Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: SÕPRUSE RINGRISTMIK TARTUS!

22:06 18.04.2009
raydo
Sõpruse ringristmik tartus!
Küsimus selline ,et kui sõidad sillalt vasakult realt ning suundud Pikale tänavale siis miks autokoolid sunnivad õpilasi kaks korda rida vahetama kui skeemi järgi tuleks ju nagu ainult üks reavahetus teha? Seda Sõpruse pst. mahasõidust möödudes või on minul aastatega midagi sassi läinud. NB! Isegi Tartu ARK nõuab suunatuld.

Skeem aadressil: http://www.tapsiracing.ee/img/137967_01.jpg
06:47 19.04.2009
E36 320i (registreerimata)
Re: Sõpruse ringristmik tartus!
Pildil on korrektne reastumine.
Ja kui sa ringi kõige sisemisse ratta ei jää, siis ei olegi võimalik 2 korda rada vahetada.
08:50 19.04.2009
, (registreerimata)
Re: Sõpruse ringristmik tartus!
kui vaadata maha veetud jooni,siis kalda tee otsas tekiks justkui üks sisemine rada juurde ja seal küll mingit reastumist ei toimu-sõidad ilusti samade joonte vahel mis sillalt tulles olid. aga enne pikale pööramist peab tõesti välimisse ehk siis sõpruse pst kohal juba kolmandasse ritta võtma ning seal toimub esimene ja ainuke ümberreastumine. ilus selge pilt ju. aga kuna tegu tartuga,siis ei imesta sähenduste lolluste üle. sama nagu riia tn-st filosoofi pööre,kus linna poolt tulles ei tohi punasega pööret sooritada, vaid pead nagu molu rohelist passima ja siis kogu vastassuuna läbi laskma.
01:42 27.08.2009
rbert
Re: Sõpruse ringristmik tartus!
Nonii, mul ka üsna sama küsimus mis Raydol, et miks nii on mõned asjad ja kuna ARKi sõidueksam läheb uuesti, siis vahepeal kasutan aega asjade õppimiseks.

