Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: MILLIST MOBIILI?

12:07 07.11.2012
dzoods
Millist mobiili?
Vaja uut mobiili. Põhiliselt helistamiseks, muid vidinaid võiks olla ka, aga paberikest ei tahaks üle 250 ära anda. Vast teadjad, soovitavad, midagi? Aku peaks ikka nädalakese pidama. (Samsung GT-i9001 Galaxy S Pluss??)
12:56 07.11.2012
bhbbjknlkk (registreerimata)
Re: Millist mobiili?
13:09 07.11.2012
Elop nokia (registreerimata)
Nokia n9 või Lumia 820
13:30 07.11.2012
qp (registreerimata)
Nokia x2-02 on see telf, mida otsid. Kasutad vaid ühte simmi ja aku kestab kauem. Sai just nädal tagasi ostetud.
15:36 07.11.2012
n. (registreerimata)
rääkides kogemustest, siis need kes soovitavad Nokia "nutitelefoni" pole ise paremat saanud. ma ei vaataks nende poolegi. mul on olnud nutikatest nii nokia, samsung, jeerikson kui ka HTC. nokia ei kannata mingit kriitikat, HTCl on ikka vanad probleemid. jääb veel jeerikson ja samsung. jeeriksonil tahtis aku plahvatada (hakkas kuumenema ja oleks vist lõhki ka lennanud kui ma poleks seda telefonist eemaldanud), kuid telefon ise töötas normaalselt. praegu on mul teine samsung (just see S Plus) ja kui peaks täna uue võtma, võtaksin jälle samsungi. Mis puutub aku vastupidavusse, siis suure ekraaniga telefonist nädalat tahta on ikka väga palju tahetud. S Plusil olen mina saanud max 4 ööpäeva, teistel ka umbes sama või vähemgi. kui palju näpid on päevaga tühi.
16:47 07.11.2012
tahaks ka uut (registreerimata)
endal sama mure, millist nutikat võtta, mis ei oleks väga suur taskus, kuid samas millel oleks hea kaamera?
18:18 07.11.2012
eee (registreerimata)
19:04 07.11.2012
Antskuslapuu
Olen omanud väga palju erinevaid pda-sid ja nutitelefone ning telefone. Tänaseks olen pöördunud tagasi telefonide juurde. Miks? Põhjus selles, et tahan head levi ning aku vastupidavust. Otsisin pikalt telefoni, mille levi ei oleks nõrk (nutitelefonidel teatavasti antenn väga nõrga vastuvõtlikusega) ning mida ei peaks laadima iga päev (nutitelefonide nutilised funktsioonid imevad aku tühjaks võlu väel).
Selleks heaks valikuks osutus:
https://www.elisa.ee/et/Eraklient/Pood/p/samsung/c3350-xcove
r

Aku peab vastu 14-16 päeva olenevalt kasutamisest: iga päev 20 min kõnesid, 5 sms, kalendri kirjete märkimine jne.
20:56 07.11.2012
jahahh (registreerimata)
Mul on ka galaxy s-i kõrval teiseks telefoniks nn vanakooli telefon. Pea 2a vana ja aku peab ikka ligi kuu aega.... vahepeal ei leia laadiat üles, kuna pole pikalt kasutanud :)) http://www.gsmarena.com/lg_gx200-3095.php
22:40 03.04.2017
qp (registreerimata)
Kas on kellelgi kogemusi Sony Xperia X Compact moblaga. Mingeid tüütuid vigu?

Hea meelega ostaks uue Win telfi, kuid pisipehme suutis Lumia ära rikkuda. Navigatsioon on Lumial vinge. HP telfe siin veel ei müüda ja hind läheb isegi õunast mööda.
15:42 04.04.2017
n. (registreerimata)
"Navigatsioon on Lumial vinge"

Here on ka androidile saadaval.
16:02 04.04.2017
maaks
Tegelikult soovitan Windowsphone kohe ära osta, sest neid juurde enam ei toodeta saad eksklusiivsesse klubisse (ja uue Win10-e 11. aprillil).
Mulle Lumia meeldib (mul nüüd ~2a juba), naisele ostsin kah :-)
16:17 04.04.2017
........ (registreerimata)
Nagu pubekad siin koos,vanad mehed.
17:01 04.04.2017
no noorest peast neil mänguasju polnud, siis nüüd saavad endale lubada.
19:30 04.04.2017
qp (registreerimata)
Aga milline android navigeerib ka?
20:33 04.04.2017
naviäppe on netis lademes, asi pole üldse mingi konkreetse telefonimargiga seotud.
20:44 04.04.2017
vanames
No mina olen ka vana, pole pubekas loen - oleks justkui eesti keel aga aru ei saa s i tt a g i :)))
Kui rikas oleks ostaks 75 euro eest Nokkija 6310.
21:17 04.04.2017
selgeltnägija valerka (registreerimata)
no millist mobiili pole tõesti mõtet osta kui tegu viimase milliga
21:32 04.04.2017
ddig
Mul on juba 15a olemas Nokia 6310 ning täiesti töökorras, originaalakuga, mis kestab siiani ca 3 ööpäeva aktiivse kasutuse juures. Aeg-ajalt kasutan seda telefoni igapäevaselt ning päris tore on näha inimeste reaktsioone kui see helisema hakkab või selle taskust välja võtan :-)

Igapäevaselt kasutan helistamiseks Nokia C5 ning hindan seda telefoni väga kõrgelt. Sellel on olemas enamus nutitelefoni kõige olulisematest omadustest ning kõik asjad töötavad üsna laitmatult. Mitmed asjad töötavad paremini ja loogilisemalt kui ükskõik millistel puu-tee-kraaniga aparaatidel.

Selleks, et saaks Waze´i ja Taxify´d kasutada ostsin ca aasta tagasi omale ka Androidi olles eelnevalt põgusalt kasutanud iPhone 5S ja Nokia N9. Nutika valimisel olid minu jaoks peamised omadused, et oleks nii väike kui võimalik, nii kerge kui võimalik, nii õhuke kui võimalik ja metallkorpusega. Võrdluse tulemus andis võidu Samsung A3-le (mitte 2016 mudel, vaid sellest eelmine) ning selle võtsingi. Midagi enamat kui see aparaat pakub ma nutitelefonilt tahta ei oska. Põhimälu 16GB-st ei ole mul otseselt puudu jäänud (hetkeseisuga vaba 5GB) kuigi lapsed on ka üksjagu mänge sinna tõmmanud. Mingil hetkel panin juurde SD-kaardi, sest ma väga harva sorteerin fotosid/videoid ning need suutsid küll korra põhimälu umbe ajada.

