Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: OHTLIKUD IDIOOTSED MÖÖDASÕITJAD

09:11 03.10.2012
solksolk
ohtlikud idiootsed möödasõitjad
Kust tuleb karjakaupa ohtlikke möödasõitjaid? Mis kuradi inimesed nad on ja mida nendega ette võtta?
Mul ajab see üha enam kopsu üle maksa, kui idiootseid möödasõitjaid võib kohata, eriti veel Tallinn-Tartu maanteel.

Täna siis oli Tallinn-tartul tihe udu ja ilmselgelt väga halb nähtavus, aga ei üks auto pidi ikka minust mööda pressima ja seda vee enne kurvi, mis uduga ei paistnud kah, aga oli lähedal.
Tegemist oli ilmselgelt väga ohtliku möödasõiduga, mis toimub selliste peas?
Ja tegemist ei olnud BMW-ga.
Ükskord ühes söögikohas olles kuulsin kõrvalt, kuidas üks mees rääkis, päeval, kui oli tallinn tartul väga paks udu ja möödasõit oli väga raskendatud, tema rääkis, et ehku peale vajutan mööda, tundis vist klienditeenindajat, täiesti haige inimene minu arust see ehku peale mööda vajutaja.
Nüüd tagant järele mõtlen, et oleks pidanud talt küsima, et mida ta mõtleb endast õige.

Lisaks kohtab Tallinn-Tartul ja eks ka mujal väga idiootlikke möödasõite täiesti pimedates kurvides, pidevjoonega.
Ja mis on veel väga idiootne, kohas, kus on pidevjoon ja tee keskel tasku vasakpöördeks, kus on möödasõit ilmselgelt keelatud ja kus on ka kurv ja nähtavus kehva, lisaks vilgub juba varakult vasak suund, aga piisavalt arusaadavalt, et ma hakkan ära keerama, kuna panen selle vilkuma ikkagi mingi hetke nene pööret.
Nii, et taga sõitjad, peaksid kenasti aru saama, et järgneb vasakpööre.
Aga ei, ikka leidub karja kaupa idioote, kes sõidavad ka siis mööda.

Ma tõesti ei saa aru, mis kurat sünnib selliste erinevate idiootide peas?
Nende kohta võiks lausa öelda mõrtsukad, kes pidevalt sedasi tapmiskatseid teevad ja võiks lausa öelda, et tahtlikke.

Ma mõtlen hirmuga, kui mõni selline lammas peaks mulle vastu tulema.
Ahjaa vähe sellest, et kurvis vasakpöörde taskutes sõidavad tagant tulijad mööda, on mööda sõitnud ka vastutulijad, kes ilmselgelt ei arvesta, et keegi võib vasakpööret seal taskus teha ja tee keskele sõita.
Sellistes kohtades vaatan alati hoolega, ega keegi tagant ega eest mööda ei sõida ja eks vaatan seda ka muidu, aga need on eriti hullud kohad.
Mul on sellistes kohtades juba hirm tekkinud.

Muudetud 3.10.12 12:29

08:22 05.10.2012
kurvitaja (registreerimata)
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
No olen ka kurvides möödasõite teinud,sest on ükssort tohmane kes võtavad hoo nii maha et parem oleks juba jalgrattaga sõita.Kui tee ja kurv on tuttav siis ajastan sellele uimarile tahajõudmise nii,et kohast kus näeb ette mingitmaad saab tagant hooga tulles kas piduriga hoo maha või juurde vajutades mööda.Kui tean,et teekurv kannatab isegi 100´ga võtta aga uimar pidurdab 50-60´le.Muidugi päris EHKUT pole ma kunagi teinud- a´la tihe udu jne.
08:55 05.10.2012
mees roolist (registreerimata)
ütleks ka midagi .
Maanteedel on hulga uimareid hoopis kes põhjustavad möödasõite hoopis.
Kui on 90 ala siis mingid venivad 75km h ja isegi veoautod peavad mööda suruma .Lisaks veel kiiruskaamera juures pidurdatakse hoog veel väiksemaks .
Äkkki on teema algataja hoopis see kes veokitel (kiirus piiratud 90 km.h) jalus tolgendab ,et see teema nii südamekohane,et pika kirja viitsis kirjutada.
Veokijuht Eestist
09:16 05.10.2012
karvanejakole
Solksolk, äkki vaatad peeglisse, kui KARJAKAUPA pöördel mööda sõidetakse. On teatavat sorti eriti ebakindlaid tegelasi, kes ei saa kiirendusrajalt liiklusesse imbutud, manöövreid sooritatud jne. Sellised kahtlased ongi ohutum selja taha jätta.
Mis möödasõite puudutab, osadele on vaja kilomeetrist ettenähtavust, mõnele 300-400, sellest piisab täiesti, kui eessõitja ca 20-30km aeglasemalt liigub. Sellisel juhul sellele ettevaatlikumale tundubki, et pannakse pimedalt mööda. Kehv nähtavus on suhteline mõiste (eriti vaegnägijate jaoks) ja kui kolonn mingi lamba järgi venib, ei näe mina küll mõtet seda kolonni pikendama hakata.
Sõidke ise ja laske teistel ka sõita ning ärge mõelge lihtsaid asju keeruliseks!
09:32 05.10.2012
ostuhuviline (registreerimata)
Ma sõidan püsikiirusega ja kui panna 90km/h siis on tavaline, et sinust sõidetakse mööda. Ja vahel sõidetakse mööda ja jäädakse ette tuksuma... Nii, et mina pean enda kiirust veel väiksemaks korrigeerima.

Mõningastel inimestel on lihtsalt probleem ja selliseid probleeme peaks lahkama juba autokoolis, et inimene kes liikluses igasugu ebameeldivaid olukordi tekitab ei peaks autoroolis olema!
09:37 05.10.2012
ka sõidan mööda (registreerimata)
Kuule solksolk, kui tahad maailma parandada, alusta endast!
Et selliseid möödasõite ei tehtaks, ei pea kõik jobud vasakul, telgjoone lähedal sõitma! Kui on kiiremaid, siis tõmba paremale teeserva ja lase teised mööda. Eesti peamagistraalid on piisava laiusega, et pm saab kogu aeg möödasõite teha, kui inimestel natuke mõistust peas. PS! Ei ole Sinu ega kellegi teise asi, peale politsei, kui kiiresti keegi sõidab!!!
09:50 05.10.2012
audi_a6_v6
Kiiruse võiks panna mitte spido järgi 90, vaid tegeliku 90, see on enamikel autodel 95-100 spido järgi, siis jääb möödasõite oluliselt vähemaks.
Autode möödasõidu võimekuse vahe, suvel, on väga suur, mõned masinad kiirendavad tõepoolest hetkega 80-120, teised aga 10-20sek, üks on seeläbi möödas hetkega ja teine venib pikalt vastasuuna vööndis. Need on siis minu tähelepanekud, muidu olen nõus, et asja peab arutama, aga pole tähele pannud, et probleem suur oleks.
10:11 05.10.2012
to ka sõidan (registreerimata)
Su jutu algus ja lõpp on selgelt vasturääkivad. Sind ju selgelt morjendab kui kiiresti keegi sõidab. Jääb veel võimalus, et oled politseinik. Muig.
10:49 05.10.2012
raizxc
PS! Ei ole Sinu ega kellegi teise asi, peale politsei, kui kiiresti keegi sõidab!!!

Mis lause see veel on? Kas liiklusohtus pole ka minu, kui kaasliikleja, asi?
11:02 05.10.2012
n. (registreerimata)
õige ta on, et kui sõidad tegeliku 90-ga siis ei sõideta sust mööda midagi, ise pead sõitma kui tahad seda säilitada. minu autol näiteks on reaalselt 90-ga sõites 100 spidol ees.

teiseks on erinevatel autodel erinev kiirendus. see ei tähenda seda, et peaks möödasõidul madalalt lendama, vaid seda, et kui tekib vajadus möödasõit kiiremini lõpetada on see osadel võimalik aga teistel jällegi mitte. need kes sõidavad väga lahjade masinatega reeglina arvavad, et tehakse julme möödasõite kuna nende endi masinatel tõmme puudub.
12:59 05.10.2012
heh (registreerimata)
Täitsa pekkis mis puupead siin koos on, kui teemaalgataja probleem on tõsine siis saab siin kohe esimese asjana vastuvahtimist, et mis sa passid teel tõmba uttu eest, sest meil on kiire. Appi kui haige mõtlemine siin on . Minuarust võib autoga sõita ka 75 km tunnis ja loomulikult võib see sõitja ise tabada, et kui on punn taga , et siis see mööda lasta aga....aga neid hulle,kes nõnda käituvad nagu teemalagataja kirjeldas on ka piisavalt siis kui punne pole taga, nad peavad lihtsalt mööda saama , ja neid ei huvita ilmselt ei enda ega kaaskodanike elu. Üldiselt olen oma kiirused saanud kiirusmõõtjate järgi ja mul on selline 95 -96 hoidikuga (vahest panen selle veel + 2 otsa).
Neile ,kes elukutselised on ja ajavad omaarust minutit taga sõimates eeskoperdajaid, sorry, aga teie pole maailmanabad, asi pole alati teis ja teie egodes . Miuarust see viimane maanteameti kampaani ,kus viidatakse minutite võitmisele peaks ikka päris paljudel juu kellad tööle panema peas või mis ?
Ja elukutselised (praegus veokijuhid), te ei pea ka juu siis 3 üksteise tagumendis kinni sõitma, leppige möllaritega kokku, et üks teeb Kükitas suitsu pausi, teie Adaveres näiteks. Tõesti kolmest rekkast on ka mititelegaalselt kehva mööda sõita (see oli siis neile,kellel on tungiv vajadus mööda sõita).
Eks seda frustratsiooni liiklejate kulu oleks rohkemgi väljaelada aga pigem küsiks , et kas tõesti teie ,kes te siin ohite et ei saa mööda, et kas teie olete ikka seadusekuulelikud päriselt ?
15:20 05.10.2012
solksolk
Viimane postitus on üks väheseid arukaid vastuseid siin.
Kui sõidad Tallinn-Tartu maanteel 92 km/h reaalselt, siis oled nagu loll, kellest karjakaupa mööda sõidetakse.
Spidomeeter näitab loomulikult rohkem see aeg.

