Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: LIISING+KASIINO

22:16 08.05.2014
autob
liising+kasiino
Tere.
Olen pikaajaline swedi klient ja tahtsin nüüd osta liisinguga autot.Sellepeale helistati liisingust ja öeldi,et kuna olen olybetis mänginud siis ei saa liisingut.Kui ma 6 kuud ei mängi siis saaksin.Kas kõikidel liisingutel on sellised tingimused? Maksevõime on korralik ja pole kunagi hilinenud ühegi maksega.Kusjuures mänginud pole kah rohkem kui mingi 50 euri kuus ja palk on seal 1500+ neto.
23:07 08.05.2014
Siiiidiuss (registreerimata)
Re: liising+kasiino
Eks jah loogiline panga poolt. Ma ka ei annaks kasiinosõltlastele laenu. Pole lihtsalt usaldusväärne kontingent. Samasugused nagu sms laenude võtjad. Riskigrupp raudselt. Kunagi üks koolivend tuli vastu ja rääkis kuidas ta kasiinos 8000 maha mängis ühe ööga ja kui kõva mees ta ikka on ning peale seda bussisõiduraha küsis. Loomulikult ma ei andnud talle. Kui mõistust ei ole siis käi jala aga ära kerja. Teisi panku ei tea aga ega nad ka rumalad ei ole taustauuringuta krõbisevat välja ei anna ja miks peakski. Tuleb teha tööd ja raha koguda. Mitte kasiinos käia ja liisingut kerjata:)
08:29 09.05.2014
aga proovi siis (registreerimata)
proovi näiteks Nordea pangast. Eelmisel aastal võtsin uuele autole pakkumised nii Swedbangast, mille eluaegne nn. klient olen olnud ning ka Nordeast. Nordeast tuli pakkumine palju soodsam. Aga ma ei tea muidugi nende poliitikat kasiinode jne suhtes...
08:35 09.05.2014
jarru (registreerimata)
Kui neto nii kõva Eesi mõistes, miks siis üldse liisingut tahad? Kogu see raha reaalselt ja osta kohe auto välja. Endal ju ka rahulikum? Tean mitmeid, kelle töökoht ei olnudki nii stabiilne, kui nad ise arvasid ja see kukkumine oli valus. Volvo xc90 liisingule tagasi, kusjuures tuleb siis välja, et oled üürinud autot ebamõistliku hinnaga. Lepingutasu ja lepingu katkestamise trahv pealekauba. Sõidab praegu Golf3-ega, millel pole lkiimatki, aga noh luuk veidi kompenseerub olukorda. Muidugi ei pea Sul nii halvasti minema, aga hea on ikka teiste vigadest õppida?
19:05 09.05.2014
tt (registreerimata)
50 euri kuus on ikka suur patt, aga kui sa ostaks iga päev pudeli viina, siis on kõik ok panga silmis. Suitsetamine ka pahe ja kulub veel rohkem raha kuus.
20:53 09.05.2014
50m (registreerimata)
tollest 50 saab varsti 500 ja siis 5000 ,usu...
20:55 09.05.2014
autob
Oleks siis sellest kuskil varem juttu,et need,kes netikasiinos vahest mängivad on pangale riskifaktor. Huvitabki,kas see mingi swedi kiiks või teistel liisingutel sama teema.
20:57 09.05.2014
hlm (registreerimata)
Pangal savi, palju või vähe sa hasartmängudele kulutad. Nende silmis oled sa seda tehes automaatselt riskigruppi kuuluv klient.
22:14 09.05.2014
komvek
No kus siin ikka see loogika on siis kui ma interneti kaudu ostan iga nädal lotopileteid siis võib ju ka see sõltuvus olla aga laenu anti.
Kuradi pangad ausõna!Niimoodi tahavad inimeste elu uurida et see ületab piirid.aga kui ma putkast ostan kraabitavaid lotosid ütleme iga nädal 50 eest siis pank ei tea sellest midagi ja ma olen õige mees! Kui maksehäireid pole inimesel olnud siis ma ei mõista mis vahet seal on kus inimene oma raha kulutab?
Ja pank saab ju arhiivist vaadata et teemaalgataja on kulutanud enam-vähem samu summasid seal olibetis niiet järelikult pole nii et algul sõrm siis käsi.
22:22 09.05.2014
hlm (registreerimata)
Kuradi pangad? Kas pank on kohustatud sulle igal juhul laenu-liisingut andma? See on ikkagi panga otsustada, mitte sinu. Mina ka igale töllile raha ei laena.
23:07 09.05.2014
komvek
Ei ole kohustatud aga ilma nad kasumit ei saa.
01:34 10.05.2014
norrakuningapoeg (registreerimata)
Kui pank ei taha teenida,siis nende mure.Vaheta panka ja asi ok,Swed ongi selline imelik pank.Raha saab sisse panna,aga välja võtmisega probleem :D
06:16 10.05.2014
autob
Ongi plaan see swed pikalt saata. Mis see nende asi on ,mida inimene oma rahaga teeb ja kui nad ei taha teenida siis ei taha.Muidu helistavad ja tüütavad küll.Eks uurin teisi liisinguid ja siis otsustan.
Aga teistele ka siis teadmiseks ,et väike meelelahutus võib plaanid persse keerata :)
09:18 10.05.2014
rahakoguja (registreerimata)
hea soovtus, kogu raha. ei tea kaua läheks mingi 60 000euri kogumiseks. Senikaua sõidab inmene rattaga :-)
10:16 10.05.2014
audi_a6_v6
to: autob

