Sisene

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Küsi spetsialistilt

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

TEEMA: LIISINGU ÜLE ANDMINE?

12:38 11.10.2014
reinjyris
Liisingu üle andmine?
Tere!
Mul mure,et vb keegi asjalikum e inimene kes iga-päevaselt on autode ostu-müügi juures,seletab mulle lahti ühe tehingu:Nimelt oman 2011a Eesti esindusest ostetud "demo" masinat Kia Ceed SW 1,6D-6k-manuaal(facelift)odo näit:79000km.Masinal pole miskit viga ja müügi põhjus on rahalised raskused ning tekkis huviline-ostja,kes käis autot vaatamas/proovimas ja kõik oli ok st huvi jätkuv...aga nüüd see müügi pool?Masin on Nordea Liisingus jäägiga 8600+km(ostja oleks 11000e +/-100)...liising nõuab minult veel lepingu ennetähtaegse lõpetamise tasu+50e+...kuni 6kuu intress?Ostja soovib masina samuti liisingusse võtta ja soovitavalt minul olevate tingimustega.Küsimus..."kas sellel tehingul on üldse mõtet,et kas ma kauplen 0-iga ja jään ise autota...või on siin veel mingi varjant?"
Auto on igati aus,ühtegi varjatud või teada olevat viga pole,kõik hooldused tehtud KIA esindustes ja masinal on kehtiv tehase garantii.
13:01 11.10.2014
professor_sammaljalg
Re: Liisingu üle andmine?
no kui on võimalus ise liisingut edasi maksta, siis pole ju muidugi mõtet jäägiga maha müüa. kui raha pole, et maksta ja kõrgema hinnaga huvilisi pole, milline see kolmas varIant olla võiks?
13:38 11.10.2014
ka. (registreerimata)
Teine inimene ei saa samade tingimustega liisingut ülevõtta sinult. Tehakse uus liisinguleping. Nt. intress oleneb ostja krediidi ajaloost. Auto on ju panga oma,st pank müüb selle edasi. Kui ostja käib 11000 välja pangale,siis pank arvestab sealt jäägi ja muud kulud maha ning järgi jääv summa on siis sinu. Kui ostja tahab liisingut sinult lihtsalt ülevõtta ehk maksab sinu kuumakseid edasi ja sina jääd niinimetatud omanikuks e.vastutavaks kasutajaks ning ta maksab sulle selle jäägi ja turuhinna vahe ka kinni. Aga selline skeem on väga kahtlane,esiteks kas ta hakkab korralikult sulle neid kuumakseid tasuma mida sina pead edasi maksma ja kui auto on makstud kas sina annad selle auto pärast temale?
Mina olen ühe auto müünud nii oma sugulasele,keda sai usaldatud.
13:53 11.10.2014
professor_sammaljalg
selles ei paista ju küsimus olevat, vaid pigem selles, et müüja jääb autost ilma ja raha ei saa, kuna liisingu kui finantsteenuse olemus on jäänud ähmaseks.
14:52 11.10.2014
karvanejakole
Võimalik ka kuskilt raha laenata ja auto ise välja osta, jääb ära kuue kuu intress ja ilmselt ka lepingu ennetähtaegse lõpetamise tasu, sellega võimalik kaskolt kokku hoida. Samas võimalik ka ise seejärel maha müüa, küllgi sellega ilmselt väga palju ei võida. Võimalik ka liisinguperioodi pikendada, millega langeb ka kuumakse.
16:34 11.10.2014
breaking bad (registreerimata)
Müü kohe maha ,kui selline ostja 11k € eest olemas.Saksast saaks peaaegu samasuguse varustusega meil võtmed kätte 9k ringis.
selle auto hind langeb hetkel vähemalt 1,5 -1,8 k aastas,hiljem vähem.
selle liisingu erakorralise lõpetamise kulud hulga väiksemad võrreldes sellega ,mis kolme aasta pärast auto turuhinna kaotus on.esitlusauto ainuke eelis ainult see,et 100% lisaks mürasummutusmatid pandud,muidu sõidumüra jube .
18:07 11.10.2014
väino39 (registreerimata)
Teemaalgataja on küll õnnega koos kui 11000.- ostja leidis. Siinsamas auto24-s saab sama auto ju alla 9000.- kätte ning tõenäoliselt saab veel tingidagi. Lisaks peab KIA-le ostja leidmisel ülikiirelt reageerima, et ostja oma valikus kahtlema ei jõuaks hakata.
19:00 11.10.2014
stammer (registreerimata)
Mina sain nii aru, et raha edasi liisimiseks ei ole, aga autot ära andes/müües tahaks ka nagu väikese lisakopika teenida.
19:54 11.10.2014
A! (registreerimata)
üldiselt kui näpud põhjas ja on võimalik asi nullijäämise või väikese pealemaksmisega kaelast ära saada, siis sööda silmus kohe edasi.
paari-kolme sotiga saad omale mõne sõitva asja ikka istumise alla ja elu läheb edasi.

