Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: VASAKUST SÕIDUREAST.

17:24 23.10.2012
didiid
Vasakust sõidureast.
Mind hämmastab jätkuvalt enamuse juhtide soov püsida kindlasti (ilma põhjuseta) vasakpoolses reas. Hämmastab seetõttu, et vasak rida peaks olema ikka ju eelkõige selleks, et möödasõitu sooritada?

Uue liiklusseaduse kohaselt ei tohiks ju ka enam sooritada möödasõitu paremalt poolt. Niisiis võiks seda tõlgendada ju lausa (sujuva) liikluse takistamisena.

Et pisut provotseerida vastamisel ja arutelu algatamisel, olen pannud tähele, et paljud vasakus reas töllerdajad kannavad nokkmütsi või on naised, kuid reeglina kisub siiski enamus sõitjaist (vaatamata soole, või peakatte eelistusele) kalduma vasakusse ritta.

Eriti kummaline on selline käitumine muidugi neil vähestel "peaaegu-kiirteedel". Kas selline käitumine ei peaks mitte lausa olema karistatav?
18:56 23.10.2012
a vat (registreerimata)
Re: Vasakust sõidureast.
Asulavälisel teel on tõesti keelatud sõita vasakus reas kui parem rada on vaba.
.Asulas sees pole keelatud ja see pilt mis panid on pigem linnas ja seal pole midagi valesti.
19:00 23.10.2012
didiid
Re: Vasakust sõidureast.
Aga parempoolses reas ei tohi ju möödasõitu teha? Miks kõik kisuvad sinna ritta, mis peaks olema nagu möödasõiduks? See on ju halenaljakas, kui kõik sõidavad möödasõidureas alla lubatud kiiruse, kuna üljuhul kipub vasakul olema enam jobusid, kui paremal ; ))
19:22 23.10.2012
AS (registreerimata)
Re: Vasakust sõidureast.
Ma pigem kalduks sinu mõistuses kahtlema, sinusuguste pärast liiklus kannatabki - mida tõmmelda. Tegemist linnaga ja sõita võib igal real v.a kui märgid teisiti ei räägi. Kiirus on linnas 50 km/h, vahest vähemgi. Pildil ilmselge, et tegemist ka libeda teega.
Võta väike konjak ja ela rahus.
19:33 23.10.2012
didiid
Re: Vasakust sõidureast.
Aga miks kuradi pärast te kipute seal vasakus reas sõitma? See on ju möödasõidurida? Muidugi võib seal sõita, kuid kui olla täpne, siis kaherealisel teel, sõites vasakus reas, dikteerid automaatselt kogu muule liiklusele kiiruse, kas pole nii? Ja kui vasakus reas on juba 3 autot, leidub ikka neist üks, kes jokutab.
Tee, mida pildistasin on Merivälja tee ja see tee on ühena vähestest Tallinnas päris heas korras aastaringselt ja sama pilt (vasak rida täis, parem tühi) on nähtaval ka samamoodi aastaringselt.

Ma lihtsalt ei saa aru, miks peab ronima möödasõiduritta sõitma? See on arusaadav, kui oled tegemas möödasõitu, või õige pea keeramas vasakule, kuid ebanormaalne tavaliseks sõiduks. Usun, et midagi on kõrvade vahel väga viltu neil, kes pidevalt seal vasakul tolgendavad. Saan aru neist, kel on nokamüts või kaunis blond juustepahvak peas ( nende ajutegevusele pole ka mujal elus mõtet loota ), kuid see käitumine on ju täiesti massiline, sel peab siis mingi põhjus olema?

Riikides, kus on rohkem kiirteid, ei näe sellist käitumist linnas (ummikud on eri asi).
19:38 23.10.2012
R.K. (registreerimata)
Re: Vasakust sõidureast.
mitte keegi ei keela neist mööda sõita esimese rea kaudu, ammugi siis mööduda ehk ette jõuda.
19:46 23.10.2012
didiid
Re: Vasakust sõidureast.
Alates vist selle aasta 1 jaanuarist ei tohi enam möödasõitu sooritada paremas reas, oli vist nii?
Tegelikult muidugi sõidame mööda sealtpoolt, kust võimalik, kui see peaks vajalik olema, kuid tihti on liikluses olukordi, kus aitab ühestainsast tropist (otseses mõttes) et välistada igasugune möödasõit. Tihtipeale aga seesama vasakul uimerdaja ilmselt ei saa arugi, et ta takistab liiklust, kas pole mitte tuttav olukord?
Ma ei tahaks uskuda, et nad kõik on idioodid ja ei saa aru, mis olukorra nad tekitavad, jääb siis kõsimus, MIKS peab tingimata sõitma vasakus reas, kui selleks pole mitte mingit arusaadavat põhjust (nagu minu pildil) lähim võimalus vasakpöörde sooritamiseks on sealt umbes 2km kaugusel ja seda võimalust kasutatakse VÄGA harva.
19:51 23.10.2012
stammer (registreerimata)
Re: Vasakust sõidureast.
Tänane (23. OKTOOBER 2012) pilt???
19:56 23.10.2012
didiid
Re: Vasakust sõidureast.
ei, see pilt on ilusast talvepäevast 3 veebruaril, sel aastal, kuid olen täiesti kindel, et tänagi oleks saanud umbes sama pildi seal kätte, küll ilma lumeta.
Selleks ei pea olema ei merivälja tee, ega talv, piisab sellest, et on eesti, on asula, on kaherealine tee ja rohkem, kui 3 autot. ja ongi olemas.
19:57 23.10.2012
Maailmas rändaja. (registreerimata)
Re: Vasakust sõidureast.
Tegelikult ei sõideta mööda vasakult ikka ,Selline seadus on näitex Saksamaal ja toimib .
Eestis on aga autojuhid nagu pimedad kanad.
See kes kiirteel sõitnud kus kiirusepiiranguid pole ,teab et vasakul töllerdada pole võimalik ,tagant tuleb kiireid ja .... põhimõteliselt sõidetaks üle sellest töllerdajast,sest näiteks Sakslane ei oska arvatagi et seal keegi jalus on.Seda suudvad vaid idaeurooplased,Poolakad ja muulased.Kohalikud nimesed arvestavad teistega ja vaatavad peeglisse .
Eestis on aga mingid maailmaparandajad kes arvavad et kui venivad oma Datsuni taolise masinaga vasakul siis on mingid Isehakanud politseinikud .
Üldiselt teen ma nii -kui ikka keegi vasakul maanteel jalus töllab siis nii kui Saksamaal vilgutan täistulesid ja ikka tehtakse tee vabaks .See kui kiiresti ma sõidan on minu asi .need maailmaparandajad pistke oma näpp p..sse
20:05 23.10.2012
R.K. (registreerimata)
Re: Vasakust sõidureast.
kuupäevaga panid veits rappa, aga see selleks. uus liiklusseadus keelab jah sellise asja nagu möödasõit paremalt, aga ei keela ette jõudmist ega möödumist. rivistud esimesse ritta, sõidad piisava maa ja kui tahad rivistud tagasi teise, kui ei, siis sõidadki vabas reas ja las need teised ukerdavad seal omaette edasi.

