Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Laki tänava tehnoülevaatus (sissesõit territooriumile, kus töötame, asub Laki 11A vastas Tallinnas) alustas oma tööd aprillis 2002. Autode kontrollimisega olen ise tegelenud 10 aastat. Olen valmis vastama Teie küsimustele, mis puudutavad sõiduautode ja kuni 3,5t täismassiga veoautode tehnoülevaatust ja sellega seonduvat.

Tean, et tehnoülevaatust puudutavat ei saa alati võtta üheselt kuna palju oleneb hetkesituatsioonist, probleemküsimuste kogumi suurusest ja seaduse tõlgendusoskusest. Kui probleemide lahendamisel leitakse kompromisse, siis ei tohi need seadusega vastuollu minna. Vaatamata sellele, et tuginen oma vastuses kehtivatele seadustele, ei saa igas olukorras võtta minu selgitusi kui absoluutset tõde. See tähendab, et minu infot ei tohi kasutada à la Mait Millert ütles, et nii on õigem.

Minu poolt juhitav Maitene OÜ on eraõiguslik juriidiline isik, kes on sõlminud halduslepingu ARK-ga. Mainitud leping annab õiguse teostada riiklikku järelvalvet, st mootorsõidukite ja nende haagiste tehnoülevaatust. Vaatamata sellele, et minu seisukohad ühtivad enamasti ARKi ametnike seisukohtadega, pean vajalikuks ära märkida, et Maitene OÜ ega mina isiklikult ei saa foorumites esindada Riiklikku Autoregistrikeskust, ametnikke ega nende seisukohti. Haldusleping ei näe ette sellist võimalust.

Mait Millert
Maitene OÜ tegevjuht
telefon 715 4246
www.maitene.ee

TEEMA: PEALTNÄGIJA

21:52 29.11.2011
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Pealtnägija
Head foorumlased.
Tahaks algatada arutelu teemal 23. Nov "Pealtnägijas" kajastatud autoostust ja sellega seotud juhtudest seikadest.
Lihtsustamiseks lisan lingid Postimehes olnud vastavale artiklile http://www.postimees.ee/644688/ebaausad-automuujad-paiskavad
-turule-ohtlikke-taastatud-autosid/
kus on päris palju huvitavaid kommentaare ja Link pealtnägija videole http://etv.err.ee/arhiiv.php?id=123028 ja videole järgnenud kommentaaridele PN kodulehel http://etv.err.ee/index.php?05630411 Tegelikkuses on see teema küllalt lai ja puudutab nii ülevaatuspunkte, ostetavaid autosid ja liikluskindlustuse poolt hävinenuks tunnistatud sõidukeid kui ka autoesinduste kompetentsi. Põhirõhu tahaks jätta ostetava VOLVO peale.
22:20 29.11.2011
Pomm112 (registreerimata)
Re: Pealtnägija
Au ja kiitus Teile, et tõsiselt tegelete selle asjaga, sest ajakirjanikute teadlik faktide moonutamine ajab oksele.

23:01 29.11.2011
ahsel (registreerimata)
võib ju targutada mis iganes aga romuautod tulevad ka edaspidi müüki. ei suuda ka margiesindused kindlaks teha ,nimelt tuttav ostis uuema Skoda ja käis kontrollis aga ei suudetud isegi kindlaks teha seda et rool oli ennem olnud paremal pool. asi tul ilmseks hiljem, selgelt näha polstri all et paremal pool rooli kardaani augule plekk peale keevitatud.
Isegi kerenumbrist peaks välja lugema et rool paremal.
11:07 30.11.2011
Kuna teema on laiali siis tõstan siis arutelusid.
To: altnägija
Kui uskuda ülevaataja selgitust siis naisterahvast nad ülevaatusel ei näinudki. Kohale tuli 2 meest, kellest üks ütles, et on mehaanik. Autol kontrolliti AWD korrasolekut piduristendi rullidel, piduritesti ei tehtud. Pärast käis ülevaataja koos mehaanikuga auto all vaatamas-katsumas sildade vahelist difrit. Autole ei tehtud ostueelset kontrolli ja mingit raha maksmist selle pisiteene eest ei toimunud. Ka meie ülevaatuspunktis osutatakse "Tasuta Autodoktor" teenust kus ühe murettekitava puuduse otsing-diagnoosimine on tasuta. Ja 15€ maksvat ostueelset kontrolli teeme samuti.

To: ahsel
Iga kasutatud 300 000 läbisõiduga masin on omamoodi romu aga see ei tähenda veel, et sellist masinat osta ei tohi. Mõni meeleheitel koduperenaine arvab, et kasutatud masin peab olema uuskorras ja et auto edasimüüja vastutab auto tehnilise seisukorra, odonäidu jm. eest. Oleks viie rikkama riigi hulgas, liiguks meie teedel ainult uued masiad. Margiesindused me veel ette võtame ja mina tahaks "komprat" koguda just Info Auto kohta. Liiga enesekindlaks on mõned läinud või mis, tuleks ehk mõned meediakangelased maha jahutada.
12:47 30.11.2011
Kirjutasin: Eroliidus arvel olnud sõiduk võetakse meie riigis arvele ilma tingimusteta. Kui masinal on hetkel (muus EL osariigis tehtud) kehtiv ülevaatus siis see kantakse üle ka meil arvele võetud masinale. Näiteks pealtnägijas olnud Volvo on tänaseks müüdud ja uus omanik saanud reg. tunnistuse millel märge, et masin omab hetkel kehtivat ülevaatust.

pergele eesti 09:08 30.11.11

Re: Kas vigase ABS-iga registrisse saab?
Järelikult pole ju see õige ,et kantakse euroopa ülevaatus Eestis edasi kehtima. Järelikult on seal samuti võimalik mittekorras auto edukas läbimine tehnoülevaatusel. Järelikult on ikka kannataja heauskne autoostja kui uskus automüüja juttu , alles läbinud ülevaatuse eelmises riigis kus arvel oli jne. Lõpus kaotavad kõik: riik maksude pealt, klient oma parsaga, maantee saab juurde surmapille jne jne käsi hõõrub ainult automüüja kes vanaraua hinnaga selle romu kusagilt ära lohistas.

To:pergele
Õige on, et euroliidus tehtud ülevaatus kehtib antud tähtaja lõpuni sest sellise kohustuse annab aastate tagune vastav kohtulahend. Niikaua kui meie riigis leidub üksikuidki diletante kes ei tea autoehitusest eriti, kes on valmis valetama paari minuti eest teleriekraanil, niikaua leidub ka uskujaid kes arvavad, et ülevaatussüsteem on läbimäda. Kui leidub hulgaliselt neid kes usuvad, et autoesindustes on ainult kvaliteetpersonal. Leidub neid kes on valmis teeliikluskorras auto remondi eest maksma tuhandeid. Niikaua lüpstakse lolli ja loll kiidab veel selle eest, seda olen näinud oi kui palju, selle kohta olen kogunud infot paberil arvete ja remondikalkulatsioonidena mis olen saanud klientidelt. Ega ma siis niisama ei kirjuta osavahetusvajaduse selgituse juurde küsimusi autoesinduste hinnapakkumistel. Parandused-küsimused on tavaliselt sunmmat alla toonud kui olen väljapakutud jupivahetuse kohta küsinud - miks, kas antud sõlm ongi kulunud üle tehase etteantud kulumisnormi? Kõige drastilisem näide oli ühe tuntud autoesinduse hinnapakkumine kõigi amortisaatorite vahetamiseks kus lekkimist ei olnud ja pärast rehvides rõhu alandamist st. tehasepakutu järgi õigeks sättimist said ka amortisaatorid korda.... Olete antud asjas näide propagandaohvrist sest usute seda mida meedia ette söödab. Mis puudutab vanaraua ostu/müüki, ega teil selle vastu midagi ole?
12:56 30.11.2011
Pelco 10:32 30.11.11
Re: Videosalvestus ülevatuspunktis?
Vaatasin seda saadet kordusest.Daamile pajatati 5500 Eur isest arvest ja kes jälgis tähelepanelikult kuulis ,et siis jutt käis vahekastist ja muhvist. Selle aasta xc 70 mudelitel need 4 veo lülituse muhvid ju enamusel ei toimi , kas auto sellepärast veel eluohtlik on .... Kuidas ÜV peaks testima selle 4 veo korrasolekut?Ning kui lahutada 5500 st vahekasti(?) maksumus , jääb alles tühine summa ülejäänud vidinate remondiks. Tõenäoliselt saab selle vahekasti ka korda ,mitte ei pea esindusest uut ostma.

Ei ole kuidagi selle automüügiga seotud, kuid kui ikka midagi autodest ei jaga ära käi nendelt platsidelt uhkeid mudeleid odavalt otsimas. See on ju ammune tõde.Tuleb osta rahakotile vastav kindla ajalooga tavaline auto ja pääsed teles esinemisest.

