Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: MILLISE FIRMA KINDLUSTUS VALIDA?

18:03 04.04.2011
martin1984
Millise firma kindlustus valida?
Milline pakkuja on hinna ja kvaliteedilt kõige mõistlikum nii tava kui kasko kindlustuselt?
18:49 04.04.2011
asdasdddd (registreerimata)
Re: Millise firma kindlustus valida?
tava kindlustus on poh milline on.sest kui sinule sisse sõidetakse maksab sulle nagunii see kindlustus mis on sissesõitjal
19:42 04.04.2011
stammer (registreerimata)
Ja nii ongi. Tavakindlustus võta kõige soodsam, sest sulle pole see tähtis - see on politsei jaoks.
Kasko valikuga pead vaeva nägema, sest see on su enda huvides. Mõne seltsi puhul maksad teisest kuni kaks korda vähem , aga kui juhtub midagi, siis jooksed ka kaks korda rohkem ja ootad ka kaks korda kauem.
Tavakindlustus on tehtud mingis Gejnjedsidigesesis (mingi väga raske nimetus, aga see eest sigaodav) ja kasko IF-is.
20:00 04.04.2011
Siikull (registreerimata)
Mul oli ingeses kõige soodsam. Mul ka täiesti ükskõik mis kindlustusselts minu tekitatud avariid kinni taob. Peaasi, et kõige vähem tuleb aastamaksu maksta. Siiani 10a jooksul 0 minu tekitatud avariid.
09:44 05.04.2011
Tuudur
Päris nii see ikkagi pole, et ükskõik millises firmas see liikluskindlustus teha.
Oletame, et näiteks Inges ei taha kahjukannatajale remonti täies ulatuses maksta ja neil enam seaduslikult välja nõuda pole võimalik. Siis kahjukannataja annab täiesti rahulikult selle kahju tekitaja, kes omas odavat poliisi, kohtusse ja nõuab puudujääva osa sellelt.
10:19 05.04.2011
audi_a6_v6
Tava kindlustus mul ka odavaim, sest samuti ei näe mõtet valida midagi muud peale odavaima (Tuuduri toodud olukord on võimalik, aga kas on ka konkreetseid case ette näidata?). Kasko aga sai ergo valitud, on hetkel ka minu auto jaoks üks odavamaid, annavad asendusauto ja ka tuttavate kaudu on olnud ainult kiidusõnu, siiani on vaja läinud esi ja tagaklaasi jaoks, pole probleeme olnud!
16:37 05.04.2011
wc. (registreerimata)
Vanal loksul kasko , see on ikka midagi uut eestis , täiesti kõva tase ........... Enda autod kindlustatud Salvas ja pole kunagi probleeme olnud , ega jah mingit suvalist ei soovitaks , jäätegi ootama sealt rahasi . Oman kogemust kui pidin paar kuud ootama raha ..............väga vaadake kus kindlustada . Kui ka mul on kindlustus väheke kallim , kui mujal , siis head kliendisuhted on mulle olulisemad kui cent raha !
10:37 23.06.2011
to Tuudur (registreerimata)
"Siis kahjukannataja annab täiesti rahulikult selle kahju tekitaja, kes omas odavat poliisi, kohtusse ja nõuab puudujääva osa sellelt. "
See on täiesti lootusetu keiss! Oli sama situatsioon. Õnneks advokaat oli piisavalt mõistlik ja suutis kliendile selgeks teha, et kahjukannatajal pole mitte mingisugust lootust seda raha kindlusvõtjalt tagasi saada. Aga edu lollidele, kes arvavad, et Ingesel või IFil on mingit vahet peale hinna.
10:40 23.06.2011
to wc (registreerimata)
Ei saa sina sinna midagi teha, kui kahjupõhjustaja on kuskil Ingeses kindlustanud. Siis ootadki. Mul on ka Ingeses kindlustatud, sest mul on täiesti suva, ku ma kellegi auto ära lõhun ning kui kaua keegi Ingesest minu rahasid ootama peab. Ei koti üldse!
16:49 02.07.2011
kiq282 (registreerimata)
Mul küsimus, kui on tavakindlustus. Miks neil kind.firmadel nii suured hinnavahed on? If pakkus mulle 44 euri 6 kuud, samas salva pakub 140 euri 6 kuud. Ülejäänud firmad jäävad nende vahele.
23:08 03.05.2012
q (registreerimata)
Re: Mis firma kindlustus valida,
Rolleri tapab see ikkagi.
Tegin netipärimised mopeedi kindlustusele septembrini ehk 5-ks kuuks. Tulemused on siin: Ergo- 21€, IF- 24€, Salva- 45€, Inges- 67€, Seesam- 113€!!!
Ei, mai eksinud, tegin kõike kolm korda kõikide küsitud andmetega.
11:39 04.05.2012
tuhomees
Igatahes tasub kindlustus osta internetis, sest sealsed soodustused on päris korralikud ning läbi maakleri võttes või otse kontorisse marssides neid soodustusi ei saa. Muuseas maakler näitab küll võrdlusi mitme seltsiga kuid tema ei arvesta interneti soodustusega.
Ifil on näiteks kasko soodustus e-büroos -15% ning liikluskindlustus -10% https://www.kindlustus.ee/
ERGO-l on ka mingisugune e-büroo kuid allahindlust nad ei paku https://id.ergo.ee/eup/mtpl/entry/
Seesamil ka e-büroo kuid ka ei ole juttu soodustusest, võib siis üle küsida, kas on või mitte, kuigi ilmselt oleks see siis suurelt ka kirjas seal:) https://osta.seesam.ee/liikluskindlustus/