ma saan aru küll, mis sind ajendas seda teemat tegema. pilt ei sobi päris hästi selleks, sest esimene rida on tühi. oleks nüüd esimeses ka tropp, siis muutub asi keeruliseks ja suht mõtetuks, sest elu näidanud, et tipptunnil ei saa sa ei ühes, ega teises sõites eriti kiiremini sihtkohta. samas, sellises segaduses on oma möödasõidu manöövrit korravalvuritele palju lihtsam seletada. umbes nii, et rivistusin esimesse ritta, blää-blää-bläää ja siis olllallaaa, näe esimeses oli aeglane sõiduk, millest tegin igati seadusega lubatud möödasõidu. kõik, tõestagu, et see nii ei olnud.;))) muidugi härra solksolk tõestab selle ära, kui siia trehvab.;))))))))

samas jah, su esimeses postituses see seltskond päris hästi ära tabatud- rullnokal on au küsimus teises reas sõitmine ja naised rivistuvad vasakpöördeks tõepoolest suht varakult ära, mõni juba paar kilti enne linnapiiri, nii kindluse mõttes.
20:28 23.10.2012
didiid
Re: Vasakust sõidureast.
jep, olin isegi kindel, et uus liikluseadus jõustus mingil teisel ajal, oli vist suve alul
; )) aga minu arust peaks siiski miski kampaania tegema paremas reas sõitmise poolest, seda enam, et suurem osa inimesi ilmselt ei anna endale absoluutselt aru, et nad takistavad sellega sujuvat liiklust (kui see muidugi ongi eesmärk... kuid ei tahaks uskuda).
00:02 24.10.2012
ddig
Re: Vasakust sõidureast.
Minu suurim mure siinkohal on see, et räägitakse muudatustest uues liiklusseaduses aga endiselt ei ole sõnagi juttu sellest, et peaks alati liiklema paremas servas.
On täiesti loogiline tegevus, et keelati ära paremalt poolt möödasõit. Aga on täiesti ebaloogiline, et selle nõudega koos ei keelatud ära "keset teed töllerdamist". Siinkohal ma siis pean loomilikult silmas seda, et oleks kohustus kasutada alati esimest (parempoolset) sõidurada ja lasta kiiremad liiklejad endast mööda.

Ma ei ole küll ülemäära paljudes riikides autoga sõitnud, kuid Euroopa riikidest olen mõnisada, -tuhat või rohkem kilomeetrit sõitnud lisaks Balti riikidele Soomes, Rootsis, Taanis, Hollandis, Saksamaal, Itaalias, Belgias, Prantsusmaal, Türgis, Horvaatias, Kreekas (Kreeta), Hispaanias (Tenerife). Sellist pornograafiat liikluses, nagu meil toimub, kus kaasliiklejatega arvestamine on sama elementaarne nagu päikesevarjutus, nendes riikides praktiliselt ei ole kohanud.
01:43 24.10.2012
Ly Kluseeskirjad (registreerimata)
Re: Vasakust sõidureast.
Pilt on hea valitud! Suur lai tee ja suht pikalt saab sõita nii, et rida järsku ära ei lõpeks. Oleks tõesti parem sõita paremas reas, kui tahad ''ujuda'' alla lubatud kiiruse või täpselt 50'ga alas, kus tegelikult oleks ok 70'ga sõita ja kes meist nii väga ikka täpselt 50'ga sõidab - pigem tekitab närvilst tõmblemist rohkem ülejäänud liiklejate seas see üks uimerdis. AGA tuleme selle teelõigu juurde tagasi, kuna sõidan igapäev seda teed ja kui ma tiptunnil jään esimesse ritta siis nagu ikka eestlasele kombeks, mitte keegi ei lase sind enam teise ritta kui oled jõudnud merivälja mäeni, kus parem rida ära lõpeb. Nii et te kes ei julge sõita isegi lubatud kiirusega mitte, siis hoidke ikka esimesse ritta...ausõna lasen vahele!
10:02 24.10.2012
AS (registreerimata)
Re: Vasakust sõidureast.
Euroopa Euroopa - ei ela me Euroopas ... võiksite juba üks kord aru saada. Aga püüan siis pikalt asja selgeks teha:

Nii vana liikluseeskirja kui 01.07.2011 jõustunud liiklusseaduse kohaselt võib teises reas kulgejast mööduda, ette jõuda, kui sa oled oma sõitu alustanud näiteks esimeses reast ja püsid ka seal oma sõidu lõpuni. Sina sõidad omas tempos ja teise rea kodanik samuti, mis sest et tema aeglasemalt. Kumbki kedagi ei takista ega ohusta. Uues liiklusseaduses käsitletakse seda möödumisena, mis on lubatud ka paremalt.
Mõistlik juht reastubki parempoolsesse ritta, kui ta näeb, et vasakpoolsetel radadel on ta sunnitud mingil põhjusel liikuma aeglasemalt lubatud kiirusest. Olles nüüd jõudnud esimesse sõiduratta ja nähes, et see rada on piisavas ulatuses vaba, võib ta loomulikult liikuda edasi lubatud kiirusega ja ka mööduda teisel sõidurajal aeglasemalt liikuvast sõidukist.
Möödasõiduga on tegemist juhul, kui eesliikuvast sõidukist ettejõudmiseks väljutakse oma sõidurajalt. Kui oma sõidurajalt väljumise eesmärgiks ei ole eesliikuvast sõidukist ettejõudmine, siis ei ole tegemist möödasõiduga.
Seega võiks öelda, et kui sõiduraja vahetus on toimunud politseiniku vaateväljast kaugemal, siis on tegemist möödumisega, vastupidisel juhul võib seda käsitleda ka keelatud möödasõiduna.
Liiklusseaduse kohaselt on paremalt möödasõit keelatud, möödumine aga lubatud.
Seega on keelatud oma sõidurajast paremale väljumine eesmärgiga eesliikujast ette jõuda.
Seaduse mittetundmine ei vabasta kedagi vastutusest :-)
Loodan, et oli abiks.
10:33 24.10.2012
didiid
Re: Vasakust sõidureast.
Nojah, see on nagu pisut tõsi, et peaaegu viimsini on see tee kaherealine ja siis nõksu enne viimsit kaob parempoolne rida, kuid sellegipoolest rivistub enamus viimsi poole sõitjaid vasakule juba kesklinnas... pirita teel on juba laussõitmine vasakus reas ja viimsile lähenedes muutub asi üha kontrastsemaks.
12:08 24.10.2012
polereserveeritudnim i (registreerimata)
Re: Vasakust sõidureast.
viimsi poole minke on kyll paha n2ide kuna kohalikud teavad kus on rajad ja "korrektselt" s6idavad ainult trygijad, keda keegi vahele ei lase. sarnane teema oli aastaid tagasi uudistes ja kaamerale avanes pilt, kus parem rada oli sahkamata ning vasak korras. samuti on paljudel teedel vaskap66rded. sildu pole. seega tuleb vasakul pysida ka aeglasema autoga. vahele sa lihtsalt enam ei saa, kui vaja p66ret teha. selle eest hoolitsevad juba need n2ppu samusessi pista soovitajad.

muuseas, kas need euroopa teid pidi liiklejad ise arvestavad siin teistega? n2itad eeskuju? ehk on asi selles, et siin on k6ik pahad ja seega olen ise ka? teised liiklejad lihtsalt peegeldavad sinule sinu enda k2itumist tagasi.
12:25 24.10.2012
didiid
Re: Vasakust sõidureast.
Mina käin viimsi kandis nii paar korda nädalas ja sõidan põhimõtteliselt paremas reas, üldjuhul on see muidugi oluliselt kiirem, kui vasakpoolne, kuna enamvähem nii 90% sõidab vasakus reas ja nende hulka mahub piisavalt neid, kes liiguvad alla 50km/h ning kes ei saa valgusfoori alt liikuma. Samuti ei ole kordagi veel olnud nii, et ei oleks õigel ajal pääsenud paremasse ritta. Tõsi, aegajalt ikka leidub mõni idioot, kes kohe kuidagi ei taha lasta sind sõita viimsisse, kuid ka see probleem on alaati saanud lahendatud.
12:47 24.10.2012
didiid
Re: Vasakust sõidureast.
Tegelikult peaks olema igal autol korras suunatuled. Kui pistad aegsasti suunatule sisse, on see märk muudele, mida sa teha soovid.

