Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: MOOTORSAAG

11:51 07.07.2013
kenwood20
mootorsaag
Tere, ma sooviks teada kui palju läheb segu õli 10 liitrile bensiinile?
Netist vaadates leidsin, et 200 ml 10-le liitrile.
13:51 07.07.2013
r (registreerimata)
Re: mootorsaag
Ja kui netist juba leidsid siis miks sulle see vastus ei meeldinud, et veelkord püüad netist otsida?
14:49 07.07.2013
ˇ (registreerimata)
tee segu umbestäpselt 1:30-le ja töötab iga aparaadiga.
15:30 07.07.2013
Siidiuss (registreerimata)
Oleneb õlist ja saest. Kui on mingi odavamapoolsem saag ja odavapoolsem õli siis jah 1:30. Aga paremad õlid näiteks husqvarna siis 1:50 ja husq profi saag siis ka 1:50 on õige kui husq õli.
13:20 08.07.2013
v6sa
Mihandne saag ja kui hää õli?

Kui ise töötad, siis säti ikka nii lahjaks, kui kannatab - ise hingad seda tossu ju sisse. Head õlid ja uuemad mootorid elavad selle 1:50le (ehk 20 g õli liitrile bensiinile) üle. Vanemad mootorid ja odavamad õlid tahavad rammusamat leent.

Aga ämmale kannatab vast 1:30 segu teha küll - elabki saag paagitäie puhast suure tõenäosusega üle;)
22:52 08.07.2013
Dr. Äi (registreerimata)
Mida see ämm sulle teinudon , ise oled ta tütre kosinud. Ise oled vist "puudega" või halgudega.
08:32 16.07.2013
marita57
Ei hakka uut teemat tegema, jätkan siinsamas.
Vaja soetada mootorsaag. Töömaht aastas kuni 20 tihu küttepuid pluss aias mõnikord mõni puu või oksakene maha võtta ja kütteks järgata.
Profisaagi ei taha, kuna need on esiteks kallid, teiseks rasked ja kolmandaks ilmselt ei kasuta ressurssi mitte kunagi ära sellise töömahu juures. Päris hobisaag võib aga nõrgaks jääda (kas jääb?).
Ühesõnaga, kõik soovitused on teretulnud, eriti need, mis baseeruvad isiklikul kogemusel.
10:51 16.07.2013
8141 (registreerimata)
Ühes teises foorumis oli äsja sama teema üleval ja valituks osutus vist see: http://aiataht.ee/mootorsaag-stihl-ms-170d-2 Omadest kogemustest võin öelda, et Husq ei ole enam see, mis 254-ja aegadel ja kui paari tuttava kogemused juurde panna, siis arvaks, et Partner pole enam üldse tööriist.
10:55 16.07.2013
Marko
Kui puud, mis saagimist vajavad, lased koju tuua ja metsa ise ei plaani minna võta hoopis elektrisaag. 2KW pikimootoriga Makita on väga asjalik, samasugusest husqvarnast käi kauge kaarega mööda!
Kui enne ostu proovida tahad, siis mul saag ja puud olemas :)
17:26 16.07.2013
ka arvamus (registreerimata)
No see elektriga Makita võib ju hea olla, aga aias oksi jms ikka juhtme otsas rippuva saega vägagi kehv lõigata. Bensiini omaga tõmbad naksti asja käima ja teed oma asja ära, kus vaja.
Need väiksemad Stihlid on ka mõistliku kütusekuluga.
Kütteppude tegemisel tasub vaadata nüüd seda, et mis materjali on vaja lõigata. Kui näiteks jämedaid haabu, siis võimsamast saest ei pääse.
Kui sellised peenemad notid, pinnud, siis Stihl MS 170 või MS 10 ajab oma asja ilusti ära.
18:27 16.07.2013
professor_sammaljalg
mul kodus elektribosch, mõningane kogus küttepuid ja okste saagimine käib väga lihtsalt. juhtmega pole muret, märksa rohkem kaaluva bensiinisaega oleks redeli otsas hoopis rohkem tegemist. eelmine bosch kestis aastat kümme, kui lõpuks otsa sai, ei olnud uue valikul (bensiin vs elekter) palju mõtlemist.
21:51 16.07.2013
r (registreerimata)
Juhtmega saag suht mõttetu - vea juhet ja vaata see kuhugi kinni ei jää + pärast tuleb juhe tagasi ka kerida. Pealegi on neil sees plastikust hammasrattad - olen ühest jagu saanud.
Omal 10 a. tagasi soetatud suht pisike Stihl 018 ja vahetanud olen vaid ketti.
23:29 16.07.2013
Marko
Kellele ema, kellele tütar. Ma metsas ei käi, puud pügatud, juhe keritud , kõrvad puhkavad ja naabrid rahul.
11:38 17.07.2013
marita57
Praegu on sõelale jäänud 2 saagi:

http://aiataht.ee/pikema-nimetusega-tooriist-sugisesse-aeda
ja
http://www.saestuudio.ee/tootekataloog/lisa-2/cs410-elite

