Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: MITSUBISHI ASX VÕI NISSAN QASHQAI

11:19 30.12.2012
marita57
Mitsubishi ASX või Nissan Qashqai
Kuna aeg sealmaal, et vaja pere teist autot (esimeseks autoks on salong madalavõitu) välja vahetama hakata, on pilk pidama jäänud neile kahele üsna sarnasele sõidukile. Samas kui Qashqai kohta on infot piisavalt, pole ASX (mikihiiremaal tuntud ka kui Outlander Sport) kohta omaette teematki.
Hetkel on võrreldava mootori ja varustustaseme juures ASX umbes 700 eurot odavam.
Seega - kas keegi tunneb kedagi kes tunneb kedagi, kes oskaks midagi ASX kohta kosta, on sellega sõitnud või lausa pidanud? Mingitki infot? Muide - ka mitsuklubi kodukal pole selle kohta teemat leidnud. Auto nagu on ja nagu pole olemaski.
Või on olemas veel alternatiive samas hinnaklassis? Ütlen kohe ette, et Škoda Yeti tänu oma (olematule) disainile (ratastega kast) arvesse ei tule.
11:42 30.12.2012
stammer (registreerimata)
Re: Mitsubishi ASX või Nissan Qashqai
Infot saab rullnox.org foorumist, seal ühel kasutajal teema täita olemas.
12:28 30.12.2012
marita57
Leidsin sealt teema küll Outlanderi, aga mitte ASX kohta. Ja otsing on neil seal foorumis ju ka olematu :(
12:43 30.12.2012
stammer (registreerimata)
12:55 30.12.2012
marita57
Tänud, stammer! Seal täitsa olemas lausa kahe kasutaja postitused. Sellised ülevoolavalt rõõmsad ja margitruud. Ei miks mitte, tore, kui inimene autoga rahul on :)
Näis kas siia Auto24 ka mõned kogemused kirja pannakse?

Muudetud 30.12.12 12:55

13:05 30.12.2012
tere!! (registreerimata)
ASX-il pole peale korraliste hoolduste, väga midagi vahetatud, vähemalt ei mäleta.

Osad sõitnud juba 100000 ringis ja pole häda midagi.

Salongimüra on suht suur, nagu jaapanlastel ikka.
13:09 30.12.2012
??? (registreerimata)
Võtaks ASXi juba sellepärast, et neid nissani saiasid on kõik kohad täis. diisel 4x4 ja anna minna. Kahju et automaati ei pakuta. Naabril on nissan q ja algul oli ikka suht pettunud et honda nissani vastu välja sai vahetatud. Nüüd vist on juba üle saanud sellest:D
14:06 30.12.2012
323232 (registreerimata)
14:42 30.12.2012
Ata1 (registreerimata)
Paadunud konnasööjana soovitan hoopis sõsarmarke Aircrossi või 4008. Muudesse peensustesse süüvimata on plussideks 5/150000 garantii ja Peugeot puhul ka paljude meelest legendaarne Amservi teenindus.
15:58 30.12.2012
marita57
Mitsubishi ASX, Nissan Qashqai, Peugeot 4008 või Citroen Aircross
Aircrossi ja 4008 osas tegin kodutöö juba ette ära ja tulemus ei olnud mitte teps kõige positiivsem. Seetõttu neid võrdlusse üldse välja ei toonudki. Põhjus lihtne - hind.
Kui raha poleks probleem, siis läheks loosi ilmselt Aircross, mis koos 4008-ga on disainilt hoopis kenamad, kui samalt koosteliinilt tulev ASX. Seega on tegu sisuliselt ühe ja sama masinaga, ainult kallimatega. Aga just selsamal põhjusel on hea mõte kuulda kommentaare ka nende kohta.
00:49 31.12.2012
heh (registreerimata)
Kuna oman Nissasint siis ilmselt pole kõige subjektiivsem aga siin jah Autolehes ja ka TM olnud neid arvustusi.Konkrenti solvata pole ilus seega lihtsalt enda masina kommik kõrvale, et kui Autolehest lugesin kasut. eelmise põlvkonna kohta siis uue põlvkonnaga on elu küll lihtne olnud.
Minu subjektiivsusega jätkates on ASX suurim miinus tema välimus, mis sai jätku ka Outlanderi peal ja mis polnd menukas kummagi peal. Kuna olen ASX ka salongis näppinud siis osa plasti kobiseb tiba rohkem kui Nissanil aga selles hinnaklassis ei ootagi keegi stuudio vaikust.
Mis puutb sõsaratesse siis jah, jube kallid ikka.
AA,muide nissani dislat saab ka kastiga, vähemalt on saadud, mis on suur pluss kui arvestada , et müügilistide hirm CRV ei pakuta disla kastiga.
15:16 04.01.2013
VVV1
Prantuse autod tunduvadki olema nende jaoks kes peale disaini midagi auto juures hinnata ei oska või ei taha ... :)
Qashgai muideks kah oma olemuselt täiesti "prantslane". Selles ka isiklikuks kogemusest ühe tuttava vahendusel veendunud - nagu ilm külmaks ja/või niiskeks läheb nii hakkavad erinevad elektrividinate probleemid. Kui kas või ka kapotialiseid juhmeid vaadata, siis pole seal ka midagi imestada, ikka parimate prantuse tradistioonide järgi viletsa isolatsiooniga pistikud ja ühendusklemmid, puuduolevatest juhtmeisolatsionnijuppidest rääkimata.
Ei mõista milline see vägi peaks olema, mis näiteks mind sunniks sellist autot ostma, aga jah, eks kellelegi on auto puhul esmaoluline selle
visuaal-kunstiline väärtus. Eks ole ju seegi väärtus!

