Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: MILLISEST TANKLAST SAAB 50+ TSETAAN DIISLIT

16:20 04.05.2012
ahto42
Millisest tanklast saab 50+ Tsetaan diislit
Olen tähele pannud, et uuematel euroopa ja muudel autudel on tehase nõue diiselkütus tsetaanarvuga 50-55. Mitte ühegi eesti tanklaketi kodukalt ei leidnud ma selle kohta infot. Kunagi hr Naab kirjutas, et meil on tanklates 46 tsetaan ja sealt enamused probleemid algavadki. Kui kellegil on selle alast infot siis võiks seda jagada.
18:29 04.05.2012
huvitavgg (registreerimata)
Re: Millisest tanklast saab 50+ Tsetaan diislit
Väga huvitav, uuri välja ja anna kõigile teada.
19:04 04.05.2012
stammer (registreerimata)
Kui tsetaaniarv on liiga väike (< 45) töötab mootor nn. jäigal režiimil (kloppimine) s.t. toimub kütuse hiline isesüttimine ja kiire põlemine.
Kui tsetaaniarv on kõrge (> 55) halveneb mootori kasutegur ning suureneb suitsusisaldus, sest kütus süttib kiiresti ja põleb pihusti otsa juures segunemata korralikult õhuga.

Tsetaanarvu saab tõsta lisandite abil. Nende lisandite puuduseks on see, et kütuse pikemaajalisel säilitamisel tsetaanarv siiski langeb.

Kokkuvõtteks ei tea kunagi, mis koostisega "kokteili" tanklast saab.
19:07 04.05.2012
teemaalgatajale (registreerimata)
tee hankevõitjast kartellipealikule ametlik järelepärimine. neil nüüd ju uus muti ka pukis,oskab ehk midagi kaasaegsemat kosta, lisaks oli valitsuse hankel kindlasti sama nõudmine sees ja kui ei olnund,tuleks see hange vaidlustada,kui ebapädevalt läbiviidu,kuna tegemist ju ikkagi meie kõigi ühise rahaga,mida selle solgi (teisiti ei kannata veel tänasel päeval seda haisvat kuidagipõlevat vedelikku nimetada) soetamiseks kulutatakse.
20:02 04.05.2012
AS (registreerimata)
Selle asjaga on sedasi, et igal partiil on kaasas sertifikaat ja kui tankima lähed, siis küsi ja sulle näidatakse. See nõue 50 ja peale tuleneb Euro4-st ja edasi. Mul ka diisel ja euro4 kuid hooldusraamatus on kirjas, et talveperioodil võib tsetaan olla alla 49 ja mootor saab sellega hakkama. Täitsa proovitud euro3 kütusega.
20:37 04.05.2012
Hm (registreerimata)
to teemaalgatajale

millel baseerub sinu sedavrd karm hinnang.
21:41 04.05.2012
ahto42
Mis mõttes hinnang? Mina, kui kauba ostja, tahan veenduda, et paaki läheb minu auto tehase nõudele vastav kütus, mis tagab mootori optimaalse töö.
Kui bensu autole on täitekorgile/luugile 95 or better, siis sa ei pane ju 92 sisse.
Seepärast meil siin neid pumpasid ja pihusteid palju remonditakse, et kütus ei vasta normidele. Seda Mihlel Naabsi artiklit ei leia enam üles kahjuks, kus ta rääkis meil müügil olevast kütusest, mille tsetaan on alla 50, aga autotootja näeb ette vähemalt 50. Sealt ka kogemused, et mujalt ostetud küttega saabud näiteks rootsist eestisse ja saab veel tükk aega siin sõita kui sama tee läbida tagasi minnes eestist ostetud küttega.
Paber kannatab muidugi kõike, mis tankla tädi kätte anda kliendile näitamiseks.
Ise tangin pidevalt ühest tanklast ja on tunda, kui ühe partiiga põka käitub nagu oleks noor täkk(läheb mööda igast masinast kui vaja, kütuse kulu hea jne). Võtad järgmise paagitäie ja auto tahmab on jõuetu nagu pidur oleks peal.
Kujutan ette kui suur edu oleks nn kiirtestil( nagu rasedustestil), et kastad osta sisse ja siis ootad, mis kütuse juures triip tuleb. Tanklas seda arvatavasti ei müüdaks hirmust :D.
Sama moodi nagu on bensiinil (95/98) võiks olla ka diislil. Klient/autoomanik ise otsustab oma rahakotiga, kas ostab oma põkale 46-49 tsetaani või 50-55 tsetaani. Praegu ma ei leia ise riigiteatajast mingit infot selle kohta, ainult seda, kuidas käidelda ja maksustada.
21:51 04.05.2012
soovitan (registreerimata)
<< Seda Mihlel Naabsi artiklit ei leia enam üles kahjuks . . .

