Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: VASAKPÖÖRE

16:20 19.03.2012
Rauno848
Vasakpööre
Tere!

Mul tekkis selline küsimus, et kui lilla sõiduk teeb noolega näidatud suunas vasakpöörde, siis kas ta peab ka enne vöötrada seisma jääma ja ootama rohelise tule süttimist või võib ta hoolimata sellest edasi sõita?
17:00 19.03.2012
... (registreerimata)
Re: Vasakpööre
Mine küsi (auto)kooliraha tagasi.

Mees, mötle loogiliselt, mis veel siis saab kui neid pöörajaid on mitu.
17:30 19.03.2012
Sebija (registreerimata)
Re: Vasakpööre
Kui pöörde lõpus oleva foori ees puudub stoppjoon ei pea punase tule korral seisma jääma, loomulikult pead jalakäijatele teed andma.
09:14 29.04.2012
... (registreerimata)
Re: Vasakpööre
Sebijal on õigus!
10:01 29.04.2012
karvanejakole
Re: Vasakpööre
Kui küsijal on load, tuleb hirm naha vahele, kui inimesed elementaarset osa eeskirjast ei tunne.
10:26 29.04.2012
irw (registreerimata)
Re: Vasakpööre
oi fakk no tõesti tuleb hirm nahavahele, loodan, et et küsijal pole lubasid. see foor on peateel liikuvatele sõidkitele punane, kuid see foor mis sulle on roheline pole pildile jäänud, roheline foor sinu jaoks peab olema pildi kohal. kui teed nõnda vasakpääret, pead kõigepealt läbi laskma vastutulevad masinad, siis need kes tulevad vastu kuid soovivad keerata paremale ehk samasse suunda kuhu sinagi soovid pöörata (mis sest et 2 rida ja nad võiksid esimesse ritta pöörata, aga kui tuleb prügiauto siis ta ei mahu esimesse lased ikka läbi) seejärel lased läbi jalakäiad ja ise lähed viimasena lootuses et foor veel rohelime sulle ja punane peateel liikujatele
23:12 30.04.2012
Willem0
Re: Vasakpööre
Jalakäijad pead laskma läbi ja siis lõpetad manöövri
18:25 01.05.2012
ints80
Re: Vasakpööre
Kõrvalteelt tulejale ei pruugigi foori olla. 20.04.2012 saates Tänavaristlejad oli analoogne lugu.Parklast välja parempööre ja siis oli ees jalakäiate foor kus on punane. Kõik kohalikud keerasid parklast välja lasid jalakäiad läbi ja siis liikusid edasi.Härrased miilitsad saates aga ütlesid et nii e itohi. Polevat ristmiku foor vaid jalakäiate foor mis ristmiku ei regulli.
Link saatele:
http://etv.err.ee/arhiiv.php?id=127016
Lõik alagab umbes 12:25.
20:11 01.05.2012
Sebija (registreerimata)
Re: Vasakpööre
Vaielda pole siin millegi üle, loomulikult pole vaja seisma jääda. LS reguleerib seda väga selgelt:
§ 35. Juhi kohustused jalakäija, tasakaaluliikuri juhi ja jalgratturi ohutuse tagamisel
(11) Kui reguleeritav ülekäigurada tuleb ületada kõrvalepöörde lõpul, võib juht juhul, kui tema sõidusuunas pole stoppjoont või stoppjoonemärki, ülekäiguraja ületada, andes teed lubava fooritule ajal sõiduteed ületavale jalakäijale, jalgratturile ja tasakaaluliikurijuhile.

