Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: C JA CE KAT TARTUS

16:34 10.03.2010
tujula
C ja CE kat Tartus
Millist autokooli valida? palju siin neid üldse on? Aga kindlasti peaks saama neid kat.e korraga teha ja võiks olla vähegi kaasaegne auto, muidugi vana käsnaga saab vast selgemaks :D
17:11 10.03.2010
samamure (registreerimata)
Re: C ja CE kat Tartus
otsin ise hetkel e kati tegemise võimalust siin tartus ja silma on jäänud mitmed nt
autosõit oü, kus toimub sõit actrosega.hind oli vist miski 5500.-eeki.on kellelgi kogemusi antud autokooliga?
vasara autokool sõit oli vist miskise vana volvoga?, hinne on 5900.- eeki.kuidas kogemused on?
selline põnev ettevõte nagu aktsent autokool on ka ja neil oli e kat hindega 4000.- eeki, see on võileivahind pm aga koolituseks pidavat nad laenutama kuskilt mujalt autot volvo ja eestikeelsed kursused pidavad algama märtsi lõpus.

ei oska nende vahel ka valida ja aktsenti vist igaks juhuks ei läheks või kuidas on arvamused?
17:43 10.03.2010
tujula
Re: C ja CE kat Tartus
Aksent on vist ainult vene k. Ja mul põhiline, et saaks korraga tehtud. Ainuke autokool mis teeb mõlemad load korraga on Sõiduekspert OÜ www.soiduekspert.ee Kuid kas kellegil on kogemusi antud kooliga?

Muudetud 10.3.10 17:51

18:46 10.03.2010
gh (registreerimata)
Re: C ja CE kat Tartus
Ärge te seda hinda nüüd vaadake,see pole oluline.Oluline on see, et leiaksite masina,mis teile sobiks aga kahjuks pilte autodest ja kärudest ,millega sõitu tehakse pole välja pandud.
Hea auto on uus,korras ja väike auto.Olen teinud vea sellega, et arvasin,et suure autoga pole erilist probleemi platsi sõitu ja linnasõitu teha ja eksisin.Suur auto on vahel selline, et pole isegi võimalik näha neid poste,mille vahele tuleb tagurdada.
Soovitan valida kõige väiksem ja kõige uuem,mugavam auto.Sellele lisandub muidugi sõiduõpetaja probleem ja ega eriti valida polegi siis.
Olen teinud õppesõitu vana vene veoauto ja käruga aga lisaprobleemid on ikka kohutavad - rooli ei jõua keerata ja selle keeramine võtab kogu jõu ära.tagurdamiselt tuleb lisaks sidurile kasutada veel gaasi pedaali,peeglid on halva nähtavusega jne .Odav ta oli aga tohutult palju lisaraskusi.
14:41 18.02.2013
221332dscscsvdfv (registreerimata)
Re: C ja CE kat Tartus
Äratan vana teema elule.

Oleks omal vajadus teha C ja ka CE kat. ära. Hea, kui saaks Tartus tehtud.

Mis on vahepealsete aastatega Tartu autokoolides muutunud? Kas lisandunud uusi veokeid?

Vaatasin Vasara autokooli hindasid, seal pakutakse C ja CE teha nii eraldi, kui on ka rida C+CE. Kas antud autokool pakub teha need asjad korraga? Ja kas saab üldse neid korraga teha?

Küsiks, millised autod on Tartu autokoolidel ning millised järelhaagised on Tartu autokoolidel.
Milliseid autosid ja haagiseid soovitate ja milliseid võiks vältida?

Ega vist kõikidel on sellised ennemuistsed masinad. Omajagu võiks olla mugav ja rahulik sõita aga samas vist õpib jälle kõige rohkem selle autoga, kus pead enim rooli taga rabelema.

