Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Laki tänava tehnoülevaatus (sissesõit territooriumile, kus töötame, asub Laki 11A vastas Tallinnas) alustas oma tööd aprillis 2002. Autode kontrollimisega olen ise tegelenud 10 aastat. Olen valmis vastama Teie küsimustele, mis puudutavad sõiduautode ja kuni 3,5t täismassiga veoautode tehnoülevaatust ja sellega seonduvat.

Tean, et tehnoülevaatust puudutavat ei saa alati võtta üheselt kuna palju oleneb hetkesituatsioonist, probleemküsimuste kogumi suurusest ja seaduse tõlgendusoskusest. Kui probleemide lahendamisel leitakse kompromisse, siis ei tohi need seadusega vastuollu minna. Vaatamata sellele, et tuginen oma vastuses kehtivatele seadustele, ei saa igas olukorras võtta minu selgitusi kui absoluutset tõde. See tähendab, et minu infot ei tohi kasutada à la Mait Millert ütles, et nii on õigem.

Minu poolt juhitav Maitene OÜ on eraõiguslik juriidiline isik, kes on sõlminud halduslepingu ARK-ga. Mainitud leping annab õiguse teostada riiklikku järelvalvet, st mootorsõidukite ja nende haagiste tehnoülevaatust. Vaatamata sellele, et minu seisukohad ühtivad enamasti ARKi ametnike seisukohtadega, pean vajalikuks ära märkida, et Maitene OÜ ega mina isiklikult ei saa foorumites esindada Riiklikku Autoregistrikeskust, ametnikke ega nende seisukohti. Haldusleping ei näe ette sellist võimalust.

Mait Millert
Maitene OÜ tegevjuht
telefon 715 4246
www.maitene.ee

TEEMA: LISAKAUGTULEDE PAIGALDUS

21:43 26.04.2019
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: Lisakaugtulede Paigaldus
… kuid meil eeldatakse, et kodanik on idioot niikuinii... Olen Teiega väga nõus - meie riigis eeldatakse ametnike poolt, et kodanik on idioot, sellepärast toimubki igal elualal absoluutne patroneerimine ja reeglitega üle reguleerimine. Tegelikkuses on olukord vastupidine st. ametnikud paistavad kui idioodid ja ülevaatajad püüavad kuidagigi idioodisarnaste ametnike tobereeglite vastu seista. Selleks aga peab vahel rikkuma seadust. Saate aru - 12 aastat ülevaatajad RIKKUSID SEADUST, et mitte saata liiklusesse tuksis piduritega masinaid https://drive.google.com/file/d/1cJ9JTK2n2y31Sg20nlS1rVLPnDc
vOcgq/view

Tänaseks on see määrusepunkt kustutatud KUID kohe kuidagi ei saa idioodi mõtlemisega ametnikud loobuda tuksis piduritega masinate liiklusesse saatmise keelust. Sellepärast kehtib täna reegel, et tuksis piduritega, loksuva rooliga, tossava mootoriga, vastusõitvaid pimestavate tuledega tarbesõidukid (M1 ja N1) peab KÕIK saatma liiklusesse kuni kaheks kuuks. Tähendab, et täna võib liigelda meie teedel kümneid tuhandeid mittekorras masinaid mis omavad legaalset õigust osaleda liikluses - puhas arulagedus. Selline on ametlik riiklik liiklusohutuse programm ja Pariisi keskkonnaleppe järgimine … Ajukääbikutest ministeeriumi ametnikud ruulivad ja terve mõistusega ülevaatajad peavad kohanema selle seltskonnaga???
22:36 26.04.2019
Sull12
Sarnaselt Rootsile, lasi ka Norra lisatulede reeglid vabaks. Ehk siis niikaua kui kasutatakse E tähisega tulesid, kruvi, palju jaksad. Paljud juba niikuinii aastaid sõitnud 3 lisatulega või 1 ledribaga, mis ülevaatuseks maha keriti ja siis pärast tagasi pandi.
Reeglite muudatuse põhjus oli lihtne:
1. Vilets ilm, ehk palju pimedat, märga, udust ilma, iga valgem m2 auto ees lisab ohutust.
2. Autode lähituled on läinud paremaks/heaks, ehk siis ei teki kaugtulelt lähitulele ümberlülitusel tunnet, et krt, midagi ei näe enam.
3. Palju metsloomi, pikem laiem valgusvihm lisab ohutust.

Kõik need punktid saaks ka Eestile üle kanda, oleme ka suht sarnases kliimas ja ka metsloomadest puudust pole.

Soomet ise ei tunne (kuulujutud tuttavatelt), väidetavalt samad reeglid, mis meil, aga nt põhjapool suhtutavalt inimlikult üle "normi" olevatesse tuledesse- sama teema pimeduse ja loomadega.

Muudetud 26.4.19 22:37

08:37 29.04.2019
aabbcc9911 (registreerimata)
Pilt veidi selgem.

Kaubik võetakse hoopis Soome registrisse arvele, seega jah, meie reeglid ei kehtigi. Eks siis kohendame pigem skandinaaviat silmas pidades .

Vaatame, kui tuled näpus, mismoodi siis 100 kokku saame või teine asi, kui Soome siis suva - põlegu siis kõik 4 lisatuld korraga + 2 auto enda kaugtuld.

Jah, põhjas pimedat aega on palju ning kui sõidetakse mingil X ajal (varahommik, hilisõhtu, öö), pole ime et selliste tuledega sõites tuleb ühe tunni jooksul vaid üks auto vastu.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.