Kui selle peale hakatakse tegama sulle takistusi manöövri sooritamisel... on tegu millega? Olen selliseid asju näinud isegi Eesti "kiirteedel" sellised juhid peaks tegelikult ilma mingi jututa pistma nädalaks pokri eluohtliku olukorra tekitamise eest (räägin kiirteel vasakpoolse rea tahtlikust mittesihipärasest kasutamisest).
13:05 24.10.2012
R.K. (registreerimata)
Re: Vasakust sõidureast.
ega asulas selle teise rea probleemile lahendust polegi. ei aita siin ei patrull ega miski. inimeses endas peab see arusaam olema, et teine rida on sõitmiseks, esimene "parkimiseks". ja ok, kui patrull võtabki maha, et miks nii aeglane, siis oma praktika näitab, et ega suurt alla 40km/h teises ei sõidetagi ja selle saab rahus spido eksimuse arvele kirjutada. mul näiteks valetab 10-ga ja kui ma seda ei teaks, siis loksuksingi südame rahus oma 50-ga teises ja teeks veel taga närvitsejatele paha nägu kah.;)) muuseas neid on piisavalt palju, kes oma auto tegelikku kiirust ei tea.
maanteel muidugi teine ooper.
13:26 24.10.2012
didiid
Re: Vasakust sõidureast.
Aga niimoodi ju mõtlevadki vist need, kes seal vasakus reas on, et nad on kõvad sõitjad ja sõidavad seal, piinlik ju minna sinna parkimise ritta? Tulemus on see, et kui tegelikult oleks vaja möödasõitu sooritada, siis on vasak rida "sõitjaid" täis. Kindlasti on "sõitjate" hulgas nii mõnedki tublid nokamütsi, või blondi paruka kandjaid, kes põhimõtteliselt ei ületa lubatud piirkiirust, ja peavad tõeks seda, mis spidomeetril kirjas...

Tulemus ongi see, et vasakus (möödasõidu) reas on liiklus muutunud oluliselt aeglasemaks, kui ta seda olema peaks, samas takistatakse sellega ka möödasõite.

Tegelikult peaks sujuv liiklus olema ju meie kõigi, kes me selles liikluses osaleme, ühine huvi?
14:13 24.10.2012
karvanejakole
Re: Vasakust sõidureast.
Küllgi teine rida linnas ei ole siiski "möödasõidurada", ei saa pildil olevat kuidagi heaks kiita. Arusaadav, et kui vaja nt Õismäel vasakule keerata, on "kindlam" juba Järvevana alguses vasakule reastuda, et ei peaks hiljem ümberreastuma hakkama. Ise üldjuhul ei tee sellistest alaarenutest välja ei linnas ega maanteel ja sõidan rahulikult paremalt mööda. temal peaks enda pärast ju piinlik olema, mitte minul tema pärast? Nõmedam on muidugi siis, kui mõni selline ka esimesse ritta eksib teisega kõrvuti kulgema.
AS, eeskirja järgi ei ole see keelatud, nagu ei ole keelatud ka teisele näppu näidata, teisi eeskirja piires pedereerida, samuti pole kohustust kedagi viisakalt vahele lubada jne jne. Kui kõrvade vahel kajab, ei ole eeskirjadest ka kasu.
14:27 24.10.2012
didiid
Re: Vasakust sõidureast.
Ei tea... enne ei pand kogu asja eriti tähelegi, kuid peale mõnda saksamaal käimist autoga hakkas see teravalt silma... olen sõitnud umbes 10 aastat ka soomes, seal on olukord tegelikult peaaegu sama, kui meil, enamus kipuvad olema "sõitjad". Ilmselt saksamaa kiirteede kogemus avab silmad juba eos kohalikele ja peale paari omna rumalat käitumist ka endale. Kui ikka jääd kiirteel seal kellegile jalgu... see võib tähendada korralikku katastroofi, pole ime, kui 190-ga sõites sealkandis oled mõne jaoks parkija, seepärast peab enne vasakusse ritta siirdumist saksamaal hoolega esiteks aru saama, miks seda teed ja ka hoidma silmad lahti, seda planeerides ja tehes, ning tegema manöövri kiiresti, et pääseda rahulikumasse parempoolsemasse ritta tagasi ; ))

Ehk peab lihtsalt leppima, et meil eestis ja mujalgi, kus suuremalt kiirteid pole, ei ole suurt tähtsust, millises reas sõita. Samuti ei päde ei eestis, ega soomes suurt märguanne "soovin mööda sõita" ehk kaugtuledega vilgutamine aeglasemale eessõitjale, eestis peetakse seda ilmselt peedistamiseks, mujal, kiiremates maades on see üldlevinud märguanne, et eessõitja teaks aidata kaasa taganttulija turvalisele möödasõidule...
14:34 24.10.2012
AS (registreerimata)
Re: Vasakust sõidureast.
Tundub, et teemaalgataja sai vastuse kätte.
1. Me ei ole Euroopa, siin ei kehti tõmbluku lähenemine kui on olemas kaks rida ja tekib kitsaskoht kuigi see kergendaks kõikide olukorda.
2. Eestlasel oli-on-ja ilmselt ka jääb verre see venepärane nahaalne liiklusmaneer, et keeran kõigile.
Mõttetu tõmblus on igal pool ja pigem lasen looli läbi kui istun praeguse ilmaga tänaval ja täidan mingit paberikest. Oma aeg ja närvid eelkõige.
14:43 24.10.2012
didiid
Re: Vasakust sõidureast.
Jah, pisut nii ta vist ongi. Kuigi asja võiks muuta kasvõi alates autokoolidest, kuid hämmastuseks käituvad ka autokoolide autod enam-vähem sama mustri järgi. Soomes näiteks saab autokoolis ropult sõimata kui ei saa aru sellestsamast vasaku rea kasutamise mõttest, või kasõi tõmbluku põhimõttest kahe sõidurea liitumisel.

Turvalist liiklemist siis kõigile ja peaaegu kiusu pärast katsun mõni päev kaamera selga võtta ja teha rea pilte markantsematest olukordadest, illustrreimaks teemat. Kuigi illustratiivseimad hetked toimuvad just liikluses ja siis on parem tegeleda rooli, mitte kaamera hoidmisega ; ))

P.S.
kolmveerand tunni pärast alustan taas liikumist kesklinnast viimsi poole ; ))
15:39 24.10.2012
professor_sammaljalg
Re: Vasakust sõidureast.
ega see ongi, et need , kes juba kesklinnast saadik teises reas tilbendavad (eriti hea tähtede seisu korral ka esimeses reas uimerdava kodanikuga küljeaknast silmsidet hoides), ei lase parema rea lõppedes ümber reastuda isegi itaalia numbritega turistile, küüned surutakse veelgi enam 10-2 positsiooni, nina vastu tuuleklaasi ja pilku ei keera otsevaatelt isegi kolmemeetrise kangiga mitte.

ise hakkan tavaliselt paarsada meetrit enne parema rea lõppu vaikselt vasakule hoidma, mitte palju aga märgatavalt, vajutan natuke peale ja siis jälgin tölplaste käitumist, hambad risti üritatakse pikivahe ära kaotada, et jumala eest keegi ette ei saaks. ja siis lõpuks keeran vahetult enne rea lõppu oma kodutänavasse ära :D
18:17 24.10.2012
didiid
Re: Vasakust sõidureast.
Tänane seis oli tore, ikka olid sõitjad vasakus reas ja enne viimsit hakkas hullumeele paanika, kuna teeremondi tõttu oli lahti just parempoolne rida... Usun, et enamus teadiski seda, kuid instinkt sunnib ikka sõitma vasakul pool...
19:14 24.10.2012
magnum789
Re: Vasakust sõidureast.
Vasakpoolne rida ei ole möödasõidu rida linnas, linnas pole vaja möödasõitu teha, kuna mõlemas reas võib sõita. Tegu on möödumisega, mida võib teha paremalt poolt ka. vot
19:21 24.10.2012
tjoss (registreerimata)
Re: Vasakust sõidureast.
pildil on ju olukord selge - kogu vasaku raja kolonn just äsja möödus traktorist. See on linn ja uus ristmik kohe tulemas. Nii mõnigi neist ka ristmikult vasakule keeramas. Kas tõesti peaks hakkama reavahetustega veel kord "tõmblema"?
19:32 24.10.2012
professor_sammaljalg
Re: Vasakust sõidureast.
esimene inglane ka kohal :)