Proovi siis Mihkel Naams'i googeldada . . .
22:01 04.05.2012
2 hm (registreerimata)
"millel baseerub sinu sedavrd karm hinnang. "
Tänan küsimuse eest ja vastuseks ütlen,et puhtpraktilisel elukogemusel või olen siiski millestki seniajani valesti aru saanud?
09:29 05.05.2012
Hm (registreerimata)
lihtsalt minu elukogemus on, et viimastel aastatel diislikvaliteet ei ole võrreldav aastat kümme ja enam tagusega. Probleeme on vähem ja seda hoomab ka filtrivahetusintervalli pikenemisega (90-ndatel oli hea kui filter kestis 10 tuhat km.) Kuigi ei soovita siis, 30 tuhat on täna ka filtrile ok.

Kuigi tõsi on, et diislitel probleeme pihustitega esineb, siis see on tingitud sageli ka kas auto tunduvalt suuremast läbisõidust, kui omanik arvab või ka diiseltohnoloogia nõrgenemisest, mis ongi oma olemuselt kapriissem.
10:08 05.05.2012
dislop (registreerimata)
Ei saa aru milleks peab filtrit vahetama. mul auto sõitnud minu käes 250 000 km ja ma pole kütusefiltrit vahetanud ise selle aja jooksul. Tegelikult üks remondimees oma aktiivsuses korra vahetas kui olin mingi 50 000 sõitnud kuid sealtmaalt alates enam pole vahetatd. ( algul lasin ikka kusagil õlisid vahetada ,kuid nüüd teen seda ise.)
Nüüd küll tahaks vaadata mis seal on ja kas üldse enam filtrit alles on. 8000km veel ja siis on õlivahetuse aeg ja siis võtan ka kütuse filtri lahti.
Mingeid probleeme see küll tekitanud pole. Auto käivitub ka -30c ga poolest pöördest ja töötab korralikult.Plokisoojendust kasutan muidugi sel juhul.
16:06 05.05.2012
AS (registreerimata)
Kasutage MANN filtreid, need kestavad oluliselt kauem. Hetkel on Statoil ainuke, kelle diisel on ok ka eripeenetes diiselmootorites, teistega on probleeme esinenud. Aga kui kahtled, siis soovitan sellist lisandit nagi Liqui Moly Speed diesel, pannakse iga tankimise ajal. On ka eraldi lisand, mis tsetaani kuni 5 punkti tõstab, sinu valik.
18:52 05.05.2012
Kristjankkkkkk (registreerimata)
Olen ka vahest kiuslik olnud ja tankides küsinud sertifikaate näha, aga enamasti vahivad müüjad suurte silmadega vastu ja ei oska midagi öelda. Võib-olla nüüd viimasel aastal on asjad paremaks läinud, ei oska öelda, sest päris viimasel ajal ei ole enam nii kiuslik olnud :)
Kõik petavad ju niikuinii, enam isegi ei viitsi pingutada, et selles veenduda. Ja ega tanklas need müüjad pole ju milleski süüdi, nemad lihtsalt üritavad kuidagi oma tööd teha ja selle pisikese raha kätte saada, mida neile selle töö eest võimaldatakse.
Iga diislispetsialist teab ju ütelda, et MEIE KÜTUS on süüdi enamikes probleemides, mis diislitega esinevad. Ning samal ajal kütusekartell kinnitab kui ühest suust, et meil on hea kütus. Kumba teie usute :)
19:55 05.05.2012
ˇ (registreerimata)
põhimõtteliselt samast vallast- nikastasin täna ajusid süütevedelikuga, mis ei süttinud ja sütega, mis ei hakanud hõõguma. et oli veel tilk vana vedelikku ja teist sorti sütt, siis sain panni huugama, aga üldiselt jah- nii palju s.tta toodetakse, et tarbijal annab seda ära seedida. ja kelle asi- ise ostad, ise vastutad