Arvake midagi nende kohta, kes teavad!
Elektrisaag oleks kahtlemata hea asi, aga kuna mõnikord on vaja ka koduuksest kaugemale minna, siis tuleks osta kaks saagi ja see mõte ei tundu enam väga mõistlik.
12:52 17.07.2013
Mina kasutan husqvarna profisaagi 346xp. See ei jäta hätta ühegi saagimistöö juures! See maksab 700€ aga on seda raha ka väärt ja teenib kaua. On kerge nagu väiksemad amatöörid aga võimsust ka rohkem 2,7 kw! Kergus on saavutatud tänu vastupidavate ja kergetele materjalidele. Eks nende odavate saagidega saab ka midagi saagida aga nad väikse võimsuse ja madalate pööretega. 346 on kiire pöördega kuni 12000 rpm! Hea kaalu, voõimsuse ja hinnasuhtega profitööriist!
13:00 17.07.2013
Odavate saagide häda selles et nendega võib küll mõne laua jupi pooleks saagida aga tõsist tööd nendega teha ei kannata. Rohkem remondid kui tööd teed. Need on odavatest materjalidest ja vastu ei pea. Metsatööl jääb nendega nälga kindla peale. Soovitan ka harrastajatel rohkem raha välja ja muretseda tööriist mis kestab aastaid ja
töö edeneb!
13:06 17.07.2013
Odavsaagide võimsus 1-2kw. Korralikud saed algavad 2,5 kw juures! Kiired profikad saevad poole kiiremini. See tagab kokkuhoiu tööjõu kuludelt ka. Rääkimata sellest et nad peavad kaua ja aastaid vastu!
13:25 17.07.2013
Mahno3 (registreerimata)
Kes vaidleb selle vastu, et profisaag on parem kui harrastaja oma. Aga kui sul ongi vaja kaks õunapuuoksa sügisel ära saagida, siis ei ole suurt vahet, kas kasutada harrastaja või profisaagi.

Elektrisae juhe on küll tülikas, aga ega bensiinisae bensiiniga mängimine ka oluliselt mõnusam pole. Elektrisaega on puu otsas selles mõttes jälle parem turnida, et ei ole vaja käiva mootoriga asjaga võimelda või akrobaatilises asendis saagi käima tõmmata.

Maal on elektriline husqvarna, mis on pärit veel sellest ajast, kui mina koolis käisin. Töötab siiani. Korra on remonditavatest osadest vahetatud mootorit. Vägistatud on seda saagi ohtralt. Saetud talvepuid, sh neid jämedaid notte, mida kreissae peale tõsta ei jaksa. Kui kreissaagi polnud, saeti sellega kõik puud. Lisaks igasugused väiksemad saagimised ja ehitustööd. Jah, jõudu võiks rohkem olla küll jämeda puu saagimisel.

Majast eemal, kuhu elekter ei ulata või kui on liikuv töö, on bensiinisaag muidugi etem.
14:10 17.07.2013
Tuscan
to marita 57
Sellest valikust võtaksin mina Stihli. Endal juba 14 aastane positiivne kogemus Stihl saagidega. See McCulloch tuleb tegelikult Rootsist Husqvarna tehasest samalt liinilt koos Husqvarna, Jonseredi ja Partneriga. Sai eelmine aasta seal tehases ekskursioonil käidud- hämmastavalt suur osa juppe on sellistel odavama otsa saagidel plastmassist sh ka väntvõll pöörleb osadel mudelitel plastpukside või laagrite peal. Tehases kiideti veel, et kaalusääst :)
Stihlis on rauda ja kvaliteeti säilinud rohkem.
Ei saa ka mainimata jätta, et mõned tuttavad, kes viimastel aastatel McCullochi aiatehtnikat ostnud on garantiiremondis pea iganädalased külalised.
15:44 17.07.2013
v6sa
Marita, kui Stihli lühem latt ei ole probleemiks, siis kindlasti Stihl.

Samas soovitan pigem kasutatud 010 või 018 otsida - sama raha eest enam saagi.

Suurel sael on suurem janu...

Mul on kasutada Dolmar 400 (latt 11") ja Partner 351 (jah seesama paljukirutud sitanikats, 13" latiga). Seni ei ole ükski puu jäänud maha närimata (suurim oli 53 cm läbimõõdus). Kui vaja veidi saagida, siis võtad ikka väiksema-kergema. Ainult palgimõõdus puude tarbeks pruugin suuremat.

Huski uuemad odavad asjad on väga nigelad. Profiriistad on head, kuid nende hind (mis küünib Eesti mediaanpalgani!) ei õigusta kodukasutusse soetamist.

Samas, kui raha on, siis vaid das beste ist genug: Stihlipoe ülariiulilt...

Samas jättis Echo 35-kuubikuline käes keerutades väga hea mulje, kevadel oli täitsa hea hinnaga saada, praegust hinda ei tea... Saaginud ma sellega ei ole.

Elektrisaag on tegelikult päris hea. Aga mugavaks tööks on kasulik luksutuva pesaga pikendusjuhe...

