Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: KOMPRESSOR 12 VOLTI

19:53 12.11.2012
juri73
kompressor 12 volti
Vaja osta selline asi. Autol tagavara ratas puudub ja komplektis peaks olema komressor mida ei ole. Plaan selline asi osta. Milline peab vastu ja pumpab korralikult. Soovitused, kogemused. Tegemist sõiduautoga.

Muudetud 12.11.12 19:54

21:38 12.11.2012
(registreerimata)
Re: kompressor 12 volti
mida kallim, seda parem. see reegel üldjuhul veel kehtib. aga kuna ta seal pagassis enamuse ajast nagunii midagi ei tee, siis päris kallist ka ei pea ostma- ka odavam teeb need mõned pumpamised üldjuhul ära. mul üks odav hiinakas juba mitu aastat autos ja igal hooajal, kui rattaid vahetan, lased mõned komad survet juurde ja siiani on toiminud.
12:30 13.11.2012
vanavunts
Re: kompressor 12 volti
Kompressor VÕIB autos olla, aga tagavara ratas PEAKS olema.
Purunenud rehvi korral pole sul kompressorist miskit tolku.
Soovitus: muretse kasvõi see " alamõõduline " varuratas, et koju või rehvitöökotta jõuaksid.

Nagu (registreerimata) ütles - nii ongi.


14:59 13.11.2012
(registreerimata)
Re: kompressor 12 volti
no kui on vahupurk ja kompressor kaasas, siis peaks teelt ära saama küll. muidugi eeldusel, et rehvi tühjenemisele on kohe jaole saadud, mitte rehv veljelt maha sõidetud ja vigastuseks tavaline naelatorge, mitte suurem auk.
19:18 13.11.2012
iseautor (registreerimata)
Re: kompressor 12 volti
Varurattaga selline asi et talle ei ole mitte kohtagi ette nähtud.Arvan isegi et vaht, nööriasjad ja väike kampressor kaasa ruumi see eriti ei võta ja selleks ka koht olemas. See kõik on nagu tulekustuti ehk ei ole aastaid vaja ja siis kui on vaja... Sõidan aastas 30-40000 viimased 7 aastat pole vaja läinud aga keegi ette ei ütle. Öösel või külmas kuskil teepeal passida ei tahaks.Kui ikka päris puru no siis ei aita jah muud aga seda ikka nii harva kui juhtub.
14:06 14.11.2012
Tuscan
Re: kompressor 12 volti
Need 12V kompressorid mis Automaailmas ja mujal müüakse on kolvikäigu lühiduse tõttu üsna nõrgukesed. Sai kunagi eelmine aasta üks selline kampaania ajal kui Maximas olid autokaubad -40% ostetud. Pumpamisel peab arvestama, et keskmisesse sõiduautorehvi 0,1 baari juurdelöömiseks kulub sellel 1 minut. Olen kasutanud rehvivahetuse ajal kompressorit sel viisil, et kompressor täidab ühte rehvi ja teist rehvi pumpan samal ajal käsipumbaga.
Kui on ikka rehvis auk sees ja tee peal lased rehviparandusvahu sisse, siis soovitaks lisandina kasutada parem korralikku käsipumpa , sest selle pisikese kompressoriga kulub talutava rõhu saavutamiseks terve igavik ja külmas ei tea üldse kuidas see töötab või jäätub hoopis ära. Mul on analoogne käsipump nagu see http://pood.automaailm.ee/est/vabaaja_kaubad/jalgratas/ratta
rehvid/?productID=8975
käsipump ja sellega saab 0,1 baari juurde kuskil 10 liigutusega ehk ei kulu üle 15 sekundi. Minutiga saad seega juba 0,4 baari juurde samal ajal kui kompressor suudab lüüa juurde vaid 0,1 baari.
Võimalik et autotootja poolt tehasest kaasa antud kompressorid on võimekamad kui need autovaruosapoodides müüdavad.
03:07 21.11.2012
väike vend (registreerimata)
Re: kompressor 12 volti
Ütleks ka sekka, et need autopoodide 12V kompressorid on suhteliselt mannetud.. endale sai soetatud mingisugune 20 eurone kompressor, mis tõmbab aku kolme-nelja kasutuskorraga tühjaks, kuna rehvi täitmiseks kulub vahel üle 5 minuti, samas kui viieeurose käsipumbaga on ca 70 lööki, et surve sõidetavaks saada.

Vägisi võtab mõtlema, mis kompressor küll Hummer H1-l küljes on, et see kõik neli 35+" rehvi suudab üpris kiiresti täis pumbata.

Niiet jah, sõiduautol kord või paar aastas kasutamiseks siiski käsipump.. isegi talvel.. saab vähemalt sooja, selle asemel, et autos istuda ja kuulata külma tuult ukse vahelt 10 minutit ulgumas. Kui autot kasutab põhiliselt kleenuke naisterahvas, siis on muidugi teine asi.
10:24 21.11.2012
Hm (registreerimata)
Re: kompressor 12 volti
H1 Hummeril pole mingit kompressorit küljes. Et katkise rehviga saaks sõita, on keskel võru, mis rehvirõhu langedes võtab toetuse endale. Tänu sellele on rehvivahetus paras nöök. Video tutvumiseks: http://www.youtube.com/watch?v=9dCaNFrQqr8&feature=relat
ed

10:44 21.11.2012
Mahno3 (registreerimata)
Re: kompressor 12 volti
Ega asi pole tegelikult ju selles, et korralikke kompressoreid saada pole, lihtsalt korralikud maksavad palju. Näiteks: http://shop.jrmotors.ee/ohk/kompressorid.html?limit=9

Korraliku ja mittekorraliku vahe näed ära juba toitejuhtmetest - kuna suruõhu tootmiseks suures mahus läheb vaja palju energiat, siis õrnpeenikeste juhtmetega sigaretisüütajast toite võttev kompressor ei saa mitte kuidagi suure tootlusega olla. Võimsad 12V kompressorid lähevad krokodillidega otse aku külge.