antud traktorist möödumisel on järgmine vasakpöördega ristmik täpselt kilomeetri pärast, napilt enne ühe rea kadumist. ei ole mõtet tõmmelda jah, milleks nad üldse raha raiskavad kahe rea tegemisega, bursuid krt
19:51 24.10.2012
tjoss (registreerimata)
Re: Vasakust sõidureast.
ahjaa, suure tõenäosusega on seal kiirus juba 55 - 60. Kui nüüd keegi kiirustaja tahab _veel_ kiiremini sõita, siis see oleks juba paras kupatamine. Kolonnist mööda saamiseks ja teiste ees mingigi ajavõidu saamiseks peaks tegema vähemalt 75. Ehk siis kaasliiklejate jaoks juba ohtlikult kiirelt. Ja kui sa tõesti oled insuldiga inimest haiglasse viimas, siis jumala eest vilguta tulesi ja anna signaali.
21:17 24.10.2012
professor_sammaljalg
Re: Vasakust sõidureast.
jep, mida nad kuradid rahva raha raiskavad.
22:21 24.10.2012
muigadimuig (registreerimata)
Re: Vasakust sõidureast.
Sina Sammal see oledki, kes suunda näitamata vajub poolde teise ritta, et parempööret teha. Häbi sulle. Ja veel selle üle siin uhkust tunda. Tuleta meelde, kuidas sa teisi liiklejaid nimetasid.
23:39 24.10.2012
didiid
Re: Vasakust sõidureast.
Kuule, tjoss, see pilt on tehtud teleobjektiiviga, see traktor on umbes kilomeetri kaugusel viimasest autost ja see ei ole kolonn, vaid mõned autod umbes ühe kilomeetri peale. See koht, mida pead esimeseks vasakpöördeks, ei ole seda mitte, sealt valgusfoorini on umbes kilt ja sealt võib sõita edasi, või paremale.
10:50 25.10.2012
professor_sammaljalg
Re: Vasakust sõidureast.
ei vaju teise ritta suunda näitamata, ürita nüüd olla, su jutt ei huvita tõesti mitte kedagi.

ja nagu ma ütlesin, traktorist, mis asub mähe tee ristis, on järgmise vasakpöördeni täpselt kilomeeter, mähe-kaasiku tee ristini, google maps abiks. kilomeeter on tegelikult päris pikk maa.

seoses uue teejupi neljarealiseks tegemisega ennustan inglastele mõningaid probleeme, statoili ja viimsi marketi ringil teisest reast esimesele mahasõidule suundudes hakkab päris palju avariisid tekkima aga enne ju reastuda ei tohi, tõmblemine jms.
15:54 25.10.2012
didiid
Re: Vasakust sõidureast.
no ilmseltoled sina, sammal üks neist, kes seal vasakus reas tilpneb ; )) oleks see natukenegi nii, nagu väljendud, pole hullu, kuid tõsi on see, et umbes musta luige juurest kadriorus, kuni selle kaherealise tee lõpuni viimsis on teatud seltskond nii vägevate, kui vähemvägevate masinatega tihkelt vasakus reas, sest nad on ilmselt omaarust kõik jube kiired "sõitjad" olukord ei muutu ilmselt ka peale selle hetkel kestva teeremondi lõppemisel ( ilmselt on tulemuseks kahe rea jätkumine kuni ringini ). Kõvad mehed ja mitte mütsigi jagavad rullnokad ja blondiinid ummistavad ikka eestimaa vasakuid ridu, Tõsi see seltskond on sama levinud ka ntx soomes, oli just rõõm näha üht idiooti tampere kiirteel (120km/h) rõõmsalt paarutamas 100-ga pikki kilomeetreid ja tekitades parasjagu metsiku tropi... järgmiseks katsun asuda portreteerima neid vasaku rea selle, vaadaks ka ise neid tähelepanelikumalt, neil on tõepoolest vähemalt 1 kolmest

jäik kael
nokkmüts
kaunis soeng

; ))
15:55 25.10.2012
muigadimuig (registreerimata)
Re: Vasakust sõidureast.
Sammal kahjuks oled sa piisavalt üleolev, et su juttu ebapädevaks pidada.
16:23 25.10.2012
R.K. (registreerimata)
Re: Vasakust sõidureast.
tänasest hakkab see kinu ka maanteedel pihta, sest igagi väheke kaelakandev julgeb ju nüüdsest ka teises reas sõita, kiirus ju 90. huvitav, kas Pärnu mnt-l enne Kanamaa viadukti teises reas 70 saab sisse.;)))
16:40 25.10.2012
liikleja rannateel (registreerimata)
Re: Vasakust sõidureast.
See autoderivi tegi möödasõitu traktorist ja pildistamise hetkel oli kiirus 120km/h. Ei olnud mõtet tagasi reastuda, kuna autod tegid vasak tagasipöörde suunaga tagasi linna. Tagasipöörde kohani oli pildistamise hetkel 100m.
17:46 25.10.2012
päüm oij0,h (registreerimata)
Re: Vasakust sõidureast.
teema algataja on loll!möödasõit on siis, kui vasakust reast reastud esimesse, eesmisest ette jõudes reastud tagasi vasakusse.kui sõidad esimeses ja möödud vasakus reas venijast ilma vasakusse reastumata siis milles on mure?
18:00 25.10.2012
didiid
Re: Vasakust sõidureast.
Ilmselt on siin sama olukord, kui liikluses, mõnel on lihtsalt nokamüts liig tihkelt peas.
20:09 25.10.2012
professor_sammaljalg
Re: Vasakust sõidureast.
didiid süvene palun mu teksti, kuskil pole ma vasakus reas tolknemist heaks kiitnud, ainult vastupidi. vaieldav oli minu meelest ainult väide, et traktori ja sõidukate vahe oli kilomeeter, no pole kuidagi, google maps abiks.

muigadimuig tänan komplimendi eest, kuigi miskipärast arvan, et üritasid solvangut kuid kehv kirjaoskus tekitas tulemuse nagu alati :)
11:46 26.10.2012
didiid
Re: Vasakust sõidureast.
Lugupeetud professor sammaljalg, ma olin koolis tõepoolest suht kehv õpilane, seda ka emakeeles, kuid kogu teema mõte on siiski selles, et vasakus reastarbetu tilbendamine tekitab tihtipeale olukorra, kus need, kel on tõepoolest vahepeal kiire, ei pääse mingi valemiga liikuma, kuna nii mõnigi minu poolt viidatud liigi esindaja paneb lihtsalt vasaku rea kinni. Seda ilma mingi arusaadava põhjuseta. Just selsamal teejupil, mil pilt on tehtud, saab kogeda sama situatsiooni enam-vähem ööpäevaringselt. Ma ei ole tõepoolest täpselt mõõtnud ei meetrites, ega kilomeetrites täpseid kaugusi, kuid see ei muuda asja. Pildil olev kolonn oleks kolonn seal 90% kindlusega ka täiesti iseseisvalt, ilma mingi traktorita. Kuid traktor pildil näitab, et tee parempoolses reas on hooldatud ja seda teeb traktor veel lisakski.

Kuid teooria selle konkreetse jupi kohta on mul selline:

Viimsis elab palju keskmisest paremal järjel olevaid inimesi, kes on harjunud pisut ülevalt alla vaatama, seda ka liikluses. Sel teejupil saavad nad tihtipeale kokku, vasakus reas, sinna satub loomulikult ka neid mitte millestki mitte midagi jagavaid nokkmütslasi ja kaunisjuukslasi ja ongi vasak rida veelgi rohkem täis, kui mujal linnas. Sama pädeb ka suunal pirita-kesklinn. Miskipärast pürgib suurem osa endale aru andmata vasakusse ritta, kuigi sel pole mitte mingit mõistuspärast seletust. Tulemus on taas see, et kui sul on vaja keskmisest kiiremini kuhugile jõuda, suudavad ka kolm autot tõhusalt tee kinni parkida.
12:32 26.10.2012
professor_sammaljalg
Re: Vasakust sõidureast.
ma ei saa ikka aru, mida sa mulle sellest jutustad? ma pole kordagi vasakus reas tiksumist heaks kiitnud ju :D
12:39 26.10.2012
R.K. (registreerimata)
Re: Vasakust sõidureast.
näe, eile ennustasin kergemat venimist kuni Kanamaani, kuid üllaülla, kõik sujus. isegi tavapäraseid, märke mittenägevaid, tegelasi ei trehvanud. tavaliselt keegi ju ikka ei pane tähele, et märk juba ära korjatud ja annab vanast harjumusest minna.

aga seevastu täna hommikul oli ikka kurat lahti. umbes Catrerpilleri juures otsustas üks tibin teise ritta võtta ja oligi sõit sõidetud. inimene lihtsalt süüdimatult hõivas oma suverehvidega teise rea ja venis, lihtsalt venis ja kuna esimeses istusid kõik suvekatega, siis oligi tropp valmis, kuni Vabaduse puiestee otsani. tibin muuseas keeras Neste juurest vasakule või õigemmini sõitis otse Pärnu maanteed pidi edasi. no krt küll, millal jõuab ükskord teadmine pähe, et kui ei suuda ei saa või mis iganes, siis tõesti, hoia esimesse ritta.
13:07 26.10.2012
didiid
Re: Vasakust sõidureast.
Kuule, sammaljalg, mul ei ole mitte midagi Sinu vastu, ma räägin asjast, mis on minu arust probleem, nagu ka eelolev kommentaar. Püsime teemas, mitte mingites tobedustes?

