Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: SKODA SUPERB 4X4 DSG DIISEL

21:45 04.03.2011
priidur21
Skoda Superb 4x4 DSG diisel
Tere!

Olen mõelnud osta Skoda Superb 4x4 DSG aut. diiseli. Foorumites nüüd midagi selget auto kohta esile ei tulnud. Kas kellelgi on eel mainitud auto? Kas te olete autoga rahul? Kas soovitaksite osta? Kas auto on talvel soe? Vastupidavus? Kas on tehnilisi probleeme
22:29 04.03.2011
dsg (registreerimata)
Re: Skoda Superb 4x4 DSG diisel
Selline kombinatsioon alles tuli ju! Kas ootad, et juba oleks jamad või laguneks?
11:30 05.03.2011
priidur21
Okei, ma seda tõesti ei teadnud, kuid kuidas muidu superb vastu peab?
12:20 05.03.2011
Ptruu (registreerimata)
Eestikeelsest foorumimaailmast selle auto kohta ei hakkagi kunagi midagi asjalikku lugema. Liiga haruldane kooslus. Küll Saksa või Soome margifoorumitest, kus ka nende esinemise arvukus hoopis teisest puust. Vähemalt Soomes on Škoda tegemas tõsist renessanssi. Otsi sellisest foorumist nagu ultimatevw.com
11:30 03.07.2011
aatom (registreerimata)
Paar nädalat sellise isendi omanik olnud, seni küll vaid puhas rõõm :-) Neljale inimesele ja nende asjadele ropult ruumi. Aga tõelised plussidmiinused tulevad ilmselt alles talvel välja. Kruusa peal istus küll kiiremat sõitu tehes paremini kui esiveoline auto. Toore mootoriga kütusekulu ca 6,5l per 100km ja ma olen suht raske jalaga.
15:19 28.07.2011
tooregaasimehed (registreerimata)
toore mootor + raske jalg = järgmiste omanike jutud kuidas mootorid kipuvad palju õli võtma jms :D
15:36 30.07.2011
priidur21
Ostsin auto ära kevadel. Üllatuseks tegemist on siiski autoga. Olen nüüd sõitnud umbes 9000 km. Õli juurde kallata pole vaja olnud. Auto on mugav, vaikne hästi varustatud. Kütusekulu suht hea. Eks aeg näitab mis probleemid on.
12:19 02.08.2011
VVV1
Sellest oleks päris huvitav kuulda, kuidas kahemassilised hoorattad ja üldse DSG kastid diisli pöördemomendiga hakkama saavad ja eriti veel neliveo puhul, mis jõuülekandele niigi suuremaid nõudmisi esitab.
Tänapäevastel mootoritel pole vähemasti ametlikult mingit erilist pikka sissesõiduperioodi vaja, on ainult soovitused näiteks esimese 1000 km vältel pöördeid mitte maksimumisse lasta ja kõik. Selles pole ka mingit pointi nagu peaks mootorit sissesõitma mingi ülirahuliku sõidustiiliga. Nagu praktika näitab jäävad selliselt sissesõidetud mootorid uimasemaks, kui hoogsamalt sissesõidetud mootorid. Sissesõites peaks aeg-ajalt kasutama ka kõrgemaid pöördeid, ainult ülikõrgeid tuleks vältida. Ehk liialdamine ükskõik mis suunas pole kasulik.
1,4 TFSI-del väidetavalt on täheldatud suurt õlikulu masinatel, mida n.ö. sissesõiduajal on täiega hooratud ja on vahetatud esinduses õlirõngaid. Teiste samuti suht suure õlikuluga VAG mootoritel nagu 2,0 TFSI(TSI) ja 2,0 TD-e kohta pole minuni sellist infot jõudnud. Kui keegi seda omab oleks huvitav kuulata. Lubatud õlikulu on neil mootoritel kuni 1 liiter 1000 km-le, mis on ikka suht palju. Minul on võtnud stabiilselt alates 0 km - 60000 km 200-250 ml 1000-le.