No jube avastus selle kasiinoga, asi juba väga kaua nii olnud ja IMO täiesti põhjusega.
Loomulikult ei oleks see panga asi, mida oma rahaga teed, aga sa tahad ju NENDE raha ja selleks, et nad ei peaks pärast sul neere välja lõikama, et raha tagasi saada, tehakse ennem taustauuring ja kui statistika on näidanud a`la, et 9 10st sinu taustaga inimestest satub makse raskustesse, sest kasiinosõltuvus süveneb, siis on selge, et see on tõsine ohumärk ja sulle ma ka laenu ei annaks. Oleks aeg osata ka oma mättast kaugemale vaadata, mitte ainult kiruda.
Tra mul viskab harja punaseks selliste TARKADE peale!!!
10:50 10.05.2014
sitrus* (registreerimata)
Küsimus pole sinu kasiinos,vaid sinu sissetulekus.1500 pole mingi summa palk kuus,et liisida rauda.Kui su palk on 1500,saab sibul ka aru,et sa ei jõua autot ülal pidada.Kui tõendad,et kuskilt tiksub nii 2000 juurde ühes kuus,võidakse vaibanurgalt võtmeid ulatada.
11:20 10.05.2014
punanehari (registreerimata)
Tglt see võiks kuskil kirjas ikka olla. Mulle oli see ka uudis. Täna töökaaslane ütles,et ta tuttav oli ka saanud solybeti tõttu negatiivse vastuse liisingult. Aga talle öeldud,et voib mängida kuni 10% sissetulekust. Teemaalgatajal jääb alla 5%-di.