Tänane liiklus oli suht sümpaatne, ilmselt oli taas kord ootamatult sadanud lumi harvendanud eelkõige endas mitte nii kindlate sõitjate ridu, seetõttu oli ka selles foorumi teemas esitatud mure oluliselt pisem ; ))
16:20 27.10.2012
muigadimuig (registreerimata)
Re: Vasakust sõidureast.
Sammal, miks peaks kedagi solvama? Eriti üleolevaid. Neil ju alati õigus. Eriti siis, kui palju sõna võtavad.
22:56 27.10.2012
viimslane (registreerimata)
Re: Vasakust sõidureast.
sõidan igapäevaselt seda merivälja teed. olukord on selline, et kui paremasse ritta reastud, siis enam õigel ajal tagasi ei saa vasakusse.
ja kui me nüüd kõik üritaksime hakata seal paremal real sõitma, siis oleks kohe ka vasak "möödujatest" täis ja nii tekiks sinna parema rea lõppemise kohta korralik ummik. las parem see foor seal mähe tee nurga peal hoiab autode koguse paigas.
praegune olukord ju toimib. kusjuures tempo on sellel lõigul minu arvates alati vähemalt 65-70. paremas reas teevad osad lisaks veel selliseid 100-seid spurte.
23:12 27.10.2012
tohuvapohu (registreerimata)
Re: Vasakust sõidureast.
Vasakus on mugavam kuna paremas reas sõidad niikui rongiga, kaevud nimelt!
10:26 28.10.2012
didiid
Re: Vasakust sõidureast.
Nojah, eks need 2 viimast seletust on suht adekvaatsed. Tõsi ta on, et selle tee lõpus tuleb ikkagi paremale rivistuda... aga kas seda nüüd tingimata juba kadriorus/russalka juures juba tegema peaks, on iseasi, või maitse asi. Mina katsun põhimõtteliselt kasutada sõitmiseks ikka parempoolset rida ja vasakut ainult möödasõitudeks.

Seda ka asulas.
21:59 28.10.2012
professor_sammaljalg
Re: Vasakust sõidureast.
alates selverist russalkani on tõesti kaevud... vasakus reas, mõlemal suunal. selverist põhjapoole neid pole, või elan ma mingil teisel merivälja teel? tänu nimetatud kaevudele kipuvad teises reas venijad ka esimese rea liiklejatele külge vajuma
09:31 30.10.2012
nuttjahala (registreerimata)
Re: Vasakust sõidureast.
tegelikult ma ei saa yldse aru milles probleem on. kas esimeses ja teies reas on erinevad kiirusepiirangud? maanteel on arusaadav probleem kui "kiiremas reas" kiirusepiirangut ka j2lgitakse. kuid linnas? saad keerata nii vasakule kui paremale. ymber reastumine on minu meelest suurem probleem, kui liigselt vasakus reas kulgemine. mida te halate?
11:09 30.10.2012
didiid
Re: Vasakust sõidureast.
Probleem on selles, et miskipärast on suuremale osale liiklejaist kuidagi magusam sõita vasakpoolses reas, mis liiklusseaduse järgi on täiesti ühemõtteliselt sõidurada, mis on mõeldud möödasõidu tegemiseks. Aitab 2-st piisavalt pisikese ajumahuga liiklejast, et ummistada sellise käitumisega sujuv liiklus.
Mõnel liiklejal on vahetevahel vaja sõita kiiremini ja kui need 2 (üldjuhul rohkem) idiooti on liikluse sel viisil kinni pannud, võib seda defineerida tropina teel.

Ilmselt nii mõnedki naudivad, et saavad sel teel teistele liiklejaile käkki keerata, on ilmselt ka terve rida neid, kes ei saa aru, mida nad sellise tegevusega põhjustavad ( paljud kauni soenguga inimesed ja ka nokamütsiga tegelased roolis ) ja neile lisaks kindlalt inimtüüp, kes peab end nii kõvaks sõitjaks ja seepärast lihtsalt peab võimalikult vasakpoolses reas tilbendama...

Kuid olgu see vasakul passimise põhjus milline tahes, on selge, et sellega takistatakse sujuvat liiklust. Eriti markantsed on muidugi need olukorrad, kus seesama vasaku rea tegelane tajub viimasel hetkel, et ta peaks hoopis keerama paremale, siis algab meeleheitlik rabelemine paremale, läbi mitmetegi sõiduridade, seda näeb pidevalt näiteks taksopargi ristmikul, sõpruse-tammsaare ristmikul jne...

Minu jutu ja kogu teema kergitamise mõte on selles, et äratada just teema üle keskustelu ja ehk jõuda ka sellega kuskile edasi, ehk suurema kella külge, kui siin foorumis asja oluliseks peetaks.
Teine põhjus on muidugi selles, et MÖÖDASÕIT on uue liiklusseaduse järgi lubatud ainult vasakult poolt, mis on ka loogiline, kuna vasakpoolse liikluse puhul (juhi iste vasakul pool) on lihtsalt ohtlikum paremalt poolt möödasõit.

Mis kuradi pärast peab siis ilma mingi põhjuseta töllerdama vasakus reas, seda enam, kui umbes pooled peavad siiski lõpuks paremale keerama?
11:18 30.10.2012
didiid
Re: Vasakust sõidureast.
Kaevudest sel teel.

Nagu juba eelpool kirjutasin, sõidan seda rannateed mööda suhteliselt tihti ja seda 2 üpris erineva autoga ( jäiga vedrustusega sportauto ja 4x4 linnamaasturiga, mis ei hooli suurt konarustest teel ) ja need kaevud russalkast viimsini pole küll kummagi puhul kumbagi rida eelistama sundiv tegur, ka mitte selle sportlikuma ja kõvema autoga sõites. Kohutav oli alati see umbes kilomeetrine jupp ( tee nagu juust ) raudteest linna poole, kuid seegi saab nüüd vist lõpuks ometi korda.
Miskipärast usun, et see ei muuda mitte mingil määral liikluskäitumist. Ka nende puhul, kes viimsi ringil esimese võimaliku parempöörde teevad. sellest tuleb kindla peale lisa ilusa ja kalli pleki mõlkimisi, kui taas mõni tolvan avastab, et on vasakus reas, kuigi peaks keerama paremale (panemata tähele, et tema sööstu ees paremale ongi veel üks auto ) .

