Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: OHTLIKUD IDIOOTSED MÖÖDASÕITJAD

16:13 01.06.2017
PS (registreerimata)
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
Ma enam nii ei tee, aga kunagi nooremana sõitsin aastaid sellele ligilähedases stiilis. Huvitaval kombel ei olnud ühtegi avariid ega plekimõlkimist..
Enam ma nii uljast lendu enam heaks ei kiida, kuigi kui keegi maanteel lubatust +20..+30 km tunnis kiiremini sõidab, siis minu arvates pole hullu..
16:17 01.06.2017
maaks
Varemalt olid sellised manöövrid 100% bemmivendade pärusmaa, kas nüüd on tekkinud mingid uued "pohhuistid" või oli bemm hoolduses ja asenduseks anti Dacia :-)
http://rahvahaal.delfi.ee/news/videod/lugeja-video-karsitu-a
utojuht-ei-kannata-oodata-ja-seab-ohtu-koik-teised-liiklejad
?id=78420633
10:51 02.06.2017
karvanejakole
Ohtlikuid möödasõite põhjustavad nii venijad kui kihutajad, selle vahega, et kihutaja on harjunud mööda sõitma, tema jaoks on see loomulik manööver, kui venijast tuleb vajadusel mööda sõita ka piirkiirusega sõitjatel, kes tavapäraselt mööda ei sõida, nad ei ole sellega harjunud ega valda manöövriga kaasaskäivat, seega on sellised möödasõidud potentsiaalselt ohtlikumad, lihtsalt ka neil võib kiire olla ja ei ole alati võimalik normaalses olus venijate kõikuvas rütmis kulgeda.
11:38 02.06.2017
VL (registreerimata)
to karvanejakole
Loogika võiks ju nii olla, kuid kui silmad lahti teha ja vaadata siis tegelik elu räägib teist keelt. Piirkiirusega sõitjal on varu vajadusel kiirust tõsta, kartmata radarisse lendamist jne. aga lollusi teevad just need "ässad" need istuvad pidevalt kellegi tagumikus kinni, on närvilised kõigi peale ja suunda näidata ei suuda sest kiirus on ju nii suur.
14:51 02.06.2017
S65 (registreerimata)
Norm vend sai ju mitu sekundit varem koju.
18:49 02.06.2017
peast preemium (registreerimata)
Kas keegi teadjam oskab öelda mis pidi see asi käib nende ignorantide ja pohhuistide lemmik markide-mudelitega?
1. Kõige pealt tekib ajus hälve ning sellest johtuvalt ostetakse ossidele kohane liiklusvahend
2. Ostetakse kõige pealt mõni osside lemmikliikur ning selle tagajärjel hakkab aju kärbuma.
21:59 02.06.2017
PS (registreerimata)
Ma ei tea, mul kama, mis auto mul on. Sõidan ikka, kuidas ise soovin. Teised mulle ei loe..
22:55 02.06.2017
parmaat23
Kuidas see automudel siia nüüd siis sobib teemasse suruda? Dacia ja BMW. Sama auto?
Hoidke pikivahet ja ärge tehke lollusi!

Jõudu!
00:39 03.06.2017
mulon1 (registreerimata)
Mul on ka kolmene (chipitud) panen kõigist mööda kui tarvis aga ei kihuta. Tartus kiirendusel näeme :D
15:24 13.06.2017
solksolk
karvanejakole ma loen sinu jutust välja suhtumist, kus arvad, et sõidad mööda oled jõle kõva mees?
Nii arvavad vist paljud, aga tegelikult ei ole selles midagi kõva.
Arvad, et see on jõle suur kunst? Ei ole.
Küsimus on lihtsalt suhtumises, isegi mitte niiväga kiiruseületamises vaid selles, et üks sõidab ohtlikult mööda, teine ohutult.
Ehk siis ei arvestata vastutuleva liikluse, kurviga, ega ka mitte halva nähtavusega näiteks kurv, samuti kehvad teeolud.

Üldiselt kogenud juhtidel ei ole möödasõidud probleem ja kõvaks meheks, see kedagi nüüd küll ei tee.