Lisaks kalkulatsioonilt veel 1200 € näidikute plokk , alarmpasun 300€, käigukastiõli vahetus 240€, VE udutuli 120€

02:10 03.12.2011
to ahsel (registreerimata)
"tuttav ostis uuema Skoda" sellest moraal, ära osta kunagi skodat kuna isegi margiesindus ei suuda tuvastada vin koodi alusel, kes ja kus kohas on selle masinaga hoolduses käinud ja mis oli selle masina sn iga hoolduse ajal.
12:57 03.12.2011
ghfvkuy (registreerimata)
...aga Pealtnägija Lasnamäe romu on jälle müügis!!!
15:43 03.12.2011
kurvivaim (registreerimata)
pane siis teienkord addres kah,nii lambi poste pole vaja teha
16:34 03.12.2011
vaat vaat (registreerimata)
15:17 05.12.2011
Pool tundi tagasi lahkus minu ülevaatuspunktist mainitud masin. Kõik Info-Auto väited osutusid valeks. Infio-Auto diagnostiku väljatrükk näitab et vigu ei leitud ja seda kinnitab ka pealtnägijas olnud kaader diagnostikaseadme kuvaril oleval infgol kui panete videopildi pausile. Tänase auto kontrollimise võtsin videosse ja seda saab mingi aja pärast ka Y-tube saidilt näha. Pealtnägijate tiim on autolollid kes kena naisterahva juuresolekul muutuvad imelikeks... Info -Auto mehed kurjategijad. Masinal töötab ideaalselt 4WD, esisild on Hispaanias remonditud kuna all paremal pool on uus šarniirliigend ja haamrilöökide värsked jäljed . Väga väike naksakas on vasakpoolsel sisemisel rooliliigendil mis pärast roolivõimu tööle hakkamist muutub pea olematuks. Lisan vahele ühe seiga - mõni päev tagasi käis ülevaatusel üks teine Volvo millel tehtud roolilati remont kus kõik uued jupid. Tollel masinal andis rool suuremat heli kui täna kontrollitud masinal. Helisignaal korras, kondid stabikad korras. Roolivõim töötab korralikult.
10:34 06.12.2011
´ (registreerimata)
tegelikult päris huvitav- millistel asjaoludel jõuab eestisse müüki auto "Ispaniast"? pole vist eriti tavapärane maa eesti autoplatside hankegeograafias. ilmselgelt ei ole selle ajalugu nii lihtne, et keegi seal pani lehte kuulutuse ja keegi siin läks ning tõi ta ära. liiati veel läbisõidunäit, mis pea 9a vana diisli kohta nii imelikult väike. aga kui tehniliselt korras, siis on muidugi ükskõk kustkohast toodud ja kui palju sõitnud. aga vaadates mobile.de kuulutusi, siis sellise hinnaga nii vähe sõitnud sarnast autot sisuliselt ei leiagi.
11:28 06.12.2011
Video auto kontrollimisest asub http://youtu.be/A9d6UrMwsG8 kus ei ole näha piduritesti tegemist kuna see tehti enne videokaameraga. Netti üles laetud on fotoaparaadiga tehtud. Seega on video VHS kassetil ja veel teine mälukaardil. On pikk arutelu ülevaatuspunktis On piduristendi väljatrükid. On palju infot ja palju tahan veel teha näiteks tahan, et Ain Allas oma "Kaua võib" meeskonnaga aitaks ülevaatajaid poriga loopinud Pealtnägija reporterilt vabandust saada. Vajadusel saab auto ka Tallinna Info-Autosse viidud.
11:49 06.12.2011
x3 (registreerimata)
Vaatasin videot ja kas oleks võimalik lahti seletada täpsemalt, kuidas see neliveo kontrollimine läbi veeretakistuse mõõtmise näitab neliveo korrasolekut või mitte korrasolekut antud auto puhul? Ja kui nelivedu poleks korras olnud, siis millised numbreid oleks pidanud seal arvuti kuvaril näitama?
11:58 06.12.2011
KirillDr (registreerimata)
Minu poolt SÜGAV kummardus Mait Millertile, VÄGA tubli töö, et te asja selliselt ette võtsite - ilmselt esimene inimene kes üldse midagi reaalselt ette võtab taoliste olukordade vastu, mitte ei istu arvuti taga ja ei kopeeri mingeid valmiskirjutatud tüüpvastuseid a 'la "No ma ei oska nii kommenteerida jne".

Väga huvitav oli vaadata sellisel kujul eksperthinnangut - kommentaarid, arvud, video, kõik jutud.

Nüüd peaks tõesti Info Auto ja muud karvased olendid oma kommentaari andma, et kuidas pidi järsku auto olukord nii muutunud on ... Väidetavalt ei kõlvanud see auto isegi parklas seismiseks ka, sealgi ohtlik.
12:14 06.12.2011
x1 (registreerimata)
Vahepeal korda tehtud?
Hooldusraamat: ca. 140 tkm (tegelik ca. 340 tkm) - hooldusraamatu olemasolu võiks kuulutuselt ikka maha võtta.
13:39 06.12.2011
Ei ole korda tehtud vot selles asi ongi. Kui tihti olete kohanud auto edasimüüjaid kes enne automüüki masina remonti viib...? Plaanin veel tolle auto ajus sobrada kuigi Info-Auto 27.10.2011 16:35:39 diagnostikapaberid näitavad ainult (oilpressure Faulty value).
17:46 06.12.2011
mida on? (registreerimata)
Alustuseks on masina läbisõidust VÄHEMALT 200 000KM maha keeratud, selline tähtis dokument nagu hooldusraamat VÕLTSITUD!!!
Kuulutuses müüakse 2003 aasta masinat,TEGELIKULT 2002 ja mis siis et detsember...
Võlaõigusseadusega oleks ostja ka põhjendusteta selle aparaadi võinud tagastada!
Ma usun,et esinduses vähemalt signaali kontrollida osatakse???
See Mait Miller võtab küll enda peale liiga palju asudes ebaausate platsimüüjate poolele ja külvates margiesinduse töötajaid erinevate kahtlaste sõnadega.Usun,et see juhtum leiab edaspidist kajastust ka laiemas meedias.
VOLVO ,millel on HAAMRILÖÖKIDE VÄRSKED JÄLJED on kohe kindlasti korralik ja aus masin.Lennake peale seltsimehed!!!
19:02 06.12.2011
........ (registreerimata)
Diagnostika näitab ainult, et 2002 aasta masinal on probleem Õlisurvega? See on normaalne ju. Olen ka seotud olnud, automüügi platside, autode vuntsimise ja TÜVi tegemisega, tean kuidas asjad käivad. Kui ostad X kohast auto, tehakse TÜV sinu eest ära ja selline variant ei ole võimalik, et ei läbi ja mõni puudus pannakse lehele. Paraku on olukord nutune ja kuskilt platsilt mõnda autot osta....tegu on loteriiga.
21:55 06.12.2011
turbonaator (registreerimata)
Ära räuska ja sega asjatundja jutule oma idiootsete kommentaaridega vahele.
23:08 06.12.2011
Kõik taandub ainult ühele küsimusele. Mis on teekõlbulik auto. Paljud ei tea kui palju on insenerimõtlemist kui palju katsetusi kui palju raha on pandud auto ohutuse tõstmiseks. Miks on kasutusel kuulliigendid? Kuidas nad on ehitatud? Miks nad on just nii ehitatud? Vahel tundub, et sajand autoehituse arengut ei ole paljudele mitte midagi õpetanud. Riigiametnikud teevad reegleid mis on kauged füüsikareeglitest. Meie enda transpordivolinik Siim Kallas loeb tulekustuti puudumist ohtlikuks rikkeks... No tule taevas appi. Auto ohutuse asjades on kõik segi paisatud, segi aetud segamini aetud ja nii ongi masin juriidiliselt mittekorras kui tal ei põle tagurdustuli. Muidugi on tuli hädavajalik aga miks ta ei ole haagisel vajalik? Ei saa reeglitega lolliks minna, natuke peab ka teadjatega asju arutama.
Miks ei ole inimest kes nõuaks rumala sõidupiirangu muutmist mõistlikumaks kui autol on kordusülevaatus? Miks enne ülevaatusele tulekut loetakse masin igatpidi korrasolevaks ja kui autojuht sai teada, et vingugaasi hulk ületab lubatu siis masinat ei saa kasutada tööle- koju sõitmiseks vaatamata sellele, et diagnostiku juurde on aeg kinni pandud. Miks kõik tahavad olla suured asjapulgad? Miks ei kasutata mujal maailmas kasutusel olevaid asjalikke regulatsioone? Miks riik kohtleb kõiki kodanikke kordusülevaatusreegliga kui rumalaid. Seda ainult sellepärast, et on leidunud idioote, kes kordusülevaatuse olemasolul teeb reisijate liinivedu. Kannatavad aga sajad tuhanded, kes pisipuuduste kõrvaldamise kuulise perioodi jooksul ei tohi sõita ja mis veelgi tobedam – nad kõik sõidavad, seega on seadusesäte, mis ei tööta ja kedagi ei huvita kuidas mõistlikum reegel välja näha võiks. Miks usaldatakse lausa pimesi autoesindust ja seda igas olukorras kui on teada kui palju tegelikult tuleb sealt praaki. Kompetentsi vähesust on palju ja sellest lõikavad kasu just kompetentsi mitteomavad, sest milleks vahetada probleemset vidinat kui saab vahetada kogu sõlme... ikka käibe nimel. Miks on autoosad nii kallid? Ikka selleks, et ostaksite uue auto. Viimased 3 küsimust - miks Info-Auto spetsialist arvab, et 2wd masin on suhteliselt ohtlik kui enamus ongi 2wd? Miks sellise mõtlemisega spetsialisti tööl hoitakse? Miks selliseid usutakse?
01:01 07.12.2011
------------ (registreerimata)
tuleb välja et autoplatsid müüvad eestis ikka väga korralikke autosid, ei mingeid romusid, Pealtnägija imeb lugusid eimillestki.........nüüd pandi IRL poisid tanki, ausad poliitikud eestit edendamas ja näed kuidas Pealtnägija must vari nende nimed ära tõrvas.
Mul endal on plaan Info-Auto kurjategijate juurde autot remontima minna.....tea kas tasub? Praegu jääb mulje, et need mehed ei oska rooli taha sattumiseks autol õiget ustki leida. Ma pole antud saate peensustesse väga süüvinud, aga kas seda 2WD asja kirjeldati ikka ohtlikku rikkena? Või puudusena, kui sõiduk ostetakse eeldusel, et on 4WD?
Kas sõiduki ostmisel oleks ainuke pädev, aus ja asjakohane hinnang saada tehnoülevaatuspunktist? Esindusi tuleks vältida?
09:19 07.12.2011
PÄTIDSULIDVARGAD (registreerimata)
Kui klient ostab 4 wd ja saab 2 wd siis on see ikka minu meelest suht ohtlik viga. Kas teie punktis siis läbivad ******s 4wd-ga sõidukid igapäevaselt ülevaatusi kuidi teh.passis on 2 veosilda? Olgem ausad tegu oli ikkagi sulaselge pettusega ja saade väga õigustas ennast. Aitab sulide bluffimisest.
09:24 07.12.2011
stammer (registreerimata)
Usaldada tasuks oma ala spetsialisti, kellel on kogemus. Kogemus ei tule ühe, kahe aastaga, vaid võibolla alles viie või kümne aastaga.

