Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: OHTLIKUD IDIOOTSED MÖÖDASÕITJAD

12:04 10.04.2020
. (registreerimata)
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
Kogu seda soga lugedes saab teha vaid ühe järelduse- eestis toimub iga päev kümneid möödasõiduavariisid ja peasüüdlased on kõrvalteedel töllerdavad maakad.
Muideks kas te üldse teate, et tln- trtu vahel liigub mnt loenduste järgi ööpäevas ca 8000 sõidukit, aga trtu- valga suunal lemmatsi loenduse põhjal ca 10 000. Seega kus on pingelisem liiklus ja kuhu tuleks ehitada neljarealine? Isegi tln- prnu suunal on liiklus tihedam kui tln- trtu.
13:31 10.04.2020
63amg (registreerimata)
Tallinn Pärnu mnt. on kogu aeg kõva liiklus olnud.via-baltica oleks pidanud juba ammu valmis olema.tegelikult peaks eestil häbi olema,kui saamatud me oleme
14:01 10.04.2020
. (registreerimata)
Saamatud poliitikud pigem,kes ei suuda otsustada,õigemini ei julge või pole neile kasulik.
14:05 10.04.2020
Sull12
See Tln-Prn on tõsi jahh, seal ei ole võimalik ohtlikke möödasõite egas ka mitte ohutuid enam teha. Kolonnisõit Pärnust Tallinna. Hommikul 5-6 paiku on rahulikum ja äkki koroona tõmbab nüüd ka (reka)liiklust tiba maha, et saaks möödasõite teha.
14:47 10.04.2020
parm... (registreerimata)
Meie vägev riik on ainuke, kellel pole siiani riigi võlakirju. Seega rahatrükist raske osa saada! Selle rahaga oleks mälemad suunad ammu valmis! Aga mis maksab meie inimese elu. Pigem ajavad maanteeamet ja politsei koos mingit mulli ning mõõdavad kiirust. Linnuke kirjas. Sõitma aga õigesti pole MITTE KEDAGI suunatud. See peaks olema nende töö. Nad ise ei tea lihtsalt tundub seda ;) Tõlkes kaduma läinud.
14:59 10.04.2020
kaks punkti (registreerimata)
"Muideks kas te üldse teate, et tln- trtu vahel liigub mnt loenduste järgi ööpäevas ca 8000 sõidukit, aga trtu- valga suunal lemmatsi loenduse põhjal ca 10 000. Seega kus on pingelisem liiklus ja kuhu tuleks ehitada neljarealine? Isegi tln- prnu suunal on liiklus tihedam kui tln- trtu."

Kontrollisin just järgi mnt kodulehelt. Kõige tihedam on liiklus loomulikult linnade vahetus läheduses. Pärnu suunal sõidab linnast välja ca. 34000 sõidukit ööpäevas, aga juba peale 27km ehk haruteed jääb nendest 34000-st alles ainult 9000 sõidukit. Narva suunda sõidab linnast välja 32000 sõidukit ööpäevas, aga Narva poolsesse otsa ei jõua nendest paari tuhandetki. Tartu suunda alustab sõitu 27000 sõidukit ja nendest ca. 9000 jõuavad Tartu. Vahetult enne Tartut on küll liiklustihedus jälle 15000-20000 sõidukit, aga seal lisanduvad Tallinnast tulijatega Tartu lähiümbruse elanikud. Tartust Valga suunal alustab sõitu 15000 sõidukit, aga juba 7 km hiljem jääb alles 9000 ja lõpupoole kukub see tihedus üldse 2000 auto peale, et enne Valgat siis jälle 4000 peale kasvada. Nii, et pingelisest liiklusest Tartu - Valga suunal küll rääkida ei saa ja kogupikkuses on kõige tihedam liiklus ikkagi konkurentsitult Tallinn - Tartu. Mis on ka täiesti loogiline, arvestades linnade suurust.
21:31 10.04.2020
BMW JUHT JEESUS JA PEETER (registreerimata)
Turbo nuppu oleks vaja nagu Knight Rideris. Hüppad ees olevast autost mõnuga üle.

Kui kolonnimeister just eriti kena tagumikuga pole ning vaatlejaid vähe. Siis saab teinekord ka kogu kolonnist mööda sõita. Pepusid niigi palju vahtinud elus.

Kunagi ikka leiab sellise mõnusa lauge sirge kus saab mööda virutada.

Tundmatusse ei tasu söösta, see risk pole väärt seda võimalust, mis meile on antud.