Kuid, kas teised teemalugejad tõesti ei saa aru, et siinkohal pole probleem sõidukiiruses, vaid just ohtlikes möödasõitjates.

Ükskõik, mis kiirusega sul keegi ees sõidab, idiootset ohtlikku möödasõitu ei tohi teha.
Kui ees on möödasõidu keeluala ja vilgub vasakuund, siis sõidab ainult ülim idioot mööda.

Kui on pime kurv, kus tõesti ikka ei näe piisavalt pikalt või on tihe udu, kus ei näe piisavalt pikalt, siis ikka ei tasu mööda sõita küll, siis teeb seda vaid idioot.

Möödasõitjaid leidub igal kiirusel, vahet pole, mis kiirusega sa sõidad, ikka leidub mõni idioot, kes sõidab ohtlikult mööda.
Aeglasemalt sõitjad ei ole ohtlike möödasõitude põhjustajad, vaid ikka ohtlikud möödasõitjad.
Kui mulle jääb mõni aeglasem ette, ma ei sõida temast ohtlikult mööda, vaid ootan ohutut möödasõiduvõimalust.

Miks see pole minu mure? On ikka küll minu mure, kui mõni idioot minu või mõne mu lähedase vigaseks või surnuks sõidab.

On ikka väga minu mure, kui ma teen vasakpööret ja sõidan tee keskel olevasse vasakpöörde taskusse/alasse ja siis mõni idioot sõidab seal kurvis mulle vastu tulles keset teed mööda, kuigi seal on see keelatud.
Ja minul pole enam kuhugi minna ka, kuna vastu tuleb kaks autot kõrvuti ja tagant tuleb ka auto ja nii peangi tee keskel lihtsalt passima seal vasakpöörde taskus ja ootama ja lootma, et möödasõita suudab möödasõidu ilma avariita lõpetada.

Aga paistab, et siinsed enamus vastajaid ongi need ohtlikud möödasõitjad, kellest ma räägin, miks see muidu nii hinge läheb neile.
rekkade 90 piiraja on täielik bs, olen korduvalt näinud rekkaid, mis sõidavad kenasti üle 90.
Ükskord kohe meelega testisin sõitsin reaalselt 92 km/h, spido järgi 98 ja rekka läks ikka minust mööda.

Ja saage aru, mulle ei ole möödasõit probleem, vaid hoopis see, kui ohtlikult see sooritatakse.

Muudetud 5.10.12 16:01

15:26 05.10.2012
solksolk
Infoks veel niipalju, et kõik sõidukid ei saagi sõita 90-ga, nagu traktorid, vanad veokid, teehöövlid ja veel mitmed vanad sõidukid, millel on 70 ja 80 märk taga.
Ahjaa, üks viist on Tallinn-Tartul enda taga sõitjatest plats suhteliselt puhas hoida, kui sõidad 120-ga, siis mõned on, kes järgi jõuavad ja mõni, kes ka mööda lähevad, kuid suhteliselt vähe.
Aga sõida sa reaalselt 90-ga või 100-ga, spido järgi siis veel rohkem, keegi jõuab sulle ikka sappa ja üsna lühikese ajaga.
ja reeglina on sellised sappa jõudjad just need ohtlikud möödasõitjad.

Olen paraku korduvalt kohanud vastutulevaid möödasõitjaid, kelle pärast ma pean pidurdama, et ta mööda saaks, teinekord kahjuks päris tugevalt pean pidurdama.

Muudetud 5.10.12 16:01

16:23 05.10.2012
Siidiuss (registreerimata)
Nõustun siinkohal täielikult solksolgiga. Tuleks ikka vahet teha prioriteetidel. Kas tähtsam on saada esimesest mööda pannes enda ja teiste elud kaalule või kannatada see minut või paar aeglasema sõiduki järel ja seejärel teha ohutu möödasõit. Paistab, et pea pooled siin ei adu üldse teema olemust. Kas see 5 sekundit ajavõitu on nii seda väärt?
Hakka siis varem sõitma kui tõesti minuti pealt kusagil kohal vaja olla. Tihti need kiirustajad aga on järgmises parklas ja teevad suitsu ja pole enam kiiret kuhugi? Asi on mõtlemises kinni, et näe mis ta siin passib minul kiire. Ei tea kuhu? Enamjaolt on arvatavasti tegemist ebastabiilsete juhtidega ja enne nendele lubade kätte andmist võiks suunata täiendavasse arstlikku kontrolli. Paldiski mntl on üks selline asutus olemas.
16:42 05.10.2012
Mulkkk (registreerimata)
Mind on kogu aeg huvitanud kummaline nähtus. Kui sõidan Mondeoga 110 -ga Tartu-Tallinn maanteel, siis ikka vaja mööda sõita ja ette töllerdama jääma. Kui sõidan tsikliga nii 100-ga, siis väga harva , kui keegi mööda sõidab. Istuvad ilusasti sabas. Äkki on häbi Fordi taga sõita?
17:53 05.10.2012
Kui sõidan 645-ga tuksuvad bemmirullnokad oma rontidega taga. Ainult need Berlingod ja Partnerid ja panevad mööda.

Ja teine päev sõidan Focusega sama kiiresti. Aga siis sõidetakse mööda koguni kahelt poolt, vahel ka pealesõidutee kaudu. Isegi kiirusekaamerad ei loe, et ikka mööda saaks! Ükspäev sõitis mööda vana valge Mersu, nii roostes oli aga mööda pidi saama, Mäo juures oli juht õnnetu näoga patrullautosse kõmpimas. Trahv suurem kui mehe sara.

Sama lugu ka vahelelaskmisega ummikutes. Tahan kõrvalteelt pöörata ja 1km ummikut silmapiirini. Sõidan nn. edevama ja kallima autoga ja kohe keegi laseb vahele. Eriti kerge on saada kupee taoliste autodega: 645, CLS, CC või A5.. Kohe tunned kui viisakad on kõik liikluses. Sõidan Focusega ja no ei lasta vahele, peab ikka ootama kuni kellelgi südametunnistus lubab vahele lasta. Teinekord hakkan tasapisi nügima siis lastakse signaali veel. Viimati signaalilaskjaks oli päevinäinud Audi 80, ledid stange peale kleebitud ja bass mürtsub autos. Boss ise istub rooli taga nii madalal, et silmad vaatavad rooli ja armatuuri vahelt. Käsi on rooli peal. No ei hakka ju sellisega tüli norima, tuleb ja paneb su autole paugu... Pärast müü, öeldakse, et avariiline! Ei hakka ju vanale Audi 80-le pauku vastu panema ja oma kalleid jalanõusid selle roostes plekiga lõhkuma.

Selge on see, et tervisetõendid juhiloa jaoks antakse väga kergekäeliselt.
17:53 05.10.2012
pidev möödasõitja (registreerimata)
kui sõidan diisli taga siis lähen kindlasti mööda, ei meeldi see peenosakeste ja diisli lõhn minu salongis. samuti kui vahtraleht siis möödun. samuti kui eesolev auto kasutab pidevalt pidurit ilma et selleks vajadus oleks, ei oska õige kiirusega sujuvalt pidurdada vaid pidevalt pidurituled põlevad ntx kui 70 kiirusepiirang jne, siis kindlasti möödun. kui naisterahvas roolis (vahest paistab tagaaknast) siis tuleb jälle mööda minna, kuna nad samuti ettearvamatud. kui autoks Renault siis teadagi peab jälle mööda minema, kuna Renaulti juhid tavaliselt on "penskari" sõidustiiliga jne jne jne neid kriteeriumeid ikka on mille puhul mina möödasõitu sooritan
19:00 05.10.2012
solksolk
Need kriteeriumid tunduvad enamjaolt jaburad, nagu naine roolis ja vahtraleht, siis peab mööda sõitma? No ma ei tea, aga ok see selleks, sellest ma ei räägigi.

Nagu ütlesin, mul selle teenma lõikes suht kama, kui mööda sõidetakse, aga tehku seda ohutult.
Kui rääkida üldiselt liiklusohutusest ja kiiruseületamisest, siis see juba eraldi teema ja seda siin lahkama ei hakka.

Aga tahaks need idiootsed ohtlikud möödasõitjad, kuidagi kontrolli alla saada.
Aga kahjuks politseid liikluses vähe näha ja nii nad ohtlikult mööda seerida saavadki.
00:17 06.10.2012
Kärss
Ostuhuvilise tähelepanek on täiesti asjakohane - kuna liiklen ka ise päris paljude erinevate autodega, oma uunikumidest tuliuute tööautodeni, siis see tõesti mõjutab veidral kombel inimeste suhtumist, kuigi mu sõidustiil/kiirus on ikka täpselt sama. Kiirust harjunud vaatama ikka GPSi pealt.

Aga sellega ei saa küll nõus olla, et 92-ga sõites tehakse karjakaupa möödasõite. Mul endal on küll kombeks panna kiirushoidja 93-94 peale, aga terve maantee peale tehakse heal juhul vaid mõned üksikud möödasõidud ja sedagi mitte ohtlikes kohtades (harva mõni loll ikka sekka juhtub, aga ei midagi massilist). Sel nädalal näiteks paar korda Narvas pidanud käima, ainsad "möödasõidud" tehti 4-realistel lõikudel, kitsamal teel kulgevad kõik rahulikult kolonnis. Sel aastal 100km/h lõikudest loobumine rahustas üldist maanteeliiklust ikka hämmastavalt palju.