Kokkuvõttes olen oma valikuga rahul ning ei näe mingit mõtet nutitelefonile rohkem kulutada - sõltumata tootjast/mudelist.
22:22 04.04.2017
qp (registreerimata)
Äpiga põle miskit teha kui küsib võrguühendust. Kõige uuem telf peres on Samsu A5 tütrel, sellega ei saand navida okeaania saartel ja seal pea olematu neti eest maksta ka ei soovinud. Lumia töötas. Kartused on selles, et tahaks juba uuemat versiooni või parema kaameraga Windowsi telefoni, kuid pisipehme on uute mudelitega asjad kihva keeranud. Win8 ei toeta enam messengerit. Olengi seni telefonid ostnud igasugu kommentaariumide põhjal, eriti GSMarena. Ja pole pidand pettuma. Alcatel küll teeb WIN 10-ga mingit mudelit kuid meil ei müüda seda. Samuti ei sobi need millel ekraan üle 5"
00:19 05.04.2017
PS (registreerimata)
Androidi navisid on ka selliseid, kus saad kaardid telefoni tõmmata ja pole netti vaja.

Ka Nokial oli tegelikult seadetes võimalik kahte moodi kaarte kasutada - netist või telefonist..
10:20 05.04.2017
maaks
"Win8 ei toeta enam messengerit" - mida sa sellega mõtled? Skype ju täitsa tomib ja SMS-id samuti või mis messenger veel? Ja vastav riik tuleb ikka enne alla laadida kui kohale sõidad :-)
Unusta win8/8.1 ära - win10 on nüüd tegija.
PS 8/8.1 saad ise uuendada 10-ks kui ka poest ostes oli 8 :-)
10:39 05.04.2017
qp (registreerimata)
To maaks: just nädal tagasi lõpetati messengeri tugi win 8-le. Ainult läbi veisspuugi veel saab. A kuidas saab uuendada, mul õtleb, et uusim versioon on sees ja kõik.

"Androidi navisid on ka selliseid, kus saad kaardid telefoni tõmmata ja pole netti vaja." - milline see välja näeb? Riistvara lubab?
10:41 05.04.2017
0oO (registreerimata)
ei ole ju keeruline netis natuke ise sobrada ja vastus leida.
10:52 05.04.2017
maaks
Salvestatavate kaartidega saad Androidil kasutada sedasama Here't või siis Sygic, aga kindalsti on neid veel. Isegi Google maps võimaldab soovitud piirkonna ette salvestada
10-le uuendamiseks pead esmalt paigaldama:
https://www.microsoft.com/et-ee/store/p/windows-insider/9wzd
ncrfjbhk

NB Tee olulistest asjadest koopia. Ja vali sealt "slow/ aeglane" uuenduste saamine.
EDIT: Ja ei saa ikka aru mis messengerist sa räägid :-) Skype on 8 ja 8.1-ga toetatud
https://www.microsoft.com/et-ee/store/p/skypei-eelvaateversi
oon/9wzdncrfj364

Muudetud 5.4.17 10:59

11:19 05.04.2017
grigoori
Facebook Messengerist käib jutt.
Mul ka sõber Windows phone ohver, nüüd läheb Androidi ostma, et Facebookis chattida saaks.

P.S. Peateselt on oodata WhatAppi kadumist Windows phonele, ning see ei ole viimane äpp, mis Microsoftiga koostöö lõpetab.

Muudetud 5.4.17 11:20

11:26 05.04.2017
PS (registreerimata)
Ise ei ole kasutanud, aga kiidetakse/kasutatakse Eestis metsas sõitmiseks ka Orux-nimelist äppi, millele saab Maaametist ise sobivad kaardid tõmmata.
Teine sarnane on Locus.
11:41 05.04.2017
grigoori
Tomtom Andoid. Võid kasvõi terve maailma kaardid alla tõmmata.
Maksab küll 20 eurot aastas, aga reisile minnes ei kujutaks ette, et 20 euro pärast põdema peaksin, kui küsimus efektiivses navigeerimises.
11:43 05.04.2017
qp (registreerimata)
Oh, maitea enam... proovisin insaiderit tõmmata, nüüd ei tunne enam parooli ära. Meeletu aeg ja vastu seina. Miks üldse mingit paroolid peavad olema süsteemisiseselt?
11:45 05.04.2017
öelge palun, miks kasutada mittelevinud platformi ?
12:01 05.04.2017
jgjh (registreerimata)
Parim telefon hetkel OnePlus 3T (478eur) aga Euroopas ainuke müüa Soome Elisa vist. Omadustelt teeb tuule alla ka Galaxy 7 le ja ka iPhone jääb jalgu.
Või siis oodata juba Nokia 6 ära mille hind jääb kindlasti alla 300eur kuid võimsuselt muidugi päris eelmaiinitute tasemele ei küüni.
12:35 05.04.2017
Taimaalt (registreerimata)
Parimad telefonid on hetkel Huawei Mate, Huawei P9 , P9 lite ja muidugi tuliuus Huawei P10 muidugi ka väga head!
13:16 05.04.2017
maaks
valerka, ma küll ei näe ühtegi põhjust miks peaks mul olema samasugune androidiga telefon kui kõikidel teistel?
Kõik mulle vajalikud funktsioonid ja apid on sellel platvormil olemas, ühenduvus mu muude seadmetega (kah windows muide) on suurepärane. Lisaks kõigele muule saab temaga ka helistada ja sms-e saata ning normalse kvaliteediga fotosid teha. Hinna ja jõudluse suhtest ei hakka rääkimagi :-)
PS Facebooki mitte kasutajana ei sega mind sugugi facebooki messengeri puudumine telefonist - pigem on see täiendav pluss :-)
Teie kasutage androidi, kui teile meeldib.
Edit: Loomulikult teeb windowsfone hotspotti üle wifi ja ühendub omasugustega üle NFC. Kaabliga ei ole proovinud, aga arvan, et mitte.

Muudetud 5.4.17 14:44

14:00 05.04.2017
qp (registreerimata)
Oi valerka, see on väga levinud platvorm koos temale omastega eelistega androidide ees. Töökindlus, loogika, seadistatavus, stabiilsus, kiirus, gorilla klaasid Lumiatel ja midagi oli veel. Muidugi Win 8.1 võiks usbiga ka netti jagada. Tea, kas 10 teeb juba seda?
14:23 05.04.2017
nonäe minu android laseb hotspoti kõigile ilma igasuguste juhtmeteta, isegi vana n8 tegi seda ja kiirus sõltub ikke rauast mitte softist ja see stabiilsus on ka sõltuv kasutajast
18:56 05.04.2017
qp (registreerimata)
hotspott töötab Lumial vaid wihviga, androidid lubavad lisaks ka usbi kaudu. Vihvil on väike kadu. See on oluline kuna Eesti mobiilivirmad ei suvatse korralikku netti jagada. Lubatakse küll 15 mega kuid kätte saan ainult 1,5 kuni 2,5.
22:43 07.04.2017
qp (registreerimata)
Vahepeal on veidi vett meresse voolanud. Sain 635-le Win 10 peale. Kujundus on juba teine. Kahjuks ei luba enam mu Here kaarte kasutada. Peab tõmbama uued vindoosa kaardid. Tänud maaks, insaider tegi asja ära, aega võttis mingi 1,5 tundi.
02:38 08.04.2017
oo aigu ammuseid, sama adroid peal. ei mingeid probleeme
22:54 08.11.2017
k... (registreerimata)
Nüüd probleem selline, et ei saa kuidagi Lumiast telefoni numbreid kätte. Juba mitu päeva maadlen- ka esinduses polnud edu. Ükski õpetus ei pea vett, netiõpetused räägivad ka ei tea, millest- mul isegi pole selliseid "nuppe" ei telfis ega meilides. Tahaks üle minna Android 7-le kuid numbrid kõik vanas Lumias kinni- ligi 230 tükki. Kas tõesti peab tänapäeval, nutiajastul kõik kontaktid pliiatsiga maha kirjutama? Mul 4 meili kõik seal sees kinnitatud kuid ühelegi pole kontakte tulnud. Öeldakse küll, et automaatselt saadab kontaktid antud meilile. Mitu aastat ja numbreid pole kusagil. Tahtsin telfi juba vastu seina visata... kuid kontaktidest tiba kahju...
13:17 09.11.2017
n. (registreerimata)
no aga see lumia pole ju ka mingi telefon. kas sa sim kaardile ei saa numbreid kopeerida? seda peaks ikka iga klots võimaldama.
14:39 09.11.2017
maaks
k.. - kontaktid (koopia) on Windowsphone'l pilves ju! Logid oma kontoga https://outlook.live.com sisse ja ekspordid kuhu tahad.
PS Igasugune "klots" lubab kontakte sim kaardiel kopeerida, sh Lumia, aga suvaline töll ei saa sellega hakkama :-)
EDIT: Pean ennast parandama, W10-ga Lumial sellist võimalust tõesti ei leidnud, aga see näitab veelkord, et Lumia ei ole suvaline klots :-)
Kontaktide (outlook/live, google, linked ...) sünkroniseerimine pilve ja ka arvuti vahel töötab perfektselt!