Maailm on eksisteerinud miljardeid aastaid. Elasid siis üherakulised, amööbid, dinosaurused, neandertallased (sõda looduse vastu), mitu tuhat aastat elati ilma elektrita, olid siin viikingid (kes sõdisid), ordurüütlid (sõdisid), 1MS, 2MS. Igast lollust on toimunud. Ja meie sattusime siia maailma just praegu, kus tehnoloogia on viimase peal. Sisuliselt me teame kogu ajalugu ja tõenäoliselt näeme maailma lõppu. Oleme selle pika sirge lõpus.

Elame praegu kõige magusamas hetkes, kus kõik eksootiline on saadaval. Tee mida tahad, kus tahad, kellega tahad (väike nõusolek ei tee paha). Kõik on saadaval, kunagi varem pole inimkond elanud sellises luksuses nagu praegu. Praegu on elu kvaliteet kõige parem ning möödasõit peaks olema eesmärkide/probleemide/mõtete edetabelis alati üks viimastest.

Mingi sisutühja möödasõidu pärast küll ei kavatse end teise ilma saata. Möödasõitu valin alati väga hoolikalt.

Ise arvan, et ainult nartsissist, kes teiste kodanike eludest ei hooli, teeb hulle möödasõite.

Sellised kodanikud reaalselt ei sobi tänapäeva ühiskonda ning loodetavast sõidab ninapidi kokku omasugusega (kahjuks on siin väike tõenäosus).

Seda tehes, teeb ta ühiskonnale (Eestile praeguses kontekstis) hoopiski heateo. Rohkem kodanikee, kes arvestavad teistega.

Vahest olen isegi mõelnud (õnneks ainult mõelnud !!!), et need debiilid (hullud möödasõitjad) tuleks kraavi rammida.
12:24 12.04.2020
solksolk
Tallinn-Tartut loetakse siiski kõige tähtsamaks, kuna tegemist on siseriikliku maanteega, mis läbib mitut maakonda.
Samuti ühendab kahte Eesti suurimat linna.
Ehk see on siseriiklikult väga tähtis, kohaliku liikluse jaoks.
Samuti on seal väga tihe liikluses, kogu pikkuses, nagu juba öeldud.
4 realise ehitamist ongi alustatud ju kõige tihedama liiklusega poole peal, nagu Tallinna pool on.

See Tartust Valga poole väljub maantee, kus väga tihe liiklus on, minu teada isegi mingist plaanist räägiti, sinna 4 realine ehitada, väikse osa peale.

Tallinn-Pärnu liiklustiheduse üle ma ei vaidle, aga Tallinn-Tartut pean siiski tähtsamaks.
Tallinn-Pärnule tuleks ehitada paar 4 realist lõiku 10 km pikkust, see muudaks palju, oleks samas odavam.
Samamoodi nagu ma olen seda meelt, et need 2+1 teed, mis ehitati Tallinn-Tartule, oleks võinud ehitada hoopis Põltsamaa möödasõidu 10km 4 realise, oleks kasu mitu korda suurem olnud.
Ok, see viimane 2+1, mis on Tartu lähedal, see on isegi sõidetav, sellel on mõte sees.
Minu teada on räägitud Põltsamaa möödasõidu ehitamisest, seega miks mitte, see kohe 4 realine teha 10km pikkuselt.

Muudetud 12.4.20 12:27

10:26 13.04.2020
Kpl (registreerimata)
Olen oma möödasõite tehes sellele mõtlema hakanud, kui sõidukiirust vähendaksin, tuleks neid vähem ette."

Tegelikult on siin ju loogika täitsa olemas. Kui enamik inimesi sõidab näiteks 90 ja ise sõidad näiteks 100 siis paratamatult jõuad pidevalt järgi kellelegi.
10:46 13.04.2020
63amg (registreerimata)
sõidke siis maanteel 50-ga.nii ei pea kunagi möödasõite tegema
18:33 30.04.2020
hea näide (registreerimata)
19:14 30.04.2020
puls
Teemas?
Teemaalgataja püüab mingis tähelepanaupuuduses luua pilti, et igapäevaselt tal jama. Ainukene jama on ta ise oma olematu võimega liiklust tajuda ja loomulikult sellest tingitult soov hakata mingeid reegleid looma.
Esitletud video on klassikaline pisikese hingega egomaniaki esitlus, mida olen korra 30a. ka ise pisut kogenud.
Igapäevane liiklus on siiski meil vägagi ok.
19:45 30.04.2020
. (registreerimata)
nagu ma aru sain, tekkis värk sellest, et reka hakkas teisest möödasõitu tegema ja ei lubanud enda taga oleval kaubikul kõigepealt startida. ja oli ka endal hiljuti sama situatsioon- 2+1 peal tekkis kahene lõik, kiirus oli lubatud sada ja kaks rekat minu ees. mõtlesin, et saan nüüd kiirelt mõlemast mööda, aga nii kui teine rida algas, süstis tagumine reka kohe vasakule ja hakkas mööda venima ning venis kogu selle kaherealise pikkuse jooksul. oleks siis esimene rea reka natukenegi kiirust vähendanud, aga ei. saan aru küll, et rekadel möödasõidud keerulised ja kasutab ära iga võimaluse, samas aga nullib ära kergemate ja kiiremate autode möödasõidud. loomulikult sain mingi aeg hiljem omad möödasõidud ka tehtud ning mingit kriisi sellest ei tekitanud.
21:33 30.04.2020
grigoori
351 MRT
Huvitav, mis geenius küll seal roolis on?
Heade närvidega rekkajuht. Poleks olnud probleemi enda rada hoida, kui töllmokk tema reas tolgendas.
Mitte, et ma rammimist õigustaks.