Ja kellel aku pumbates tühjaks läheb - pane mootor pumpamise ajaks käima. Esiteks laeb akut, teiseks on käiva mootoriga pardapinge volt-poolteist-kaks kõrgem, mis tähendab et ka kompressor lööb kiiremini.
10:11 14.10.2014
vanames
Re: kompressor 12 volti
Noh aega on mööda läinud kah ja räägiks siis enda kogemustest.
Sai ostetud 4 aastat tagasi see asi, noh alguses nagu naljapärast, et vaatame mida endast kujutab;
http://www.autoladu.ee/rehvid/3898

Noh kuna vanust ja selg ja käed pole kah kõige paremas korras, sai ära ostetud. Tulemused on üllatavalt head. sõiduauto rehvi 0-> 3,5 attini lööb ca 4-5 minutiga. Sigaretisüütaja otsiku vahetasin kohe korralikkude krokodillide vastu et aku pealt saaks kasutada. Sigaretisüütajas on nii nõrgad juhtmed ja pinge langeb nii et pumpab suht kehvalt. Olen teda nüüdseks 4 aastat kasutanud ja temaga enda autodel kõik vahetatud rehvid täis saanud ja vatti on see kompressor mul kõvasti saanud. Saab ka T40 rehvide ja suurte traktorihaagise rehvidega hakkama ainult nendega läheb suht kaua aega, aga noh neid ei pumpa kah igapäev.
Olin kunagi skeptiline taoliste kompressorite suhtes kuid selgub siiski et on väga tubli abiline.
Ja need kes räägivad et aku tühjaks tõmbab- ostke uus aku - talve te sellisega enam üle ei ela. Ise siiski panen mootori tööle pumpamise ajaks, lihtsalt lööb rutem rõhu üles.
Alla 50 euriseid pole mõtet osta, need ei kesta.
Sõber ostis samasuguse mingi 12 või 13 eurtsi maksis. Ei saanud ühte rehvigi täis pumbatud, lagunes ära . Lahkamisel selgus et kogu kompressori sisemus oli plastist ja plastist keps oli lihtsalt tolmuks pudenenud.

Muudetud 14.10.14 10:13

21:50 18.10.2014
peps7777 (registreerimata)
Re: kompressor 12 volti
Sai ostetud soodushinnaga 6€ kompressor, mis muidu maksab sinna 10 € kanti. Kuskil paarkümmend korda sai kasutatud ja pumbatud peamiselt jalgrattarehve, kui otsad andis. Lahti võttes selgus, et sisu puhas plastmass, mis puruks läinud. Soetasin automaailmast sellise http://pood.automaailm.ee/est/autokaubad/lisatarvikud/rehvit
arvik/?productID=12815
ja ülirahul. Ainus asi, mis kehva ja välja vahetasin, oli see, et pumpamise ots on ventiili otsa keeratav, mitte kiirkinnitusega.
11:03 14.10.2018
Aeg läheb (registreerimata)
Re: kompressor 12 volti
Kõik uueneb ja areneb. Nägin Soomes, mees võttis miski akuga (nagu akutrellil) väikese kompresori ja vuristas rehvi täis. Mõnus, ei mingit juhet taga tilberdamas. Kes teab neist midagi lähemalt, äkki jagate infi.
11:49 14.10.2018
.................... .... (registreerimata)
Re: kompressor 12 volti
13:22 14.10.2018
Laisk, laisk (registreerimata)
Re: kompressor 12 volti
mis muud! Eks näppida ikka võib, aga mõtlesin et keegi teab neist midagi lähemalt, enne kui ostma hakkaks.
13:59 14.10.2018
siberia (registreerimata)
Re: kompressor 12 volti
Akuga kompressor on mõeldud pigem jalgrattale või kuhugi mujale kus elektrivarustust käepärast pole. Ühe autorehvi vast saab sellega täis, siis tuleb hakata akut laadima ja ikkagi juhtmeid vedama ning kogu teemaarendus on keerulisem kui sigaretisüütajasse käiva kompressori kasutamine.

Otse aku või mõne väljavõtu peale käivad "krokodillid" on OK kuid ka sigaretisüütaja on normaalsetel autodel üsna tugeva voolu jaoks mõeldud. Seal on vähemalt 15 A kaitse ja vastavad juhtmed. Kompressoril ei pruugi sedagi olla ja siis ei anna "krokodillid " mingit edu.

Alla 50 EUR kompressori ostmine on muidugi elumõttetu rahakulutamine. Olen nooremana ostnud ning ka kohe minema visanud.
14:31 14.10.2018
Tänud, (registreerimata)
Re: kompressor 12 volti
pilt kohe klaarim. Mul olemas üks vana sigaretisüütajasse käiv kompressor. Nii vana kohe, et detailid sees kõik metallist. Vahel tahab pisut õlitamist aga töötab laitmatult ja unustan selle akutilulilu ära.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.