Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: MILLEGA KORROSIOONI VASTU?

11:46 24.02.2011
ivar100
Millega korrosiooni vastu?
Millega ise oma vanemat autot korrosiooni eest kaitsete? Vahend peaks olema selline, et on vedel, imbub roostesse metallini sisse, siis kuivab plastiliseks ning ei lase enam hapnikul ja soolal hävitustööd teha. Enamus müügilolevaist kuivavad ajapikku ära ja metall roostetab kaitsekihi all edasi. Kui pappi palju võib ju lasta vastavas firmas teha, aga kas efekti ikka on? Vene ajal oli hea vahend grafiitõli (karpidesse) ja movil (pindadele). Et millega siis keegi sõpra kaitseb?
09:16 25.02.2011
a-keemik (registreerimata)
Re: Millega korrosiooni vastu?
Segan betrooleumisse veidi suusatõrva.
19:05 25.02.2011
ulpusand
Re: Millega korrosiooni vastu?
Teema algatajale:
Kahjuks elame kliimas, kus metalli korrosiooni tuleb võtta paratamatusena.
Ei aita selle vastu üksiki vahend. Omanud ise ka mitmeid vanemaid autosid ja ainus, mis vastu peab on tehase poolt tsingitud kere. Kõik tsinkimata autod roostetavad mühinaga ja selle vastu ei aita miski. Võib olla regulaarne pesemine soolasel aastaajal ja karpide möksimine grafiit õliga.
Tänapäeval roostetavad paljud uuemadki autod juba.
20:00 26.02.2011
dinosaurus (registreerimata)
Re: Millega korrosiooni vastu?
Dinitrol ML karpi ja logarite alla on minu soovitus.Imbub raibe ikka üsna sisse. Ja sama kraamiga võib sama firma mastiksi alla kruntida.
14:46 27.02.2011
looder23 (registreerimata)
Re: Millega korrosiooni vastu?
ise kasutasin kunagi sellist toodet nagu CRC sarjast SP 400. sellega sai katta autol üksikuid roostelaike ja ka kergelt ussitavaid koopaääri. lased selle roostele peale ja näed kohe kuidas asi hakkab roostega reageerima. see reageerib metallini välja, tekitades oksiidi kihi, mis peab vastu nii soolale ja ka autopesemisele, kui just ei pese keeva veega või kuumavee auruga. auto seisab siiamaani (87a. fiat) avariilisena aia ääres ja ei olegi veel looduseks saanud. siiani veel plekk kõva nendelt kohtadelt, mis kaetud sai. olen vaadanud, et on müügile tulnud ka uus teise generatsiooni toode SP 400 II, sellesse ei ole mul eriti usku, aga äkki on parem. mine võta kinni. kui soojaks läheb, ostan omale ühe pudeli ja lasen sierral paar ussitanud kohta sellega üle.
15:44 02.03.2011
VVV1
Re: Millega korrosiooni vastu?
Sa võid juba roostes autot määrida suvalise "imekeemiaga" edasi roostetab ta ikka. Selge kasu on asjast siis, kui seda kohe algusest uuel autol kasutada või tehasekaitsekihi taastamiseks või vahetad keredetaili ära uue vastu ja töötled teda kohe uuena kaitsekihiga või teed pärast korralikku kereremonti korraliku korrosioonitöötluse.
Katsetanud väga erinevaid roostemuundureid (kaasarvatud CRC ja Dinitrol)ja autokere välispinnal neist erilist effekti pole ühestki. Teine asi on mingite pisikeste jublakatega, mida saab roostemuundurisse uputada ja lasta seal mitu päeva seista, kuni täiesti haljaks tõmbab. Mahapuhastamata rooste sisse või alla ei mõju ükski aine nii, et see peataks roostetamise. Roostatamise peatab ainult see, kui roostekoht ABSOLUUTSELT haljaks lasta ja siis korraliku püsiva kaitsekihiga (värviga) katta. Ka parandatud kohtade ja keevituste pahtli alla üle tinatamine on küllaltki tõhus teema, aga seda samuti põlveotsas ei tee.

Muudetud 2.3.11 15:48

20:35 20.05.2020
vanames
Re: Millega korrosiooni vastu?
Väga vana teema küll kuid huvitab kas praegu on mingit roostekaite keemiat kuhu kah värv peale jääb. Loomulikult sinna kus metall enne haljaks lastud.
Sõber töötas kunagi ca 20 aastat tagasi firmas mis kattis metallkonstruktsioone antikorrosioonse materjaliga.
Neil oli seal selline mögin 5 liitristes plastämbrites, üks ämber maksis 5 tuhat sic! krooni! Oli selline vedel sinakas ollus, kui metalli katsid siis mulises ja tekkis mingi reaktsioon. Hiljem muutus metalli peal mustaks, kõvaks ja sai värvida.
Sõber tollal nö erastas mulle ca liitri ja tegin sellega w123 alt ukseääred ja muid kohti, eelnevalt loomulikult sai ära puhastatud. Sõitsin selle autoga 10 aastat aastaringselt, siis sai maha kantud. Nendel töödeldud kohtadel oli värv alles ja polnud seal roostetäppigi!
Kahjuks ei suutnud enam sõber meelde tuletada millega tegu oli.
Äkki keegi on kah sellise või analoogse ainega kokku puutunud, kas praegu midagi sellist võib poodides olla? Aeg on ikka edasi läinud ja teadlased päid ragistanud :)
08:47 21.05.2020
maaks
Re: Millega korrosiooni vastu?
Vanade autodega tegelejate foorumist (automoto.ee) on selline vedelik silma jäänud:
https://holzprof.ee/et/hp-anti-rust-eesti/
Aga see pestakse maha enne värvimist!
09:34 21.05.2020
... (registreerimata)
Re: Millega korrosiooni vastu?
22:56 21.05.2020
hulgus69 (registreerimata)
Re: Millega korrosiooni vastu?
08:59 22.05.2020
Tõnis9998098 (registreerimata)
Re: Millega korrosiooni vastu?
Brunox pole paha kui värvi alla lasta. aga üldiselt kere kaitseks soovitan õõnsustesse Dinitrol ML õli mis suudab määda pinda üles ronida. See muidugi ennetav kaitse, kui ikka masin roostes on siis esmalt tuleb roostest lahti saada ja siis pind korralikult kaitsta.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.