Muudetud 17.7.13 15:47

18:16 17.07.2013
ka arvamus (registreerimata)
Keegi üldse loeb ka, millistele nõuetele marita57 saag vastama peab? Mitu kodanikku jahub siin elektrisaagidest, teist samapalju profisaagidest.
Õeldud ju selgelt, et vaja kodust kaugemale ka teinekord minna. Seega elektrisaag ei kõlba.
Samas öeldud ka, et aastane töömaht 20 tihu, pluss siis veel nipet näpet. Seega profisaage ka ei ole mõtekas soetada. Olgu tal siis suurem lõikamiskiirus, jms.
Endal olemas Stihl MS 180 ja selliste mahtudega saab ilusti hakkama. Veel väiksem MS 170 muidu ka poes saada, sellega ei ole kokkupuudet olnud.
Nagu juba eespool mainisin, siis oleneb ka, mis küttepuid tegema hakkad. Jämedaid haavapalke nadi lõigata.
Endal olemas ka Husqvarna 254XP. Siiski seda kasutan ainult jämedate puude langetamiseks ja tükeldamiseks. Stihli MS 180 üle kilo kergem ja selg on selle eest tänulik.
18:34 17.07.2013
õlipea (registreerimata)
õli segada ainult 1:50
2T õlid:
kõige parem:
1. JASO FD ;ISO L-EGD (sellest paremat täna maailmas ei leidu)

(nime purgi pealt ei ole vaja vaadata - ei husqvarna ega stihl jne tooda, ei ole tootnud ega hakka kunagi õli tootma... mobil, valvoline, gastrol jne - vahet pole - loeb AINULT märgistus: JASO FD ;ISO L-EGD)

2. JASO FC ;ISO L-EGC

3. muu on vast juba pask ja mõttetu enese mürgitamine ja mootori tahmatamine/kulutamine

ma ei saa aru "metsameestest" kes ostavad husqvarna või stihli pildiga FC klassi õli 12-15€ eest kui ntks valvoline klass kõrgem õli maksab 9€ ntks bauhausis...

tähtis on ainult märgistus (jaso - iso klass) mitte mingi motika, rolleri, muruniiduki või liis lassi pilt ega tootja nimi!

koju on kindlalt väga hea addinol rimis - JASO FC! vist 7€

http://www.oilspecifications.org/jaso.php
http://www.oilspecifications.org/iso_2t.php
http://www.e-ope.ee/_download/euni_repository/file/2164/Oil.
zip/mootorrataste_lid.html

14:05 18.07.2013
v6sa
Selles elektrisae mittekõlbamises väikesemahulisel metsatööl ma enam nii kindel ei oleks. Küsimus on tahtmises (ja rahakotis).

Soomlased testisid kevadel akusaage. Sihukesi 15" latiga närilisi. Kerges harvendustöös ja aiakoristusel. Kirjelduse järgi üsna samades oludes, kuhu Maritagi endale mootorkobrast soetada tahab. Ning ainsaks tõsiseks miinuseks oli hind... Sest kahe akuga (vaid ühega ei jätku rõõmu kuigi kauaks) kipub hind ikka neljakohaliseks.
Amüsantse nüansina suutis akulaadija autos varuaku toppida täis kiiremini (nii poole tunniga) kui metsas harvendamisel müttav testija teise tühjaks tegi. Külma oli -15.

Mis puudutab mõttekust, siis see on kinni isiklikes eelistustes. Kui vabas õhus füüsilise töö tegemine on piin, on mõistlikum puu osta. Aga kui millegi oma kätega ärategemine pakub rahuldust, siis järgmise asjana peab tööriist kätte sobima. Stihl sobib hästi, McCullochi veidi suurem mudel ei istunud minu kätte kuidagi. Tagakäepide ja gaasihoob olid minu töntside sõrmede jaoks ebamugavad kasutada. Lisaks oli see raske...

Õlide kohta käiv märkus on väga õige.

Unustada ei tohi ka ketiõli - seegi peab olema määrimiseks mõeldud. Saagi valides on kasulik vaadata õlipumba reguleerimise võimalusega isend - väike sääst seegi.

Muudetud 18.7.13 15:00

16:15 18.07.2013
Kui vabas õhus töö tegemine ei ole mingi piin siis võib käsisaega ka vabalt puid saagida nagu sel ajal kui kasutusel olid sulle-mulle saed.

Ketiõliks kõlbab ka suvaline mootoriõli. Peaasi, et on mootoriõli. Paljud kasutavad kokkuhoiu mõttes vene mootoriõlisid. Ise panen juba 15a kasutatud mootoriõli ja määrib väga hästi. Kui 20 liitrit õli läbi lasen on uue plaadi ja keti hind juba tasa teenitud. Õlipumbale ei tee kasutatud õli ka viga sest auto või mõnes muus mootoris on palju tundlikumad detailid mis töötasid selle kasutatud õliga. Vot nii on tegelikult nende asjadega lood.
Akusaed ei ole ilmselt väga mõttekad. Väiksemateks töödeks küll aga omahind ikka kõrge. Pidev laadimine ja tühjaks laskmine suretab ilmselt akud üsna pea ära.
Elektrisaag, oleneb mis mootoriga on tegelikult üks ökonoomsemaid puude lõikamisviise üldse. Juba vene aeg lõigati metsa saagidega mil näiteks 3 kw elektrimootorid peal. AInuke häda oli selles, et tööstusvool pidi suhteliselt lähedalt võtta olema või siis pikemad kaablid tegema.
15:29 19.07.2013
v6sa
Siidiuss, Sina võid oma sae ketti ja latti tappa, millega soovid. Palun, ära levita väärinfot fakti pähe.

Aga kui spetsiaalne ketiõli maksab 2 eurot liiter, ei näe küll vajadust ketti piinata ja loodust reostada.
Mis hinnaga see odav mootoriõli kätte tuleb?
Mitu tihu ühe ketiga ära teed?

