Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: MIS SA ARVAD?

13:39 03.03.2010
m0r5k
Mis Sa arvad?
Kahe iQ disainitud variandid, mis Eestis ringi sõitsid. Mis arvate, kas sellise väikse auto jaoks on vajalik lisakulu tuuningu näol?

Tegemist oli ühe kampaaniaga, kus sai ise auto välimust disainida...

rauno
14:06 03.03.2010
,, (registreerimata)
Re: Mis Sa arvad?
ma saan su küsimusest nii aru,et vaid 4,8-5,3 meetrit pikad autod on tuunimist vajavad?
tjuunib see,kes muudmoodi tähelepanu ei pälvi...
16:11 03.03.2010
tuuningu fänn (registreerimata)
ma arvan et tuunivad need kellele autod ja teevad autosi lihtsalt ilusamaks
16:13 03.03.2010
tuuningu fänn (registreerimata)
ma arvan et tuunivad need kellele autod meeldivad*
16:36 03.03.2010
,, (registreerimata)
eks tuunivad need,kel maitset,aga igasugused muud tjuunivad.
minu arust maalingute tegemist tuunimiseks ei nimetata,see kisub rohkem kunsti valdkonda.
17:13 03.03.2010
keemik1
iQ on autona nagu (kallis) aksessuaar... eks neid nagu mobiiltelefonegi muudetakse "massist" eristuvaks. Nagu ka Minile ja Fiat 500le on tuhandeid erinevaid vidinaid mis neid erinevaks ja omaniku või firma "näo" järgi muudavad. Küll siis juba tehasest, küll oma projekti järgi.

Ja tavamõistes tuunimine see küll pole... kui, siis võibolla optiline tuuning. Pigem tõesti kunstiteos - kelle jaoks rohkem, kelle jaoks vähem. Silma hakkab kindlasti:)

Muudetud 3.3.10 17:16

23:14 03.03.2010
m0r5k
Njah. Eks see oligi ürituse point: tuua väiksed iQ'd tänavale ja teha need nähtavamaks.

Eestis on väikeste autode fenomen veits keeruline ilmselt, kuna meie kliima ja teeolude jaoks sobivad linnamaasturid oluliselt paremini. Teatavasti tahetakse rohkem "kalli" autoga naabrist paremad olla...aga see selleks.

Mul tekib küsimus palju inimesi vabatahtlikult sellise tuunimise ette võtaks. Olgu see oma disain, värvilahendus või mis iganes.

Mulle isiklikult istub täiega ERISTUMISE teema...
11:51 16.03.2010
m0r5k
Soovitan jälgida toyota tegeuvst fbs.( http://www.facebook.com/toyotabaltic )Neil läks uus ring sama kampaaniat käima.
Auto on ikkagi auhinnaks:P

Muudetud 16.3.10 11:52

14:37 16.03.2010
kõurik (registreerimata)
ma soovitaks ka toyota tegevusel silma peal hoida http://toyotasimulator.com/
14:59 16.03.2010
m0r5k
mingi hetk muutub päris hirmsaks:D aga loop väsitab ära
15:36 16.03.2010
Kärss
> Mul tekib küsimus palju inimesi vabatahtlikult sellise tuunimise ette
> võtaks. Olgu see oma disain, värvilahendus või mis iganes.

Olin paar aastat tagasi dilemma ees oma plastikust kerega sportauto puhul, et kas värvida või lasta üleni kleepida. Arvestades seda, kui palju plastik paindub, otsustasingi kleepimise kasuks. Edasi tuli valida, kas ühevärviline kile, mingi erilise mustriga või üldse fotokile. Hinnavahed polnud suured, kuid valisin ühevärvilise kile ning disainiks tulid teist värvi kiledega peale kirjad-triibud jms. Põhjus eelkõige selles, et ei tahtnud päris originaali, kuid tahtsin originaalisarnast tulemust ja ka värvitooni valisin originaalist nõksu erksama kuid põhimõtteliselt ikkagi sama. Esialgu olin väga rahul, kuna sama auto puhul värvides tekivad kindlatesse kohtadesse alati mõrad juba esimese sõiduga (kohad, kus plastikkere kõige rohkem mängib).

