Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: KUIDAS ÕIETI SOOJUSTADA PALKMAJA.

08:48 06.06.2011
supra3000
Kuidas õieti soojustada palkmaja.
Tere ! On keegi, kes oskab sellist nõu anda ? Ostsin palkmaja, 1950 aastal ehitatud. Palgid on heas korras. Palkide vahe on korralikult mingi materjaliga tihendatud. Välissein on tellistega ümberlaotud. Aga seest ma võtsin kõik seinad palkideni puhtaks. Küsimus siis selline, millised oleksid õiged materjalid soojustamiseks( maja sees), ja millises järjekorras neid seina külge kinnitada? Palk peaks ju hingama , sest muidu hakkab mädanema. Ette tänades vastuste eest ! Edu !
08:52 06.06.2011
Marko
Re: Kuidas õieti soojustada palkmaja.
11:20 06.06.2011
James75
Re: Kuidas õieti soojustada palkmaja.
Viidatud teemas polnud selget vastust küsimusele. Soojustamisel on paar reeglit mida kunagi rikkuda ei tohiks. Soojapidavusest tähtsam on difuususe (räägitakse ka hingamisest, kuid see on põhimõtteliselt vale termin) tagamine. Aurutakistus peab langema soojast külma liikudes, ehk siis eluruumidel seest välja. Puidu aurutakistus risti kiudu on päris hea võrreldes kipsplaadi ja soojustustega. Hoonesse sisse soojustuse panek pole hea lahendus. Niiskus võib talvel kondenseeruda palgi pinnale ja seal võib lahti minna "soovimatu elu".
Kui on palgil väljas vooder peal, siis kõige kapitaalsem ja parem lahendus on see maha lõhkuda ja väljast soojustada. Kui palk on seal min. 20 cm, siis aitab 15 cm villast + tuuletõke+tuulutusvahe+fassaadikate. Kui tahad aga kindlasti ka soojustust sisse panna, siis konsulteeri mõne inseneriga. Asi vajad programmis läbi arvutamist. Nimelt peab palk jääma + kraadidesse talvel et see läbi ei külmuks ja niiskust ei koguks. Soojustamata sein on aga paremas seisus selle hallituse ja niiskuse kogumise poolest kui ainult seest soojustatud sein.
13:34 06.06.2011
arvajas (registreerimata)
Re: Kuidas õieti soojustada palkmaja.
Jamesi öeldu on õige jutt. Kui ikka head asja tahad siis tellis minema, ja ei tasu karta et see lõhkumine praktikas midagi ülemõistuse on. Natuke tolmutab ja ongi kõik. Ega see vana tellis nyyd niin kõvasti ka kinni ole. Kui vundament lubab siis saab nn. teise - peenemast palgist seinad ümber ehitada, soojustus (vastav) jääb siis kahe palgi vahele. Selline sein 'töötab' õigesti ja maja on ka soojapidav. Tänapäeval on sobilikud nn. villad olemas mis antud lahendusse sobivad.
Igaljuhul mine võta konsultatsioone, näiteks TTÜst , kulutatud raha on pisku selle kõrval kui hiljem selgub, et midagi on valesti tehtud- maja kopitab, endal on allergia, jne...
Eks odavam tuleb seestpoolt soojustades. Kui seda varianti pooldad siis arvutused tuleb teha. Ja kindluse mõttes teha kahes eri kohas. Tulemus peab mõlemal juhul olema samasse 'auku'.
Millisene variant kõige optimaalsem on, see sõltub ikkagi sinu majast , tema eripärast ehk üksiasjadest.
00:06 07.06.2011
qp (registreerimata)
Re: Kuidas õieti soojustada palkmaja.
Mis jutt see kunksil oli, et klaasvill tekitab miskist vähki? Ma just oma majja ühte tuppa rullklaasvilla paningi, sest eelmine kord kivivill nii koledasti tolmas... Kas nüüd on mukka kõik varsti vä? Ometi kipsplaat sai peale ja tapeet kaa... ning lae nurgast ka pahtliga. Jutt siis seespoolt soojustatud palkmajast.
12:34 07.06.2011
James75
Re: Kuidas õieti soojustada palkmaja.
Üldiselt ei tekita ei klaasvill ega kivivill mingeid vähke kui see on ilusti kipsi taga. Vähki tekitab sisse hingatav tolm. Muide sama teema on ka asbestiga. Seda ei ole kasulik ei sisse süüa ega hingata. Paiksena konstruktsioonis, kinni kaetuna nii et sellest ei eritu tolmu, on oht väike.

qp
Palju sisse soojustust panid ja kui paks on palk? Selle hallituse ja mädanikuga on nii et seda on esinenud aastaga, kümne aastaga ja võimalik et mõnel juhul ei tule kunagi. Asi sõltub paljudest asjadest, aga selline tulemus ei garanteeri õnnestumist. Oht hallituseks ja mädanikuks on olemas.
14:32 07.06.2011
qp (registreerimata)
Re: Kuidas õieti soojustada palkmaja.
Ventilatsioon käib(seni) akendest, palgid olid seest ja väljast kuivad. Villa panin vaid 5 sendi paksuse kihi puust lattide vahele, enne lõin papi palkseinale kinni klammerdajaga. Huvitav on seejuures, et villa panekul paistis aknast päike ja klaasvillaga rahmeldades nagu ei pannudki eriti tähele tema tolmamist... Küll aga eelnevalt korteris kivivill oli tõesti hull- väike tonksamine vastu kivivilla lennutas siukse tolmupilve üles...
Puumajal ei teki eriti miskit kondensaati, isegi ahjuküttega majas, seda enam, et seinas kvaliteetne kips ja kõik vuugid tihendatud. Maha sai kõige odavam laminaatparkett, põranda laua alla aga 10 senti penot ja selle alune siis lahtine ja tuulduv. Kõikse hullem ongi pigem see põrandaalune, mul oli ennist vundament kinnine(umbne) ja aluslauad olid juba valge hallitusega kaetud.
18:35 07.06.2011
supra3000
Re: Kuidas õieti soojustada palkmaja.
Nii. Nagu uuringud näitanud: Palgid üle tõrvata , 50 mm tuuletõkke , 50 mm kivivilla , kilega üle( vahed teipida) , siis viimistus plaat ( laminaat parketti sarnased plaadid). Peale seda ei tohi seina teha auke , et kile kannatada saaks. Kappid ja muu värki tuleb kinnitada sinna , kust jooksevad reikad. Muud lahendust vist pole olemas.
00:26 05.06.2019
qp (registreerimata)
Re: Kuidas õieti soojustada palkmaja.
Hoidke kiled maja seintest eemal kui hallitust ei taha.
01:20 05.06.2019
jee.kim (registreerimata)
Re: Kuidas õieti soojustada palkmaja.
Minge Norra, elementmajad löödi seest kilega üle! Pole s***a soojustust, on kehv ventilatsioon
10:48 05.06.2019
qp (registreerimata)
Re: Kuidas õieti soojustada palkmaja.
See "hea" ventilatsioon eeldab tervet süsteemi, mis tarbib elektrit, terve maja igasugu torusid täis ja miskit sahiseb koguaeg... Mul töökaaslane sattus sellise otsa. Netis on videod ja pildid 20a tagasi Soomes ehitatud kilemajadest, kus seinad seest hallitasid ja alumine osa täiesti läbi mädand. Kes üldse kile peale tuli? Muidugi - sundventilatsioni müüjad.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.