Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: HIIRED AUTOS

02:32 24.06.2009
joemetsa
Hiired autos
Kas keegi omab kogemusi võtluses hiirtega.Nimelt poevad autosse kusagilt sisse.Taga pamperi all olevad õhutus avadele panin metall sõrestiku peale aga ei aita,ikka ründavad sisse,uurisin ka mujalt mootori poolelt ei midagi.Autoks audi a6 avant 96a.Hea nõu kuluks ära.
22:22 24.06.2009
Kris12345678910 (registreerimata)
Re: Hiired autos
Äkki läbi ventilatsiooni?
Kas salongi õhufilter on olemas? Kui näiteks see on üldse ära võetud või puudub, siis võib olla hiirte kabiini pääsemine täiesti võimalik.
09:47 25.06.2009
a-haa4 (registreerimata)
Re: Hiired autos
Soovitus ainult üks ,ära jäta autosse toiduaineid;juust ,leib sai ..midagi peab autos sees olema kui julmalt sisse ründavad : )
12:32 25.06.2009
konna kosilane (registreerimata)
Re: Hiired autos
Aitab hiire lõks ja roti mürk. Emane kass koos poegadega ajavad ka asja ära. Kasside puhul viga selles, et tükivad küüni teritama isme polstri peal, ise lõin kõik pehmed osad tsink plekiga üle. Muidugi on asi ülepaisutatud. Inimene tehakse kahe põlve vahel valmis ja nüüd audi omanik ei saa hiirtest lahti, lausa anektoot.
13:55 25.06.2009
vana kõuts (registreerimata)
Re: Hiired autos
Aga mis loomad need iired on? Mingi uus rühm närilisi vä? Äkki on ka rottide asemele tekkinud otid!?
14:13 25.06.2009
Mees metsast (registreerimata)
Re: Hiired autos
Tean sinu muret. Las need, kel pole kogemusi plõksivad ja naeravad niisama.
Mine poodi, osta hiirelõksud ja pea jahti. Muu ei aita.
Endal läks ca 2 nädalat kui hiirtest lahti sain. (saagiks oli vaid kolm hiirt)
Kusjuures need raiped kolistasid kahes autos korraga.

Kusjuures, kellegi eelpool tegelase väide "ära jäta autosse toiduaineid" ei pea ka mitte paika - nimelt tassisid hiired talvel naabrimehe autol, kapotialuse isolatsioonimateriali vahelise osa koerakrõbinaid täis, kusjuures auto oli igapäevases kasutuses.
15:09 25.06.2009
Fescort
Re: Hiired autos
mina avastasin täna, et mingid a'la sihvka kestad olid armatuuri all, ei tea, kas hiired või endise omaniku sokutatud.
16:02 25.06.2009
kuupeal puupea (registreerimata)
Re: Hiired autos
looma poes müüakse võõraste kasside pelatamiseks mõeldud vedelikku, mida piserdatakse jlaiali ja siis ei pidavat võõrad kassid tahtma tulla...ei oska täpsemalt kommenteerida, aga uuri loomapoodidest täpsemalt
ega auto ei ole allveelaev, et paned luugi kinni ja hiir ei pääse sisse, kui tahab siis tuleb.
00:52 15.08.2009
torupilli juss (registreerimata)
Re: Hiired autos
jussil kippusid põldhiired paar aastat tagasi sügisel t4 multivani. see on muide ainuke saksa auto mis jussil viimase 12 aasta jooksul olnud on, nii et mingit seost võib siit ehk otsidagi..

ei olnud seal aga ühtegi roosteauku ega midagi - ei tea kas ronisid lausa uksest sisse kui õue peal uksed valla olid (mul on nad suvel ikka alatasa siin tundide kaupa valla, aga sügisel ju juba enam niisugust ilma ei ole) või kust kurat nad sisse said. igatahes ühe juttselja peksin linna vahel halastamatult tänavale ja mõni aeg hiljem püüdsin teise samasuguse hiirelõksuga kinni. sestsaadik oli vaikus.

lõõpige aga lõõpige - kui endal ühel päeval hiirekusehais autos, on naljatuju läind nagu poleks olnudki.

hiirtega on aga lihtne - kellelgi tegid sipelgad küljekarpidesse pesa - vat nendest sunnikutest ei saa enam naljalt lahti. ainult tuli aitab.