Muudetud 10.11.17 09:47

15:41 09.11.2017
k... (registreerimata)
Jah, oleks see nii lihtne... Mul pole kegi ennast veel nii pilve tõmmanud... Selles asi ongi, et telefonist ei liigu midagi välja. SIMi sisu saab liigutada kuid telefoni sees olevaid uusi numbreid mitte. Nutiajastu.
20:15 09.11.2017
k... (registreerimata)
Asi lahenes lõpuks pliiatsi, paberiga ja mõningase kannatusega... Teisiti sealt välja midagi pole võimalik võluda. Telefon jääb tööle vaid navigatsioonina. Lähen Android 7-le üle. Windows on ikka nii jäik ja kinnine süsteem. Kuigi meeldivalt kiire oli ja Gorilla klaas, mida polnud võimalik kriimustada.
21:40 17.11.2017
k... (registreerimata)
Nüüd siis ajutiselt proovin Xiaomit või misiganes ta on. Android 6 vahukomm. Kummalisel kombel ei saa erinevatele kontaktidele erinevaid helinaid panna. Alati muutub kõikidel kontaktidel ehk siis ühine helin. Lumial töötas see süsteem nagu õlitatult. Ohh, see telefoni vahetus hakkab juba kurnama.
11:00 18.11.2017
Mul (registreerimata)
sai mõõt täis ja tahaks uuesti korraliku klahvitelefoni osta. Omasin kunagi Nokiaid E seeriast ja siis veel õhukest, libisematu korpusega 6730. Täiesti asised, aku pidas nädal, tegid ka pilti, Carmin gps eraldi mälukaardil jne. Praegu ei oskagi nagu midagi uut ja analoogset leida, või teab keegi soovitada.
13:57 18.11.2017
professor_sammaljalg
Mul peab Huawei P9 lite aku viis päeva lõtva. Enne seda oli nuppudega CAT, täissaast.
15:58 18.11.2017
123juku (registreerimata)
One+ 5! Parim telo!
16:53 02.04.2018
ADV rider (registreerimata)
Milline tolo-lelo nuti-bluti hetke valikutest töö ja matkamehele sobilik oleks kuni 300 eurikut võiks olla mingil määralgi niiskuse, tolmu ja põrutuskindel. On kellelgi CAT näiteks kogemusi või mida soovitate? aitähh ette.
19:30 02.04.2018
A! (registreerimata)
Mine vaata automoto foorumisse, seal pikk teema ette võetud.
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=58205
21:52 02.04.2018
Kärss
Kui aastal 2000 kestis mul mobla aku ca 3 nädalat ning 2003 puutetundliku ekraaniga nutitelefoni aku ca nädala (selle arhailise windowsiga HP originaalaku kestab praegugi veel umbes poolteist päeva), siis nimetatagu progressiks minu poolest midaiganes, kuid nendest parameetritest allapoole enam vajuda ise ei taha. Siit ka põhjus, miks uute telefonide teemad eriti ei eruta ning mingit mugavust neis näha ei oska.

Kui tuli see soojuskaamera CAT, oli kah kiusatus kohe ära osta, aga õnneks skepsis võitis ja mõtlesin, et sain siiani selleta hakkama, saan veel paar kuud. Selle aja peale olid paljud sõbrad selle ostnud (ning odavalt edasi müünud) ning internetifoorumid täis igati põhjendatud kriitikat. Aga kuna umbes samal ajal oli uut nutikat vaja, tegin samuti ühe üsna emotsioonitu ostu (Honor, sambla Huawei sõsarmudel). Ostsin kaamera pärast ja ostuga rahul, midagi muud head ega halba seal pole, aku kestab umbes sama kaua kui temalgi... kuna RÄÄKIMISEKS, mobiilparkimiseks jne kasutan endiselt vanakooli nuppudega Nokiat, üle sinihamba töötavad ka kõik muud igapäevaselt vajalikud vigurid, sellega mu ootused ka piirduvad.

Aga nüüd praktilise poole pealt. Kui tead, mida tahad telefonilt ja peab olema veekindel, siis vaata, milliseid veekindlaid kestasid muus osas sobivale telefonile pakutakse. Iina netipoed on neid üsnagi täis. Lõpptulemuseks koos kestaga on ikkagi (peaaegu) sama suur ja raske klots nagu see CAT, ainult et telefoni sisuline pool vastab siis ootustele ja siin on soovitada raske, kuna ootused on meil kõigil vähemalt samapalju erinevad kui autodegi puhul:)
11:32 15.04.2018
solksolk
Ei kasuta nutitelefoni, vaid Vana tavalist nuppudega Nokia mobiili, millel BL-4C aku ja see kestab 5-7 päeva, sõltuvalt rääkimisest.
Kui üldse ei räägiks, kestaks ka üle 7 päeva.
Isegi fotokas ja 3G on sellel telefonil olemas, aga hoian teda 2G peal, nii kestab aku grammi kauem.

3 nädalat aku kestmise näol meenub vaid Samsungi nuppudega telefon, mida oli saada 7a tagasi.
Selliseid telefone vist enam pole?

