Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: MILLAL LÕPPEB KIIRUSEPIIRANG?

22:16 15.05.2014
Gr33nWolf
Millal lõppeb kiirusepiirang?
Tere,

probleem siis selles, et mul laupäeval kooli sõidueksam tulemas ja sellega seoses 2 küsimust.

1. Lähtuvalt lisatud joonisest- kui tuleb 30 märk ja ma sõidan parempoolsel real, eespool vasakul on ristmik, kas see ristmik võib lõpetada kiirusepiirangu mul? Või pean ma ootama parempoolset ärakeeramiskohta mis lõpetaks mu piirangu? Ühesõnaga, et kas kiirangu lõpetab ükskõik mis teepoolel olev ristmik või ainult sellel poolel olev ristmik mis suunas sina sõidad?

2. Räägiks oma kogemusest mis sõiduõpetajaga oli ja mulle senini arusaamatuks jäänud on. Nimelt. Sõitsime Hiiu tänaval ühel teel mille kõrval kulges ka eemal paremat kätt raudtee. Niisiis, tuli kiirusepiirangu märk, räpsemalt ei mäleta mis kiirus oli, aga toon näite: 40 km h, ja eespool u 100m pärast paremal pool (minu sõidusuunas) oli ristmik, hakkasin siis kiirendama, sest ristmik lõpetab piirangu?! Siis aga õpetaja vajutas pidurit ja küsis miks ma kiirendasin? Ütlesingi sama, et ristmik ju lõpetab piirangu, ma ei mäleta mis ta küll selle peale ütles (olin ametis liikluse jälgimise ja vasakpöördega), sõitsime veits edasi ja sooritasin vasakpöörde kõrvaltänavasse (seega ma ei tea kas otse sõites olekski see 40 km h kiirusepiirangu lõpetamise märk tulnud). Et nagu arusaamatuks jääbki see, et kas peale piirangu märgi nägemist ma sõltun järgmisest ristmikust või mitte? Või lähen ristmikust mööda sama 40 km h tunnikiirusega, lootes, et äkki eespool on märk või mitte, sest üpsi sõnul, too ristmik ei lõpetanud 40 km h kiirust? Pm. uut märki sellel ristmikul polnud, et peaksin kiirust hoidma vms, eeldasingi, et võin kiirendada, aga jah, ilmselt ei võinud siis?

Tänud vastajatele.
22:50 15.05.2014
njah (registreerimata)
Re: Millal lõppeb kiirusepiirang?
muarust peaks lõppema jah kiiruspiirang, kuna see tüüp kes vasakust teeotsast tuleb ja keerab näiteks omakorda vasakule ehk sinu ette või taha juhul kui sa oled juba möödunud sellest kohast siis ta ei tea et kiiruspiirang oli sellel teel ja korrekte oleks siis et peale igat teeotsa on uuesti märk 30 või siis pane 50ga edasi. muidu on olukord kus sina sõidad 30ga aga tema 50ga kuna ta ei näinud seda märki, sest sõitis teisel teel

paides ka sarnane situatsioon kui sõidad mäo poolt paidesse ja siis maksimarketi suunas 50 70 50 70

sellel pildil näha et kuigi vasakul oli ristmik siis paremal sõitjal ikka peale ristmikku uuesti 70 märk ehk siis eelmine 70 oli ristmiku tõttu katkenud

https://www.google.com/maps/@58.892008,25.556019,3a,75y,272.
28h,82.41t/data=!3m4!1e1!3m2!1sKvcQ2SClVHDK0DnxMrqwXQ!2e0
08:22 18.05.2014
vimka (registreerimata)
Asulasisesel teel lõpetab ristmik kiirusepiirangu, asulavälisel teel mitte. Kui aga on tegemist kiirusepiirangu ALAGA (õueala jne), siis selle lõpetab vastav märk. Ehk oligi number 2 küsimuse puhul tegemist liikumiskiirust piirava alaga, mitte puhtalt märgiga. Ala puhul ei pea olema kordavat märki vaid on alasse sissesõit ja ala lõpetav märk.
18:07 18.05.2014
rodonaator (registreerimata)
Endal ka kool käsil ja Hiiu kandis mõned korrad sõitnud. Ala märke seal ei ole nagu.

Mõtled seda kohta? https://www.google.com/maps/@59.379729,24.662688,3a,75y,229.
57h,81.82t/data=!3m4!1e1!3m2!1sB-YV5BbexuVhwC9ZWPDzNg!2e0

20:11 18.05.2014
jarru (registreerimata)
Mis tähendab, et ei ole ala, Hiiu kooli kõrval algab 30ala ja lõppeb Pääsküla depoo ligidal.
20:35 18.05.2014
rodosõnnikuvedur (registreerimata)
Tõsi. Kooli juures on tõesti 30 ala. Ise ainult paar korda õppesõidul seal kandis sõitnud ja ei tunne seda kanti.
Teemaalgataja kirjelduse põhjal arvasin, et tegu Raudtee tänavaga. Seal ju ei kehti see ala märk. Või? Samas kirjutab, et sõitis Hiiu tänaval. Kui nii, siis seal on ju iga ristmiku taga 40 märk. Ei pannud lihtsalt tähele?
20:46 18.05.2014
stammer (registreerimata)
See viimane piirangumärk on hea näidevohavast lauslollusest. Kuskil tänava alguses pannakse 30 km/h piirang ja kohalikud elanikud, kes oma hoovidest väljuvad, ei pruugi midagi sellest piirangust teada.
Isegi kui oled seadusekuulekas liikleja, rikkud ikkagi tahtmatult eeskirja.
21:18 18.05.2014
Mahno3 (registreerimata)
Kohalikud teavad ikka üsna täpselt, kui kiiresti nende kodutänaval sõita võib ;) Või pole nad kohalikud.

Stammer, kui sul on mäluga raskusi, võta mõni navigatsiooniprogramm abiks. Need viivad su kohale, aga näitavad ka ära kiirusepiirangud ja selle, millisest rajast sa sõitma pead.
10:05 21.05.2014
piirangu lõpp (registreerimata)
Kas küsimus ei ole pigem selles, et kiirusepiirang peaks nagu loogiliselt võttes kehtima piirangu lõppemiseni. Sina asusid kiirendama, s.t kiirust ületama, 100 meetrit enne piirangu lõppemist?

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.