Aga seda ma olen arvanud jah, et mitmed kimajad ennast mööda sõites jõle kõvadeks meesteks arvavad olevat.
21:37 13.06.2017
kupu_3 (registreerimata)
... loe nagu 100 aasta tagust ajalehte... ;)
09:23 14.06.2017
Taimaalt (registreerimata)
11:03 14.06.2017
v_ (registreerimata)
Üldiselt on igasuguse agressiivsema käitumise ja tähelepanu vajaduse taga suurem või väiksem psüühiline probleem. Vaimselt terve inimene ei vaja tähelepanu ja ei käitu liikluses nii, et teisi liiklejaid see segaks. Kahjuks ei saa meist keegi iseenda vaimset tervist kontrollida. Selleks on vastav arst ja asutus. Käin näiteks relvaloa pärast kontrollis. See on muidu ka kasulik kui teed selliseid visiite. Iseenda vaimset tervist ju analüüsida keegi ise ei saa.
12:55 14.06.2017
Taimaalt (registreerimata)
Järelikult on meie ühiskonnas väga palju psüühhiliselt haigeid inimesi kes selliseid ohtlikke möödasõite teevad. Tekib siinkohal kohe küsimus kas arstlik tõend on paljudele ehk liiga kergekäeliselt välja antud. Ka enda tutvusringkonnas on inimesi kel on vaimne puue ja ometi nad juhtimisõigust omavad.
14:52 14.06.2017
VL (registreerimata)
Psüühikat ei kontrollitagi ju. Diagnoosiga tüüpe liigub meie keskel rohkem, kui arvate oskate.
15:15 14.06.2017
solksolk
Seda on mitmed inimesed väljapakkunud, et vaimne kontroll võiks olla juhiloa taotlejatel.

Kui selle teema kunagi tegin, siis kiiruseületamine ei olnudki mul niiväga hinges, vaid just see, et sooritatakse möödasõidud ohtlikult.
Ka ilgelt kihutav rullnokk võib valida ohutu hetke möödasõiduks, sirge tühi tee, hea nähtavus, pole udu, teeolud on head, pole lund ega jääd, ega liigset vett jne.
Millegipärast saan mina oma möödasõidud ohututel hea nähtavusega lõikudel tehtud ja piisava vahega.
Ma ei ole patust päris prii, olen teinud lolle möödasõite, aga katsun neist ka õppida ning ei õigusta neid.
Selliste puhul ma tavaliselt pikemalt ei mõtle ja jätan nende kihutamise nende ja politsei vahele, kui vahele jäävad.
Küll aga vangutan pead ja kirun, kui näen ohtlikke möödasõitjaid.

Lihtsalt osade inimeste puhul paistab see olevat ilmselgelt suhtumise küsimus, mitte enam valearvestus ega kogemata kuidagi tehtud.

Muudetud 14.6.17 15:15

15:43 14.06.2017
autojuht 20 a. (registreerimata)
Debiilikuid on meil liikluses ikka metsikult palju. Tõusev trend debiilikuid roolimas on noored naisterahvad, kes teevad silmad ette ka paadunud rullnokale.
19:37 14.06.2017
63amg (registreerimata)
naiste probleem on see,et nad ei saa aru,kui on midagi valesti teinud.rullnokk teeb tavaliselt teadlikult
20:00 15.06.2017
kupu_3 (registreerimata)
Naise käest küsiti, miks sa suunda ei näita? Mu mees ütles, et sellel autol on automaatkäigukast ja see teeb kõik ise...
10:31 04.07.2017
v_ (registreerimata)
Eesti juhid on euroopas ühed halvimad. Eks seal ole tõepõhi taga. Aga üldiselt mida ida poole seda hullemaks inimesed rooli taga lähevad. Ma ütleks, et Lätis samasugune liikluskultuur kui Eestis.