Ma olen enam kui kindel, et kui viia suvaline auto kolme erinevasse ülevaatuspunkti, siis on tulemuseks erinevad vead.

Keda usaldada?
09:32 07.12.2011
Auto võib olla korralik ka siis kui läbisõit 340 000 see kindlasti käib Volvo kohta. Pealtnägijat on kerge petta kui ette sööta valet sest nende tiimis ei ole autospetsialiste. Info-Autos ei ole kurjategijad see on tavaline firma kus mõned töötajad ei sobi oma tööd tegema. Ka minu firmas on selliseid olnud. Ka romusid võib osta kui ise remondimees ja raha napib. Ka romulatest võib autoosi osta. Kui autot ostetakse siis peab ikka enesele ka aru andma, et hind vastab tavaliselt auto hetkeväärtusele hetkeseisukorrale. Tuleb mõista, et kasutatud auto võib vajada remonti. Ka ülevaatusel kohtab palju vähe kompetentseid. Mõni aeg tagasi soovitati ülevaatusele tööle võtta koduperenaisi kuna nad on lojaalsed ja seaduskuulekad... seda ei juhtunud samas teame, et on naisi kes "panevad meestele ära autoasjanduses" Ülevaatuspunkti eelis on selles, et ülevaatajat ei mõjuta hilisem remondiarve suurus seega oleme sõltumatud. Autoostule eelnevalt saab mugavalt ikka ise kõrval vaadata mida ja kuidas kontrollitakse. Ülevaataja kompetentsist piisab, et tuvastada kas masinal töötab 4WD, heitgaasid korras, kere kandevkonstruktsioonid alt vaadatuna, pidurdusjõud normis, rooliseade, amortisaatorid. Saab teada kas masin mis ostetakse on sõitmiseks või kohe remontimiseks. Muidugi ei leita peidetud vigu. Muidugi on ka ülevaatuspunktides mehi kelle kompetents on väiksem kui infoauto mehel aga ikkagi ei saa üldistada asja nii, et ülevaatuspunkti töötajad teevad koostööd automüüjatega. Kindlasti leidub selliseid. Kindlasti leidub sullerdajaid. Kindlasti on seadusandlus puudulik. Palju on küsitavusi kuid sellist saasta millega meid üldistavalt üle valati ... ei ole mina ära teeninud.
Tulevikus teen oma kokkuvõtte asjast.
10:49 07.12.2011
uuups i did it again (registreerimata)
Sullerdajaid leidub selge see ja antud juhul said sullerdajad saate näol oma teenitud palga. Kui teed julge tunnistada, kui ei taha probleeme ära tee. http://www.postimees.ee/652082/altkaemaksu-votnud-tehnouleva
atajale-maarati-tingimisi-karistus/
Ehe näide, mees tegi, tunnistas ja sai oma karistuse.
14:24 07.12.2011
To: PÄTIDSULIDVARGAD
Paistab, et Teiel on "kodutöö tegemata".
Selgitan - "Pealtnägijas 2wd parsaks nimetatud masin on väga heas seisukorras. Tegin tollega täna katsesõitu ja tunnistan, et ta on parem kui minu 50 000 sõitnud Honda Civic. Volvol töötab 4WD süsteem korralikult. Meie punktis läbivad ülevaatuse 4WD masinad ja me ei saa teada kas neil ja kui hästi töötab 4WD sest piduristend on lülitatud 4WD režiimile mis ei tuvasta 4WD seisukorda. Kas tehnoülevaatussüsteemi tervikuna halvustav saade (kus valetati korras auto kohta) ennast õigustas jäägu Teie arvamuseks. Kui saatetegijad ei oma vajalikku kompetentsi autoalal, ning kogu saade on üles ehitatud vaenutsevalt, ühekülgselt, kallutatult ja tahtlikult eksitavalt siis jäägu see Teie teada kui väga õigustas ennast saade. Kutsun siinjuures üles autoajakirjanikke kes oleks valmis tegema AUSAT lugu masinast mis on täiesti sõidukorras...
To: stammer
Kui ei tea, keda usaldada siis otsige firma kus on kontrollijale antud kohustus anda selgitusi mida kontrollib ja kuidas. Otsige firma kus firmajuht isiklikult vastutab. Minge foorumitesse ja uurige elu. Kes otsib see leiab. Samas olen ma veendunud, et valdav enamus kontrollijaid on ausad kuid nende autotundmise tase on seinast-seina. Samas ei pea selleks olema raketiteadlane, et osata masinat kontrollida. Vahel on vaja spetsiifilisi teadmisi kui peab kaitsma kliendiõigusi näiteks Info-Autos Tallinnas kus ma käisin selgitamas kuidas peab vajutama piduripedaalile kui tehakse piduritesti. Teie arvamus - Ma olen enam kui kindel, et kui viia suvaline auto kolme erinevasse ülevaatuspunkti, siis on tulemuseks erinevad vead.
Teie tähelepanek - arvamus on väga päevakohane ja ma nõustun Teiega. Siin aga oleneb kõik sellest kuidas asja korraldab riik.
17:06 07.12.2011
Erthi (registreerimata)
Kui ülevaatuspunkti töötaja 50K km läbinud isiklik HONDA on hullemas seisukorras kui üle 350K km,10 aastat vana,teab kust toodud,kahtlase ajalooga müügiplatsiromu siis see iseloomustab ennekõike seda spetsialisti,kes siin sõna võtab!!!
Herr Millert!On suur soovitus teil endal see VOLVO ära osta või HONDA vastu vahetada.Saavad platsiärikad spidomeetri kerimise pealt kokku hoida ja te ise kahh vastu talve korraliku neliveo alla!
Kõik peaksid siis ülihappyd olema!!!!
17:46 07.12.2011
Lihtsalt lugeja (registreerimata)
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus) 15:17 05.12.2011- "Info -Auto mehed kurjategijad"
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus) 09:32 07.12.2011- "Info-Autos ei ole kurjategijad see on tavaline firma kus mõned töötajad ei sobi oma tööd tegema"
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus) 09:32 07.12.2011- "Ülevaataja kompetentsist piisab, et tuvastada kas masinal töötab 4WD, heitgaasid korras, kere kandevkonstruktsioonid alt vaadatuna, pidurdusjõud normis, rooliseade, amortisaatorid."
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus) 14:24 07.12.2011- "Meie punktis läbivad ülevaatuse 4WD masinad ja me ei saa teada kas neil ja kui hästi töötab 4WD sest piduristend on lülitatud 4WD režiimile mis ei tuvasta 4WD seisukorda"
Mitte paha pärast, aga kohati justkui kisub jutt vähe vastuoluliseks, või saan ma valesti aru......
Pealegi pole kas pole võimatu et peale seda saadet kõpitseti seda autot siiski märksa korrasolevamaks (Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)15:17 05.12.2011-".....remonditud kuna all paremal pool on uus šarniirliigend ja haamrilöökide värsked jäljed "), sellise saate peale võib juhtuda, et ka automüüjad remondivad ja kusjuures remondivadki, sest kolisevat jms. autot on raske müüa, ka kõrvaldatakse vigu mis otseselt ülevaatusel välja tuleks. Autodel on küljes uusi juppe millest vahel müüja ei teagi, sest eelmine tublim omanik on enne müüki nt. vahetanud summuti, pukse, pidurikettad/katted. Ei ole nõus väitega et automüüja poolt remonditud auto on haruldane imelugu. Pole kindel kas saatel oli ikka vaja selle loo keskmeks võtta veatu sõiduk ja rääkida ära margi esindus ja teha see lugu tervest ja igati tehniliselt korras masinast. See et Info-Autos remondiarve väga kõrgeks võib minna ei pea kahtlema, alternatiive kasutades võinuks muidugi summa ka ehk kordades väiksem olla, kuid eks esindus teeb kalkulatsiooni uutele juppidele, eriti kui need veel originaalosad on.

22:47 07.12.2011
Öelge siis juba otse, et Millerti üles riputatud video auto kontrollimisest on tehtud teisest masinast sest saates olnud Volvol ei saa 4WD korras olla kuna nii väidab Info-Auto. Mis siis, et mina näitan ausalt masina kontrollimist ja Info - Auto ei esita ühtegi negatiivset testitulemust peale suuliste ütluste ja küsitava kalkulatsiooni. Tahaks varsti silmast-silma kohtuda Info-Auto inimestega aga ainult siis kui videokaamera salvestab. Seda ei juhtu enne kui olen süüdistuskokkuvõtted valmis teinud. Lõpetan antud teemaarenduse sest on muudki teha kui solvavaid spekulatsioone ümber lükata. Viimane info auto kohta on - leidsin vaba minuti oma töö kõrvalt ja tegin ATF-ile valge salvrätitesti...
23:04 07.12.2011
Ühe teise Volvo omanik (registreerimata)
Vaadates, kuidas hr. Millert siin pöördesse on läinud, tuleb vägisi meelde vanasõna "see koer kiunatab, keda luud puudutab"...