P.S. Kui hoolikamalt jälgida, on Toyo katusel vähemalt kaks antenni ja katusel ka midagi ringantenni sarnast. Eriteenistus? Sealt ka karistamatuse tunne ?

Muudetud 30.4.20 21:37

21:45 30.04.2020
grigoori
Mõned aastad tagasi öösel oli analoogne haleknaljakas situatsioon Poolas Suwalki - Augustow kahrealiselt neljarealiseks üleminekul. Minu ees olev poolakas pani esimesel võimalusel vasakusse ritta, kuigi ilmselt nägi mu sõiduka ksenoone viimased 15 km oma peeglist.
Paraku ei jätkunud ta ruunal võhma ja eesolev kolonn libises tal eest minema.
Vennal oli pärast vist väike häbi tühja esimesse ritta tagasi tõmmata.

Muudetud 30.4.20 21:46

10:39 01.05.2020
karvanejakole
Tegelikult ajab see veokate võiduajamine (eriti just 110 alas) närvi küll, aga peale mõne vandesõna sellest suuremat häda ei sünni. Mõnikord tundub küll, et nimelt alustatakse tühjal teel nina eest möödasõitu, kuigi minu möödalaskmisega kaotaks mõne sekundi, samas kui mina hävin kõvasti rohkem. Kuid see on lastetoa küsimus, nagu poeski lased üheasjaostja enda täis kärust ette.
Videot vaadates muidugi veokas tegi ka kõik endast oleneva, et olukord eskaleeruks. Kaubikujuhi sõiduoskus oli pöördvõrdelises seoses suure egoga:)
12:33 01.05.2020
looder23
Mismoodi sina hävid rohkem? Sul on sõiduauto. Veokal jookseb kiirus piirajasse. Sa pead kilomeetri sõitma veoka taga aeglasemalt. Pärast seda võid ju kilomeetri nii palju kiiremini sõita, et su aeg ühtlustuks. Veokijuht ei saa neid kaotatud sekundeid tagasi teha. Lihtsalt ei ole võimalik kiiremini sõita. Ja miks on sinu sekundid tähtsamad kui veokijuhi sekundid.

Eesolevas videos on veokijuhil kas väga kerge koormaga veok või tühi veok. Täislaksus veokiga sellist kiirendust ei ole ja selliseid jõnkse ei tee.
14:52 01.05.2020
karvanejakole
Looder, ma kirjutasingi, et see on lastetoa küsimus, kellel see puudub, ei taipagi.
11:36 03.05.2020
Kpl (registreerimata)
See veoauto läks nii ruttu teisest mööda, et see küll kuidagi segada ei saa. Ma eeldan, et see kaubiku juht on lubadest ilma. Muidu on siin riigis küll asjad mädad.
15:35 11.05.2020
PS (registreerimata)
Selle Toyota kaubikuga oleks pidanud tegema nagu selle Toyotaga..
https://www.youtube.com/watch?v=1AWCyduK3Vs
16:46 11.05.2020
eelmisele (registreerimata)
Mis seal tehti, paras lasteaed.
See juba on midagi.Alates 1:53.
https://www.youtube.com/watch?v=THOxV6qXABU
13:55 22.05.2020
parm... (registreerimata)
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/krimi/ettevaatamatuse
-asemel-morv-saaremaa-surmakutsari-juhtum-koigutab-eesti-koh
tupraktika-alustalasid?id=89940113

see ka natuke teemaga seotud. Lisame alkoholi.
Artikli peale ütleksin, et LÕPUKS OMETI! Hea oleks, kui mõrva eest kinni läheb! Siis ehk paneb pooltele tainastele mõistuse pähe! Loodetavasti tehakse kohtupraktikas ajalugu ja luuakse uus pretsedent!

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.