http://epl.delfi.ee/news/arvamus/martin-hanson-iga-b-kategoo
ria-juhiloa-taotleja-voiks-teha-autokoolis-ka-a-ja-ka-d-kate
gooria-soidutunde?id=78711418
12:54 04.07.2017
dopingudima (registreerimata)
Tavaline hala, ja kõige veidram tahab ikka ja jälle sundi ja reegleid lisaks. Mis on saanud vabaduse hindamisest? Et keegi peaks nagu pidevalt näitama näpuga ja keelama+ lisa koolitused. Rekka taga ei saa teistega arvestade tekkida olukorda, kus keegi tagant jõuab enne möödasõidule ja isegi kui juhtub, siis mis sellest, las läheb see on ka arvestamine ju. Ma tihti lasen tagant kiiremalt tulijal teha korraga möödasõidu, selleasemel et pärast hakkab uuesti otsima minust möödumise võimalust.
Aga kurat lõpetage juba see üldistamine ära, ei ole midagi hullu kui ise vähegi puhanud ja eelarvamustevaba peaga rooli istud.
13:30 04.07.2017
.... (registreerimata)
Pühapäeva õhtul, Tallinn- Tartu, minust sõitsid mööda kaks autot, teine neist länkar ja pea kohe läks länkar uuele möödasõidule, niiet vastu tulev Citroen pidi teepeenart kündma. Länkaril paistis kõigest poogen, sest sooritas kogu möödasõidu ülima nahaalsusega, ei mingit pidurdamist vastutulijat nähes või muud reaktsiooni. Ja paraku selliste idiootide pärast teised liiklejad surma saavadki. Eilne päev tõi kolm liiklussurma, üks küll ilmselt terviserike, aga kaks tüüpi bemmis läksid lolli pea pärast looja karja. Eestis elab veel umbes kakskümmend inimest, kes veel ei tea, et sel aastal liikluses surma saavad, sest kui statistika annab keskmiselt 50 liiklussurma aastas ja et tänase seisuga on neid üle kahekümne, siis umbes pool on veel ootel. Kes on järgmine?
15:28 04.07.2017
. (registreerimata)
Samasugune idioot Idast ,oma Range roveriga, pyhapaevalt tallinn-tartu mnt. pidi ohtlikult koigist mooduma ,kiirusel~ 140km/h,samas 10km parast, lasi avalikult bussijaama seinale kusjonksi,tibi tuulas pagassi..matsid ja ajuinvaliidid taielikud.

Teine ajuinvaliid s6itis 110 alas,vasakpoolses reas syydimatult oma mopeedautoga 50km/h
kolonn m6lemas reas sabas..jne..
21:20 04.07.2017
tyyljuk (registreerimata)
Maapiirkond. 70-ne ala. Sõidan suht tühjuses kurvilisel teel , kedagi ei ole ees, ega taga. Äkki näen tahavaatepeeglist tulemas ilge kiirusega E39 bemmi. Otsib möödasõiduvõimalust minust piiludes vasakult-paremalt närviliselt. Sõidan ise lubatud kiirusega, kui järsku tõmbab bemmivend oma künaga minust mööda kohas, kus on pidevjoon ja pime paremkurv. Endamisi ütlesin "täisdebiil" selle idioodi kohta ja pidurdasin hoo kuskil 50 ligi igaksjuhuks, kuna iial ei tea, kes vastu võib tulla ja siis on litakas käes. Bemmivend sai nibin-nabin minust mööda, kui kurvis tuli vastu chrysler voyager. Tõmbasin täiega teepeenrasse mida tegi ka vastusõitev voyager, ülinapilt läks. Fakk, kui sellises olukorras oleks pauk käinud, siis appi oleks tõtanud vaid voyageri juhi ja kaaslastele, bemmitropid oleks surema jätnud. Närvi ajavad sellised värdjad tõsiselt.
07:10 05.07.2017
................. (registreerimata)
ATKO bussijuhid on ka liikluses ebastabiilsed ja nõrga närvikavaga klounid.
10:40 05.07.2017
. (registreerimata)
Jargmine grupp invaliide,tallinn-tartu mnt. Tee taiesti tyhi, s6idan lubatud kiirusega+10 venitavad end jargi kahe autoga ja siis ei suuda enam m66duda vaid istuvad sabas 20m vahega,rohkem sabas ei saagi vist olla,nagu p....d,maantee muidu taiesti tuhi. Ok. Tegin siis yhe kiirenduse ja liikusin kilomeetri jagu eest, 20km parast joudsid jargi ja jalle olematu vahega sappa..kus on moistus ometi.
11:37 05.07.2017
chroom (registreerimata)
Järelikult sa ei sõida siis +10ga,kui sa pidevalt selle kiirusega tuleks, oleks kõik kaamerad sinu omad.Tagant tulijad tulevad minu arvates stabiilselt 97ga,sellepärast nad sulle järgi jõuavadki.Kui nüüd 20m pikivahet ka häirima hakkab......siis peaks ehk wismarisse aja kinni panema.
11:58 05.07.2017
eelmisele (registreerimata)
Kui nüüd 20m pikivahet ka häirima hakkab......