Tagantjärgi tarkusena on tulnud välja veel mõned puudused:
- autode peal poseerimisega (krt teaks ise kah, kus ja millal!) on suudetud väänata keret siiski nii palju, et ühest kohast on isegi kilesse mõrad sisse tulnud. Eeldan et külmaga, kui kile rabedam.
- karestasin vaid pealmise värvikihi, kuid mõnda detaili oli värvitud ka varem, kust hakkasid värvikihid kilet peale "venitades" liikuma ja tekkisid ebatasasused. Nende probleemide lahendamisega oli juba natuke rohkem tegemist.
- nõgusatelt pindadelt on paarist kohast kile liim lahti tulnud. Valisin tollal väga kalli kile, mida peaks saama fööni/kuumaõhupüstoli abil uuesti venitada ja kinni panna. Sel suvel tõenäoliselt proovin, eks paistab kas õnnestub.
- soovitan väga tõsiselt tegeleda enne virtuaaltuuninguga, kuna kleepides on võimalused palju suuremad (lihtsamini teostatavad) kui värvides. Samas uue (varasemalt värvimata) auto puhul nagu iQ on lihtne tõmmata ka kile maha ja lasta uus ja teistsugune sinna asemele kleepida.
- kleepides ei ole mu enda jaoks olulisim mitte eristumine vaid pigem lihtsamini teostatav vaheldus auto välimuse muutmisel. Hiljem olen kleepinud juba iseseisvalt üksikuid detaile/kerepaneele ka teistel oma autodel, aga mitte enam tervet autot korraga. Miks? Eks ikka lihtsalt lõbu pärast ja ise kleepides ning kilet tükkide kaupa (mitte meetri kaupa rullist) ostes on see kõigele lisaks ka sigaodav, ei ole kahju tuju muutumisel (või ebaõnnestumisel) seda maha tõmmata ja uuesti teha.

Tegelikult saab ka värvides teha nii mõndagi huvitavat. Kunagi 90ndate alguses müüsin ära ühe tumesinise Fiat Uno, mis hiljem aastaid Tallinna vahel ringi sõitis, oli käidud ümber auto mitmete erinevate sprayvärvipudelitega, nägi välja vägagi atraktiivse pühademunana. Eile hakkas silma üks lõbusates toonides Polo:
http://www.nettiauto.com/volkswagen/polo/3105382
18:00 16.03.2010
m0r5k
Arvatavasti on see päris tuuning tõesti kasulikum kui tegemist oleks isikliku autoga. Siis juba lisaks sinna erinevaid vigureid spoila või mis iganes.

Virtual tuuning on vinge küll, aga Toyotal läheks auhinna väljaandmisel päris keeruliseks. Tuleb kiirelt teostada.

Sellegi poolest väga huvitav lugu Sul. Mis autoga tegemist oli?
19:14 16.03.2010
Kärss
Mis autod, ei puutu asjasse. Kõik on neid autoüritustel nagunii näinud.

Virtuaaltuuningu all pidasin silmas seda, et enne võiks arvutiekraanil näha seda oodatavat tulemust, kui hakata kleepima ja alles valmis autot nähes tagantjärgi tõdeda, mida oleks tulnud teha teisiti.
17:58 22.03.2010
m0r5k
Aijou Kärss!

Nii see käibki, et inimesed saadavad oma disainid www.facebook.com/toyotabaltic ja siis vaadatakse, mis see kõige vingem on. Selles mõttes, ei kleebi keegi neid suvaliselt üle.
18:11 22.03.2010
Kärss
Inimene peab ikka ise teadma mida ta tahab. Arvutiabi on vaja eelkõige iseendale, et lisaks asjade ettekujutamisele oleks reaalne tulemus ka silma ees. Mingisugused kampaaniad, kus teised otsustavad, mis mulle peaks meeldima, et siis midagi võita... samasugune labane õnnemäng ja kerge raha järel jooskmine nagu igasugused lotod.

Kusjuures see toyota kampaania on ikka labasuse kõrgem tase, loe natuke blogist: "Võitmiseks tuleb nüüd kõik sõbrad Toyota fänniks kutsuda, sest kes enim hääli saab, see sõidab vinge disainitud autoga mööda Eestit ringi." No ei paku pinget. Ja austus on selliste firmade osas kah kõvasti kõrgem, kes oma reklaami eest ausalt maksavad, mitte ei jää lootma sõpruskonnas levitatavale spämmile. Vastik suhtumine.
18:40 22.03.2010
....... (registreerimata)
Eks see näitab asja sisu,mida on vaja reklaamida mida mitte.
22:37 22.03.2010
m0r5k
To Kärss.
Kui osata midagi head disainida nagu selle konkreetse näite puhul, siis miks mitte... inimese enda valik, mida ta kujundab. Kellel annet, oskusi ja tahtmist on, on võimalus midagi enda jaoks teha: eneseteostus, auto disainimise huvi või tulemuse ehk auto võitmise eesmärk. See, kas võidad Vox Populi või siis Toyota valiku alusel pole päris sama, mis on loterii. Aga kas Sina ei taha tasuta midagi saada?