Muudetud 15.4.18 11:33

12:16 15.04.2018
k... (registreerimata)
solksolk, vaene laps, mul on veidi kahju sinust...
12:20 15.04.2018
solksolk
Milleks see nüüd hea oli?
Ma ei osta sihilikult nutikat.
12:24 15.04.2018
no mul oli viimane mittenutikas ikke kettaga telefon, isegi esimestel nmt del oli peal kell , telefoniraamat, gsmidel tulid juba juurde kalendrid ja muu mudru
12:29 15.04.2018
solksolk
Miks sa valetad, sul ei saanud kuidagi viimane mitte nutikas kettaga lauatelefon olla, sest 90ndatel, kui mobiil meile Eestisse tekkis ja levima hakkas olid telefonid siiski mitte nutikad. Nokia Communicator oli jah võrreldav nutikaga, aga see oli väga kallis pigem ärimehe töötelefon, mida oli vähestel.
Kui sa just ei ole 10 aastane poisike, kellel oli vanaema juures kettaga telefon veel paar aastat tagasi ja kui paar kuud tagasi said oma esimese telefoni, mis oli ühtlasi ka nutikas, siis on jah võimalik.

NMT-del ei olnud peal kella, vähemalt mitte levinud NMT-del.
telefoniraamat oli vist jah suht kõigil peal, aga ei tee nutikaks, nutikas algab ikkagi telefonist, millel on juba võimekust, väga elementaarselt.

Ka minu nuppudega Nokia C2-01 on elementaarses mõttes nutikas, kuna nutika põhifunktsioonid on olemas, nagu ka netis käimise võimalus mobiilside kaudu, väljaarvatud wifi, aga nutikaks ma teda siiski ei loe.

GSM-del tuli kalender tükk aega hiljem, levinud GSM-del ei olnud 90ndatel 95% telefonidest kalendrit.

Näiteks järgmistel levinud GSM-del ei olnud kohe kindlasti kalendrit ja enamikel ka kella mitte.
Nokia 2010, 2110, 1610, 3110 8110 ja 5110, Nokia 3210 kohta ei mäleta, ei viitsi kontrollida ka. Neist ainsana oli kell Nokia 5110 ja 3210, aga kalendrit polnud vist ühelgi, Nokia 3210 kalendri kohta 100% ei mäleta, ei viitsi kontrollida ka, aga ilmselt ei olnud.
Ka Ericssonidel ei olnud enamikel neist kella
Ericsson gh 198, ga 388, ga628, gh337 oli kell nagu ka t10s,
Ericsson a1018s oli kell, see anti välja 1999, t10s anti välja 1999
gh 337, millel oli kell anti välja 1995
ga 628, mis anti välja 1996, ei olnud kella.
Ehk siis valdaval enamusel 90ndatel levinud telefonidel kella ei olnud, kalendrist rääkimata.

Muudetud 15.4.18 12:39

12:54 15.04.2018
13:36 15.04.2018
solksolk
Seda tuleks sinu kohta öelda, et mis siin ikka lolliga vaielda.
Ma ütlesin sulle, et levinud NMT-del ei olnud kella.
Levinud NMT-d olid Mobira/Nokia ja Ericsson, millel kella polnud.
Benefone liikus ka, aga enamik, mida osteti olid Mobira/Nokia, millel kella polnud.
Vanade mobiilide teemal valisid väga vale inimese vaidlemiseks, sinu õnnetuseks tunnen neid liiga hästi.
Ma võin ka täpsemini öelda, enamikul 90ndatel ostetud mobiilidel kella polnud, kalendrist rääkimata. Rõhutan enamikel, mitte kõik.
Pealegi ei tee kell ega kalender, telefoni nutikaks.

Muudetud 15.4.18 13:46

14:58 15.04.2018
Ärimees räägib (registreerimata)
ikka nupukaga. Nutikad on pubekatele külge kasvanud, või vastupidi. Ma peaks küll haige olema, et seda kallist kolakat kogu aeg kaasas tassida, siis veel kaks korda päevas kusagil laadida ja lõpuks silmaarsti järjekorda oodata - ei! Jutud räägin pisikese ning kauakestva akuga nupukaga, asjad ajan ja netis kolan läpakaga. Aga vaba maa ja vaba valik.
23:19 15.04.2018
k... (registreerimata)
Mul nutikas loeb samme, navigeerib, kompass, näitab mistahes riigi kaarte, teavitab pangas raha liikumistest, lubab makseid sooritada, terve aasta jagu meeldetuletusi kalendris, messenger fotode ja muljete kiireks jagamiseks, pilveteenused, kuna esineb reisimist kaugemale, siis reaalajas ilmateade iga mulle vajaliku linna kohta, muusikatuvastus, QR kood, kõikide mailipostkastide teavitused, aega parajaks tehes Youtube, huvipakkuvate toodete kiire info jne. On veel olemas palju muid asju mida mai kasuta. Ekraan on 5", tal on oma vöökott, mahub taskusse ka. Mul on pere vanade telefonide kollektsioon(üle 20), puudu on minu omatutest vaid 2 telfi GSM-i algusest 90-ndatest- Dancall ja Motorola, mis ma kunagi ära müüsin- lihtsalt maksti hästi. Igastahes kui keegi müüb, siis ostan tagasi.
23:48 15.04.2018
Kärss
Solk, lõpeta lollimängimine. Läbi aegade on kõigil olnud võimalik osta nii odavama otsa "juustusid" kui ka äriklassi telefone, kus oli peal kõik oluline. Ma ise kolisin Soome 90ndate lõpul, kasutasin sellist telefoni nagu Benefon Esc!, kus olid samuti kalendrid-gpsid jne, suurema mitteoriginaalakuga tegi aku kestvuses silmad ette ka legendaarseks muutunud Nokiatele tehaseakuga. Lisaks oli tollal levinud see, et ostsid telefonile kohe uuena paar akut juurde (tavaliselt lisaks originaalile ka mingi ultraslimi ja hirmraske hevidjuuti), nende kolme akuga võis end ikka päris kauaks Internetti unustada.
https://www.gsmarena.com/benefon_esc!-44.php

Aastal 2000 ostis sõber omale juba tänapäeva mõistes Hewlett-Packardi nutitelefoni, mina ostsin uuema Benefoni ja alles 2003 moodsama HP Ipaqi, mis on igati võrreldav tänapäevaste nutitelefonidega (puutetundliku ekraaniga, allalaetavad "äpid", messengerist MS Office täispaketini, suhtles auto GPS-iga üle sinihamba jne) ja see on tänaseni töökorras. Aku on praeguseks muidugi kehvavõitu, aga siiski kasutuskõlblik. Täpselt oma telefoni linki praegu ei leia, aga siin on 2004a mudeli kohta kõik oluline kirjas, pisiasjad erinevad.
https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=497826

Kuna tõid välja selle 3 nädalase aku kestmise, siis selleks oli aastal 2000 Nokia 5110, millele sai osta juurde mingi hirmus paksu aku (tõenäoliselt oli ersats), seda kolmenädalast ooteaega jagus paraku vähem kui pooleks aastaks, seejärel hakkas aku mahtuvus üsna kiiresti kukkuma ja oligi põhjus jälle uus telefon osta ning vana kasutatuna maha müüa:) Kogu jutt on siis 15-20 aasta tagusest ajast.