22:42 11.10.2014
reinjyris
Hei!
See,et KIA,st tuleks kaarega ümber joosta ja mitte mingil juhul osta...on müüt,mis Eestis laialt levinud( ei vaidle vastu,sest tõesti oli alguse mudelid inetud ning paljude tehniliste probleemidega)...kuid praegu on KIA üks suuremaid "EDULUGUSID" maailmas ja ka euroopas.Nende mudelite arv ja läbimüük on massiliselt tõusnud ja nt teatud mudeleid nagu Sportage-Ceed ka Sorento ei jõua tehased piisavalt kiiresti ja palju toota,kuna kliendid on järjekorras.Ja esindused peaksid olema purulollid kui kehvale-lagunevale masinale 7a tehase-garantiid annavad(see garantii on muidugi teateva mööndusega)ja nt sõsarmudel Hyundai tunnistas Saksa Tüv üheks tehniliselt vastupidavamaks ja parima hinna-kvaliteedi suhtega automargiks.
Mina ise olen nüüd muretult kulgenud oma Kiaga 2a ja olen kindel,et liisingu lõpuni sõidan veel.Auto on väga ökonoomne, mnt 90 sõites näitab kompuuter 3,5l/100km,mootor on jõuline ja ei ütleks,et väga lärmakas.(lärmi teevad pigem erineva firma toodetud rehvid).Ja seda nn facelift kerega mudelit on auto24,s ainult 1 eksemplar müügis,üle 100000 sõitnud ja aasta vanem kui minu masin ja küsitakse pea9000...
Ma nii meeleheitel ka pole,et iga-hinna eest autost pean lahti saama.Saan oma liisinguga ikkagi ise veel hakkama,lihtsalt viimane hooldus esinduses maksis pea 400e+siia tuleb liising+kasko juurde liita....see oligi mu kuu palk...aga edasi on veel terve kuu vaja elada.
Aga tänud kõigile kes vastasid!
09:25 12.10.2014
Vaata kulla teemaalgataja, kõik mis sa rääkisid kehtib uue KIA kohta mitte kasutatud. Soovitan proovida kuulutus üles panna ja siis selgub tõde selle kohta kui lihtne on KIA-t kasutatuna müüa.

Pika garantii puhul jääb alati küsitavaks, et mis kuulub garantii alla ja mis mitte. Lisaks võid sa tõsiselt üllatuda, et kui palju võib hooldus odavam olla ise tehes või mõnes teises kohas tehes. Juhul muidugi kui mingi leping ei kohusta sul hooldusi ainult esinduses teha.
09:53 12.10.2014
----- (registreerimata)
Lp:Väino...
Muidugi on odavam ja lihtsam teha hooldust mitte margi esinduses ja mul on nt sõbral väga korralik autotöökoda,sain ka temalt(huvi pärast võtsin...120e)hoolduse pakkumise.Kahjuks on minul just see varjant,et ma ei või hooldust mujal teha kui ametlikus esinduses,mis ajabki asja kalliks.Loomulikult on vahe kasutatud ja uue masina tehnilises vastupidavuses,samas pole mu 2011a autol olnud pea-aegu 80000km jooksul ühtegi märkimist väärivat viga.Garantii korras läksid vahetusse eelsüüte küünlad ja millegi pärast lõhub pirne st olen autol juba 2x kõigile pirnidele-lampidele ringi juba peale vahetanud ja esinduses voolu kõikumine-geneka laadimine üle mõõdetud,kõik ok...seega selle jama põhjust ei tea.
Mis müüki puutub läbi neti siis ka see on läbi proovitud ja sealt ka potensiaalse huvilise leidsingi(no vaatamisi oli palju ja ka helistajaid ning nii-sama huvi tundjaid)...osad lubasid "kindlasti" vaatama tulla...mida ei tehtud kahjuks,sest nt vahemaad Tallinnast-Otepääle peete paljuks...või Pärnust nt(ka Riiast).Ei ma ei ole mingi paadunud margi-prändi kummardja ja auto on tk metalli(mõned maksavad mõtetult palju jne...)ja varasemalt nt sõitsin Seat,iga,mille ostsin tutikana Eestist ja olin väga rahul.Lihtsalt 5a liising sai täis ja pidin välja vahetama.
10:26 12.10.2014
Kus kohas sul selline klausel kirjas on, et sa hooldust mujal teha ei või? Kas sellepärast, et muidu lõpeb garantii või liising ei luba?

