Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: ELEKTRILINE JALGRATAS

21:03 30.04.2011
Kärss
Elektriline jalgratas
Soov oleks midagi sellist omale osta, et oleks saadaval rolleri mugavus ja ei peaks samas müra taluma. Pakkumisi on palju, aga enamjaolt on need üle mõistuse kallid (tuhanded eurod). Mõistliku hinnaga leidsin vaid 3 varianti:

1. http://elektriratas.com/alumiiniumist_elektriline_jalgratas Minu jaoks noname maaletooja ja noname tegija. Hind on 633 EURot (9900kr) ja lubatakse ühe laadimisega 40-50km ainult elektri jõul ilma väntamata.

2. http://www.anttila.ee/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDispl
ay?productId=560561&storeId=2444&catalogId=2444&
shopId=10006&compartmentId=10048&categoryId=10136#
499 EURot (7808 kr), sõita saab vaid 20-25km.

3. http://www.polkupyorakauppa.fi/matkaaja-sahkopyora-p-2577.ht
ml
449 EURot, sõita saab 30km ühe akutäiega.

Neist esimese kohta on öeldud, et saab kasutada tavalise jalgrattana, elektrilist abimootorit väntamise kergendamiseks ja sõita ka ainult elektri jõul. Ülejäänud kahe puhul kasutatakse aga väljendit "vastab ametiasutuste kehtestatud nõuetele ja määrustele", mis peaks tähendama maakeeli seda, et elektrimootori käivitamiseks peab rattur ise pedaalima ja alates 25km/h lülitub elektrimootor välja (see toimub nii vist ka esimese variandi puhul).

Siit ka küsimus, et kas süsteemi on võimalik niimoodi "häkkida", et elektrimootor võimaldaks liikuda ka kiiremini kui 25km/h (mul praegu maastikurattaga maanteekiirus tavaliselt 30-35km/h vahemikus)? Ja kas neid "määrustele vastavaid" rattaid on võimalik panna liikuma ka ilma väntamata?
21:25 30.04.2011
50 km/h (registreerimata)
Re: Elektriline jalgratas
21:36 30.04.2011
qp (registreerimata)
Mul on neid hulgim... http://hongducz.en.made-in-china.com/product-list-1.html
E- veloSolexit ei julge pakkuda- kallis teine.
22:49 30.04.2011
Kärss
Kas seda "50km/h" ratast kusagil käega katsuda ja osta ka saab?

