Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: PALUN ABI

07:03 20.11.2012
mannukas224
Palun abi
Tere,
Hakkasin autokoolis käima ja tekkisid mõned küsimused.

1. Pildil, kuidas oleks õige vasakpööre teha? Kas sõidad ristmikule, ootad kuni vastu tulevad autod on ristmiku vabastanud ja lõpetad pöörde? Või ootad ristmiku taga, kuni ristmik on pöörde tegemiseks vabanenud?

2. Pildil, kas sooritad vasakpöörde peatuseta?

3. Pildil, kuidas oleks õige ristmik ületada, kas ühesuunalise tee vasemal ääres paiknedes või paremas ääres?

4. Pildil, Kas parempööret sooritades peaksid seisma jääma ja veenduma, et ristuval teel autosid ei oleks või siis sooritad pöörde ilma peatuseta?

5. Pildil, kas peaksid suunatuld näitama?

6. Pildil, kas peaksid suunatuld näitama?

Ennem autokooli pole autoga sõitnud ja kui saaks need asjad selgeks mõelda, jääks rohkem keskendumist autosõidule:)
Tänud juba ette!
07:15 20.11.2012
ˇ (registreerimata)
Re: Palun abi
MIKS sa neid küsimusi autokoolis ei küsi?
MIKS sa sinna siis üldse läksid kui hoopis kuskil foorumis hakkad tarkust taga nõudma? siin leidub selliseid tarkpäid, et need nõuandjad paras ise autokooli saata.
ja niimoodi ei õpita liiklust, kui sa endale olulised ristmikud ja situatsioonid selgeks teed ning siis arvad, et oskadki sõita. kõigepealt õpi selgeks liikluseeskiri, siis liiklusmärgid ja siis saad ehk isegi aru, kuidas kuskil käituma peab.
ja ALATI tuleb kõigepealt küsida õpetajalt, mitte ise tuletama hakata. loodetavasti on õpetajad tasemel.
08:10 20.11.2012
mannukas224
Re: Palun abi
Isa sai avariis surma ja nüüd siis proovin hirmust üle saada võimalukult palju teadmisi ohutuks liiklemiseks omandada.
Tõesti lihtsalt palun, et keegi nende küsimustega aidata oskaks.
08:17 20.11.2012
vers (registreerimata)
Re: Palun abi
Olen üle 30-ne aasta sõitnud nii Eestis kui mujal, kui ei ole oma eesõiguses kindel ära sõida.
08:46 20.11.2012
ˇ (registreerimata)
Re: Palun abi
teadmisi omandadki sa eeskirju õppides ja koolis käies. hirmud tuleb ületada ja nad unustada kaine mõistuse abil.
lühidalt- märk "anna teed" tähendab seda, et peatumine pole kohustuslik (seda nõuab "stop" märk), aga kuna pead tagama, et teisi ei takista, siis peatumine on üsna loomulik protsess taolise märgi juures kui olukord seda vähegi nõuab.
suunda näidatakse manöövrit sooritades. manööver on see, kui muudad oma liikumissuunda ja pead sellest teistele juhtidele märku andma. ka juurde tekkivale sõidurajale sõites näitad suunda. ka kuuendal pildil näitad suunda kui suundud paremale, peatee suunas, sest nagu ma märgist aru saan, on seal ka otsesõitmise võimalus olemas. ühesuunalisel teel otse sõites ei suunduta tee vasakpoolsele äärele- seda tehakse vaid vasakpöördel.
ristmikul vasaköörde teed üldjuhul nii, et sõidad ristmikule välja, lased läbi sõidueesõigust omavad liiklejad ja lõpetad manöövri. aga ka siin on asi kohati keerulisem ja sõltub rsitmikust. esimene reegel on, et ei takistaks teisi liiklejaid, seega kõik sõltub konkreetsest ristmikust.
pildil 2 oleval ristmikul võid jah vasakpöörde teha peatumata, aga kunagi ära unusta, et ristmikul tuleb kõigepealt teha selgeks nö enda positsioon teiste liiklejate suhtes, ehk siis veenduda, et kas sul on kohustus kellegile teed anda või mitte. ja alati võib see nii olla- kasvõi teed ületavale jalakäijale või ratturile.
08:47 20.11.2012
pupu. (registreerimata)
Re: Palun abi
1. pildil olevale küsimusele vastates teeks mina nii: Sõidan ristmikule ja seal ootan kuiniks autot on möödunud ja lõpetaks manöövri.
Pilt 2. Peatuksin hetkeks. Veenduksin, et manöövri sooritamine on ohutu.
Pilt 3. Kindlasti ja ainult paremalt äärest. Sest liigelda tuleb paremal tee poolel.
Pilt 4. Vt. vastust pilt 2 alt.
Pilt 5. Kindlasti peab siin suunda näitama, sest tegu on manöövriga.
Pilt 6. Siin suunatule näitamine sõltub sellest kuhu sa sellelt ristmikult minna täpsemalt tahad. Kui liigud mööda peateed siis pead suunda näitama. Kui liigud otse kõrvalteele siis ei pea suunda näitama. Kui sooritad parempöörde kõrvaltänavale siis jällegi pead suunda näitama. Selle viimase pildi kohta esitatud küsimuse peaksid esitama ca. 95% Eestis liiklevatest autojuhtidest. Sest kõik need 95% juhtidest arvavad, et kui liigud mööda peateed ja peatee keeravb vasakule või paremale siis suunda ei pea näitama. Peab küll. Suunatuld ei näidata ainult otse suunas liikudes. Kõikide manöövrite puhul tuleb suunda näidata, sõltumata sellest kas sa liigud peateel või kõrvalteel.
08:55 20.11.2012
pupu. (registreerimata)
Re: Palun abi
Täpsustan enda vastust pildile nr.6.
Kui sa asud selles punase noole punktis siis seal suunda ei pea siiski näitama. Küll aga natuke maad edasi kui on see viie tänava ristmik.
Ehk siis kui liigud sinna kuhu see kollane buss siis seal pead suunda näitama olenemata sellest, et sa oled peateel.
10:15 20.11.2012
mannukas224
Re: Palun abi
Tõesti suured tänud vastamast teile! Nüüd oskan neid küsimusi koolis omandatud teadmistega seostada.
Lihtsalt väga raske oli peale avariid autokooli minna, aga ilma autota ka ei ole võimalik oma igapäevaseid kohustusi täita.
Tänud veelkord!
10:56 20.11.2012
mannukas224
Re: Palun abi
Vaatasin 6. pilti lähemalt ja otsesõitmise võimalust seal ei ole, tundub et nagu mingi must juhe ripub seal või lihtsalt mustus. Aga nagu ma aru sain, siis suunda tuleb seal ikka näidata.
Igaks juhuks mainisin, et kui keegi sellest teemast teadmisi tahab omandada, et ta millestki valesti aru ei saaks.