20:00 05.05.2012
Kristjankkkkkk (registreerimata)
Ja kas see pole mitte nii, et just kõige hullema rämpsu tootjad on need, kes kuulutavad kogu maailmale kui keskkonnasõbralikud ja rohelised nad on :D
22:24 05.05.2012
kuslapuu6 (registreerimata)
Statoili kohta ei oska küll häid sõnu kosta-iga kord, kui mingi juhuse tahtel sealt tankinud olen, tõmbab mootoril jõu maha ja suitseb tunduvalt rohkem kui näiteks Nestest võetud kraamiga. Alexelaga sama lugu. See on toiminud minul läbi kolme erineva auto ja võimalusel võtan ikka nestest. Kuigi liigub jah mingi linnalegend, et kõik tuleb ühest ja samast tsisternist, siis mina seda hästi ei tahaks uskuda. Mis siin salata-paar paagitäit olen ka sealt mingit jama saanud aga enamuses ikka korralikku kraami.
Aga teemaalgatajale vastates, siis ilmselt saad sa seda õiget kraami Soomest, Rootsist või Norrast, kui sinnapoole asja on teinekord.
00:34 06.05.2012
looder23 (registreerimata)
aru ma ei saa, mis soga te ajate. ise tangin 3 tanklaketi vahel. premium7, lukoil ja statoil ning aegajalt ühe transpordifirma tünnist (sealt küll ei ole sõiduautot tankinud, ag veokit küll). ei ole mina aru saanud, et nüüd kuskilt tankides on autol jõud ära kadunud või hirmsasti suitsema hakanud. ülevaatusel diisli testid nagu kulda tuleb sealt. toksikomaanid jäävad küll kaifi saamisel hätta. harjutate oma autod selle neste sogaga ära ja kui head kütet peale saab siis võtab hinge kinni. samas on sõidetud ka rootsi küttega (veokas) ja ikka tundub kõik sama olevat. koormad ei ole ka kergete killast ja läbisõidudki väikses. veokal üle 1,2 milli ja audil 340 tuhat alles. veokal oli tahm 0,29 (euro 2 ja aastast 2000) ja audil (2002a ja 2,5 tdi) oli kevadel 0,49. audil küll pihusti otsad vahetatud talvel, aga veokal pole pihusteid remonditud.
21:34 07.05.2012
kuslapuu6 (registreerimata)
Ja kui ma omale saksast auto t]in kunagi, siis sai poolas tangitud veidi kallimat SuperD-d. Sellega oli minek tunduvalt parem kui saksast võetud kraamiga, rääkimata eestis ostetuga. Möödasõidud olid väga mõnusad ette võtta ja neid seal juba jätkus.
Kui keegi ei tunne oma autol erinevatest tanklatest tangitu vahel mingit erinevust,siis võib ju ainult õnne soovida. Ise eristan juba tankimisel erinevaid lõhnabukette. Alexela oma sellise imala+maheda lõhnaga, Stati oma kirbe, Neste selline enamvähem harjumuspärane diislihais. Eks erinevatest lisaainetest tuleb see, kui ka tootmistehnoloogiast. Erinevus tuleb välja ka sellest, mis hais sumpsist väljub. Kuigi siin on omakorda erinevus eri mootoritüübi alusel, CR-kirbe-kibe, TDI-mahedam ja sihuke traditsioonilisemT-150 lehk jne. Kuna olen vene ajal ka traktorirooli keeranud, siis annate ehk andeks sellised tähelepanekud.
21:45 07.05.2012
looder23 (registreerimata)
sumpsist tulevast haisust niipalju, et seni olen haisude vahet täheldanud ainult seda, et kas mootor põletab kütuse korralikult ära või tuleb miskit kütust sumpsist ka välja. kunagi daf95-l käis sumpast selline ving välja, et kui oli akukasti kaant maha võtta (ketiga kinni ja lukk kasti all), siis pidid olema ettevaatlik, et võisid ka sinna maha jääda. kord sai ülevaatusel tahmatesti tehtud. tehti kolm tsüklit, kolmekesi seal nutsime, aga lõpuks läbi me saime ja pärast uksepeal hingeldasime värsket õhku. järgmised korrad olin kavalam ja eemaldasin enne ülevaatust õhufiltri ja sai esimese korraga tehtud.
09:16 12.10.2012
ahto42
Aga kas siis keegi tanklatest pole huvitatud kangemast diislimüügist, olgu paar senti kallim, aga usun, et turgu oleks.
10:49 12.10.2012
sco
http://gerd.ee/index.php?page=64&action=show_product_det
ails&product_id=353

On olemas veelgi tõhusam lisand tsetaanarvu tõstmiseks.
Kuni 9 ühikut, olen kasutanud pikalt, 65000km, igal tankimise ajal.
2,5TDI 132kW jõu karakteristikut muudab päris tuntavalt. Ilma ei tahagi enam sõita, harjumatult uimasem.