Ja kindlustust valides oleks mõistlik uurida ka seda, kuidas kahju korral käituvad, see on väga oluline. Mul üks sõber tagurdas talvel üle lumevalli nii, et mõlemad küljekarbid ja stange puruks ning kindlustus küsis kolm omavastutust :) ei mäleta kindlustuse nime, mingi keeruline ja mitte väga tuntud.
13:38 04.05.2012
.......... (registreerimata)
Las tapab rollerid, siis on neid sõgedaid kes ei jaga LE-st isegi elementaarseid asju...ja kui midagi juhtub siis ei pea teie Emme ja Issi käest raha nõudma vaid maksab kindlustus.
23:27 04.05.2012
qp (registreerimata)
Kindlustust EI ole just vaja rolludele. Seda enam, et lõppsumma on autodega sama. Kus see ökonoomia nüüd on siis?
Autojuhid on probleemiks, kes ei märka mopeede - sellest tulenevalt on ka neile otsasõidud väga sagedased. Pole vastupidi nagu keegi pressis hiljuti väitis.
07:06 05.05.2012
saalsaaler
Soovitan soojalt oma kogemuste põhjal hoiduda Gjensidigest.
Kui peaks midagi juhtuma endal või ka kaasliiklejal,siis selle firma kahjukäsitlus vähemalt oli mõned kuud tagasi väga halval tasemel. Suhtumine üleolev ja survestav,suhtlemisoskus ebaprofesionaalne.

Muudetud 5.5.12 07:09

11:02 05.05.2012
qp (registreerimata)
Küsimus, a miks te ometi siis ikkagi teete igasugu võõraste "kindlustajate" juures lepinguid? Muud teha pole vä?
21:44 12.05.2012
Pärast (registreerimata)
Kasko võtaks ifist, liikus suht suva hinnad on ühes augus
22:33 12.05.2012
tüüp (registreerimata)
Ergo kindlustus on küll nüüd täielik ****, isegi ei maksnud kõike kinni ja pidi odavama lahendusega leppima.
01:34 16.12.2012
Siidiuss (registreerimata)
Pole mingit vahet. Lähtutakse seadustest. Ja pole mingit vahet mis firmas teha kuna sa ostad teenust mida hiljem osutatakse kellegile võhivõõrale kui ta auto enda omaga segamini sõidad.
08:59 16.12.2012
Taedjamees (registreerimata)
Kallid kaasmaalased!

Kindlustage igal pool mujal aga mitte Gjensidiges. Sealne kahjukäsitlus on väga inimvaenulik. ja ebapädev.
Ütlen seda sellepärast ,et olen omal nahal tunda saanud.

Kauneid jõule!