Ketiõli kleepumisomadused on mootoriõlist mäekõrguselt üle. Aga kui õli määritaval pinnal ei püsi, siis ei ole sellest ju kasu. Ning minema kehv õli otsatähikul tagasi pööravalt ketilt lendab... Lendab minema ka osa ketiõlist, kuid seda jääb oluliselt enam liigenditesse.

Vahe on tuntav eriti praeguste kuumade ilmadega, kui õlid on vedelad. Kui võtta nädal aega seisnud saag, siis ketiõliga töötanud kett on niiske (õline). Mootoriõli aga valgub keti alumise haru liigenditest minema. Tean, sest olin oma hooletuse tõttu sunnitud mõni nädal tagasi ühe sae õlipaaki mootoriõli (mingi suvaline poolsünt) kallama - olin oma tagavarasid valesti hinnanud. Kolmapäeva õhtul saagi võttes näppisin kette ja mootoriõliga töötanud sae keti alumine haru oli kuiv...

Iseküsimus, kuivõrd määrav see on hobikasutuses, kus keti eluea määrab mitte läbisaetud tihude, vaid mätaste ja kivide hulk...

Muudetud 19.7.13 15:30

09:10 21.07.2013
marita57
10:58 21.07.2013
Ega kett ei peagi õlist leemendama ega tilkuma. Paarsada töötundi töötanud mootoriõli ei on mul tasuta käes. Enda tehnika mootoritest tuleb seda aastas oma 50 liitrit ja sellega saeb metsa mitusada tm. Ketti teritan iga paagi järel. Kett peab olema terav kui habeme nuga, nüri ketiga saagimine on sae ja enda tapmine ning asjatult suur bena kulu. Kett peab sama kaua vastu kui ketiõliga. Plaart peab ka sama kaua kui ketiõliga. Ketiõli ostmine on raha maha viskamine. Ketil ja plaadil peab olema õrn õlikile mis määrib samamoodi mis sisepõlemismootorites ja seal on juba rõhud ja koormused oluliselt suuremad kui mingil saeketil ja plaadil:) vana õliga saagides on ketid plaadid põhimõtteliselt tasuta käes sest kokkuhoid on 50 liitri ketiõli pealt juba 100 euri ja selle eest saab hea mitu ketti ja uut plaati:) muidugi kui rahaga midagi targemat teha ei ole võib ketiõli peale ka seda raisata;)
11:04 21.07.2013
Tasuta on mul vana õli käes. Autojuhtide ja remondikohtadest võib ka saada tasuta kasutatud mootoriõli mis sobib suurepäraselt ketile ja plaadile.
12:36 21.07.2013
jobikael (registreerimata)
koonerdamine pole kokkuhoid!!!tasuta ei saa midagi head, pea seda meeles siidirott!isegi sinu naine annab keppi ainult sponsoreerivatele meestele!!
13:40 21.07.2013
Aga vot minu jaoks on vana õli tasuta. Pea seda meeles! :D
13:42 21.07.2013
Ja see ei ole koonerdamine. See on säästlik majandamine:)
13:55 21.07.2013
sitrus* (registreerimata)
Vana õliga on ainult üks probleem.Oled sitaga koos,muidu super.Ükski uus ja kallis õli ei pikenda ressurssi.Aastaid 8 tagasi sai poest ostetud 2 uut saage husqwarna 254.Hind oli 8500kr tükk.Tapma hakkasid töömehed.Üks saagidest uuest peast sai vana õli ketti ja kamazi õli 1:50 kütteks.Täna on mõlemad elus.
14:08 21.07.2013
Kui just endale peale ei vala siis vana õli ei määri ennast ega riideid ka.Olen ka kuulnud ,et mõni eriti kokkuhoidlik paneb avtoli m8 1:25 bena sisse. Ise ei taha mootorit vene õlidega kõrvetada:) mul 10a saagja sai uuest peast ketile ja plaadilevana õli , saetud mitu tuhat tihu , pluss umes 800 tm 50 cm juppideks küttepuudeks lastud. Seega vana õli sobivuses keti ega plaadi jaoks ei tohiks küsimusi tekkida:) säästetud raha eest võin endale nüüd 10 plaati ja mitukümment ketti osta:)
12:20 24.07.2013
marita57
Kaubaks läks Stihl. Küll mitte päris täpselt varem märgitud mudel, vaid selle modifikatsioon MS 181 C-BE.