Eestis on olemas ka enamlevinud autod, aga nende enamlevinute osakaal populatsioonis on siiski üsna väike, kuna nii ootused autole kui võimalusi sobiva soetamiseks on inimestel seinast seina. Ja see, kui Sina sõidad Honda Accordiga, ei tähenda mitte kunagi seda, et keegi teine ei peaks sõitma mõne tema jaoks sobivama autoga, millel on mõni väga haruldane lisavarustus. Näites teekatte ebatasasusi summutav vedrustus.

Teemasse veel niipalju, et kas Eestis kah mõni (neti)pood on, mis telefonidele neid iinlaste tehtud veekindlaid kestasid pakub? Netist on lihtne omale igasugust jama kokku tellida, aga kuna iinast tellides kipub iga kord kaasnema tellimusega ka mingi "üllatus", tahaks sellepärast väga seda tellitavat kraami eelnevalt korra ka näpuvahel hoida. Kasvõi mõne teise mudeli oma. Sahtlisse vedelema on jäänud need asjad mitte niiväga tehnilistel põhjustel, vaid pigem ebamugavuste tõttu (klahvivajutus ebakonkreetne, kaamera aken tekitab piltidele lisapeegelduse jms), mida eelnevalt teades oleks osanud välistada ja võtta mõne teise analoogi, kus mind häirivaid puudusi pole. Eestist ostes on kindlasti kallim, aga nii odavate vidinate puhul pole hinnast eriti mõtet rääkidagi, sest igasugune tsirkus tagastamiste või uute otsimistega läheb sellest hinnavahest kulukamaks.
00:15 16.04.2018
k... (registreerimata)
"Näites teekatte ebatasasusi summutav vedrustus." Minul on selline.
Sugulane ostis omale uuema Pemmi 2 L bensaga. Peale esimest proovisõitu sain teada mida tähendab ütlus "üle ühesendise sõitmine"... Nagu vanaisa hobuvanker metallvitstega puuratastel.
07:57 16.04.2018
Lihtmees (registreerimata)
Aidaa nutik. Ostsin, ja pidin päevi õppima seda tilulilu kasutama! Lõpuks tegi ikkagi ise mulle suure arve! Kahjuks ei tehta enam korralikke klahvikaid. Saaks veel kusagilt normaalse hinnaga E52, oleks jälle õnnejunn.
10:43 16.04.2018
k... (registreerimata)
Klahvikaid võid ju saada kuid akusid enam mitte. Isegi 3 aastat vanadele nutikatele pole uusi akusid saada.

Vahelduseks proovisin omi vanu klahvikaid, et noh äge või nii praegusel nutiajastul... Kummaline on see, et kappi pannes kõik telefonid töötasid, nüüd kaks ei võta pilti ette ka pikema laadimise all olles ja kaks ei tunne SIM kaarti ära. Käima läksid vaid üks pisike naise Siemens A55 ja minu Nokia 3210. Mõlemad 2000 aasta omad. Huvitav seejuures, et mõlemad said kohe käigust maha võttes aukohale asetatud ja on seda siiani. Tookord sai telefonidele erinevaid korpuseid panna ja need ongi uute värviliste korpustega. Nostalgialaks missugune...
Siemens ongi osutunud me pere lemmikuks algusest saati(5 tk), sest nendega probleeme peaaegu polnudki. Ja kohe algusest olid nad kena polüfoonilise helinaga. Üks Motorola, selline banaanikujuline kaasasolevate kummikorpustega osutus eriti kukkumiskindlaks ja oli nii hea leviga, millele mitte miski teine vastu ei saanud. Miinuseks oli ekraani väga halb loetavus.
16:21 16.04.2018
solksolk
Kärss lõpeta ise lolli mängimine. Jutt oli sellest, et enamikul mobiilidel ei olnud 90ndatel kella ja kalendrit ammugi mitte.
Sinu Benefon ESC tuli välja alles 1999 aastal, mistõttu see seda enam 90ndates eriti ei figureerinud ja oli pigem haruldus 1999 aastal.
Oli olemas väga kalleid eritelefone, aga enamikul neid ei olnud.
Sa Kärss oled ikka hämmastav inimene, jutt oli 90ndatel enamlevinud mobiilidest ja sina tood näiteks oma 1999 aastal välja tulnud telefoni? Mis ilmselgelt 90ndate telefonide seas praktiliselt ei figureerinud.
90ndatel oli Mobira/Nokia ja Ericssoni osakaal üle 50% kogu mobiilidest Eestis.

Kui ma räägin, mis olid enamlevinud telefonid, siis see seda tähendabki, et seda oli populatsioonis enamus ja selleks olid just nimelt Mobira/Nokia ja Ericsson 90ndatel.
Võin ka mõned välja tuua, Mobira Talkman, Nokia 150, Nokia 250, Nokia 2010, Nokia 2110, Nokia 1610/1611, Nokia 3110. Ericsson Gh 197 GH337, Ericsson Ga 628, Ericsson Ga318.
Autosid pole mõtet võrdluseks tuua, kuna nende seas on pilt palju kirum, pealegi oli vahepeal mudelipõhiselt kõige levinum auto Vw Passat.
Kuid ükski mark ei domineeri autode seas nii, nagu 90ndatel ruulisid Mobira/Nokia ja Ericsson.
Kuna tegelen igivanade mobiilide kogumisega, siis vanade telefonide turul liigub just nimelt neid levinud mudeleid kõige rohkem.
NMT-dega on muidugi olukord natuke kehvem, kuna neid oli summaarselt 90ndatel vähem ja paljud müüdi välismaale maha, kui meil NMT 450 võrk kinni läks.
Kellaga telefonid hakkasid levima pigem 90ndate lõpp ja 2000ndate algus.
Ülipopulaarne Nokia 5110 tuli välja aastal 1998 ja sellel oli juba kell ja Nokia 3210 1999 aastal. Kalendrit Nokia 5110-l igatahes ei olnud.

to k... tihti ei hakka vanad telefonid sellepärast tööle kuna aku on läbi ja siis ei aita ka laadija sabas hoidmine, kuna telefon lihtsalt ei lae ja ilma akuta ka koos laadijaga ei taha mobiilid tavaliselt töötada, väljaarvatud mõned erandid.
Paljud akud olen vastava toiteplokiga ehmatades kas natuke või rohkem tööle saanud, aga siinkohal pead teadma, mida sa teed.

Mina olen küll uusi korralikke akusid saanud netist mobiilidele, ka nutikale.
Kuid ise kasutan Nokia C2-01, mis on väga hea telefon ja sellele olen varunud mitu kasutatud ja ka tutikat akut, ja telefon ning veel varuosi.
Sellele sobib BL-5C aku, mida sai alles hiljuti veel kvaliteetseid osta aasta tagasi, ka praegu müüakse selliseid akusid, aga kvaliteeti ei tea.

Mitmed e-poed müüvad Eestis suures valikus originaal ja ka asendusakusid, üsna vanadele mobiilidele.
Välismaalt võib saada ka uusi mikrofone ja kuulareid, nagu ka korpuseid.
Midagi liigub ka Eestis veel vanu korpusi ja nuppe.
Tõsi, paljud ei ole originaalkorpused, mida sealt välismaalt tellid, aga leidub ka neid.

