Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: LUBADE TEGEMINE VÄLISMAAL.

15:39 16.03.2014
konnasilm55
Lubade tegemine välismaal.
Mõni aasta tagasi sain trahvi lubadeta sõidu eest. Ja nüüd kui trahvid makstud tuli välja et alles aasta aja pärast saan teha arki eksamid. Siit ka küsimus. Kas kuskil välismaal oleks võimalik lube teha kui eestis on veel aasta aega lubade keeldu. Kuulsin et lätis võimalik näiteks ilma autokoolita ainult arki eksamite põhjal load saada. Kas seal vaadatakse eesti keelde ja kas need kehtivad välismaal?
17:47 16.03.2014
d,e (registreerimata)
Re: Lubade tegemine välismaal.
oleks ka tarvis lisaks D,E sõita oskan,aga ei viitsi koolis käia.sobiks ka Läti või Leedu load.
15:04 17.03.2014
jarru (registreerimata)
Re: Lubade tegemine välismaal.
Soomlased tahtsid Eestis teha, kuna siin kordades odavam. Aga ei saa, kuna selleks vajalik sissekirjutus, mis eeldab elamisluba, läheb keeruliseks. Riigid oskavad ka omavahel suhelda ja sinu karistus oleks ka mujal teada, isegi kui nt. Läti ei nõua sissekirjutust.
Rootsis pole jälle ARK eksamit, sõiduõpetaja otsustab, kas ja millal oled valmis iseseisvalt sõitma. Tundub, et ka Eesti liigub selles suunas, sest juba praegu on nõuded sõiduõpetajatele kõrgemad, kui eksaminaatoritele.
11:10 18.03.2014
jälle ma (registreerimata)
Re: Lubade tegemine välismaal.
aga kas nad kindlalt ikkagi kontrollivad ka sellist tausta? ja pm oleks siiski võimalik? või on täiesti absurdne mõte ja mul pole aasta enam lootust lube saada?
11:59 18.03.2014
::::::: (registreerimata)
Re: Lubade tegemine välismaal.
Kui sa selline liikleja oled siis ehk on parem teistele liiklejatele kui sa üldse lube kunagi ei saaks.
13:34 18.03.2014
... (registreerimata)
Re: Lubade tegemine välismaal.
LAVis saab, vaja hunnik pappi ja oskus kilomeeter maad iseseisvalt läbi sõita.
16:30 18.03.2014
to konnasilm (registreerimata)
Re: Lubade tegemine välismaal.
kas saad läti või leedu keeles eksami tehtud?või pead silmas hoopis tähestikuga plastikutüki ostmist?
16:57 18.03.2014
kunnasilm55 (registreerimata)
Re: Lubade tegemine välismaal.
probleem pole sõiduoskusega või millegi sellisega. kui sõitsin siis järgisin kõiki liikluseeskirju ja seadust ei rikkunud. ainus probleem oli see et load olid tol hetkel pooleli ja enne kui lõpuni jõudsin teha siis sain laksu ära lubadeta sõitmise eest. ainus rikkumine. Läti keeles ei saaks vast aga inglise keeles pole võimalik? nüüd pean lihtsalt nii kaua ootama et maha võib surra enne. sõita oleks ikkagi vaja :S eksamitega saaksin hakkama nii sõidu kui teooria. aga see tobe keeld rikub ära. vaja oleks ametlikke lube millega sõita võib aga lihtsalt kas nad kontrollivad kas ma eesti arkis saan teha?
23:27 18.03.2014
jarru (registreerimata)
Re: Lubade tegemine välismaal.
Load ei saa pooleli olla, sul kas on juhtimisõigus või seda ei ole. Ju pidid miskit valesti tegema, et kinni peeti. Ei mäletagi, millal mu luba taheti näha, kui toru puhun, ei taheta ühtegi dokumenti näha.
07:15 19.03.2014
...... (registreerimata)
Re: Lubade tegemine välismaal.
. Õpi kõigepealt sõiduautoga sõitma, siis vesista E ja D kategooriast edasi.
09:50 19.03.2014
to .......... (registreerimata)
Re: Lubade tegemine välismaal.
teenin leiba sõitmisega.
3 m käruga pole probleemi sõita.
sõitnud ka suurega poolhaagisega hädakorral oma tuttavatel.
ja ostaks papitüki,kuna eriti pole d,e vaja aga võiks olla.
Lihtsalt ei viitsi mingi 2 kuud koolis olla.
10:29 19.03.2014
............ (registreerimata)
Re: Lubade tegemine välismaal.
autokool oli pooleli okei. väikses linnas jutud liikusid ja kellegiga ei saanud hästi läbi ja tegi politseile vihje. muidu poleks midagi olnud. on siis võimalik?
12:47 19.03.2014
to konnasilm (registreerimata)
Re: Lubade tegemine välismaal.
kui vana sa üldse oled?mis koolid oled veel pooleli jätnud kuna liiga kaua kestavad?kas tead kuidas kontrollitakse lubade kehtivust?
11:00 03.04.2014
kuukas89 (registreerimata)
Re: Lubade tegemine välismaal.
Mis kuradi umbluud sa ajad siin. Kysimus oli konkreetne, läbitud vöi läbimata koolid pole sinu asi, kui midagi asjalikku öelda pole, siis hoia suu kinni. Inimesi teisigi sama probleemi ees, täiesti ajuvaba seadus, yksköik millisest rikkumisest peab olema aasta möödas ( vale kohapealt teeyletus, suitsuanduri puudumine jne), et esmaseid lube teha. Olen ise ka sama probleemi ees. Aasta hakkas just uuesti tiksuma kui pisikese 5kmh kiiruseyletuse pärast mahatömmati, eks ma siis ootan nyyd enda meeletut trahvi, syydimatu korduv lubadeta söit ja veel kiiruse yletusega ?! Lennake köik anonyymsed hiirod mulle nyyd kraesse, aga autoga mittesöitmine pole variant. Lihtsalt ei ole, juba elukoha ning töökohaga arvestades, peab vist Eestimaa tolmu ikka jalgealt pyhkima ja maanduma normaalsesse riiki, kus pole sellist absurdi ja inimene ei pea 300h kuus töötama, et normaalselt elada. PS, olen kuulnud, et UKs on tehtud edukalt load ära, samalajal Eestis kehtivat karistust kandes, samuti pole seal kohustuslik ka autokool.
Päikest heiterid, koole olen löpetanud vast teist rohkem, kuigi autokooliga läks nagu läks. Liiga vara oli vaja söitma hakata :)
20:34 24.06.2014
jälle konnasilm (registreerimata)
Re: Lubade tegemine välismaal.
Thank god viimase kuti eest. Nõustun 100 prossa. Hetkel käin soomes tööl sest kõik eesti töökohad eeldasid autojuhilube või siis olid ülimadalapalgalised. Ei jäänudki muud üle. Soomes siis vist ei saa teha?
19:11 24.01.2015
............ (registreerimata)
Re: Lubade tegemine välismaal.
Ise sama probleemi ees.