Tegelikult jäi õhku kaks blondi küsimust.
Kasutusjuhend käseb käia vähemalt kord aastas hoolduses (kas seal igal aastal midagi hooldada on, on iseasi), poes arvati, et enne pole vaja tulla, kui remonti vajab.
Teine asi - mäletan, et vanasti õlitati ka plaadi otsas oleva ava kaudu. Samas ei räägi sellest ei manuaal ega müüja. Kas nüüd piisab ainult ketiõli paaki (ma ei pidanud kütusepaaki silmas :) valamisest ja kogu lugu?
13:02 24.07.2013
Hm (registreerimata)
Kui auku ketiplaadis ei ole, siis ei ole vaja auku hakata puurima :). Kasutusjuhendis ka hooldamisjuhised olemas.
13:11 24.07.2013
Selle otsatähikuga on nii ja naa. Ise kasutan ainult husqvarna tooteid ja vahel kui meeles on määrin ka otsatähikut ja siduri laagrit. Kuigi ega suurt tolku pole see määre lendab sealt selliste pööretega õige kähku minema. Pole plaatidega probleeme olnud. Olen kuulnud et oregoni plaatidel pidid tähikud jamad olema aga ise pole kadlsutanud ei julge kinnitada seda väidet. Stihli toodang ka suht kvaliteetne . Oma südame rahuks ikka aegajalt võid määrida. Hooldusesse pole vaja saagi viia. Ma olen oma husqiga 10aastat saaginud ja pole kordagi hooldusesse viinud. Eks see ole ka sellest ,et tunnen mootorsaage läbi jalõhki ja võin neid vajadusel juppidest ka ise kokku laduda ja lahti võtta kui vaja. Tuttavate saage olen teinud remonti. Enda omal pole midagi lagunenud ega kulunud.Enda sael ontulnud 10a jooksul vaid korra küünal vahetada ja veotähik. Kiidan huski kvaliteeti:)
23:59 24.07.2013
Willem0
On olemas kahte sorti plaate, ühtetel puudub plaadi otsas tähik ja nendel pole seda seda auku sest pole ka tähikutt mida määrida, need millel tähik olemas, nendel peaks auk olema ja kasulikum on tähikut ikka määrida mingi kuumakindla määrdega. Oregoni plaadil pole ka midagi viga kestab sama kaua kui kõik teised plaadid. Kuna oled seamehena algaja , siis saepoest muretse ka kohe lapik viil ja ära unusta saeplaati vahel keerata ja siis lapiku viiliga saeplaadi teravaid väljavajumisi tagasi viilida, selliselt säilitad plaadi iga pikema ajaliselt. Kui sa plaati tagasi ei viili siis kett hakkab sealt tükikesi välja õgima ja keerab plaadi tuksi. Edukat saagimist

Muudetud 25.7.13 00:00

09:44 25.07.2013
r (registreerimata)
Siidiussil soovitaks korra ameerikas toodetud stihl 010 sisemusse vaadata - võtab tublisti enesekindlust maha. Üks proff saeremontija lõhkus laiali ja siis kaks päeva pusis kokku panna ja lõpuks viskas vanarauda. Kusjuures mul on üks töökorras isend veel kodus olemas. Irv!
10:05 25.07.2013
Seda ameerikas toodetud stihl 010 ei remonditagi. Se ameerika rämps on algajatele ja ühekordseks kasutuseks mõeldud( hea küll mõneks korraks rohkem).iErametsa foorumist lugesin, et oregoni kvaliteet on alla käinud ja ketid pidid ka rabedad olema. Husq ja Stihl vähemalt hoiavad kvaliteeti. Odavama otsa plaatidel polegi tähiku määrimiseks auku. NB! Ise mitte puurima hakata! Rikute plaadi koos tähikuga ja puuri takkapihta. Plaadi keeramist ja servade maha viilimist tuleb teha see on iseenesest mõistetav.
14:13 25.07.2013
Tuscan
Kogu selle pika arutelu lõpuks võib vist järeldada, et parim saag on ikkagi Družba. See ei lähe lihtsalt käima või saab bensiinipaak enne tühjaks kui miskit katki läheb või seda opereeriv inimene ära väsida jõuab :) Mittetöötav asi ei purune ega väsita füüsiliselt.
16:02 25.07.2013
Mahno3 (registreerimata)
Milleks piirduda druzbaga kui on olemas ural. Samade omaduste juures palju raskem :) - väsitab kiiremini ja pole vaja nii pikki päevi teha.
16:33 25.07.2013
v6sa
Otsatähiku määrimine ei ole hädavajalik (ning ebasobiva määrde puhul võib isegi halba teha). Metsamehed soovitavad määrida ning teha seda igapäevaselt (eeldusel, et tööd ka tehakse).

Mina laisa inimesena ei määri. Ketiõlist näikse täitsa piisavat. Latid on kõigil saagidel olnud ikka otsatähikuga ja laiali on mul läinud üks tähik nelja sae peale. Seegi suri mitte määrde puudumisse, vaid minestas peale vägivalda ühe ülekasvanud saare langetamise ja sellele järgnenud üsna mullaste kännujuurikate lahtisaagimist. Ega polnud ka imestada - latt oli pea kümme aastat vana ja näinud õige mitut peremeest....
22:48 25.07.2013
no kuulge (registreerimata)
Ketiõli ei määri kunagi otsatähikut. Füüsika läinud meelest. Tsenrifugaaljõu toimel liigub õli kuhu- ikka väljapoole. Kuidas ta sinna sissepoole satub...
13:54 26.07.2013
v6sa
Miks on minu saagide määrimata otsatähik siis seest õline?

Ketiõli on lati ülemises soones ja keti liigendite vahel päris palju. Kui saag seisata, siis valgub osa sellest nähtavasti tähiku vahele.