Panin siia ühe pildi kolme olukorraga - http://imgur.com/L8URw.jpg - ja variandid tohib/ei tohi iga olukorra kohta. Kui keegi leiab aega ja oskab aidata, siis oleks küll hästi.
02:29 27.08.2009
jorss
Re: Sõpruse ringristmik tartus!
1.Ei tohi, pead sõitma ringilt Sõpruse peale maha. Kui tahad Pikale minna, siis lähed ringile vasakpoolsest reast ja peale Sõpruse mahasõitu(seal on kolm rida, Sina oled keskmises), kui pidev joon lõpeb, lähed paremasse ritta(nii nagu Sul teise pildi peal näidatud on) ja sõidad Pikale maha.
2.Ei tohi, ringilt maha lähed õigesti, aga peale lähed valest reast.Peale pead minema vasakpoolsest reast, siis jääb ringil vasakule reavahetus ära(see reavahetus on vale)
3.Ei tohi, ringile pead minema esimesest reast ja samast reast sõidad maha ka.
18:15 29.08.2009
to: rbert (registreerimata)
Re: Sõpruse ringristmik tartus!
Var. 2 on põhimõtteliselt lõige, ega sellel rajal ringile tulles muidu saakski - kui Sa ainult reastuksid ringi keskme suunas pisut varem, praegu on see must joon väga katkendjoone lõppu joonistatud, eespool ruumi/aega küll. Puhtalt füüsiliselt, kui sa reastud nii hilja, ei jõua Sa teha õigeaegselt uut reastumist korrektselt - kui tahta sekundeid lugeda, siis on ees kaks manöövrit - ümberreastumine ja ringilt mahasõit, st 2x3 sek. suunatult.
15:03 03.05.2010
** (registreerimata)
Re: Sõpruse ringristmik tartus!
Minu sõiduõpetaja kukutas mind läbi, kuigi na näitasin õiges kohas suunda nagu RYdo pildil. Ütles et sealt ei saa( Riiamäe autokool ikkagi) ja tõmbas mul rooli käest..
Kuidas oleks siis õige minna Pikalt tänavalt Sõpruse pst-le?
21:00 03.05.2010
JJ (registreerimata)
Re: Sõpruse ringristmik tartus!
Ringile siseneda Pikalt tänavalt teiselt rajalt (esimeselt rajalt ringile tulles tuleks kohe (silla kohal, kindlasti enne Kalda tee väljasõitu) reastuda sisemisele rajale ringil (suunatuli sel juhul vasakule)). Teine rada jookseb niikuinii spiraalis väljapoole ja Kalda tee kohal oled juba välimisel rajal ilma mingit suunda näitamata (vt. jooni). Kalda teele seega ei suundu, suunda kuhugi ei näita ja jätkad. Kalda tee väljasõidu kohal lülitad sisse suuna paremale ja ringilt maha Sõprusele. Kui Sa nii tegid ja sõiduõpetaja läbi kukutas, võib julgelt protesti esitada.
09:31 04.05.2010
,, (registreerimata)
Re: Sõpruse ringristmik tartus!
no seal on ju näidatud suunad sõiduradadelt- kui lähened ringile pika tänava poolt ja teises reas, siis lähed kas otse, kalda teele või paremale, sillale. vaid kolmas, vasakpoolne rada lubab vasakule, ehk siis ringile minna ja kalda tee suubumise kohal (nagu näha, on seal ka pikema joonega teekattemärgis) paremale reastudes suundud lõpuks sõpruse puiesteele. seal on küll ka mujal maas sõiduradasid eraldavad katkendjooned, mida võib samuti põhimõtteliselt ületada, aga eks see liiklusskeem olegi selle põhimõttega tehtud, et igaüks läheks lõpuks oma rada pidi ja ei hakkaks hilisema vaheletrügimisega segama neid, kes juba algselt õige sõiduraja valinud. tuleb siiski lähtuda märkidest, mis määravad suunad sõiduradadelt.
21:12 04.05.2010
JJ (registreerimata)
Re: Sõpruse ringristmik tartus!
Minu eelmise kirja kohta: Lugege Teie ikka üle mida postitate enne ära saatmist. Muidu nii ilusasse juttu jäi ikka üks raske viga sisse. Teiselt rajalt ringile tulles Pika tänava poolt (või kolmandalt, nagu defineeris eelmine postitaja, kes arvestas ka ringi kõrval kulgevat rada). Selleks et Kalda teele väljasõidu kohal välimisele rajale jõuda, tuleb ikkagi suunda paremale näidata, alustades seda hiljemalt kusagil silla eraldusriba kohal. Muidu sillalt ringi esimesele reale tulijad võivad pahandada.
22:22 04.05.2010
,, (registreerimata)
Re: Sõpruse ringristmik tartus!
kui sa hakkad manöövrit tegema juba silla eraldusriba kohal, siis järelikult on su sõidusuund juba ringilt välja ja lähed edasi kalda teele. õigemini ei peagi sa seal mingit manöövrit tegema, vaid lükkad suuna sisse ja võidki kalda teele sõita- suunad sõiduradadelt seda ju lubavad. manöövrit sõpruse suunas tuleb siiski alustada kalda tee eraldusriba juurest ehk siis suht vahetult enne eraldussaareni jõudmist (seal hakkab peale pika katkendjoonega teekattemärgistus,joonisel umbes kella 16 suunas). sinnamaani sõidad ringi sisemisel rajal. ning seal ongi vaja teha vaid üks ümberreastumine paremale ja juba oledki sõpruse pst-le suunduval rajal. easy. ja teised juhid ei pahanda-sina oled siiski ringil ja need,kes sillalt tulevad,ei saa sind kuidagi takistada vaid nad ootavad,et sina eelnevalt lahkuksid kuhugi. vaid sillalt tulev keskmine rada võib suunduda kohe kalda tee poole kui on aru saanud,et sina tema sõidurajale kohe kuidagi ei satu. see ring on suht loogiliselt üles ehitatud, tuleb vaid natukene süveneda ja omale selgeks teha sõidurajad, -suunad ja kohustus anda teed ringil olijatele. aga eks sellest tekivadki probleemid,et mõni arvab endal õiguse olevat suvaliselt rajalt suvalises suunas sõita.
10:54 05.05.2010
qp (registreerimata)
Re: Sõpruse ringristmik tartus!
Lihtsalt teoreetiline küssa selle ringi kohta. Täpselt teemaalgataja manööver tema jooni mööda, kuid kohe enne kollast joont selgub, et sinu kõrval paremal liigub sinuga sama kavatsusega Kalda teelt sisenenud sõiduk. Kas kasutad paremakäe õigust ja lased tema enne, või tema arvab, et sina olid ringil enne teda ja laseb hoopis sul esimesena maha keerata?
Maha läheb üks rada ja kõrvuti koos läheb nagu kitsaks:-)
11:41 05.05.2010
,, (registreerimata)
Re: Sõpruse ringristmik tartus!
§ 93. Taga sõitev rööbasteta sõiduki juht peab andma teed ümberreastuvale naaberrea juhile.