TO qp: kus nad Sul on? Räägi lähemalt neist, kui juba alustasid!
23:33 30.04.2011
Siidiuss (registreerimata)
Olen ka ammu mõelnud elektrijalgratta peale. JA olen suur huviline. Rahaks vahel lihtsalt liigelda ja nii, et ei peaks taluma neid bensiinimootoreid ja seda lõputut jauramist ja bensu ja õliga solberdamist. Aga millist täpselt osta ei tea öelda. Olen vaadanud ka elektriroller.ee Ei tea täpselt seda ka mis aku peaks olema. Aga alla 10 ampri vist ei mängi hästi välja. Ja valik on juba üsna suur. Tahaks, et oleks natuke välimust ka asjal ja, et oleks väga töökindel.
23:39 30.04.2011
komvek
Olen ka uurinud neid aga osadel mudelitel kirjas et ohutu lasti suurus 75kilo,järelikult minusugust 120kilost ta vedada ei saa,suuda,võimalda, mida iganes. Ja see 4krooni jutt on ka kahtlane100km-le.6-8tundi laadides saab ju olenevalt mudelist 25kuni45-50km. sõita.Kui niikaua laeb akut,kas siis tõesti mingi imeväikse vooluga?
00:03 01.05.2011
Kärss
Siidiussile: elektrirollerit olen kunagi Soomes päris palju kasutanud, kesta sisse olid paigaldatud sisuliselt auto akud, oli kas 3 või 4tk. Häiris see, et see tegi rolleri suht raskeks ja viis raskuskeskme kõrgele, st need kel kogemust polnud, kippusid e-rolleritega kergelt ümber kukkuma. Oma nainegi jäi esimesel proovimisel püsti vaid mingi ime läbi. Kuid rolleri suurimaid miinuseid minu jaoks on see, et oled sunnitud sõitma autode vahel (rattaga võid sõita ka kõnniteedel, olgugi LE keelab, kuid politsei õnneks aktsepteerib seda, kui just kesklinnas rahvarohkes kohas ei sõida nii) ja kui aku hakkab tühjaks saama, siis hoiad hinge kinni, kas jõuad koju välja või mitte. Elektri-jalgrattaga jääb aga alati võimalus vändata koduni, kui aku eelnevalt tühjaks peaks saama. Siit ka põhjus, miks ma nüüd kindlasti ratast tahan. Kusjuures tahaks hea meelega veidi püstisema istumisasendiga ratast, kuid samas sellist, millel võimalikult suured rattad all. Mulle endale sümpatiseerib kõige rohkem hetkel see esimene variant oma 20" ratastega, aga ootan huviga, mida qp hiinakatest pajatada oskab.
00:28 01.05.2011
komvek
Kärss kuule kas arvutanud oled siis selle laadimiskulu rahaliselt või ajaliselt?
10:20 01.05.2011
RH (registreerimata)
Mõelge reaalselt kui kiiresti suudab 200-300w elektrimootor inimest edasi vedada. Allamäge ja taganttuulega jah ehk 25km/H , aga mäkke üles? ja mida seal häkkida ja tuunida on. Samas pannes võimsama mootori, siis peab aku olema suurem. Kes mäletab veel vana veneaegset sääreväristajat, siis selle võimsus oli u.1hj ehk u.720W ja ma ei julgeks küll öelda, et sellega vabalt sõita sai ilma jõupuudust tundmata. Jalgrattal muidugi kergem raam, aga 200-300w on ikka vähe. Samas kui tahtmist proovida siis eks ta väntamisele lisa ju annab, aga ainult el.i jõul liikumiseks peab ikka väga kerge sõitja olema et norm kiirusega edasi saaks.
See muidugi minu arvamus ja ei põhine kogemustel antud ratastega,aga vist vajab antud tehnoloogia veel arenguaega, samas kui neid keegi ei osta, siis ei toimu ka arengut , noh umbes sama kui mobiiltelefon. Millised olid need 1992-3 ja praegu?

Aga edu katsetamisel!
10:23 01.05.2011
RH (registreerimata)
Lisaks eelmisele.
Kõige rohkem tekitab mus usku esimesest postitusest see Soliferi käikudega ratas. Näib, et seal on reaalselt hinnatud aku mahtuvust ja sellega sõitmiseks võimalikku teekonda. Mujal on see nagu veidi paigast ära.
10:59 01.05.2011
... (registreerimata)
11:44 01.05.2011
viper87
Väga põnev teema! See, et üle 25 km/h elektrimootor enam kaasa ei aita on võimalik lihtsalt modifitseerida elektriku abiga. Ka konkreetne ratas, mis on youtube videol nähtav on modifitseeritud. Kui teisiti ei oska valida max kiirust, siis selles aitab nina, kui tuleb kärsahaisu, siis tuleks natukene rulli järgi lasta, lihtne.
13:53 01.05.2011
grigoori
15:48 01.05.2011
See 20 tolliste ratastega elektriratas on ratta poolest sama mõõt mis elektrirolleril. Elektrirolleril on 1 aku mis ei vii raskuskeset paigast. Elektrirolleril on ka vändad juhuks kui aku peaks poolel teel tühjaks saama. miinuseks loen aga seda, et ohutu lasti suurus 75 kg. Ise kaalun ca 95. Kahtlane kas koorman selle väikese ratta üle ei tea. Ehk sobib pigem väiksematele hiinlastele kui suurtele ja tihti ka ülekaalulistele Eestlastele. See ka, et autode vahel ilmselt peaks sõitma. Aga kuna sisepõlemismootorit ei ole. Siis ei teagi mille alla seda liigitada. Väntadega rollel kas ikka on roller või on ainult kuju poolest roller? Kui panna jalgrattale natuke plasti ümber kas saab sellest roller? Osta ei julge esialgu ühtegi. Meeldiks pigem selline maastikuratas. Aga millel ka elektrimootor ja vähemalt 10 amprine aku peal juhuks kui väntamisest siiber saab. Ja kui elektri jõul juba edasi saab kas siis vändata enam viitsikski:) Aga kes midagi ostnud on need võiks siia kirja panna kuidas rahul ollakse ühe või teise tootega.
15:54 01.05.2011
Ja muidugi rolleriga on üldjuhul halvem tasakaalu hoida kui suurte ratastega rattaga. Eriti kruusakattega teel. Linnas ei olks erilist vahet ilmselt.
03:14 02.05.2011
Kärss
TO komvek: ei, ma pole seda üldse arvutanudki, kuna see mind ei huvita.