Ei vaidle määrimise kasulikkuse üle - õige määre on väga vajalik. Aga tundub, et hobikasutuses ei ole selleks otsest vajadust...
10:14 27.10.2017
vanavanja
On kellelgi kogemust Echo elektrisaega,http://metsakaupmees.ee/Mootorsaed/Echo-CS-2400 ,valikus ka Makita kuid huvi Echo vastu.Olemas Sthil,Echo,Husqvarna bensukad kuid on tekkinud vajadus el. sae järele.
17:33 30.10.2017
to vanavanja (registreerimata)
Ma olen kasutanud pikimootoriga Makitat mingi 5-6 a kindlasti muidu rahul kuid päris tihti ummistub ketiõli ava.Mul 2 mootorsaagi ka kuid nendega selline asi harva esinev
01:12 31.10.2017
Td (registreerimata)
Ristimootoriga Makita juba 10a valu saanu 0 probleemi. Husgvarna juba 23a vana ja tootab nagu loom.
09:52 31.10.2017
blingblingbling (registreerimata)
töötunnid võiks kirja panna, mitte seisvad aastad.
10:13 31.10.2017
td (registreerimata)
Eelmine naljamees: Sul on tt-lugeja sael peal voi? Voi paned kodus tehtud tood koik kirja? Kudas neid tt voimalik saada,stopperiga? Korruta siis iga aasta ~40 rummi loikusega.+ kilomeetreid sihte ja tavaparaseid metsatoid.

Naitex husgvarna toodi otse saksast 94a ja maksis 12tuhat eeku, mis oli sedaaegu kova raha. Vahetanud olen siduri ja moned puksid,latte ka muidugi.vanemad saed on toesti kvaliteetsemad.
1,8kw makita on 10a tosist tood saanud just kuttepuude loikusel,ka 30cm puud pole probleem kui kett terav hoida.Ristimootor sai valitud tookindluse parast.Vasimust pole marganud.Koduhoovil kasutan 90% elektrisaage ,pole mura, heitgaase,pidevat kaivitamist, kergem jne. Minu soovitusel 3-4 tuttavat samuti elektrisae lisaks ostnud ja koigil positiivne tagasiside,kodus ei vota keegi benasaage katte . Kreissaage pole samuti 15a enam kuurist valja ajanud.
11:08 31.10.2017
to blingblingbling (registreerimata)
Igal aastal 30-40 rm saetud 35 ja 50cm juppideks pluss lisaks kodused ehitusetööd.Paaril kevadel kasutas sõber ka ja ei tea palju tema saagis. Metsas käin ikka bensiinimootoriga. Tundub et pole enne saagi näinud
11:44 31.10.2017
vanavanja
Saigi soetatud Makita UC4041A. Sae töötunde pole mõõtnud,küll aga tihusid mida saag on lõiganud,maksti ju tm pealt, kuid sama koguse juures saab saag ju erinevt valu.On ju vahe kas lõigata 1000tm 6m palki või 1000tm 30cm kütet.Viimasel kümnendil pole vajadust olnud midagi mõõta,va. vererõhk.
12:20 31.10.2017
joppenpuhh (registreerimata)
pikimootoriga makitaga lõiganud ca 150 tm 3m küttepuud ja muud nipetnäpet ka. latt ümberkeeratud sest üks äär hakkas ära kuluma. elektrikatest on makita kindlapeale minek (ei väida et kõige parem). kui valida siis pikimootnäiteks puude okste lõikamisel oluliselt mugavam. elektrisaag polegi mõeldud võistlema metsas profisaagidega aga niikaugele kui kaabel ulatub siis benskukal eelised puuduvad
21:28 02.11.2017
rmmsr (registreerimata)
Eelmisele - bensuka kindel eelis elektrika ees on kaabli puudumine, ükskõik kui kaugel pistik on.
23:31 23.01.2018
puusaagija (registreerimata)
Echo 2400w (2,4kw) elektrilise kettsaega on kogemus olemas. Alguses oli hirm suur, kas mootor ikka vastu peab. Seepärast valisin kõige võimsama mootoriga, et 16" juhtplaati ka vedada jõuaks. Siiani olen saaginud just suuri notte: kase, männi küttepuud ( palgi diam. 30-60cm.) Jõust puudu ei tule, mootoril väga võimas ventilaatorist jahuti, mis puhub pööraselt, ülekuumenemist pole kordagi selle 3 aasta jooksul juhtunud ( ka suvel).
Pisike miinus, millest mina puudust eriti ei tunne on kaitsesiduri puudumine. Seda oleks vaja siis, kui palk järsku keti kinni poob (tuleb kiiresti päästik vabastada lihtsalt :)). Makitadel pidi sidur olemas olema, mis teeb mugavamaks töö. (makital pidi, aga vanaduses sidur libimsema hakkama).
Makita elektrisae omanikud võiks jagada kogemust tolle kaitsesiduri koha pealt, kas on üldse selline asi vahele pandud?
00:44 24.01.2018
Oregoon (registreerimata)
Õhtust. Mina olen ühe oregoni sae rõõmus omanik. Võimas ja samas ka juhtme otsas. Loomulikult on paremaid saage, kuid 45cm. latt laseb võimsalt läbi ja mina sain ca. 90cm. kase saetud. Iseteritus on hea lisa, kuigi originaali ei taasta kunagi ja ketid on kallid, lisaks marlad ja muu rauane kraam on täiesti välistatud. Muidu tubli saag kodukasutusse, kui naabrid on lähedal ja võimu läheb vaja. Ps. ohtuse peale on mõeldud ehk siis kui trikli päästad on vedu automaatselt peatunud, hea boonus.
11:01 24.01.2018
td (registreerimata)
Just jäid makita ostupaberid näppu,08a ostetud. Kindlasti mingi 300tm küttepuid lõiganud+ muud väiksemad tööd.kunagi saigi ostetud,et siseruumides hea toimetada nüüd ka välitöödel peamine saag. Ei mingeid vanaduse märke ega ka midagi purunenud. Siduri libisemine?

