Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: AIDAKE.... MIDA TEHA....

21:10 02.10.2014
Angelo_3000
Aidake.... mida teha....
Tere.
Olen sattunud oma lolluse ja usalduse pärast raske olukorda. Müüsin oma vanat autot järelmaksuga. Jäin uskuma inimesele... ta lubas ilusti maksta kinni kõik. Tegi esimese siisemaksu, ja siis hakkasin närvisöövaid asju juhtuma.. Jutt oli ostu-müügilepingus kirjas,et maksab kolmes osas kinni 15 kuupäevaks. Järgmisel kuul laekumist sellel päeval ei tulnud... maksis ainult kuu lõppus... peale selle maksis jälle kuulõppus. Ja nüüd on jäänud viimane laekumine, aga ei tulnud.. Ja iga kord pean teda ise teda välja hankima, kuulades uuet lubadused. Nüüd peale pikka juttu temaga, hakkab tulema, et autol on palju vigu esinud, et ta on rohkem selle autosse pandnud ja nii edasi. Enne lepingu allkirjastamisest olen talle isiklikult pakkunud teha kiirülevatust, ta loobus sellest. Auto on üsna vana (1996a.), ja nendest veast, mida teadsin tollel hetkel ma ütlesin talle. Ja nüüd ma ei tea mida teha temaga... muidu, auto on veel minu nimel, ja sellele, et ta paneks auto minu maja ette, kuni on makstud viimane osa, ta loobus sellest. Küsiks targadelt inimeselt... aidake... mida ma oleks võimaline teha, kas on mingi võimalus panna selle auto peale edasimüügi keelu??
21:17 02.10.2014
Kelmid vangi (registreerimata)
Re: Aidake.... mida teha....

Sa vòid kuulutada auto tagaotsitavaks. Kadus täna öösel maja eest.
21:34 02.10.2014
ˇ (registreerimata)
selleks on maanteeamet, kus oma autoga saad teha mida tahad.
aga imelik on lugeda, et tänapäeval ikka veel keegi selliste petiste orki lendab. või on siis petistel ikka ääretult hea veenmisoskus.
22:16 02.10.2014
fgdf (registreerimata)
https://eteenindus.mnt.ee/pages/main.jsf
ID kaardiga logi sisse, sealt otsi ajutine registrist kustutamine, tee see ära ja hakka ootama. Mingi aeg jääb ta politseile vahele, ei saa liikluskindlustust sõlmida, ülevaatust teha jne. Küll siis papp koju tuleb. Registris taastamise eest võid talt väheke pappi küsida.
22:20 02.10.2014
komvek
Viimasele-väga hästi soovitatud! ja eelviimasele et petise orki võib igaüks lennata sest elus on ju mingigi usaldus olemas... minumeelest.
22:32 02.10.2014
siberia (registreerimata)
Tagaotsitavaks kuulutamine ja muu selline värk on valesüüdistus, toob endale häda kaela. Politsei sellega üldiselt tegeleda ei tahagi, isegi kui avalduse viid, lõpetatekse uurimine ära. Põhjendusega, et tsiviilasi.
Oleneb, mis müügilepingusse omandi ülemineku kohta kirja on pandud. Kohe allkirjastamisel? Pärast viimase osamakse tasumist? Veel mingi eraldi kokkuleppega? Selle põhjal saadki teada, kas auto on sinu oma või mitte.
ARK sissekanne, ehk "kelle nimel auto on" ei näita kuidagi omandiõigust. See võib vabalt vale olla.
Ah ei mina tea, mis teha. Mine löö lõhki. Ütle, et tulid autole järele ja vii ära kui sinu oma on. Igasugused jutud "aga ma olen vahepeal nii palju sisse pannud" võib lihtsalt läbi pealuu lasta. Juhtub.
Ma olen kunagi samuti kolm autot niimoodi tuttavatele suulise jutu peale järelmaksuga müünud ja aks tõin lihtsalt tagasi. Juba sissemakstud raha kohta ütlesin, et see on renditasu vahepealse kasutamise eest. Kolmas võlgnik käis sugulased läbi ja kraapis puuduoleva kokku.
Rohkem pole järelmaksuga müügist kuulda tahtnud, las sellega tegelevad need kes oskavad.
00:11 03.10.2014
ülitark rünt (registreerimata)
Kui auto on veel sinu nimel, siis kustuta ARK-is ajutiselt registrist. See peaks panema ostja liigutama. Kui tahad protsessi kiirendada, anna vihje politseile, et numbrimärk see ja see sooritas mitu ohtlikku manöövrit- palun kontrollige, äkki on joobes. Kui kontrollima minnakse, selgub et auto pole uue omaniku nimel.