§ 96. Kui sõidukite liikumisteed lõikuvad ja sõidujärjekord ei ole käesolevas määruses mujal määratud, peab juht andma teed paremalt lähenevale või paremal asuvale sõidukijuhile.

ehk siis kui ta sul ikkagi nii külje all on, et temal sinu suunatuld pole võimalik näha,siis loomulikult pead laskma tal minna.
ja kui see sõiduk on juba kalda teelt sisenenud,siis põhimõtteliselt on ka tema ringi peal ja mõlemad sõidukid on võrdsed. aga tead ju küll,et liikluses on piisavalt situatsiooninüansse,mida seadustega paika panna ei saa,vaid tuleb lihtsalt tervet mõistust kasutada ja juhinduda lihtsast reeglist- juht peab liiklemisel tagama ohutuse.
13:55 05.05.2010
qp (registreerimata)
Re: Sõpruse ringristmik tartus!
Siis on jah lihtne, kui üx on eespool. Minu rada hakkab lõppema ja mul pole nagu kuhugi minna, kui siis keset ringi seisma jääda? Et oodata paremalt mööduvat tervet armaadat... Paremal real sõiduki juhil just on väga hea ülevaade temast vasakul oleva sõidurea üle- mul nagu nähtavus läbi uksepostide ja istmete kõvasti sitem.
Kui skeemi vaadata, siis juhul, kui sul ei lubata kohe Pikale pöörata, jätkad samas reas liikumist ja täisringi tehes oledki juba "õige" raja peal. Ja saadad juba ise teisi liiklejaid teisele ringile:-)
14:19 05.05.2010
,, (registreerimata)
Re: Sõpruse ringristmik tartus!
asi pole armaadas- tagant tulijad peavad siiski teadma, et eessõitjal on seaduslik õigus ümber reastuda kui suunatuli on sisse lülitatud- LE punkt 93 seda ju määrabki. ja kui keegi seda seadusepunkti ei täida, siis pole tõesti muud teha kui uuele ringile minna- selleks ju ringtee ongi :).
14:43 05.05.2010
Saade747 (registreerimata)
Re: Sõpruse ringristmik tartus!
Kusjuures sa ei saa samal rajal täisringi teha, sest pead sõitma ringilt välja silla peale. Märgid on nii ringile sõites kui ka ringil. Neid kõiki tuleb jälgida ja ringliiklusega ristmikul tohib sõita vaid nooltega näidatud suunas. Kui reastumist tahad ringil teha, tuleb seda teha enne vastavat suunamärki.