sa ikka ise ka tead, kui pikk peab maanteel 90ga sõites pikivahe olema? need wismari soovitajad ise vist ongi need pe..nuuskijad.
12:10 05.07.2017
khia (registreerimata)
Teil kõigil on täiesti õigus võtke kirst liisingusse.
12:48 05.07.2017
Kaarel567890 (registreerimata)
Pimedal ja sombusel ajal aitab sabas istujate vastu tagumine udutuli.
14:05 05.07.2017
chroom (registreerimata)
20meetrit on umbes neli auto pikkust,isegi rohkem,sellega sa ei saa lõhnagi kätte,mida sa nuuskimisest veel räägid.Banil sõidetakse autopikkusega suurematel kiirustel ja isiklikult pole 30 aasta jooksul veel nina pruuniks saanud.Kui saaksid,siis valgusta vanainimest,et kui pikk peab siis pikivahe olema,nt.100:500 või lausa kilomeeter
15:03 05.07.2017
.... (registreerimata)
Vanainimene võtab nüüd ruttu kätte liiklusseaduse ja loeb sealt ise pikivahede kohta. Samas võiks omale selgeks teha reaktsioonikiiruse, pidurdusteekonna ja muud sellised 20m peal olulised asjad. Alles eile oli saksas bahnil ligi paarkümmend bussi põlenud inimest.
16:06 05.07.2017
chroom (registreerimata)
. Piki- ja külgvahe
(1) Juht peab vastavalt sõiduki kiirusele ning tee- ja ilmastikutingimustele hoidma sellist pikivahet, mis võimaldab vältida otsasõitu ees ootamatult pidurdanud või seisma jäänud sõidukile.
Kui sa leiad kusagilt mingi kohustusliku pikivahe pikkuse siis anna teada.Kogu oma elu olen sõitnud selle põhimõtte järgi ja pole veel eksinud..veel.Alustuseks võiks hakata liikluses oma ajusid kasutama,siis oleks meil õnnetusi vähem ja kui nuti ka käest visata, tuleb reageerimis- ja pidurdus ajad ka mõistlikud.Aga edu kiunumisel.
16:30 05.07.2017
professor_sammaljalg
Baanil saad peesistumise eest heal juhul osakuid osta, halval juhul lubadega hüvasti jätta.
16:54 05.07.2017
.... (registreerimata)
Kui pole antud lugemisoskust või loetust arusaamise võimet, siis on raske eeldada, et on ka mingi sõiduoskus. Niisama rooli taga istuda ja pedaale vajutada oskab igaüks ning kui siiani pole midagi hullu juhtunud, ei tähenda see seda, et võiks samamoodi jätkata. Paljalt talupojatarkusega on tänapäeval kohati keeruline toime tulla, sest kohati ette tulevad olukorrad eeldavad vähe tegusamat mõtlemisvõimet. Päris kõik seadusepunktid, mis kirja pandud, pole vaid ruumitäiteks välja mõeldud.