Ma sõidan küll palju, aga paljud teemad foorumis (karjakaupa möödasõidud, udutuledega pimestamine jne) on sellised, millega endal millegipärast kokkupuuted puuduvad. Nagu teeks ise midagi valesti:)
08:31 06.10.2012
ase
Just,Kärss,liiklen mina ka vist kusagil mujal dimensioonis.Kui sõidukaga Ikla-Tallinn trassil panen cruise 100 peale(tegelik 95) siis minust sõidab kogu selle trassi lõikes mõni väga üksik mööda(ohtlikest manöövritest ei mäletagi,kui väljaarvatud 1 RUS regmärgiga auto).Aga möödasõite teen hoopis mina,kuna sõidetakse ilmselt konkreetselt oma sõiduka spido järgi 90(tegelik siis 80-90) vahel ja pildikastide juures pidurdatakse üldse 70 juurde!Ma ei saa üldse aru,mis kihutajatest ja kurvidest räägitakse,Eestis ju pole neid! Ka veokaga sõites(max kiirus 89) teen rohkem möödasõite,kui minust möödutakse.
10:20 06.10.2012
Kui sõidad 95-ga GPS-i järgi siis kiiruskaamera teeb sulle särtsaka ära. Huvitav, et teil spidomeetrid niipalju valetavad. Reeglina on 100 km juures eksimus +-3-5km/h. Mul näiteks kui on 90 siis GPS järgi 88km/h. Mida suurem on kiirus seda suuremaks eksimus kujuneb. 170km/h peal võib see tõesti olla juba -10km/h.

Kasutage rehvidel tehase poolt antud rehvimõõte. Muide kui rehv kulub mõned mm siis ka spidomeetri valetamine suureneb. Ja kui ma tõesti sõidan gps-i järgi 90-nega ja keegi sõidab ees mõni km aeglasemalt siis on ju ökonoomsem ja turvalisem endal ka sõita teistega samas tempos mitte uhada möödasõite ja kulutada meeletult kütus kiirendamiste peale.

Eks vanasõna on ka, et kes otsib see leiab. Tõenäosus iga manöövriga eksimuseks on suurem. Kui juba laibakotis oled on hilja mõelda. Eriti hull kui süütu inimese tapad oma tsirkusega. Minu tuttav on möödasõidul teinud avarii ja kahjuks hoopis teise inimese tapnud kes sõitis vastu päevinäinud ja mitte just kõige turvalisema autoga tänapäeva mõistes. Kusjuures hoiatasin, et ära kihuta, ja siis vaatatakse viltu, et mis sa kiunud, et ega midagi ei juhtu. 10 aastat pole juhtunud.
10:39 06.10.2012
ddig
Sõidan ka suhteliselt palju ning kuna enamasti sõidan ühtlase kiirusega ja ise kellegi taha kümneteks kilomeetriteks jokutama (kolonni moodustama) ei jää, siis väga palju ei juhtu, et keegi minust mööda läheb. Kui ka tahab minna, siis teen kõik endast oleneva (elementaarse viisaksue piires), et minust möödumine oleks ohutu.

Küll aga olin tõsiselt üllatunud, kui viimati Narva suunal sõitsin. Nimelt juhtus Rakvere-Narva lõigul kolmel korral järjest selline asi, et läksin eesliikujast möödasõidule ning tajusin, et möödasõidetav tegeleb idiootsustega. Õnneks on mu autodel piisavalt tõmmet ka maanteekiirustel, et keskmine pereauto konkurentsi ei paku, kuid möödasõidu lõpuks oli kiirus tavapärasest oluliselt suurem.
Midagi sellist pole minuga ikka palju aastaid juhtunud, et sisuliselt tühjal teel keegi kemplema hakkab. Ausalt öeldes tahaks selliste inimestega tõsiselt "rääkida" kaasliiklejate elu sihilikust ohtu seadmisest.
11:36 06.10.2012
solksolk
Vot seda võin ma kinnitada, et mina aitan möödasõitjaid, kuidas saan.
Seda loomulikult juhul, kui tean, et keegi mul taga ja tahab mööda sõita, aga ma katsun ikka oma taga toimuvat jälgida.

Olen mitmeid ohtlikke möödasõitjaid aidanud pidurdamisega ja kõrvale tõmbamisega, et ta ikka mööda saaks.
Enamus möödasõite tõesti ei tehta teab mis ohtlikult, aga kahjuks märkimisväärne protsent küll.

Üldse kohtan ma tihti olukordi, kus keegi istub sappa mulle, eriti mõnel ristmiku ja ilma ma temast lahti ei saa, kui tallan gaasi täiega ja pöördeid lasen, siis jääb maha enamvähem, aga mitte palju.
Et vastikult närviliselt liiklevad paljud.
Mõnikord viskab mul nii üle mõni taga passija, et ma kas lasen ta mööda või tallangi eest ära.
Kuid olen mõelnud, et peaks video tegema, panema autole peale kaamera ja gps-i , kust näeks siis reaalset kiirust ja näes ka möödasõitjate arvu ja sõidaks mingi 100km tallinn-tartul.

Oleks mul autol kaamera peal, ma võiks teile aastate jooksul palju igasugu idiootide manöövreid näidata.

Kusjuures ongi nii, kui manitsed kedagi ettevaatlikkusele, siis tuleb sealt vaid ülbe sõim vastu, nagu ka siin teemas on juba olnud.
Aga kui pauk on ära olnud, siis on häda ja nutt lahti ja jutt et sa ei tea mis juhtus, ole vait.
Kuigi on ilmselge, et hooletusega tehti avarii.

No ma ei tea, minul, kui gps näitab 95 km/h, siis küll kiiruskaamera midagi ei tee.
Samas tuleb arvestada sellega, et kui tee on kaldus, siis näitab gps vähem, kuna tema mõõdab kiirust ülevalt, mitte maapinna suhtes.

Autode spidomeetrite valetamine on väga erinev.
Konkreetselt praegune auto, millega sõidan, sellel on all tehasemõõt rehvid, suht uued, parimal juhul 10% on mustrit ära kulunud ja kui spido järgi sõidan 100, siis näitab gps 94 km/h, kui õigesti mäletan.
See on erinevatel autodel olnud erinev.
Aga tean, et kui sel samal autol olid all väga kulunud rehvid, siis valetas spido mingi 8-9 km juba.
Siis sõbra Audi näitab 90 km üle kiirust, mul kunagi näitas üks sierra täpselt ja kui panin teise spidomeeri, siis näitas 1km alla.
All olid ka suured rehvid, küll tehasemõõt, aga ikkagi suuremad, kui teine tehasemõõt.

Paraku on jah olukordi, kus rullnokk sõidab uue turvalise autoga ja ta sõidab sisse vastutulevaele vanale rondile, kus siis inimene või lausa inimesed surma saavad.
Rullnokk aga astub autost välja ja naerab ning saab peale haigla kontrolli koju.
Kohtus saab tingmisi karistuse, tingimusel, et tappa ei tohi ja korras, 1-2a pärast on load tagasi ja jälle teedel rullnokk.

Muudetud 6.10.12 11:41

11:54 06.10.2012
ase
Pole ma ühegi pildikasti juures pilooti maha võtnud (piloodil ikka 100 ja tegelik 95 kandis,ehk ka alla seda) ja pole probleemi.Valetamised on tõesti erinevad-üleelmisel autol valetas nii,et spido 100 tegelik 91.Eelmisel oli 100/97 ja praegusel 100/95. Aga just need teise taha jääjad ongi need kõige hullemad,mitte need aeglased.Sest aeglasest saab ikka mööda aga tahajääja on kolonnitekitaja ja unustab enamjuhul ära,et pikkivahet peab ka hoidma,et möödujad tagasireastuda saaksid.Kui jõuan ikka piloodiga sõites kellelegi järgi,järelikult lähen mööda,mitte ei jää taha tõmblema.Ja ma ei saa aru,mis jutt see on,et sõidukaga ei saa mööda või ei lasta mööda!Eestis on ikka liiklus nii hõre küll,et pole probleemi.Täiesti sürr teema,minuarvates.
13:11 06.10.2012
tahman (registreerimata)
solksolk,sa liialdad..see karjakaupa pole küll siia sobiv...) irw