Muudetud 20.11.12 10:56

11:17 20.11.2012
grigoori
Re: Palun abi
Pilt 6.
pupu: "Sest kõik need 95% juhtidest arvavad, et kui liigud mööda peateed ja peatee keeravb vasakule või paremale siis suunda ei pea näitama."

Igas kurvis näitan suunda?

Kui antud situatsioonis järgid pupu nõuannet, siis pole avarii kaugel. Kui liigud mööda peateed paremale, pole suunda vaja näidata. Kui näitad, on tõenäoline, et parempoolselt kõrvalteelt sõidab sulle auto küljelt sise.
11:34 20.11.2012
ˇ (registreerimata)
Re: Palun abi
grigoori- antud juhul on tegemist RISTMIKUGA, mitte kurviga.
aga antud juhul ei ole suunatuli vist oluline, sest kui otsesõidu võimalust ei ole ja suuna mittenäitamine või näitamine teisi liiklejaid ei eksita, siis pole ka probleemi. oleks seal otsesõidu võimalus, oleks suund vajalik. et aga märgi järgi on näha paremalt poolt ristmikule suubuv tee, siis oleks suunanäitamine ilmselt natukene eksitav paremalt tulija ja tagasõitjate suhtes. kuid oluline siiski see, et paremalt tulija ei tohi niiehknii teha ühtegi manöövrit enne, kui pole veendunud selle ohutuses. selle ristmiku osas oleks targem siiski autoõpetajaga konsulteerida.
12:30 20.11.2012
udu. (registreerimata)
Re: Palun abi
Siin aetakse osade vastustega sind segadusse.