22:34 05.05.2010
qp (registreerimata)
Re: Sõpruse ringristmik tartus!
Täisringi jah seal ametlikult teha ei tohi vist... Siis ei jää muud üle, kui olla targem ja minna ringile silla poolt tulles keskmisel rajal.
Ma mõtlesin veidi seda olukorda, kus sind sunnitakse ringilt lahkuma teises suunas. meenus ringristmik Inglise moodi, kus ümber suure trobikond väikeseid... kus saab lihtsalt tagasi suurele ringile suunduda.
14:22 17.04.2011
uuno008 (registreerimata)
Re: Sõpruse ringristmik tartus!
Selle ringiga on sarnane Tallinnas Ehitajate tee – Sõpruse pst. – Akadeemia tee ringristmik. Ringteedel liiklemist selgitab ja õpetab väljaanne - Ringle Õigesti. www.liikluskool.ee - Kodulehel on ka ühe ringristmiku näidis.
19:39 21.04.2011
Küsiksin ka (registreerimata)
Re: Sõpruse ringristmik tartus!
To uuno008: Ehitajate ringiga nüüd küll Eedeni ringi päriselt võrrelda ei saa. Ehitajate ringil ei teki keset ringi kuskil suvaliselt radasid juurde. :) Tegelikult pole vist terves Eestis teist nii naljakat ringristmikku, kus äkki kuskil keset ringi kuskilt vasakult servast suvalisi radu juurde tekkima hakkab. :D

Mul on hoopis üks huvitav küsimus tekkinud. Nimelt, kui ma tulen ringile sillapoolselt teelt, aga mitte sillalt, vaid Eedenist või Nestest ... Ja tahan sõita sillale ehk teha n-ö tagasipöörde.

Siis Neste juurest välja sõites ei ole mul võimalik minna kaugemale vasakule kui ainult keskmise reani - ja siis juba olengi hopsti ringil. Et teoreetiliselt mul pole nagu üldse võimalust ringile sõita, vaid peaksin hiljemalt Pikal tänaval ringilt väljuma?

Teisest küljest ei leia ma kuskilt liikluseeskirjast punkti, mis ütleks, et ringil ei tohiks katkendjoone kohal vasakule ümber reastuda (ehkki tavaliselt seda muidugi ei tehta ja ilmselt ajaks see teised liiklejad segadusse) ... Selge, et VÄLJUDA (s.o pööret teha) valelt realt ei või, aga ringi peal rada vahetada peaks ju nagu tohtima seal, kus on katkendjoon.

Eriti veel sugereerib seda, et vasakule tohib rada vahetada küll, just see asjaolu, et Eedeni ringil algavadki mõned read äkitselt suvalises kohas ringi vasakpoolsest servast - nende radade peale sattumiseks ei olegi muud võialust kui "vasakule rada vahetada" (ehkki sisuliselt tähendab see seal küll otsesõitmist).

Et kas tohin siis vasakule reastuda ja sealt ilusti sillale sõita? :) St siseneks ringile keskmisest reast (sest mujalt poleks võimalik), esimese katkendjoone kohal vahetaksin rada vasakule ning saaksin ilusti sillale väljuvale rajale ...

Või kui ei, mida siis? Sõidan Eedeni juurest ringile, väljun Kalda teele, sõidan paarsada meetrit Kalda ja Ihaste tee ristmikuni, ootan foori taga, teen ohutussaare ümber tagasipöörde ja suundun pidulikult uuesti ringile? :PPP
20:04 21.04.2011
Sebija (registreerimata)
Re: Sõpruse ringristmik tartus!
Kui tuled Neste tanklast, siis sõidad ringile esimesele rajale ning reastud esimesel võimalusel, st katkendjoone kohal teisele rajale ning mööda seda rada väljud sillale.
Loomulikult tohib ringil reastuda.
Loomulikult võib kasutada ka viimast varianti: " Sõidan Eedeni juurest ringile, väljun Kalda teele, sõidan paarsada meetrit Kalda ja Ihaste tee ristmikuni, ootan foori taga, teen ohutussaare ümber tagasipöörde ja suundun pidulikult uuesti ringile?"
Mõnikord tipptunnil on see isegi ohutum ja kiirem.
20:23 21.04.2011
stammer (registreerimata)
Re: Sõpruse ringristmik tartus!
Sõitsin eile sellel ringristmikul ja ütleks, et ei ole midagi keerulist. Kõik on arusaadav ja erilistele puupeadele on ringile sisenemiseks lausa omad "koridorid" tehtud.
Kui oled enne Tallinnas Rocca al Mare ristmikul tipptunnil sõitnud, siis on teised Eesti ristmikud köki-möki.
23:22 21.04.2011
Küsiksin ka (registreerimata)
Re: Sõpruse ringristmik tartus!
Nojah, lihtsalt see esimene võimalus raja vahetamiseks tekib alles ringil, enne ei saa (ohutussaar on ees). Ja tavaliselt ringi peal vasakule rada ei vahetata, ka siin eespool oli neid rajavahetustega variante suisa valeks tembeldatud.