Teiste saagide ees tooks veel eeliseks väikesed gabariidid(sellise võimsuse juures)ja mugav ketipinguti süsteem, ka kasutusmugavus hea.
07:48 04.04.2018
Mihkus (registreerimata)
Viimased Husqvarna,Dolmar ja makita on üks ja see sama makita. Ülimalt mugav saag. 2kW versioon on ikka võimas. Ei libise sidur nagu husqvarna 321Elil ja saab keti väga retsiks teritada. Saeb aga aeglasemalt kui Echo CS390ESX
Profisaag muidugi, Palju oleneb ketist... Elektrisae puhul olen piirajad ikka julmalt madalaks viilinud.
Vääne on üüratu aga keti kiirus suhteliselt väike.. Echol 34m/s ja makital 15m/s, jämedama asja saagimisel pole eriti mingit vahet..

Nii et kui valite siis dolmar, husqvarna või makita... Valige meeldiv nimi ja värv...
Kui mina ei suuda sellist saagi lõhkuda, siis ei suuda seda mitte keegi.

45cm läbimõõduga palke keskelt piki pooleks saaginud ligi 30 meetrit 200m 2.5x3 kaabli järel.. Husvarna lõi suitsu esimesel minutil välja.. Vana oli ta ka muidugi.
09:37 04.04.2018
k... (registreerimata)
Kui piirajad maha viilid, siis ta sobibki pikikiudu lõikamiseks.
12:10 04.04.2018
Linnamees89 (registreerimata)
Mina soovitan ka Oregoni 2400 watist saagi. Aasta aega töös ja midagi pole kulunud ega juhtunud. Ja iseterituv kett on ka väga mugav.
12:52 04.04.2018
... (registreerimata)
piki puitu saagimiseks on spetsiaalne kett kui keegi veel ei tea.
13:10 04.04.2018
k... (registreerimata)
... mõnel on vist lihtsam viilida...
16:05 04.04.2018
Linnamees89 (registreerimata)
pikipuu ketil on teritusnurk 10 kraadi ja ristipuu ketil 30-35 kraadi.
pikipuu ketti müüakse eraldi, aga saab ise ka käiaga ümber teritada, aga see on päris suur töö.
22:37 04.04.2018
Maahärra (registreerimata)
Soovitage mootorsaagi küttepuude tegemiseks.
Talve jooksul umbes 30 rm küttepuid teha.
Eelmine saag vana husqvarna 254xp aga selle talvega lõpetas töölepingu ja tahaks midagi uuemat ka nüüd proovida.
10:38 05.04.2018
rt (registreerimata)
Tee 254 korda, sellest paremat saagi täna müügis ei ole. Juppe sellele veel saab.
Silindrikomplekt alla saja euro.
15:48 05.04.2018
n. (registreerimata)
no kes oskab uue sae mudeli kohta veel ütelda, et kaua see kestab. ja kaua sa tahad, et see kestaks? ühe talve puud (30rm) kestavad vast kõik saed, ka kõige odavamad hiinakad mõistliku käsitsemise juures.

uue mudeli puhul ma võtaks sellise, millel kõige pikem garantii on (a la 5 aastat)
16:27 05.04.2018
kaader
Uued saed on tunnilugejaga. Päris naljakas, et töökojas pannakse kompuuter taha ja loetakse info välja.
Meil on Husqvarna 545-d. Neil on automaatse regulliga karbuss. Seda ei pea ega saa ise üldse reguleerida. Ikka väga head saed, kui õli panna ja filtreid vahetada.
Juhtus piinlik lugu ja üks saag sai puhast bensiini. Poole paagi pealt jäi seisma ja oli kolvile kriimud peale teinud. Uus silinder ja kolb on pool sae hinnast. Vahetasime ainult kolvi. Kompressioon on natuke nõrgem, aga töötab normaalselt.
14:43 06.04.2018
n. (registreerimata)
"saag sai puhast bensiini. Poole paagi pealt jäi seisma"