Mina aga ei saa aru indiviididest kes SIRGEL TEEL pidurdavad...aeg-ajalt pidurituled vilguvad ja seda pikema aja jooksul! .Sõitsin korra ühe sellise tegelase taga..(mäo-kose vahel)ja aru ma ei saanud! Sellisel pole kupli all küll kõik korras..andku oma ostetud load tagasi..) Või kui keegi tundis ennast ära...siis paluksin selgitust..))) DANKE...ANKE..
16:03 06.10.2012
ka liikleja (registreerimata)
siinsed sõnavõtjad on enda arvates sõiduspetsialistid, aga ees töllerdavast autost mööda ei pääse. tuuakse ette igasuguseid haigeid põhjusi *a´ la mina sõidan tegeliku kiirusega*. tuletan meelde, et kusagil pole kirjas, et auto spidomeeter ei näita tegelikku kiirust, vaid, vaid sellele liidetakse +10 km/h automaatselt juurde. sätin ise ka cruise 95 peale, et sõidumeestele mitte jalgu jääda, aga nagu solksolk siin kirjutab, kipun ikka jalgu jääma....nüüd nendest, kes siinsete sõiduspetsialistide meelest ei tohiks üldse teepeale liiklema tulla...mind pole nad häirinud, nendest saab probleemideta mööda ja nagu eespool kirjutati, on esimene süüdlane see, kes rivistub eessõitja taha pikivahet sisse jätmata...on 2 varianti, 1) kas sõidab mööda,2) kui mööda ei sõida, laseb pikivahe sisse...nüüd kirjutaks tegelikult veel möödasõidust...eesliikuja sejatagant kiirusel 70 km/h kulub aega rohkem möödasõiduks kui 100 m pikivahega, sest selleksajaks on möödasõitjal kiirus üleval ja kiiruste vahe piisav, et ohutult ja kiirelt mööda sõita... me oleme kõik näin ud, kuidas selline sõiduspetsialist seisab 2 jalaga gaasipedaalipeal, auto summutitoru ajab musta tomu välja ja meeter- meetri haaval hakatakse mööda udjama...see käis nüüd nende viimaseid päevi nägevate audi 80 kohta, mis on väja vahetanud 80- ndate bemarid
10:56 07.10.2012
kuulge... (registreerimata)
kontrollige maanteel oma spidot, see on väga lihtne, 3600 tuleb jagada kiomeetripostide vahe läbitud ajaga sekundites. Näiteks läbite 40 sek-ga siis 3600: 40sek.= 90 km/h
3600: 45sek.=80 km/h
Ja saategi teada, palju teie spido tegelikult näitab. (ja ärge hakake jumalaeest siia kirjutama, et postide vahe pole õige. Ega neid maanteel pole kaks tükki )
12:54 07.10.2012
solksolk
Tean seda postide vahega mõõtmist, aga see ei ole täpne.
GPS-ga on palju lihtsm ja täpsem mõõta ja seda nippi ka kasutan.
Olen kasutanud ka postide otsas olevaid radareid, mis on ka üsnagi täpsed.
Kuigi olen täheldanud olukorda, kus üks näitas 1-2km rohkem, kui gps.
Aga ilmselt neil ka on mingi eksimismaa ja erinevad.
Usun, et kõige täpsem on GPS ja politseiradar.
14:30 07.10.2012
Politseiradari eksimisvõimalus on +- 3 km/h
15:45 07.10.2012
stammer (registreerimata)
Sõitsin eile Tln-st Trt-sse. Kose kandis on 13km-it uue maantee ehitamine ja seoses sellega liikluspiirangud 30, 50 ja 70 km/h. Kui kõik autod sõitsid ühtlaselt kolonnis, siis muidugi oli vaja ühel reisibussil ja mingil metsaveokal (mingi krt teab, mis ...trans) piirangu alas mööda pressida. Kusjuures pressiti mööda nö.tugevama(suurema) õigusega ehk "mina sõidan, kuidas tahan ja sina könn vaata ise, kuidas hakkama saad".
Natuke maad hiljem sai kolonn loomulikult jooksikud kätte ja sõitsime rõõmsalt mööda. Tekkis küsimus: miks oli vaja piirangualas ohtlikult mööda sõita?

18:27 07.10.2012
karvanejakole
Stammer, selles kohas vahelduvad 70 ja 50 piirangud, tavaline olukord, et mõni sõidab kogu aeg 40-50-ga. Krt, niikuinii peab põhjendamatu piiranguga venima (põhjendatud oleks piirang nt 7-19, muul ajal töid ei toimu, Kuivajõest edasi ongi nii) ja siis veel mõni pime lisab veel omapoolse piirangu!
Paljude kommentaaridest paistab häiritud hoiak nende suhtes, kes neist mööda sõidavad - ärge mõelge enda jaoks asju keeruliseks, milleks teist mööda sõidetakse, kehvem auto, vahtraleht, naine roolis jne, reeglina sõidetakse teist mööda, sest möödasõitja sõidab kiiremini ja möödasõit on kiiruste vahe loomulik jätk.
20:01 07.10.2012
solksolk
Ma usun,et tegelikult eksib politsei radar väga vähe, see eksimus on pandud sinna lihtsalt selleks, et ei tekiks kohtuvaidlusi.
Ehk siis, et sa kindlasti oled süüdi, et selles pole kahtlustki, politsei teeb alles siis sulle trahvi radari järgi.

Taolisi möödapressijaid olen minagi kohanud, nagu stammeri kirjeldatud rekka.
Kui sõita teeremondis nõutud kiirusega, ütleme seda ületades 2 km, siis oled nagu loll, sulle tekib rivi taha ja hakatakse ka mööda seerima.
Eriti hull on olukord 30 alades, eks sa katsu seal spido järgi 40 näiteks sõita, möödasõitjaid jagub kõvasti.
Kahjuks teinekord loobib nende rataste alt ka kive sulle aknasse.
20:07 07.10.2012
(registreerimata)
kui teile kusiganes teel keegi järele jõuab, olgu siis jalgsi, ratta või autoga, siis järelikult on ta senimaani teist kiiremini liikunud, vastasel korral poleks ta järgi jõudnud. ja kuna ta säilitab enda kiirust, siis ka möödub teist. ei ole ju mingit erilist tõsist põhjust järsku oma kiirust alandada ning kohandada see aeglasemalt liikuja omaga- mis mõte oli siis senisel kiiremal liikumisel? see kehtib normaalsete juhtide kohta.
aga kuna teemaks ohtlikud idiootsed möödasõitjad, siis neid paraku jätkub ja pole mõtet hakata neid kuidagi takistma või paika panema- tekitad ohtliku olukorra ka endale ja teistele süütutele liiklejatele. kui inimesel ikka on kupli all miskit logisemas või on ta mujal elus nii tühine inimene, et vaid liikluses saab end nähtavaks teha, siis andku minna. targem annab järele.
22:41 07.10.2012
solksolk
Pole ma ühtegi ohtlikku möödasõitjat takistanud.
23:46 07.10.2012
... (registreerimata)
Hea meetod idiootlike möödasõitude vältimiseks, vaja osta õige auto.

http://www.youtube.com/watch?v=BLbGhdzxkpE&feature=relat
ed
19:20 20.12.2012
altläbi (registreerimata)
Hehee, sel viimasel videol demonstreeritud asjandusel saab juba alt läbi kimada. :D
17:13 06.01.2013
kõigil on kiire (registreerimata)
11:43 11.01.2013
Tuscan
Ühte tahaks küll öelda solksolgile ja teistele kes sarnaselt käituvad- kui sinust hakatakse mööda sõitma ning kurvist, künka tagant või kust iganes ilmub vastassuunast auto, siis palun jätka oma teekonda endise kiirusega vajadusel vaid rohkem teepeenrale kaldudes. Mul on küll ja küll olnud olukordi, kus ootamatult ilmnenud takistuse tõttu olen möödasõidu katkestanud ja tahtnud tagasi reastuda möödasõidetava taha, aga kuna möödasõidetav on paanikas, siis hakkab ka tema pidurdama ja nii kaob mul võimalus tagasi reastuda rääkimata möödasõidust, mille võimatuses ma isegi juba veendusin.
Ma arvan et enamik möödasõitjaid jätavad ohu ilmnemisel möödasõidu katki, mitte ei hakka nui neljaks või kabeliga riskides siiski mööda pressima-palun võimaldage neil siis möödasõit ka ohutult katkestada.

Minu meelest on need kiiruskaamerad Tallinn-Tartu maantee liiklust ikka tublisti rahustanud, mina sõidan GPS järgi nii 93-95 km/h ja möödasõite tehakse minust ehk vaid 1-2 korda teekonna jooksul.
Kasutan sel teel alati GPSi, et kiiruskaamerad pimedas või reisikaaslastega juttu ajades ära ei ununeks, lisaks on GPS-st palju abi pimedas möödasõidul ,sest näeb pikalt ära, kas tee on sirge või järgneb kurv. Omaette teema ohtlike möödasõitudega on muidugi see, et juba ainuüksi Tallinn-Tartu maanteel nullivad kiiruskaamerad ära 4-5 ideaalset möödasõidukohta, sest paiknevad hea nähtavusega pika sirge lõpus. Ja siis tulebki autojuhtidel teha neid möödasõite muudes, ohtlikemates kohtades.
18:22 11.01.2013
nojah.. (registreerimata)
ai, kuidas raibe sõidab seisvatest autodest mööda ja vöötrajast üle..

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=R
Zn7WhFls8o
18:55 11.01.2013
karvanejakole
Tuscan, just Sinu kirjeldatud olukorras tulekski möödasõit igal juhul lõpuni viia, sest:
1. Teine käitubki ettearvamatult ja välistab enda manöövriga ohutu tagasireastumise
2. Vähegi normaalsel teel mahuks ka neli autot kõrvuti, kolmest rääkimata
3. Juhtida autot on alati ohutum, kui äkkpidurdades manöövreid sooritada
Kusagilt mäletan, et enamik avariisid juhtubki äkkpidurdusel valesti autot käsitledes. Kui just päris pimedalt ei alusta möödasõitu, ei saa enne vähemalt kõrvalejõudmist segavaid tegureid tekkida, sealt edasi on mõistlikum möödasõitu mitte pooleli jätta.

Muudetud 11.1.13 18:59

18:36 12.01.2013
parm... (registreerimata)
need, kes ülekäiguraja peal möödasõitu teevad, kui teised pidurdavad - need tuleks seina äärde panna. Pikaks ajaks vangi ja aastateks load ära! Muud varianti ei näe.
21:42 14.01.2013
A6__
Jälle kuldaväärt mõte parmult! Kõigepealt seina äärde, siis vangi ja siis load ära võtta! Kusjuures ära võtta kõik load: juhiluba, jahiluba, pildistamise luba, saunaluba, külastusluba, pakisaamise luba ja üldse igasugused load. Aastateks!
10:10 15.01.2013
Tuscan
to karvanejakole
Ma pidasin silmas just selliseid olukordi, kus olen möödasõitu alustamas ehk oma reast välja reastumas ja heal juhul auto ninaga teise auto keskkoha peal ja kui siis tekib soov nöödasõit katkestada ma selle ka katkestan. Kui juba olen teise autoga täiesti kõrvuti, siis muidugi viin möödasõidu lõpuni.
Ja mingit vajadust pole äkkpidurdust teha tagasireastumiseks ja isegi kui seda teha, siis tänapäevane ABSga varustatud auto säilitab ka selles olukorras juhitavuse kui tegu pole just väga talviste teeoludega.
Kolme või nelja autot kõrvuti teele suruma ei hakka ma teadlikult kunagi, sest küll ja küll on olnud netivideotsest näha selliseid lakse, kus siis keegi teeb sellisel juhul valearvestuse, riivab teist tõmbab enda või teise spinni ja too paneb spinniga otse taganttuleva rekkaga kokku ja laibad taga.
Igal juhul on mõistlik jätta enne möödasõit pooleli kui hakata tekitama kolme kõrvutiasuvat rida ning riskida paljude teiste eludega.
00:49 23.01.2013
assa. (registreerimata)
08:48 23.01.2013
audi_a6_v6
to: assa.