Muudetud 16.4.18 16:32

19:25 16.04.2018
Kärss
Solk, unusta nüüd see enamlevinu jutt. Enne 1999 aastat oli kah elu olemas, Esc! mudeli tõin näitena algelisest ja samas täiesti tõsiseltvõetavast nutitelefonist. Alates 1995 tegin ise ülikooli kõrvalt tööd läpakaga, mobla juhtmega taga (väljahelistamisteenusega Internet:). Kusjuures Delli läpakaski Windows 3.1-ga on endiselt töökorras, aku kestab praegu umbes 5 minutit:)

Miks ma sellest üldse kirjutan - enamlevinud ei tähenda mitte mingit standardit, vaid seda, et enamuse klientide jaoks ei olnud need omadused sel ajal olulised ja selle eest ei tahetud küsitud summat maksta. Sama hästi võiks väita, et 90ndatel polnud enamlevinud autodel automaatkasti ega elektrilisasid. Sest puht statistiliselt olid enamlevinud autodeks sel ajal Zhigullid-Mossed. Mina liikusin aga autopedede seltskonnas, kes kolis juba rublaaja lõpus lääne luksautodesse (sh S-mersu oma peres!). Sellepärast ei keerelnud ka minu elu mitte Datsun Cherryde ümber, vaid krooniaja algusest peale vahetasin juba aastas mitu tk Granadasid-Scorpasid-Senatoreid omavahel, Audi "sigariga" sõitsin ajal, kui see veel tootmises oli jne ja nii oli kogu mu tutvusringkond, kellega lävisin. Alati võib vaidlustada, kas see kõik oli nüüd ratsionaalne, aga paljud teenisid sellega raha, mina finantseerisin oma õpinguid, kogu tehnikasse oleks õigem suhtuda kui töövahenditesse. Tänapäevane mobla ei ole enam "eriline" töövahend, mis ise loob võimalusi tegeleda asjadega, mis on paljudele ühiskonnast kättesaamatud. Autode puhul läheb juba huvitavaks, ainuüksi bussi/kaubiku omamine võimaldab harva pakutavate üksikute ülitasuvate otsade abil ära elada viisil, mis pole sõiduautoga mõeldav ning "enamlevinud" sõiduvahendite puhul pole mõtet rääkida, et enamlevinutesse ei mahu n kantimeetrit kola. See on valikute küsimus, ei enamat, nii oli ka 90ndatel. Sama luguga ka Sinu telefoni kalendri või kellaga. Enamikul inimestel polnud 90ndatel üldse moblatki!

Jaga neid kohalike netipoodide linke, kust soovitad akusid ja korpuseid osta ja mida ise usaldad. Ostaks sealt omalegi.
20:07 16.04.2018
... (registreerimata)
need kohalikud netipoed ostavad kõik akud hiinast ja müüvad siin 3x kallimalt. kogu ärisaladus.
20:08 16.04.2018
... (registreerimata)
ahjah- ostsin siit netipoest tagavaraaku fotokale ja see lihtsalt seismisega läks tühjaks. originaalaku peab probleemideta.
20:52 16.04.2018
solksolk
Räägin siiski neist, kellel olid mobiilid.
90ndatel olid siiski vähesed mobiilid, mis midagi muud võimaldasid.
Kogu vaidlus algas sellest, kus üks siin väitis, et tema viimane mitte nutikas oli kettaga telefon, aga see oli jama jutt ja sellepärast ma üldse seda kõike rääkima hakkasingi.
Ahjaa, ta väitis ka kalendri asja, mida paraku 90ndate mobiilidel üldiselt polnud, pole mõtet üksikuid erandeid välja tuua.

Ma ei julge kvaliteeti garanteerida neil akudel.
Aga, kui sai veel näiteks Nokia BL-5C akut vana halli kujundusega, tihti lausa hologrammiga, siis tellisin neid mitu tükki 1Aa.ee-st ja peavad kenast, uute mustade kohta ma hetkel ei tea kindlalt öelda.
Samuti tellisin sealt isa Huawei vanale nutikale uue aku ja töötab kenasti, peab paremini, kui telefoni eelnev aku, mis mitu head aastat vana oli ja ilmselgelt väsinud.

Koht, mis on mulle hea mulje jätnud on patareid.ee aga seal vist enamjaolt asendusakud.
Tean öelda, et näiteks tellisin sealt vanale Olympuse digifotokale uue asendusaku ja töötab kenasti, eluiga muidugi ei oska öelda, kuna kasutasin seda vähe, aga niipalju, kui kasutasin pidas hästi.
kermet.ee peaks ka normaalne koht olema.
Kui lööd googlesse sisse aku mudeli ja e-pood, siis leiad mitmeid Eesti e-poode, mis müüvad uusi akusid mobiilidele ja ka muudele seadmetele.
Patareid.ee-st ostsin ka uue asendusaku vanale Bosch akutrellile, ka toimetab kenasti, originaal muidugi pole, see on selge.

90ndatel hakkas kiiresti vähenema mossede ja ladade hulk, mäletan.
Sierra oli siis väga levinud auto näiteks, selge see, et enamik autosid siiski Sierrad ei olnud.

Jõuame ikka sinna tagasi, et tüüpiline 90ndate mobiil kella ega kalendrit ei sisaldanud ja nutikast oli asi ikkagi väga kaugel.
Seega see, kes siin väitis, et tema viimane mitte nutikas oli kettaga telefon, see ajas lihtsalt jama, kui ta just väga noor pole ja ta esimene mobiil ongi nutikas.
21:00 16.04.2018
telefon muutus nutikaks sellest ajast ju juhtmed tagant kadusid ja sai juba muuta helina toone, solk võta rohud ära ja mine magama, 99 on sama 90 kümnes nagu 90 mnes
21:07 16.04.2018
solksolk
smartphone
a mobile phone that performs many of the functions of a computer, typically having a touchscreen interface, Internet access, and an operating system capable of running downloaded apps.

Vana nokia 2110 küll selliseid omadusi ei omanud, isegi 5110 mitte.
Sellel oli küll tarkvara, aga mitte midagi võrreldavat tänapäevaste telefonide operatsiooni süsteemidega, appide jooksutamisest ei teadnud see telefon midagi.
Nokia 2110-l ei saanud ka helinatoone muuta, enamikel 90ndate telefonidel ei saanud.
Minu Nokia C2-01, aga seevastu suudab küll teatud appe jooksutada, selle järgi on see ka nuppudega nutikas.

