Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: AUTO VÄRVIMINE

22:54 08.06.2014
liina87
Auto värvimine
Kas tasub mõelda ise auto värvimise peale või oleks see rumal ettevõtmine ja suure tõenäosusega rikuks auto ära? Kas seda saab ise õppida (teooriat, soovitusi vms.)?

Maalritööd päris kallid. Näiteks terve auto värvimine võib minu auto puhul minna maksma pool selle turuhinnast.
23:12 08.06.2014
Wello
Re: Auto värvimine
no ainult tehases värvivad robotid autosid, http://youtu.be/JmJQzW-u_mY
23:20 08.06.2014
löpsik34 (registreerimata)
Kui aega on siis võta ja proovi. Ahjaa, kompressorit ja värvipüstolit ka vaja. Enne võid treenida suvalisi metallitükke värvides. Kui välja ei tule on vaja poleerketast et jama maha hõõruda. Midagi pole võimatut. Tuttav värvis nii oma sõiduki, et ma lausa arvasin et ta lasi oma retro kuskil ultrakallis kohas värvida. Tulemus oli megahea! Aga kannatust peab olema.
23:40 08.06.2014
löpsik34 (registreerimata)
Lõpuk sulgus veel, et ta oli selle väevi ostnud mingist ehituspoest nö. "esmaspäevaste" värvide hulgast ( segamisel pekki läinud ) ja sa oma sõiduki värvitud põhimõtteliselt aitähh eest
23:53 08.06.2014
võimatu peletis (registreerimata)
Kujutan ette milline "okse" jääb see auto kui seda koduste vahenditega värvida ja ka kui pole varem teinud .
Parem ära tee!!!!!
Iga kingsepp jäägu oma liistude juurde . Kui tahad seda ametit õppida ,siis harjuta näiteks algul kallurautode veokastidel näiteks . Siis traktorid .....
Teadmisi peab olema ka ,millisele pahtlile mis värv ,osad ei sobigi kokku ,"keedab " kohe aluskihi lahti.
See ehituspoe värvidega värvimine .... paras nali .Sõjaväe autosid võid laiguliseks teha.
00:42 09.06.2014
Siiiidiuss (registreerimata)
Kindlasti tasub möelda. Aga enne tasub ka teema kohta uurida. Muidugi arvatavasti väga kalli autoga tegemist ei saa olla kui värv rikutud. Ja suhteliselt odavat, ma pakun alla 10 tuhande eurost ei tasugi lasta värvida jah sest firmades küsitakse selle eest pool auto hinda. Kui tuttavat head tegijat ei ole kes norm hinnaga teeks siis tuleb ise õppida. Põhimõtteliselt väga suurt teadust ei olegi. Eeltööd tuleb teha millisele pinnale ja värvimise eeltööd. Kõvendiga värv ikka kallim ka kui mingi ehituspoest ostetud universaalvärv. Püstol ja kompressor peab olema. Puhas ja õige temperatuuriga ruum. Riided ja mask, ventilatsioon et end ära ei mürgitaks. Värvimist vöiks enne natuke harjutada ka mõne suvalise detaili peal. Õhusurve peab olema õige, kaugus pinnast, liigustused ja nende kiirus, et värv nn voolama ei hakkaks jne. Päris palju nüansse aga kõik on õpitav. Ise olen ka mõningaid asju värvinud ja täiesti rahul. Läigivad siiamaani ega kooru ega roosteta need detailid. Ise väga rahul. Ei kujuta ettegi kui peaks kellegil laskma modagi värvida. Esiteks küsitakse ropult palju ja ega ei usalda ka eriti kedagi värvima enda asju. Nagu öeldakse, ise tehtud hästi tehtud!
00:55 09.06.2014
sitrus* (registreerimata)
Sõiduauto ülevärvimine, 60€ värv õigest kohast(mitte metallik)+1L nitrot+10€ paber,2 päeva tööd ja kokku 80€.Eeldab et oled arenenud ja püstolid ja särgid juba olemas ammu.
01:11 09.06.2014
solk kuubis (registreerimata)
Kaks foorumi igapäevast"tarkurit" leidsid ka sõna sekka öelda.
Sõida põllu peal lehmalauda taga omavärvitud autoga .
Nii lihtsalt kül mingit tulemust ei saa.
Autovärvid on tänapäeval vesialuselised ,mis selle nitroga üldse teed?
Kaasaegsed autod tehakse vähe viisakamalt ,pritspahtlid krundid .
Õiged temperatuurid ,pind karestatakse . Enamus autovärvidele käib üldse lakk peale .
Vanale värvile otse selga lastes koorub see paari kuuga tükid lahti.
01:18 09.06.2014
Sa ei teagi kahjuks millistele värvidele käib lakk selga.Pead leppima teenuse võtmisega vajadusel ja maksma 2/3 auto hinnast.Korras.
01:36 09.06.2014
Mina sõidaks põllupeal lehmalauda tava omavärvitud autoga. Aga pole lehmalauta ega omavärvitud autot. No ei ole auto värvkate nii kehvake, et peaks värvima hakkama. Ja kui peakski vajadus tekkima siis ma kahtlustan kas ikka on mõtet hetkel kasutuses olevat paari tuhande eurost autot teenindusse tarima hakata. Et hiljem selle lunastamiseks veel paar tuhat peale maksta. Siis ongi variandid kas ise värvida. Või võtta järgmine paari tubandene ja kulgeda jälle aastat 5 või 10. Muretult ja vaba mehena. Mitte liisingu ehk panga orjana.
05:10 09.06.2014
professor_sammaljalg
irw, loomulikult läheb vanarauaga ringi sõitvate härraste poolt kisa lahti, kui keegi oma auto "teenindusse" värvimisse viib :))) paraku ei ole autovärvimine asi, mille päeva-paariga selgeks õpiks ja kui ei ole plaanis selle ametiga tegelema hakata, siis las iga kingsepp jäägu jah oma liistude juurde. kui on überodavalt vaja teha, siis karukeelega kogu auto üle ja mingi veoautopinnavärv selga kuskil kuuri all, peaks paarisaja euriga hakkama saama.