Täielik ESP abistamise olukord, kui ise midagi teha ei oska, aga ega sel Outlanderil vist seda standardis polnud.
09:47 23.01.2013
Q7 (registreerimata)
Jah eks peab ikka oma vanast BMW 141 kw viimast võtma, ega see kedagi sega et detsembri kuus söeraja rehvid all on. Ega nendest kihutajatest kahju ei olegi, isegi hea et neid vähemaks saab , kahju on nendest kes nende pärast hukkuvad
09:47 23.01.2013
ˇ (registreerimata)
sul a6 vaid mingi esp meeles mõlkumas. seda üldse nägid, et laps kukkus autost välja ja vaid imekombel pääses veoka rataste alt? teemaks on idiootsed möödasõitjad ja seda seltskonda antud perekond ka esindas- laps oli autos ilma igasuguse turvavarustuseta hulpimas, möödasõit üle pidevjoone vastutulijate nina all, tibi tormas oma kasukat päästma- tase...

14:47 23.01.2013
looder23 (registreerimata)
kas see ESP oleks seal miskit päästnud või mitte, seda ei tea, sest kui möödasõidul läheb käest ära ja see ESP rakendub, siis tõmbab see automaatselt hoo maha ja siis oleks võinud laubakas olla, sest oma ratta tagasi ei saa ja möödasõidetava ette ei jõua ja libedaga maha pidurdada ka mitte, et katkestada. praegu lihtsalt libises küljelt sisse. muidugi turvavarustusemitte kasutamine on teine teema. aga see selleks, loodame, et see sõiduka juht ja ka video vaatajad teevad siit omad järeldused ja toimivad õieti. kasutades turvavarustust ja vaatavad millal möödasõita, millal mitte. liiklus ei ole võistlus, kes ennem kabelisse jõuab.
15:24 23.01.2013
stammer (registreerimata)
Aga selles viimases videos nähtu on ju nii igapäevane Tln-Trt maanteel ja just nii 99% maasturiomanikest sõidavadki. Arvatakse, et tänu nelikveole võib nii kindel olla, et kiilasjääl füüsikaseadused ei kehti. Selles suhtes ei ole midagi uut - tüüpiline madalalaubaliste töllide käitumine.
15:26 23.01.2013
kaader
ESP haakub teemasse mõne võrra, sest too videos näidatud möödasõit oleks ESP-ga edukalt lõpetatud. Äraspidi mõeldes annab ESP ohtlikeks möödasõitudeks julgust juurde.
16:42 23.01.2013
esp (registreerimata)
esp ei tõmba midagi automaatselt hoogu maha
http://www.youtube.com/watch?v=K3m24bjkfg0
loomulikult peab endal jätkuvalt mõistus peas olema!
http://www.youtube.com/watch?v=_ft0HcISjzY
siin alates 7:00 slaalomitest ...subaru suht ebastabiilne jätkuvalt vaatamata oma taevanikiidetud neliveole (siit hakkab vaikselt välja tulema miks audi ja bmw on "ülemakstud saksa raud") lumehangedest väljaronimist ja offroadi pole mõtet ajama hakata
teemasse niipalju, et sõitke ise ja laske teistel ka sõita... elu on kallis!
16:37 02.02.2013
irw-- (registreerimata)
Veel üks möödasõitja-vingerdaja. Eriti mahlaka jutuga naisterahvas.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=q
EDeQ6TrTGA
18:12 02.02.2013
qp (registreerimata)
eriti lahe kommentaar, mis sõnasõnalt sobib tibi jutuga:

"Интересно, а когда ее трахают, она также?
Мамааа!!! Меня мужик в постели раздавил!!! МУЖИК БОЛЬШОООЙ!!! Мама, меня хуем убивают! хуеееем в живого человека! Мама, он меня ебёт, мама, ты не понимаешь блять? Мама, быстро вызывай полицию! Приезжай скорей с гинекологом-хуёлогом, блять!!!!"
БЛядь Чо Ты не понимаешь МаМа! )))))
18:31 02.02.2013
einoh.. (registreerimata)
nii hõreda liiklusega ei tohiks ju probleeme tekkida möödasõidul,viga siis vist autos või sõitjas...
22:47 02.02.2013
see on meie liikluspildi tulevik. Vaadake videos, mitu autot suunda näitab, kui rada vahetab ja vahele kusagile trügib. Pole ime, et plekid lömmi saadakse! Üks auto sai juba kord sellise ahvi pärast kannatada, järgmine saab üle kurgi, kes minu pere ja autot selliselt ohtu seab! Kui ei taha suunda näidata, siis ei ole vaja auto rooli ronida!
18:58 03.02.2013
niijah.. (registreerimata)
Rasked ajad ja eks tahetakse kokku hoida. Suunatule lülitit ei taheta kasutada. See võib ära kuluda või üldse katki minna. Et seda riket edasi lükata siis jäetakse suund näitamata:)
20:13 09.03.2013
... (registreerimata)
Eks neid ohtlikke möödasõitjaid ole ikka.
Mina ise olen rahulikum liikleja!Mina tavaliselt sõidan maanteel alla piirkiiruse kuna maanteesõitu tuleb harva ette ja nii tunnen ennast kindlamalt.Nii palju kui ma 3 aastaga Eesti maanteedel olen sõitnud siis kurvid on lauged ja ma ei näe põhjust miks ma peaks enne kurvi hoo maha võtma.Kui ma sõidan näiteks 80 km/h,siis kiiruse üritan hoida ka kurvides sellisena.Ma leian,et isegi talvel võiks kurvid läbida sellise kiirusega nagu sirgedki.Kui rooliga järske liigutusi ei tee ja sõidad sujuvalt,siis on kõik OK.Järsemaid kurve on ka aga sel juhul on tavaliselt enne kurvi hoiatusmärk või suurimat lubatud kiirust langetatud.Siis tuleb muidugi enne kurvi hoog maha võtta.Aga enamus kurve on siiski lauged ja hoogu maha ei peaks võtma.
20:59 09.03.2013
tase (registreerimata)
10:22 10.03.2013
kahsõna (registreerimata)
Mind ärritavad väga sellised juhid, kes mööda sõidavad ja siis jäävad su ette tolgendama, see on ka ikka jube juhm käitumine minumeelest, alles eile tln-narva peal üks valge Lexus maastur huias niimoodi
10:49 10.03.2013
... (registreerimata)
Kui keegi minust mööda sõidab ja peale möödasõitu minu ühtlast sõitu takistab siis mina üritan rahulikuks jääda,pikivahet suurendada ja rahulikult edasi sõita.Närvi minemisega olen ma ohtlik nii endale kui ka kaasliiklejatele ja nagu vanasõnagi ütleb,siis targem annab järele.
Mõnikord tekib küll selline tunne,nagu eestlased ei salliks üksteist.Tegelikult peaks me just kokku hoidma aga nohh,inimene saab ennast ainult ise muuta.Kui tal enda muutmiseks tahtejõudu pole,siis on kahju.
11:07 10.03.2013
karvanejakole
Kui nt 100-ga sõites jõuad silmnähtavalt aeglasemale eesliiklejale järgi, kuid möödasõidu pead lõpetama 120-ga, sest eessõitja on järsku gaasipedaali üles leidnud ja kiirendab - kas siis 100 peale hoo maha lastes olengi see "eestolgendaja"? Üleeile Tallinn-Tartu maanteel ühe bemmimehe ego saigi niimoodi riivatud, jäi teine 10m pikivahega taha tõmblema, andes igatpidi mõista, et möödasõit temast oli keelatud, kuni järgmisel möödasõidul jäi maha.
11:09 10.03.2013
.................. (registreerimata)
Mind ajavad jubedalt närvi need, kes sõidavad 85km/h ja kui sa neile järgi jõuad siis hakkavad sõitma 90-95 ja niimoodi nad pendeldavad...ja hoidku jumal kui veoauto mööda sõidab kelle REAALNE taadeldud maksimumkiirus on 90 ja rehvidega on võimalik mängida kuni 93km/h siis autojuhtide arvates kihutavad nad 100-110km/h kuna nende sõiduato spidomeeter näitab seda.
Võtke stopper kätte ja mõõtke ära kui kiiresti läbite 1km sõites oma spidomeetri näidu järgi 90 ja saate oma reaalse kiiruse teada.
11:37 10.03.2013
... (registreerimata)
to karvanejakole:
Kui sina sooritad möödasõitu ja möödasõidetav kiirendab samal ajal,siis on targem möödasõit katkestada ja oma suunavööndisse naasta.Liiklusseadus ütleb ka et kui keegi sinust mööda sõidab,siis sa ei tohi kiirendada vaid pead sõitma ühtlase kiirusega edasi või natuke aeglustama(kui tekib avariiohtlik olukord vastutuleva sõiduki näol).Kui keegi rikub liiklusseadust siis sul ei ole õigust samamoodi liiklusseadust rikkuda.Selleks tulebki sellises olukorras möödasõit katkestada ,mitte lubatud suurimat kiirust ületada.Sellisel juhul sa ei ole eestolgendaja.Arvaku teised,mida tahes.Kui tahavad,las sõidavad sinust mööda.
11:46 10.03.2013
... (registreerimata)
Pendeldadamist tuleks tõesti vältida,vaid sõita ühtlase kiirusega.Kui sina tead,et sinu veoauto spidomeeter näitab kiirust õieti,siis peaks sul ju hea meel olema.Las need teised arvavad,mida tahavad,see ei ole sinu asi.Sa ei meeldi niikuinii kõigile autojuhtidele,sinna pole midagi parata.
13:58 10.03.2013
vw juht (registreerimata)
Sõitsime,neljapäeva õhtul Tallinnast-Pärnu suunas,meie taga oli Poola numbritega rekka,sõitsime,nii 90+ ja see rekka oli nagu meie külge haakunud ja nii Tallinnast Kernuni,ei tahtnud ta möödasõita,või ei tea,mida ta seal mõtles.Siis tuli Kernu vahel 60 piirang,ise sõitsin vastavalt kiirusele,rekka kannul,aga,kui sain autoga bussijaama kohale,lendas see rekka,kui lennuk,mööda,pime kurv,ohusaar eemal,tahtis siis vist enne ohusaart tagasi keerata,aga ei mahtunud,põrutas teiseltpoolt ja järsu tagasipoordega tagasi,sest vastu tuli autosid,võga ohtlik manoover oli tema poolt ja nii ta meie ees sõeluma hakkaski ja kuhu ta jõudis,olime märjamaa kandis temaga võrdsel maal.
14:22 10.03.2013
Ma sõidan püsikiirusehoidjaga pidevalt Tallinn-Tartu vahet. Ei ole päeva kus mõni debiil oma päevinäinud "oli kunagi premium" stiilis autoga mööda sõidab ja siis ette jääb loksuma, nii, et ma pean kogu aeg kiirust korrigeerima. Paljudel nendel vanadel rüsadel ei ole püsikiiruse hoidjat kah. Ja nii ongi, et järgmise auto ostan sellise mille püsikiirusehoidja vähedab vajadusele eesõitja järgi kiirust. See ajab täiesti pasa keema kui väsinuna sõidan 200km otsa, mõnus, vaikne, turvaline ja järsku mingi seltskond sõidab mööda ja hakkab tõmblema ees.

