Olukorrad liikluses

Foorumid

Küsimused ja arvamused automarkidest

foto@auto24.ee

Tehnika

Sõidukite modifitseerimine ja tuunimine

Mototehnika

Teised sõidukiliigid

Muud foorumid

Autosport

Ringristmik Rakveres

krlstel
11:38 29.10.2014
Hetkel käib ühes grupis vaidlus juuresoleval pildil oleva ringristmiku liikluseeskirjade osas.
Mina mäletan selgelt (nagu ka paljud teisedki), et autokoolis linnasõitu tehes, õpetas sõiduõpetaja, et antud kohast väljasõitu sooritades, pead sa andma teed kõigile! Nii paremalt ringile lähenevale autole, kui ka ringil olevatele autodele (elementaarne), kui ka neile kes ringilt otse välja sõidavad.
Vaidlus käib just selle üle, et osad väidavad, et paremalt tulevatele autodele ei pea teed andma?!
Kui see on nii, siis miks koolis valesti sellel ristmikul käitumist õpetati? Kas vahepeal on siis mingid uued seadused vastu võetud või? Lubade tegemisest 10aastat möödas ja äkki tõesti juba nii vana ja loll, et ei tea kuidas käituma peab :D
Ehk on siin keegi adekvaatsem, kes oskab lahti seletada, kuidas seal ristmikul siis õigem käituda oleks?
Rodo
15:11 29.10.2014
Mina suht värske autojuhina ei ole vist kõige adekvaatsem siin mingit kindlat tõde ütlema.
Millega nad seletavad seda, et ei pea paremalt lähenevale teed andma? Kas Koidula anna teed märk on kuidagi keelavama välimusega, et nullib paremakäe reegli?
maaks
16:30 29.10.2014
Argument, miks ringile sõites (Võimla tänavalt) peaks paremalt lähenevale (L.Koidula) teed andama on raudne: parema käe reegel.
Võimla tänavalt ringile sõites on kõigepealt samaliigiliste teede ristmik L.Koidula tänavaga (nii Võimla kui L.Koidula tänaval on mõlemal "anna teed märk") ja alles seejärel ringristmil.
...
16:30 29.10.2014
3) märk 424 „Ringliiklus” kohustab sõitma vaid nooltega osutatud suunas ja kehtib ainult märgile järgneval ringristmikul. Kui märk 424 on pandud koos märgiga 221 „Anna teed”, on juht kohustatud andma teed ringristmikul sõitvale juhile;

krlstel
17:02 29.10.2014
Suurima vaidlustaja argument on:
"Kui ma olen märgi nr 424 "ringliiklus" alt läbi sõitnud, olen ma ringteel ja endiselt ei anna ringile tulijale teed."

Kuid kui seda ristmikku nüüd vaadata, siis tegelikult ei sõida sa ju kohe veel ringi peale, kui oled märgi alt läbi sõitnud.
Mina olen sellest asjast seal niimoodi aru saanud nagu juuresoleval pildil joonistasin. Punasel marsruudil roheline punkt tähendab sealt poolt tulija kohustust teed anda ja rohelisel marsruudil punase punktiga kohad tähistavad kohtasid, kus peab teed andma.
Kas ma siis olen tõesti nii valesti seal sõitnud koguaeg või.
Ei võta kuidagi minu mõistus seda, et seal ei pea paremalt poolt tulijale teed andma.
stammer
17:51 29.10.2014
Märgid on olemas ja märkide järgi sõidadki. Mida siin veel vaielda?
Tean seda ristmikku hästi ja pea alati on seal mõni "geenius", kes ei suuda õigesti liigelda. Ja alati kirun end maapõhja, et olin jälle vale (loe: liiga uue) autoga.
krlstel
18:03 29.10.2014
Tänud!

Äkki nüüd paar "tarka" vähem, kes seal ette soovivad sõita :)
maaks
10:47 30.10.2014
Tallinnas Kadaka pst ja Pärnu mnt ringristmik oli kah varemalt selline "sõidan nagu oskan" koht, kui Rohula tn poolt tuldi. Seal saadi asi üheselt paika siis, kui need lisasaared ehitati mõned aastad tagasi.
Normaalne oleks Rakveres samuti teha, aga see kohaliku linnaviletsuse kompetentsis - ehk siis järgmistel valimistel vaadake keda valite :-)
to kristel
14:59 30.10.2014
vaata nüüd esimest pilti,kui sõidad ringristmiku märgi alt läbi oled ringil (olgu see ring siis ümmargune ,lopergune või kandiline),ehk siis ei pea andma teed paremalt tulijale kuna asud ringil ja teed peab andma see kes läheneb paremalt.
R.K.
15:18 30.10.2014
Maaks, mis seal Kadaka ringil enne oli? Ja mis seal üheselt joonde saadi peale saarte ehitust? Ja milliste lisasaarte?
Rodo
15:21 30.10.2014
Kus on kirjas, et ringristmiku märk märgib ringristmiku piire? Kuna ringristmikul kehtib parema käe reegel, siis selle teooria järgi peaks juba ringil sõitjad andma teed Võimlast tulevale juhile? Kuna tema on peale ristmiku märki juba ringikunn.