Kui dokumendid on veel sinu käes, siis on ostjal kohe kehvasti. Ilma dokumentideta edasi sõita ei saa. Ostu-müügi leping kinnitab omandiõigust, aga ilma auto dokumentideta ei toimu midagi. Ja dokumente ei saa ju enne, kui on makstud.

Aga kui dokumendid kohe alguses ära andsid, siis on on keerulisem. Siis pead teinekord targem olema, sest osamaksetega ostu-müügi leping sõlmitakse tegelikult notari juuresolekul (juriidiliselt ainuke võimalus midagi tõestada). Ilma notariaalse kinnituseta kaotad (väga suure tõenäosusega) ka kohtus.

06:54 03.10.2014
to komvek (registreerimata)
et sina siis usaldaksid võhivõõrale oma vara mingisuguse käsitsi kirjutatud paberilipaka vastu, kus lubatakse maksta? kahjuks eksisteerib maailmas ka naiivsus, kergeusklikkus. aga eks need kõik inimlikud omadused.
07:08 03.10.2014
............. (registreerimata)
Tead, on ka neid kes maksavad kenasti, kuid.....
Pole probleemi kui auto on veel sinu nimel, võid igatepidi manipuleerida. Kui kuupäevaks X. ei ole ülejäänud raha tulnud, võtad ajutiselt arvelt maha.
08:19 03.10.2014
ˇ (registreerimata)
ilmselt tegu mingi alla tuhande maksva sõidukiga ja kui inimene ei suuda isegi sellist autot kohe välja osta, vaid jamab mingi järelmaksuga, siis võiks lambikene peas põlema hakata ja mõtlema hakata, et kas ikka tasub sellistele oma auto usaldada. arvelt võid ju auto maha võtta, aga kui see tegelane liikluses mingi jamaga hakkama saab, tullakse omanikult küsima, et miks andsid oma auto sellisele sõitmiseks. teatud puhkudel vastutab autoomanik täiel määral, et vale inimene rooli ei satuks.
08:22 03.10.2014
v_ (registreerimata)
Miks müüakse mingit 20 aastat vana sara järelmaksuga? Kui inimesel pole 1000€ auto eest välja käia on sellisele auto müümine nagu SMS laenu andmine. Äririsk on ülikõrge. Tavalisel inimesel on krediitkaarti limiit juba suurem kui selle 20 aastase auto väärtus. Ja kui müüd auto inimesele kellel puudub kindel sissetulek ja raha. No mida sa pärast veel saada tahad? Raha? Mida sa võtad sealt kus seda ei ole!
10:32 03.10.2014
rfvb (registreerimata)
Äririsk on kõrge aga on vaja sõlmida leping ja lepingusse panna konkreetne punkt, et hind ei muutu odavamaks - investeeringu kasvõi 5000 € ja ostja ei vastuta hilisemate vigade eest - tehku müügieelne kontroll, kui tahab. Lisaks on vaja panna lepingusse ka sanktsioonid, mida ei pea kasutama aga võib kasutada, kui tasumisest hiilib kõrvale. Lisaks, alati saab küsida käendajaid, kel ausad kavatsused, küll see leiab ja kel mitte ausad, see ei leia.
Lisaks, enne tasub ostja tausta googeldada või vajadusel kreediidiinfost uurida ...
Veel on skeem teha laenuleping, kus panna väga karmid intressid, kui ei maksa osamakseid tähtajaks.
12:45 03.10.2014
_---_ (registreerimata)