Täna oli üks vana kolmene BMW (E46), mees sõidab mööda ja siis järsku nina ees võtab hoo maha ja kui ma tast mööda sõidan vaatan, et räägib telefoniga. Inimesed pole vist midagi kuulnud autosse integreeritud bluetooth telefonist ja rikuvad seadust nii telefoniga rääkides ja teised pereinimesed peavad mõne invaliidi liikluskäitumise pärast sellist riski taluma. Nagu neid avariisid veel vähe oleks.
17:58 10.03.2013
ddig
To kahsõna:

Ega see Lexus juhuslikult see munapoolik olnud ja reg.nr algusega 450 ?

Viimati Lätist tulles palju ei puudunud, et oleksin tolle härra peatuma sundinud ja tegevuse kohta selgitust nõudnud.
07:23 11.03.2013
ˇ (registreerimata)
liikusime nelja autoga linna suunas, mina viimane ja meie kiirus 90+. mitu km enne linna piiri jõudis sappa üks galaxy. kiibitses seal taga ja ilmselge oli, et tahtis mööda sõita. et aga tee igasugu pidevjooni ja muid kujundeid täis joonitud ning vastutulev liiklus ka üsnagi olemas, siis niisama lihtsalt mööda ei saanud. ühel hetkel tekkis mingi paarisajameetrine lõik ja galaxyl õnnestus mööduda. kõrvalpilk auto poole ja nägin, et mingi tibi roolis. siis oli linnani juba max paar kilomeetrit ja edasised möödasõiduvõimalused olematud, sest ainuüksi teekattemärgis seda enam ei võimaldanud. ja nii see tibi minu ette passima jäigi. ja oleks siis olnud möödasõiduks mingi eriline vajadus a la uimerdavad eessõitjad vms, aga ei- lihtsalt lambist oli tal vaja mööda trügida. ja vaevalt, et ta selle tee peal esimest korda oli ning liiklusolusid ei tundnud.
ilmselt sellistele ei jõuagi iialgi pähe, et iga möödasõitu pole vaja sooritada, et see ei anna mingit võitu.
14:28 01.04.2013
solksolk
Viimase postitajaga täiesti nõus.

Ma nädalavahetusel märkasin ühte kaubikujuhti, kes sõitis sõitvatest autodest paremalt poolt mööda.
Selle mõistus küll korras ei olnud.
Ilmselt miski sellist möödumist ei lubanud seaduslikult ja ohutu see ka ei olnud.

Üks olukord oli mul endal ka, mis ei olnud päris nii must valge, aga õige ta ka minu arust ei olnud.
Ehk siis, ootasin parempööret suund kenasti sees, olin väga nähtava koha peal.
Siis paremalt tulid autod, keda mina ei seganud ja kes mind ka ei seganud ja tahtsin siis oma suunavööndisse peateele keerama hakata.
Hakkain siis sõitma peateele, järsku üks auto väga minu lähedal, kes paremalt tuli, otsustab linnavahel, mööda sõit.
Teeb seda ilma suunata, väga järsku, ülekäiguraja läheduses ja ilmselgelt selle peale ei mõtle, et auto ehk siis mina võin peateele keerata.

Ehk siis, ilmselt oleksin ma seaduslikult süüdi jäänud, õnneks aga märkasin ja sain pidama ning õnnetus jäi olemata, kuid tema käitumine oli ka ikka üsna ajuvaba ja linnavahel vägagi ohtlik.
Ta tegi ikka väga ootamatu möödasõidu.

Põhimõtteliselt teeb selline olukord keeruliseks igasugu peateele keeramise, sest sellist möödasõitu on väga raske oodata ja väga kaua peab passima, et oleks olukord, kus mõlemad suunavööndid on vabad täiesti.
Ehk siis, kui paljud meist teevad parempööret nii, et mitte kedagi pole teel mitte kummaski suunavööndis?
Selline asi teeb ikka väga valvaks ja samas keeruliseks parempöörde sooritamise, sest kogu aeg pead kartma, et keegi paremalt tulevatest autodest otsustba lampi väga järsku ilma suunata mööda sõita enda ees olevast autost.
14:47 01.04.2013
igapäevane kulgeja (registreerimata)
Sõitsin täna 50 kilomeetri alas. Aeglustasin ennem ülekäigurada. Mingid poolearused nolgid sõitsid päevinäinud BMW-ga mööda ja andsid möödaminnes hullu valu. Päris noor tüdruklaps hüppas ülekäigurajal teepealt tagasi nii, et kott pudenes maha ja asjad kõik laiali. Nolgid kadusid oma saraga silmapiiri taha. Kui oleks üle sõitnud poleks ka vist seisma jäänud...

Vahel mõtlen, et kes küll sünnitavad selliseid inimesi meie ühiskonda kes ei suuda normaalselt eksisteerida teistega koos ja põhjustavad raskeid liiklusõnnetusi. Miks sellistele karistused nii kerged on?

Ela ise ja lase ka teistel elada!
15:52 01.04.2013
solksolk
To igapäevane kulgeja, suht sellist olukorda olen isegi kohanud, ainukese vahena, et inimene ei astunud ülekäigurajale ja tal ei pudenenud midagi maha.
Ta oli väga ettevaatlik ja märkas, et üks hull sõidab mööda ülekäigurajal.
Oi, kus ma tahaks sellistes olukordades olla politseinik ja sellistele rullnokkadele järele tõmmata ja nad korralikult läbi n******.

Ma arvan, et neid sünnib siia ilma väga erineva moel.
Kahjuks on ju palju lapsevanemaid, kes on ülbed ja kihutavad jne.
Mida lapski siis tegema peaks?

Siis on niiöelda vabakasvatust tänapäeval levinud, ehk siis kasvatamatus pluss üldse leebe kasvatus ja nii need pätid ja kimajad sünnivadki.

Siis on korralik perekond aga satutakse halba seltskonda, pluss leebed karistused.

Siis on veel üks sort väga vastikuid lapsevanemaid, kes ise on isegi ehk nagu normaalsed.
Kuid nendega on üks aga, nimelt, nad ei taha, et neile tuldaks ütlema, kui nende lapsed sigadusi teevad, nad lausa saavad vihaseks kui neile nende laste peale kaevatakse.
Pluss nad kaitsevad oma lapsi, ise olukorda süvenemata ja keelduvad uskumast, et nende laps midagi tegi.

Eks nii vist sünnivad ka need rullnokad siia ilma, ma pakun.
16:59 01.04.2013
jarru (registreerimata)
Topeltsolgile:
Kahjuks jah peateel olijad teevad ebamõistlikke liigutusi ristmike lähedal. Aga neil on õigus, kuna nad on peateel ja sina pead enne peateele väljasõitu veenduma, et oled kõigile teed andnud, olenemata sellest, mis suunas ja rajal nad seal liiguvad. Ja isegi siis, kui nad rikuvad teekatte märgistust või möödasõidu keelu märki. Avarii puhul jääb see tont süüdi ainult teekatte märgistuse eiramises, sina aga siiski ei ole peateel liikujale teed andnud ja oled põhisüüdlane. Ka mina arvan, et mõistlikkust peaks olema rohkem liikluses, ei saa alati tegutseda kuiva liiklusseaduse järgi, vaid ikkagi arvestama, kas tegevus on ohutu ja kas teised oskavad su tegevust ette näha.
21:04 01.04.2013
solksolk
Kui möödasõit on keelatud, siis ma ei ole nii kindel, kas ta jääb õigeks.
On ka võimalik variant, kus kindlustus ei korva kumbagi kahju näiteks, kuna mõlemad rikkusid.

