik".
Või on arst valed ravimid välja kirjutanud, mis viivad reaalsusest kõrvale, palju ilusamasse maailma?
23:30 28.02.2019
k... (registreerimata)
Rohud, need rohud, mis võtmata jäid, võivad su elu veel päästa. Juba mitu aastat pannakse tablettidesse ja eriti vitamiinidesse sõltuvust tekitavaid aineid ja haigust pikendavaid aineid- ikka sellesama pärast, et veelgi rohkem sind mõjutada rohtude abil. Jusa sama asja läbisin ise katsejänesena kus C vitamiin tekitas ise haigusnähtusid .
00:48 01.03.2019
Globalisti Unistus. (registreerimata)
"Tänu moblade jälgimisele saadi näiteks kurikamõrvar kätte."

Täpselt sellistele juhtumitele uus-marxistidest globalistid rõhuvadki, et näete on ju hea vidin, saame pätid kergesti ja kiiresti kätte jms "argumendid". Neid näiteid võib sadu tuua, ükskõik mis valdkonnast.
Mõte on inimestele tekitada varjatud kavatsustele põhinev loogiline seletus asjale/juhtumile..nii ei vaidle keegi vastu...Nii ka selle mobla õigustamiseks näiteks.
Põhimõtteliselt on tegemist üldtuntud valemi järgi nagu: Probleem-Reaktsioon-Lahendus!
Tekitatud või tekkinud probleemile, järgneb inimeste reaktsioon ja eliit või kes iganes hetkel kasusaaja, pakub siis omapoolse lahenduse. Oluline on siin seejuures, et probleemi tekitaja oleks keegi teine, mitte looja ise.
Seda võtet kasutatakse absoluutselt igal pool ja pea iga kord, kui on vaja inimeste tunnetel manipuleerida. Väga tihti näiteks poliitikas, kuid ka äris tuleb seda ette, kes temaatikat valdab. Ka pangad valdavad ja järgivad seda põhimõtet.
Vandenõu põhineb mõtlemisega manipuleerimisel ja eliit on väga ettevaatlik, et mitte liiga kiiresti liiga kaugele minna. Kui nad kiirustaksid, taipaks segadusse aetud inimkarigi, et midagi on teoksil. Eliit seab oma eesmärgi ja liigub selle poole samm sammult. Iga järgmine etapp on teistest näiliselt sõltumatu, aga tegelikult on kõik sammud ammuilma kokkulepitud sihtmärgi poole liikumiseks kooskõlastatud. Selline etapiviisilise hiiliva lähenemise võte muudab kogu maailma otse meie silme ees ja samas tagab, et enamik ei märka midagi enne, kui on juba liiga hilja. See ongi etapiviisilise hiiliva lähenemisvõtte põhimõte, mida eliit tavatseb kasutada oma kavatsuste vargsi saavutamiseks.

Kahjuks on käimalükatud eliidi plaan niivõrd kasulikuks osutunud, et inimeste ajupesu on vilja juba kandmas. See selgitab ka fakti, miks paljud siiani ei suuda eliidi poolt külvatud pooltõdesid või uskumatult küünilisi valetamisi läbi näha, vaid sildistavad selgitajaid hulludeks, paranoilisteks ja häma ajajateks. Seda eliit tahabki, et tekiks segadus ja neid, kes midagi avalikustavad, et neid tambitaks lollideks ja hulludeks...nii saab varjatult ja ohutult nende kisajate varjus ka neid kisajaid ise nende teadmatusest "lõksu püüda" Tüüpiline võrdlus, kus varas karjub: "Võtke varas kinni" töötab lihtsate peal igal ajal ja ajas.
Näeme seda poliitikas väga tihti, kus oponenti sildistatakse ja tahetakse tema mainet kahjustada, et sellega mõjutada valijate arvamust konkreetsesse indiviidi. Põhiline võte on vastata ründamisega ja demagoogiavõtteid kasutades inimesele seosetuid näiteid ja vasteid luues, et kõrvaltvaatajatele jääks mulje, kui printsipiaalselt oma argumentidele toetuvale jõule, kuid tegelikult on tegemist ümbernurga võttega vastane nurka suruda ja ta vaikima panna. Kes uskuma jääb või aju ei hooma, see plaksutab rõõmsalt kaasa ja eesmärk ongi täidetud.

