Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: VAZ MOOTORI TUUNIMINE.

21:47 09.08.2014
SmokeDrift
VAz mootori tuunimine.
Tere! Kas kellegil on kogemusi vaz mootori tuunimisega.Endal auto olemas(vaz 2101 1500)ja oleks soov seda ka tuunida.Projektiks siis drifti auto.kuna mootori vahetamine võtaks aega ja seda mul pole siis kuidas oleks võimalik seda kiiremaks,et saaks driftida.Sooviks ka teada mis tuleks stock vazi ka osta et külje ette viskaks.Olen kuulnud,et vahetada karbuss ja lisada turbo. Ette tänades Karl.
02:57 10.08.2014
Madizzz
Re: VAz mootori tuunimine.
Tähendab, kiiremini saaks vast siiski vahetada ära mootori pluss jõuülekande kuni tagasillani välja, kui originaalmootorile turbosid ja asju juurde aretama hakata.
Ja ära looda et kui mootori võimsamaks saad, muid asju ei pea vahetama/tugevdama mille kaudu jõud maha läheb. Käigukast, kardaan jne käivad kõik asja juurde.
09:26 10.08.2014
gigulii (registreerimata)
Re: VAz mootori tuunimine.
Kõige kiirem ja odavam on sügist oodata, kui raha rohkem siis oota talve. Või kuugelda lada+foorum+drift

Muudetud 11.8.14 09:08

21:05 26.09.2014
peksukott (registreerimata)
Re: VAz mootori tuunimine.
Kõige odavamalt ja kiiremalt saab hobujõudu juurde siiski mootorivahetusega, midagi teha ei ole. Katsu kuidagi mesa 3.0 om606 td sinna aiste vahele ära mahutada, see kannatab originaalsisuga rahulikult ca 600 hobust.
Bensuka tuunimine on juba keerulisem värk, vaja küttesegu ja muud värgid softiga paika saada, muidu sulavad kolvid ja tavaliselt lasevad ka kogenumad mehed paar plokki enne ribadeks, kui asja paika saavad. Bensukal on sisu ka oluliselt nõrgem, kui dislal, seda pea alati meeles. Loomulikult ziguli enda mootorit pole mõtet üldse näppida , vaid kohe valida sobivam toorik.
22:44 26.09.2014
jarru (registreerimata)
Re: VAz mootori tuunimine.
Tean inimest, kes tegeles kunagi asjaga ja need autod käisid võistlemas. Nukvõlli peab ümber tegema, vaevalt et sellised masinad-tööpingid enam alles on. Suuremad klapid, kepsud ja hooratas kergemaks, Sisselaske kollektor vaja seest poleerida, elekronsüüde, isegi kui keegi viitsiks teha, läheb paar auto hinda sisse. Pandi ka 6-sil Fiati mootorit, see istub kohe peale, kuna Ziguli tehtud Fiat 124 järgi.
00:25 27.09.2014
Sull12
Re: VAz mootori tuunimine.
Vaja teha aind paar asja:
06 väntvõll
08 kolvid
1,7l niva plokikaane tihend
karastatud nookurid
plokki võib u 4mm maha võtta
plokikaant maha lihvida
plokikaas seest "avaramaks" teha, titaanklapid ja suuremad klapid jne jäägu teise faasi, ehk teise hooaega
karbussile suuremad tüüsid
el bensupump, kuna tavapump jätab nälga
Õhuvõtt paremaks, kuna tavafilter koos oma korpusega jätab taas nälga
küünlad- mark sõltub juba nukkvõllist, millised täpselt, "kuumad" või "külmad"
nukkvõll uus- see on juba suurem teadus. Neid tehakse siiani- mõned veavad madalalt, mõned hakkavad alles peale 3500rpm tööle jne.
KINDLASTI reguleeritav "rihmaratas" nukkvõlli paika panemiseks
sisselase karestada, et kütus seguneks võimalikult hästi
väljalase poleerida + suurem toru ja pott
kepsud, kolvid apteegikaaluga kõik täpselt ühte kaalu ajada- mida täpsem, seda suuremaid pöördeid saad
väntvõll koos hoorattaga tasakaalustada, hooratast kergemaks teha pole vajagi, see paigast minekul selline poolvajalik, võistlusmomendil suurt juurde ei anna
Lisaks nende juppidega on veel probleem, et venemaalt tuleval on hullud tootmisvead, küll metall pehme, küll mõõdust väljas, seega pead tihti vahetamas käima või mitu kpl ostma kõike jne.

See alles algus :)
Meil kulus aind pool aastat, aga hea sai.
Siit edasi juba meh sissepritse, uus süütesüsteem.
Õige nukkvõlli, pritse, tasakaalustusega (nii auto kui mootor) pole turbot vajagi, aga päris driftipilli ei saa tast ikkagi. Pigem kui VÄGA korralikult ehitada, saad sellest ideaalse krossi ja rinka masina.

Aga aega on ikka kõvasti vaja, muidu ei tule sellest midagi korralikku, nagu tegelt iga projektiga, aga teemaalgataja tahab kohe saada "paugupilli"

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.