Muudetud 2.8.11 12:21

00:21 10.08.2011
aatom (registreerimata)
8000km sõidetud, õli pole kontrollinud. Müügimehelt küsides, et kui tihti seda peaks jälgima, oli vastuseks: "selle jaoks on õlituli" Lihtne ja loogiline vastus, kapoti all käingi nüüd vaid klaasipesuvedelikku lisamas.
Kütusekulu ca 6,5l sajale. Iga tuhande kilomeetriga läheb auto järjest erksamaks, kurvilise kruusa peal on põnev kui veojõukontroll maha võtta ja käsitsilülitust kasutada :-)
Endiselt olen üsnagi rahul. DSG hingeeluga tuvumine kestab endiselt, pikka otsa sõites olen finishis puhanum kui yhegi teise eelneva autoga.
Miinuseks on kehvavõitu stereo ja nagisemine. Usute või ei, aga see auto nagiseb rohkem kui 100 000km sõitnud Kia cee'd.
02:24 10.08.2011
peep0909 (registreerimata)
Kui ta sul nagiseb, siis mine teenindusse ja lase korda teha.
16:01 19.08.2011
VVV1
Sellist juttu, et selle jaoks on õlituli võib ajada AINULT VÄGA RUMAL müügimees. Pealegi on temaaasi müüa, mitte hiljem remontida jms tegeleda. Õltule peale saab loota ainult mnendel masinatel, millel on peal ÕLITASEME märgutuli. Enamusel seda pole ja on ÕLIRÕHU märgutuli. Õlirõhu märgutuli hakkab põlema alles siis, kui õlirõhk on juba konkreetselt madalam lubatust ehk kui sinnamaani "täiega anda" on tagajärjeks mootorikahjustused. Õlirõhu märgutuli hakkab põlema alles siis, kui õlitase on juba jupp maad alla miinimumi. See tähendab seda, et õli võib vastavas anduri asupaigas anda veel tükk maad õige rõhu lähedast väärtust välja, kuigi on alla miinimumi ja teda on süteemis nii vähe, et kogu süteemi ideaalseks määrimiseks teda lihtsalt enam ei jätku ja nõrgeim koht süsteemis võib saada kahjustatud. Min ja max vahe on tavaliselt 1 liiter ehk kui õlirõhu märgutuli põlema hakkab on süteemist kadunud juba rohkem kui liiter õli. Tavaliselt juba 1,5 liitrit ja rohkem.
00:41 26.08.2011
aatom (registreerimata)
eks see jutt käis rohkem huumorivalda ka :D
aga peale 10 000km läbimist pole tulesid põlema läinud, õli täitsa olemas ja normi piires. kas ja kui palju seda kulunud on, tõesti ei oska öelda.
09:26 26.08.2011
ky (registreerimata)
VVV1
Sellist juttu, et selle jaoks on õlituli võib ajada AINULT VÄGA RUMAL müügimees.
Õnneks Sina vist pole rumal müügimees Aga teadmiseks et diisel Škodal on Õlitaseme märgutuli täiesti olemas.
13:16 26.08.2011
eelmisle (registreerimata)
VVV1 teab mis autol on ja mida pole. Taseme märgutuli toimib väga hästi. Esimest korda nägin seda kollast tuld läbisõidul 18 tuhat ja peale. Parim selle asja juures on see, et siis on veel õli täitsa olemas, küll varda alumises otsas aga ei midagi koledat. VVV1 sõidab enamasti niikaua kui punase põlema lööb ja siis kallab motor up'i sisse ja kütab edasi.
13:39 26.08.2011
nujahnujanujah (registreerimata)
Elektroonika on elektroonika ja mina seda 100% ei usalda, kuna piisab sellest kui andur saba annab ja tuli ei süttigi. Kusjuures talviti need andurid jäävad ka teistel automarkidel kinni või lõpetavad töölepingu. Ei hakka siin oma lugu välja tooma aga seekord lõppes veel õnnelikult. Seepärast iga 2 nädala tagant kapott lahti ja kontrollin vedelike tasemed üle.
12:55 12.01.2012
Alar T (registreerimata)
Kellel on talviseid kogemusi jagada?
23:29 08.03.2012
huhuhuuu (registreerimata)
õlitaseme näidik hakkab üsna varakult kella lööma, õlirõhu tule osas olen VVV1-ga nõus, see lamp tähendab traagikat, muidugi on inimesed karterist tükk väljas jupp maad linnas remonti sõitnud on parandatud karter, õli sisse valatud ja auto sõidab suuremate pahandusteta jälle- oleneb kuidas veab, õli kvaliteet ja mootor on.
00:08 16.04.2012
priidur21
20 000 sõidetud, õli ei ole veel juurde kallata vaja olnud. Auto on siiamaani koos püsinud. Talvel ainukese jamana oli see, et pidi sõitma üsna mitu kilommetrit ennem kui auto soojaks läks. Panin lõpuks maskid iluvõrele ette siis soojenes auto pisut kiiremini. Lühikesed otsad olid tiba ebameeldivad. Bensukas soojenes kiiremini.
11:36 16.04.2012
subarulegacyd (registreerimata)
Subarudel ka õlitaseme tuli ning jah läks endalgi see 60 000 juures lolliks ning vahetati garantiikäigus ära. Muidu sõidan õlitule järgi, kuid aegajalt kontrollin silmaga ka.
19:33 31.05.2012
luzzu (registreerimata)
On se trollibuss või auto?
20:54 31.05.2012
Proovisin (registreerimata)
seda isendit möödunud talvel. Kütusekulu oli rõõmustav, tõesti sinna 6,5 kanti. Nelivedu justkui toimis, proovisõidu autot väga mülkasse ei ajanud. Käike vahetab sujuvalt, kuid hoiab pöördeid kuidagi liialt madalal, maanteel isegi alla 1500. Möödasõidu algul jääb veidi särtsust puudu. Aga seda saab aidata järsema gaasijala liigutamsie või käsitsi allavahetamisega. Kliima ja raadio töötasid suurepäraselt. Ruumi on lahkelt.