Muudetud 4.1.13 15:22

16:26 04.01.2013
karvanejakole
Ata1, mida pead silmas legendaarse teeninduse all? Endal kogemus Opeliga, peale mõnda aega sai Vikingisse mindud, Amservist (siis Ascar) kehvemat teenindust ei ole hiljem kohanud.
16:42 04.01.2013
ericsson9
Aga miks mitte Opel Mokka? Ruumi samapalju kui nimet.konkurentidel, ainult et sõidab paremini.
18:15 04.01.2013
qp (registreerimata)
Aga ikkagi ei saa ma neist imistest aru, et kui on juba olemas Yeti, miks nad siis sellegipoolest kiibitsevad kasskaid... Juusiis hoiab paarsada oirot kokku.
Yetil on kõike- soodsat hinda, välimust(mis on üsna oluline tegelt), ruumikust, kvaliteeti, salongi läbimõeldust, tõhusat vedrustust, juba kujunenud mainet jne.
19:48 04.01.2013
marita57
Qp, mina olen üks nendest inemistest. Jah, Yeti on olemas. Jah, ma olen sellega proovisõitugi teinud ja linnas oli ta üllatavalt mõnus. Ei mäleta, kas sellest ka siin foorumis kirjutasin, aga nagu Yeti kiirus hakkab ületama legaalset, halvenevad sõiduomadused oluliselt (mina ei olnud roolis, see oli hääletaja, nime ei tea, nägu ei mäleta!). Kusjuures Yeti kõlbab oma salongi kõrguse poolest lausa pere esimeseks masinaks.
Jah, ASX hoiab Yetiga võrreldes päris mitusada oirot kokku, kui võrelda sama varustusega masinaid. Yeti hind pole soodne. Aga see pole peamine. Kui auto näeb välja nagu ratastel kast, siis ma ei soovi raske tööga teenitud öirosid selle alla küll kuidagi mahutada. Aga kellele meeldib, ostku. Siin teemas jääme ikka väljapakutud mudelite juurde.
21:19 04.01.2013
Ata1 (registreerimata)
VVV- (nagu VAG-i Vaga Vennaskonna liige) paneb mind imestama! Kuidas saab Mitsubishi toodetud autodel olla "prantsuse auto tüüpvead"? Kui aga tegu on tavalise itaalia-prantsuse vastase kõvatamisega, siis siin pole ju nagu see koht?
Karvasele: eks Ascar ja Amserv olid ikka VÄGA erinevad firmad ...
21:41 04.01.2013
reed (registreerimata)
endal qashqai 4 kuud vana kyttekuluga olen väga rahul,1.6 man.
sõita mugav .pole luks auto ja ei peagi olema selle raha eest maailma parim sõiduk.
mitsu asx on küljejoonest kole.tundub kuidagi lühike.
eks vali ise nissanit tean et on toodetud pea muutmatta.ca 7 aastat need miljonid ei saanud eksida.
samas subarul see xv on väga hea valik.sama raha eest.
23:20 04.01.2013
psi (registreerimata)
XV on reaalne alternatiiv aga ainult neile kes tahavadki 4x4 sest selle hind hakkab 20 400 ja kui paned talvekad ja regamise ning natuke veel siis ongi kohe 22 000 ja edasi hind. Väidetavalt ostetakse Yetidest 4x4 alla 10 protsenti, qasqai ilmselt sama. On keegi seda uut opelit näinud ka?
01:31 07.01.2013
asx 1,6 (registreerimata)
Mul on ASX-i üks esimesi Eestisse jõudnud autosid - ehk siis 2010 a septembri masin. Läbisõit on nõks alla 40 000 km ja selle jooksul kurtma pole pidanud. Valik oli alguses sama, et kas Nissan või Mitsu. Viimane jäi sõelale, kuna ta oli saadaval katusereelingutega (Nissanil käivad need paraku vaid koos klaaskatuse ja 18-tolliste velgedega) ja tagaistmes suusaluugiga. Juhitavus oli ASX-il kuidagi konkreetsem ja taga istujatel tundus minu subjektiivse tunde järgi elu mugavam.