lahustivärvid ei ole muidu kuhugile kadunud, ainult uuematele autodele ei saa täpseid retsepte enam muidu, kui veebaasil.
09:03 09.06.2014
jarru (registreerimata)
Siidiusss---kui oled panga ori, kelle ori sa siis oled? Eestlane ju ajalooliselt harjunud ori olema, kirikule kümnist ja mõisale teopäevi. Pärisorjadena maksame rõõmsalt edasi, nüüd Saksa mõisahärra asemel läbi liisingute õngenööri otsas lohisemas kuuldavasti päris suur hulk noori peresid ja see kuri mõisnik pidi olema nüüd Rootsi juut. Niikaua, kuni Eestimaa kaardimängu võlana kellelegi järgmisele edasi rändab. Aga positiivset suhtumist! Lõuad pidada ja edasi teenida! Aga ennustame, kes on meie maal järgmine peremees? Ega ometi Eesti omad põlised talumehed?
Näe siiidiuss viis jälle mõtted mujale, auto värvimisest jutt. Kunagi proovisin ja sain teada, et paplid eraldavad vatti ja putukaid on õhus palju rohkem, kui enne tähele olen osanud panna ja selle märja värvi peale nad koperdama tulevad just. Odavat värvi saad Sadolini Peterburi tehasest, aga ära valget võta, kumab läbi ka 3 kihilisena. Maksis õndsal krooni ajal 140kr, ehk siis kursi järgi 9eurikut kilo.
11:44 09.06.2014
vanames
oli kunagi sõbralt poolmuidu saadud w123 300td universaal. Seisis tal mitu aastat õues kuna mootor kotti aetud. Tegin siis mootori korda ja kere oli hea aga värv oli õues vedelemisega täiesti matiks läinud.
Sain täpselt sama värvikoodiga Sadolini rohelise värvi 3 liitrist purki. Oli vist midagi 140 eegu ringis purk. Maal suvel õues pesin masina puhtaks ja võõpasin pintsliga 2 korda kupatuse üle ;)D
Krt, täitsa viisakas jäi, kui just nina vastu ei vaadanud ei saanud midagi aru. Isegi läige oli olemas.
Sõitsin selle autoga 5 aastat enne kui molekulideks lammutasin ja Koskisse viisin. Ja siis oli värv ikka veel korralik, põld pleekind, koorund ega midagi.
Väga aus värv oli.
Maksma läks siis 3 purki Sadolini, üks pehme lapik pintsel, mingi 5 eeki, 1 rull teipi, mingi paar eeki maksis. + töörõõm ;)D

