Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: AUTO VAHETUS

13:39 01.05.2012
saabas125
Auto vahetus
Selline asi,et kus oleks mõistlik oma vana auto teise samas hinnakalassis kasutatud auto vastu vahetada?
15:21 01.05.2012
Kärss
Re: Auto vahetus
http://www.auto24.ee/kasutatud/kasutatud.php
Seal allpool on võimalik teha linnukene kasti sisse "vahetuse võimalus".
15:51 01.05.2012
eee (registreerimata)
Re: Auto vahetus
mul sama küsimus, kas keegi teab kus saaksin oma vana rümaka vahetada uuema ja korralikuma vastu? juurde maksta ei soovi, lihtsalt üks ühele
18:00 01.05.2012
Hm (registreerimata)
Re: Auto vahetus
tõepoolest, maini kuulutuses ära, et tahad vahetada ja vaata, millised vastused tulevad.

Ise seda ei julgeks. Vana masinaga tuleb kaasa kindlalt riske, et mis kohe-kohe laguneb. Kui oma masinal oled umbes järjele saanud asjadega - tead, millega tegu - siis võõra masinaga hakkad põhimõtteliselt nullist. Muidugi võib ju ette kujutada, et annan oma rimaka, et ehk keegi annab tiba parema vastu. Tõnenäoliselt aga annab ta hullema. Ja lisaks sellele, et on rimakas, ei tea ka millega tegu.

Ehk siis on mõte, kui on auto otstarve muutunud - vahetad suurema või siis väiksema vastu. Vajad maasturid sõiduauto asemel vms.
18:13 01.05.2012
,.,.,.,., (registreerimata)
Re: Auto vahetus
Müügikuulutusele pole isegi linnukest vaja aga enamus kirju tulebki vahetuse pakkujatelt. Endal vähemalt kui müüsin.Nii et soovitus :müügikuulutus ja siiski linnuke vahetuse võimalusele ja edasi vaid oodata ja sorteerida mis huvi pakub ja lisaks pakud ise samamoodi huvi pakkuvatele kuulutustele oma poolset pakutavat jne.
Või teine varjant: jäta auto suuremasse parklasse ,uksed avatud ja kiri:vahetuse võimalus ja oota.Arvan et paari ööpäeva jooksul ikka keegi vahetuse teeb.
18:58 01.05.2012
kanad (registreerimata)
Re: Auto vahetus
Lihtsam on vana maha müüa ja siis sama rahaga uus osta kui arvad et saad parema. aga see viimane oli ka väga hea mõte ,et uksed lahti jätta ja oodata...
13:58 02.05.2012
solksolk
Re: Auto vahetus
No igal pool saab müügikuulutustesse ju märkida ära, vahetusevõimalus.
Auto24 on üks populaarsemaid automüügi kohti eestis, ehk siis sobib see hästi ka vahetuseks.


Kui mina kunagi ühte autot müüsin, siis ma ei pidanud vahetust juurde mainimagi, ise hakati pakkuma.
Osad müüjad panevad lausa juurde, et vahetust ei soovi, ehk siis vahetuse soovijaid on ikka palju.
Ise ma muidugi vahetust ei soovi üldjuhul, kuna mulle sobivat autot on raske leida ja tavaliselt pakutakse vastu mingeid odavamaid rimakaid.
13:33 13.05.2013
Autovahetus (registreerimata)
Re: Auto vahetus
Aga kas auto 24 otsingus kuidagi nii saa vaadata et ainult neid müügikuulutusi näitaks milel kirjas ka vahetuse võimalus
14:05 13.05.2013
ˇ (registreerimata)
Re: Auto vahetus
siin on kõik kuulutused, millel lisaks ka vahetuse võimalus. see tähendab seda, et kauba müüja on nõus ka vahetustehinguga ja seepärast ei pea sa konkreetselt eraldi otsima just vahetusvõimalusega kuulutusi, sest need kuulutused siin sisaldavad ka vahetuse võimalust. selge?
http://www.auto24.ee/kasutatud/nimekiri.php?bn=3&a=100&a
mp;aj=&a=0&j=0&b=0&bw=0&c=&b2=0&
bw2=0&c2=&b3=0&bw3=0&c3=&f1=&f2=&
;g1=&g2=&bi=EUR&k1=&k2=&l1=&l2=&
m=0&d=0&n=0&h=0&i=0&p=0&q=0&ab=0
&ac=0&ae=2&af=50&ad=0&aa=0&by=0&
ag=0&ag=1&bl=1&otsi=otsi