10:23 16.12.2012
Kes see sinu pärast mujal kindlustama hakkab? Ikka vaadatakse kus odavam oleks. See kuidas sinu kahjusid käsitletakse keda see kotib?
19:12 28.12.2012
Kannataja (registreerimata)
Ergoga viimasel ajal midagi lahti,vaieldakse ja otsitakse,et viia väljamakstav summa miinimumini,keeldutakse remontima detaili väites,et see on enne vigastatud j.ne. Jutt käib summast,mis ei ulatu 500 euroni! Ehk aeg annab arutlust.
20:01 28.12.2012
wuqu (registreerimata)
QBE oli parim. Kahju et lõpetavad Eestis ära.
20:18 28.12.2012
Eks üritatakse kokku hoida? Seda tehakse ma arvan igas kindlustusfirmas ja ka muudes firmades ehk vaadatakse kuidas odavamalt läbi ajada, et selle arvel kasumimarginaali suurenda. Müüginumbreid on raskem tõsta kuna konkurents on päris tugev. Kasum on üks oluline näitaja firma ramatupidamises. Kindlustusega tuleb osata asju ajada kindlustuse keeles. Lihtsal inimesel võidakse kott pähe tõmmata. Mis seal QBE head oli? Kasko oli odavam ja parem või?
20:36 28.12.2012
aas007
Ei soovita ERGO kindlustust.
Oli selline juhtum kus osalesin õnnetuses kus süüdlane oli Leedu auto ja nende kindlustus.
Esmalt venis kugu asja selgitamine 3 kuuliseks .Hea et tööautol ei olnun liiklemist segavaid kahjusid .
Teiseks kuna kannataja oli firma sõiduk siis keeldus kindlustus maksmast remondiarvet koos käibemaksuga ,põhjendusel et Leedu kindlustusselts maksab neile ka ilma käibemaksuta.
Niisiis mõtlesid nad välja skeemi,et mina oleks pidanud maksma oma taskust selle käibemaksu võrra vahe kinni .Mis hea pärast??? olin ju kannataja.
Miks oleks minu tööandja firma veel pidanud juurde maksma?? Et Eesti remondifirma esitab remondiarve koos käibemaksuga.
Arvan et Ergo kindlustus oleks pidanud küsima Leedust siis rohkem raha ,et kanda Eesti käibemaksu kulud.
Lõpuks lahenes olukord nii ,et võtsime auto remondiks hoopis kompensatsiooni (kogu summa eest) ja tegime ise korda.
Varsti lõppeb autol Ergo kindlustuse poliis ja rohkem nendega tehinguid ei tee.
21:08 28.12.2012
See käibemaksu pull on igas kindlustuses. Kui kompensatsiooni soovid siis saadki ka selle ilma käibemaksuta. Vahe tuleb sellest, et remondifirmale maksavad koos käibemaksuga, selle käibemaksu kindlustus lükkab rahulikult kulusse ja saab riigilt omakorda sisendkäibe tagasi. Eraisikult remondiarvet ei saada mistõttu jääks käibekas kindlustuse enda kanda aga seda muidugi teha ei taheta. Poest uusi varuosi aga eraisikule ei anna keegi ilma käibemaksuta. See on nagu lihtsa inimese jaoks pettus. Aga kuna lihtne inimene ei ole firma aga kindlustusselts on firma siis tekivad selles osas jah käärid. Juriidiliselt on jokkskeem. Saad oma hüvitise. Aga mitte täies kahju ulatuses. Käibemaksuga siiski lastakse lihtne inimene üle. Ehk kogu kahjusummat kätte ei saagi.
22:02 28.12.2012
Nii on (registreerimata)
Bta-ga kahel korral ebameeldivused. Kord oli kompensatsiooni väljamaksmisega viivitamine. Setskond ise loomulikult ühendust ei võtnud, no sellele ei lootnudki ma väga, kaks korda helistasin, mõlemal korral lubati tagasi helistada, mida aga ei juhtunud. Seepeale käisin kontoris aru pärimas (mitte enam täiesti viisakaks jäädes) ja no vot siis hakkas kindlustus toimima nii nagu ta mõeldud on toimima. Moraal: klient olgu järjekindel ja tuletagu end ise meelde.
Teine keiss oli kunagi varem kui nende volitatud töökoda kasutas romulajuppe minu sõiduki korrastamisel. Vähe sellest, jupid ise olid täiesti p...s. Fakt kui selline on ilmekas näide seltsi täielikust ükskõiksusest kliendi auto suhtes, peaasi et saaks hoida kulud maas, savi mis vahenditega. Moraal: vali ise alati endale töökoda kus kaskoremonti teha lased, ja kui kahtled milleski siis enne vastuvõtmist vaata autot ka altpoolt.
19:17 08.04.2013
xxxww (registreerimata)
Mina soovitaks küsida www.fskindlustus.ee, sealt saab laia pakkumise :) Ja viitsivad seletada)
22:22 10.08.2013
imemees69 (registreerimata)
Kindlustus on meeletus. Kindel on see, et pakkumistes puudub loogika. Kuigi kõik peaks toimetama läbi LKF-i ja sarnase taustsüsteemi. Aga ei. Mul on kolm autot. Ühega tuleb läbi iizi kõige soodsam hind, teistel kummalgil jälle otse läbi eteeninduste, kuigi erinevates firmades. Proovinud ja katsetanud olen igatepidi, aga nii on. Moraal on siis selles, et proovige nii otse, kui läbi maaklerite ja saabki teada, kust saab kõige odavama kindlustuse.
20:01 13.12.2014
kindlustaja (registreerimata)
RSA-d ei soovita küll kellelegi. Väga halvad kogemused.
18:27 19.10.2017
heti56 (registreerimata)
Ingest ei soovita. Tõmbavad täiega ja ülbitsevad ka.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.