Muudetud 9.6.14 11:49

13:13 09.06.2014
n. (registreerimata)
pintsli asemel oleks mõistlik olnud väike rull võtta ;)
13:18 09.06.2014
....... (registreerimata)
Solk, palju oled nõus maksma selle eest, et näed inimese kodu, kes värvis autot värvirulliga? Alla 1000 eur pakkumist ma tõsiselt ei võta. Hinna sees on ka rulliga värvitud auto nägemine, kokkuleppel ehk ka käega katsumine.

Iga asja jaoks on kuskil mõistlikkuse piir. Loomulikult paariaastast masinat kuuri all üle ei rulli, aga kaubikut, mis sõidab viimast paari aastat kuskile värvimisse viia on täpselt sama mõttetu.

Ja üldse, keda kotib, mis teised arvavad. Peaasi et auto omanik ise rahul on.
13:33 09.06.2014
Mida laiem pintsel,seda kiiremini töö tehtud saab.Äratundmisrõõm on kõige suurem rõõm.Aeg kõik mälestused matab,värv kõik sitad kohad katab.
14:28 09.06.2014
vanames
Mina arvan et 20+ aastast autot hakata värvima korralikult kui tead et temaga üle paari aasta ei sõida on lollus.
Tead solk ma paneks siia isegi kuhugi upload ee sse oma elamise üles kui sa rahulduse saaks aga digikas jäi väljamaale kasutütre kätte, niiet jääb ära.
Ja oskan kah korralikult värvida. Sõbraga sai omal ajal kooperatiivide aegu tehtud ja keegi ei kaevanud. Autod seisid õues boksi ukse taga reas, kuna tegime tööd ausalt ja nahka üle kõrvade ei tõmmanud. Pärast lendasid kandid peale ja siis lõpetasime selle asja ära.
14:53 09.06.2014
siiiidiuss (registreerimata)
Minul küll vanaraud ei ole. Mul kõigest 16a vana Audi. Kuna Audi on kvaliteetauto mis projekteeritud vähemalt 30 aastaks siis muutub ta vanarauaks peale 30 aastat. Tõenäoliselt kauemgi kestab. Ja mille poolest paar aastat uuemad odavautod ala peugeotid ja nissanid paremad oleksid? Nendega ei julge reisilegi minna ju. Lagunevad poolel teel:)

Samas ei ole küll absoluutselt kahju kui keegi oma 20a pluss auto viib teenindusse ja hiljem maksab selle jama eest topelt auto turuhinda:) lihtsalt kahju on sellistest ullikestest. Samas uusi autosid ei olegi vaja värvimisse viia sest uutel värv peaks peal püsima.