Need järsud ilma suunata möödasõitjad on tegelikult nii mitmeski olukorras probleemiks.
Sest on väga raske ette näha seda, kui keegi lampi ilma suunata järsku mööda sõidab.
Olen üritanud neid olukordi ette näha, kuid nüüd siis jälle üks olukord juures.
Maanteel ei olekski see mind niiväga üllatanud, aga just linnavahel ja kohas, kus seda normaalne inimene küll ei teeks, kui ees sõitev auto vähegi normi kiirusega sõidab.
11:06 02.04.2013
solksolk, jääb ka siis õigeks, kui möödasõit keelatud. ega see möödasõit ja pidevjoon mingid püha lehmad ole, et ei tohi vastassuuna vööndisse põigata. kui tal suu peas, siis räägib end välja, a´la loom hüppas teele vms. sina ei näinud, ju jäi eessõitja varju. kui sul ja/või tal on videoregistraator, siis jah, saab teda süüdi mõista, kui on näha, et ta teadlikult eirab liiklispiiranguid, aga kuni jääb jutt jutu vastu, siis kipub tema õigeks jääma.
18:13 02.04.2013
solksolk
Kui ta tunnistab, et sõitis mööda siis ta küll õigeks ei jää.
Teiseks, praeguse liiklusseadusega enam ei tööta variant ,et loom hüppas ette ja tõmbasin kõrvale.
Sest praegu on keelatud kõrvale põigata, vaid tuleb pidurdada ja takistusele otsa sõita, see siis praeguse liiklusseadusega.

Lisaks ära unusta tunnistajaid.

Tegelikult on pidev joon tee keskel ikka püha lehm küll, selle ületamiseks on väga erandlikud reeglid.
Eriti kui on veel topeltpidevjoon või vasakule keeramise tasku tee keskel.
Siis on möödasõiduks vaid väga erandlikud reegid, nagu näiteks ees on seisev teehoolde masin või mõni hädapeatunud sõiduk.

Muudetud 2.4.13 18:17

18:25 02.04.2013
hlm (registreerimata)
Kui inimene hüppab teele, siis lajatan täiega kümnesse vä?
Kustkohast ma seda otsasõitmise juttu täpsemalt liiklusseadusest lugeda saan?
19:05 02.04.2013
... (registreerimata)
Liiga palju tehakse mõttetuid möödasõite.Ohtlikkusest ma rääkima ei hakka kuna seda peaks iga autojuht teadma,et see on kõige ohtlikum manööver üldse.
Isegi siis kui ma max lubatud kiirusega sõidan,sõidetakse minust päris palju mööda,kuigi mööda ei ole võimalik liiklusseadust järgides sõita kuna ma sõidan max kiirusega millega üldse sõita tohib.Osad isegi võtavad hoogu peale möödasõitu maha nii et ka mina pean natuke kiirust langetama,et pikivahe ohutu oleks.Minu arust ei saada aru möödasõidu ohtlikkusest ja ka sellest,et tegelikult ei võideta möödasõiduga midagi,kaotada on aga palju.
21:13 02.04.2013
solksolk
to ... olen sinuga täiesti päri, möödasõidu ohtlikkusest ei saada eriti aru.
Möödasõite tehakse muuseas, see paljude jaoks nii tavaline asi ja nii kahjuks ka ohtlikud olukorrad ning paugud juhtuvad.

to hlm, kahjuks on väga raske leida seda seadusekohta, kuid keegi kindlasti suudab.
Mäletan, et kui räägiti uuest liiklusseadusest, siis toodi selline asi välja.

Uued liiklusseadusest pole paljud aru saanud, kõige parem näide on jalgratturid, kes lubati ülekäigurajale, kuid eesõigust pole.
Kahjuks, aga ratturid mitmed arvavad, et neil on eesõigus ja nii on paljud ratturid jäänud auto alla.
08:07 03.04.2013
hlm (registreerimata)
Solksolk, ei ole LS sellist asja mida sa väidad. Võiksid hoopis sealt uurida misasi on ümberpõige. Oled sa mõelnud, et miks õpetatakse koolis teoorias ja ka praktiliselt eksamil vaja edukalt sooritada ümberpõige takistusest. Tsikli puhul nii 30 kui 50km/h sõidukiiruse juures. Järjekordselt tekib tunne, et oled midagi ise välja mõelnud. Või eksin?
09:27 03.04.2013
solksolk, kui tuled LS st jahuma, siis paluks konkreetseid näiteid. see, et kunagi räägiti ja kunagi oli nii, ja keegi kuskil rääkis, ei loe. sa ei pea oskama seadust peast, aga sa pead oskama seda seadusest üles otsida.

ja ma rääkisin enda eelmises postituses, sellest, et möödasõitja väidab, et ei teinud möödasõitu ja kui tunnistajaid pole. sõna sõna vastu.
09:51 03.04.2013
R.K. (registreerimata)
solksolk võiks lõpuks liiklusseaduse kordki läbi lugeda ja vajadusel mõne asjatundjaga konsulteerida, mitte leiutada olematuid punkte ja nõudeid. selline keegi kunagi kuskil rääkis ei ole paraku eriti pädev.
ja see sama pidurdamise ja otsa sõitmise jutt tuli ju ühest telesaatest. onju, solksolk? galileo on nimeks ja alles hiljuti oli eetris. ega see loomulikult vale pole, aga seaduseks seda pidada näitab ikka üht teist asjadest arusaamisel.
09:59 03.04.2013
kajar2
ma ei tea kuidas mujal linnades aga tartus ajavad mind närvi need laupäevad kui terve kubermangu kolhoosnikud on linna tulnud traktori osi ostma vöi mida iganes kohe aru saada kes mul ees liigub olgu see vana ziguli vöi uuem mersu reeglina on auto alati läikiv ja puhas aga ta pörsas jumala eest yle 50 ei söida ei tea kas eilsest kartuliveeo talgutest veel jääknähud see vöi mida iganes ja kulgeb sihuke pörsas mul ees enne valgusfoori näha on et pääsexime veel rohelisega läbi noo vajuta natuke juurde kus kurat sellega äkki yletab lubatud 50 ja siis viimane moment vajutab natuke juurde ja pääseb vilkuva kollasega veel yle ja mina jään foori taha passima noo krt ammu oli aeeg natuke juurde vajutada kus kurat selllega yletab kiirust ju aga vilkuva kollasega yle lipsamine sama moodi rikkumine oi närvi ajavad sihukesed tegelased
09:26 13.04.2013
kolhoosnik (registreerimata)
Aga kas sul endal jääknähtude ja närvidega ikka kõik korras? oma mättaotsast vaatad küll kritiseerivalt, aga minu mättaotsast on pilt hoopis teistsugune. Aga närvilistele gaasitallajatale soovitus divolisse minna autodroomile ja seal müksida ja tallata palju süda lustib!
15:05 01.06.2013
solksolk_ (registreerimata)
Väga õige, et üle 50 ei sõida, nagu linnas lubatud 50.
14:02 30.07.2013
audi_a6_v6
Et siis selline olukord oli paar päeva tagasi: sõidan maanteel püsikuga ca 100 km/h, üks maastur sõidab viimased paar km seljataga, tuleb asula, lasen kiiruse asula kiirusele ning natkene enne asula lõpu märki vajutan püsikul RESUME nuppu, auto hakkab vaikselt kiirendama (noh 5. käik linnakiirusel mingi püss pole) ja natukese aja pärast hakkab see maastur mööda ronima kiirendusalas, minul püsiku RESUME muidugi kiirendab ka edasi ja siis hakkab maasturi kiirendus kuidagi raugema ning viimaks lõikab mulle agressiivselt ette. Mis toimub? Kas ma oleksin pidanud pidurit vajutama, kuigi kedagi vastu ei tulnud ja peale asula märki on kiirendamine normaalne tegevus? Miks peaksin pidurdama? Ühesõnaga ärge ronige mööda kiirendusalas, kui masinal mootor selleks sobilik ei ole! Tuleb ära oodata eessõitja lõppkiirus või omada vastava mootoriga masinat, mis teisest kiirendavast autost suudaks mööduda.
14:10 30.07.2013
eiei (registreerimata)
sa ei pea pidurdama,võid täiega tagant sisse sõita,kuigi aru ei saakas su autol on nii kehv kiirendus,et maastur mööda sõidab
20:44 30.07.2013
looder23
jah, audi a6, sa oleksid pidanud pidurdama. LS ei keela pärast asula lõppu nn. kiirendus alas sooritada möödasõitu ega kohusta ootama plaanitava möödasõidetava lõppkiirust. küll aga keelab möödasõidetaval kiirust lisada kiirust, kui temast möödasõitu sooritatakse. mis parata, aga nii on. ise katkestan kiirenduse ja pärast taastan oma kiiruse ning vajadusel sooritan äsjasest möödasõitjast möödasõidu. mind paneb taoline olukord ainult õlgu kehitada. milleks iga tibla pärast närvitseda?
23:00 30.07.2013
audi_a6_v6
to: looder23

Sinu jutt tundub loogiline, kuid usun, et jään edaspidi ka sellises olukorras siis LEd rikkuma, ohtlikke olukordi muidugi ei tekita, kuid tundub mulle imelik.

to: eiei

Huvitavalt oled aru saanud mu jutust, kaine inimene loeb siiski välja, et isegi viimase käiguga ja püsikuga kiirendades on minu auto selle maasturi jaoks liiga hea kiirendusega.