2) Asulasisesel teel peab aeg, mis kulub üksteise järel liikuvate sõidukite vahelise pikivahe läbimiseks, olema normaaltingimustel vähemalt kaks sekundit ja asulavälisel teel vähemalt kolm sekundit. See nõue ei kehti, kui väljutakse möödasõiduks oma sõidurajalt ja sellest on suunatulega märku antud.
16:59 05.07.2017
POOK (registreerimata)
Ma saan aru, et vanainimesel on raske seaduse tekste lugeda, seega copyn siia:
Asulasisesel teel peab aeg, mis kulub üksteise järel liikuvate sõidukite vahelise pikivahe läbimiseks, olema normaaltingimustel vähemalt kaks sekundit ja asulavälisel teel vähemalt kolm sekundit.
90km/h = 25m/sek ehk siis pikivahe asulavälisel teel 90 km/h sõites peab seaduse järgi olema vähemalt 75m.
17:06 05.07.2017
khia (registreerimata)
Kui põder teele jookseb ja ma Lambol pidurid põhja löön siis on su 20 meetrise pikivahega preeemiumi nina pruun.
17:52 05.07.2017
. (registreerimata)
To chroom.. s6itsin pysikaga nii nagu vaja 90+10km,kaameras 95km/h tyhjal maanteel. Kui m6nele ikka meeldib pees istuda siis ka istub. See 20m oli umbes 6eldud ega ma m66tnud.

M6te oli see,kui s6idad siis s6ida mitte ara istu sabas tyhjal maanteel. Ja nagu kirjutasin oli neid veel 2 autot omakorda uksteisel pees. Selleparast tegingi kiirenduse,et inimene saaks aru pikivahest. Ei, istus ikka sappa. Ah et kuidas siis jalle sappa sai,ju yletas tugevalt lubatud kiirust. Mis selliste peas toimub?? V6i ei julgenud enam v6imsamast,kallimast,uuemast autost m66duda?
Selliseid juhuseid palju,kui s6idad vanema autoga peavad enamus nui neljaks m66da saama,kui m6ni vingem pill omal istumise all siis ei trygi keegi. Saa aru inimese m6ttemaailmast.
17:58 05.07.2017
. (registreerimata)
Osadel teedel ju selliste 20m meeste jaoks tehtud teele margid maha,mine m66da see vahe ara. Mul suva istugu saba ,lihtsalt ei saa aru inimeste m6ttemaailmast ohutuse suhtes.
18:03 05.07.2017
tublimiis
Kle, chroom vanake, ärme nüüd kõvata siin, eks! Ei sõida seal bahnil keegi sul ühe-autose vahega isegi 1., nö. venijate reas, rääkimate kiiremates, st. 2., 3., 4. ridades sõitjatest. Aga noh, aga kui vanakese kommentaaride tekste lugeda, ju siis temasugused kõvad-tüübid sedasi seal teevadki.
20:30 12.10.2019
Kärss
Värske uudis ohtlike möödasõitjate teemal koos üsna asjaliku illustreeriva videoga, mis sisaldab ka head statistikat.

Tsiteerin sealt ühte konkreetset lauset:
"Kui keegi oleks nii hull ja üritaks teha möödasõitu kiirusega 90km/h, siis oleks vaja selleks vaba ruumi umbes 2500 meetrit."

Liialdamine või mitte, aga see pole ka uudise point. Reaalsus ja seadused lahknevad teineteisest natuke liiga palju ja see ei tule kindlasti kasuks liiklusohutusele.