Mis minu isiklikku arvamise järgi täiesti mööda on, need on Skoda istmed (kusjuures nahk, vist mingi superlux skoda maastaabis). Kõvad, ebamugavad, teravad servad, põlv kogu aeg vastu tervat keskkonsooli. Näppisin neid elektrinuppe nii ja naa, ei saanudki korralikku istumisasendit, mida oleks nautinud.

Mulle meeldivad Volvo, Peugeot'i istmed. Kahjuks Skodal alternatiive pole. Muidu ostaks kohe.
22:07 31.05.2012
Trollibussist (registreerimata)
See ei ole trollibuss. Pigem auto. See on passat aga suurem ja ilmselt paremini varustatud. Kui tahad kallist ja toredat siis pole see sulle. See on hea suur pereauto kuhu saab palju kola ära mahutada ja reisimine on ka suht mõnus. Istmed on alguses imelikud kuid sellega harjub ära ja on tegelikult mugavad ja laiad. Täitsa ok riist. Olen sellega sõitnud aasta. Alguses oli skeptiline, kuid nüüd küll ei kurda. Eks aeg näittab kui vastupidav see on. Eks iga üks otsustab ise.
00:13 01.06.2012
ostuhuviline (registreerimata)
Kõigi uuemate VW grupi autode istmed on sellised suurema külgtoega ning natukene kõvad. Mina ütlen ausalt 2010 A4 ja 2009 Superbil istmete vahet ma ei teinud. Ja kints käis vastu A4 keskkonsooli - mille hall värv võib pikapeale maha kuluda sellise nühkimisega. Superb puhul seda muret ei olnud ja isegi kui mõnel jämedamal mehel on - siis vähemalt ei kulu sealt värvi maha nagu Audil.

Muidu on Superb pikemaks venitatud Passat ja varustus sõltub sellest kuidas inimene on autole varustust peale pannud. Kes sõitab baasvarustuses manuaalse konditsioneeriga ja kes sõidab nahksisuga ning elektroonikat täis isendiga. Täpselt nagu Passatiga, varustus seinast seina. Igaüks leiab oma maitsele õige varustusega isendi.
10:14 01.06.2012
Komfortistmed (registreerimata)
Proovi korra BMW uusi komfortistmeid, siis tunduvad kõik istmed nende kõrval halvad. Konfortistmed on jube pehmed ja mugavad.
11:19 01.06.2012
prillidega mees (registreerimata)
huvitav,kas ma olen pime või mis aga mina Skoda kodulehel sellist kombinatsiooni(DSG+ nelivedu) ei leia.Vaatasin mitu korda aga ei leia tehnilisi andmeid,hindu ega midagi...
12:05 01.06.2012
K (registreerimata)
12:06 01.06.2012
tom789 (registreerimata)
to: prillidega mees

Sul vist prillid udused, 2,0 TDI CR DSG 4x4 ju täiesti olemas:

http://www.skoda.ee/et/superb-combi-hinnakiri-ja-varustus

17:36 01.06.2012
komfortistmetele (registreerimata)
jutt küll teemast mööda, aga kasutasin eelviimast x5 (see 3,0d, 170kilone) Tallinn-Vilnius-Tallinn, rool raske, ismeid sai nuppudest igas suunas veintada, aga iste on ülikitsas, surus jala veresooned kinni. Õudne piin oli. Ei tahaks rohkem sellist massinat. Mootor ja kast muidu ülihea.