Videoklipis oli tegemist parklast väljasõiduga, mis teatavasti ei moodusta ristmikku.
20:52 01.05.2012
ints80
Re: Vasakpööre
Tegelikuses saavad seal väljasõidul kokku nii tänav kui parklast väljasõit ja konkreetne pööre paremale toimub juba tänavalt . Parklast välja sõit on mõned meetrid eespool ja on vasakpööre tänavale ja siis parempööre peateele.
20:55 01.05.2012
ints80
Re: Vasakpööre
Te tahate siis väita et politsei maanteeameti ja liiklusõpetaja ei tea asjast midagi ja tavaline autojuht teab asja paremini?
20:55 01.05.2012
ints80
Re: Vasakpööre
Te tahate siis väita et politsei maanteeameti ja liiklusõpetaja ei tea asjast midagi ja tavaline autojuht teab asja paremini?
21:22 01.05.2012
Sebija (registreerimata)
Re: Vasakpööre
Mina ei tegele hinnangute andmisega politsei, maanteeameti ja liiklusõpetaja pädevuse kohta.
Ütlesin välja oma seisukoha mis põhineb LS sätetel.
12:52 02.05.2012
Willem 0 (registreerimata)
Re: Vasakpööre
To ints80. Siin ülal oleval skeemil ei saa aru kas ollakse kõrvalteel või väljutakse Parkimise- või Õuealalt. Parklatest ja Õuealadelt väljudes antakse kõikidele teed. Samas see videolõik seletab ka ära et see foor on jalakäijate reguleerimiseks ja et kui see foor oleks ristmikku reguleerimiseks siis võib Jalakäijalele teed andes selle foori punase tule alt läbi sõita. Tartus Riiamäel Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuse ees on Võru tänavalt tulles ja pöörates Riia tänavale sama situatsioon. Ja see situatsioon on täpselt see mida ka saates teine ekspert kinnitab ainult et ülal oleval skeemil puudub foor lilla auto ees. See jätabki asja segaseks et kust kohast ta väljub kui üldse väljub ja sõidab hoopis kõrvalteel. Õuealalt ta ei välju sest siis oleks vähemasti Õueala lõpu märk selle annateed asemel.
20:27 02.05.2012
ints80
Re: Vasakpööre
Sinna ma tahtsingi jõuda et sellises olukorras nagu pildil saan mina aru et see foor ongi jalakäia jaoks. Seega ei tohi pööret tegev juht sealt alt läbi sõita.Kui tegu pole ristmiku fooriga vaid on jalakäia omaga siis ei tohi sealt punasega läbi sõita. ja pildil pole kuskilt aru saada et oleks tegu ristmiku fooriga.
06:15 03.05.2012
to:ints80 (registreerimata)
Re: Vasakpööre
Mine ruttu autokooli tagasi või vii juhiluba arki tagasi, selliste teadmistega ja arsaamadega liikluses osaleda ei tohi.
09:36 03.05.2012
R.K. (registreerimata)
Re: Vasakpööre
kui tahate seal oma rohelist oodata, siis palun väga, aga tehke seda esimeses reas, et teised saaksid rahulikult oma pöörde ära teha.

ja ints, sina katsu rohkem liikluseeskirjast aru saada, mitte piltidelt oletusi teha.
20:16 29.05.2012
ints80
Re: Vasakpööre
Pildid antud olukord on juu tegu jalakäiafooriga. Kuna kõrvalt tulevale teele puudub rohelise tule foorituli. Siin toon väljavõtte ühest artiklist.Kuna paljud ei viitsi mu eelnevas postis olevat linki vaadata siis äkki lugeda kergem. Selline olukord on kaheti mõistetav.

"Tallinna liiklusasjatundjad pole nõus sellega, kuidas Viljandi autojuhte on õpetatud liiklema Männimäe Selveri juures asuval ristmikul.

Vastuolu tekkis Eesti Televisiooni liiklusteemalises saates «Tänavaristlejad» näidatud videolõigu põhjal.

Saate külalisele, kultuuriakadeemia rektorile Anzori Barkalajale anti lahendada järgmine ülesanne: kui ta sõidab autoga Selveri parklast välja ja tahab teha parempöörde Riia maanteele, ent talle põleb sealse jalakäijate reguleeritud ülekäiguraja fooris punane tuli, kas ta tohib vöötraja ületada või peab jääma ootama rohelist foorituld.

Barkalaja vastas, et laseb esmalt jalakäijad üle tee minna ning lõpetab siis pöörde punase tulega. Täpselt nõnda on siinsetele autojuhtidele aastaid õpetanud Viljandi liiklus- ja sõiduõpetajad ning seda reeglit järgib enamik kohalikke.

Eksperdid ja autoõpetajad

Saate eksperdid Villu Vane, Indrek Madar ning Riho Tänak nimetasid niisugust käitumist vääraks.