12:52 30.10.2012
nuttjahala (registreerimata)
Re: Vasakust sõidureast.
pseudoprobleem. paremas reas on ka vabakal suuresti tyhjus. bussipeatused ja muu jama on paremas reas aeglustamas ja lihtsalt seismas. t6siselt, igap2evase viimsi vahet reisijana saab vasakuas reas ka pysikiirusehoidjaga liikuda (k.a. tipptunnid). paremas reas mitte, k2ib pidev t6mblemine.

ausalt6elda on teema pigem inimeste n2rvikava korrasolekus. samuti, ma ei m6ista mis 6igustab su v2idet: Mõnel liiklejal on vahetevahel vaja sõita kiiremini ja kui need 2 (üldjuhul rohkem) idiooti on liikluse sel viisil kinni pannud, võib seda defineerida tropina teel.

asu paar minutit varem liikuma! teel on kiirusepiirang m6lemal real sama, pigem liigeldakse antud l6ikudel 60-65 vahel, kui v2hegi kannatab. kui sul on vaja veel kiiremini liikuda siis oled t6esti valesti aru saanud kogu seadusest. liikumiskiiruse piirang on autole, mitte kiirus korda autos olevad inimesed/kassid/sugulased/hapnev piim.

mine jaluta metsas v6i pirita rannas ning rahune maha.
14:05 30.10.2012
didiid
Re: Vasakust sõidureast.
Aga ikkagi, miks kuradi pärast kõik tilbendavad selles reas, mille kaudu seaduse järgi võib möödasõitu sooritada? Püsikiirusehoidjast just sel teelõigul pole mingit mõtet rääkida. Nagu üleüldse kohtades, kus sõidetakse teineteise sabas, et jumala eest keegi vahele ei saaks tulla. Pisut aitaks seal distantsihoidja, kuid juba selle paikasättimine on liig keerukas, et seda nii lühikese jupi peal kasutada.
Üldjuhul on muidugi jutuks oleval viimsi suunalisel jupil parempoolne rida alati tasasema liiklusega ; )) Kui keegi süstibki sealt minema, ei sega see ju mitte kuidagi neid, kes maha jäävad?

Vabakal täpselt sama teema ( kui aus olla, vaatasin just Google Earthi pealt, kuidas on pilt mujal... tundub sama, vasak täis, üksikud paremas reas ; )) tegelikult. seisvast bussist võib mööda sõita ju? Ja vasakus reas sõitmine on ju täiesti ok, kui selleks on selge põhjus. Kui sellise käitumise põhjuseks on mingi kärbatand junn selle koha peal, kus peaks asuma ajud, on teisiti.

Kas Sinul endal pole vahepeal olnud ka liikluses pisut kiirem, kui teistel? Minul on selliseid hetki olnud. Ja kui siis satud sellise tropi otsa, siis tekib ikka tunne küll, et mida see kuradi ajukääbik seal ees töllerdab.

Ja idee pole üldsegi paha, paari tunni pärast asun viimsi poole teele ja peale eesmärgi täitmist seal võiks tõepoolest jalutada kasvõi pirita rannas ; )) Ehk see ongi paratamatus, et inimesi kisub nii hirmsasti mida põnevamatel põhjustel vasakule ; ))


15:31 30.10.2012
nuttjahala (registreerimata)
Re: Vasakust sõidureast.
on kyll olukordi olnud ... pirita tee kahe buumeri j2rel kenasti t2ies pikkuses 35ga liigutud. ma ei n2e siinjuures linnaliikluses probleeme selle vasaku reaga. paremalt keeratakse kogu aeg maha ning milleks on vaja seda pidur-gaas nikerdamist seal? vasakul saad yhe hooga minema. v6ta n2iteks lasnam2e kanal. vasak rida paneb uhkelt l6puni v2lja kui iru pooled l2hed, paremad kaovad j2rest 2ra. kui seda teed oli vaja veel s6itta, siis k6ige hullem oligi see pidevalt vasakule reastumine. polnud vahet, kas tagumine auto oli 100m, 50m v6i 250m eemal. kiirendas sulle j2rgi ning istus k2rukonksu kyljes kinni. kui kohe end vasakule s2ttisid, polnud probleeme. lasnam2e kanal on ka ainukt koht tallinnas, kus see vasak-parem rada mingit t2hendust omab. vasakule p66rdeid pole, poodide juurest on vist ka need peatumised-parklad 2ra kaotatud? t6esti ainuke koht, kus vasakus reas kulgejate kohta saab midagi 6elda.

pirita tee, mustam2e tee, s6pruse pst, j2rvevana ... ei ole midagi 6elda. olgu vasakul v6i paremal, vahet pole niikaua kui ta liigub (ning sujuvalt).

j2rvevana on selles osas naljakas, et kulgejad on p2rnu poole minnes paremal ja lasnam2e poole minnes vasakul. ehk lihstalt selle p2rast, et reastumine on keerukas? rada l2hebki sinna kuhu vaja ning pole vaja seega radade vahel t6mmelda? ma yldiselt yle paari korra aastas pole kohanud t6elisi pidureid. kui sa leiad, et teised on aeglased siis kiika korra oma spidomeetrit ja m6tle, kas see loomulik +10km/h on ikka hea m6te v6i mitte. ehk piirduks +5km/h yle piiri?

ja v6tame kohe siia otsa kaherattalised autoridade vahel. mis tunde see tekitab?
22:26 30.10.2012
professor_sammaljalg
Re: Vasakust sõidureast.
kanalis on 3 (KOLM) sõidurida, mis lähevad kadriorust kuni lasnamäe centrumini välja, parempoolseid tuleb ja läheb jah. kui nendest KOLMEST reast on pidevalt vajadus (oskuste puudumine, pabistamine, närvid) venida kõige vasakpoolsemas, äkki eelistaks pigem ühistransporti?

täna sai üle pika aja tipptunnil viimsist linna poole sõidetud, paremalt möödumine läks ühe dekaaditaguse bemmi juhile niivõrd hinge, et peale tagasireastumist oli vaja mu aegsasti töötava suunatule peale niigi väikeseks tõmmatud pikivahet veel vähendada ning kaugete olemasolu demonstreerida.
09:00 31.10.2012
didiid
Re: Vasakust sõidureast.
Kuule kulla sammal, see on nüüd küll ju üpris kummaline käitumine, mida kirjeldasid? Muidugi ummikud on täiesti eri teema, kui ikka autosid on nii palju, et mõlemad read ära täita ja liikumine tähendab pausidega venimist alla 20km/h, siis pole tõepoolest enam mitte mingitel radadel tähtsust.

Üldiselt on see teema vist nüüd läbi käidud ja peale 1-2 inimese pole keegi minuga sama meelt, võtan seda, kui demokraatiat ja arvestan, et on täiesti normaalne sulgeda, asjadele rohkem mõtlemata, kasvõi ainus möödasõiduks legaalne sõidurada.

Muudetud 31.10.12 13:52

18:01 29.11.2012
ennnnnn (registreerimata)
Re: Vasakust sõidureast.
to didiid
On kaks eri sõna: MÖÖDASÕIT ning MÖÖDUMINE.
Möödasõitu tehakse kasutades vastasuunas olevat rida.
Möödumiseks kasutatakse pärisuunas olevat rida. Linnaliikluses ei ole keelatud sõita 2. reas kui on ettenähtud kaherealine tee. Eelmainitud kodanikel on õigus et astu 2 minutit varem kodust välja, pole mõtet kihutada ja närvitseda. Linnas piirkiirusele 50km/h on välja arvestatud ka valgusfooride intervallid. Igasuguste kihutajate poolt tekivadki ohtlikud olukorrad.
Hea koht kus proovida sõita 10km/h teisest kiiremini on tln trt maantee. Alates sealt kus algab 4 realine suunaga Tallinna. Sõida terve tee 100km/h. Ja ülemiste ristmikul punase tule all seistes jõuavad needsamad autod Su kõrvale kellest Vaida all MÖÖDUSID. Mõtetu on seda 10km/h kiiremini kiirust taga ajada.
PS! Vaata mees hoolikalt seda pilti, kes viitsiks tõesti 30km/h traktori järel sõita. Teises reas on tee palju kuivem ja ohutum kah.
Jah ajab natuke meele mustaks kui maanteel nii käitutakse, kuid linnaliikluses tuleks ikkagi rahulikuks jääda.
19:36 29.11.2012
didiid
Re: Vasakust sõidureast.
Kena, kui teema veel huvi pakub!