https://tv.delfi.ee/saated/sotidselgeks/delfi-tv-selgitab-ta
llinn-tartu-surmamaantee-miks-tehakse-eluohtlikke-moodasoite
?id=87697163
21:16 12.10.2019
jee.kim (registreerimata)
Kärss, jätad rääkimata, kui kiiresti siis möödasõidetav liikus?
Olen sõitnud rekka(85kmh piirajaga) taga Pärnust- Haru-teeni, ei midagi hirmsat, elus olen.
Möödasõit ei ole endiselt kohustuslik manööver!
21:50 12.10.2019
Kärss
Jee.kim, vahendasin uudises olevat videot, seal räägitakse kiirustest 80 ja 85km/h. Ma ise ei näe pointi Eestis möödasõite tegema hakatagi, võin vabalt tiksuda ka 80-ga teise Eesti otsa, ajavõit ju tühine. Aga ma pole nõus sõitma joobe tunnustega juhitud auto taga, pole nõus sõitma sellise taga, kelle kiirus kõigub pidevalt 60-100km/h vahemikus ega taha ka seda 80km/h kuidagi absoluutse tõena oma väites esitada, sest on suur vahe, kas sõidad 80-ga rahulikult kolonnis või sellises kohas/kellaajal, kus kõik ronivad vägisi mööda nii vasakult kui paremalt - sellises olukorras on enda ja ka möödasõitjate jaoks ohutum ise üks möödasõit teha kui osaleda möödasõidetavana mingis viiekümnes möödasõidus.

Seadused on loodud lollide jaoks, kes ilma juhtnöörideta oma peaga tarku otsuseid pole võimelised tegema. Ja tark otsus on see, mis tagab ohutu liiklemise KÕIGI osapoolte jaoks ja keda teistel juhtidel on liikluses põhjust tänada. Kõik muu on lihtsalt eneseõigustused.

Selle asemel, et otsida foorumis postitustest komavigasid, et saaks aga kusagilt kinni hakata ja probleeme välja mõelda, vaata parem Youtubest videosid ja kommenteeri neid, kes päriselt on teinud vigu ja põhjustanud avarii või ohtliku olukorra. Otsingusõnu igasuguseid (overtaking fails jpm) ja videosid leiad nii palju, et nendega vist õnnestuks sisustada kogu järgnev elu. Igal juhul targem tegevus kui kujutada ette ja fantaseerida, miks võiks avariisi põhjustada need kaasfoorumlased, kellel kunagi midagi reaalselt juhtunud pole.

https://www.youtube.com/watch?v=0bheyfyRpkU
22:41 12.10.2019
Ma sõidan tihti Tln-Tartu mnt, seega ma ei pea Youtube'i vaatama- päriselus on idioote piisavalt....
23:26 12.10.2019
Kärss
Irw, mina pole peale kiiruskaamerate paigaldamist sõitnud kordagi Tln-Tartu maanteed täies mahus (st linnapiirist linnapiirini). Kõikidel lõikudel jupiti olen siiski sõitnud. Peale kaamerate paigaldamist oleks nagu idiootide hulk seal nii palju tõusnud, et väldin teadlikult seda ohtlikuks muudetud teed.

Tln-Tartu mnt on minu arvates suurepärane näide meie liikluskorraldusest, et kui võetakse kiiruskaamerate (ja nüüdseks ka kolmerealiste lõikude) abil ära mingi hulk ohutuid möödasõiduvõimalusi, siis kõik idioodid ja probleemid kontsentreeruvad nüüd väiksema ala peale. Lisame sita kokkukeeramise valemisse veel tapjakraavid, ära kaotatud teepeenrad ja portsu teetöid... ning ohtlikumaks muutmine on täitnud oma tõelist eesmärki, et viinud minusugused ja veel paljud teised ida ja lääne pool olevatele alternatiivsetele maanteedele ning liikluskoormus on selle võrra nüüd väiksem. Õnneks on ka need teised maanteed nüüd korda tehtud, nii et kõik on tegelikult hästi nii kaua, kuni võimaldatakse end idiootidest distantseerida:)
23:58 12.10.2019
mida iganes (registreerimata)
Küllap seal viimases videos oli hulk selliseid, kellel senimaani ei olnud midagi sellist juhtunud. Miks nad muidu selliseid manöövreid tegid. Või oli tegemist masohhistidega, kes kohe tahavad matsu panna või vähemalt võpsikus lõpetada?

