Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: MEIE TURVALINE LIIKLUS

00:15 07.06.2009
taul
meie turvaline liiklus
sellised liiguvad meie teel.
21:12 10.06.2009
be-em-wee (registreerimata)
Re: meie turvaline liiklus
Täna kuskil Rapla ja Türi vahel ka üks Fabia oma täis tuubitud järelkäruga, päris kena kiirusega, 100km/h, askeldas. Veel suuremgi haluhunnik peal. Teelt ära keerates paar halgu veeres maha. Õnneks teele vedelema nad ei jäänud.
23:57 29.06.2009
prnu (registreerimata)
No mis siis ikka, võib olla kuiv puu ja ei kaalu midagi. Või oli hirm et midagi kukub teele?
13:52 21.07.2009
halg (registreerimata)
Teinekord vaatad korralik sõiduk aga ajudeta koorem taga.Hämaras küll nähtud neid üllatusi teel aga mina ei ole ometi süüdi.Eks seegi räägib meie potipõllumajanduse kokkuhoidlikkusest.Vaprat vedamist tänulikelt kaassõitjatelt.
17:07 18.12.2010
... (registreerimata)
Kui midagi kärust maha ei kuku siis on kõik korras aga mina paneksin küll isiklikult mingi võrgu või kile sinna peale.
18:20 18.12.2010
pool omegat (registreerimata)
kas midagi on valesti?
18:29 18.12.2010
ei (registreerimata)
kui selle puuhalu omale vastu autot saad,eks siis otsusta kas midagi valesti.
17:57 26.12.2010
vaadake... (registreerimata)
kui kõveralt see käru autol järgi jookseb. sild täiesti kõver ju. ja siis mõni molkus siin küsib et "mis valesti on" teiseks on olemas täna juba koorma kinnitamise seadused ja kui neid ei tea siis ei tohiks ka käru vedada!!!!
15:48 25.08.2011
nnujah (registreerimata)
Ta on vist eriline koi, isegi mõne-eurost koormakatet ei tihka osta...Sellistelt võtaks tõega juhiloa ära.
12:06 03.09.2011
rännumiis (registreerimata)
Skandinaaviamaades on selline nõue, et ka haagisega sõiduauto ei tohi sõita kiiremini kui 80km/h.
Olen kuulnud seika sellise asja kohta Soomes, et peeti kord üks tüüp kiirteel kinni, andis teine üle 100km/h minna, ment siis, et kas te ei tea, et haagisega tohib sõita kuni 80km/h, tüüp siis prahvatas, et kesse kurat on mulle käru järgi pistnud :D

Pildil oleva käru kohta veel niipalju, et suht tüüpiline Eesti käru, pooled tuled panevad pange...
12:50 03.09.2011
+1 (registreerimata)
Äkki tabasid oma pildiga hoopis puiduvarga, mine tea kelle puuriidast need tuuri on pandud
13:18 03.09.2011
Ipriit (registreerimata)
Seda Sinu Skandinaaviat ei tea, kuid eelmine nädal Lahtis käies ei kohanud küll ühtegi haagisega sõidukat, mis 120-e alas alla 100 sõitnud oleks. Noh, hobuse vedajad ehk isegi sõidavad 80-ga. Neid kohtasin aga vaid vastutulijatena, ehk siis kiirust võrrelda ei saanud. Nii minnes, kui ka tulles oli poliisi kiirusemõõtmised aktsioon käimas ja ka neid ei huvitanud 100...110 sõitvad haagisega sõidukad/maasturid.
Mis aga antud fotosse puutub, siis paari euroga ühtegi koormakatet ei saa, millega kiiremini kui 30 km/h sõita kannataks. Kui vana oleks selle koorma viitsinud korrektselt ladustada, siis ei oleks ehk ükski puuhalg üle portede välja ka paistnud. Kunagi, kui sai ahiküttega korteris elatud, siis vedasin ka sõidukaga halge, kuid ladusin portedest vaid paari halu võrra kõrgemaks, et koormarihmaga kinni pingutada saaks. Praegu ostaks haagisele plastkaane peale, kui sama teema jälle esile kerkiks.
Neli aastat tagasi sai Tiki haagis ostetud. Esimese talve järel (käru otseste sademete eest kaitstud, kuid seisab väljas) põlesid haagise tuled nii, nagu ise tahtsid. Nende poolt kasutatavad juhtmed on ikka eriti väikese ristlõikega. Mõni täpike oksiidi ja ongi tuledes vahelduvvool. Leidsin ühest plm. tehnika poest uue ja jämedama haagisejuhtmete komplekti ja tundub, et sai parem.
Mis aga veel meie käru vedamise probleemidest meelde tuleb on see, et enamasti koormatakse haagist silma järgi, ehk nii palju, et vedrud sirged on. Samas on enamikul sõidukatel lubatud piduriteta haagise kaal 450..650 kg. Ning suurematel kiirustel ja kehvemates teeoludes hakkab haagis sõidukit juhtima.
20:40 11.10.2011
Tuscan
Kui mina autokoolis käisin, siis kehtiski eeskiri, et käruga ei tohtinud üle 70 km/h sõita, nüüd lastakse ka 110 km/h ja käru tantsib taga.
Mis konkreetset pilti puudutab, siis koorem jah väga halvasti laotud ja tendi oleks võinud ikka peale panna. Ma vean ka paar korda aastas käruga puid ja alati katan kinni ja laon käru ühtlaselt halge täis. Muidugi tavalise porte kõrgusega sõiduauto kärusse halge eriti ka ei lähe, mina panen oma kärusse vaid ca 1,5 ruumi korraga.
Ja see käru tulede jama on meie kliimas täiesti tavapärane, ma kasutan järelkäru ehk 4 korda aastas ja seismisega oksüdeerivad kõik kontaktid ära, alati on tükk tegu liivapaberi ja terasharjaga, et kõik tuled korrektselt tööle saada.
14:22 06.01.2013
Juht. (registreerimata)
Jahutakse kilest, võrgust, koormakattest ja kaanest. Koorem peab olema kinnitatud. Ei ole tähtis, kas on peidus kile või kaane all või madalamal portedest.
14:51 06.01.2013
... (registreerimata)
kloun,koormavõrk ongi ju koormakinnitus

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.