12:28 10.05.2014
sitrus* (registreerimata)
Pole tähtsust kas jääb alla 5 või 2% asi.Siin ei arvestata mitte liisingu maksevõimet vaid edasist hooldust ja remonti liisingu ajal.Kas jõuad juppe osta ja hooldusi teha.See pole lisa 1000€.Kuurinurgas võib tasuta seda ise teha,aga liising st oled rentnik ja raha peab olema.Seda kontrollitakse enne kui ratas vaibalt liigub.
13:03 10.05.2014
Ert Perv (registreerimata)
Selleks et riskigruppi sattuda ei pea kasiinos mängima, piisab kui lähed sinna kas või kusele ja uksel dokument ära registreeritakse.
13:36 10.05.2014
krt ma ostan (registreerimata)
ka iga nädal netist mitu lotopiletit kas ma olen ka nüüd sõltlane? Tegelt ta nii peaks nagu olema. Ja igasugused jopastunud laenufirmad saadavad "soodsate" intressidega laenupakkumisi meilile. Kusjuures pole kunagi nende teenuseid kasutanud. Aga kui on kindel soov ruttu autot saada pane end keelatute nimekirja ja vaata mis pank siis ütleb.
14:01 10.05.2014
tuttav kogemus (registreerimata)
Võin teemaalgatajale öelda, et olen sama teemaga teatud mõttes kokku puutunud. Ainult selle erinevusega, et saatsin eelnevalt, kui triobetis mängima tahtsin hakata, pangale kirja. Küsisisn nimelt, kas sularaha sisse ja välja kandmised suvalisse online mängu portaali võivad mingil määral mõjutada minu edaspidist laenu/liisingu saamist antud pangast. Vastus oli, et see otseselt ei mõjuta, pigem vaadatakse eelnevat maksekäitumist.
Igatahes soovitan teemaalgatajal panka vahetada!!!
15:04 10.05.2014
Tanel456 (registreerimata)
autob,
proovi tõesti teisest pangast laenu saada, ammu teada et Hansa / Swed liising pole parim koht mitmetel põhjustel.
15:36 10.05.2014
Ma (registreerimata)
Suur se summa tõesti ei ole, aga miks sa üldse neid kaarte taod. Lõbustusi ju muidki
18:02 10.05.2014
looder23
kes taob kaarte, kes libistab poe taga bocki. eks lõbustusi ole tõesti mitmeid.
20:58 10.05.2014
hlm (registreerimata)
Bock-ist saab vähemalt kindlalt peagi täis.
22:16 10.05.2014
morpheus
Autob, räägi pärast ka kuidas asi lahenes. Sitrus*, rahune maha, ei ole asi nii hull midagi, et sul peab 3500 eur palk olema, siis võid alles Citroen C1 liisingule mõtlema hakata.
22:52 10.05.2014
DJ Kurt (registreerimata)
Krediidipangast saab.
Kui ainult reegleid järgida, siis ei tohiks anda jah, aga seal õnneks tegu inimestega. Kui summad ebareaalsed pole ja maksehäireid mitte, pole probleemi.
21:15 22.05.2014
autob
Hetkel ostsin kaherattalise,suvelõpu poole võtan krediidipangast pakkumise.Seda pole veel otsustand milline pank nö. kodupangaks saab.
18:00 02.08.2015
täring (registreerimata)
Küsimus siis selline. Sissemakseid olen teinud nii triobetti kui ka mujale aastast 2007. Kooliajal sai juba tehtud, aastal 2012 esitasin taotluse autollisingule, mis Swedi poolt tagasilükati kuna minu sissemaksete % ületas toona lubatu, täitsa võimalik ,et toona öeldi üle 10% ei tohi olla. Minul võis tol periooodil olla kolmandik mõni kuu, oli ka võite, oli kaotusi. Paluti korrigeerida oma sissemakseid ja harjumusi ning öeldi ,et esitage avaldus 3-4 kuu pärast. Asja tegi huvitavaks aga see, et Netipanka sisselogides pakuti avalehel mulle 6300€ väikelenu- kuni 6300€. Ei kannatanud jala käia ja võtsin 2000€ laenu, mis sai tehtud netikaudu, mitte mingit probleemi polnud. Niisiis ostsin laenatud 2k ja säästude eest auto omale. Ca aasta pärast võtsin 4100€ veel väikelaenu, all oli mul juba õppelaen+ siis see võetud autolaen. Eelmisel aastal võtsin veel 2100€, tasusin oma õpelaenu ja jäi pool veel kätte ka. Kogu selle aja kuni selle suveni ei olnud MITTE ÜHTEGI makseraskust, aga olin regulaarne gämbler,sissemakseid tegin iga kuu, mõnikord vähem, mõnikord rohkem, võidud kaotused olid neljakohalised, tuli võite, tuli kaotusi, aga kõik muud elamiskulud tasusin alati õigeaegselt. Väga paljude halbade asjaolude kokkulangemisel kukkusin eelmisel sügisel musta auku, isiklikud suhted, pereliikme surm, suhted tööl ja paljud pisiasjad kuhjasid kokku suure stressi. Kõrvale alkohol ja nii see kõik läks... Ei salgagi ,et olin kõva mängur, just internetis ja hiljem ka juba kasiinos, mis viis juba sõltuvuseni, suured sissemaksed, suured võidud sai mahamängitud, palgad kadusid ja nii edasi... Mingi hetk sai võetud ka avanss.ee lehelt 400€ laenu, üks kuu läks kuumakse üle pea 3 nädalat, aga sain pangaga kokkuleppele ja tasusin palgapäeval. Millalgi 2 kuud tagasi käis õnneks aga mingi "klõps" peast ära ja panin vabatahtlikult omale kasiinokeelu -3 aastat. Soovisin ja soovin endiselt puhtalt lehelt alustada. Kirjutasin ka pangale, palusin maksepuhkust ja taotlesin väikelaenu, et mu kuumakse jääks samaks, mis praegused laenud kokku, aga kataks praegused võlgnevused. Soovisin et jääks pihku ka midagi, kuna olin kõik juba mahamänginud, aga korter vajab lõpuni ehitamist. Ainuke ,mida Swed tegi, oli see et refinantseeris mu laenud, kuumakse läks väiksemaks oluliselt, aga tähtaeg pikenes jällegi 5 aasta peale.