Siidiussile: misasi see väntadega roller veel on? :) Samas on need vändad ikka väga vajalikud, kui peale aku lõppemist oma e-masinat käekõrval lükata ei taha. Just sellepärast ei tuleks roller kõneallagi. Ma rääkisin enne sellest Soomes juba väga kaua müügis olnud elektrirollerist, millel on raskuskese oluliselt kõrgemal kui tavalistel rolleritel ja raskem on ka.

TO RH: nagu ka autode puhul, ei tohi dünaamikat taandada ainult võimsusele, ei saa seda teha ka elektrimootorite puhul. Elektrimootorite puhul peaks olema sama hj/W juures momendi number ja graafik (st mis pööretel kui palju maksimumist kättesaadav) hoopis teisest puust. Natuke jääb aga arusaamatuks, miks on 10Ah akud neil standardiks muutunud, näiteks 3x suurema aku põhjustatud lisakaal oleks ju suhteliselt tühine - ma ise oleks nõus vedama rohkem kaalu kaasas just kiiruse pärast, sest 20-30km sõiduulatus on ju enamvähem piisav (ja seda sõiduulatust saab väntamise abil lõputult pikendada). Probleem võib tekkida hoopis siis, kui see aku on osa oma ressursist minetanud, siis nende 5-10km sõiduulatuste juures muutub e-ratta mõttekus juba küsitavaks...
10:56 02.05.2011
qp (registreerimata)
Tegelt ei tea ma neist mitte mõhkugi. Lihtsalt kunagi aitasin liikumispuudega inimestele leida kergeid elektrisõidukeid ja jäi lihtsalt silma. Sellega sai kokku hoida kümneid tuhandeid EEKusid kuna riiklikul ja igasugu fondide ning isegi vähempakkumiste tasandil toimus tohutu lõpptarbija tüssamine, kus uuena 20 000 eek maksnud elektritool muutus läbi eesti vahendajate riigile koormavaks 40 000 eeguseks... Ja nii need invaliidid jäävadki ootama oma kogukonda tooli ostuks riigilt eraldust aastateks... Haige valitsus, haiged ärikad:-((
10:15 03.05.2011
assa nuga (registreerimata)
11:01 07.09.2011
annddy
13:16 10.09.2012
aaduke55 (registreerimata)
Kärss, kas sa leidid endale sobiliku elektriratta? Endal tekkis ka huvi asja vastu. Ringvaate saates oli üks vend, kes tegi ise ratta. Teillis vajalikud jupid ja monteeris need siis ratta peale. Tegutseb aadressil www.kadakas.ee
14:02 10.09.2012
....... (registreerimata)
Rolleriga on nii või naa perversne sõita, olgu siis akudega või sisepõlemismootoriga. Sõidaks nagu taburetiga ringi.
15:39 10.09.2012
Julgen soovitada (registreerimata)
Endal on mul selline http://www.ecobike.ee/rattad/birdy.html ratas olemas ja julgen soovitada. Linnas kasutamiseks eriti mugav.
18:03 10.09.2012
noojah... (registreerimata)
Mis on viga taburetiga ringi sõitmises? Ainult täielik pervo peab seda imelikuks.Mitte imelik on sel juhul vaid jala käimine.
16:09 25.09.2012
Marko
poolomegat
elektri tõukerattas
Tere Kus saaks osta uut elektri ratta,rolleri või tõukeratta? korra hansapostis oli ja enam ei ole....sooviks 7a lapsele midagi sellist... www.elektriratas.ee on mõtetud 3 tükki ...