Oskab keegi öelda, milliste platside peal millised autokoolid sõidavad?
14:05 28.02.2013
John Lucas (registreerimata)
Re: C ja CE kat Tartus
Hoiaks teema üleval. Huvi endalgi E-kat ära teha. Esmaselt leitud variandid:
Autosõit OÜ www.autosõit.ee - kõige kallim vist ja lähiajal Tartus midagi ei toimu.
Autokoolitus OÜ www.autokoolitus.ee - vana EPA kaader
http://www.xn--siduppe-10ad.ee/ce-kategooria/ - Kalda autokool, Karibu boss seal
Vasara autokool: http://www.w-lex.ee/index.php?id=ce_kat
Kas keegi oskab kommenteerida õpetuse,autode, õpetajate jms. koha pealt. Millisest koolist saab oma rahale kõige paremat vastet.
Endal huvi kuni 7,5tveok+keskhaagis vastu oma tarbeks. Ei sea suuremaid sihte.
22:22 06.10.2013
khjjh (registreerimata)
Re: C ja CE kat Tartus
Tere
Kas kellegil on kogemusi Sõiduõppe Autokooliga ja üldse Tartus C ja CE tegemisega nii koolis kui Ark-is.
Tänud!
22:49 01.11.2013
123er (registreerimata)
Re: C ja CE kat Tartus
Registreerisin ennast 12 nov algavale c-kat kursusele Sõiduõppes, et jah kõik info teretulnud Tartus C ja CE kat tegemisel.
Tänud
10:27 09.09.2016
98765X6 (registreerimata)
Re: C ja CE kat Tartus
Tahaks järgmine kuu C-ja CE-kat, ära teha. Leidsin Tartus soodsaima hinna C-kat. 320.- Sõiduõppe ABC-s ja plats neil ka linnas kohe kooli vastas. Neil saab ka ametikoolituse kohe juurde võtta.
20:25 19.10.2016
lapsautojuht (registreerimata)
Re: C ja CE kat Tartus
Hetkel käin ise Vasaras C-d ja CE-d tegemas. Homme on C sõidueksam, siis saan muljeid jagada, kas koolis õpetatust midagi tolku oli.
03:10 20.10.2016
dhfdhfdgh (registreerimata)
Re: C ja CE kat Tartus
Kuidas eksam läks said läbi?

