Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: OHTLIKUD IDIOOTSED MÖÖDASÕITJAD

11:41 04.01.2020
AaduPluss (registreerimata)
Re: ohtlikud idiootsed möödasõitjad
"Mulle endale käivad küll närvidele sellised, kes pärast möödasõitu kohe minu ette keeravad ja siis ma pean kas kõvasti pidurdama või saan kogu sahmaka tuuleklaasile. Liiklusviisakust võiks rohkem olla!"

Ja ma mõtsi, et ma olen ainuke. Peale minu on sama suhtumisega veel juhte.
Lahe!!!
11:52 04.01.2020
........ (registreerimata)
eks neid möödasõite, mis tehakse napikalt vastutulijate tõttu ning sunnib möödasõitjat kohe tagasi reastuma ja klaasi täis s.tuma, ole piisavalt. ja muidugi on ka neid, kes ei mõista vähe kaugemale sõita või lihtsalt kardavad vastassuunavööndis kaua passida ja keeravad seetõttu kohe tagasi. ilmselt tuleks siin taas autokoolide poole pöörduda ja küsida, et kas elementaarset liiklusviisakust üldse ei õpetata. kaldun arvama, et ei, sest rõhk on sõidutundide täissaamisel ja tüüpilise seaduskuuleka liikluskäitumise väljadrillimisel. kui ikka ei õpi ära 10cm kaugusel äärekivist parkimist, oled ju ohtlik.
08:09 10.01.2020
Iga jumala (registreerimata)
Päevaga tuleb liikluses rohkem h..le esile. Enamuse koht pole rooli taga!
20:28 eile
solksolk
Tahaksin välja tuua tõsiseid möödasõiduohtusid.
Kõik, kes me oleme harjunud möödasõite tegema justkui standardina ja julgelt, kohati suvalt, mõelge sellele.
Edasi mõelge sellele, kui vähe need möödasõidud annavad, sekundit, paar minutit, kõik kokku, mõni üksik väga ohtlik möödasõit, mis annab üksikud sekundid.

Tooksin välja põhilised möödasõiduohud, mille vastu ei saa me mitte midagi teha ja mis paneb mõtlema, et neid peaks sooritama võimalikult vähe.
Siin ei ole tähtis, kes on süüdi, vaid see, et nendes õnnetustes on suure tõenäosusega laibad taga.

Näiteks sõidad Tallinn-tartu maanteel rekkast mööda ja sinust paremalt rekka tagant sõidab keegi kõrvalteelt, napilt rekka eest mööda, et saada peateele ja keerab sulle vastu.
Te kumbki ei näe teineteist, enne, kui on hilja ja avarii tagajärjed võivad vabalt surmavad olla.
Sama asi võib juhtuda, mistahes sõidukist mööda sõites.

Teine olukord on põhimõtteliselt sama, sõidad kellestki mööda ja keegi vasakult tuleb ja keerab sulle vastu, kuna ta ei vaata tähelepanelikult, et keegi mööda sõita võib.

Kolmas variant, sõidad autost mööda, reastud tagasi, aga sinu ees keegi pidurdab järsult ja tahab keerata vasakule, oledki tal tagant sees täie lauluga, eriti, kui tegid kiire möödasõidu.

Neljas variant, sõidad reast autodest mööda, aga keegi sealt reast otsustab keerata vasakule ja oledki tal külje pealt sees või otsustab keegi sinu ees alustada möödasõitu. Samuti võib olla nii, et reastud selle rea vahele ja keegi sinu ees pidurdab ja ongi pauk, selle viimase olen ise läbi teinud, aga õnneks sain kiire reaktsiooniga, heade piduritega ja heade suverehvidega kummivilinal pidama, ABS ei sekkunud(ehe näide olukorrast, kus rehv loeb).
Hoidsin veel paremale ka, et minu taga olija saaks vajadusel kuhugi minna, kelle ette reastusin, õnneks sai ka tema pidama.

Viies variant, metsloom võib ette joosta, nii sulle, kui sinu eesolevale autole, kelle taha reastud peale möödasõitu.
Samuti võib tee lolla mõni ese või hädapeatunud sõiduk, millega sa ei suuda arvestada või mida sa ei näegi, kuna teised autod varjavad selle ära.

Mõelge kõik neile variantidele, kas tasub ikka niiväga mööda seerida?
Pole mõtet tulla rääkima, et te kõike jälgida suudate ja kruusateede ristmike juures möödasõite ei tee, kindlasti teete, nagu me kõik.

Ahjaa, tegelikult on mulle vastassuunda kõrvalteelt ka ette keeratud, vähemalt kolmel korral, aga õnneks reageeriti, nagu ka mina reageerisin ja õnnetus jäi olemata. Eks minu viga ka, et 70 teel mööda sõitsin, õnneks jääb tollane kihutamine minevikku.
22:23 eile
Kärss
Asjalik ja elulised näited solgilt. Aga minu arvates ei haaku see hästi teemaga, sest need riskid on võimalik viia peaaegu olematuks sellega, kui hoolikalt valida möödasõidu kohta ja tingimusi (st nende tingimuste puudumisel jätta möödasõit sel hetkel lihtsalt tegemata).

Lisaks on need need head argumendid selle kasuks, miks ei tohiks möödasõidul liiga palju kiirust ületada ega lähtuda põhimõttest, et möödasõit, kui ohtlik manööver, tuleb (kasvõi kiiruse ületamise hinnaga) lõpetada alati võimalikult kiiresti. Jah tuleb, aga mitte alati.
22:52 eile
solksolk
No tegelikult on minu toodust enamik sellised asjad, mida ette näha pole võimalik ja ainus võimalus neid vältida on möödasõit ära jätta.
Ainus, mida võiks saada ette näha on see, kui näed, et keegi tuleb vasakult kõrvalteelt, siis mööda ei sõida, kui on nii hea nähtavus.

Muul juhul sa neid ette näha ei saa.

Nojah, kui valid tõesti väga lageda koha möödasõiduks või sellise, kus ei ole ristmikke ja ainult ühest autost sõidad mööda.
Aga, kui palju selliseid kohti Tallinn-Tartul on? Mitte just palju ja kui suur on tõenäosus, et just seal on võimalik mööda sõita sel hetkel ?
Lisaks on väga raske seda kõike jälgida.
Jõuame ikkagi sinna tagasi, et kas ikka peab tegelikult mööda sõitma? Siin peaks igaüks selle üle väga tõsiselt mõtlema hakkama.

Noh, teemaga siiski laias laastus see haakub, teema laiendamine, ütleme nii.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.