Muudetud 3.7.18 15:33

16:12 25.09.2012
Marko
AS (registreerimata)
Re: elektri tõukerattas
Kui odavamat ja lihtsamat tahad a´la lapsele lõhkumiseks, siis vaata E-bayst, tellid ise või leiad kes aitab ja hinnad on kõvasti odavamad kui meil. Need siis miskit mõnesaja eurosed. Kui tõsisemat asja tahad, siis võin E-Bayst Saksa lingi üles leida kus müüdi väga töökindlat Saksa enda toodangut, milles on märksa kaasaegsem tehnika kui enamusel kasutuses olevatest, ka mootor võimsam + akud võimsamad jne jmt
See on muide päris atraktiivne sõiduvahend ka täiskasvanule kuna enamus neist sõidavad ~20km laadimiskorraga ja linnas päris kiire ja mugav. Akud tõstad pärast tuppa laadima ja kõik.
E-bay märksõna electric scooter.
11:52 06.07.2013
Käikude ülekanne (registreerimata)
Aga kui käikude kohta küsida siis on ju nii et mida aeglasem käik seda kergem vändata ja vastupidi. Kuid kas sellist ülekandelahendust ei ole et väntamine oleks kerge aga edasi läheks kiiresti.
20:36 29.07.2013
No kuidas seis on elektrirataste maailmas. Kas eestis on normaalset kiti või jalgratast ka saada juba?
12:15 30.07.2013
el-jalg (registreerimata)
15:22 15.02.2014
Invaliidiratas (registreerimata)
Aga kas kuskil kolmerattalist elektrimootoriga invaliidiratast ka müüa on
14:12 17.02.2014
qp (registreerimata)
See e-ratas müüb 22" ratast(motor ratta:-D), ma tahan näha, kuskohast sellele veljele kumm leitakse...
16:50 17.02.2014
ˇ (registreerimata)
Meie peakontor asub Riias, Lätis. Tänu meie hea geograafiline asukoht, pakume meie toodete piirkondlike ja välisturgudele Euroopas, SRÜ ja Balti riikides.
Meil on siiralt ootan teie küsimustele.
jne...

tänu jubedale eestikeelsele tõlkele ei kipu küll sealt midagi ostma. soliidne müüja peaks ka veebilehe tõlketeenusele raha panustama.
21:12 18.02.2014
Invaliidiratas (registreerimata)
Jah need EMMID ja Ecobike on päris ilusad aga on veel Tallinnas kuskil selliseid müügil
15:54 03.07.2018
Kärss
Vana teema, aeg on vahepeal edasi läinud, mudeleid palju, mingit hüppelist arengut ei paista samas kusagilt...

Endale tõin nn ökokärutamiseks ikkagi 4T rolleri, mis pole õnneks väga lärmakas ja kütust võtab kah piltlikult öeldes poole vähem kui muruniiduk. Rataste osas ei leidnud sel ajal piisavalt infot, ostsin maastikurattale lastevedamise käru juurde ja väntan ikka ise. Eks kõvakattega teel sõitmise kiirus kannatab oluliselt, aga samas nii ongi veidi tervislikum:)