Kuid küsimus jääb, miks on magusam sõita just vasakpoolses reas? Kindlasti on kõik märganud, et vasakus reas on rohkem masinaid, kui paremas? Jutuks oleva tee otsas on vist ka täna remont, mis tähendab seda, et kõik peavad lõpuks minema parempoolsesse ritta, kuid kuni selle ribvistumiseni kipub suurem osa sõitjaist siiski juba enne kadriorgu visalt vasakusse ritta... Miks?
Minu arusaam on see, et nii tundub kuidagi ägedam paljudele, ka siis, kui sõidetakse kaherealisel teel kõrvuti mitu kilomeetrit. Kena muidugi, kui keegi saab rahulduse, takistades neid, kel võib mingil põhjusel olla kiirem. Olen samasugust käitumist ( tahtlikku möödasõidu takistamist ) näinud aegajalt ka meie vähestel peaaegu kiirteedel. Miks need inimesed nii käituvad???

Kas ei oleks mitte lihtsalt viisakas teiste suhtes võimaldada möödasõitu sellelt poolelt, kust see on ohutum? Või on see tõesti liig julge soov...

Muudetud 10.12.12 16:34

18:59 09.01.2013
ls seadus (registreerimata)
Re: Vasakust sõidureast.
Kõige kõvemini karjuvad ikka need, kes kõige vähem teavad. Mees, tee endale kõigepealt selgeks Liiklusseadus. Sa ei tee isegi vahet möödasõidul ja möödumisel. Asula sees ei ole vasak rada süstimiseks ega möödasõitudeks, nagu on seda kiirteel. Asulas on kiirus 50km/h ja kõik. Jooksku see rada kus pool tahes.
Eesti Vabariik ei hakka LS ümber muutma, kuna su ajumaht ei suuda praegust omandada.

19:42 30.04.2013
didiid
Re: Vasakust sõidureast.
Ei tea, miks toimub Sinu ajudes, kuid selge on see, et kui mingi tolvan kosserdab vasakus reas ja tihtipeale sama kiirusega, kui kodanik paremas reas, on see liiluse takistamine.
Tihtipeale näeme liikluses olukorda kus kallis liikleja ronib võimalikult vasakusse ritta (mingil kummalisel sisemisel sunnil) ja järgmisel hetkel näeb kohutavat vaeva, kuna taipas, et peab sooritama parempöörde, see on täiesti tüüpiline seis ntx. tipptunni paiku endla tänaval taksopargi kandis, igas suunas.
Mine vaata. Sama kehtib siiski ka merivälja tee kohta, kus täna nii toredalt 4 autot vasakus reas suutsid teineteist sodiks sõita...

Olen täheldanud, et kui nii vasakus, kui paremas reas on sama palju autosid, on liiklus paremal kiirem, kuna jobude kontsentratrsioon vasakul on alati suurem. Kui ei usu, jälgi liiklust.

Muudetud 30.4.13 19:56

21:57 30.04.2013
Siidiuss (registreerimata)
Re: Vasakust sõidureast.
Peaaegu täitsa ükskõik kas vasakust või paremast reast mööduda või möödasõitu teha. Need ei ole muidugi ühesed mõisted. Igatpidi saab kui vaja. LS kohane möödasõitu vasakust reast teha pole aga see selleks. noh kui vaja on ja vasakus ikka mõni 30 nega tiksub paar km ja minul vaja vasakust reast vasakpööret teha siis ei hakka ka mitu km vist järel tiksuma ja teen ka möödasõidu kui vaja ja see samas ohutu on. Möödasõitu saab ka nii teha et sõidan vasakus reas olevast mööda ja reastun mitusada meetrit hiljem. See pole enam möödasõit vait juba on reastumine. Ütleme nii, et kõvad mehed sõidavad selles reas kus tahavad ja kas piirkiirusega või sellest ka allapoole. Need kes paremas kiiremini sõidavad siis las sõidavad. Mul täitsa ükskõik võin ka paremas reas 90 nega sõita ja las see vasakus tiksub oma 70-80 nega kui tahab ega ta mind ei sega... Paremalt saab nagunii mööda kui vaja.
22:27 30.04.2013
Psühhiaater humala külast (registreerimata)
Re: Vasakust sõidureast.
didiid sul on tööstress. Puhka. Kui kõik sõidaks paremas reas siis milline oleks sinu elu mõte.
00:08 01.05.2013
didiid
Re: Vasakust sõidureast.
Siin 2 näidisjobu, kes ntx pirita-rannamõisa teel järjekindlalt paremal kosserdasid, seejuures honda keeraski lõpuks üpris ootamatu manöövriga, paremale, Ranniku teele.
15:41 01.05.2013
didiid
Re: Vasakust sõidureast.
võib olla, kuid liikluses on peale aukude suurimad probleemid ehk just need, et inimesed käituvad sõiduteel ja mujalgi oma masinatega, justkui oleks seal üksi, mõtlemata eriti, kuidas nende käitumine mõjub liikluse sujumisele üleüldiselt. Selle näiteks on just seesama vasaku rea lugu, suuna näitamine (või õigemini selle mitte näitamine ) ja loomulikult parkimine, nii, nagu juhtub...
16:49 01.05.2013
stammer (registreerimata)
Re: Vasakust sõidureast.
Ei maksa siin üldistada, teadmata tegelikku olukorda.
Näit. Vabaduse puiestee esimene rida on nagu krdi kuumaastik ja peab lausa masohist olema, et seal sõita. Seepärast paljud sõidavadki teises ehk parema teekattega reas, et natukenegi oma auto veermikku säästa. Kes tahab mööduda, see sõitku hammaste plagisedes esimeses reas mööda.

Teine asi on maanteel, kus erilised "ajugeeniused" sõidavad teises reas, kuigi esimene rida on täiesti tühi. Näit. Tln-Prn, Tln-Nrv või Tln-Trt maanteedel. Vot nende käitumisest on juba raske aru saada.
17:02 01.05.2013
didiid
Re: Vasakust sõidureast.
Loomulikult! Kui vasaku rea kasutamiseks on mõistuspärane põhjendus, siis peabki seda ju kasutama. Miks olen teema tõstatanud, on see, et suurem osa sõitjaist kipub olema vasakus reas, ilma mingi mõistuspärase põhjuseta, takistades seejuures liikluse sujuvat toimimist. Miks? See on see küsimus.
18:13 01.05.2013
V8 (registreerimata)
Re: Vasakust sõidureast.
asulateel võib kõigil radadel sõita, mine autokooli tagasi.
19:04 01.05.2013
didiid
Re: Vasakust sõidureast.
Ikka võib! Ostukeskuses ja hotellis võib liftiga ka sõita oma lõbuks ntx 6ja7 korruse vahet, sebra peal võib ka seista, autosid mööda laskmata, igasugu asju võib teha! Aga võib mõelda ka sellele, et kuidas olla viisakas ja muuta oma käitumisega asju ja olukordi lihtsamaks ja meeldivamaks ka kaasliiklejate jaoks?
On sul selline mõte pähe tulnud?
21:42 01.05.2013
Jaanus Nisu (registreerimata)
Re: Vasakust sõidureast.
Kui töesti otsida vastust kysimusele, miks inimesed vasakus reas söidavad ja sellega kaasliiklejat päevast-päeva häirivad siis vöiks ehk vaadata ka, millise kiirusega ise tavapäraselt selles vasakus reas söitjatele järgi jöuad ning kui vähegi enesekriitikat leidub vöib ka arusaamisele jöuda, milles tegelik pöhjus ikkagi peitub. Omast kogemusest vöin ysna kindlalt väita, et väga harva jääb vasakus reas jalgu keegi, kes töepoolest alla 50 km/h liigub.
Seega katsuks teistesse inimestesse suhtuda sama sallivalt kui enda harjumustesse ning edaspidi ei paistagi teised enam nii rumalad ja blondiinid kui senini.
22:11 01.05.2013
siidiuss (registreerimata)
Re: Vasakust sõidureast.
Tavaliselt jah vasakus reas sõidavad piirkiirusega ja teistel pole asja mööda sõita. No ja kes arvab et tema võib kiirust ületada siis palun väga parempoolne rida vaba. Mingi välja imetud probleem. Kes sõita tahab saab igatmoodi sõidetud! Nii vasakus ja paremas nii kuidas ruumi on! Kogu moos.
22:16 01.05.2013
kihutan kui tahan (registreerimata)
Re: Vasakust sõidureast.
vasakus sõidavad"maailmaparandajad" ja need kes pole naisega õnnistatud.
22:42 01.05.2013
siidiuss (registreerimata)
Re: Vasakust sõidureast.
yhesõnaga vasakus sõidavad need kes tahavad vasakus sõita. Mind nad küll ei häiri. Kui liiga tasa sõidavad siis paremas reas saab ka sõita ja kiiresti. Nii et jalad kõhu alt välja ja vutvut paremasse ritta ja imekähku.
22:48 01.05.2013
didiid
Re: Vasakust sõidureast.
See on mingi eriline jõud, mis tirib vasakusse ritta, tean üht tuttavat, kes oli mõnd aega saksamaal tööl ja tal läks hetk aega, et aru saada, miks talle signaalitatakse ja vilgutatakse kogu aeg tuledega, kui ta sõidab täitsa ilusti autoteel.... Nojah, teeks oli kiirtee ja rajaks vasakpoolne ja sõidukogemus pärines kuskilt lääne-virumaalt...