«Reguleeritud ülekäigurajal põleb punane tuli, järelikult tuleb seal seisma jääda. Kui oleks tegu reguleeritud ristmikuga ja Selveri juurest väljasõitjale põleks roheline tuli, tuleks anda esmalt teed jalakäijale ja seejärel tohiks sõita,» põhjendas autokooli Autosõit juhataja Indrek Madar saates žürii seisukohta."
Lühikese aja jooksul pöördus oma protestihääle kuuldavaks tegemiseks «Sakala» poole kaks kohalikku autosõiduõpetajat: oli ju seatud kahtluse alla nende pädevus.

Autokooli Alopex liiklus- ja sõiduõpetaja Jaak Alesma tsiteeris oma veendumuse kinnituseks liiklusseaduse para­grahvi 35 lõiget 11: «Kui reguleeritav ülekäigurada tuleb ületada kõrvalepöörde lõpul, võib juht juhul, kui tema sõidusuunas pole stoppjoont või stoppjoonemärki, ülekäiguraja ületada, andes teed lubava fooritule ajal sõiduteed ületavale jalakäijale, jalgratturile ja tasakaaluliikurijuhile.»

«Saates näidatud olukorra puhul on tegemist kõrvalepöörde lõpetamisega, järelikult ei pea juht rohelist tuld ootama,» põhjendas Alesma. Tema sõnul võib vaielda, millal tuleb kõrvalepööret pidada lõpetatuks, kuid liiklusseadus selle kohta midagi ei ütle.

Osaühingu LRK Autokoolitus sõiduõpetaja Jaan Kleemann tugines nagu Alesmagi liiklusseaduse paragrahvi 35 lõikele 11. «Olen pärast saadet pidanud sel teemal kirjavahetust nii Villu Vane kui Indrek Madariga. Vane ütles, et tema on seda kohta näinud üksnes video ja fotode vahendusel ning nende põhjal tundub talle, nagu oleks ülekäigurada ristmikust kaugemal,» rääkis Kleemann.

Indrek Madar oli talle väitnud, et vöötraja ette mahub sirgelt seisma koguni kaks autot. «Kontrollisin järele: kui teha pööre reeglite järgi sõidutee paremast äärest, ei mahu sinna sirgelt seisma ka üks auto,» nentis Kleemann.
«Peamine küsimus ongi, kas kõnealune vöötrada on ristmiku osa või paikneb väljaspool seda. Meie arvates jääb see piisavalt kaugele, et olla iseseisev, ning nõnda ei kohandu sellele ka palju räägitud paragrahvi 35 lõige 11,» nentis Madar.
Alvar Pähkel,
Viljandi politseijuht

Politsei kedagi sinna ristmikule valvesse panema ei hakka. Olukorda tuleks kindlasti arutada Viljandi liikluskomisjonis ja leida kõige õigem lahendus. Praegu soovitan jätkata selles paigas liiklemist nagu varem ning suhtuda üksteisesse mõistvalt.

Selle viimase lausega ühineks ka mina.Siinsetele Hr. kes arvavad et on jube targad ja teavad kõike. Alati ei pea teisite peale kohe kurjustama vaid rahulikult artleda ja selgitada probleemi põhjust. kui linna kõik sõiduõpetajad ütlevad et võib ja kaks kogenud politseiniku ja Suurima kooli sõiduõpetaja ütleb et ei tohi siis on kuskil mingi probleem. See pole juhtides pigem on see probleem seadustes mida on võimalik kaheti lugeda ja aru saada. Mina tee neid pöördeid alati lõpuni lastes jalakäiad läbi ja siis lõpetades pöörde aga peale selliste saadete ja komentaardie edastamist meedias tekitatakse segadust.Juurde tekib kohe neid kes ei julge keerata ja kui ristmikul on kaks sellist ees siis istud seal taga kinni ja ongi kõik. Telekas juu öeldi et ei tohi teha pööret.
Liiklusseadus peaks olema minu arust kõigile üheselt mõistetav mitte nagu meil on et igasugu konkse ja agasid on sisse peidetud.
22:12 29.05.2012
R.K. (registreerimata)
Re: Vasakpööre
huvitav, millele toetudes võiks väita, et Suurima autokooli esindajal on 100% õigus? kas sellele, et mees juba aastaid omi tõekspidamisi meedia kaudu avalikkuse ette toob? et kelle hääl kaugemale kostab, see õigem mees on? kahtlen väga.
19:34 30.05.2012
ints80
Re: Vasakpööre
Nõus. Aga kui arusaami on kaks sellise teema kohta siis on seadus veidi mäda ja vajaks parandamist.
04:03 16.11.2012
magnum789
Re: Vasakpööre
Tallinnas Pärnu maanteel Hallivanamehe peatuse juures on täpselt samasugune koht (Suure parkimismaja juurest välja keerates). Foor kehtib ju ainult peateel olijatele, seega võid vabalt läbi sõita, peaasi, et jalakäijad üle lased.
09:29 16.11.2012
karvanejakole
Re: Vasakpööre
Pildil paneb asja paika stoppjoone asukoht, kas foor jalakäijatele või ristmikule, ei puutu asjasse.
09:33 16.11.2012
tnz_ (registreerimata)
Re: Vasakpööre
sõbrad. tuleb vaadata, kas on foor ja STOPPJOON.