Avastasin hiljuti, et kerged ja imetillukesed elektritõuksid on ka Eestis nüüd juba peaaegu talutava hinnaga. Ega nende 120w-stega polegi vist midagi peale hakata, kuid 250-300w peaks juba liikuma küll ja erinevalt varasematest mudelitest suurem (100kg) kandevõime on kah Euroopa turul peaaegu mõistlik, isegi hind ei ehmata enam pükse märjaks. Tonnise hinna suurusjärgus saab juba sellise tõukeka, mille mootor on 500-600W, max kiirus sellise riistapuu kohta täielik õuverkill (68km/h!!!). Sügisel kindlasti hinnad kukuvad, siis võiks täiesti kaaluda ka 250-350w tõuksi ostmist. Kellelgi kogemusi nendega pikema aja jooksul kogunenud? Millised esimesena tasuks välistada ja millele üldse tähelepanu pöörata?
https://kaup24.ee/et/sport-puhkus-matkamine/jalgrattad-rullu
isud-rulad/elektrilised-toukerattad?ob=pa

Samuti püsib endiselt huvi ka elektrimootori paigalduskittide osas. Päris sheff oleks 1hj Riga võrril ka esimene ratas vedama panna ja asfaldil üldse vaikuses ringisahistada:))
21:33 03.07.2018
Willem0
Ostsin 2 aasta tagas Scott elektrijalgratta !00 km on välp sellise keskmise elektrilise abiga. Võimalik on valida kui palju sa tahad elektrit abiks tarbida. Turbo varjandis millega ka minu 13 aastane poiss ajab 50km h sisse, kui väledalt pressib. Täis võimsusel rakenduses peab aku 60km või isegi rohkem vastu. Kõik on kinni maastikus ja sinu enda kaalus. Mina vana inimene sõidan temaga 25-30km tunnis ja mulle piisab. Piiraja on 25km kiiruse peal . St et aku ei rakendu enam nii jõuliselt kui sa sooviksid ja ega sa seda 50km.H kiirust ei jõua ka kaua vändata. Ostes oli hind 2700 kaubeldes sai 2200 le. Lapsed on kõige rohkem rahul eriti tüdruk sest käib hommikuti väga vara pilte loodusest tegemas ja siis on hea vaikne kulgeda nii et ära ei väsita. Sigahea esilatern on, valgustab öösel sõites hästi teed. Rattal on Boschi mootor ja aku. Ketaspidurid ja Shimano käiguvahetus. Täpselt sama mudelit ei leidnud aga see sarnane minul olemas olevaga.

http://www.hawaii.ee/et/tooted/rattad/elekter/elektriratas/e
ntdecker-e-87-51548-0111
23:41 03.07.2018
ADV rider (registreerimata)
Krt.sellist hinda on veidi valus välja käia,aga järjest rohkem seda meelt,et hea linnas liikuda(tööl käia) näiteks
17:41 08.07.2018
Willem0
Leidsin sama ratta mis mul on. Neil on mootoris mingi kiip mille pead eemaldama et saavutada suuremaid kiiruseid.

https://www.youtube.com/watch?v=xMIGXMD4Dgw

Muudetud 8.7.18 17:49

23:35 08.07.2018
Taffpaffkaff (registreerimata)
Meil omad Eesti poisid teevad väga ägedaid elektrirattaid https://amplerbikes.com/
12:13 09.07.2018
wigry
Oman nüüd juba 2 aastat Adriatica elektriratast. See selline omamoodi ratas. Tal on peal täpselt kolm kiirust millega saab temaga mugavalt sõita (sisuliselt kolm piget, mis mootorile peale pannakse) ja siis nii ta sõidab. Kuni väntad, annab tema mootorile voolu ja mootor veab. Jätad väntamis järele, võtab ka ratas mootori tagant ära. Aku peab vastu umbes 70-80km. Kiiruse valikud 17km/h, 22km/h ja 27km/h. Ratas ise on aga suht raske - 28kg nii et kusagile viiendale korrusele seda tassida ei tahaks. Ostetud sai seetõttu et hind oli soodne - 990€ Fixuses.

Samas lisaks on mul ka tavaline ratas sest elektrirattaga ei saa trenni teha ja kaloreid kulutada. Elektrirattaga peab lausa riietust valima, sest seal istudes ja lõdvalt vändates hakkab külm :)
13:25 15.07.2019
ostsin ja kiidan (registreerimata)

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.