Minu küsimus oleks kõigile kuhu saaks Tartus löuna-eestis algaja veoautojuhina tööle c kat ga? Enamus vastused tulevad eitavad .
15:42 20.10.2016
lapsautojuht (registreerimata)
Re: C ja CE kat Tartus
Sain eksami tehtud. ARKi platsi peal on palju rohkem eksimisruumi kui kooli platsi peal. Nagu õpetaja ütles, et raske õppustel, kerge lahingus. Panin postitusele kaasa ka marsruudi.
Platsi peal boksi ajamise tegin endale nõnda selgeks, et sammudega mõõtsin ära, palju auto nurga pöörderaadius on ning käisin alati väljas üle mõõtmas. Õpetaja on väga muhe, lasi aeg-ajalt platsi peal iseseisvalt nii kaua harjutada, kuni jõuad ning mingit kellapealt sõidutundide ja raha lugemist ei olnud.
10:45 21.10.2016
............... (registreerimata)
Re: C ja CE kat Tartus
Kuulen esimest korda et keegi sammudega mõõdab midagi. Jah, mõned käisid väljas vaatamas ka kuidas läheb(tegelikult ajad ennast veelrohkem sellega sassi) Sõidetakse peeglite järgi ja jälgitakse läbi nende abimeeste mängu.
10:52 21.10.2016
lapsautojuht (registreerimata)
Re: C ja CE kat Tartus
Sõiduõppe OÜ-l on näiteks nii pika tagaotsaga masin, et seal poisid mõõdavad lausa tallapikkustega ära, et õige hetkel alla saaks keerata.
Kooli platsi peal olid olud tehtud nii kitsaks, et pead lihtsalt õigel hetkel rattad maksimaalselt alla keerama. Mingit sellist võimalust ei olnud, et keerad rattad alla ja siis jääks veel peeglite järgi vaadates korrigeerimise ruumi.
11:32 21.10.2016
............... (registreerimata)
Re: C ja CE kat Tartus
Asi on õige siis kui haake mõemised teljed lähevad võimalikult torbkiku lähedal. Nurga pead juba ise välja jagama. Kui esimese sisemise torbiku ja viimase telje vahel on üle 10 cm ruumi on asi juba hapu.Sõrm on krutib koguaeg peeglit kaasa. Aga eks selle harjutuse juures on kõige suurem tegur juhi närvikava. See eksami formaat peaks olema natukene lõdvam. Kõikide harjutuste koguaeg 10 minuit ja selle ajaga proovi kasvõi 5x sinna ajada ja tõmba kasvõi 2x otseks. Mitte ainult 2 katset. Päris elus ei nõua keegi et nikerdaks kuskilt esimese korraga ideaalselt sisse.
10:43 23.11.2016
lapsautojuht (registreerimata)
Re: C ja CE kat Tartus
Tegin täna Vasara autoga CE eksamit. Platsil haakimine, mäest üles otsesuunas tagurdamine ja üle vasaku õla boksi keeramine.
14:23 23.11.2016
TarmoR128 (registreerimata)
Re: C ja CE kat Tartus
Tegin ka alles endale CE, soovitan Motohunti, nende kasutatav e-õppe lahendus(Teooria.ee) koos platsi elementide lahti seletamise videodega on väga hea.
22:53 26.11.2016
videoga sõit selgeks (registreerimata)
Re: C ja CE kat Tartus
Kas hakkad mingit arvutimängu proovima või tahad rekka juhiks saada?
Peaks ikka päris suurt rekkat proovima kui tahad tööle minna.
18:55 22.01.2017
Liisi-mai (registreerimata)
Re: C ja CE kat Tartus
Tere.on soovitusi mida jälgida c-kat eksamil? Autoks sõiduõppe abc auto.ON asi väga range ja hull seal arki platsil?
19:10 22.01.2017
lapsautojuht (registreerimata)
Re: C ja CE kat Tartus
C katil on otsesuunas tagurdamine ja 90 kraadise pöördega boksi tagurdamine. Tagurdamine on väga lihtne, vaatad peeglitest, et oleks mõlemal pool joonest võrdne vahe. Mõlemale poole on umbes pool meetrit eksimisruumi ka.
Boksi keeramine on Sõiduõppe ABC autoga vähe keerulisem, kuna sellel autol on väga pikk tagaülend. Kuna edasi-tagasi manööverdada ARKis ei tohi, siis kindlapeale mineku jaoks tasuks õppeplatsil ära mõõta sammudega, et kui kaugel auto tagaots boksist olema peab, kus tuleb rool täiesti alla keerata.
Eksamil käid väljas mõõtmas, et auto õigele kohale paika saaks, siis keerad rooli lõppu alla ning vaatad peeglitest, kuni auto saab boksiga paralleelseks ning siis rool tagasi sirgeks ja vajadusel korrigeerida suunda.
20:38 23.01.2017
Liisi-mai (registreerimata)
Re: C ja CE kat Tartus
Selge.Kuidas linnasõiduga on? On neil arki meestel mingi teatud ring kus sõidavad, või kuidas kunagi? Kas platsil on külgmine sein ka , nii et esiotsaga ei tohi nö vastu seina tagurdades minna?, seal kõik sama nagu kooli platsil lihtsalt vist tingimused ja boks väheke laiem ehk ja eksimisruumi rohkem?
20:49 23.01.2017
lapsautojuht (registreerimata)
Re: C ja CE kat Tartus
Enamasti sõidetakse Tõrvandi ja Ülenurme kandis väike ringike. Üks eksaminaatoritest pidi harrastama kõik suuremad linnaäärsed ringid läbi sõita: Aardla ring, Riia ring, Viljandi ring ja Ilmatsalu ring.

Platsisõidus ei tohi jah esiotsaga läbi "seina" sõita. Platsiharjutuse joonised on määruse lisas olemas kenasti: https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/1280/6201/1018/MKM50_li
sa3_parandatud.pdf
21:14 23.01.2017
Liisi-mai (registreerimata)
Re: C ja CE kat Tartus
Selge.tänud.
Loodan et läheb hästi neljapäeval ja saab tehtud.
09:14 24.01.2017
sss2342344646 (registreerimata)
Re: C ja CE kat Tartus
Tegin küll Tallinnas aga suht lihtne, kui asja jagad. Samuti lihtne kui ei jaga aga saad poindile pihta, mida misiganes autokool õpetab.