Ehk siis ära mõtle asju välja, nutika defineerimisel.
Sinu jutu järgi oleks nutikas ka traadita lauatelefoni toru :D, mis 90ndatel vägagi levis ja oli vinge asi, nagu väikese leviga mobiil :D

Muudetud 16.4.18 21:18

21:34 16.04.2018
usu kõik ei käi siin maailamuna peal ainult sinu tunnete järgi, oma liivakastis võid enda reegleid kehtestada nii palju kui tahad ...............
21:37 16.04.2018
solksolk
Nagu näha ei ole sul endiselt midagi tarka öelda ja lihtsalt lahmid, suvalist juttu.
Internet on infot täis mobiilide kohta, loe nutikate kohta ja ka mitte nutikate kohta ja üldse mobiili ajaloo, saad targemaks.
11:09 17.04.2018
vana mobla (registreerimata)
Tellisin ka 3310 le uue aku Hiinamaalt laadisin täis kuid ei tunne sim kaarti. Mida teha edasi?
12:19 17.04.2018
jee.kim (registreerimata)
Mul õnneks Kummikutootjat pole kunagi olnud aga '90ndate teise poole Siemensitel ja Philipsitel oli kell täitsa olemas.
Kui oli juba 2'e ja enama realine siis ka miski kalender...
16:51 17.04.2018
solksolk
vana mobla, oled sa proovinud sinna teiste operaatorite sim kaarte?
Mul 3310ga ei ole probleemi olnud, küll aga 3110 ja muu säärase vanaga oli probleeme EMT praeguse vist Telia siis? 3,5G sim kaartidega.
Nad pakkusid ka varianti vana sim kaart osta.
Ehk siis sinu Nokia 3310ga on nüüd kaks varianti, kas rike või liiga uus sim kaart, kumb probleem on, selle pead ise välja uurima.
19:45 23.04.2018
Kärss
Kui kedagi huvitab, siis siin on täiesti korralikud maakeelsed ülevaated ühest antud hetke turu huvitavamast "labidast".

https://tehnika.postimees.ee/4456651/seda-te-ei-teadnud-kogu
-tode-maailma-esimesest-kolme-kaameraga-mobiilist

https://geenius.ee/test/nelja-silmaga-p20-pro-teeb-koike-mid
a-lubab/

Pildi laenasin netist, neid suurema ekraaniga variante veel igaüks kaasas ei kanna, aga irooniana sobib küll siia teemasse, kus paljud sõnavõtjad kasutasid telefoni ajal, mil mõõtude ja kaalu osas oli pidev hirm, kas telefon ikka vedeleb särgitaskus või on sealt äkki välja kukkunud.
15:46 02.05.2018
Deus
http://store.doogee.cc/en/buy/ip68_rugged_smartphone_s60

Natukene ringi vaadates ja voucheritega mängides saab 230 euriga kätte selle.
21:00 03.06.2018
marita57
Vastuseks Kärsale - soetasingi endale sellesinatse Huawei P20 pro ja olen nõus hea meelega muljeid jagama.
Kõige esimesed - pilte värvib nagu Samsung ja öösel imet ei tee, aga siiski saab valgust oluliselt juurde keerata. Helistades häält teeb, kõlarid maksimumvõimsusel pole kõige valjemad, aga asja ajavad ära.
Aku kaks päeva vastu ei pea, eriti kui Waze kasutada, aga seda hirmu, et ühel hetkel ekraan pime on, ka pole.
22:10 03.06.2018
63amg (registreerimata)
täitsa pekkis!iga päev on vaja akut laadida või.jube tüütu
00:05 04.06.2018
sobutõlnik (registreerimata)
Waze tuleb kasutada nii, et laadimisjuhe on sõidu ajal küljes. Kui pistikuid ei jagu, siis tuleb kasutada lisaks ka 12v ja USB jagajat, midagi sellist..
http://pood.fixus.ee/shop/prod/116/44?c=929-39040
17:53 04.06.2018
63amg (registreerimata)
sõitke seenele oma juhtmetega! auto peab olema seest clean,mitte et mingisugused liaanid jalus tolknevad!
03:18 05.06.2018
eehh (registreerimata)
Miks ta clean peab olema? Ega see ole katafalk.
22:07 12.03.2019
Kärss
Kui nende Doogeede hinnad lõpuks kukkusid, ostsin ka ühele oma lapsele sellise. Ega kommenteerida nagu ei oskagi, helistada saab ja 5580 mAh aku peab enamvähem normaalselt. Seni tulnud kaks ebameeldivat üllatust, et mälukaartidest üle 32Gb ei tunnista ja ei saa kasutada juhtmega handsfreed, kuna pistikus nelja kontaktiga pulk ei tööta hästi, kolmega (ainult kõrvaklapid) töötab korralikult.

Praegu kasutanud rääkimiseks kahte telefoni, Nokia E5 ja E52. Kui keegi ei tea siis
https://www.gsmarena.com/nokia_e5-3198.php
https://www.gsmarena.com/nokia_e52-2792.php
Need esindavad hästi mu ootusi, aku kestab 600+ tundi ja suht väikesed/kerged (126/98g) ja ka piisavalt nutikad. Nii palju nutikust pole otseselt rääkimiseks vajagi, aga mulle kõige olulisemad omadused lisaks pikale ooteajale on, et helinaks saab määrata helistaja nime ütlemise (küll robotihäälega:) ja ekraanil näitab samal ajal helistaja pilti (ei pea lugema hakkama, kui on hääletu peale pandud). Ja siis see kiirelt (ühest nupust) aktiveeritav taskulamp. Kõik need wifid ja gps-d ja muu soft seal juures on täiesti teisejärguline ja võiks ka olemata olla.

Minu üllatuseks selliseid kümne aasta taguseid omadusi ma üheltki kaasaegselt nuputelefonilt ei leidnudki. Kui teha kompromisse, tundus esimese loogilise valikuna Nokia uus "banaan"
https://www.gsmarena.com/nokia_8110_4g-9089.php
Andmete järgi kõik ilus, aga lugedes kasutajate kommentaare, siis kohutavalt uimane ja "kõik" kahetsevad selle ostu. Läksin siis poodi proovima, näpu all nuppe ei tunne, ei saa arugi kas juba vajutasid nuppu või mitte... ei soovi omale.

Teine valik oli siis see "vana-uus" 3310
https://www.gsmarena.com/nokia_3310_3g-8876.php
Lugedes kasutajate kommentaare jällegi mingid imehädad küljes, ei saa isegi vaikset profiili kusagilt valida (peab sujuvalt hääled nulli klõpsima). Mitte, et mind telefoni kaamera eriti huvitaks, aga 2-megapikslised udukogud (nagu ka banaanil!!) on kah pigem huumorinurk.

Tekib küsimus, et kas tõesti pole mitte ühtegi nn äriklassi nuputelefoni tänapäeval müügil, millel oleks softipool nö lõpuni valmis tehtud ja mille füüsiline teostus ei oleks kah täielikult ebakvaliteetne? Nuputelefone, sh täiesti viisaka väljanägemisega, on ju müügis mustmiljon, igasugused Pelittid, Maxtonid, Maxcomid, Evelatused jne. Ise neid kõiki läbi googeldada nagunii ei jõuaks. Äkki keegi on puutunud kokku mõnega, mida tasuks uurida lähemalt või äkki lausa ostagi?

EDIT: mu moblaprobleem sai ootamatu lahenduse, E52-s olnud aku oli lihtsalt lolliks läinud, mahtuvus endiselt super, aga akus endas olid pistelised voolukatkestused. Tekkis kahtlus ja sain kinnitust akut mõõtes nii, kui akut samal ajal raputasin-koputasin. Uue akuga töötab telefon jälle nagu kulda. Karta on, et kunagi peab selle kõige juurde siiski tagasi tulema, sest ega ükski telefon ei saa olla ka ise igavene...