Kuna masin sõidab, nagu lubatud ja miskeid lastehaiguseid pole, siis julgen soovitada.
02:50 07.01.2013
Kärss
Ei tea ühtegi XV omanikku, kes autoga rahul ei oleks, ainult nõuab lisainvesteeringuna müramatitamist. Eelmise lause esimene pool kehtib minu üllatuseks ka VW Tiguani kohta!
08:57 07.01.2013
karvanejakole
Ata, nimed on jah erinevad, inimesed samad. Teatud põhjustel hilisem kokkupuude Tähesaju ja Sõpruse Amserviga, just nimelt teeninduse pool on endiselt vilets.
23:21 08.01.2013
... (registreerimata)
Lihtsalt näiteid autode sisekvaliteedist versus Nissani hetke Quasiku omaga, ehk siis ma saan aru,kust kohast Subaru hoiab kokku ja need nelikveolised on suht soodsad, katsuge seda plasti salongis, proovige kuidas uksed sulguvad, proovige kuidas müra on sõites ühesõnaga Nissan on üle ootuste soodne sel juhul kui ei pea ostma kõige kangemaid pakette , piisab acsenta tasemest, ei pea müramatte panema , ei ole tunnet et tõmbaks Ziguli uksi kinni plärinaga ja plast enam ei kombise (okei, ventikate pealt üks koht on selline). Muide kui nüüd armsad inimesed mõtlevad, et ülistan liialt Nissanit aga ei, olen realist ja selle raha eest on palju autot. Yeti või ASX pole kaugeltki ei halvad ei kallid aga rahavas räägib müüginumbrites seega ei saa olla disaingi kehva.
20:52 11.01.2013
marita57
Kui vaadata disaini ja hinda, siis korrelatsioon on ilmne. Mida kenam disain, seda kõrgem hind. Autotootjad üsna ilmselt teavad, kuskohast ja mille eest raha küsida.
Õnneks on sel aastal muidugi tulemas uudismudeleid Suzukilt, Peugeot 2008 ja ilmselt järgmisel aastal ka Hondalt. Näis, kuidas need olemasolevate (eelkõige Qashqai) positsiooni sööma hakkavad.
09:14 02.09.2017
marita57
Praegu, neli ja pool aastat hiljem, võin sellele küsimusele isikliku kogemuse najal vastuse anda.
Jah, Quasimodo on soodsam ja üldlevinud arvamuse põhjal kenama disainiga. Seda kajastavad ka müüginumbrid.
ASX eelised on ennekõike vastupidavus. Seda väidet kinnitab nii Saksa TÜV statistika, kui ka minu isiklik omaniku-kogemus.
ASX suurimad puudused on kehv müraisolatsioon (peaaegu sama hull nagu XV juba) ning Siiberauto katastroofiline töökorraldus. Kui need kaks asja üle elada, on tegu väga hea, ökonoomse ja vastupidava sõidukiga.
Qashqai kohta arvajaid on niigi piisavalt :)
09:47 02.09.2017
v_ (registreerimata)
ASX tundub QQ kõrval klassi võrra väiksem auto. Liiga suur mõõduparameetrite vahe ASX kahjuks. Lapsemõõtu meestel tõenäoliselt vahet ei ole. 40+ turskematel sellidel on ASX-is juba keeruline end sisse seada. QQ tänapäevane auto. ASX eilne päev kahjuks. ASX asemel võib ka vaadata samal tehnikal baseeruvat Peugeot 4007 näiteks...

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.