Pilt 1: Sõidad välja ristmikule, lülitad sisse vasaku suunatule, lased läbi vastassuunast tulevad sõidukid, ja seejärel sooritad pöörde.

Pilt 2: Siin on tegemist mingisuguse möödalaskmisega liikluskorralduses. Enda ohutuse huvides on parem peatuda ja veenduda, et pimeda nurga tagant mõni sõiduk ootamatult välja ei ilmuks.

Pilt 3: Tundub, et asud ühesuunalisel ja üherajalisel teel (kuigi see pildilt välja ei paista). Sellisel juhul on mõistlik sõita tee keskel (ehk siis oma sõiduraja keskel) ja ristmik sel moel ületada, enne loomulikult - märgiga kooskõlas - teistele teed andes. Sest kui sa hakkad sel ühesuunalisel ja üherajalisel teel ühe või teise serva poole hoidma, on oht, et mõni lollpea su kõrvale trügib ja üritab ühest reast kaks teha. Ja see oleks antud juhul liiklusohtlik.

Pilt 4: Lülitad sisse parema suunatule, lased läbi võimalikud peateel liikuvad sõidukid nagu märk kohustab, ja sooritad pöörde. Peatumise kohustust ei ole.

Pilt 5: Lülitad sisse vasaku suunatule, enne kui näidatud rajale reastud. Tegemist on tavalise reavahetusega, sellega kaasneb alati kohustuslik suunatuli.

Pilt 6: Kui kavatsed sõita täpselt sama marsruuti, mis eespool paistev kollane buss, siis pole mingisugust suunatuld vaja näidata, asud peateel, mis on märgi ja lisatahvliga väga selgelt tähistatud. Juhul, kui kavatsed mistahes pöörde sellelt märgistatud peateelt sooritada, tuleb näidata vastavat suunatuld.

Kokkuvõtteks: iga manöövriga (parem- või vasakpööre, ümberreastumine jne.) kaaseb alati suunatuli. "Anna teed"-märk kohustab teed andma, peatumine vastavalt vajadusele; "Stopp"-märk kohustab peatuma igal juhul ja teed andma.

Ohutut liiklemist!
00:29 21.11.2012
Onu Raul (registreerimata)
Re: Palun abi
Vaata Pärnus on kaks liikluseeskirja - üks suvel ja teine siis kui puhkajaid ei ole.
Suvel on ühesuunalised teed kõik mõlemasuunalisteks sõidetud ja vaatama peab ikka mõlemale poole enne ristmiku ületamist.
Minu arust suuna näitamisega on nii - et parem näidata kui mitte.
Ainult ringristmikul ole suunatulega tagasihoidlik ja vahetult enne pööret võid näidata - mitte sõita terve ring suunakas vilkumas.
09:41 21.11.2012
nebukadnetsar (registreerimata)
Re: Palun abi
Igas kurvis ei ole muid võimalusi kulgemiseks. Kui on kurv/ ristmik kus on mitu sõidusuunavalikut on kaasliiklejate elu hõlbustav kindlasti ka peateel sõites suunda näidata kui see kõrvalteel asujale kinnitab, et jätkate peateel kiikumist aga mitte ei vali muid võimalusi. Suunatuli on tänapäeval hakanud harudlaseks muutuma - inimesed lihtsalt vajuvad lambist oma autodega kas vasakule või paremale ja healjuhul näidatakse u. 2 vilgutust siis kui manööver enamvähem poolepeal on.
11:33 21.11.2012
karvanejakole
Re: Palun abi
Kui ristmikut peateel läbides kaasneb sõidusuuna muutus, peab liikluseeskirja järgselt suunatuld näitama, kuigi konkreetsel ristmikul oleks see ilmselt arusaamatu.
13:35 21.11.2012
mannukas224
Re: Palun abi
Maanteeametist vastati 6.pildi küsimusele, et peab jah suunda näitama.
Parim vastus oleks 6. pildi küsimusele: Kui on kurv/ ristmik kus on mitu sõidusuunavalikut on kaasliiklejate elu hõlbustav kindlasti ka peateel sõites suunda näidata.
14:30 21.11.2012
grigoori
Re: Palun abi
Kuna antud ristmikku isiklikult ei tunne, siis:

1. Kui kollase bussi juures keerab kõrvaltänav paremale, nagu võiks liiklusmärgist aru saada, siis tähendab parema suuna näitamine keeramist peateelt kõrvalteele ning mööda peateed jätkates lood liiklusohtliku olukorra, kuna sinu manööver ja märguanne lähevad teineteisest kardinaalselt lahku.