Üks asi veel! On levinud arvamusi, et meie eluajal need nn "ulmeteemad" ei puuduta karvavõrdki, kaugem teema jne.....Eksite, need teemad juba käivad, kuid väga varjatult ja hetkel nõrgal sagedusel, et inimesi mitte häirida, kuid tasapisi saavad kõik reaalsuseks, kuid siis see tundub juba nagu loogilise arenguna, kuhu välja me peamegi jõudma.
Niimõndagi näeme me oma eluajal juba, mida täna raudselt kisaksime ja trambiksime mutta, kui hoobilt seadusega nõudma hakataks kõigilt..võtame näiteks kasvõi inimeste sundkiibistamist!

(Agenda 2030) aastaks püstitatud eesmärgid, mida ÜRO tahab saavutada järgnevate aastate jooksul on enam kui õõvastavad, kui arusaada peidetud sõnumist, mida need dokumendis olevad 17 punkti endas sisaldavad.
Ja see on vaid üks paljudest programmidest, mida selle sajandi jooksul inimestele presenteeritakse, kui "vabaduse" ja "võrdsuse" sildi all!

To Teateid tegelikkusest! Nõustun sinu mõttekäiguga 100% ja hea, et leidub veel inimesi, keda teema huvitab!

11:12 01.03.2019
wb (registreerimata)
"uus-marxistidest globalistid"
Mille poolest erinevad uus-marxistid vana-marxistidest? Mismoodi on marxism ja globalism seotud? Mismoodi on nuhkimine ja globalism seotud? Kõik on halvad asjad, seetõttu sobivad ühte patta?

Mulle on jäänud mõistatuseks, mille paganaga nuhkimise paanilised kartjad tegelevad, et see nuhkimine neile nii hirmus tundub.. arvatavasti jääbki saladuseks, kuna minu näol võib tegu olla nuhiga.
12:05 01.03.2019
... (registreerimata)
asi pole nuhkimise paanilises kartmises, vaid selles, et vajadusel on kellelgi kuskil võimalik meie elust täielik ülevaade saada ja vajadusel seda elu ka mõjutada. olgu siis kasvõi kõige süütumana tunduva ostujuhtimise abil, kus sulle soovitatakse neid toite, kaupu ja teenuseid, mida ehk vahel liiga tihti ostad või tarbid või netis vaatad ja sealt edasi manipuleeritakse sind tasapisi nende toodeteni, mille müük neile rohkem meeldib. mõtled küll, et poes oled ise tark, aga tegelikult suunavad sind nähtamatud või alateadlikud hoovad ja kasvõi kauba paigutus on juba üks sellest süsteemist.
aga asi on lihtne- kellele meeldib elada lahtiste akendega kodus, kus iga sõna ja tegevus on välismaailmale näha-kuulda, see ei pea midagi kartma- ta on juba harjunud niimoodi elama, et privaatsus teda ei huvita ja ausalt öeldes ei huvita selline inimene ka teisi, sest erilist vaimurikkust sellistelt nagunii oodata ei ole. kes aga eelistab natukene isiklikumalt oma elu elada, see peaks aru saama, millised on võimalused tema elus nuhkida.
ainuüksi juba lihtne googeldamine salvestub ja selle abil näidatakse sulle järgmisel korral sulle sobivaid reklaame. tundub süütuna, aga tegelikult on see kõik osa kontrollivõimalustest.
12:10 01.03.2019
... (registreerimata)
Film "Truman show" aastast 1998, Jim Carrey peaosas- tookord ehk tundus naljaka komöödiana, tänapäeval tegelikult täiesti võimalik reaalsus. Just jälgimise mõttes.
14:29 03.03.2019
... (registreerimata)
Siseminister Raik lubaks internetis rohkem luurata.