Muudetud 31.7.13 08:40

23:18 30.07.2013
egolaks3 (registreerimata)
audikutt sa oled vist liiga noor, et autoga sõita?sinu jutust ja sinu olematust egost loevad ehk paljud sama välja.palju aega tundub ka olevat, muidu tegeleksid millegi kasulikuga ehk.
00:20 31.07.2013
Mis see kiirendusala on? Mingi uus mõiste?
Ja nagu ikka, et kirjutad situatsiooni ning vastuseks saad ainult sõimu ja möla. Ime, et egolaks arsti juurde veel ei saatnud!
Mööduja peab olema veendunud selle manöövri ohutuses ja kui ikka selle peale ei tule, et teine ka kiirendab (tavaliselt jah keegi seda ei tee :), siis jääb küll üle ennast ainult süüdistada. Aga selline möödumine on ju täitsa tavaline, et inimesed ei vajuta gaasi juurde kui mööduda soovivad. Niisama veereda on ka äge ja just sellle möödumise ajal saab ju kütust ka säästa! Mis see ohutus ja mõistlikkus on, ääääääh? Mina väääääääääääääääää................... Lambakari, ainult teise tagumikus osatakse sõita ja muud nagu eriti ei osatagi :)
00:37 31.07.2013
Taavi12378 (registreerimata)
Need kes ei julge maantel sõita nii, et säiliks sujuv liiklus, mingi bussiga. Ja seda enam et neil aega on.
Meil on talvel 90 lubatud ja ka suvel on 90 lubatud. Suvel hea nähtavuse ja heade teeolude korral ei ole põhjendatud spidomeetri järgi 90-ga sõitmine. Jah, mis sa võidad saja kilomeetri peale 10km kiiremini sõites. Vähe, aga igapäev sõites ajab närvi küll. Mina sõidan juba sellepärast mööda et loodan et linna jõudes sellist jobu ees ei ole, sest linnas on ajakaotus tunduvalt suurem.
Ohte tuleb hinnata, see võime nendel munejatel puudub. Liinas on palju kohti kus on äärmiselt ohtlik isegi 40-ga sõita aga munejad/lambad lasevad tuimalt läbi 50-ga sest seadus ütleb nii. Nagu lamba kari kellel on igast jooni ja märke vaja, sest ise ei saa midagi aru. Maanteel kus sul on hea nähtavus ja teeääres pole puhma kust loom saaks teele karata siis 110 ja kõik. Märke kuluks liiga palju et kõiki selliseid kohti tähistada ja sellepärast ongi meil 90 igal pool sest osad ei saa aru kus on ohtlik ja kus mitte.
Linnas munejatele tahaks molli sõita sest nemad muretsevad ainult kuidas nemad foorist läbi saaks ja tekitavad ummikuid. Isekas käitumine. Ettevõtjad rallivad ringi uhkete autodega- oi mis jobud ütlevad lambad. Seda riiki poleks olamas ilma ettevõtjateta kes töökohti loovad ja makse maksavad.
Ps. Teema püstitaja mõtles ohtlike möödasõitjaid- saan aru aga mina lihtsalt räägin jobudest kes peaks bussiga sõitma või jala käima. Ei pea autoga sõitma kui ei julge...
00:47 31.07.2013
Jarru (registreerimata)
Antud juhul sain mina aru, et tegu ei olnud möödasõiduga. Kui saime muidugi üheselt aru mõistest "kiirendusala". Paremalt möödasõit keelatud, möödumine lubatud. Minna möödumiseks vahetult enne selle sooritamist parempoolsele rajale, muutub see tegevus kohe möödasõiduks, mis paremalt poolt keelatud ja sul ei ole kohustust oma kiirendust katkestada. Kiirendusrajal olija peab kiirenduse katkestama, kui veendub, et ei suuda kiirendada vasakul oleva sõiduki ette. Järelikult tuleb ümber reastuda selle sõiduki taha. Ja teha seda nii, et reastumisel oleks kohe tagatud õige pikivahe, vastavalt nõuetele siis vähemalt 3sek. Ei ole ise veel maanteel näinud, et keegi teaks sellest nõudest, või siis ei täideta seda. Arvan, et süüdlased jagunevad pooleks.
Kui muidugi on näha, et kaasliiklejal on enesetapja käitumisjooned, jää kasvõi seisma teepervel ja oota, kuni ta ohutus kauguses.
Natuke terminitest. Rida on vähemalt 2 teineteise taga liikuvat sõidukit. Rada on sõidurada, mida otsesõiduks, möödumiseks või möödasõiduks vahetame. Põhimõtteliselt saame vahetada ka rida, minnes kõrvalrajal olevate autode taha rida täiendama, aga üldjuhul vahetame siiski rada, nimetades seda reastumiseks, mitte radastumiseks.

09:24 31.07.2013
audi_a6_v6
to: Jarru

Jah, oleksin pidanud panema sõna "kiirendusala" jutumärkidesse, ei osanud seda muud moodi nimetada, mingit lisarada ei olnud, tavaline asula lõpp ja peale asulalõppu on sõiduautodel lubatud kiirendada 50-lt 90-ni, nii see sõna "kiirendusala" tuligi.
10:47 31.07.2013
looder23
masendav, milline lugemisoskamatus on meie inimestel. ja see süveneb aasta aastalt, sest koolides õpetatakse ainult tähti kiirelt kokku veerima. tekstist arusaamine on null.
10:50 31.07.2013
... (registreerimata)
Mina olen rahulikum liikleja ja tavaliselt heades tee ja ilmaoludes sõidan max lubatud sõidukiirusega.Isegi siis sõidetakse minust mööda.Kas minu auto spidomeeter valetab või ületatakse teadlikult kiirust,ma ei tea aga kuna ma olen ülevaatuselt läbi saanud,eeldan,et minu auto vastab kõigile nõudmistele isegi siis kui spidomeetrit ei kontrollita.Kui seda ei kontrollita,pole see järelikult liiklusohutuse poole pealt nii tähtis ja mina liiklen ikka spidomeetri järgi.Ma ei saa tõesti aru,miks sõidetakse minust mööda,kui ma sõidan max. lubatud sõidukiirusega.Aga võibolla ongi asi selles,et mõni inimene on närvilsem kui teised ja ei tunneta möödasõidu ohtlikkust.Kuidas seda muidu seletada,kui mõni suudab pikalt minu järgi sõita,mõni aga tahab kohe mööda saada.Veel vähem saan ma aru sellest kui otsustatakse teha möödasõit aga möödasõit lõpetatakse nii,et mina pean oma kiirust vähendama.Kui teil on tõesti nii kiire surma saada,siis võiks meeles pidada,et teised tahavad äkki veel elada.Loomulikult annan mina endast parima,et avariid ära hoida,isegi siis kui möödasõitja on süüdi kuna eksime me kõik,kuid siiski on minu arust möödasõite liiga palju.Tuleks varuda rohkem aega sihtpunkti jõudmiseks ja see aeg hoida kokku kuskilt mujalt,mitte liikluses.Liiklusreeglitest peab kinni pidama,vastasel juhul avariide arv ei vähene.
11:12 31.07.2013
lugejavello (registreerimata)
kui üks osapool on loll siis teine peaks targem olema ja jonnimise lõpetama. lugemisoskus on jah omaette teema. lahmitakse lihtsalt oma joru ja tehakse maha teisi. ise sõidan maanteel seier 90 ja 100 vahel. kiiruskaamerad selle peale veel sähvinud ei ole ju siis on kiirus õige. see ei tähenda muidugi, et möödasõitjaid ei oleks. sõidavad mööda ja siis näen neid 20 minuti pärast bussipeatuses suitsetamas või tanklas hängimas. üks vene numbriga musta suure bemmiga rekordimees sõitis minust maanteel kolm korda mööda, esimesel korral vilgutas mul taga tulesid. ei tea kas lootis, et ma üherealisel teel teepeenrale võtan ja ta mööda lasen. ühe korra sain ma temast ka mööda sõita kui ta pärnumaal ühe eravärvides hyundai juures seisis.
14:53 31.07.2013
tttng (registreerimata)
Kõik on suhteline. Mõnele tundub, et kui sõidetakse mööda korraga kahest või ka neljast sõidukist, siis on see nii kole ohtlik, et tee püksi.
Mina nii ei arva. Hoopis vannun vaikselt, et miks need töllid sõidavad üksteisel sabas, kui neil pole möödasõidu kavatsust. Jätku normaalne pikivahe, nagu ka liikluseeskiri nõuab, et kiirem saaks ohutult mööduda. Aga seda on paraku palju tahta
15:01 31.07.2013
to:tttng (registreerimata)
pikivahe ongi seni ohutu kuniks keegi vahele põikab. peale seda on vaja pikivahe õigeks ajada ennistisel möödasõitjal kui ka sellel kellest sõideti mööda. olen ise sõitnud korraga mööda tervest kaitseväekolonnist suvehommikul maanteel. ei lugenud sõidukeid aga kilomeetri pikkune oli see kindlasti.
16:00 31.07.2013
tttng (registreerimata)
No on ikka "keenjused" siin kommimas. No ei saada aru, mis kirjutatud on. Ikka aetakse mingit juhmi joru. Krt ma ei võta kellegi pikivahet ära, kui ma sõidan Teist, kolonnitajad , piisava pikivahe korral ohutult ühekaupa mööda.
Alati imestan, mis pagana vägi sunnib inimesi sõitma üksteisel ninapidi tagumikus kolonnis jokutades. kord kiirendavad 100- ni, siis pidurdavad 70-ni. Nagu gnuud Serengetis, keda ma pean maailma kõige rumalamateks loomadeks.
16:22 31.07.2013
kle tttng (registreerimata)
ise jahud,et teistel pole piisav pikivahe ja siis trügid sinna vahele.ära sõida siis kui see nii keeruline on. kui ma sõidan püsikiirushoidjaga teise samasuguse järel kelle kiirus mulle sobib siis ei pea sa gnuuantiloobist targem pead murdma, et miks ma ei soovi mööduda. ja ma ei ole absoluutselt kade kui kolmas või neljaski minu järel hakkab samamoodi sõitma. kui sul 15 kilomeetri kaugusel olevasse tanklasse on kiire siis vajuta gaasi ja tuiska kõigist mööda siis oled kabanossi järjekorras enne meid.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.