Mõnele kindlasti sobib ja meeldib. Kahjuks Skodal erinevaid istmeid ei pakuta (nagu näit VW, on lame ja kauss, kusjuures lame on OK aga kauss on jube. Raske sisse istuda, raske välja tulla).
19:36 01.06.2012
Kapsas123 (registreerimata)
Tegelikult vahet ei ole kas on õlirõhutuli või õlitaseme andur. Need mõlemad võivad ühel hetkel katki olla ja õli võib mootoris noomoodi väga väheks jääda. Need on naiivsed kes ainult neid tulesid vaatavad ja usuvad. Õige automees kontrollib ikka õlivardaga kui palju õli karteris on. Ärge uskuge müügimeeste juttu. Need määrivad teile kõike pähe muudkui osta osta...
00:23 02.06.2012
aatom (registreerimata)
omg... elame 21. sajandil ning ikka mõõdame silma järgi õlitaset, iga hommik mõõdame rehvirõhku ning ronime auto alla lekkeid kontrollima?
Selle jaoks on andurid. Kui andurid ei tööta, on sitt päev ja garantiilugu.
11 kuud olen sõitnud, kohe saab 60 000km. Probleemivaba kulgemine. DSG oli talvel natuke kange, aga sellega harjub. Samuti on tal mõningad kiiksud, aga sellega harjub samuti. Kütusekulu on 6,5-7,5l sajale. Nelivedu on muhe, talvel sõitsin end meelega 2x kõhu peale, aga veidi kaevates ronis välja ja sõit jätkus. Hinna ja kvaliteedi suhe on väga paigas, neljale inimesele on ruumi väga-väga palju. Soovitan soojalt.
19:41 13.08.2012
Andy12 (registreerimata)
Soovin ka samasugust osta ainult ootan millal 4x4 dsg 125kw kombinatsioon ilmub, hetkel vaid 103kw diisel saadaval 4x4 dsg kastiga. 103 kw diisel on väga vastupidav olen juba sellega(ainult Octavial) üle 200tuh. km läbi sõitnud, mootor ok, pole tikagi õli juurde valanud, kui keegi valab VW mootoritele juurde õli soovitan - külastage palun vw või skoda teenindust
20:36 13.08.2012
Ootama (registreerimata)
Seda jäädki, sest selline kombinatsioon on olemas Alltrackil.
17:42 28.01.2013
ww (registreerimata)
Käisin proovsõidul Alltrack versiooniga. Jättis väga positiivse mulje. Talvel linnas lendas kohalt nagu püssist lastud. Ei kaapinud ükski sild ega ratas eraldi ja täitsa sai rahule jääda. Võrdluseks võin öelda, et ise olen pikalt sõitnud Subaru Outbackiga millel 50/50 lukus vedu ja foori alt minekul Superb alla küll ei jäänud. Maastikule loomulikult ma testima ei läinud ja rallitama ka ei hakanud, et hinnata stabiilsuskontrolli vs 4x4 Superbil. Et kui sa offroadi ei taha sellega harrastada siis on ta ikka pädevam kui CRV , Rav4 jms mis kaabivad ühe sillaga foori all.
01:23 01.06.2013
aatom (registreerimata)
Pärast 95 000km muretut kulgemist on minu Superb nüüdseks uue omaniku leidnud. Oli meeldiv sõita. Väga meeldiv :-)
14:38 05.06.2013
J. (registreerimata)
Mis põhjusel siis maha sai müüdud?
Ise sõidaks küll järgmised paar aastat hea meelega sellega edasi... :)
09:07 21.01.2019
ootel
soov osta 2011-2012 4x4 diisel, läbisõit üle 200000. Palun nõu, mida jälgida kindlasti ostmisel.
10:40 21.01.2019
selgeltnägija valerka (registreerimata)
Kuna sul tekkis selline küsimus,siis on mõistlikum viia kontrolli esindusse ja küsida neilt arvamust,mina vaataks et oleks paak täis ja ülevaatus olemas ja käivituks salongist
13:54 19.03.2019
ANC! (registreerimata)
Olen ise sellise auto omanik olnud juba 6 aastat (ostsin uuena) ja spidomeetril on üle 200 000. Ainuke asi, mis vajab vahetust ongi hooratas (see teeb tühikäigul pisut häält). Seega, kuid autot on vähegi mõistlikult peetud, on see hea ost.

Edu!

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.