Võtad arvelt maha ta läheb arki reg tunnistus ja leping näpus ja võtab oma nimele. Seda isegi siis kui sina oled ajutiselt arvelt maha võtnud. Aga kui sa lähed ise arki ja ütled et reg tunnistus hävis maksad vist 20 ja saad uue siis see sell ei saa mitte midagi ilma sinuta teha.
17:43 03.10.2014
_---_ (registreerimata)
Reg tunnistuse saad tellida nüüdsest ka e-teeninduses
13:18 11.10.2014
Angelo_3000
Tänase päevaga on seis nii.
SUURED TÄNUD nendele, kes soovitas arvelt maha võtma. Sai tehtud. Ostja hakkas ennast liigutama. Aga ainult peale trahvi saamist. :) Nüüd käib mulle pinda ja ähvardab kohtutäituriga.
14:54 11.10.2014
.......... (registreerimata)
Mida tal ähvardada ? :D Ähvardab kohtutäituriga, et tema on võlgnik ja ei suutnud auto eest raha maksta ?
Rollid peaks olema vastupidi.
15:21 11.10.2014
ka. (registreerimata)
Kohtutäituril peab olema kohtu väljamõistev otsus selle kohta,et midagi nõuda. Aga selleks peaks ta andma asja kohtusse.
19:06 12.10.2014
Angelo_3000
Homme ta läheb kohtutäituri juurde.... kirjutas mulle sms, et tahtis asja rahulikult ajada, kuid ise hakkas meie kõnesi salvestama, ilma minu loata :) et kirjutab minust neti, läheb kohtusse ja tarbijakaitsesse. Et olen teda petnud autoga...
19:44 12.10.2014
kolks...... (registreerimata)
ah et järsku tekkis raha riigilõivude ja kohtute jaoks, küll näed tõmbleb niisama. igal 96 a. autol leiab palju juppe ,mida võix välja vahetada
20:14 12.10.2014
ka. (registreerimata)
Eks ta plõksib niisama. Need asjad ei käi ikka nii. Tema oli ostu hetkel sellise autoga nõus nagu see oli sel hetkel ja lubas tasuda osade kaupa. Ning kui see sai ka paberile pandud, pole tal siin midagi vaielda. Eks täitur saadab ta pikalt, tundub,et ta ikka neid asju ei jaga.
10:51 22.01.2015
karlo49
mida sa selle kommentaariga öelda tahad?

et sina siis usaldaksid võhivõõrale oma vara mingisuguse käsitsi kirjutatud paberilipaka vastu, kus lubatakse maksta? kahjuks eksisteerib maailmas ka naiivsus, kergeusklikkus. aga eks need kõik inimlikud omadused.

tarkust sa ei jaga, kuna seda ilmselt pole, seega lihtsalt ajaviiteks kirjutada siia otsi parem hobi või tee tööd!

aga ikkagi, kuidas siis teha kui järelmaksuga nõustud müüma?
Sõlmid dokumendi, kus siis kõik eelpool mainitud soovitused kirja, ehk ostjal puuduvad pretensioonid ostetava kauba suhtes hetkel ja tulevikus. Sõiduki jätad enda nimele ja sõlmid nagu liisinglepingu, kus peale tasumist tekkib omandiõigus.

Kuidas toimivad autorahaks ja autolaen, kas nad nõuavad sõiduki vormistamist nende nimele
näidis lepingu leidsin siin
https://www.mogo.ee/uploads/mogoee_example_leasing_contract.
pdf

Muudetud 22.1.15 11:07

12:03 22.01.2015
stelf
Vormistage oma lepngud ja kokkulepped notaris, siis ei pea pärast tuult väljal taga ajama!!!

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.