Aga nüüd teemast. Lubatagu mul siinkohal tsiteerida ülevaatuseguru sõnu:
"Kõik taandub ainult ühele küsimusele. Mis on teekõlbulik auto".
Ja täpselt nende sõnade järgi Millert ka rauda taob. Lubatagu meenutada, et ülevaatusepunktis tehtav kontroll on ainult selle kindlaks tegemiseks, kas auto tohib teedel liigelda, kas auto on vähemalt seadusega lubatud minimaalses korras, et osaleda teeliikluses.
Samas on autos veel palju muid seadmeid, mis auto teekõlbulikkust kuidagi ei mõjuta, kuid mille korrasolekut autoostja siiski eeldab. Hr. Millert, kas teie juures saaks läbi auto, millel ei tööta näiteks juhiistme soojendus, navigatsioonisüsteem, tagaklaasisoojendus, elektriantenn, armatuurlaua infotabloo, elektrilised või isetumenevad peeglid kui nimetada esimesi pähetulevaid asju? Ma millegipärast usun, et teie jaoks on see auto sama „ideaalses korras“ nagu teema alune Volvo.
Selliste vigade leidmiseks (mille remont on tihtipeale kordades kulukam kui mõne šarniiri või rooliotsa vahetus) ei saa kahjuks abi ühestki ülevaatusepunktist vaid ikkagi kindla margiga tegelevast autofirmast (mitte tingimata esindusest).

Tsiteerime veel ülevaatusejumalat: „Iga kasutatud 300 000 läbisõiduga masin on omamoodi romu aga see ei tähenda veel, et sellist masinat osta ei tohi.“
Hr. Millert, kui teil ülevaatamistest ükskord villand saab, siis ootab teid suur tulevik mõnel Lasnamäe automüügiplatsil. Selleks tööks vajalikud laused on juba selged.
Loomulikult ei keela keegi katkist autot ostmast, aga pigem on ostjal siiski õigus katkist autot mitte osta.

Millert: „kuid kui ikka midagi autodest ei jaga“…
Ega teiegi pole vist ilmeksimatu ja kõiketeadja, nii, et enne kui kedagi avalikult kurjategijaks nimetada võiks hoolega peeglisse vaadata…
08:16 08.12.2011
. (registreerimata)
Te õnnelikud Volvo omanikud ei oleks enam nii õnnelikud, kui te teaksite, kui palju teile mütsi pähe on tõmmatud ja rahakotist raha välja imetud sel ajal kui te oma turvalisust ja auto prestiizi naudite. Õigus on ilmselt nii Millertil kui Pealtnägijal, aga üsna suure tõenäolisusega on seal ka Info poolt asja blufitud. Tõde oleks vaja selgeks saada. Las räägivad asjad sirgeks kaamera ees ja siis selgub tõde. Need ilkujad on ju kõige mõttetumad vennid siin, ükskõik kummalt poolt nad siis sõna võtavad. Ega see mütsi pähe tõmbamise jutt ei käi ainult Info kohta, neid ju teisteski esindustes ja madalama taseme töökodades samuti küll ja küll. Ammu oleks aeg panna tööle sõltumatu hästimakstud ekspert, kes töökodade rahakoorimisi oleks võimeline paljastama.
09:09 08.12.2011
uuups i did it again (registreerimata)
Aga kes garanteerib ,et see volvo peale info-auto pandud hävitavat hinnangut kusagil remondis ei käinud? Vahepeal oli ju pikk pime maa, ega te hr Millert kohe selle volvo juurde ei sööstnud kui juba saadet tutvustav reklaam päevi enne saadet jooksma hakkas? Haamri jäljed õõtsal iseloomustavad pigem mingit Tallinna urkatöökoda. Ma ei saa ka täpselt aru milleks tõmmelda mingi ühe olümpialaste autoäri pärast kui selliseid tehinguid toimub päevas kümmneid ja need autod on selle `enam-vähem` volvo kõrval täielikud rapped. Lihtsalt enamik eestlasi neelab selle alla, et okei sain jälle pikki pükse, kui kõik sellised oleks nagu see lugupeetud preili siis ei saaks Kärmas, Allas ega ka võsapets silmatäitki magada, kaameras käiks 24/7. Vot see on Teie JOKK !!!!!
10:02 08.12.2011
hahahaaaa (registreerimata)
to: .
Asi ei ole volvo omanikes, seda mütsi tõmmatakse kõigile sama moodi pähe ja sulle hr. punkt on ka see juba munadeni pähe tõmmatud.......
11:33 08.12.2011
.....! (registreerimata)
Lgp. Mait Millert.

Mul on mure oma autoga. auto on 2001. a. Volvo V70 2.4 Diisel 120kW. Ma mõistan, et te olete kompetentne spetsialist neliveoliste autode puhul,
aga äkki aitate ka esiveolise auto muret lahendada. Nimelt on mure selles, et käiguvahetusel teiselt kolmandale on tunda tugevamat tõuget kui teistel
käiguvahetustel. Samas kolmandalt teisele allavahetusel jääb vahetus nagu venima (tegemist on automaatkastiga). Teine mure on see,
et kõrvalistuja ukse klaas ei jää üles, kui on kasutatud automaatse üleslaskmise funktsiooni, vaid liigub peale üles jõudmist veidi alla tagasi.
Mõtlesin minna Info-Autosse diagnostikasse, aga nüüd, lugedes siit milliste inimestega on tegu, ei tea, kas sinna minna. Kuna te saaksite auto üle vaadata?
Mulle piisaks Teie kinnitusest, et masin on väga heas seisukorras ja teekõlbulik, siis saaks rahuliku südamega samamoodi edasi sõita.
Hea, et leidub ikka spetsialiste, kes on Volvo koha pealt kompetentsem kui Info-Auto ja kellel on vastavaid spetsiifilisi teadmisi. Ma ei loodagi,
et minu vana auto on parem, kui Teie Honda, aga südamerahustuseks oleks ikka hea kuulda, et ka minu auto võib olla korralik ja seda inimese suust kes oma sõnade eest ka vastutab.

Tänudega,
Murelik autoomanik.

11:51 08.12.2011
to .....! (registreerimata)
endal ka klaasiga probleem. 0 punkt on paigast ära ja klaas mõtleb et keegi pani käe/näpud vahele ja laseb klaasi alla tagasi. aga seda saab vist ainult esinudses paika panna (vist). käigukastiga tundub olevat see teiselt kolmandale jõnksuga tavaline viga...seal võib aidata softi vahetus/uuendus aga ka võib ka tõsisem asi olla. uuri margi foorumit kõigepealt
http://foorum.volvoclub.ee/search.php?keywords=k%C3%A4igukas
t&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sk=t&
;sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Ot
si
17:49 08.12.2011
. to hahahaaa (registreerimata)
Äkki ma olengi üks nendest kes sinusugustele mütsi munadeni tõmbab.
18:17 08.12.2011
mina mina (registreerimata)
nu nii!

nagu ma siit loen on see teema omadega p........sse keeratud!
mida krt peab pöksima?
minu meelest hr Miller on teemat ilusti ja adekvaatselt kajastanud ning miks peab hakkama lahmima ja Maidu isiklikku autot haukkuma jne?!
olete ikka mönusad p........e vestid:)
19:12 08.12.2011
stiiven siigal (registreerimata)
pmst veaks võidakse märkida ka taatlemata tulekustuti, teises kohas jälle helkurvesti puudumine jne. Tuleb ikka lähtuda kainest loogikast kas auto on ikka TEGELIKULT sellises tehnilises konditsioonis millega võib liikluses osaleda.
22:37 08.12.2011
hahahaaa (registreerimata)
to: mina mina
Kas foorum on koht kus üldse sõna ei või võtta või peab ulguma administraatoriga samas suunas? Pakutakse ju vägagi reaalseid võimalusi välja- nt. auto korda tegemine müüjate poolt. Tõsi, kõik pole just eriti heatahtlikud, aga hr. Millerti nägemus on ka ju suht ühekülgne- ülevaatus on aus ja kompetentne, esinduses on kurjategijad- ei kõla ka just objektiivselt. See et Millert seda foorumit veab on ok, igati tubli ja mõnigi saab vajaliku vastuse, aga hetkel paistab kerge paanika. Vaatasin videot ja ei ole Millerti punkt ju, või töötab tolles punktis Millerti sugulasi või häid tuttavaid? Nii nagu eestis kipub olema, siis julgen väita et ülevaatus kui selline on küllaltki korrumpeerunud ja erakordset kompetetnsti ei julgeks ka eeldada, siinkohal ei pea kindlasti silmas Millerti punkti, igati meeldiv kui see mees püüdleb ideaali poole ja tema punktis käivad asjad nii nagu peab.
00:51 09.12.2011
mina mina (registreerimata)
to: hahaha

tohib ikka söna vötta aga kahjuks sinu sönavötud ala "myts munadeni" jne.
ei tea - ei ole kordagi käinud hr Milleri ylevaatuspunktis aga see polegi minu arust oluline kas filmitud on Milleri punktis vöi kus iganes.
tähtis on see,et hr Miller on avalikult antud teemal julgenud söna vötta ja olen kindel,et antud juhul ka nii on.miks ma nii kindel olen?sellepärast,et kui ikka endas kindel ei ole siis sellises teemas söna ei oleks vöetud - kuna oleme ausad siis antud teemaga vöiks vastasel juhul kaasneda ikka ropp hagi ja nagu me hr Siilatsit teame siis kergelt see ei käi:)
ja kuna niipalju muidugi olen suhelnud hr Milleriga,et korra olen pystitanud teema kus sain hr Millerilt väga adekvaatset infot - millest oli väga-väga palju kasu.
01:03 09.12.2011
Head foorumlased.
Kell on 1 öösel ja homme olen hommikul jälle platsis Laki tänaval.
Olen lugenud mitmeid halvustavaid märkusi minu suunal. Hetkeks isegi solvusin aga mida rohkem aeg edasi seda rohkem lihtsalt irvitan inimeste üle kes on lausa jaburalt enesekindlad. Viskan Teile head haukujad ühe kondi. Antud 340 000 läbisõiduga Volvol on nelivedu süsteem samas heas seisukorras kui 1000 km sõitnud uuel masinal. Ha Ha Ha kes lahendab nii lihtsa puzzle saab minu käest 100 euri puhtalt kätte. Olen kaine. Ha Ha Ha sina seda ei tea
19:30 09.12.2011
? (registreerimata)
Vimane postitus on küll küsimärk, äkki pole ikka nii väga kaine? Või unetuse probleemid? Keegi ei ürita Millerti loodud võrrandit lahendada....nagu lasteaed, vat mina tean aga sina ei tea......varsti viskab mustkunstnik trumbi varrukast. Ikkagi on auto hilisem korrastamine reaalne ju, see on hüpotees ja selle üle võib irvitada kellele see lõbu pakub.
Pealegi kui punkti seadmestik ei võimalda neliveole hinnangut anda, siis mis vahet seal on mis olukorras see on.
22:10 09.12.2011
tüv (registreerimata)
vana peksab segast,mis muud...
22:25 09.12.2011
To: ?
Teie - Ikkagi on auto hilisem korrastamine reaalne ju. Näitab kui pealiskaudselt suhtute antud teemasse. Masin on korras. Korras on auto nelikvedu mida kõike tõestab video.