2. Kui kollase bussi juures ei ole parempoolet kõrvaltänavat, siis milleks sa suunda näitad ja kellele? Suunatuld näidatakse enne manöövrit, manöövri ajal ja pärast manöövrit. Peateel liikumine ja kurvi sisenemine ei ole manöövrid.

Suuna näitamine on aktuaalne 3 sekundit enne sellesse kohta jõudmist, kus pilt tehtud, ning informeerib teisi liiklejaid, et suundud parempoolsesse ritta.

Liilusseadus ei räägi peateel suunatule näitamisest midagi ja Maanteeameti vastus on enam kui kummaline.
14:51 21.11.2012
mannukas224
Re: Palun abi
grigoori: Peateel liikumine ja kurvi sisenemine ei ole manöövrid.

Ma küsin maanteeametist seda ja annan teada, mis nad vastavad.
15:22 21.11.2012
mannukas224
Re: Palun abi
Ei hakanud uuesti küsima, vaid kopeerin siia maanteeameti vastuse.
Oma kirjas maanteeametile lisasin ka pildi antud kohast ja vastus oli järgmine: Kui on tegemist ristmikuga (ja ilmselt on), siis tuleb kindlasti suunda näidata. Teete ju pöörde, mitte ei sõida otse. Kui peateede mööda ristmiku paremale pööretes suunda mitte näidata, kuidas siis otseliikumise puhul sellest teistele märku anda? Suunanäitamine teavitab teisi juhte Teie kavatsetavast sõidusuunast ning kui peatee pöörab paremale, siis suunanäitamise annate teistele teada, et sõidate mööda peateed paremale.

Liiklusseadus kohustab juhti suunda näitama enne sõitma hakkamist, manöövrit või peatumist. Manööver on igasugune pööre, mistahes sõiduraja vahetus või ümberpõige.LugupidamisegaVillu Vane
16:31 21.11.2012
mannukas224
Re: Palun abi
grigoori, sul on ikka õigus, et ei pea suunda näitama. Saatsin maanteeametile uue kirja antud küismusega ja Villu Vane kirjutas järgmiselt: Ma ei pannud pilti tähelegi, vabandust. Peatee suunas sõites antud juhul ei ole tõesti vaja suunda näidata.
16:59 21.11.2012
ˇ (registreerimata)
Re: Palun abi
ma ei saa ühest asjast aru- kas autokool ei anna sellistele küsimustele vastuseid, et pead kulutama enda ja teiste aega taoliste kirjade saatmiseks?

17:28 21.11.2012
mannukas224
Re: Palun abi
Mul pole selle vastu midagi, kui lisaks autokoolis omandatud teadmistele kulutan enda vaba aega kasulike teadmiste omandamiseks. Kui keegi ei taha mu küsimustele vastata, siis ta ju ei ole selleks kohustatud oma aega kulutama.
Mis selles nii halba, et üritan endale asju võimalikult selgeks mõelda? Autokoolis pole ka õpetajad alati täitsa kindlad, kuidas teatud kohtades õige oleks, vaid lähtuvad ohutusest. Lihtsalt loomult olen juba selline, kes tõde taga ajab ja ennem ei suuda asja jätta, kui see on täiesti selge.
Aga tänud ikka, et viitsisid minuga oma teadmisi jagada! Loodan, et sa väga pahene pole:(