09:04 14.05.2013
Tuscan
Re: Auto vahetus
Minu kogemus ütleb, et mingisugust normaaset vahetusvarianti sulle keegi ei paku. Pakutakse mingeid raipeid, mis on käinud lihtkirjalike ostu-müügi lepingutega korduvalt käest kätte ja nn müüja ei tea seeläbi auto ajaloost midagi. Veel üks kontingent on need rahahädas tegelased, kes üritavad kallimat autot nö alla vahetada odavama vastu, aga nende rahahädast tulenevalt võib öelda, et nende autoga on viimasel ajal sõidetud vaid kalla ja talla põhimõttel ehk auto pole saanud mingisugust hooldust rääkimata remondist.
Pigem lase oma autol hinda veidi alla ja müü see kiiremalt ära ja siis vali omale sobiv variant turul pakutavate hulgast, see vahetusvariant on selline sundkäik.
15:16 26.02.2020
vana klaabu (registreerimata)
Re: Auto vahetus
On keegi Autospiritis oma vana auto uue vastu vahetanud? Kuidas seal suhtumisega on, võtavad ka viimase naha vana auto hindamisel või mitte?
08:45 27.02.2020
maaks
Re: Auto vahetus
Üldiselt ametlikud automüüjad hindavad auto selliselt, et pärast auto turuhinnaga müümist oleks pakkumises ruumi käibemaksule, ümberregistreerimisele, võimalikule salongipesule/pisiremondile ja pisikesele kasumile. Kokkuvõttes saad autost ~70% turuhinnast ja ei usu et Autospirit siin teistest palju erineb.
Kas hindamine nende juures maksab midagi? Kui ei, siis pole kaotada kah midagi.
09:34 27.02.2020
Väikepoiss to . (registreerimata)
Re: Auto vahetus
Sekundeerin Tuscanile. Olen ise ka mitmeid autosid läbi auto24 müünud ja ei pea mainimagi vahetust. Hakatakse pakkuma. Ja pakutakse täiesti debiiliseid variante- kas ronte või siis mölaka mootoriga endisi luksautosid, mida enam ei jaksata ülal pidada. Ja needki on tavaliselt rondid.
Autospiritist võtsin kunagi ühele autole pakkumise ning vana auto eest öeldi autot nägemata, et umbes 20% maksavad turuhinnast vähem.
Lõpuks andsin auto sissemakseks Möllerisse, kes maksis umbes 15% vähem, kui auto turuhind oli. Kui hindamine miski ei maksa- mine lase hinnata ja saad teada, mis nad pakuvad. Tavaliselt on see läbirääkimise küsimus- paljud esindused teevad kontrolli/hindamise tasuta, sest see võib olla üks kliendi moosimise võimalusi.
Maaks, üks küsimus- miks peab esindus arvestama käibemaksuga, kui nad ostavad auto ilma käibeta, eraisiku käest? Siis ei lisandu käibemaksu ju. Eeldusel, et nad seda enda nimele ei registreeri siis. Ja enamus esindusi ei tee seda. Minu auto puhul nt ei registreeritud autot ringi- osteti liisingust välja, mina tegin Maanteeametis võõrandamise ostja nimele ja siis, kui nemad leidsid ostja, vormistati auto ringi. Ükski esindus ei taha naljalt võtta endale seda 63€ kulu lihtsalt seisva auto jaoks. Lisaks lisandub ju kohe ka kindlustuskohustus. Kui aga auto on võõrandatud või arvelt maas ajutiselt, siis ei teki ka kindlustuskohustust.
12:09 27.02.2020
looder23
Re: Auto vahetus