07:41 21.11.2009
rooba (registreerimata)
Re: Hiired autos
kas said hiirtest lahti?
19:32 21.11.2009
joemetsaa (registreerimata)
Re: Hiired autos
Sain hiirtest lahti
23:09 21.11.2009
qp (registreerimata)
Re: Hiired autos
A kust nad siis sisse käivad?
13:57 17.11.2019
Hiirte Kodu (registreerimata)
Re: Hiired autos
Mul on berlingo. oleme lapsega kastanimunasid korjanud autosse. Sõidan autoga iga päev, lasteaeda, tööle. Täna hommikul oli auto näritud kastanimune, svammi-porolooni puru täis. Mõtlesin ka et uurin, mida netist soovitatakse. Nii üllatavat mõla küll tõesti ei osanud arvata.
Seda, et kõik söödav tuleb autost eemaldada, see on arusaadav. Aga näritud poroloonitükid annavad juba vihje pesaehitusmaterjali kogumisest!
Ise hakkan muidugi salongipuhastust tegema. Aga autor võiks lisada kuidas lahti sai? Tulingi uurima, mis selles olukorras oleks otstarbekas teha, et aega säästa. Autot uputada ei plaani ja muid ekstreemsusi teha.
17:05 17.11.2019
Karbunken (registreerimata)
Re: Hiired autos
no aga sa rotimürgist või hiirelõksust ple ennem kuulnud vä?
22:29 17.11.2019
Hiirte Kodu (registreerimata)
Re: Hiired autos
Leidsin pesa, hiiri või hiirt ennast ei kohanud. Pesa oli tagaistme laiema alumise osa sees. Õnneks polster on täiesti inimlikult eemaldatav. Kirjutati et puhtad loomad. Toit ja junnid koos, eriline arusaam puhtusest  ja reaalselt ka haiseb ja mingeid eritise loike samuti. Autol seespoolt mingeid sisenemise jälgi ei tuvastanud. Auto suht svammi ka täis kui kuhugi proovida vaadata. Väljaspoolt uurides leidsin esiklaasi all, võred kust auto salongi õhku võtab. Selle võre all on mingi penoplastist riba, see oli täielikult tükeldatud. Samas õhuvõtu enda sõrestik oli korras. Et rünnaku, lammutustöö jäljed on olemas, kuid otsest sisenemisteed samuti ei tuvastanud veel. Sõitsin igaksjuhuks telliste peale, et auto oleks kõrgemal, ahvatlus hiirtele väiksem. Lasin mõned roostekohad aerosooliga üle ja mõne juhtmeaugu silikooni täis, et autosse mingit keemialõhna tekitada. Kõik söödava mis leidsin, muidugi likvideerisin. Mingit mürki või lõksu koos toidulõhnaga ei soovi. Väljaspool autot on neid kindlasti tuhandetes, mul pole mingit soovi tegeleda nende autosse meelitamise ja laibastamisega. Ma pigem hoiaks neid võimalusel eemale. Autot on üle 10 aasta õues pargitud, selline juhus esimest korda. Et, kere hakkab juba hõredaks jääma 
11:45 18.11.2019
mondeo 2007 (registreerimata)
Re: Hiired autos
Kindalaegas oli pärnaseemneid täis veetud ja puhastuslapid puru näritud. See juhtus kahe päeva kestel kui oli paar vaba päeva ja ei pidanud sõitma. Linnas.
12:08 18.11.2019
Hiirte Kodu (registreerimata)
Re: Hiired autos
Ma mõtlesin ka varianti et äkki tuli lahti jäetud ukse kaudu sisse. Aga Teie puhul, vaevalt uksest koos pärnaseemnetega tuli. Et nad ikka saavad kusagilt autosse kui tahavad. Mul täna õnneks svammipuru maas pole. Õrn värvilõhn veel autos. Mõtlesin lõhnakuusele, aga milline lõhn valida, et peletaks, mitte ei meelitaks :)
12:47 18.11.2019
VL (registreerimata)
Re: Hiired autos
Enamasti tuuakse hiiri autosse siiski ise. Tasub läbimõelda, mida veetud on? Mõni koridorinurgas seisnud toidukott, kast, prügikott vms. Mürgitamine pole vast hea mõte, kui just ei soovi kuhugi polstri vahele mumifitseerunud hiirt. Lõks on kindlasti mõistlikum.
