Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: LIIKLUSABI

15:53 11.04.2014
sldmarek
liiklusabi
Tere.

Tekkis kahtlus ja arutelu. Kas pildil pargitud auto on pargitud nähtava liiklusmärgi mõjusfääri?
19:50 11.04.2014
arusaamatu (registreerimata)
Re: liiklusabi
20:48 13.04.2014
sldmarek
MUPO sõnul rikun ma siin reegleid ja sain trahvi. Küsimise peale mis valesti on, sain vastuse, et antud liiklusmärk kehtib ka alale kus Volvo pargib. Mis ma siis peaksin vastama, et ega ikka ei kehti ja jätan trahvi maksmata? Või nüüd vaidlustan, et liikluseeskirjade järgi ei pargi Volvo "mitte parkida" märgi mõjusfääris ja teisi keelavaid märke ei ole ja trahv tuleks tühistada?
22:13 13.04.2014
jarru (registreerimata)
Olen eelmises elus veidi liiklusega kokku puutunud. Otseselt märgi mõjualas sa ei pargi. Aga see on ehk parklasse sissesõidu tee, kus ka üldjuhul ei pargita, kui ei ole määratud teisiti. Oletan, et kahe puuderivi vahel on jalgrattatee ja võid varjata ära mõne väiksema ratturi või jalakäija parklast välja sõitvale juhile. Teoreetilisi põhjuseid leidub. Eks oleks targem olnud parkida teiste autodega kõrvuti?
10:18 14.04.2014
sldmarek
JAh, loomulikult oleksin pidanud hoovi sisse sõitma. Kuid seal aia taga ei olnud samuti ühtegi märki, et seal parkida ei tohi. Tulevikus targem, kuid küsimus on selles, et kui MUPO tegi trahvi mulle antud liiklusmärgi mõjusfääris olemise eest (mitte valesti parkimise), siis see vast pole liikluseeskirjaga vastuolus. Seega antud parkimis keelu märk, ei mõju alale kus Volvo pargib?
11:35 14.04.2014
karvanejakole
Volvo ei pargi antud märgi mõjualas, selleks on teine tee. Asjaolu, et seal ehk ei sobiks parkida, ei mõjuta midagi, karistada saab ikka ainult keelatud tegevuse eest. Arvan, et peale vaiet vähegi mõistusega tegelane tühistab otsuse, kuigi mõistus olemasolu ei ole mupos reegel.
11:42 14.04.2014
mina tean (registreerimata)
see pole ala märk ja sinna see ei mõju. mõjuala on tänaval. anna kohtusee ja saad võidu.
12:14 14.04.2014
jarru (registreerimata)
Jah, õige on see, et kui rõhutati märgi mõjualas parkimist, siis on nad eksliku trahvi teinud. Kui ei ole välja toodud muid liiklusseaduse punkte, konkreetseid ei viitsi praegu otsida, on sul vaide esitamine täiesti põhjendatud. Saada pilt liiklusjuristile, ta ütleb kohe, kas tasub kohtusse minna. Kuna pilt ei kajasta kõiki asjaolusid, peaks ka vahetus läheduses olevaid liiklusmärke pildistama.
Ise olen näinud, kui õuealale paigaldatakse teetööde ajaks kiiruspiirang 30. Ehk siis teetööde ajal võib õuealal sõita kiiremini, kui tavaliselt.
13:06 14.04.2014
looder23
minu loogika kohaselt seisab see volvo parkimiskeelu mõjupiirkonnas, sest märk mõjub ka teega külgnevale alale, s.t. teealale ja see teeala on telgjoonest päris kaugel. teeala hõlmab teepeenart, kõnniteed, jalgratta teed ja sealt edasi ka veel. teeala on minuteada riiklikel maanteedel telgjoonest 12 meetrit kummaegi poole. sõltub vist liiklustiheusest jne. valla ja muu omavalitsuse teed võivad kitsamad olla.

samas ei ole su trahvi kviitungit näinud kuid tundub, et rikkusid ka LS § 21 p. 4 lg 8-t.
11:22 15.04.2014
maaks
Pigem rikkus teemaalgataja siiski LS § 21 p. 2 lg 6-t, kuigi see ülekäigukoht ei ole just ülemäära selgelt tähistatud.
12:55 18.04.2014
Slavik007 (registreerimata)
LS § 21 p. 4 lg 8 - antud Volvo ei takista sõitmist parkimiskohale (autod saavad vabalt liikuda)
LS § 21 p. 2 lg 6 - antud juhul tegemist pole ristmikuga. Isegi võib vaielda, kas tegemist on parklaga (kas on seal Parkla-märk?) Samuti jalgtee ei lõika sõiduteed.