C kat hea manööverdada (ussi oli lahe tagurdada ning võõras kohas auto sabaga seina äärde parkida), ning ka vasakult/paremalt boxi tagurdamine pole probleem. Eriti siis, kui sõitu tehakse autokooli platsil, kus oled kogu aeg harjutanud. Ainus mis pead jälgima/teadma on igal autol erinev tagaületus ehk pöördel võib tokid maha ajada (aga seda korralik autokool räägib, mis on nõks) ja teine hea asi on näha peeglist ka tagumisi rattaid. Kehv on see, kui pealisehitus on väga lai ja tagasild kuskil sügaval pealisehituse all peidus mida peeglist üldse ei näe. Hea õppesõidu auto on see, millel on sild pealisehitusega peaaegu tasa - teeb tagurpidi sõidu palju lihtsamaks.

Varsti muudetakse see ära ehk harjutad autokooli platsil ja ARKi eksami teed nende platsil, kuhu sul endal ennem pole mingit asja. Varsti selline siis ÜLE Eesti, mitte teatud punktides. Ehk peadki tegema tunde/kogemuse järgi. Keegi hiljem reaalselt tööd tehes sõites ei mõõda nikerda midagi. Niiet kes hetkel veel teeb, saab lihtsamalt läbi.

CE kat oli minu jaoks väga lihtne. Lisaks oli autol ka el. peeglid. Ei pidanud kunagi välja ronima kabiinist. Kui ei läinud ja tahtsid kontrollida, jätsid seisma, keerasid peeglit ja vaatasid ja lasid edasi ning otseks lastes uuesti peegel paika.
CE katil tagurpidi sõit, tagurpidi üle parema "õla" boks, haagise külge panek, haagise maha panek ja veoki haagise kõrvale parkimine ja uuesti õigele kohale sõit ja külge haakimine.
Need kellel oli CE raske, tehti asi tuimalt selgeks, kuna ja kui palju tuleb lihtsalt rooli keerata, kus on märge haagise peal, mida peeglist näed, mis on maksimaalne piir ja keerad masina sirgu ja ongi olemas. Pole midagi keerulist. Lihtsalt paljud põrusid linnasõidus-ei sõida auto ninaosaga äärekivi kohale kuskil ringteel ja plõks haagise rattad üle äärekivi ja ongi "X" kirjas. Nagu öeldi, ära rabista ringide ja pöörete peal. Teine ohukoht on need nö teise rea pealt lõikamine pööretel. Ja kolmas, ei tunne neid imepisikesi massi ja haagisekeelu märke mingitel suurtel eurosiltidel mis üle tee (krt neid otsi pmst luubiga taga sealt) ja maha magad sõidadki end tupikusse ja ongi "X" kirjas jälle....
Nt omal oli eksamipäeval õppesõidu masin rivist väljas....tegin oma arki eksamisõidu üldse sadulveoki ja poolhaagisega. Eksamipäeval esimest korda selle roolis. 1 sai veel läbi, 4tk põrusid linnas, 4 tk põrus platsil.
C katil oli 10 inimest, 6 sai läbi, 1 sai linnasõidu hoiatusega nibin-nabin läbi, 3tk põrusid täiesti lootusetult platsil. Üks ei leidnud isegi boxi üles, tagurdas sellest mööda. Ühesõnaga hea komöödia.
Tartu on lihtne sest väga palju erinevaid võimalusi ei ole ehk pigem nö kindel sirge teelõik, Tallinnas keerulisem aga sõita on palju ägedam.
Seal ronid C katiga pmst üle linna (CE piiratum), täristad lasnamäel magala rajoonis kortermajade vahel, samuti mustamäel. Vahepeal lased peaaegu kesklinna välja. Siis veel ronid iru juures või tlna ümbersõidul maanteele ja täristad 90-ga (õppesõidu oma võttis päriselt 90 välja, GPSi logis on näha, seepärast mõtlesin et miks teised rekkad jalgu jäid, ju neil 85)
Ei jah, aga kogemus oli Tallinna omas väga viis pluss.
C katt oli MB Actroste ja MANidega. Kõikidel normaalne manuaal kast (vahetad käike nagu sõiduautol ja kõik, va maantee osa), mitte mingi poolautomaadi jama. Sadul oli Volvo FH12 4x2 Globetrotter, poolhaagise tagasild keeras all st sai ümber täiesti haigelt väikeste ringteede vabalt poolhaakega, ilma et rattad oleks äärekivi peale läinud.