Eelmisele vastajale- tõesti on see reklaami sisu küsimus. Kui ma oskaks disainida, siis ma osaleks hea meelega...käsitsi ei ole päris see sama tulemus mida vaimusilmas ette kujutan.
14:33 23.03.2010
Kärss
Vastuseks otsesele küsimusele, et ei, ma tõesti ei taha saada "tasuta" sellist asja, mille TEGELIK HIND öeldakse välja juba reklaamtekstis - mida rohkematele spämmid, seda suurem võimalus võita. Vot sellist spämmi-võistlust mingi autotootja heaks oleks piinlik võita. Suurem tõenäosus, kui võita auto, on kaotada sõbrad... Disain on hoopis teine teema.

Ei ole ka mina suurem asi arvutigraafik, aga nii palju, kui on tarvis oma auto välimuse ettekujutamiseks, oskan küll fototöötlusprogrammidega auto pildile juurde joonistada. Seni õnneks ilma "ämbriteta":). Just seda ka siin soovitasin, sest kleepimine on vist odavaim (sh kergelt tagasipööratav:)) viis välimuse efektsemaks muutmiseks ja need paar tundi arvuti taga tasuvad kindlasti kulutamist enne kleebiste tellimist. Sel korral, kui tellisin kogu auto kleepimise, andsin tellides kaasa ka virtuaaltjuunitud fotod.
14:08 16.07.2010
navil
Tere! Lugu selline, et rentisin sõiduauto firmast Egoist Group OÜ. Peale auto tagastamist lubati tagatisraha tasuda mõne päeva jooksul. 4 päeva hiljem sain maili, et autol on avastatud 1 kriim esikaitseraua plastmassil ja 1 kriim salongis. Välise kriimu maksumuseks hinnati 8392 krooni, ja salongi oma eest 103 krooni. Laseks siis inimestel hinnata pildi põhjal, kas esitatud arve tundub õiglane. Või kas on inimestel varem pretensioone olnud antud firma või sellise tõsise ärimehe kohta nagu seda on Oleg Tornijainen?
15:08 16.07.2010
vunt$$ (registreerimata)
Kas te pärast auto tagastamist kahepoolset autogrammide vahetust ei teinud ??

Vist mitte.

Siis Sinu viga, kallis kannataja.
16:23 16.07.2010
stammer (registreerimata)
Juba nimi egoist group ütleb kõik.
Kuidas küll sellised imefirmad üles leitakse?
16:27 16.07.2010
urr23 (registreerimata)
Kindlasti mitte ei maksa see kriim 8 tonni.:D Detaile värvitakse 2-3 tonni eest juba ära, ja see on kõigest kriim. Lihtsam on rendi veel 1-2 päeva ja otsi mõni koht kes teeb korda, tuleb odavam. Salongi eest said küll odavalt.
17:56 16.07.2010
navil
Lahenes see kriim siis 3900 krooniga.
08:12 18.07.2010
IRV (registreerimata)
Said lüpsta siis. niipalju kui mina olen rendiautosid kasutanud, on neil kõigil olnud ka kasko kindlustus peal (on ju loogiline) Seega mis iganes crash ka ei peaks olema, üle 3000 eegu see nagunii ei saa maksta, ka siis kui pool autot sodi. Teiseks - alati kui auto tagasi viisin, andis rendikamees kohe mulle ka tagastusraha tagasi, samal hetkel kui võtmed talle andsin. Niiet aus kaup
16:04 20.07.2010
navil
.

Muudetud 22.7.10 11:16

12:16 01.08.2010
v (registreerimata)
Tagastusel ikka raha kätte ja viisakalt nägemist, mingid ülejärgmise päeva kriimuhädad ei saa enam sinu probleem olla.. Ülevaataja viga ja näib, et sellepeale ongi mängitud, kui rahasid kohe kätte ei antud.

Rendiauto on rendiauto ja keegi ei värvi neid stangesid peale iga kriimustust, ehk korra kvartalis vaatavad üle ja nagunii ennem vahetusse see auto..
Aru saaks, kui vanem auto ja vaikselt edenev ettevõte kus tõesti raha ei liigu ja vahel vaja pappi alla panna, et masinapark liiguks...
Kasko hajutab riske ja rendiettevõtted arvestavad sellega.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.