Pikk jutt ja väga sitt jutt. Tahtsingi küsida, kas mul on mõtet minna kuhugile panka üle, kui mu viimase 6 kuu kontoväljavõttel on meeletul hulgal ja suurtes summades kasiinosissemakseid? kahel viimasel kuul ka üle tähtaja läinud laenumaksed ja laenude refinantseerimine. Kui lähen ükskõik millisesse panka, siis kohe on nõutav 6 kuu väljavõtte ja öeldakse ,et sorry, te olete sõltlane, meilt te laenu ei saa või saan sealt ehk mõistvamat suhtumist?? Mainisin Swedile ka selle ära ,et panin endale keelu- ei teagi, kas loll tegu või mitte, soov oli olla aus.
Kokkuvõtteks süüdistan ainult iseennast ja need, kes siin mängureid mahateevad, neil on õigus, kuid ei tohi äraunustada ,et kõigil võib olla oht sinna auku kukkuda. Mina ei kaitse end millegiga ja tean ,mida valesti tegin, olen eemal olnud sellest kuratlikust pahest paar kuud ja hea on olla, jama on see ,et näpud põhjas ja töö vaja lõpuni viia, vaja oleks mahukamat sõiduvahendit jne.. Küsingi, et kas mõni pank annaks sellise jutupeale mulle laenu, mis katkas mu võlgnevused swedbanki ees ja vastutasuks läheksin nende panka üle ja võtaksin sealt väikelaenu. On kellegil kogemust???
20:58 02.08.2015
oifdep (registreerimata)
No ma arvan et tegemist siiski elementaarse inimõiguste rikkumisega.
Swedil ei ole õigust sinu tegemisi piirata. Tema peab põhjendma et oled riskantse finantskäitumiseg kui sulle liisingut ei anna. KUi mängid sela kasiios aga rahaasjad hoiad korras nioi et liisingu saaksid makstud siis ju pole sinu tõrjumine swedi poolt millegagi õigustatud. Ilmslt võiks pöördudu võrõigusvoliniku või mingi ametliku inimõiguste organisatsiooni poole või kohtusse
Ega igat meest kes püstolit omab ei saa ju selle eest mõrvas süüdistada.
22:55 02.08.2015
üleeelmine (registreerimata)
Seda küll, paraku jäi üks kuu laenutagasimakse hiljaks ning viimased pool aastat oli asi kontrolli alt väljas. kas uue panga jaoks on see sama, mis swedi jaoks?
09:03 30.08.2015
libajurist (registreerimata)
Laenu saamine/andmine ei ole inimõigus. Kõiki kliente kontrollitakse vastavalt panga riskihindamise metoodidele. Pangal on õigus valida endale kliente ja neile määrata krediidi limiidid. Pankadel on kohustus kontrollida ja veenduda, et laenu taotlev klient suudab oma kohustusi täita. Inimõigustest ja diskrimineerimisest rääkida siinkohal on totter, sest siinkohal on süüdistajal kohustus tõestada, et teda diskrimineeriti - temaga samal ajal, samadel tingimustel (arvesse lähevad kohustused, makseajalgu, taoteldav summa) taotluse esitanud on saanud laenu/liisingut, aga temale ei ole antud (ei piisa ühest näitest).