Soovitan ka teil kasutada, kes soovivad kõrgema tsetaanarvuga diiselkütust kasutada.
19:30 13.10.2012
AS (registreerimata)
Kui tahad autole kiirenduslisa koos võimu tõusuga proovi Liqui Moly diislitele mõeldud kiirenduslisandit. Sellel on päris füüsilised katsed tehtud ja asi ära tõestatud. Pealegi on seal see 250ml paagi peale mitte miski 100ml 250 L küttele - siit saab vaid profülaktika.
17:18 18.10.2012
sco
To AS:

Tollel tootel on konsentratsioon niivõrd kõrge lihtsalt.
Ja mõeldud vaid proffesionaalseks kasutamiseks
Expert+ 250L 9.5€
Moly on paagi peale üle 6€?

Ma võin huvi pärast ka moly ära proovida kuid tollel lisandil ei ole lisaks määrdeomadusi, kütuse stabiliseerijat, korrosiooni inhibiitoreid.

Kas 21€ panna hakkama 250L (3,5x6€), et saada arvan sama effekti tulemust
või panna hakkama 9,5€ 250L, millel on ka lisaks teised hüved?
18:32 18.10.2012
........ (registreerimata)
Sellepärast meie solgiga võrreldes kasvõi Soome diisliga sõidab oluliselt vähem ja auto uimasem, pluss kuhjaga muid diisli probleeme.
10:17 19.10.2012
AS (registreerimata)
Expert+ lisandi kohta ei leia googeldades kohe midagi, ise oled leidnud, kes on tootja jnt? Lisandil puudub igasugune märge näiteks mõju kohta katalüsaatorile ja kübemefiltrile! Liqui Moly lisandid teevad täpselt sama mida Expert+, lihtsalt toodete valik on laiem, neil ka 1 liitrine mürsk saada, mis vist oli 400L peale ja hind vist oli miskit 6 euri kopikatega.
Aga loomulikult igaüks kasutab seda millega rahulolu suurem :-)
14:39 21.10.2012
ahto42
Aga tanklas võiks kohe püstolil kirjas olla, et tegu 55 tsetaaniga, Elu oleks lihtsam.
18:59 04.02.2019
ahto42
Aastaid mööda läinud, kas on midagi turul muutunud?
09:05 05.02.2019
maaks
17:31 05.02.2019
ahto42
Eks peab kaema, seda müüakse vist ainult teatud tanklates.
19:30 07.02.2019
cucaradza (registreerimata)
Tartus sellist imeasja - prodiese-l minu teada isegi raha eest ei müüda, pealinna värk? seal nagu natuke raha liigub....
20:13 07.02.2019
viimasele (registreerimata)
Võid oma raha mulle tuua ja ma ostan ise sulle, kui sa üles ei leia. Tartu servas täitsa olemas
14:27 10.02.2019
ahto42
Kodukas näitab, et Ilmatsalu ringi tanklas peaks olema. Eks kui paak tühjaks saab, siis vaatab, mis saab.
22:18 05.03.2019
ahto42
Tankisin siis seda imevedelikku. Kuluaruannet on veel vara teha. Kodutee ei ole enam lumine mis ka kulu mõjutab. Enne nullimist oli 2200 km keskmine 9.
Peputunnetus ütleb, et leek kolvil oleks nagu veits kuumem. Pedaalitunnetus, eriti automaadi puhul, oleks nagu parem, nagu tuleks pöörded ja traffo kiiremini taha. Aga see võib ka petlik olla, sest millegiga peab ju seda 1,4€ hinda õigustama.
06:00 06.03.2019
... (registreerimata)
mis loom see traffo on, mis sulle kiiremini taha tuleb?
08:24 06.03.2019
VL (registreerimata)
Mõne jaoks imevedelik, teise jaoks ainus vedelik, mida paaki lasta :)
Kas ta just erilist tõukejõudu juurde annab ei oska öelda sest olen seda kasutanud esimsest paagitäiest peale. Loodan pigem, et turundusjutus leidub ivake tõtt ja tekib vähem tahma ja tuhka.
10:03 07.03.2019
ahto42
Kolmele punktile: kui sa natuke automaatkasti toimimise põhimõtet uurid, siis teaksid et ingl keelest Torque converter asjandust nimetatakse meie keeles hüdrotraffoks
10:13 07.03.2019
. (registreerimata)
Hüdrotrafo on vana asi juba aga traffo on vist uuema aja leiutis.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.