Muidu seal loomulikult midagi keerukat ei ole, kes vähegi sõitnud on ringidega kohas. Lihtsalt mingid naljakad read tekivad kuskil keset ringi juurde. Ja olukorras, kui jooned hakkavad ära kustuma, tuleneb sellest, et osa võõramaid inimesi hakkab hästi valesti sõitma ja teised peavad sellevõrra ettevaatlikumad olema. Pluss ilmselt ka see, et paljud tartlased pole üldse suuremate ringidega harjunud: peale Eedeni ringi on ju veel ainult Riia ring, kus aga saab kõigist väljasõitudest mõlemat rada pidi lahkuda.

Ise sõidan nii Tartus kui ka Tallinnas ja ringe ei karda. Isegi mitte Haabersti ringi tipptuni ajal. :P Aga kui ükskord Eedenist Neste tankla juurest ringile sõitsin ja avastasin, et tohoo pele - ei saagi ilma ringil sissepoole rada vahetamata soovitud suunas sõita (tegelikult ma muidugi tegin selle vasakule rajavahetuse ära, sest ega ma sellepärast nüüd Pikale tänavale ka minema ei hakanud), siis võttis ikkagi vähekese kukalt kratsima. Tavaliselt siiski ei ole ringidele planeeritud olukordi, et keegi peaks väljast sissepoole sõidurada vahetama.
15:04 21.05.2011
vaalaskala. (registreerimata)
Re: Sõpruse ringristmik tartus!
Üldiselt jah, neil tartlastel, kellele see ring on kodune, pole vist eriti keeruline. Küll aga olen kuulnud üht-teist linna külastavatelt..
Mis mind ehk enim paneb kukalt kratsima, on sel skeemil
http://imgur.com/L8URw.jpg
näiteks äärmine vasakpoolne rada, tulles Pikalt tänavalt ja samuti äärmine vasakpoolne rada tulles Sõpruse sillalt.
Nagu näeme, on piiranguteks esimesele tagasipööre Pikale tänavale ja teisel tagasipööre Sõpruse sillale. Kusjuures seda näitavad märgid ristmikule tulles, kuid ristmikul endal on "tagasipööre" võimalik, vähemasti märgid nii näitavad.
22:25 06.02.2012
koduperenaine (registreerimata)
Re: Sõpruse ringristmik tartus!
lööge Googlisse ``ringristmik Tartus`` ja vaadake videost järele.
veel põhjalikumalt saab www.raatuseautokool.ee ja sealt otsetee `` f `` facebooki
lehelt `` videod``
10:52 07.02.2012
qp (registreerimata)
Re: Sõpruse ringristmik tartus!
Ilmselgelt on sellel ringil märgid(sõidusuunad) valesti paigaldatud(projekteeritud). Sellest tulenevalt ongi palju vasturääkivusi ristmiku läbimises ja seni õpitutes eeskirjades. Tollel ristmikul kehtib justkui oma isiklik reegel, mis on vastuolus kõige LE-ga ja senise õpetusega. Kui me võtame lahti ringi skeemi ja veidi lahkame neid mahasõite, siis näeme kohe mitut vastuolu. http://i.imgur.com/L8URw.jpg
12:24 07.02.2012
ehku7 (registreerimata)
Re: Sõpruse ringristmik tartus!
päris mitu vastuolu jah.
joonis 1: sillalt tulles ja kalda teelt tulles näitavad märgid eri asju. jooned näitavad ka sama asja.
joonis 3: ringil võib ju alati paremale poole reastuda, vähemalt kui pidevat joont pole. vasakule ei või (joonis 2 puhul reastutakse keset ringi vasakule), aga paremale võib.