Nokk kinni saba lahti:)
22:04 10.06.2014
A! (registreerimata)
Soenduseks tasuks lahti harutada selline teema
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=2268
kui pärast läbilugemist veel huvi on isetegemiseks, oled õigel teel...
07:14 11.06.2014
Pintsel. (registreerimata)
Pole see värvimine miski raketiteadus. Ei ole ma kah miski värvija, aga 3-4 autot olen 30 aasta jooksul ikka üle võõbanud. Ükski pole pekki läinud. Valmista auto ette, siis kuuri kilest "kast" ( kuhu mahub värvitav ja värvija), põrand märjaks, veefiltriga kompressor, värv, värvipüss ja tööle.
23:17 11.06.2014
See on õige et vett ehk kondensi ei tohi kvaliteetse värvi sekka sattuda. Veefilter või muu lahendus selleks vajalik. Auto värvimine on midagi enamat kui kuuri seina värvimine. Aga raketiteadus see ei ole jah. Kõik on õpitav. Ja rahakott tänab.
00:33 12.06.2014
autolukksepp (registreerimata)
Ma olen vähemalt 10 mosset ja sigulli värvinud 90 ndatel ,peale seda ka mõne vanema kaubiku,veoautode raame ,2 traktorit,aga ega sellepärast kvaliteetset tööd ei oska ja kaasaegsete sõiduautode kallale ei lähe.
Ilu on vaatajate silmades aga ....... plätserdusi ei tee parem ise .
See isevärvimine pole ka mingi kokkuhoid ,rooste ronib ruttu välja varsti ,kui ei tea mida värvi alla lasta. Peale selle on kogu auto rikutud ,kunagi müüa pea võimatu. See et sulle sobib ,ei sobi teistele kindlasti.
Iga mees jäägu oma töö juurde ,keeran parem mutreid.
04:26 12.06.2014
....... (registreerimata)
Emex pole kordagi veel värvi kvaliteedist probleemi teinud, ei usu et tulevikuski müügil probleeme tekib :)
11:34 12.06.2014
Ma arvan ka, et kuusakoski võtab lõpus ikka vastu kui auto 40aasta vana. Kusjuures paljudel kvaliteetautodel veel originaalvärv peal! Ma ei tea suht mõttetu ikka maksta kautatud autole pealem et lasta värvida. Need tööd on ülehinnatud ja auto värv ei tõsta auto hinda nii palju kui värvimisele kulus:) maksab mark ja mudel ning mis seisukorras on. Sa võid lasta seda värvida kallimalt kui auto ise maksab. Mõttetu raha raiskamine!
08:30 07.08.2019
Anti998 (registreerimata)
Päris palju aega möödas nendest postitustest, kas keegi oskab öelda kui palju täna läheks terve auto värvimine maksma? Tavaline kesklassi pereauto väikeste roostekahjustustega?
10:03 07.08.2019
... (registreerimata)
Koos kõigi töödega 200.- detail (tiib, uks, jne.)

10:06 07.08.2019
Anti998 (registreerimata)
Terve auto siis 2200+??
10:31 07.08.2019
ts (registreerimata)
Umbes sinnakanti jah - sõltuvalt muidugi sellest, kas see "natuke roostet siin-seal" tähendab mullitavat värvi või paberõhukeseks roostetanud metalli, mida on vaja lappima hakata.

suurusjärk 200.- detail ei sisalda metallitööd
21:32 10.08.2019
Naljamehed (registreerimata)
200.- detail
aga kui pika garantii annad selle raha eest?
07:21 11.08.2019
Üldiselt (registreerimata)
tõsielus kehtib garantii seni kuni tagatuled paistavad!
07:49 11.08.2019
Nentija12 (registreerimata)
Kui tervet detaili uue vastu ei vaheta siis peale esimest talve on kevadel roostetäpid jälle väljas.
12:03 11.08.2019
.... (registreerimata)
Lasin eelmine aasta terve auto (universaal) üle värvida, koos eelneva rooste eemalduse ja asjadega. 4.5K läks kokku. Ainuüksi värvimine oli 2,5K
14:26 11.08.2019
. (registreerimata)
Sellepärast ongi ainult uunikumide värvimisel mõte.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.