Pigem on ikkagi Võimlast sõitjal 2 tee andmise kohta, et Koidulast linna poolt tulijad saaks otse ringilt välja ja ring algab ikka viimasest teele märgitud tee andmise joonest.
TK
19:24 30.10.2014
§ 57. (3) Kui juht ei tea, kas ta sõidab pea-, sõidueesõigusega või kõrvalteel, peab ta tegutsema arvestusega, et asub kõrvalteel.

Ise olen meelde üritanud jätta, et ringristmikul kehtib vasaku käe reegel erinevalt muudest ristmikest, kus kehtib parema käe reegel.
looder23
21:16 30.10.2014
ja hakkab pihta, mingid madalalaubalised hakkavad siin jumal teab mida jälle leiutama.
vihje rodo-le

Muudetud 30.10.14 21:17

Rodotraktorist
21:48 30.10.2014
Mulle vihjad? Laup on täitsa ilus mul. Aga nagu mainisin, algaja autojuht. Selge siis. Mõnes kohas kehtib parem ja mõnes vasak käsi.

Tundub lihtsalt imelik, et ringil olles peab ringile pääsemiseks andma teed ringil olijatele. https://www.google.ee/maps/@59.3436468,26.3624822,3a,75y,221
.08h,66.42t/data=!3m4!1e1!3m2!1s-HksuRNYljiu-5U_Gn62Kw!2e0


Ja keegi võiks autokooli õpetajatele ka selgeks teha, kuidas tegelikult asjad käivad!
maaks
11:04 31.10.2014
Rodu, ära nüüd üle mõtle!
Võimlast tulles (Koidulaga ristudes) pead andma teed (AT) neile kes tulevad vasakult ringilt maha (sul on AT märk) ja neile kes tulevad paremalt (teil mõlemal AT järelikult parem käsi).
Edasi ringile sõites pead andma teed ringil liikujale.
Rodo
11:17 31.10.2014
Maaks, sinuga täiesti nõus. Ma loobin niisama sõnnikut. :D Lihtsalt arusaamatu mõne suhtumine, et märgi alt läbi sõites on juba ringristmik ja paremale käele näitad näppu.

Lihtsam variant mõnel mitte rumalana paista oleks olnud öelda, et märgist möödununa oled sa juba ristmikul(tavalisel) ja teisel on kohustus sind läbi lasta. Või ei? Põnev!
sass12346789
14:26 02.03.2015
Natukene irvitamise mõttes aasin, et märgi alt läbisõites on ju ringristmik, kuna märk "ringristmik" seda väidab!

Tegelikult on siin liikluskorralduslik probleem ja tuleks võtta ühendust Rakvere LV-ga, et nad märgi ringi tõstaksid.

Foorumisse postitamiseks peavad küpsised (cookies) olema lubatud.

Foorumi reeglid

Juhime tähelepanu, et foorumi kasutamisel tuleb järgida Kasutustingimuse punktis 7 toodud piiranguid Sisu lisamisel. Nende piirangute täpsustamiseks ja neile lisaks on Haldaja kehtestanud Lisatingimused foorumi kasutamiseks järgmiselt:

  • Foorumis on KEELATUD:
    • Ostu-, müügi- ja vahetuse kuulutuste edastamine
    • Otsene reklaam
    • Teadlikult ebaõige sisu avaldamine
    • Ropendamine, sõimamine, karjumine ehk läbivate suurte tähtedega kirjutamine
    • Kirjutamine rängalt eesti keele grammatikareegleid eirates
    • Teemast mööda rääkimine
    • Samas teemas erinevate nimede alt postitamine
    • Võõra inimese pärisnime all esinemine
    • Sõnumite ja teemade kordamine
  • Lubatud on teiste foorumi külastajate aitamine soovitades mõnda head firmat või töömeest. Lubatud on teema laiendamine. Liiga usinat ühe ja sama telefoninumbri/meili jagamist erinevates teemades võidakse lugeda reklaamiks ning kontaktandmed/postitused võidakse kustutada ja kasutaja blokeerida.
  • Teema pealkiri ei tohi olla umbmäärane: "mure", "probleem", "appi". Pealkirja lugedes peab saama aimu, millest antud teemas juttu tuleb. Teemade pealkirjades on keelatud korrata kirjamärke, näiteks: "palju on Calibra kütusekulu???????????".
  • Teema pealkirjas ei tohi laimata kaubamärki-firmat, näiteks: "petturid ASDF autopoes". Oma konkreetset kogemust mingi firma või kaubamärgi kohta saab väljendada kirjutatud sõnumis.
  • Küsimused, ettepanekud ja järelpärimised võib postitada "Vaba teema" foorumis asuva teema "Kaebused" alla.
  • Reeglitele mittevastavaid, mõttetuid ja foorumit risustavaid sõnumeid ja teemasid on administraatoritel õigus kustutada või sulgeda. Pidevalt mõttetu sisuga postitustega foorumit koormavaid kasutajaid on õigus moderaatoritel blokeerida.
  • auto24.ee-l on õigus foorumi reegleid muuta.

Vasta teatele

Pildid + lisa pilte