kui STOPPJOON on, ootad lubavad tuld. Kui stoppjoont ei ole, siis lõpetad pöörde peale jalakäija ülelaskmist
10:06 16.11.2012
viimastele (registreerimata)
Re: Vasakpööre
Ehk oleks mõni näide tuua,et kus kohas asub selliselt tõmmatud stoppjoon mis käsib autodel keset ristmikku seisma jääda?
10:38 16.11.2012
R.K. (registreerimata)
Re: Vasakpööre
milleks näide? muidu ei usu või?
11:03 16.11.2012
R.K. (registreerimata)
Re: Vasakpööre
ok, näide sulle ka. Tallinnas, Ehitajate tee 110 juurest tuled ja teed parempöörde Õismäe poole. Google Maps-i pealt vaata. seal veel ähmaselt stoppjoon näha.
12:01 16.11.2012
to R.K. (registreerimata)
Re: Vasakpööre
See ju hoopis teine manööver.Too ikka näide teema algataja kirjeldatud olukorrast.Kus asub mõni stoppjoon mis kohustab keset ristmiku seisma jääma?
12:37 16.11.2012
R.K. (registreerimata)
Re: Vasakpööre
issanda loomaaed on ikka kirju. sa näed ja sa ei mürista.;)))))))
15:45 20.11.2012
lasnamäelane (registreerimata)
Re: Vasakpööre
lasnamäel, smuuli teel on sarnane koht. paljud "pensiokad", kes tulevad paekaare tänavalt ja tahavad keerata smuuli teele, suunaga peterburi tee poole, seisavad enne ülekäigurada ja ootavad ja vahivad, selle asemel, et sõita kui jalakäijaid ei tule! http://maps.google.ee/maps?q=J.+Smuuli+tee,+Lasnam%C3%A4e,+T
allinn&hl=et&ie=UTF8&ll=59.436587,24.828458&
spn=0.008325,0.01929&sll=59.425007,24.738215&sspn=0.
266493,0.617294&oq=smuuli+tee&hnear=J.+Smuuli+tee,+L
asnam%C3%A4e,+Tallinn,+Harjumaa&t=m&z=16&layer=c
&cbll=59.436669,24.828382&panoid=Gg8e1fjHPpf7yI3Y-6u
vHA&cbp=12,170.34,,0,21.07
10:11 11.12.2012
Onari Kämmal (registreerimata)
Re: Vasakpööre
See tundub olevat vasakpööre Reketi tänavalt (ehk Pärnu mnt 158 ja 160 vahelt) Pärnu mnt-le: http://goo.gl/maps/r0gza (siit vasakult)
13:22 24.10.2013
didiid
Re: Vasakpööre
Täna nägin midagi sellist, mida enne pole näinud.... Linnu tee tondi poolses otsas on ringtee, seal sooritas üks daam pöörde vasakule ja asus vapralt võitlema vastutuleva liiklusega, keegi ei lasknud isegi signaali, see oli ilmselt sedavõrd üllatav trikk kõigile. Isegi mõtlesin, et ehk oleks pidanud kuidagi asjale reageerima ( sõitsin Linnu teel tema taga ) kuid mõtteks see jäigi, minust jäi ta maha, võideldes vastutulijatega, ilmselt soovides tondi poole sõita.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.