Teistele uskumatutele:
Pean siin foorumis selgitama, et ma ei ole kaamel. Püüan öelda, et uskumatult palju on totakaid kes lasevad ennast lüpsta kompetentsi mitte omavate autoesindustöötajate poolt sest neid juhtumeid mida tean on päris palju. Kasvõi hiljutine lugu Pärnu Info-Autoga kus kallist automaatkasti taheti vahetada kuna pidi omama kõverat võlli... ja vea põhjus oli lühises, aga see on teine auto. Ei pea olema mustkunstnik, et selgitada - Hispaanias ei saja lund millest tingituna ei rakendu AWD süsteem.... Seal kliimas ei saanud antud Volvol olev II põlvkonna Haldex kuluda (ka meil kui auto ei satu libedale pinnasele) kuna antud Volvo sõitis 9 aastat valdavalt 2WD režiimil töötava ülekandega... Nii lihtne see ongi. Paljud ei saa aru, et Volvolugu on näide tippkompetentsitusest kuhu on segatud tobud ajakirjanikud on imelik autoostja, petturist diagnostik ja kõige lõpuks minu otsene ülemus kes on pahatahtlikult meelestatud ajakirjanike poolt eksitusse viidud. Ajakirjaniku töötluse tulemusena desorienteeritud ja ei oska väga adekvaatselt vastata.

Tulemas on veel üks video, oodake ta ära siis saate jälle vale puu all haukuda. Kuna antud foorum ei ole mõeldud professionaalidele siis võivad kõik sõna võtta…
00:21 10.12.2011
Ata1 (registreerimata)
Kõik taandub ju ikkagi ajakirjandusele, mis vigadele vindi peale keerab! Tänapäeva ajakirjandus toimib sarnaselt muu müügiga, kus vaid tulemus on tähtis, mitte tõde. Kui kopraonu telekas valgete hammastega puud kaksab, siis iga lapski teab, et tal pole valgeid hambaid, reklaamis (müügis, ajakirjanduses, poliitikas) on aga kõik lubatud; siin võib vihjata kujundlikkusele, tahtlikule utreerimisele vaataja irriteerimiseks...mida iganes...
00:31 10.12.2011
nüüd jääb oodata millas Millert Info-Auto tuhastab ja sellegi eesti pinnalt ära puhub, kas on mingit kõvemat show`d tulemas?
Kas neliveolist autot tuleks osta eelistatult lõuna-euroopast, kus need lihtsalt ei saa kuluda ega laguneda? Mitte et sa lollile midagi tõestama peaks. Mul on Infos üks suurem töö vaja ära teha ja veel Tartus, tea kas selleks ajaks ongi seda asutust, mitte et ma fännaks ja sõpru seal omaks, aga mõningaid asju tahaks margi esinduses teha. Ei usu et teised teenindused kõvasti paremad ja prohmakaid juhtub kõikjal. Noh seda et ülemus on mängus oleks võinud kohe öelda, siis on teine asi ,millest see rabelemine ja tõestamine. Kes seda sinu asemel ei teeks, löö aga pall Info väravasse, las hakkab seal ka tants pihta. Veeretakistuste tõttu peaks nelivedu toimima nagu selles videos näha, kui palju seal haldexis lõtku võib olla on juba märksa sügavam lähenemine,ok. Kuid ikkagi ei tõesta see video et müügimehed pole vahepeal seda autot remontinud, see tõik võib Millertile täiesti paranoiline tunduda aga nii see on. See, et ausad ja usaldusväärsed vene mehed õhinas Millertile kaasa noogutavad ei tee seda võimalust võimatuks. Loomulikult ei tähenda see samas seda et Pealtnägija ja Info ka hoogu poleks võinud sattuda. Show must go on.
01:32 10.12.2011
ka kaine (registreerimata)
Kõigepealt peaks hr. ülim kompetentsus endale selgeks tegema viskosiduriga neliveo ja elektrooniliselt juhitava Haldex neliveo ehituse ja tööpõhimõtted ning siis kondi läbi närima, kas Haldexi absoluutset töökorras olekut saab ikka piduristendiga tõestada. Millert on kinni jäänud oma lõtkude ja amortide maailma, aga nagu eespool õigesti öeldi, ei tähenda veermiku ja heitgaaside korrasolek veel heas korras autot.
Aga täna olen mina kaine.
Ja Mari EI OLE l!ts :)
03:23 10.12.2011
Millert ei plaani Info-Autot Eestimaa pinnalt pühkida ega korraldada showd kuna InfoAutos ja teisteski esindustes on minu arvates enamuses asjalikud ja oma ala tundvad inimesed. Lihtsalt tolles firmas antud juhtumil leidus üks inimene (ehk on veel mõni, ma ei tea) kes „odava kuulsuse“ nimel andis ebaadekvaatse hinnangu ühele Volvole. See minu arvates ilmselge valehinnang oli aluseks kogu ülevaatussüsteemi halvustamisele ühel kindlal teemal kus esitati kaudne, kogu süsteemi üldistav süüdistus nagu oleks võimalik koostöö automüüjate ja ülevaatajate vahel. Jah tunnistan, et see on võimalik üksikutel juhtudel nii nagu on võimalik osade väikesepalgaliste ülevaatajate altkäemaksu nõudmine või ebakompetentne otsus vähekoolitatud isikute poolt. See kuidas asja „serveeriti“ riigikodanikele ning info toetus otseselt tõestatavale valele oli minu arvates propagandasõja musternäidis.

Reageerin nii valuliselt antud juhtumile sellepärast, et mu hing on haige ühiskonna negatiivsete hoiakute pärast kogu ülevaatusvärgi peale. Ja kui on väiksemgi võimalus oma ametivendi, oma eriala kasvõi natukenegi „puhtamaks pesta“ tõestades, et antud juhtumil oli TV-saade ülekohtune, siis ma teen seda.

Mis puudutab Teie lähitulevat kohtumist Tartu Info-Auto spetsialistidega siis usutavasti nad aitavad leida õiget lahendust kuid ärge unustage põhitõde mis kehtib kõigis soliidsetes autoesindustes. See on – kliendil on õigus küsida ja saada kogu informatsiooni paberkandjal mis puudutab probleemi avastamise analüüsi, probleemilahenduse variante ja hinnapakkumist.

Uus video tõestab, et remondimehed ei ole masinat remontinud. Tõestab veel ühte, koma teist aga see ei ole kõige tähtsam minu jaoks. Parim õppetund minu jaoks antud loos oleks see kui autoesindused ja Maanteeamet hakkaks tulevikus teineteist rohkem austama. Kui ülevaataid koolitataks rohkem, kui autoesindused mõistaks, et meie ja nemad ei ole omavahel vaenlased (oleme täna nende töökvaliteedi indikaatorid) vaid ühe ja sama keti lülid mis teenib kodanikku.
Vene mehed automüüjad ei puutu üldsegi antud teemasse sest probleem antud juhtumil on ühe kindla Volvo tehnilise seisukorrale valehinnangu saamises mida teadlikult kasutati ühiskonna negatiivse arvamuse võimendamise tööriistana.
03:51 10.12.2011
To: ka kaine
Tore, et sõna võtab registreeritud kommentaator ja tema elektrinposti aadress annab infot, et tegemist on Volvo esinduse mehega.
Palun jätke iroonia sellisel hommikutunnil. Mina ei ole ülim kompetentsus. Jutt käib 2002 Volvost millel odonäit 340 000 km kuid sellele vaatamata näitab piduristend head korrasolekut. Kellaaeg on mitte hiline vaid juba hommikune. Ei tahaks Teid süüdistada tühikargamises sellisel kellaajal kuid minul erinevalt Teie kompetentsusest, on kombeks tõestada-motiveerida oma väidet näiteks videoga väi viitega juhendile, seadusele. Ma püüan olla kompetentne st. usutav. Näidake, et olete samuti kompetentne, andke nii minule kui ka teistekle foorumi külastajatele teada kuidas Teie ülim kompetents suudate tõestada paremini II põlvkonna haldeksi korrasolekut, andke viide tehasejuhendi leidmiseks või viide milliselt saidilt saaks seda lugeda? Samas minu kompetents ütleb - jah ma "vägistasin" Volvo haldeksit ja järgmine kord näitan uues videos kuidas saab iga ülevaatuspunkt tõestada, et AWD töötab.
Vastan teravusele teravusega.
Terrvitage Mari minu poolt kui tema kõrvale magama heidate.
13:25 10.12.2011
Ingu87
Rullikute peal saaks/peaks saama põhimmõtteliselt AWD autot kontrollida.
Rullikud imiteerivad kinni jäänud silda, (ala sügav lumi või jää), kui need ringi hakkavad käima, siis ju kõvemat haardumist omav sild peaks hakkama kaasa aitama ja auto välja lükkama või tõmbama.
Või saan ma valesti aru.