00:23 13.10.2019
heh (registreerimata)
Mulle tundus, et videos loeti sisse ka need autod, kes möödusid temast isegi Peetri selveri juures, või nägin valesti. Aga ega see Loigomi mõte väga vale polegi, olen sooritanud möödasõite ka mitmest korraga, et jõuda vabasse vette, ja seal hoidik peale ja asi korras, ja a ei pea isegi lubatus kiiremini sõitma.Kes tagant tuleb kähku, see ka läheb mööda kähku ja ei jää nii öelda segama.
05:23 13.10.2019
IRW- "tapjakraavid" :)
Kraavid pole veel kedagi tapnud, ikka inimeste endi lollus ja hoolimatus!
Kui normaalselt liiklelda ja ka ilmastikuoludele sobiv liikumiskiirus valida, võiks need kraavid ka 100m sügavused olla...
OK, ei välista tehnilist riket aga see on 0,0001%
10:17 13.10.2019
63amg (registreerimata)
keegi võib arvata,et olen idioot,kui teen möödasõite pimedas.kolonnides sõitmisel pole hullemat asja,kui kiirus pidevalt kõigub ja idioodid peavad iga 200 meetri tagant pidureid tallama.pimedas on see loomulikult eriline ahvimõnu,kui sulle 3 korda minutis pidurituld silma lastakse.
12:04 13.10.2019
Kärss
Tapjakraavid on vägagi seotud möödasõiduteemaga, sest kui aastased läbisõidud on suured, satud paratamatult aegajalt olukordadesse, kus oled valiku ees, et kas riivad või põrkad kokku vastutuleva idioodist möödasõitjaga või varastad omale ruumi teepervelt. Seal, kus vanasi oli nii lai teepeenar, et õnnestus ka ohutult ratast vahetada, on praegu mitme meetri sügavune kraav ja see manööver, mis õnnestus avarii ärahoidmiseks vanasti teha ohutult, on praegu maanteekiirusel paljude vanemate autode puhul liialdamata eluohtlik. Tapjakraavi mõiste ei tähenda, et sinna sisse peaks sõitma. Omal õnnestus mõne aasta eest vahetada pauguga lõhkenud rehvi niimoodi kitsal ja tiheda liiklusega teel (Luhamaa piiripunkti lähedal), et pere kamandasin läbi kraavi metsa, parkisin nii serva, et tungraud veel napilt kõvale pinnale ulatus, kuid enamus autost oli ikka veel sõidurea peal. Tihe liiklus mõlemas suunas, minu seisvast autost möödasõit tekitas lühikese ratta vahetuseks kuluva aja jooksul suure hulga piduritest tulevat rehvisuitsu ja erilaadseid ohtlikke olukordi mõlemas suunas liikujatele. Leia parem nimetus neile kraavidele, mis liiklusturvalisust sellisel määral vähendavad.
12:12 13.10.2019
D.biilikuid (registreerimata)
Piisavalt palju ja tundub küll, et iga päevaga tuleb juurde. Tartus Raadil passatiga kloun- kui teel on takistus siis võetaksegi hoog maha! Mitte ära tuituta vilguta taga tulesid! Soovitan põõrduda sul psühiaatri vastuvõtule.
19:55 13.10.2019
vana paks (registreerimata)
Tegelikult on ikka suht jama kui suvisel maanteel 90 km/h alas sõidetakse miski 70-80 km/h ning selliste taha tekivad kolonnid ja siis igal võimalusel proovitakse sellistest mööda sõita. Poogen need pidevad jooned ja kurvid. Kui vastutulijaid pole, siis antakse minna, sest kui saabub möödasõidu lubav teeosa tulevad vastu lõppematud autodekolonnid...
12:11 14.10.2019
karvanejakole
Vana paks, kui igal võimalusel proovitaks mööduda, kolonne ei tekikski. Juhe tekib, kui esimesed ei taha-ei oska-ei suuda mõõda sõita ja pikivahet ka ei hoia. Ning siis algavad ohtlikud jamad:)

Muudetud 14.10.19 13:24

16:25 14.11.2019
Solksolk_ (registreerimata)
Kolonnide kiiruse kõikumine on suures osas seotud sellega, et teatud osa autosid hakkab neist elueest mööda pressima ja siis pressivad ennast sinna vahele.
Selle tulemusel peavad kolonnid pidurdama ja järgmised närvilised juhid hakkavad ilma mõtlemata ka mööda pressima ja kõik kordub.
Lisaks kõigub selle kolonni kiirus ka muudel põhjustel, kuid enamus süü on möödapressijatel.

