Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: LIIKLEMISE JÄRJEKORD

19:15 01.10.2012
uku7
Liiklemise järjekord
Millises järjekorras liigeldakse? Kes annab kellele teed?
20:00 01.10.2012
passati omanik (registreerimata)
Re: Liiklemise järjekord
vastu tulevale sõidukile tuleb teed anda. märgid ju ka kenasti maha värvitud .
20:38 01.10.2012
Juku tallinn (registreerimata)
On ikka nii või??? Aga kui tulen vasakult poolt kus märki (anna teed) ei ole mis siis saab saab?
21:14 01.10.2012
tiit_ (registreerimata)
On nii jah. Kui tuled vasakult poolt siis annab tema teed. Praegu annad sina teed kuna tema on peateel ja sinule on "anna teed" märk.
21:29 01.10.2012
njah (registreerimata)
siin kehtib targem annab järele reegel
22:49 01.10.2012
ddig
Siinseid vastuseid lugedes pole vist põhjust väga imestada miks meil liikluskultuur just selline on nagu ta on ...

Pildil on kujutatud kaks erinevat ristumist. Sinise joone teeandmise koht on enne ristumist punase joonega liikleja vasakpöördekohaga. Seega, selles punktis, kus sinine trajektoor ristub punasega ei ole sinisel teeandmise kohustust.

Sellest hetkest, kui sinisel joonel liikleja on vasakult lähenevale (Kalda teelt vasakpööret sooritavale) sõidukile teed andnud ja Ihaste teele välja sõitnud, on tal punasel joonel liikuja suhtes eesõigus, sest viimane sooritab Ihaste teelt vasakpööret teega külgnevale alale.
Kuukella kaart on selles punktis natuke ebaselge, parema ülevaate tegelikust situatsioonist saab regio lehelt.
23:56 01.10.2012
karlo49
sinisel liiklejal on kohustus anda teed vasakult liikuvale sõidukile, punasele ta teed ei pea andma, punane teeb vasakpööret!
vot nii
01:16 02.10.2012
tiit_ (registreerimata)
08:26 02.10.2012
saatest (registreerimata)
Saatest selgub, et teed peab andma märgi "anna teed" teelt tulev juht.
19:37 02.10.2012
Vasakule pööraja (registreerimata)
To: passati omanik, tiit_ (registreerimata), saatest (registreerimata)

Tublid mehed! Andke alati vasakpöörde sooritajale teed.
07:27 03.10.2012
tiit_ (registreerimata)
Sa vist ei saanud liiklusskeemile pihta. Vaata minu pandud linki või mine autokooli tagasi. Aga tore, et on selliseid lolle. Tänu sinugustele saangi ma oma auto kindlustuse abil kiirelt müüdud.
08:48 03.10.2012
AS (registreerimata)
Ei tundu nagu keeruline. Mida segast on olukorras kus sul on ees märk "anna teed", kas tõesti hakkad kahtlema mida teha? Peateel sõitja võib teha mida iganes, kasvõi tagurpidi sõita, sinu asi on teed anda kui märk seda nõuab. Tartus on Rebase Rimi juures suht sarnane situatsioon kus Rimist välja keerates sillale on ees "anna teed" märk ja teed tuleb anda ka sellele kes sillalt tuli ja tagasi sillale keerab, sest tema on peateel.
12:04 03.10.2012
ddig
Need kelle jaoks elu lihtne on ja asjast kuidagi aru ei taha saada, võiksid algatuseks vaadata regio kaardilt aerofotot Kalda tee ja Ihaste tee ristmikust ning üritada aru saada, milline see olukord looduses välja näeb.

Teeandmise kohast kuni ristumiseni selle vasakpöördega on mitu autopikkust, seega sinisel joonel liikuja on punasel joonel liikujaga kohtudes juba Ihaste teele välja sõitnud ning tal ei ole vasakpööraja suhtes mingeid kohustusi peale elementaarse ettevaatlikkuse ja viisakuse.

ERR lingil olev situatsioon ei ole võrreldav, sest seal asub üks sõiduk kõrvalteel - nagu ka spetsialist selge häälega välja ütles.
13:56 03.10.2012
lisaks (registreerimata)
10:36 10.11.2012
:) (registreerimata)
Heh, ristmik minu kodu kõrvalt, kodumajagi fotolt paistmas ... :) Minu meelest ei ole siin asi üht- ega teistpidi üheselt selge ning mõlema seisukoha pooldajate väidetel on jumet, sest teeandmise koha kaugus vasakpöörde tegemise kohast on siin tõesti niisugune ebamäärane: ei saa nagu aru, kas tegu on ühe ja sama ristmikuga või eri ristmikega.

Igatahes mina olen rahumeeli lähtunud seal universaalsest reeglist "Targem jälgib liiklust ning annab vajaduse korral järele". Kiirused ei ole seal niikuinii suured, rahulikult jõuab jälgida, millist käitumist teine juht sult ootab, ning vastavalt sellele reageerida. Siinses teemas kirjeldatud situatsioon tekib mul tollel rismikul keskmiselt kolm-neli korda nädalas - pole ma veel ühelgi korral sinna ristmikule igavesti passima jäänud ega ka mitte plekimõlkimisse sattunud. Annab sõita küll, isegi kui situatsioon pole ühemõtteliselt selge.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.