Kui Tartus tahtsin teha, vaatasin Vasara poole ja huvitav tundus ka see Kalda tee ABC vms firma see seal annelinna Selveri juures on. Aga elu viis Tallinna ja tegin hoopis seal.
16:42 26.01.2017
Kristi-madli (registreerimata)
Re: C ja CE kat Tartus
Tere.kas arki platsil on suunatule kasutus mõistlik?kuidas turvavööga? Millega eksam algab, on ka tehniline kontroll, tuled ja selline jama? Kas eksami aeg on lubatud ka väljas käia et vaadata kuna täpselt rattad alla keerata? On see aeg lubatud ka tagurdamine et auto õigesti paika saaks või kuidas nende platsi harjutustega on? On normaalsed eksamineerijad?jutt tartu arkist.
18:07 26.01.2017
lapsautojuht (registreerimata)
Re: C ja CE kat Tartus
Suunatuld ja turvavööd ei kasutata platsil. Tehnilist kontrolli tegema ei pea, sest sama autoga on niikuinii just eksamiplatsile sõidetud ja eeldatakse, et kontroll on juba varem tehtud. Ainult CE puhul tuleb pärast haagise külge võtmist tuled üle vaadata.
Väljas võid nii palju käia kui ise tahad. C puhul on 10 minutit ajapiirang ning eksamineerija ütles, et selle ajaga pole mitte kunagi probleeme olnud. CE puhul on aega kokku 20 minutit ning peab aega jälgima ka, sest ei saa enam nii uljalt tagurdada nagu ainult ninaga.
Eksamineerijad on muhedad vanad.
19:49 09.03.2017
Liisi-mai (registreerimata)
c, ce-kategooria
Tervist.Oskab keegi miskit rääkida ce-kategooria eksami kohta maanteeametis.?
Mis harjutused, kaua aega millegi tegemiseks, ja mis ring pärast platsi on?
20:18 09.03.2017
lapsautojuht (registreerimata)
Re: c, ce-kategooria
Haagise auto külge haakimine, otsesuunas tagurdamine ja pöördega boksi tagurdamine on platsil. Kokku 20 või 25 minutit aega.
Linnasõidul minnakse kas Tõrvandi ja Ülenurme kanti või Tartu ümbruse ringid läbi (Aardla, Riia, Viljandi). Suure haagisega autorongiga väga mujal sõita polegi piirangute tõttu.
19:42 21.03.2017
Liisi-Mai (registreerimata)
Re: C ja CE kat Tartus
Tere.
ce -kati puhul haagist taha pannes arki platsil,kas või kuidas see hilisem tulede kontroll teha tuleks,kooli platsil läks õpetaja rooli taha,ja mina vaatasin,kuidas arki platsil seda tehakse, seal õpetajat ju kasutada ei saa.
19:45 21.03.2017
lapsautojuht (registreerimata)
Re: C ja CE kat Tartus
ARKi platsil käib õpilane ise roolis tulesid lülitamas ja taga vaatamas. Piduritulede kohta küsi eksamineerija käest, et kas tema vaatab või kuidas? Minul oli eksam hämaras ning nägin rooli tagant ise ära, et pidurituled töötavad.
17:45 22.03.2017
Liisi-mai (registreerimata)
Re: C ja CE kat Tartus
Tere.tekkis küsimus.kas on käru haakimisel mingi ajaline piirang ka, juhul kui esimese korraga kohe taha ei saa kas siis võib teist korda ka seda teha,või on see piiratud? Sooviks teada ka seda kui ma ajan auto paika et siis tagurpidi hakata käru boksi ajama.kas autot paika sõites võib seda liigutada edasi tagasi vastavale kaugusele.?
Tänud ette heade nõuannete eest.
17:50 22.03.2017
lapsautojuht (registreerimata)
Re: C ja CE kat Tartus
Kas 10 minutit on aega käru taha võtmiseks.
Käruga boksi tagurdamisel võib ühe korra autoga edasi sõita. Mitu korda edasi-tagasi nikerdada pole lubatud. Vahepeal seisma jätta ja uuesti tagurdama hakta võid korduvalt.
18:15 22.03.2017
.................... .... (registreerimata)
Re: C ja CE kat Tartus
Kas mitte kõige 3 asja tegemiseks ei olnud 10 minutit ?