väga huvitav, ise poleks küll arvanud, et puhas bensiin nii kiirelt mootori seiskab.
23:50 07.04.2018
Andy74
Tere.
Vaja oleks kodusesse majapidamisse uut saagi. Seni oli partner saag, aga vähe jämedamate puudega jäi hätta. Eks ta vana oli ka. No maks 10 päeva aastas saeks temaga aastas. Tahaks saagi, mis oleks aastateks, ei tea neid hiinakaid ja muid uusi nimesid. Viimati käis läbi siit oregon, elektritoitega, aga kas bensukas ka ok? Proffisaed nats kallid, kui nii vähe vaja. Ehk oskate, vähe targemad saagidest, midagi soovitada?
09:41 08.04.2018
hhyuylooooo (registreerimata)
stokkerist echo cs490 Normaalse hinnaga ehk alla 400 euri profisaag. Üle 2kw ja üle 50 kuubiku ja alla 5kg. Ning 5 aastat garantiid.
09:52 08.04.2018
saagija (registreerimata)
Olin aasta tagasi sama valiku ees.30a.vana Husquvarna asemele.Valisin Echo 490,siiani väga rahul.Jõudu on, ökonoomne samuti.Kasutan küttepuude tegemisel kodukasutuses.Garantii 5a.
10:00 08.04.2018
Navara3000 (registreerimata)
Ega need kodukasutaja Husqud ka ju väga kallid pole. Aastaid kasutasin klassikat 254xp-d ja ostsin mõned aastad tagasi väiksema Husqu 135. sellel 40,9cc ja kitsa ketiga ei jää jõudluses väga alla midagi vanakooli 50+cc laia ketiga saele. see 135 oli sooduka ajal miski 230 EUR
13:13 08.04.2018
1233219999 (registreerimata)
Need odavama otsa husqud on sisult suht samad, mis MCcullohid ainult värv on teine. Jupid on kallid ja olles neid ise ka remontinud siis nende ehitus ja materjalide valik on sarnane nagu handymanni 80 euristele saagidel.
15:26 08.04.2018
Navara3000 (registreerimata)
Kodukasutuses käib saag 20-30 aastat. Mis pagana juppe te seal koguaeg vahetate. Husqule saad starteri vedru ka 20 aastapärast, Händimäni pilli viskad kolme aasta pärast minema. Kas see kümne aastapeale üks vahetatud vidin maksab 5 Euri või 15 on absoluutselt viiendajärguline küsimus, vähemalt sa saad selle
22:28 08.04.2018
rmmsr (registreerimata)
Täiesti nõus Navara3000 postitusega. Põhimõtteliselt on mõned ettevõtted kes toodavad mootorsaage ja nende nimesid siin reklaamima ei pea - nad reklaamivad oma vastupidavusega end ise. Omal ostetud 2001 uuena üks nendest nimekirja kuuluvatest ja remonti - vahetust on vajanud selle aja jooksul õlipaagi kork ja starteri nöör. Saag muidugi kodukasutuses - 10 ruumi küttepuude järkamist aastas ja natuke ehitusel abiks.
10:16 09.04.2018
k... (registreerimata)
Mul ka eelmine saag oli tipptootja(H) nn kodukasutuse saag, kusjuures mitte kõige väiksem isegi. Õlipumpa vahetasin 8 aasta jooksul 3 korda. Tähikut 2x. Saele sai saatuslikuks hoovi sissesõidul olnud kaks murdunud vana toomingat...
21:16 09.04.2018
rmmsr (registreerimata)
Kui saag jääb pikemalt seisma (rohkem kui kuu), tuleks õlipaak seismise ajaks tühjendada. Vähemalt minu sae (S) manuaalis nii kirjas ja pole pidanud pumpa vahetama.
13:27 10.04.2018
hkljkl (registreerimata)
ei tea mis see õige on. aiatäht.ee (Stihl mootorsae müüja) kirjutab nii: "Küll aga peaks mootorsaagidel ketiõli paagi servani täis valama, eriti kui kasutate orgaanilise koostisega ketiõli. Saeketi õli kleepuva natuuri tõttu on parem, kui õlifilter ja voolik oleks õli täis."

vaatasin, et Echo sae juhend ei räägi hoiustamise peatükis ketiõlist üldse midagi.
15:55 10.04.2018
No ma ei tea, (registreerimata)
üle 20 aasta vana Husquvarna 45. Igal aastal küll väike lõikus, võsas 5-6 ruumi puid. Nii nagu ta seisma jääb, nii jääb. Käin harjaga üle, vahel puhastan õhufiltri, kõik. Vahetanud olen tal ainult tähikut, platet ja kette. Kui vaja panen bensiini ja õli juurde, tõmban käima ja lõikan.
23:54 10.04.2018
k... (registreerimata)
Pumpa ei vahetata mitte õli sees või väljas olemisest, vaid ikka pumba ehitusel kasutatud materjalide tõttu. 200€ kasutatakse julgelt odavaid plastosi, minu praegfusel 450€(OM) on kasutusel hoopis teised materjalid.
08:10 11.04.2018
Td (registreerimata)
25+aasta pärast enam kõiki jubinaid ei pruugi saada ka husgvarnale,just oli teemaks h42 pisiremont. Muidugi 27a tööd on juba midagi. Ainult kuluosad.

Aga vähemalt vanade h töökindlus on ikka legendaarne.
08:18 22.04.2018
husqvarna 353 (registreerimata)
Soovitan husq 353-e , see on saag mis töesti kestab , mul mingi 400 rm küttepuid saetud ja ka latti pole veel vahetanud , kuigi viimane on ikka juba läbi omadega.
18:27 22.04.2018
eeweqwewqewq (registreerimata)
See sama hea pakkumine kui inimene soovib osta uut autot ja sa soovitad osta esindusest tutikas Audi 80 või Golf2. 353 husqut ei toodeta juba ca 10 aastat. Ning selle 10 aastaga on husqu kvaliteet ikka väga põhja käinud.
23:05 22.04.2018
kes ütles (registreerimata)
Kas okis või börsis nägin kuulutust , vast kuu paar tagasi uus husq 353 müüa.
01:06 23.04.2018
kes ütles (registreerimata)
Börsis on husq 353 müügil , uus saag.
12:24 05.05.2018
X X X (registreerimata)
Kolmanda seeria husqvarna saed kestavad , viies seeria veab garantii lõpuni ja siis , tahab väsida.
13:46 05.05.2018
saalsaaler
17:35 05.05.2018
vanakooli meestel (registreerimata)
sthil MS 260 parim variant
08:34 26.08.2019
Kaarel 353 (registreerimata)
Parim saag on husqvarna 353 , ostsin börsi kuulutuse peal ja ei kahetse

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.