Mängusõltlane (k.a. eks) on risk kõigi pankade juures. Kõik sõltub varade ja stabiilsete sissetulekute suurusest (siia alla ei kuulu mitteametlik töö/haltuura, kasiino tulud jne) ja selle suhet kohustustesse, et pangavahetuse korral teine pank oleks huvitatud kliendi ületulekust/uue laenu/liisingu andmisest. Proovida võib, kui varad ületavad oluliselt kohustusi.
11:32 30.08.2015
........ (registreerimata)
Kiirlaen, kasiino võib sinu laenule veto peale panna aastateks kuna sa oled "riskigrupp".
12:47 30.08.2015
njah (registreerimata)
Pangad tegelevad ka andmete analüüsimisega ja neil on tehtud sellised mudelid niiöelda kliendi rankingud, ehk siis teatud kombinatsiooni puhul on suur tõenäosus, et klient võib jääda makseraskustesse, juu siis on minevikus jäädud ja ongi tekkinud sellised algorütmid. Näiteks, klient kes taotled kodulehe kaudu laenu ja viidab kodulehel kauem aega ning loeb läbi laenulepingu tingimused saab suurema tõenäosusega laenu kui see, kes vajutab koguaeg Next Next ja done ja kes teeb 5 minutiga laenutaotluse. See on üks näide kuidas kõik filtrid toimuvad ja kuidas kliente eristatakse. Sa võid sattuda ka halba nimrkirja seetõttu, et sinu kortermaja all asub kasiino ja oled võtnud kasiino sularahaautomaadist raha välja (kuigi sul ise pole kasiinoga mingit pistmist näiteks). Seega need klientide lahterdamise algorütmid pole 100% täiuslikud, kuid 9-al juhul 10-st ikkagi toimivad ja aitavad pangal otsust teha
15:38 30.08.2015
stammer (registreerimata)
Siseinfo kohaselt on nüüd kliendi tausta uuringud väga põhjalikud. Kõik, mis su kohta on netis saadaval, seda ka analüüsitakse. Kui sul on suhtlusvõrgustikus nö. peost-suhu elavad sõbrad, siis võid ka sina panga silmis 'rott' olla ja laenust võid und näha.
16:09 30.08.2015
Lajsjd (registreerimata)
Oli täpselt sama teema vaheta panka .Swed ei andnud liisingut aga krediidipank pank andis positiivse vastuse 20 minutiga .Swed on mõtetu
07:11 21.10.2019
katy33
Ma päris palju kasiinos gamblind, kuid olen ikkagi saanud laenu. Pole probleemi olnud kunagi.

Muudetud 21.10.19 07:11

08:47 21.10.2019
Väikepoiss (registreerimata)
Üks asi on mingi väikelaen vms. Aga autoliisingut sa ei saa, kui oled kasiinos mängimas käinud viimase kuue kuu jooksul. Nii lihtne see ongi.
15:52 21.10.2019
Kärss
Sõbral oli natuke sarnane kogemus, töökoht oli kasiino kõrvalmajas, raha võttis aegajalt välja sealt samast pangaautomaadist. Pank ei tahtnud väga seletusi kuulata ja nii nende koostöö lõppeski. Minu koostöö Swediga lõppes kah päevapealt, kui nad otsustasid hakata osalema pederastia propageerimise kampaanias. Mitte, et mul seksuaalvähemuste vastu midagi oleks, aga kui pangal on nii palju raha, et sellest hakatakse finantseerima võimul oleva kliki propagandaüritusi, eelistan ma ilmselgelt anda oma rahavood mõne teise panga kasutusse.

Ma ise pole kunagi küll kasiinos mänginud, aga olen pangakaardiga üsna süüdimatult kasiinost teinekord napsu ostnud (odavam, järjekordasid pole, mugavamad lahtiolekuajad, sobivam asukoht) ja kui see ei peaks pangale meeldima, lähen jälle kasvõi päevapealt teise panka ja võtan ka oma firma kaasa, sest kui pank hakkaks nokkima mingi üksiku napsu ostmise pärast (olenemata kohast), pole kindlasti tegu mitte väärika vaid vääraka asutusega.

Aga paistab, et analüütikud vaatavad pigem kliendi käitumismustrit, mitte üksikuid oste. Ja kasiinot saab pank kasutada hea ettekäändena, kui mõne muu pangaväljavõttes kajastuva tegevuse välja toomist saaks nimetada diskrimineerimiseks ja suunata see keeldumine hiljem hoopis panga vastu.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.