21:26 01.12.2019
Hiirte Kodu (registreerimata)
Re: Hiired autos
Siiamaani polnud tegelasi rohkem märgata, mõtlesin juba, et olen päästetud. Laps jättis tühja kõrrejoogi paki auto põrandale mõni päev tagasi. Hommikul nägime, see oli näritud. Lootsin, et nad toidu peale tulevad ja lähevad. Ei. Teinekord poes käimise ajal, poest naastes, näen mingit loiku armatuuril, otse nina ees. Mõtlesin, mida värki, kas esiklaas laseb vett läbi. Nuusutasin, haiseb. Samuti junne oli armatuuril. Et tegelased on autoga kaasas. Samas, auto on vahepeal puhas olnud, mingit svammipuru ja pesaehitust pole märgata ja hiiri endid pole ka näha. Autos olid ca. 150.- eur maksvad motosaapad edasimüügi eesmärgil, hiirte poolt nüüd ära näksitud. Neid on nüüd ka 70 % allahindlusega keeruline müüja. Et reaalne rahaline kahju ka juba olemas. Poes müüjakse mingeid haisusid tigude ja sipelgate peletamiseks. Hirtele/rottidele ainult lõkse või mürki märganud. Kas mingit rotipeletushaisu pole? Tuiasin poes ringi, ise mõtlesin, mis võiks lõhnata. Tundsin mingit lõhna, see oli vetsupotipuhastaja. Paar tükki autosse riputada! Kas hiired vetsu armastavad, on see lõhn peletav, teab keegi? Auto juba haiseb ka, eriti kui sooja õhku juurde keerata. Auto haiseb ka väljaspoolt. Vanasti autost mööda minnes tundsin auto lõhna, nüüd on loomahais, nagu kõnniks koerakuudist mõõda, ei lõhna enam auto moodi. Mõtlen, mis siis, kui kassid lõhna ära tunnevad ja tahavad kinnisesse autosse saada. Neil ju küüned!
23:26 01.12.2019
VL (registreerimata)
Re: Hiired autos
Kass nüüd kindlasti nii rumal pole nagu koer et igale poole auku kraapima hakkab :)
Mingi suva keemia hiiri ei heiduta, enne kooled ise sellesse vetsupoti puhastaja kätte. Miks ei kasuta tavalist lõksu? Ma püüan maamaja pööningult iga päev keskmiselt ühe hiire ja üldjuhul tuppa nad ei jõuagi. Autos peaks sama olema, enne lähevad lõksu, kui kusele hakkavad. Söödaks pane šokolaadi nt. Juust pole hiirte lemmik, see lihtsalt lõhnab kaugemale.
00:08 02.12.2019
vgerg (registreerimata)
Re: Hiired autos
Kass vaja autosse instaleerida
01:15 02.12.2019
Lihtsalt teadmiseks (registreerimata)
Re: Hiired autos
Näriliste lõksus käib rasv, mage searasv vms. Esiteks saab seda lõksu tallale määrida ja ei pea kinnitama ja teiseks on rasv näriliste lemmik, sest valitakse alati kõige energiarikkam toit. Ka ei saa seda tükina ära viia. Panna tuleb vähe ja kui võimalik, siis nii, et selle urgitsemisega oleks tegemist.
06:10 02.12.2019
LinnapoissAts (registreerimata)
Re: Hiired autos
Ise võitlesin eelmine aasta hiirtega autos. Alguses sai otsitud et kus kohast nad sisse saavad ning lõpuks selgus et mootori ja salongivahelisest tuleseseinast. Seal ju igast auke nii roolisamba, kaablite ja torude jaoks. Ei aitanud ka see kui augu kinni panid, leiti kohe uus koht kuskohast salongi saada. Salongis ei olnud ei toitu ega muud sarnast. Närisid nad ära auto nahkistme ja polstrit.

Kui tahate neist lahti saada siis soovitan järgmist: ärge pange rotimürki, nad kanmavad seda igalepoole laiali. Istmete, polstrite, armatuuri peale ja ka vendiavatesse. Minu puhul aitas kui leotasin tuleseina villa läbi mootoripesuvedeliku ja odava odekolonniga ja lõksudega püüdsin salongist 4 hiirt kinni.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.