Muudetud 13.12.11 22:05

15:18 10.12.2011
huvitav, (registreerimata)
mis sellel näidikutel viga oli,et peab välja vahetama?kui kuulata meistri juttu,siis see auto on omadega TÄITSA läbi.See oli väga loll jutt. See teema tundub olevat rohkem kasutatud autode müüjate maha tegemisena,mitte tõsiselt võetava jutuna.Ainult uus auto ja ainult margi esindus,muu ei kõlbaks nagu kuhugi.Kui meie õlevaatajad on äraostetavad,siis kehtiv ülevaatus tehti Hispaanias ikkagi. Kas seal ka on sobi tegemine meie müüjatega?
Eelnev jutt ei käi Millerti kohta loomulikult.
16:00 10.12.2011
Mütsiga volvoomanik (registreerimata)
andke viide tehasejuhendi leidmiseks või viide milliselt saidilt saaks seda lugeda?

Siit saab iga soovija ligi Volvo tehaseinfole ja remondijuhenditele:
https://tis.volvocars.biz/tis/main.do
18:01 10.12.2011
küsisin ühelt ülevaatajalt, ütles et audi quattrod ei tekita stendis mingit takistust, ons neil neliveod läbi või mingi teine ülekande tüüp?
21:00 10.12.2011
. (registreerimata)
No sellise küsimuse peale tahaks küsida, miks see kodanik hahaaa üldse sõna võttis, või üritab vett segada. Ootame ära Iauto ametlikuma reaktsiooni, esialgu ei ole nad adekvaatselt reageerinud. need esinduse vendade kommentaarid nende usaldatavust ei tõsta.
21:07 10.12.2011
ei see audide küsimus polegi teemasse, vaid puht informatiivne küsimus
10:58 11.12.2011
15:38 11.12.2011
ootusärevus (registreerimata)
kuna vol3 ja vol iauto tulevad?
16:29 11.12.2011
Vol 3 on see, et antud auto tsentraalelektrik alast ajus leidsin läbisõidu näidu 144 014 km mis ei ole 340 000 nagu väidab IA... Asja võiks uurida "pealtnägija" meeskond sest ei ole välistatud auto ostja, tema elukaaslase ja autoesinduse töötaja vaheline koostöö... Kui kahtlustati müüja ja ülevaatajate vahelist koostööd siis miks ei või sama hästi kahtlustada hoopis vastaspoole "koostööd" kus on koht otsesel valel mis on tõestatud. Tegeldakse laimamisega, ja automüüjale surve avaldamisega st. otsese hirmutamisega nagu vöidab automüüja. Vol iauto tulek oleneb juba Mihkel Kärmasest kelle meeskond tehti blondiini ja tema tiimi poolt lolliks üle riigi...
16:56 11.12.2011
no nii, vol 2 on juba parem, kohe alguses pidanuks kuskilt siitmaalt startima, vol1 katkevate nööpide ja idiootideks sõimuga polnud hea variant. Sellist muljet et auto on lausa pooleks murduv ja kohe plahvatav nagu usa filmides ei jää. Radikaalsetesse ostustesse ideaalses sõidukorras või liiklusohtlikult lagunev tuleb üldiselt ettevaatlikult suhtuda-sellest võib jama tulla. IA otsus oli liialt hävitav, nad pidanuks tooma välja kui puudusi pigem, aga eks nad ise võitlevad oma otsuse eest kui tahavad. Vahetatud on siis parem sarniir, see on konkreetselt uus tükk. Sa, Millert, oled kõne järgi justkui saaremaa kandi mees? Sry, et sinatan, aga ju olen liiga vähe oma elust nõuka süsteemis elanud, teietamise komme hakkab ära kaduma.
17:22 11.12.2011
ossOsvald (registreerimata)
Sa hahaa vaata oma kõik postitused siin üle ja saad aru,et sa oled ikka nõrga taibuga ja naiivne.piisss!
18:27 11.12.2011
No kallis lapseke hahahaa
Vaadake videot ja näete, et uuel šarniiril roostetavad poldipead mis tähendab, et sõlm on vahetatud mitu kuud tagasi. Tule taevas appi kui palju peab ühe pealiskaudse latsekese tähelepanematust üle riigi reklaamima?
19:26 11.12.2011
Margo.... (registreerimata)
Mis läbisõitu sa siis sealt ajust lootsid leida, kui mitte seda sama mis auto odomeeter näitab? Läbisõit 340000km on fikseeritud natuke teisel viisil.
Natuke rooste läinud polt või mutter ei pruugi kindlasti olla vahetatud mitu kuud tagasi. Praegustel ilmastikutingimustel lähevad need poldid ja mutrid nädalaga rooste.
16:26 12.12.2011
Helistasin täna keskpäeval "Pealtnägija" vihjetelefonile kus tegin ettepaneku teha veel üls saade - nüüd juba sellest kas ja kuidas võib autoostja teha koostööd autoesindusega... Samuti soovitasin neil vaadata antud teemat siin leheküljel. Minu info lubati edasi saata hr. Kaggele kes siis ise vaatab kas võtab minuga ühendust? Palusin "pealtnägijat" kiirustada sest on olemas üks ostusoovi üles näidanud kodanik kes käis masinat kohapeal seiramas. Ps! Esimene video on tehtud privaatseks st. juurdepääs on piiratud. Põhjus - mõnele ei meeldi, et avaldasin imestust kas Hispaania remondimehed on idioodid kui nad ei märganud šarniirliigendi vahetamise ajal, et esisillas on veel vajalikke remonditöid vaja teha. Samuti ei meeldinud ühele kodanikule, et nimetasin autoesinduse töötajaid lurjusteks ja tööpluusil puudus nööp. Volvo lugu 2 on näitlikum ja sealt puudub pidurite-amortide testimine kuna ta on olemas ja vajadusel nähtav.
19:24 12.12.2011
moi moi (registreerimata)
No juu siis ka vene rahvusest kodanikud on pealtnägija eelnevaid saateid vaadanud ja tellisid odomeetri kerijalt natuke kõvema paketi, kus puhastati ka auto aju reaalsest läbisõidust. Olgem reaalsed selline vana pann ei ole elusees 144 tuhhi sõit, isegi 350 oleks suht leebe varjant. Ja eelneval kommenteerijal väga õige tähelepanek Eesti naatriumkloriidi marinaadis auto detailid lähevad paari päevaga rooste eriti veel kui tegemist mustast metallist poldiga. Keep it real Millert!!!
21:38 12.12.2011
on igati meeldiv näha et sündmused arenevad edasi, loodan väga et Pealtnägija&IA pühendab saate Millert&Co`le. Kes peale jääb, siis erinevalt Millertist on mulle suht poogen- ei pea kellelegi midagi tõestama ega ära panema. Millert, mis saab siis kui Pealtnägija jutule ei võta ja avalikult ei vabanda? Võsa Pets? Kaua võib? Reporter? Pealegi seal saab asja kujundada täitsa oma näo järgi, muidu võib Kärmase karvane käsi seda lugu vale nurga alt näidata ja jama läheb suuremaks.
Millert, kas siin foorumis tõesti käib sinu arust ainult meie kahe vaheline vaidlus? Ära meelita Millert:), ahh mul tuleb täna vast hea uni. Imekena et meil eestis on siiski toredaid mehi kes kallavad mu kibestunud ja kompleksides ellu sooje päikesekiiri. Vabandan, et ei märganud videos Hispaania puhta ja sooja päikese all roostetama läinud polte- video kvaliteet polnud ju siis piisav, kes pole ise katsunud see ei tea.....
PS.Kui minusuguseid lapsemeelseid poleks, kuidas saaksidki teised end tunda targa ja isakestena...see teeb ainult head.
21:52 12.12.2011
Pole juba algusest saadik aru saand mida hr. Millerti poolt siin tõestada tahetakse. Hakkab juba tunduma ,et pigem käib mingi promo maitene ülevaatuspunktile või siis on automüüja keegi hea tuttav või veresugulane kelle mainet siin upitada tahetakse. See lugu oleks juba ammu unustatud olnud. Ligi sadat ülevaatuspunkti see ei koti absoluutselt ,aga nüüd tuli välja üks tarkmees taskust kes maailma hakkab parandama. Milleks?????
22:31 12.12.2011
. (registreerimata)
Hahaa-le ja moi-le paisteb see ju vägagi korda minevat, muidu sellist soga ei oleks. Üha rohkem tekib kahtlus, kas on mingi isiklik probleem või lausa i-auto meestega tegu. See ju vägagi loogiline, et inimesel, kellel on suhteliselt poogen see asi, analüüsib rooste kiirust ja pidevalt sõna sekka ütleb. Hahahaaa.
23:02 12.12.2011
tiit_ (registreerimata)
IA Pärnu maanteel ei suutnud minu 2004 mondeol tuvastada isegi mitte turbo võlli purunemist ja väideti, et auto on ideaalses korras mis, sest et moodoris kostus jube ulgumine ja sumps ajast paksu musta tossu välja. Aga nende arvates on see OK.
23:17 12.12.2011
Aabner (registreerimata)
Seda videot ei näe millegipärast, seetõttu jääb teremakäsitlus kuidagi poolikuks, ei hakanudki kõike enam lugema. Kas see video oli bluff siis või mis seal oli?
23:17 12.12.2011
Aabner (registreerimata)
Seda videot ei näe millegipärast, seetõttu jääb teremakäsitlus kuidagi poolikuks, ei hakanudki kõike enam lugema. Kas see video oli bluff siis või mis seal oli?
00:27 13.12.2011
00:35 13.12.2011
eoaeo (registreerimata)
vaata paar postitust ülespoole, seal on uus video
09:19 13.12.2011
noteretali (registreerimata)
täna on laupäev,11 detsember? 2010 või?
tegu on siis aastavanuse looga ju
09:35 13.12.2011
stammer (registreerimata)
Eks juba see lause näitas, et video on üks suur nali, mida ei tuleks tõsiselt võtta.
10:27 13.12.2011
.-. (registreerimata)
Ime ka, kui IA meestele korda ei läheks, kui mingi kolmas osapool neid lambist lurjusteks ja kurjategijateks sõimama hakkab. Hea, et Millertil vähemalt häbi hakkas oma esimese video pärast.
Aga kolmandatat videot tahaks nüüd küll näha.
10:54 13.12.2011
Onu Stjopa (registreerimata)
Enamik siinsetest postitajatest ei püsi ju üldse kontekstis,millist tõde siit veel otsida?Millert üritab midagi tõestada ja seda avalikult.Särginööpide ja kuupäevade kallal norijad kipuvad olema ainult kuvarite taga tegijad ,kes isegi registreeruda ei julge,rääkimata oma näo jäädvustamisest kuskile videosse.Lugupeetud loomelontrused ,teema puudutab auto ehitust ja selle küljes olevate detailide korras või mittekorras olekut ning vastavate teadmiste puudumisel ärge palun kirjutage.
NB.Ise lihtsalt ei viitsinud regada.
10:59 13.12.2011
ka XC omanik (registreerimata)
Asi lihtne - Info Auto üritas teha nagu tavaliselt - lollile ostjale väita auto viletsamaks ning müüa talle hulk kalleid mittevajalikke varuosi.

pealegi pole kalkulatsioonis ja IA mehe jutus läbi jooksnud jutt lõtkust vahekastis ja selle seosest neliveo puudumisega usutav, sest Haldex asub ju tagasillareduktoris, mitte vahekastis. Kui vahekastis on väike lõtk (mis on igas hammasratasülekandes, sh ka Siilatsi enda uuel autol), ei sega see veel neliveo toimimist.