Kõige hullem on see, et neist kolonnidest mööda pressimine ei anna mitte midagi, teed hulga ohtlikke möödasõite, kulutad närve, kultuad hulga kütust ja rikud oma autot.
Lõpuks istud ikka mõne rekka sabas ja tiksud Tartuni välja või võidad lõpuks terve Tallinn-Tartu trassi peale paar minutit.
On sellel jamal mõtet? Ei ole, sellel ei ole mitte mingit mõtet, parem sõida kolonni sabas, hoia pikivahet ja kõik on korras.

Kahjuks ei saa sellest autojuhid aru. Olen märganud, et paljudel rumalatel inimestel on arvamus, et oma möödasõitudega võidavad kõvasti aega, osad arvavad, et lausa tunde, mis sellest, et tegelikult tühised minutid.

Kuni neile möödapressijatele kohale ei jõua, et see asi on mõttetu, seni ei parane ka midagi.
08:36 15.11.2019
maaks
Sõitja headust mõõdetakse ikka selle järgi mitmest autost tal õnnestub mööda sõita, aga mitte selle järgi mitu mm piduriklotsi või L kütust tal õnnestub TLN-Tartu liinil säästa :-)
Ja pidurdama peavad ikka need tropid kes ise möödasõiduga hakkama ei saa, mitte maantekunnid!

Muudetud 15.11.19 09:00

12:04 täna
solksolk
Õnneks teed nalja :)

No tegelikult ei pidurda ainult ohvrid, kelle ette reastutakse, vaid väga tugevalt pidurdavad ka need kolonnidest mööda pressijad.
Kuna nad peavad ju möödasõiduks suure hoo üles võtma ja siis jälle maha pidurdama, et kolonni vahele pressida.
Pluss tema ees enne teda mööda sõitnud ja vahele reastunud auto ka pidurdas kolonni, selle võrra peab ka järmine möödasõitja tagasi reastuses rohkem pidurdama.

Tean seda kõike, kuna olen ise kolonnidest mööda pressinud ja näinud, mis tunne seda teha on ja kui vähe on asjal tulemit.
Mistõttu üritangi olukorda hinnata, kas on üldse mõtet hakata mööda pressima.
Eriti mõttetu on see pimedas, kuna siis ei näe ju eriti hästi ette ja lisarisk, ei ole mõtet.

Üksikud autod jah ja päris aeglased, aga kolonnist tipptunnil eriti veel pimedas mööda minna on väga ohtlik ja mõttetu.

Muudetud 22.11.19 12:07

14:06 täna
maaks
Solk, pimedas möödasõit on ju veel lihtsam manööver kui valges! Vastutuleva sõiduki tuled on isegi muidu pimeda kurvi korral tüki maad varem näha.
14:30 täna
solksolk
Jah, ka mina arvasin seda mõnda aega.
Kuniks ma märkasin, et on mitmeid kohti, kus vastutuleva auto tuled kaovad kurvi languse või tõusu või muu omapära tõttu nii ära, et sa ei näe neid.
Kui sa teed 100% ei tunne ka, siis on väga raske neid kohti ka pimedas välja raalida.
Veel enam, kui sa teed väga hästi ei tunne, siis sa ei tea, kas on nüüd piisavalt pikk sirge mööda minna või mitte, mistõttu ei tohi sellise koha peal möödasõitu teha.

ise olen kasutanud nippi, kui eemal sõidab mingi auto kaugemal, siis juhindun tema tagatuledest, et järelikult on piisavalt pikk vahemaa vaba.

Seega ei ole pimedas mõistlik sedasi mööda sõita, et küll kurvist paistavad vastutuleva auto tuled.
Sa pead ikka kindlalt teadma, et sul on piisavalt pikalt sirget enne kurvi, ei saa loota sellele, et küll kurvist tuled paistavad.

Muudetud 22.11.19 14:45

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.