Mina teeks nii. 1. Võib öelda, et tegemist pole ristmikuga. 2. Kui puudub parkla-märk ja pole märgitud parkimiskohad, siis mina ütleks, et see pole sissesõit parklasse. 3. Pargitud auto ei seega teiste motorsõidukite liikumist. 4. Kui puuduvad elutsooni märk ja parkla märk siis tegemist mitte hooviga, teega, ega parklaga. See tähendab seda, et see pole "sõidutee" liiklus seaduse mõistes. Samuti nad võivad öelda, et ei tohi parkida oma eramaja juures kui tee ääres seisab märk mis keelab parkimist (Kujuta et antud plats on eramaja territoorium, kas on nendel siis õigust trahvi teha?)

Vasta nedele, et sa pole nõus süüdistusega. Oota, mitte rohkem kui 30p kui nad kirjutavad, et sa valesti saad aru liikluseaduse punktid ja nii edasi. Kirjuta veebi kaudu kohtusse (see on tasuta kui tegemist on MUPOga), lisa kõik kirjavahetus, pildid ja nii edasi (näidis olemas leheküljel). Oota vastust, igal juhul sa ei kaota mitte midagi, lihtsalt isegu kui nendel õigust maksad hiljem sama trahvi :) Aga ma ei usu et nendel on õigus...
14:31 18.04.2014
karvanejakole
Küsimus ei ole selles, kas see koht on mõeldud parkimiseks või mitte, vaid kas seal on keelatud parkida! Kuna keeldu ei ole, peaks asja edasine lahend lihtne olema. Tasub Sirk&Saareväli käest igatahes nõu küsida.
16:13 18.04.2014
Slavik007 (registreerimata)
Kui mina oleks MUPO töötaja, siis ma prooviks tõendada, et see on parkla ja antud auto pargitud parkla sissesõidul (teega külgnevale alale). Ja nende Liiklusseaduse punktide alusel tõendaks trahvi:

Pr.20 lg.1 - "Juht ei tohi peatada ega parkida sõidukit nii, et see VÕIB sulgeda teiste sõidukite liikluse..." Näiteks kui seal liikuvad veoautod, siis nad ei mahtuks ja pargitud sõiduk võib sulgeda liiklust.
Pr.21 lg.2 p.14 - "Sõidukit ei tohi peatada: lõikuva sõidutee äärele lähemal kui viis meetrit..." Ei usu et seal on viis meetrit.
Pr.21 lg.4 p.4 - "Parkida ei tohi: teekattele märgitud parkimiskohtade kõrval" Kui see on märgitud parkla, siis kõrval parkida ei tohi.

Et minu poolt tundub, et on päris tähtis kas see on "Parkla" või lihtsalt mingi plats (põld, mets)
18:26 18.04.2014
stammer (registreerimata)
Selline parkimine on kahe otsaga asi. Justkui nagu võiks, sest kedagi ei takista, aga teisalt on natuke imelik parkida sellisesse kohta kui mõned meetrid eemal on parkla.
Me ei saa ju ometi iga vaba lapikese juurde panna parkimist keelava märgi - natuke võiks omal ka midagi kõrvade vahel olla.
Mupo oleks võinud lihtsalt hoiatuse teha, et see koht ei ole parkimiseks sobiv, kuna kõrval on parkla ja ruumi küll.
Küsimus jääb: miks oli vaja just sinna parkida?
23:48 21.04.2014
parkla aia taga? (registreerimata)
Kas mõned meetrid eemal nagu pigem presidendiloss ei ole? Kas on nii raske leida Kadriorus mõistlikumat parkimiskohta? Ma küll ei eeldaks, et ma võin presidendi hoovi või hooviväravasse parkida. (Ei ole midagi pistmist praeguse presidendiga, aga mingi respekt Eesti riigi kui sellise suhtes võiks ju inimesel olla.)
00:48 26.04.2014
Osav pilt (registreerimata)
Taustaks niipalju, et puu taha jääb fotol telliskivimärk lisatahvliga "Ainult eriloaga". Nii et aia taga presidendilossi ees mingit avalikku parklat küll ei ole.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.