Auto ümber registreerimine ei muuda lepingut. Kui auto ostetakse sinu käest ära, siis on see omandisuhte muutumine. Nüüd on omanikuks juriidiline isik. Kui juriidiline isik müüb selle auto edasi, peab ta lisama auto hinnale lisama käibemaksu. Kõik sõltub lepingust. Muidugi on variant, et lepingu järgi vähendatakse sinu auto müüki. Siis sisaldab see auto vahendustasu käibemaksu. Nt. Kui su auto müüdi maha turuhinnaga, siis see 15% ongi vahendustasu ja sisaldab käibemaksu. Tuleb lepingut lugeda.
12:54 27.02.2020
LäbiElatud (registreerimata)
Re: Auto vahetus
Tuleb jah lepingut lugeda, minul võeti auto komisjonimüügi lepinguga ja auto kuulus juriidiliselt mulle kuni uue omaniku leidmiseni ja ei tekkinud mingit käibemaksu jama sellest. Aga raha maksti mulle kohe ära.
Pärast siiski tekkis KM mure, sest uus omanik tahtis liisingut aga see jäi uue omaniku kanda.
Ise autot müües oleks võitnud mitu tuhat aga pidasin oma aega kallimaks, sai tehingu tehtud kohe ja sai eluga edasi minna.
13:13 27.02.2020
Väikepoiss (registreerimata)
Re: Auto vahetus
Kui komisjonmüügi või ostu-müügi lepinguga võetakse, siis ei tule ettevõttel mingit KM-i juurde. Miks? Sest müüja on ju ikkagi see auto eelmine omanik. Tuleb tähele panna, kes on auto müüja. Kui auto omanikuks/müüjaks on eraisik, ei lisandu KM, kui aga juriidiline isik (nt liisingust tulnud auto või firma oma), siis see lisandub juhul, kui auto omanik on käibemaksukohustlane.
Auto omanik on müüja selle hetkeni, kui on auto ümber vormistatud. Näiteks Toomas müüb oma Audi ostu-müügilepinguga Andruse automüügifirmale, kuid viimane seda oma firma nimele ei vormista, vaid paneb müüki. Tuleb ostja, auto on müügis ilma km-ta, kuna Toomas eraisikuna pole KM kohustlane. Ostja ostab auto ära, vormistatakse ringi ning ostja on uus omanik. Selle hetkeni oli auto omanik Toomas. Ja kui näiteks ostja oleks tahtnud osta ilma km-ta autot liisingusse, saab ta seda kapitalirenti väga edukalt teha. Kasutusrenti ostmiseks peab auto hind olema KM-ga, ehk siis nagu liisingutüübi nimigi ütleb- auto võetakse kasutusse/renti. Kuna aga selle liisingu lõpus on kohustus rentnikul auto tagastada (või välja osta), peab olema müüjaks juriidiline isik, kes tagab võimaliku auto tagasiostu pangale. Sellest ka KM vajadus. Seega, kui oma auto anda kuskile sissemaksuks, siis kõige mõttekam on e-teeninduses teha võõrandamine või võtta auto ajutiselt arvelt maha. Siis välditakse igasugu lolle olukordi.
Olen tegelenud ise automüügiga ja ses osas tean, kuidas KM lisandub ja kuidas mitte. Kui firma ostab auto eraisikult ilma KM-ta ja müüb selle enda nimele vormistamata edasi, ei lisandu KM-i. Kui ostab juriidiliselt isikult KM-ga, lisandub KM (loogiline). Ja kui ka vormistab füüsiliselt isikult ostetud auto ringi enda nimele, lisandub müües KM.
Aga ennekõike süvenege ikkagi oma lepingutesse.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.