Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

 
Laki tänava tehnoülevaatus (sissesõit territooriumile, kus töötame, asub Laki 11A vastas Tallinnas) alustas oma tööd aprillis 2002. Autode kontrollimisega olen ise tegelenud 10 aastat. Olen valmis vastama Teie küsimustele, mis puudutavad sõiduautode ja kuni 3,5t täismassiga veoautode tehnoülevaatust ja sellega seonduvat.

Tean, et tehnoülevaatust puudutavat ei saa alati võtta üheselt kuna palju oleneb hetkesituatsioonist, probleemküsimuste kogumi suurusest ja seaduse tõlgendusoskusest. Kui probleemide lahendamisel leitakse kompromisse, siis ei tohi need seadusega vastuollu minna. Vaatamata sellele, et tuginen oma vastuses kehtivatele seadustele, ei saa igas olukorras võtta minu selgitusi kui absoluutset tõde. See tähendab, et minu infot ei tohi kasutada à la Mait Millert ütles, et nii on õigem.

Minu poolt juhitav Maitene OÜ on eraõiguslik juriidiline isik, kes on sõlminud halduslepingu ARK-ga. Mainitud leping annab õiguse teostada riiklikku järelvalvet, st mootorsõidukite ja nende haagiste tehnoülevaatust. Vaatamata sellele, et minu seisukohad ühtivad enamasti ARKi ametnike seisukohtadega, pean vajalikuks ära märkida, et Maitene OÜ ega mina isiklikult ei saa foorumites esindada Riiklikku Autoregistrikeskust, ametnikke ega nende seisukohti. Haldusleping ei näe ette sellist võimalust.

Mait Millert
Maitene OÜ tegevjuht
telefon 715 4246
www.maitene.ee
 

TEEMA: DPF-FILTER

19:37 26.04.2012
vurr42
DPF-filter
kuidas on kas ülevaatusel läheb läbi DPF-tahmafilter on läbipuuritud
22:24 26.04.2012
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: DPF-filter
Ei lähe kui ütlete ülevaatajale, et osakeste filter on puuritud. Kui te seda ei ütle siis ma ei ole kindel kas ja kuidas saab antud fakti kontrollida? Kuidas saab ülevaataja teada, et antud masinal peab olema filter on uus teema. Sädesüütega mootorite puhul on reg. tunnistusel KAT märge diislite puhul seda ei tehta. On diisliga masinaid kus leiab kat viite autolt või andmebaasidest. Saab seega vaadata/otsida kas on olemas filter või ei ole aga läbipuurimise asja... no mina ei oska. Usutavasti on siis ka tahmakogus suurem kuid kui torustik on eelnevalt korralikult puhtaks tuuritatud siis saab usutavasti ka puuritud kat/filtriga normikohase mõõtmistulemuse.
20:24 25.03.2013
heldur38
Re: DPF-filter
kus see dpf filter asub ja kuidas seda on võimalik ära tunda et filter on ummistunud ja nagu ma aru saan on tema vahetus kallis lõbu kas ilma vahetuseta ei saa seda filtrit puhastada
21:20 25.03.2013
valdur43 (registreerimata)
Re: DPF-filter
kas keegi ei oska googlet kasutada? sisestage otsingusse ja vähemalt algteadmised tulevad, miks peaks keegi nii lihtsaks asjaks aega kulutama. Nt. remondi all on teema http://www.auto24.ee/foorum/foorum.php?tid=153373
14:27 05.11.2019
uueke1
Re: DPF-filter
Kas on vahepeal selgunud, et mis saab nendest Euro5+dpf masinatest milledelt on
tahmafilter välja roogitud ja välja kirjutatud?
Kuidas seda ülevaatusel läbi OBD kontrollitakse?
Pannakse sundpõletus režiimile ja vaadatakse temperatuure?
16:29 05.11.2019
Mait Millert (Laki tänava tehnoülevaatus)
Re: DPF-filter
OBD tegemise kohustus hakkab olema alates Euro6. Trükitakse protokoll mis ütleb kas on heitgaasidega seonduvad vidinad okei.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.