11:05 12.10.2014
ka. (registreerimata)
Ma ei saa aru mõttest,et olid Seatiga väga rahul ja sa pidid ta välja vahetama. Oleks rahulikult edasi lasknud,poleks olnud enam liisingumakset. Seda enam,et palk pole just suur uusi autosid kogu aeg liisida.
23:03 11.11.2014
ei tea (registreerimata)
olen nordea klient. müüsin hiljuti oma nordea liisingus oleva auto eraisikule. jäägi maksjaks märkisin uue omaniku. ülejäägi andis ostja mulle kokkuleppeliselt sularahas (kui oleks läbi nordea andnud, siis oleks 50 euri pank lisatasu võtnud paberite määrimise eest).
ühesõnaga, polnud mingeid probleeme. mingit ennetähtaegset lepingu lõpetamise tasu ei võetud. maksta tuli ainult jooksva kuu intress (8 euri). ausalt öeldes ei saa aru miks sulle selliseid makse rakendatakse.
16:44 06.07.2015
kikumiku (registreerimata)
Kui soovin üle võtta kellegi teise liisingut, mis on Nordeas, kas pean tasuma uuesti ka sissemaksu `?
18:17 06.07.2015
noh (registreerimata)
Kas lihtsam ei ole seda küsida pangast?
21:22 06.07.2015
ka. (registreerimata)
Ma ei saa aru, kuidas sa üle võtad, et maksad tema liisingumakseid edasi. Igale liisingu võtjale tehakse oma intress.
12:02 09.07.2015
to kikumiku (registreerimata)
sissemakse teed sa ikka enda eest see ei tähenda,et keegi on juba sissemakse teinud.igaüks ikka enda eest.
16:39 09.07.2015
professor_sammaljalg
ikka saab liisingut üle anda ka ilma pangas käimata - kui sul on mingi kehvapoolse nõudlusega masin, kuid leiad sellele siiski ostja, siis sõlmite kokkuleppe, et tema maksab edaspidi igakuiseid liisingmakseid sulle ning sina maksad pangale edasi.

mul üks tuttav tegi kunagi sedamoodi, oli tal vist mv6 omega, mille ametliku sissetulekuta soome ehitajale "müüs". ehitaja maksis ilusasti igakuist liisingut tuttavale, aga tollel olid näpud suht põhjas ja liisingumaksed pangani ei jõudnud. ning ükspäev kästi omega platsile viia. tuttav võlgu nii pangale kui ehitajale ja auto läks panga "oma" platsile nagu ikka. võimalus ka teispidi loomulikult, et auto kadunud, ostja kadunud ja sul maksed maksta.

hetkel on too küsitava finantsdistsipliiniga (pole tal ainuke totaalämber) härra popis ja noortepärases rahaasutuses "uut ja revolutsioonilist" valuutat promomas ,irw.
21:57 25.08.2015
liipar (registreerimata)
võib ka nii teha nagu sammaljalg kirjutas, see eeldab et mõlemad pooled on usaldusväärsed ja ei ´´lase üle´´. Endal on aga küsimus: kui võtta liising üle siis peab ka uus liisingumaksja vastama panga nõuetele, seehulgas tahetakse ka 6 kuu pangaväljavõtet?
09:18 26.08.2015
kogemustega (registreerimata)
Leidsin nordea liisingus oleva auto 2012 a mida osta tahtsin, leppisin omanikuga kokku et tema lõpetab liisingulepingu ja mina jätkasin samast kuupäevast. Mingit sissemaksu Nordea ei nõudnud, vaheraha endine omanik ei soovinud, st võtsin teise liisingu 0 sissemaksega lihtsalt üle. Panka polnud vaja minna, kõik vormistati digitaalselt, omanik tõi auto õuele. Nii et saab ka nii, väga mugav. Pank küsis eelnevalt ainult 6 kuu sissetulekut tõendavat faili.
10:15 26.08.2015
Siiiidiuss (registreerimata)
Küll nõnele meeldib ikka panka nuumata
10:40 26.08.2015
mmm.... kas peaksin 5 aastat iga kuu raha kõrvale panema et saan siis endale panka nuumamata auto osta? mis teha kui ei ole nii hea palk et saaks 15K kuupalgast auto ostuks kõrvale panna.
12:35 26.08.2015
PS (registreerimata)
Pole muidugi minu asi, aga miks see auto siis 15K pidi maksma? Kui raha vähe, osta odavam. Leiab ka kaks korda odavamalt täitsa kõlbuliku masina.
13:05 26.08.2015
AntiOpel (registreerimata)
Eks see odavama ostmine ole ka mõte omaette...samas, kui ikka meeldib näiteks Skoda Superb, mille saaks endale soetada liisinguga, siis miks peaks ostma inimene endale nt Dacia Logani, mille saaks kohe välja osta? Hetkel on enamus pankades ka liisingu intressid kampaania korras madalad (Honda 0.99%, Citroen oli hiljuti 0.4% jne).
Mina näiteks ei suudaks sõita autoga, mis mulle ei meeldi. Ei suudaks osta autot lihtsalt sellepärast, et ta on odav. Pigem "nuumaks" panka. Aga see on minu arvamus.
13:12 26.08.2015
AntiOpeliga täiesti nõus.
13:17 26.08.2015
karvanejakole
Siidiuss sellepärast sõidabki oma audirimakaga, et juba kümnendat aastat kogub raha sukasäärde uuema audi ostmiseks. Raha väärtus kukub, autode hinnad tõusevad, nii jääbki igaveseks koguma.
13:27 26.08.2015

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

FOORUMI REEGLID

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

VASTA TEATELE

Nimi
Teema 
Pildid + lisa pilte
Sisu
Soovin vastuseid   e-postile:
Kontrollkood
Sisesta pildil nähtav kood. Registreerinud kasutajad ei pea seda tegema.