Muudetud 20.3.19 22:47

08:39 13.03.2019
Ongi nii, (registreerimata)
polegi enam korralikku äriklassi nupu-ehk kõnetelefoni, vähemalt meil ei müüda! Kasutasin samuti kaua Nokiaid E 52 ja 6730. Mõni nädal tagasi vestlesin väga kompetentse spetsialistiga kes asja kinnitas. Mis teha?
09:07 13.03.2019
.......... (registreerimata)
, et helinaks saab määrata helistaja nime ütlemise (küll robotihäälega:) ja ekraanil näitab samal ajal helistaja pilti (ei pea lugema hakkama, kui on hääletu peale pandud).

Ei saa hästi pihta- kui näed telefoni võttes helistaja pilti, siis kas tõesti ilma pildita nimi ekraanil ei näita, kes helistab? Kas ühe nime lugemine on keerulisem kui pildi vaatamine? Ja mingi robothäälega telefon karjub taskus Volli Volli Volli Volli.... normaalne või? On ikka probleemid mõnel...
17:51 13.03.2019
Kärss
Punktirida, pole Sinu asi, miks ja mida keegi teine oluliseks peab. Kõnedele kusjuures vastangi nii, et kuulen kõrvaklappides helistaja nime, vajutan kõrvas või kiivril HF nuppu ja räägin. Näiteks tsikliga sõites oleks üsna ajuvaba hakata telefoni taskust välja koukima või kusagil vaateväljas pidama lihtsalt selleks, et näha ekraanilt, kes parasjagu helistab. Ja kohas, kus telefon hääletu peal ja laual, saan pildilt juba silmapilgu jooksul värvide järgi aru, milline laps vm tuttav helistab, pole vaja "lugemisprille ette pannagi". Kindlasti saab ka teisiti, aga nii on mugavam ja ma olen praegu dilemma ees, et ostaks hea meelega uue telefoni, aga tuleb vist ikkagi kusagilt mõni vana osta...
19:45 13.03.2019
k... (registreerimata)
20:29 13.03.2019
siberia (registreerimata)
Blackberry müüdi mõned head aastad tagasi Hiina TCL-le ja nüüd ta ongi suvaline Android-hiinakas. Väikese eripäraga et omab mehhaanilist qwerty klaviatuuri. Kõne vastuvõtmised jms on ikka puuteekraanilt nagu kõigil nutitelefonidel.
Ilmselt on Blackberry nime eest ka räme kirvehind keevitatud. Eelmine mudel oli Eestis 600+ EUR kusjuures omadused umbes samad kui 300 eurisel Sonyl.

Mul olid kaks veel vanemat mudelit, Classic ja vist Q10. Jooksid samuti juba Androidi peal ja ma küll ei ütleks, et mehhaaniline klaviatuur puuteekraanist suurt parem on. Kõige rohkem häiris, et klaviutuur võtab täitsa mõttetult ruumi. Neti kasutamisel võiks ekraan olla võimalikult suur.
No nendest Nokia E50 sarnastest asjadest on qwerty klaviatuur muidugi parem. Praegult on mul Sony ja hiina Blackberryst puudust ei tunne.
21:50 15.04.2019
Colway (registreerimata)
Olen ka veel nupumees,kasutan klapptelefoni Samsung GT-C3595.
https://www.phonearena.com/phones/Samsung-GT-C3595_id8522
Nüüd piilun Samsung SM-G390 XCover 4`ja poole.
https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_xcover_4-8577.php
Kes on pikemalt kasutanud,oskab ehk kiita või laita.
11:52 16.04.2019
Nokia on jälle hea (registreerimata)
Endal hetkel Nokia 6.1 ja väga rahul
08:40 18.04.2019
hlm (registreerimata)
Selle Nokial on vilets kaamera paraku...
09:12 18.04.2019
ddig
Tänu teenusepakkuja sooduskupongile rändas eelmise aasta lõpus ka minu taskusse Nokia 6.1. Kuna mulle läks see maksma ainult 50,- siis ma andmetesse ei süvenenud ning mudelivalikul sai määravaks normaalne ekraanisuhe 16:9.

Meeldivaks üllatuseks oli pakendit avades ilus metallkorpus ning kuigi alguses tundus aparaat ebamõistlikult suur, siis tänaseks ära harjunud.

Android One on meeldivalt lihtne ning endiselt tekitab hämmingut, miks soovib keegi telefoni eest enam maksta kui paarsada eurot. Kõik toimib hästi ja ka kaamerale ei oska midagi ette heita.

Nokia nupukas on endiselt romantikat lisamas aga C5 rändas sahtlisse, sest sain kingiks E52. Mingi hetk loobusin juhtmega peakomplekti kasutamisest ning sestpeale olen seda aparaati vähem kasutanud, kuna popid BT peakomplektid ei tööta vanade seadmetega väga hästi. Olen natuke surfanud ja veebis pakutakse ka vanemate põlvkondade vidinaid aga tellimiseni pole veel jõudnud. Ütle-helistaja-nimi funktsioonist tunnen suurt puudust ning paistab, et seda leidub vaid vanadel Nokia'tel.
13:00 18.04.2019
Kärss
Mul on raske mõista, mida enamat sellest E52-st veel tahta on võimalik? Aku kestab nädalaid, igasugused youtubed-facebookid on juba sisse ehitatud, BT-handsfree maksab alla kümbi, telefon ise kallub alla 100g, kirjutada on sama sitt kui mingit puuteekraani nühkida või hääletuvastusäpi kasutamisel järel kirjavigu parandada (parkimiseks jm saab sõnumid mustanditena ette salvestada ja mingiks kiirvalimisklahviks programmeerida). Kaameral on piksleid siiski vähem, samas optika teeb üsnagi võrreldavaid pilte veel paari aasta taguste keskmiste nutikatega (tipu kvaliteedini ei küündi, aga E52 polnud tipp ka mitte tootmise hetkel), viimaste aastate telefonikaamerate kvaliteedi hüppele jääb muidugi jalgu, aga mul endal on koduuksest välja minnes nagunii päris kaamera alati kaasas...

Minu jutt ei maksa siin midagi, aga on mõned vanad Nokia nuputelefoni mudelid, mille hinnad on alati püsinud kolmekohalisena, telefoni suhtes nõudlikumad inimesed kasutavad neid siiani ja ära lõhkumise puhul ostavad uue(kasutatud) samasuguse asemele, kuigi sama raha eest saaks ka mitu "labidat" omale osta. See on siin foorumis paljudele vist samal põhjusel arusaamatu, et miks mõni, kes võiks rahaliselt lubada ka uue auto väljaostmist, eelistab sõita mugava "vanarauaga" ega oska arvata midagi sellest, kui suuri velgi teine oma tõllale alla topib või kas see tõld iTelefoniga ühendust oskab luua. Omadusi ja emotsioone omavahel võistlema panna polegi pointi, omadustest rääkides on aga veider võrrelda turul pakutavat paarisada "täpselt" samasugust labidat argumendiga, nagu üks neist saaks olla parem kui teine:)

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.