Möödasõit on ohutum vasakult poolt. Kui keegi seda soovib teha, antakse vajadusel sellest märku kaugtulede vilgutamisega, seda muidugi autokoolis vist ei õpetata.
22:56 01.05.2013
kihutan kui tahan (registreerimata)
Re: Vasakust sõidureast.
kiirustajad kompenseerivad selle, mille tekitavad uimerdajad ja tänu sellele sujub siin uimases eestis see liiklus.ärge takistage ja parandage maailma tropid!
23:07 01.05.2013
siidiuss (registreerimata)
Re: Vasakust sõidureast.
kiirustades oma ajupuudulikust ei kompenseeri. Parem hakata 5 min varem sõitma kui tõmmelda liikkuses kulutades asjatult palju kütust ja närve ning autot. Ütleb ka vanasõna tasa sõuad kaugemale jõuad! Tark ei torma. See arutu kiirustamine ei anna midagi! Minut 2 kõige rohkem ajavõitu on mõtetu. Targem on paar minutit varem sõitma hakata!
23:14 01.05.2013
iizi (registreerimata)
Re: Vasakust sõidureast.
siidiuss (registreerimata)


kiirustajad teevad tasa selle mis uimajad rikuvad....


said kommist valesti aru või oled lihtsalt pika taibuga
23:16 01.05.2013
V8 (registreerimata)
Re: Vasakust sõidureast.
diidi, loe vahest ikka liiklusseadust ka seal täitsa kirjas et võib tuledega vilgutada kui on soovi mööda sõita. sa pead ennast natuke harima veel.
23:20 01.05.2013
siidiuss (registreerimata)
Re: Vasakust sõidureast.
mul siin lähedal elab üks sõjaveteran ja tema paneb kohapealt minnes teise käiguga ja siis kohe 20 pealt neljas rauda! Mida madalama pöördega mootor käib seda ekonoomsem! Esimet ja kolmandat käiku ei kasuta. Enamjaolt vaba käiguga sõidab just mäest alla ja enne pöõret ka pool km vähemalt enne vaba peale. See on ökonoomika. Enne kodu kilumeeter juba vaba peale ja mootor seisma ja jälle kokkuhoid.nii ta sõidab ja mootor teeb põnt põnt põnt vaevalt käia ringi. Kuhugi pole hiljaks jäānu! 82 aastaselt jõudis isegi lapse teha ühele noorele naisele!
23:28 01.05.2013
siidiuss (registreerimata)
Re: Vasakust sõidureast.
tasa ei ole kiirustajatel midagi teha. Kiirustajad on liiklushuligaanid ja võivad lubadest ilma jääda. Ise saevad oksa millel istuvad. Need kes vasakus armastavad sõita nendega on keeruline lugu. Kui nad just suupeale pole kukkunud siis leiab põhjuse miks seal on. Lubade kallale ka ei minda kes vasakus. Pseudoproblem.
05:22 02.05.2013
tomster m (registreerimata)
Re: Vasakust sõidureast.
to didiid niipalju kui mina saksa kiirteel veoki rooli olen keeranud.Vilgutatakse kaugtulesid sellepärast et sa oled saanud mööda ja võid reastuda tagasi oma ritta.Ma ei tea kas oma väidet kuusid naistelt saunast.
07:43 02.05.2013
siidiusspro (registreerimata)
Re: Vasakust sõidureast.
Tulede lõgistamine mõtetu see rikub vaid pirne ja kulutab lülitit. Mööda saab sõita nii vasakust kui paremast reast ja nii pime ja ohmu annab ikka olla et teised peaks vilgutama hakkama kui võib tagasi reastuda. Kui gabariiti üldse ei tunneta siis autorooli asja ei ole. Krt sõida siis pikemalt ees mitte teisel külg maha kui nii pime oled.e
07:50 02.05.2013
siidiusspro (registreerimata)
Re: Vasakust sõidureast.
autol on rool peal sõida siis paremas reas kui vasakul auto ees ja sõidab piirkiirusega ja paremal rada vaba! Ainult et mis sinna paremassegi asja ega seal kiiremini pole lubatud sõita! Ja vasak rada võibolla ka siledam ja tahab vasakpööret teha. Kui ei tea miks vasakul s6idetakse siis ärge ohkige. Kogu moos.
21:31 21.05.2013
professor_sammaljalg
Re: Vasakust sõidureast.
siidiuss ja muud kivipallurid kipuvad ignoreerima fakti, et tihtipeale "kütavad" munejad paarisrakendis, tehes üksteisele silma ja saates õhumusisid, või kurat teab mida nad seal kilomeetrite kaupa käsikäes tigudes harrastavad.
22:43 22.06.2013
V8 (registreerimata)
Re: Vasakust sõidureast.
si_auss pole ikka aru saanud et vasakus reas võib iga kell sõita asulas, ei pea mingit VABANDUST selleks olema
12:33 24.06.2013
professor_sammaljalg
Re: Vasakust sõidureast.
ei pea palju liiklema, tõdemaks, et matslikkuseks pole tõesti mingit vabandust vaja.
14:56 24.06.2013
professor_sammaljalg
Re: Vasakust sõidureast.
15:17 24.06.2013
B8 (registreerimata)
Re: Vasakust sõidureast.
Naljakas kui teine mats kutsub teist inimest matsiks kuigi ise arvab, et ta pole mats. Kõik meie esivanemad on matsid olnud ja oleme meiegi edasi. Mats jääb matsiks
21:25 17.09.2013
didiid
Re: Vasakust sõidureast.
Kallis V8!

Ei, ei pea vabandust otsima, isegi seletama ei pea ( kui just politsei seda ei nõua ), kuid mingi põhjus selleks peab ju olema? Mis on näiteks Sinu põhjus selleks, et vasakus reas sõita? Minul on neid terve rida, näiteks kui hakkan vasakule keerama ja mingid jobud on vasaku rea juba ummistanud, keeldudes kange kaelaga aru saamast, et kellegil on tegelik vajadus vasakule reastuda.
Siis on veel mõned spetsiifilised kohad näiteks Tallinnas, kus on mõistlik juba varakult vasakul püsida, kuid selleks on väga konkreetne põhjus.
Ma ei saa siiamaani aru neist jobudest, kes minu arust on lihtsalt troppideks vasakus reas, just TROPPIDEKS.
Teema algatuse piltide peal on seesama tee, millel vasakul püsimiseks oli paljudel see enne viimsit üherealiseks muutumine. Tänaseks on see tee ringini juba mitmeid häid kuid olnud 2 realine, ikka püsib mass vasakul ja siis enne ringi hakkab tõmblemine, ups, peakski esimesest mahasõidust paremale keerama...

Väidan siiski, et tegu on mingi kompleksi väljaelamisega "sõites vasakul olen justkui kiirem, parem, ilusam". Tulemus on siiski ainult see, et muutud tropiks, otseses mõttes, takistades sujuvamat liiklust.
09:01 14.08.2014
Kah liikleja (registreerimata)
Re: Vasakust sõidureast.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.