Kapo ja politsei võivad saada märksa suurema võimaluse Eesti internetiliiklusest info otsimiseks. See selgub siseminister Katri Raiki (sots) ettepanekust seada sidefirmadele kohustus täiendavate andmete säilitamiseks.
Säilitamisele hakkaksid kuuluma elektroonilise side algataja, lõppkasutaja ja adressaadi tuvastamist võimaldavad andmed. Samuti saaks sideettevõtjad kohustuse hoida alles andmeid internetiliikluse sisu kohta, nagu sihtkoha IP-aadress, internetikülje aadress ja suhtlustarkvara (Whatsapp jms).

Siseminister Raik põhjendab kavandatavat muudatust Eesti julgeoleku tagamise ning terrorismi ja raskete kuritegude tõkestamisega.
https://ekspress.delfi.ee/
16:30 03.03.2019
Kui meie turvalisuse ja heaolu eest tegelikult hoolitsetaks, poleks meil sellist ebaõiglust, kallutatud õigusemõistmist, 120 000 arstiabiõiguseta isikut, kümneid tuhandeid absoluutses vaesuses elavaid kodanikke, isikuid, kes võivad karistamatult varastada ja muud inetut.
Raik-i " Eesti julgeoleku tagamise ning terrorismi ja raskete kuritegude tõkestamise" argument on tühine, see on hirm tema enda ja klanni ohutuse pärast, rahvas võib aga heinu süüa.
Selle kõrval, kuidas Eesti kaasabil terrorismi imporditakse ei tundu selline sõnavõtt küll usutavana.
16:34 03.03.2019
AaduPluss (registreerimata)
12:29 04.03.2019
wb (registreerimata)
"aga asi on lihtne- kellele meeldib elada lahtiste akendega kodus, kus iga sõna ja tegevus on välismaailmale näha-kuulda, see ei pea midagi kartma- ta on juba harjunud niimoodi elama, et privaatsus teda ei huvita ja ausalt öeldes ei huvita selline inimene ka teisi, sest erilist vaimurikkust sellistelt nagunii oodata ei ole. "