Saates osalenud IA asjamees oli äärmuseni ebakomptentne ning kahjuks ja ebausaldusväärne, nagu näitas see neliveo test.

Mingid 30 eurot maksvad sharniirid, millest siin mingi idiootidest lasteaed karjub, on ju peenraha ja 8 aastat vanal autol tavaline taks - vahetad kohe või 2 kuu pärast
12:15 13.12.2011
´ (registreerimata)
vaatasin pealtnägija saatest seda vigade nimekirja ja kui seal vahetust nõudvate detailide ette käsitsi kirjutatud numbrid tähendasid hindu eurodes, siis tundub, et ia kaupleb kullaga- alarmipasun+ led- 300 euri (???), pidurivõimendi 750.- (autoosad.ee netipoes alla 300 euri), udutuli 120.- (poes ca 35.-), rooliotsad b- osana ca30 euri tk. selge, et esinduses esinduse hinnad, aga no tõmmata autoostjale selline kott pähe ja öelda, et auto ei kuulu taastamisele... kuidagi absurdne.
ja kui teema alguses oli jutuks, et koju sõites hakkasid pidurid hirmsat häält tegema, siis edasi ei selgunud kohe kuskilt, mis siis piduritel tegelikult viga oli. ehk siis pealtnägija teeb küll kõva häält, aga ise ei esita sisuliselt mingeid fakte- piirdutakse ia poolt välja trükitud nimekirjaga (ning pettunud autoostja ohkimisega) ja nende jutuga ning mängitakse televaatajate emotsioonidel, sest teada ju on, et autoaedade teema on kuum. nad oleks pidanud selle masina käekõrvale võtma ja valima veel kolmanda osapoole, kus auto oleks veel kord üle vaadatud. aga milleks aega ja raha raisata kui lugu niigi müüb...
ja kui vaadata teist volvot, mis saates oli, siis see pauk esiotsale polnud sugugi nii hull, et autot poleks olnud võimalik taastada. iseasi muidugi see, et vaevalt sinna uued turvapadjad pandi. kuid ka peale sellist taastamist on võimalik auto kasvõi esindusse täiskontrolli saata ja saada sealt akt, kas masin on kõlbulik liikluses osalemiseks või ei. kindlustus loomulikult kuulutab auto taastamiskõlbmatuks kui töö hind ületab teatud piiri ja lihtsam on masin maha kanda ning omanikule jääkväärtus kinni maksta.
seega pealtnägija on imho omadega kahjuks üsna kollaseks muutunud.

12:37 13.12.2011
rmann
Ma ei mõista neid kes teemast välja paugutavad siin.
Hr.Millert võitleb siin ausa asja eest.Olgem ausad teema käsitlemine Pealtnägijas on suhteliselt ühepoolne.
Olen nõus et võib olla et mõni ülevaataja teeb koostööd müügiplatsiga aga see ei anna alust üldistamiseks et kõik on pätid,kaabakad ja vargad.
Jõudu hr.Millert-ile selgitamisel.
Loen edasi ka põnevusega.
16:15 13.12.2011
pealtvaataja123456 (registreerimata)
Pealtnägija on läinud üsna kollaseks kätte, olin vanasti pidev vaataja, nüüd enam mitte, sest olen seal näinud paari lugu, mille tausta tean ning mida näidati ikka väga erapoolikult (kuigi nad reklaamivad end uuriva objektiivsuse lipulaevana).

Tegelikult on see saade (vähemalt konkreetse auto case) oma ühesehituselt tüüpiline haltuura. Probleem on olemas, kuid antud juhul oli selle tõendamise metoodika läbinisti vale.
16:31 13.12.2011
Turvapatjade mittetaastamine on mõistagi kurjast (vähemalt auto müümine korras turvavarustusega auto pähe).

Samas, Volvo annab originaalturvapatjade elueaks 10 aastat, misjärel tuleb need vahetada uute vastu. Kui paljud seda reaalselt teevad (maksab mitmeid tuhandeid eurosid)?

Rääkida originaalosadest ja tervetest sõlmedest 8 aastat vana logu puhul on IA poolt lihtsalt ebaprofessionaalsuse tipp. Professionaalne teenindus teeb sel puhul mõistliku pakkumise, need osad kohe, need vajavad tähelepanu jne.

Võiks kihla vedada, et suvaline 5-8 tuhat EURine 8-12 aastat vana kasutatud auto on võimalik vedada esindusse ja tekitada sinna 5000 eurone kalkulatsioon, küll selleks kohti leiab. Kasvõi samad tähtaja ületanud ja ohtlikud turvapadjad. See pole lihtsalt mõistlik tegu, ei esinduse ega kliendi poolt.

Sellisele autole ei osta mitte keegi esindusest uut vahekasti, tellitakse saksamaalt kasutatu (nt Valga autolammutus toob tellimise peale, olen sealt nt mootoreidki tellinud), ostetakse uus muhv ja pannakse külge.

Mõistus tulgu koju, peaks kokkuvõtteks ütlema.

Esiteks, pole mõtet illusioone luua, et suvaline "agentauto" 10a vana ront on uus auto. Selleks, et osta uus XC70 ja käia kord aastas õli vahetamas, tuleb IA-s laduda 50 000 eurot lauale ja see auto tuuakse. Vana auto laguneb ja on kulunud, ka ostes näiliselt 100% korrasoleva, on peagi remondid ees. Ses mõttes see närvilise olekuga tädi on lihtsalt rumal.

Teiseks on väga ebapädev seda olukorda illustreerida firmaesinduse kirvehindadega, sellele autole on laialt saada B-osi, lammutuse tükke ja mõistlik inimene ostab neid.

Mina ei käi ka esinduses diagnostikas iga asjaga, mis maksab 40 eurot, vaid selle saab täitsa pädevalt ka 25 euroga tehtud. Ja kui ajud ei liigu, tuleb liisida uus Tojoota Korilla ja käia kord aastas õli vahetamas (see, kes ostab 8000 eurose vana auto, ei jaksa elu sees uut XC70t osta).

Kogu tarkus.
17:10 13.12.2011
19:17 13.12.2011
mõistus (registreerimata)
auto müümine on eestis nr1
kes on süüdi?meie,ise auto platsid mis on töös on 96% piraati täis ja veel see jutt mis tuleb?tule taevas appi Ansip 15a vana auto tuleks panna pressi ja asi ants linna pilt 60% parem ja teed oleks 15% paremas seisus.linnas parkimine maja ees võimatu kuna 4-5autot on seal 2-5aastat seisnud ja omanikul ei ole raha vii romula ja sealt tuleb kohe varu osi mis kole ja saame uued autod;)
Töökoda müügiplatsi kõrval tehno park samas mehed õhtul ühes paaris ja õlled müüja kulul äri mis äri.
paras pontsiku vabariik.
ja vigade pärast vabantan:
19:30 13.12.2011
volvoomanikele (registreerimata)
teie paugutavad automaatkastid remondib transrem tartus tel 56218170
hüdraulika klappide vahetus kingib teile veel mitu aastat rahulolu
20:50 13.12.2011
mõistus tule koju (registreerimata)
Väga õige jutt mõistuse poolt,
Autost lahtisaamine müügiplatsilt on tõesti ülesanne number 1 ja see seletab ka kummal pool paanika on.
Minu teada ei ole infoauto kedagi nii kaua vägisi kinni hoidnud kuni klient nende kallid jupid külge paneb.
Teema on ju tegelikult selles, et mitte tädi ei sunnitud kalleid juppe paigaldama vaid aidati teha veidikenegi õigemat valikut autoostul. Kas on keelatud valida kahe samas hinnas auto vahel, millest üks on vähegi paremas korras?
21:06 13.12.2011
McVectra (registreerimata)
PN on eesmärgi täinud, vaht on üles klopitud. Asja sisuline pool neid enam ei huvita, eriti veel, kui tuleb endale näppu lõikamist tunnistama hakata. Vastupidist tõestajatel pole ka midage enam teha, asjal niikuinii halb maik küljes ja auto24 lugejaskond on kübe PN vaatajaskonnaga võrreldes. Aeg oleks teema lõpetada ja eluga edasi minna.
23:07 13.12.2011
itmiis (registreerimata)
12 points to Mait, ülejäänud lambad ostke ainult odo näitu, mida väiksem seda parem. Müüa autu: läbisõit - vastavalt ostja soovidele
23:15 13.12.2011
ei vaidlegi selle üle et IA otsus oli liialt surmav. Mis kalkulatsiooni puutub ,siis kui see on tehtud valdavalt originaalosadele, ongi üle mõistuse kallis. Samas ei ole esindus see koht kes lammutustest juppe otsib ja sinna otsa garantiid pakub. Selleks ongi Carstop, Transrem, omanik ise jne. Vaba turg, igaüks käib seal kus talle meeldib ja mõistlik tundub. Mul endal on volvo läbisõiduga 150000 ja ma ei usu seda hetkekski, olgugi et auto näeb igati ok välja.
XC-le tahaks öelda et tehnilise rikke olulisust ei määra selle osa hind, pole vahet kas auto pole tehniliselt korras jupi pärast mis maksis 25 või 250 eurot. Sarniiriga võid kraavis lõpetada, samas stabika võid üldse maha võtta ja midagi hullu ei juhtu. Teine asi on hinnang üldisele auto korrasolekule, esindus peaks olema põhjalikum, sest tehnoülevaatus ei pööra tähelepanu igasugu elektrilistele vidinatele ja mugavusvarustusele, siit tulebki see teekõlblikuse jutt mida Millert räägib, tehnoülevaatus läheneb asjale üldisemalt ja kontrollib neid asju mida seadus nõuab.
Tegelikult on see igati tore teema siin ju, see tehnoülevaatuse foorum seisiski vahepeal nagu soovesi, igasugu tulede ja vilede teemad olid juba ammu läbi nämmutatud, ainuke mis veel liikuma paneb on kui seadused ise vahepeal muutuvad.
23:59 13.12.2011
Smellin´ fishy (registreerimata)
Mis selle esimese videoga on, et seda vaadata ei saa? Haistan valskust!
08:33 14.12.2011
? (registreerimata)
loe teemat, esimene video sarnaneb teisele, ainult Millert on rohkem hoogu sattunud, teine on praktiliselt esimese koopia soliidsemas vormis. Esimesel on ka pidurite testimine aga see pole selles teemas põhiline.
09:22 14.12.2011
Selgelt on 8 aastat vana mingi "agenti" Volvoga esindusse minek ja saadud kalkulatsiooni põhja asja tõestamine üsnagi rumal tegu.