joonis 1 "õige" järgi on paremale reastumine kohustuslik, et pikale välja minna. miks siis joonis 3-sa ei tohi teha. maanteeameti projekteerimise bläkk igatahes.
12:30 07.02.2012
ehku7 (registreerimata)
Re: Sõpruse ringristmik tartus!
üldiselt peaks kirvereegel olema selline, et kui ringilt väljub 2 (või rohkem, meil vist 3 realist väljumist pole olemaski) rada, siis ringi välimise raja puhul tohib ainult maha sõita (sest muidu ristuks sisemise raja väljasõiduga). sisemine rada aga võib nii edasi sõita kui maha sõita. kui ringilt väljub ainult 1 rada, siis võib välimine ka ringil edasi järgmise mahasõiduni sõita.
nii on ka kõige loogilisem.

09:31 16.02.2012
Tuscan
Re: Sõpruse ringristmik tartus!
Keegi võiks selle tohutu joonte sigrimigri sealt maha fresida ja alustada joonimist nullist uuesti. Hetkel on see nagu Audentese spordihoone põrand, kus on läbisegi korvpalli, võrkpalli, tennise ja käsipalli jooned.
Olen küll 12 aastat Tartus elanud, aga seda uuendatud ringi sõidan ehk kord kuus ja tunnistan et läbin seda täiesti kõhutunde järgi printsiibil sõida ise ja lase teistel sõita, sest neist joontest pole võimalik aru saada.
Nagu ka joonistelt nähtub tekivad mingid surnud joontenurgad või katked, mis seda pannkooki tükeldavad ilma mingisuguse loogilise põhjenduseta.
13:28 16.02.2012
205d (registreerimata)
Re: Sõpruse ringristmik tartus!
Olen isegi sealt mõned korrad läbi sõitnud ja ringile sõites märki vaadates tundub kõik lihtne, aga keset ringi võtab kõhu alt õõnsaks küll, kui s..gi enam aru ei saa. Kohalikud on muidugi ära harjunud, aga võõras võib sellel ringil päris etteravamatuid liigutusi teha, nii et ringristmikul tasuks alati ettevaatlik olla ja kiirust ning oma õigust mitte taga ajada
14:44 16.02.2012
´ (registreerimata)
Re: Sõpruse ringristmik tartus!
põhimõte on selles, et sa läbid selle ümberreastumist võimaldava katkendjoone niivõrd kiiresti, et kui õige hetke maha magad, oledki juba ämbris. eriti kui veel lumi maas või pimedas nähtavus kehva. seega tuscanil õigus- sõida ise ja lase ka teisel sõita. tartu vaim pole heade liikluslahendustega kunagi eriti hiilanud. eks sellest võib ka aru saada- vanast ajast jäänud pisikesed kitsad teed, aga liiklejaid palju.
11:30 13.06.2019
Sõpruse ring (registreerimata)
Re: Sõpruse ringristmik tartus!
Midagi uut selle ristmiku kohta.

"Paar nädalat tagasi Sõpruse ringristmikul mahamärgitud jooned ja uued liiklusmärgid tekitavad ringil liiklejate seas palju segadust. Autokooli Autosõit õpetaja Üllar Kärdi ja autokooli Motohunt juhi Raino Verliini hinnangul asub ringristmikul pidev joon seal, kus oleks kõige mugavam ja ohutum ümber reastuda.