...kummiratastega käruga on hea aiamaal mulda vedada!
18:20 22.03.2017
lapsautojuht (registreerimata)
Re: C ja CE kat Tartus
Kokku 3 asja peale ikka 20 minutit.
Määruse "Mootorsõidukijuhi eksamineerimise, talle juhtimisõiguse andmise kord ja juhiloa vormid ning nõuded eksamisõidukitele" lisa 6 "Sõidueksami kestus minutites" ütleb väga selgelt "sõidueksami esimese järgu kestus on kuni 10 minutit" ja "Autorongi koostamiseks ja lahutamiseks antakse täiendavalt aega kuni 10 minutit."
Ehk 10+10=20 ning seda kinnitas ka mulle eksamineerija. Eksamineerija ütles: "Mine võta siis haagis järele ning katsuks selle platsi siin 20 minutiga tehtud saada" Reaalselt läheb umbes 2 korda vähem. 5 minutiga saab haagise sappa küll ning tagurdamine ja boksi keeramine võtavad teise 5 minutit. Aja pärast pabistada ei ole vaja.
21:57 06.04.2017
freelander2
Re: C ja CE kat Tartus
Teema küll Tartu kohta, aga kas keegi oskaks soovitada Tallinnas (+läheduses) mõnd kohta, kus järjest C ja CE teha? Eelkõige just tahaks hinna järgi järjestust. Lisaks mõni, kes on juba selle läbinud siin viimase paari aasta jooksul, kui kiiresti kogu see kompott aega võtab, kui kõike võimalikult kiirelt ja järjepidevalt teha? C+CE(+ametitunnistus)?

Tänud!
22:37 06.04.2017
Andy74
Re: C ja CE kat Tartus
Mina käisin tlnast rakverre koolis. Tegin c ja siis ce järgi kohe. Reaalselt koolis käima ei pea, teooria osa saab e-õppes kodus läbi teha ja teste harjutada. Sõitmas tuleb küll ikka kohapeal käia:) Teed e õppes teooria läbi, sooritad kodu arvutis kooli teooria eksami ära ja kui sõit ok. , võid arki eksamile minna.
Julgen soovitada Rakvere autokooli, õpetaja ka täitsa mõnus vend.
01:42 07.04.2017
freelander2
Re: C ja CE kat Tartus
Miks siis nii kaugel käisid? Öömaja ikka ka oli seal? Või nii palju soodsam, et sinna ja tagasi sõita? Kuna ise ikka tlnas elav ja nii kaugel nagu vahepeatust teha poleks, siis peaks ikka asi piisavalt soodsam olema, et küttekuludega sõitmised ära tasuks:D
22:06 07.04.2017
Andy74
Re: C ja CE kat Tartus
No mul oli 50min sõitu kodust kooli. Nädalas korra sõita pole hullu, nüüd 110 lubatud, saaks veel kiiremini. Öömaja polnud nagu vaja:) Vaatasi tlna koole ka, aga tundus mõistlik, hind minumeelest ok. , veel, et sõita vähe rahulikum, kui tlnas ja põhiline oli see e-õppe võimalus. Tlna koole vaadates ei pannud seda e-õppe võimalust tähele, väga ei süvenenud ka muidugi, sest avastasin otsides rakvere autokooli, korraliku kodulehe, koos hindade, galerii ja kõige muuga.
22:01 27.01.2018
trevor00
Re: C ja CE kat Tartus
Kas Andyl maili on. Küsiksin Rakvere Autokooli kohta?
22:53 27.01.2018
Andy74
Re: C ja CE kat Tartus
12:14 01.09.2018
Ohoojjhhj (registreerimata)
Re: C ja CE kat Tartus
Kas tartus mõni autokool järelmaksu ka pakub , pean silmad mitte osadena maksmist vaid pikemat nt 1-2a perioodi ehk siis ala liisi.ee või svea vmt järelmaksu teenus.
Huvitab C+CE koolitus
17:30 01.09.2018
looder23
Re: C ja CE kat Tartus
Uuri, äkki mõni ettevõte koolitab su välja kui nende juurde tööle lähed.
17:13 02.09.2018
J hr tijjhggv (registreerimata)
Re: C ja CE kat Tartus
Päriselt? Kahtlen et see reaalne on..
01:21 03.09.2018
indrek001
Re: C ja CE kat Tartus
Vastupidi, vägagi reaalne kuna juhte lihtsalt raske leida, või häid juhte! Kui plaanis rahvusvaheliseks juhiks hakata on tõenäosus veel suurem. Mina load tegin siis koolist tulnud tatika cv ei pakkunud huvi kellelegi kes kodumaal ainult vuravad, üks tööandja aga vastas, et ainult välja eestist hetkel pakkuda ja proovime kui huvi. Nii ma siis alustasin kohe saksa holland belgia ja kodumaa vahelisi reise ja minuarust vahet pole ka millise riigi teed su autorong mõõdab!
05:54 03.09.2018
looder23
Re: C ja CE kat Tartus
Ma ei ole kursis, kas b-kat baasilt on võimalik kohe c ja ce-kat teha. Kui on, siis lihtsam. Kui pead algselt c tegema ja hiljem ce, siis veits keerulisem. Minult on ka küsitud, et kas oleks võimalik, aga siis olid juhid paigas, autosid vähem ning puhast c kat autot ka pole, et juht saaks seni kätt harjutada kuniks ce-d omandab siis jäi asi katki.