Järelikult kõige vaimukamad inimesed elavad post-sovietimades. Skandinaavias on vahepealse IQ-ga inimesed ning Islandil (kus kardinad on justkui täiesti tundmatud asjad) elavad vaimult vaesed.
16:09 04.03.2019
Head kaasmaalased- see, et kellelegi meeldib igal võimalusel oma taguotsa eksponeerida, kas läbi akna, ukse või lihtsalt vabas õhus, see ei pea tähendama seda, et teised peaksid samamoodi tegutsema.
Kontrolli nõuavad eelkõige ikka need, kes millegi inetuga on hakkama saanud ja nüüd loodavad mingile ülikontrollile, mis peaks tagama kõikehõlmava kaitse ja just neile eriti, sest oma inetused on nad korda saatnud mingil moel mingi otsustusõiguse juures olles.
Ka patoloogilised argpüksid nõuavad totaalset kontrolli, sest nii tunnevad nad end kindlalt ja muidugi ka väga rumalad inimesed, kel "mul pole midagi varjata" on ka argument.
Kuid kõik enese taguotsapaljastajad, keda meditsiin nimetab ka ekshibitsionistideks, saavad siiski mingil määral aru, et nii pole ilus, no mitte päris ilus ja tihti on ka nende taguots häbiväärselt inetu ja et oleks kindlam olla, püüavad kuulutada taguotsanäitamise võetamatuks inimõiguseks.
Näiteid ja analooge on viimastel aastatel hulgi.
Asi lõpeb sellega, et taguotsapaljastajate kontsentratsioon ruutkilomeetrile kasvab, sest mõni jääb ka uskuma.
Asi võib viia selleni, et minnes mingisse asutusse, võib ametnik ronida lauale ja teile oma tagapalfgeid eksponeerida, millise tähendus on pea üheselt mõistetav. Seni pidi ta seda tegema verbaalselt või kirjalikult, nüüd uue inimõiguse raames saab ta seda teha vaieldamatult väljendusrikkamalt.
A vot kaebama pole nüüd minna kusagile, sest mingi LGBTDDOV komisjon Riigikogus on võtnud vastu otsuse, et nii olla väga OK.
Asi saabki normiks ja tänu sellele, et esimestele taguotsapaljastajatele selle paljastet koha peale jalaga ei löödud.
Ise ju tahtsite!
Samuti on kõikide asjadega, kui lasete lõdvalt minna, siis on jama majas ja juba ongi, sest kõik, mis inimkonda aastatuhandeid selge pea ja suutlikuna on hoidnud, see likvideeritakse teie abstraktse "ohutuse" nimel ja asendatakse surrogaatidega.
Ikka tasa ja targu.
Islandlased tehku mis tahavad, võtku aknad ka eest ära, kuid meil on teisiti olnud.
20:59 04.03.2019
to ... 14.29 03.03.19 (registreerimata)
Eee... Kuskil siit teemast käis läbi viide elektroonilise side seadusele. Alates 2007. aastast peavad telekomid salvestama kaheks aastaks kogu kasutaja võrguliikluse ja telefoniside metaandmed (sealhulgas mõlema osapoole füüsilise aadressi) ning tagama "julgeolekuasutustele" reaalajas ligipääsu kasutajate asukohainfole (para 111-113). Ainus uus asi oleks rakenduse määramine, mis pole ilma kasutaja arvutisse sisse murdmata võimalik.
Kasutajate andmeid tuleb alates loomisest või viimasest lugemisest säilitada vähemalt kaks aastat (kustutamiskohustust ei ole), aga logikirjed selle kohta, kes neid andmeid kasutasid, tuleb kustutada 5 aasta jooksul (enne tähtaega).
Seaduse võttis vastu endine tsensuuriminister ja nüüdne -volinik A. A.
09:05 06.03.2019
Kärss
Lausa veider, et vana teema on juba nädal aega aktiivne, aga selle jooksul pole mitte keegi viitsinud isegi googeldada, et saaks jätkata oma arvamuse väljendamist vahepeal muutunud ja paraku tõeks saanud (st peagi saava) GPS-jälgitava tuleviku valguses:

https://www.evo.co.uk/news/22326/mandatory-speed-limiters-to
-be-fitted-to-all-new-cars-in-europe-within-three-years

See Volvo uudis, mis igal pool autofoorumites praegu inimesed ära on ehmatanud, näikse olema vaid üks osa suuremast plaanist. Ma 'ise eriti ei põe, sest ühelt poolt on pohlad (elamuste kogemiseks on mul bike, mitte skoda) ja teiselt poolt, neil hetkedel, kui see on oluline, leidub igale mürgile alati vastumürk.
10:11 06.03.2019
........ (registreerimata)
Liiklusohutuse mõttes on see muidugi arusaamatu, sest kirstu võid sõita ka 90ga, seega mingi tippkiiruse piiramine on jama. Aga ju neil mingi pikem plaan välja mõeldud.
16:48 07.03.2019
... (registreerimata)
18:03 07.03.2019
Heroiline Kerstident jättis selle kinnitamata ja rahvas ei saa aru, et samal ajal ehk kinnitas neli väiksemat asja, mis summaarselt ületavad tagasilükatu.
Kõige suurem ja ohutum saak oli Inglismaa taskuvarastel siis, kui poodi taskuvarast.
Mõelge sellele, niikaua, kui te kael pikal ja silm punnis põrnitsete ühes suunas, tehakse teid paljaks.
Õigustest samamoodi.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.