Esindused panevad küll kunde soovil lammutuse osi külge ja tinutavad elektroonikaplokke (neidsamu armatuure sealhulgas) üle, lihtsalt osa esindused on veel säilitanud professionaalsuse (mida klient margiesindusest ootab).

Antud loost jääb mulje, et klient polnud mingil põhjusel ostetuga rahul (kas objektiivne või subjektiivne - seda "hirmsat" häält võis teha näiteks seismisest peale jäävad pidurid, selle kõrvaldamine on väga elementaarne töö) ja viis auto rikkele viidates tagasi (liisingu tagastamistähtaeg), platsiga tekkis vaidlus (kas põhjendatud või mitte - ise teema) ning ostja läks lõplikku tõde meediasse otsima (nagu on Eestis täna kombeks lahkhelisid võsapetsis klaarida).

Kui seal mingeid olulisi vigu oli, siis esinduse pabereis vilksatas mingi puuduv turvapadi vist läbi. Aga muidu see väidetud kolisev esisild või mittetöötav liiklusohtlik nelivedu osutusid videos konkreetselt Info Auto mullipuhumiseks.
09:24 14.12.2011
Selgelt on 8 aastat vana mingi "agenti" Volvoga esindusse minek ja saadud kalkulatsiooni põhja asja tõestamine üsnagi rumal tegu.

Esindused panevad küll kunde soovil lammutuse osi külge ja tinutavad elektroonikaplokke (neidsamu armatuure sealhulgas) üle, lihtsalt osa esindused on veel säilitanud professionaalsuse (mida klient margiesindusest ootab).

Antud loost jääb mulje, et klient polnud mingil põhjusel ostetuga rahul (kas objektiivne või subjektiivne - seda "hirmsat" häält võis teha näiteks seismisest peale jäävad pidurid, selle kõrvaldamine on väga elementaarne töö) ja viis auto rikkele viidates tagasi (liisingu tagastamistähtaeg), platsiga tekkis vaidlus (kas põhjendatud või mitte - ise teema) ning ostja läks lõplikku tõde meediasse otsima (nagu on Eestis täna kombeks lahkhelisid võsapetsis klaarida).

Kui seal mingeid olulisi vigu oli, siis esinduse pabereis vilksatas mingi puuduv turvapadi vist läbi. Aga muidu see väidetud kolisev esisild või mittetöötav liiklusohtlik nelivedu osutusid videos konkreetselt Info Auto mullipuhumiseks.

Ise ma olen arvestanud, et ostes enamvähem normaalse 8-10 aastat vana auto, tuleb see esimese asjana viia töökotta ja teha seal rida hädavajalikke töid (hammasrihmad, õlid, pidurid jne) ning eelarve auto vähemalt rahuldavasse korda viimiseks (et lähim aasta aega üllatusi ei tuleks) maksab vähemasti 1000 eurot.

Üheltki platsilt pole täna võimalik osta 10a autot, mis sõidab 3 aastat midagi tegemata.
09:39 14.12.2011
themm
Hr Mait Millerti poolt on see igatahes väga julge ettevõtmine.
Endalgi on aasta 2002. aasta masin (jaapanlane). Ei käi sellega esinduses (käiks kui raha oleks). Käin ainult siis kui on tõesti mingi selline viga mida keegi ei tuvasta aga viga olemas. Üldjuhul esinduse diagnostika on pannud õige diagnoosi. Esinduses käin ainult rihma vahetamas. Isegi mõningate pukside vahetus läheb esinduses mitu korda kallimalt kui mõnes muus töökojas nt cars..op (ei hakka reklaami tegema). Arvan et kui oma auto viiks ka esindusse siis tuleb seal neid pisivigasid kui palju ja raha oi oi kui palju peab välja käima.
Inimene peaks seda ikkagi arvestama et kui ta ostab peaagu 10.a vana auto(on ka ju teada et volvo varuosad on kallid) siis ei saa ta ikkagi päris uut masinat. Oleks pidanud minema kohe esindusse.
Olen käinud ka ülevaatuspuntides ja ega nad sul kõiki vigasid ka nüüd ülesse ei leia kohe, vaadatakse põhikohad üle ja kõik. Amortisaatori test näitab ka mingeid huvitavaid numbreid kuigi tegelikult sõites on asi hoopis teine.
See on loterii.
09:40 14.12.2011
´ (registreerimata)
ole nüüd- 1000 eurot? kui tõesti ehk kallima otsa premiumklassi masina ostad, siis maksad taolist hinda, aga näiteks minu ostud (hinnaklassis 2000- 5000 euri) on siiani piirdunud vaid vajadusel hammasrihma vahetamisega, loomulikult mootoriõli (need tööd ise teinud) ja üldjuhul pole isegi pidureid puutunud, muudest juppidest rääkimata ning autod on vähemalt esimese aasta probleemivabalt vuranud. hiljem tulnud juurde nipet-näpet- piduriklotsid, stabikapuksid jms pisipudi. ja iga kord olen auto ostnud nii, et arki regama, sealt ülevaatusele ja sõitma- ei mingit ostujärgset remonti. ehk on mul lihtsalt vedanud, aga auto ostmine ei ole tegelikult üldse nii keeruline kui ise asjast vähegi jagad. aga ma ei ole ka kunagi mingeid üliudupeeneid masinaid taga ajanud- tavalised keskklassi pereautod.
12:16 14.12.2011
Pelco (registreerimata)
Pakkuge mulle al 2002 , veatut ( k.a. IA poolt veatuks tunnistatud),tõestatud ls alla 150000,automaat kasti ja nahksisuga XC 70 nd Volvot hinnaga 8000EUR .Ostan kohe ära.

Rootsis näiteks sellist pole http://www.blocket.se/hela_sverige?q=xc70&cg=1020&w=
3&st=s&ps=&pe=8&mys=2002&mye=&ms=&am
p;me=25&cxpf=&cxpt=&gb=&fu=2&cxdw=&c
a=11&l=0&md=th

Tundub , et seal Pealtnägijas väljakäidud tees tubli kodutöö kohta tähendas lihtsalt köige odavama pakkumise väljavalimist.
12:44 14.12.2011
Ega ma ise ka päris usu, et masinal nii väike läbisõit on. Pigem usuksin ikka margitestri näitu "jäätunud andmebaasis" olev info on usutavam. Samas Hispaania kliimas/teedel 300 000 km läbinud masinat ei saa võrrelda meie kliimas olnud masinaga...
13:30 14.12.2011
Pelco (registreerimata)
Küsimus ei ole selles, kus ja kuipalju antud konkreetne auto on sõitnud.

Probleem on see ,et inimene ,kes soovib osta kasutatud autot omamata ,ise teadmisi sellel alal ,on fakti ees , et tal ei ole kusagilt saada adekvaatset hindajat.

Margiesindus teeb maha ,kasutades ulmelisi vahendeid, ülevaataja(võib olla äraostetud) kiidab üles, neutraalset nõuandjat ei ole .

Nagu juba eespool mainisin ja ka paljudest teistest kommenaaridest käis läbi,tuleb valida autot ikka reaalselt rahakoti võimalustele. Kui hammas sellise korraliku premiumi peale ei hakka , tuleb valida mõni tagasihoidlikum mudel, mille ajalugu on kontrollitav .

Ps. Hispaania on teadagi mägine maa ja seal ostetakse selliseid mudeleid reeglina haagise vedamiseks.Mäed,haagis, volvo automaat,haldex, hm ... ?Roostet võib- olla tõesti ei ole.
13:46 14.12.2011
to Pelco (registreerimata)
Eks see nõuandja peab endal olema või ise asja jagama. Kui ei, on igasugu autourgastes käimise asemel osta uus jaapani väikeauto ja sõita sellega muretult 5 aastat.

Kontrollimisel tasub küsida ise auto juurde ja suhelda mehhaanikuga otse (jättes igasugu esinduse varuosa müügimehed vahelt välja).

Üksikul naisterahval pole üldse mõtet kasutatudega jamada.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.