Ega see tükki küljest võta, kui ettevõtetesse oma meil saata. Proovi, ãkki näkkab.
07:50 03.09.2018
Ohoouhhbnm (registreerimata)
Re: C ja CE kat Tartus
Kas ainult C lubadega on midagi teha või peaks kohe C+CE tegema?
13:48 03.09.2018
Ohoouhhbnm (registreerimata)
Re: C ja CE kat Tartus
Ehk kas kaugsõitude puhul on ainult C lubadega võimalik tööturul jalga uksevahele saada?
13:58 03.09.2018
lapsautojuht (registreerimata)
Re: C ja CE kat Tartus
Mina tegin B kati pealt kohe C ja CE ära. C kati eksam tehtud sai, siis leppisin sõiduõpetajaga kohe CE õppesõidu kokku ja sain vähem kui 3 kuu mõlemad kategooriad tehtud.
22:10 24.11.2018
tehtd (registreerimata)
Re: C ja CE kat Tartus
TEgin C eksami ära tartus. Eksamineerija oli igavesti lahe tüüp.. ma arvan et boksi taguradmisel võis auto esiots üle joone isegi minna aga eksamineerija seisis vist nimelt auto taga nurgas kust seda ei olnud näha.

Sõit oli ringteelt üles, raudtee alt läbi, võru poole, lennujaama poole, lennujaama esimesest ringist paremale, enne viadukti ringilt 3s väljsõit, viadukti alt läbi, viadukti peale, lõunakeskuse ringilt riia tn-le,
otse kuni kino ekraanini, sealt paremale võru tn, võru aardla ristist vasakule, aardlast paremale tähe tn-sse, tähe tn-lt vasakule alla ja ark-i.

hull närv oli sees aga tehtud sai.
22:20 24.11.2018
lapsautojuht (registreerimata)
Re: C ja CE kat Tartus
Said ebatavaliselt pika ringi teha. Riia tänaval veokaga oma raja peale ära ka mahtusid või lasid tuimalt kahe rea peal?
22:26 26.11.2018
tehtd (registreerimata)
Re: C ja CE kat Tartus
ei mäleta küll et oleks teisiti kui õigesti sõitnud.
sul oli eksamineerijaga nii hea läbisaamine et kahe rea peal sõites said eksami läbitud?
20:04 11.12.2018
lapsautojuht (registreerimata)
Re: C ja CE kat Tartus
ma ise ei käinud eksami käigus Riia tänaval. Aga õppesõidu ajal õpetaja ütles, et ära sõida nii äärekivi lähedal servas ja kui servast natuke eemal sõitsin, siis oli juba auto vasak külg teise sõiduraja peal. Kahe raja peal korraga sõitmist õpetaja pahaks ei pannud.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.