Muudetud 21.11.12 17:45

18:24 21.11.2012
ˇ (registreerimata)
Re: Palun abi
selles asi ongi, et absoluutset tõde pole olemas ja ühes situatsioonis pead käituma ühtemoodi ja teises teistmoodi. kasvõi seesama peateel suunanäitamine. on olukordi, kus pead rohkem kasutama intuitsiooni ja tervet mõistust kui seadustes kirja pandud reegleid.
19:12 21.11.2012
mannukas224
Re: Palun abi
Eks liikluses hakkan kindlasti ka tervet mõistust kasutama ja oma intuitsiooni. Lihtsalt kardan, et kas eksamineeria ka mu intuitsiooni ja tervet mõistust usaldab:)
Sul on täiesti õigus! Olen raha autoolile maksnud ja pean sealt ka oma küsimustele vastused saama.
Läksin lihtsama vastupanu teed ja postitasin ennem siia veel ühe pildiga küsimuse, ärge selle peale väga pahandage, kui peaks siia ilmuma. Püüan ise hakkama saada.
19:19 21.11.2012
mannukas224
Re: Palun abi
Tekkis küsimus, et kui antud kohas, pilt.1 ja pilt.2, paremale kõrvalteele sõita, mis oleks õige selleks teha?
Alustan punkti a. juures paremale suundumist? Äkki eksitan tagant tulevat autojuhti, kes võib arvata, et tahan bussijaama sõita, kui parem suunatuli sees on.
Alustan punkti b. juures paremale suundumist?
Pole kindel, kas kunagi satun antud kohta, aga kui satun, siis oleks hea teada, kuidas õige oleks.

19:34 21.11.2012
ˇ (registreerimata)
Re: Palun abi
seaduses on kirjas: Juht peab andma suunamärguande vastavalt liiklusolukorrale õigel ajal, kuid mitte hiljem kui kolm sekundit enne sõidu, manöövri või sõiduki peatamise alustamist.

kui sa suudad selle bussipeatust eraldava saarekese läbida kauem kui kolme sekundiga ja lülitad suuna sisse vahetult peale eraldussaare algust, on kõik korras ja seadusepunkt on täidetud. kui see vahemaa on lühem ja suund vilgub vähem kui 3 sek, oled seadust rikkunud. kui lülitad suuna sisse enne bussitaskut, eksitad tagasõitjaid, aga see eksitamine pole ehk nii hull ja mõistlik tagsõitja saab aru, mida teha tahad. seega on tegemist olukorraga, kus pead leidma kõige mõistlikuma lahenduse võimaliku seaduserikkumise hinnaga.
19:57 21.11.2012
grigoori
Re: Palun abi
Eeldades, et sõidad 90 km/h, läbid ühes sekundis 25 meetrit. Seega hiljemalt 75 meetrit enne pööret pead suuna sisse lülitama. Ohtussaar tundub olevat 100 - 150 meetri kaugusel.

Tegelik elu on siiski teine. Ilmselt sa sellise kiirusega pööret sooritama ei hakka ning aeglustad varakult. Suunatule võid sisse lülitada ka enne bussitaskut, küll taganttulija su plaanidestkiiruse ja sõidutrajektoori järgi aru saab.

Ei tasu kirjapandud reegleid niiväga südamesse võtta ning kramplikult järgida. Suhtu asja loomingulisemalt. Küll asjad ise laabuma hakkavad. kasuta tervet mõistust ja loogikat.
20:06 21.11.2012
grigoori
Re: Palun abi
Ahjaa, Liiklusseaduse kohaselt peab autojuht hoidma võimalikult tee paremasse serva. Kui sealt veel hakkad paremale võtma, lõpetad kraavis :)
21:00 21.11.2012
grigoori
Re: Palun abi
Siin on üks õpikunäide, kus reeglite pime järgimine viib avariini.

Jälgimäe tee ja Pärnu maantee ristmik Tänassilmas Laagris. Justkui peaks otse sõites parema suuna sisse lülitama, kuna sõidad kõrvalteelt peateele. Tegelikult, kui lülitad parema suuna sisse ja jätkad otsesõitu, on vaid aja küsimus, millal paremalt ladude poolt tulev auto sul külje maha sõidab.
21:06 21.11.2012
ˇ (registreerimata)
Re: Palun abi
kustkohast sa selle parema suuna jutu nüüd võtsid?
ilmselgelt on ju näha, et ületad ristmiku otsesuunas ega pööra kuhugi. see, et vasakult tulev peatee muudab ristmikul suunda, ei mõjuta absoluutselt kõrvalteel liikujate olukorda- sa kas sõidad otse või pöörad paremale/vasakule.
21:44 21.11.2012
grigoori
Re: Palun abi
Kirjeldasin esimeses postis fotoga 6 analoogset olukorda.
Teiseks, kas kõrvalteelt peateele sõitmine on manööver või mitte ja kas suunda tuleb näidata (hoolimata sellest, et sõidad otse) või mitte, sõltub juba sellest, kui kallist advokaati võid endale lubada.
Sellest ka soovitus kasutada rohkem loogilist mõtlemist.