Tartu linnavalitsuse liikluskorraldusteenistuse juht Martin Nelis vaatas segadust tekitava ringristmiku projekti üle, tutvus liiklusskeemiga ja tõdes, et kõik Sõpruse ringil asuvad liiklusmärgid ja jooned vastavad nõuetele. Nelis selgitas, et autojuht peaks Pikalt tänavalt Sõpruse puiesteele sõitmiseks reastuma paremale Kalda teele väljasõidu juures. «Selleks manöövriks on see kõige õigem ja ohutum koht,» lisas ta."

https://tartu.postimees.ee/6706090/sopruse-ringi-margid-ja-j
ooned-vastavad-projektile
15:57 13.06.2019
VL (registreerimata)
Re: Sõpruse ringristmik tartus!
Mõnda aega juba tundub, et maanteeametis ja igasugu liikluskorraldusteenistustes on töölevõetud hulk lumehelbeid, kes ise ei tea ohutust liiklusest midagi ja korraldavad liiklust oma rikutuse tasemelt või loevad nõuete raamatut. Mina vahetaks ka rida seal, kus on ohutu ehk pideva joone peal, mitte peale/mahasõidu alades.
18:03 13.06.2019
selgeltnägija valerka (registreerimata)
Re: Sõpruse ringristmik tartus!
no kurat, ei saa aru mida seal vinguda, ise seda ringi küllaga nühkinud, ainult lumehelbeke, kellel tärkab ringil muu mõte võib seal segadusse minna, lammaste jaoks oleks parem lahendus üks sõidurada, mis siis et seal olnud elupäevad 2 rida
19:00 13.06.2019
looder23
Re: Sõpruse ringristmik tartus!
Teadmata täpselt seda ringi looduses, kuid vaadates joonist, siis tekitab see märgitud reavahetuse koht segadust ringile sõita soovijatele. Suund on sees, reavahetus, viitab konkreetsele soovile ringilt lahkuda, kuid, ooo üllatust, tuleb mööda ringi edasi. See on kena koht kindlustusseltsi kaudu uusi poritiibasid küsida.
21:23 13.06.2019
63amg (registreerimata)
Re: Sõpruse ringristmik tartus!
just täpselt nii.ma ise ei viitsinud nii pikalt kirjutada.millegipärast õpetatakse autokoolides samamoodi,et saaks võimalikult palju teisi liiklejaid eksitada
21:36 13.06.2019
Marko
Re: Sõpruse ringristmik tartus!
Parim oleks igal pool kaks rida sisse ja kaks välja, või siis üks ja üks. Kõik muud variandid ajavad pildi kirjuks. Miskipärast sellest ei taheta aru saada. Enne ristmikku paigaldatud suuri tahvleid näevad tänapäeval vähesed, neil on muud tegemist.
18:22 14.06.2019
qp (registreerimata)
Re: Sõpruse ringristmik tartus!
See ring pole küll väike kuid antud skeemi ülalt vaadates vajaks suuremat diameetrit, et kohaneda suunaradadega. Sõidurajad ristuvad kõige kriitilisemates kohtades. Mis elementaarringristmikul http://2passdd.com/roundabouts/ siis viga oli, arvestades seda, et igast suunast tuleb ja läheb kaks rada. Vähemalt ringi koormuse vähendamiseks Tartus on näiteks kaks parempöörde rada ringist välja viidud. Ka pildil kujutatu ringist saanuks igast suunast kõik parempöörded eemale viia. Aga tulla selle peale, et ringil olles rajad muutuvad või isegi ristuvad?
08:07 15.06.2019
yllar22
Re: Sõpruse ringristmik tartus!
to qp: Seal oli enne aastat 2008 tavaline 2 reaga ring, aga see ei suutnud enam tipptunniliiklust läbi lasta: hommikul oli Kalda teel ja õhtul Sõpruse sillal pea kilomeetrine ummik. Ummikus istudes lähevad juhid närvi ja nii need laksud juhtuvadki. Sama jama oli enne ümberehitust ka Tallinnas Haabersti ringil ja on praegu Lõunakeskuse juures Riia ringil.
10:21 15.06.2019
63amg (registreerimata)
Re: Sõpruse ringristmik tartus!
Haabersti on perverssus kuubis lahendus oma fooridega.oleks saanud ju lihtsamalt asja ära lahendada! ilma ühegi foorita!

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.