Välismaal tegemiseks pead vastava riigi seaduseid uurima kus teha tahad.
See eesti absurdne seadus ja välismaal see ei mõjuta.

Ma mingiaeg isegi leidsin mingi lehe kus oli infot välismaal juhilubade tegemise ja nende seaduste kohta.
Vb, http://europa.eu/ - pole enam kindel ei mäleta enam.
20:41 24.01.2015
gislavedreg (registreerimata)
Re: Lubade tegemine välismaal.
Kui Sa konnasilm oled Soomes tööl ja valdad soome keelt, siis tee seal load. Vajalik sissekirjutus jne.=ehk kõik ametlik. Eluaegseid nad enam ei anna, aga Eestist pikema kehtivusajaga küll. B kat lihtne teha. Kui kõvemaid (C,D,E), siis täiendkoolitused megasegased ja kallid. Astu esimesest ettejuhtuvast Trafi ülevaatuspunktist läbi ja saad kogu vajaliku info.
20:15 30.11.2015
ajuvaba mendiriik (registreerimata)
Re: Lubade tegemine välismaal.
Kuidas siis ikkagi on sellega.? Keegi tark teab kas saab Lätis, Leedus teha lube jalutan arki sisse maksan nende riigilõivu ja jalutan eksamile...? v lihtsalt viskan arkis 500e lauale ja ütlen paluks load????? :D .... on kogemusi Läti, Leedu lubade tegemisel kellegil....
20:18 30.11.2015
1 (registreerimata)
Re: Lubade tegemine välismaal.
sissekirjutust seal vaja
22:18 30.11.2015
ei saa teha (registreerimata)
Re: Lubade tegemine välismaal.
Ja siin poleks sul selle loaga midagi peale hakata, kuna sa ei tohi siin ju autot juhtida, olgu sul mis luba tahes. Kontrollimisel tuleb kohe asi välja. Lisaks ei tohi sa Eesti seaduste kohaselt juhtida autot ka välismaal. Ehk siis tekiks küsimus, kuidas sa said mujal loa teha, kui sa ei tohi autot juhtida kusagil. Saaksid uue karistuse ehk isegi ja ootaksid jälle aasta. Nii et rahune maha ja passi oma aasta ära. Ega sa ei ole seaduse silmis kuidagi eriline, et sulle peaks asjad lubatud olema, mis teistele on keelatud. Omad vitsad peksavad.
09:50 15.05.2019
.........Ants (registreerimata)
Re: Lubade tegemine välismaal.
4 aastat viimasest postitusest möödas, ehk nüüd juba keegi teab miskit täpsemalt selle kohta?

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.