Muuseas, sama ristmik on kord siit foorumist läbi käinud. Konks on selles, et otsesõitja peab andma teed nii vasakult kui paremalt tulijale. Väga bro koht kodanikule, kel sõiduk vaja kindlustusele avarii tulemusel maha müüa.
20:39 26.11.2012
G60
Re: Palun abi
Sellel ristmikul otse sõites ei pea suunda näitama. Annad vasakult tulevale peateeliiklusele teed, siis parema käe reegli järgi vasakult tulevale liikusele teed ja kui mõlemalt poolt tulijad on lahkunud, siis jätkad otse sõitu ja suunatuld ei käperda. Punkt.
10:19 27.11.2012
grigoori
Re: Palun abi
G60, loomulikult peaks see nii olema. Kuid kordan veel kord, küsimuse, kas kõrvalteelt peateele sõitmine on manööver, kus tuleb suunda näidata, või mitte, otsustab see, milline ja kui kallis advokaat sul on.

Näide sama olukorra eri tõlgendustest: kas ringristmikule sõites peab näitama vasakut või paremat suunda või ei pea üldse näitama? Meil siin üldjuhul ei näidata, Venemaal näidatakse vasakut suunda.
13:09 27.11.2012
G60
Re: Palun abi
Ma siis selgitan ka veel korra, hästi aeglaselt. Sellel konkreetsel ristmikul mis on viimasel pildil ei saa tekkida avariid, kuna otse edasi liikuja on viimane kes saab liikuda ja kui teised on juba kõik lahkunud, siis üksi ei teki ka avariid.

Kui mina käisin autokoolis umbes 20 aastat tagasi, siis otse sõites suuna tule käppimisest küll juttu polnud. Võibolla peaks minema uuesti?

Kui avariid ei teki, siis ka jurist ei puutu asjasse.
22:08 27.11.2012
grigoori
Re: Palun abi
Sama hästi võib ütelda, et meil keegi ei sõidagi kiiremini kui 90 km/h, kuna Liklusseadus näeb nii ette.

Ma selgitan siis ka aeglaselt. Mine tee proovi, sõida paremalt poolt tootmishoonete juurest ristile välja ja vaata, kui paljud otse mööda Jälgimäe teed liikujad sulle teed annavad. Minu pakkumine on: mitte ükski. Paljud ei anna isegi peateel liikujale teed, rääkimata muust. Läbin iga päev seda ristmikku vähemalt kaks korda ja tean, mida räägin.

Kui mina 30 aastat tagasi autokoolis käisin, siis olid kõik situatsioonid, kus tuli suunatuld näidata, ilusti LE-s kirjas. Tänapäeval sätestab seadus, et suunda tuleb näidata sõitu alustades ja lõpetades ning enne manöövrit. Ja manöövri definitsioon oleneb just nimelt sellest, kuidas seda tõlgendada ning kes tõlgendamist kõige paremini oskab.

Muudetud 27.11.12 22:13

23:00 27.11.2012
G60
Re: Palun abi
Ladude juurest tulles on jah lihtne omale uut masinat saada. Peaks selle küsimuse kodanik Sirkile esitama, või veel parem kodanik Vane ehk oskaks vastata. Manöövri alustamise all mõeldakse vist ikka seda kui hakkad tee äärest liikuma, siin sa juba oled liikvel (tee keskel) ja enam ei alusta. Alustamine on vist ikka see kui enne parkisid?

Tegelikult on selliseid kohti palju, näiteks mööda tehnika tn sõites mööblimaja suunas on üks samasugune ristmik.

Ikkagi ma jääks selle juurde, et seal otse sõites suunda pole vaja näidata. Tehase juurest tulles...... parem kui tehase juurest ei tule, sest seal ilmselt keegi ei anna sulle teed kuigi peaks.
20:03 17.01.2013
looder23 (registreerimata)
Re: Palun abi
kui sa manöövrit ei tee, pole vaja suunda näidata.
grigoori, vastus sinu küsimusele. sõit kõrvalteelt peateele ei ole nii kaua manööver, kuni sa ei pea auto suunda muutma (tegema pööret).

aga jah, uue masina saab sellelt ristmikult lihtsalt. kui seal käib liiklus nii nagu räägite.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.